Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) d@minator válasza Qru (#19443) üzenetére


d@minator
addikt

Na ez jó hír. Kábelhosszban történt előrelépés? (A 400W-osé elég rövidecske alsótápos megoldásokhoz.)

(#19452) imibogyo


imibogyo
veterán

Na jól van, nem vártam tovább, mert letelik a rendelési időm. Egy Corsair GS800 lett végül az egyben hagyott 12V-os rész miatt.

Ha valakinek van még ellenvetése szóljon egy-két napot még tudom módosítani a rendelést. :K

(#19453) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Táp nyírhat ki úgy vinyót, hogy marha hangosan kattog és lényegében semmit nem csinál?(bootoláskor gép status bad-et ír)

(#19454) Mans20 válasza imibogyo (#19452) üzenetére


Mans20
addikt

A GS sorozatot itt nem nagyon dicsérték,Én ahhoz a géphez valami 650 est vennék,pl XFX core 650w pcgearba [link] de ez az én véleményem,lehet van ólcsobb,jobb.

(#19455) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Sziasztok!

Kellene egy táp. Persze ha lehet, minőségi, 425W vagy afölött (de azért persze 1000W nem kell). Kb. 10K-m lenne rá (kérem kíméljenek a "Ha már tápot veszel miért nem költesz rá többet?!" hozzászólók, ennyi pénz van, válság van!)

Köszönet!

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19456) imibogyo válasza Mans20 (#19454) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

Köszönöm a reagálást, és az ajánlást. :R
Megvárom még, hogy más mit mond, de ha komoly ellenérv nincs, akkor ez marad.

A 800W-ot csak azért néztem ki, mert elég durvák a csúcskártyák fogyasztásai. Ugyan SLI-t sem, meg CF-et sem szeretnék (mondjuk ez idővel változhat), de ha később váltok valami még nagyobb single kártyára, akkor elkelhet a plusz erő. ;)

(#19457) Laci4


Laci4
senior tag

Halli!

Egy vagy két hete is már, érdeklődtem itt a tápok felől...
Végül úgy döntöttem, hogy ebből veszek 2 darabot.

Nos, megjöttek, ha nem haragszotok, egy rövid véleményt írnék,hátha más is filózik rajtuk. Aztán a képek alapján nyugodtan jöhetnek a hozzáértő megjegyzések is!

Ugyan nem vagyok nagy táp szaki, de anno elektroműszerészként végeztem, és ugyan nem dolgoztam azóta se a szakmában, de azért egy kis érzékem talán maradt.

Azt kell hogy mondjam, tényleg egész "karaj" kis tápok. (remélem :D)
Megmondom őszintén, megbontottam őket, hogy megnézzem hogy néznek ki.. (ha ugrik az 1 hó gari, se gond, nem hiszem, hogy 1 hónap alatt bármi baja legyen nekik)
Kicsit porosak voltak, de legalább látszik, hogy nem voltak kipolírozva, így a tényleges állapotukat láthattam.
Mint láthatjátok ti is,nem kilószámra van benne a porcica, nem púposak a kondik.. (bár a "bemeneten?" lévő két nagy kondi a képeken kicsit mintha ívelt lenne, de ez csak optikai csalódás,mert szép simák!
Vagy a gépemnek nagy kicsit a hordó torzítása.. FZ50.. pedig állítólag nem rossz kis gép :D)

Külsőre is szépek, nem ütött kopott tápok.
A csomagolás korrekt, kábelek gyors-kötözővel összefogva.
Eladó szintén korrekt, gyors (megnyújtott hétvégét nem számolva ;) )

Szóval csak ajánlani tudom!

Végül érdekességként, egyik táp egy GABA "tápot" váltott le! már súlyra akkora különbség volt, hogy az csak na.. akik meg értenek a tápokhoz, biztos találnak pár érdekességet a képeken!

A másik meg egy öreg CM tápot váltott le.. az egy egész tűrhető kis táp, csak épp már öreg jószág volt.. szerintem így olcsóbban megúsztam, mintha az lenne újra kondizva, no meg abban a 8 centis venti akkor is egy turbina hangjával vetekedne.

Ezek a PNF-ek, meg egész halkak.. bár az én CX400-al nem veszik fel a versenyt.. hangban legalábbis...

Ennyi lenne.. köszönöm az a türelmet.. még ha kicsit OFF-is, bár valamilyen szinten kapcsolódik a melyik tápot vegyem kérdéshez.. :U :B :R

(#19458) uzsidoboz14


uzsidoboz14
csendes tag

Sziasztok lenne egy olyan klrdésem hogy most veszek egy í3mas 550nes procit gt220 1gb aktiv hütéses videokarit mindez egy h55s alaplapba megy 4 giga ramal 1 vinyoval dvd olvasoval kérdés még ledig elég e lesz neki egy 400w táp neki pontos infot is tudok adni rola ha az fontos.

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#19459) Mans20 válasza uzsidoboz14 (#19458) üzenetére


Mans20
addikt

Akkor leírhatod milyen tipus.

(#19460) uzsidoboz14 válasza Mans20 (#19459) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Ien http://kephost.hu/image-4B30_4EA678F1.jpg ien

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#19461) 04ahgy válasza exTrem (#19450) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nyugodtan merd megvenni... Bőven elég, ha a tervezett konfigon nem változtattál. BŐVEN!

(#19445) imibogyo: Más valaki is kérdezte még korábban, az AU-700 ajánlott táp.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19462) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Na és én?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19463) Kantorpe válasza uzsidoboz14 (#19458) üzenetére


Kantorpe
tag

Szia,

el kell birja, ha nem valami "feketelistas" cucc.

KovácsGéza: Sajnalatos, de abban a kategoriaban ertelmes tap olyan 12 13k most.

Asbee: Megtortenhet, de nagyon nem jellemzo.

Lenist: Szerintem, ha tuningolni akarsz, akkor csereld le mindenkeppen.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19464) 04ahgy válasza KovácsGéza (#19462) üzenetére


04ahgy
nagyúr

hajszállal több, mint 10k-ba az FSP FSP400-60APN fér bele, valamint a CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM.
Az iArena-t nem javaslom, még ha olcsóbban több watt van ráírva, akkor sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19465) uzsidoboz14


uzsidoboz14
csendes tag

Köszönöm a választ megnyugtato hogy nem kell uj tápot is vennem :D

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#19466) Mans20 válasza uzsidoboz14 (#19460) üzenetére


Mans20
addikt

Codegen-t dobd ki a macskának,inkább egy chieftec CTG 400W-t szerezz pl.

(#19467) uzsidoboz14 válasza Mans20 (#19466) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Nekem egyenlöre mindegy mien márkáju csak müködjön mert kanyi pénzem nincs ujra ezért örülök hogy menni fog vele amint lessz pénzem lecserélem csak müködjön addig:D

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#19468) KovácsGéza válasza 04ahgy (#19464) üzenetére


KovácsGéza
tag

Szia!

Köszi!

És miért nem?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19469) Kantorpe válasza uzsidoboz14 (#19467) üzenetére


Kantorpe
tag

Kesobbiekben ajanlott cserelni, de atmenetileg alapjaraton elkocog.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19470) KovácsGéza válasza Kantorpe (#19463) üzenetére


KovácsGéza
tag

:(

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19471) exTrem válasza 04ahgy (#19461) üzenetére


exTrem
csendes tag

Rendben, csak tényleg nem szeretném, hogy ne tudjon leadni annyi feszültséget amennyit kellene neki ezen a konfigon és emiatt elsüljön. Köszi még egyszer a segítségeket ! :)

(#19472) uzsidoboz14 válasza Kantorpe (#19469) üzenetére


uzsidoboz14
csendes tag

Oké renben max 1 honapig fog igy müködni söt dvd olvaso nem is lesz bekötve :) csak win telepitéséig azt amint lessz pénzem veszek egy 500wosat valami normális márkéjut :) huzni meg alapbol nem akarom remélm azért játék közbe nem.lessz vele gond meg ugy alap használatkor se nem szeretnék uj alaplapot venni rögtpn :D

I3 550 3.2ghz box 2x2g 1333mhz ddr3 ram gt220 dx10 1gb ddr3 /samsung galaxy s2 (L)

(#19473) 04ahgy válasza exTrem (#19471) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Megsúgom, hogy az oldal, amit linkeltem korábban, nem osztogat szar tápoknak Hardwaresecrets GoldenAwardot...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19474) KovácsGéza válasza 04ahgy (#19473) üzenetére


KovácsGéza
tag

Na és ez?

Chieftec CTG 45080PB 450W

Meg arra még nem feleltél, mi bajod van az iArena-val, ahogy látom elég sokat szídtad itt, de valódi okot nem írtál sosem, hogy miért.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19475) 04ahgy válasza KovácsGéza (#19474) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CTG-450-80PB ajánlott és megbízható táp.

Az iarena-t meg nem szidtam, de nem is ajánlottam senkinek, inkább lebeszéltem róla az embereket.

iArena: [link]. Még nem ajánlották a többiek sem, tehát ez nem korlátozódik rám...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19476) KovácsGéza válasza 04ahgy (#19475) üzenetére


KovácsGéza
tag

Oké, köszi, meggyőztél!

Szerintem akkor holnap megveszem a CTG-t.

:R

[ Szerkesztve ]

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#19477) papajoe007


papajoe007
tag

Senkinek nincs véleménye az epsilonról? :(

PlayStation3 Slim 320Gb

(#19478) Kantorpe válasza papajoe007 (#19477) üzenetére


Kantorpe
tag

Rudinak van [link] olvasd el.

KovácsGéza: Azert az is tobb mint 10k :) nagyjabol annyi amit irtam kategoria.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19479) papajoe007 válasza Kantorpe (#19478) üzenetére


papajoe007
tag

Ühüm...... :R :R

PlayStation3 Slim 320Gb

(#19481) 14adam


14adam
addikt

Egy kis "nyálcsorgató" :)
Valaki tudna segíteni? Egy chieftec cft 650 aljáról kéne egy kép. Van most nálam egy javítás alatt de találtam egy fura dolgot,transzformátornál a lábak össze vannak forrasztva,jó lenne tudni,hogy a szerelő csinálta akinél volt vagy ilyen gyárilag :B

(#19482) MMIX


MMIX
addikt

HardwareSecrets teszt: bequiet! Straight Power E9 CM 680W.
FSP AURUM belső. Nem szerepelt olyan jól, mint amilyen jó a híre az AURUM belsőnek.
3.3V-os sínen kimegy az ATX szabványból.
Azt mondja a tesztelő, hogy valószínűleg túlságosan halkra vették a hűtést.
45.6º C környezeti hőfokkal tesztel, a valóság kedvéért(gépház) és nem a szobai hőfokkal. 23º C.

"The main drawback of this unit was voltage regulation, with the +3.3 V output presenting voltage below the minimum allowed during two of our five tests. We believe that this bad performance was caused by the power supply’s high internal temperature during our tests, as the manufacturer decided to use a fan that prioritizes silence over performance."

(#19483) Mans20 válasza MMIX (#19482) üzenetére


Mans20
addikt

A be quiet 430W ből melyiket érdemes vennni?vagy egy féle van?BQT E7 et láttam de valahol csak E7 et ,a ventijére azt írta valaki hogy szar mert fél év alatt hangos lesz,ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#19484) Traxx


Traxx
őstag

Egy kérdésem lenne a szakikhoz...CTB típusjellel ellátott Chieftec elérhetőségéről vannak információi valakinek? Láttam ugyan 2 boltban talán, de ott eléggé megkérték az árát...Itt van, jó áron is van, de szlovák boltban nem igazán bíznék az esetleges gari miatt...Jóval drágábban, de itt is van, de itt se sok van magáról a cégről. Szóval bennük se nagyon bízok.

Tehát ha tud valaki megbízhatóbb és nagyobb boltot, az jól jönne...köszönöm előre is :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#19485) imibogyo válasza 04ahgy (#19461) üzenetére


imibogyo
veterán

Most már csak az a kérdés, hogy megéri visszamondanom a Corsair GS800-at, egy FSP Aurum 700-ért vagy sem?

Amúgy azt olvastam, hogy az Aurum nem a leghalkabb tápok közül való.

Vagy tudtok-e jobb, hasonló nagyságú tápot, mint a GS, vagy az Aurum, ami nagyon halk. És az sem lenne baj, ha ilyen árban, vagy olcsóbban. :B

Jelenleg 31k-ért jön a 800-as GS...

(#19486) HANDO88


HANDO88
senior tag

Légyszi valaki mondjon véleményt erről a tápról. :R :R :R
Gigabyte Odin Plus 600w 80+ Bronze

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#19487) MMIX válasza Mans20 (#19483) üzenetére


MMIX
addikt

be quiet 430W-bol van kettő L7 és L8 (Pure Power), az E a Straight Power jelölése és nincs 430W-os verzió.
A számok meg a generációt jelölik.
L7 FSP (régebbi, nem moduláris, megbízható)
L8 HEC (újabb, moduláris, megbízhatóság attól függ, hogy a be quiet! "mennyire tartja rajta a szemét" egy vegyes minőségű gyártón)

"ventijére azt írta valaki hogy szar mert fél év alatt hangos lesz,ez mennyire igaz?"
-Nem tudok mit mondani egy ismeretlen véleményére.
Garancia megvéd és be quiet! ventiket is lehet venni itthon, ellentétben a Yate Loon és ADDA ventikkel.
Az biztos, hogy elvileg a csúszócsapágyas ventik gyorsabban kopnak. A Straight Powerekben nem csúszócsapágyasok vannak, míg a Pure Powerekben meg igen.

[ Szerkesztve ]

(#19488) 04ahgy válasza imibogyo (#19485) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem az Aurum baromi halk. Épp pár hozzászólással lentebb linkelte MMIX, hogy ha az Aurum belet veszed úgy, hogy magas hőmérséklet mellett üzemeljen, és a belső hőmérséklete a leszabályzott venti miatt még magasabbra kússzon, akkor a +3,3V-os ág feszültsége leeshet a megengedett szint alá.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19489) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Legolcsóbb megbízható táp kellene nekem
Sempron 145 procihoz és integrált VGA-hoz kellene, ilyen office és alapjátékok szint.
Chicony helyett akkor most mi vállalható?
Köszi a válaszokat.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19490) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

6870CF-hez kéne nekem táp. Ár/teljesítmény fontos.

(#19491) czanga válasza tranceplanet (#19489) üzenetére


czanga
őstag

Van az apróban 350-es FSP táp, 1 hónap garival, azt pont kíváló lenne, és még olcsó is. (én már vettem kettőt ismerősöknek) Meg fogod találni szerintem, de én nem linkelem be, mert nem akarok reklámozni.

Azt nem tudom mennyire érdekes számodra az, hogy pl a Corsair CX 400-hoz képest hangosabb táp, de a CX 400 egy jóval komolyabb táp (árban is), ezért a hangbéli különbség is. Mivel nekem ilyenem van, ha megjönnek az FSP-k akkor összehaosnlítom őket.

(#19492) caprine


caprine
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy Coolmaster GX-650W-es tápom. Ez már úgy április óta megvan nincs vele gond. Most a napokban kezdte azt csinálni, hogy gép bekapcs után néhány másodperccel a boot folyamán hol hamarabb hol később kikapcsolja a gépet, majd után rögtön be. Hallom ahogy a relé kattan. Ezt meg csinálja 2-3 alkalommal és utána szépen bejön a gép, utána már nincs gond, akár 10 órát is megy 1 huzamban.

Először arra tippeltem hátha kontakt hiba, de az alaplap 3 hónapos, csak nem persze minden ki szedtem és visszaraktam utána azonnal pöcre beindult már meg is nyugodtam de másnap megint. Azon gondolkodom, hogy mivel elég hideg van abban a szobában ahol van nem-e az a gondja, hogy be kell melegednie? Persze lehet más gond is, de az első tippem ez. Más hallot már ilyenről?

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#19493) M107


M107
addikt

Nálam is szokott egyszer kétszer előfordulni de csak szerelés portalanítás után.

De csak annyi bekapcsolnak beindulnak a ventilátorok 2 MP kikapcsolnak utána megint bekapcsolnak és megy de csak mondom ha szerelek benne vagy portalanítok.

Cifi Ctg 500 80P a tápom, előtte is cifi volt a típusát már nem tudom 3 éves volt s kb 17000Ft vettem

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19494) 04ahgy válasza caprine (#19492) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És csak a legutolsó bekapcsolás után ad képet? Mert akkor vajmi kevés az esélye, hogy táp. Tuningolt a gép? A konfigurációt is pontosíthatnád...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19495) tranceplanet válasza czanga (#19491) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm a tippet.
CHIEFTEC iArena 350W GPA-350S 8.287Ft , néztem még, de lehúzták itt.
Az általad említett FSP-t is néztem újan, de húzós az ára. Elég drágák egy ilyen light config-hoz.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19496) czanga válasza tranceplanet (#19495) üzenetére


czanga
őstag

Itt az apróban van, FSP, 3500 HUF ;) Én azt tanácsoltam. :K

(#19497) tranceplanet válasza czanga (#19496) üzenetére


tranceplanet
addikt

Vágom, én az új árakra írtam.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19498) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Lenne egy tiszteletteljes kérdésem , egy 600W-os minőségi táp elég vagy épen hogy elég vagy bőven elég a következő konfighoz: Phenom II 1055 3,2-ön járatva Asus 6950 DC II 2Gb 500gb Samu vinyó 4gb ram Asrock 890 Extreme 3 meg 5db Venti.
Köszi. :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#19499) C0d3r válasza Boogie33 (#19498) üzenetére


C0d3r
addikt

Bőven elégnek kell lennie, pontosan milyen az a táp (12 V-os ágai miatt kérdezem)?

(#19500) Jim-Y válasza Boogie33 (#19498) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elég. De azért jó lenne tudni, hogy milyen. Pl egy HKC 600W-os "minőségi" táp igazából egy 350W-nak felel meg. Ha ilyen "minőségi" tápod van, akkor lehet, hogy nem elég. üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.