Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) 04ahgy válasza exTrem (#19393) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minden stimmel. A tuningmentes konfighoz bőven elég a P8H67-V lap, és ha alapon járatod a RAM-okat, akkor is kellő sebessége lesz. Még SSD-s gépben is az SSD a szűk keresztmetszet, nem a RAM.

A tápról: neves oldalon el voltak tőle ragadtatva: [link]. Biztos vagyok abban, hogy a konfigoddal kapcsolatban a táppal leszel a legelégedettebb, sokáig fog szolgálni. Az 5 év gari csak hab a tortán.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19402) 04ahgy válasza Oti86 (#19399) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Raptoxx egy hulladék, véletlen se vegyél. 350-es FSP sokkal többet ér annál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19403) Oti86 válasza 04ahgy (#19402) üzenetére


Oti86
tag

Ilyen rossz lenne a hatásfoka? A honlapja szerint 1Watt alatt fogyaszt csak ha ki van kapcsolva a gép. Ez elég kevés a többihez képest. vagy tévednék? :U

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#19404) vzsryl válasza Oti86 (#19403) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A hatásfokáról egy szót sem ejtett 04ahgy.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19405) Oti86 válasza vzsryl (#19404) üzenetére


Oti86
tag

Csak abból következtettem rá, hogy nem lehet valami túl jó a hatásfoka, ha egy 350-ast jobban ajánlanak, mint egy 500-asat :) De olyan túlságosan nem értek a tápokhoz,

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#19406) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Erről a tápegységről mi a véleményetek?
Elhajtana egy ilyen konfigot:
Dell Optiplex 620 PC:
dell alaplap
3 gb ddr2 667 mhz ram
Pentium D930
Msi 4650 DDR2 512MB
1 db winchester
1 db dvd író

Az hogy 2.2-es atx az mit jelent?

Miben más mondjuk mint egy 2.0?

[ Szerkesztve ]

(#19407) mr_ricsi válasza Oti86 (#19403) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A honlapja szerint 1Watt alatt fogyaszt csak ha ki van kapcsolva a gép. Ez elég kevés a többihez képest. vagy tévednék? "
Az 1 W alatti fogyasztás EU előírás, ezért minden ma kapható tápnak tudnia kell(ene).
Ez -egyébként- csak a táp fogyasztása, ha kikapcsolva és minden fogyasztó nélkül van az áramhálózatra dugva. Az alaplap, USB-k, memória, stb. fogyasztása ehhez hozzáadódik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19408) Oti86 válasza mr_ricsi (#19407) üzenetére


Oti86
tag

Köszi az infókat :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#19409) 04ahgy válasza Oti86 (#19405) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért ajánljuk jobban a 350W-os FSP-t, mert rengeteg teszten bizonyította, hogy a rá írt adatok a valóságnak megfelelnek, a védelmek azon túl, hogy jelen vannak, helyesen is üzemelnek, a hatásfoka korrekt, és ugyan nem halhatatlan, elhalálozásakor a gépre nem jelent veszélyt.

Ezek nem mondhatók el a Raptoxx-ról. Azért olyan az ára is, amilyen.

Van belőle 800W-osnak titulált is... :O

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19410) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Sziasztok!

Mit ajánlanátok "legolcsóbb" táp kategóriában?
P4, 2,8 Ghz (s478) cpu, integrált vga, 1 db HDD (40gb), 1 db DVD-olvasó a konfig, amit el kellene vinnie.
Minnél olcsóbb, annál jobb. Jöhet új/használt is.
(FSP, Gigabyte, Chieftec jelenleg IP*N-nál 9000-nél kezdődik, annyit meg nem tudok/akarok rászánni).
Köszi előre is!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#19411) jokeman válasza 04ahgy (#19409) üzenetére


jokeman
aktív tag

Kérdezhetek tőled 04ahgy priviben?

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#19412) Kantorpe válasza bajaki (#19406) üzenetére


Kantorpe
tag

Teljesen siman elviszi. Tudtommal a 2.0 2.2 kozott a PCIe 8 pin csatlakozo a kulonbseg.

ferkoboy: FSP vagy a felsoroltak kozul 300W boven elegendo ahhoz a gephez. Apron hasznaltban a feleert kapsz, csak nezelodni kell. De igazabol az a konf. meg egy gagyi tapnak sem szabad gondot okozzon.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19413) 04ahgy válasza jokeman (#19411) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Alaplap: AsRock 990FX EXTREME 3
RAM: Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8G
CPU: AMD Phenom II X4 960T BE (3.0-3.4Ghz/6Mb/95W/sAM3) ezt szeretném 4GHzig....
CPU hűtő: CM Hyper Z600
VGA: Sapphire 6950 2gb
TÁP: és itt lenne szükségem a segítségedre.....
Max 30 ezer van rá........ez a plafon......és ha esetleg VGA csere lesz akkor 6870CF....de ez nagyon távoli jövő..........fontos a megbízhatóság nagyon, és a garancia."

Corsair TX650 V2, 5 év gari, bika táp, HD6950CF-et is elvinne, nem igazán hallani a hangját (nincs a leghalkabbak között sem). Ára 27-28e körül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19414) Peak


Peak
addikt

pont most néztem egy tesztet, 2xhd6950(cf) i7 2600k tuningolva 558W full terhelésen

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19415) ferkoboy válasza Kantorpe (#19412) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szerintem is még egy 250w körüli is elvinné bőven.

Esetleg Codegen 400w? (nem szívesen választom/választanám ezt, de nem akarok sokat költeni rá)
Esetleg nézelődök még, hátha találok használtan valami kisebb teljesítményű jobbat, megfizethető áron.
Köszi a tippet!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#19416) Qru válasza ferkoboy (#19415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hipro 380?

Cedgen csak arra jó, hogy kinyírja az egész géped.

#nincsbennetarcsi

(#19417) ferkoboy válasza Qru (#19416) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Az is kb 6-7e huf.
3-4 már szimpatikusabb lenne.
(Feleslegesen nagy ennek a konfignak a 380w-os Hipro is.)

Mostani táp egyik szállítás után fesz. alatt olyan hangokat ad, mint egy relé (1 mp alatt kb.2-3 "berántás"). Kattog. És be sem kapcsol vele. Alaplapi led is csak villog (nem folyamatosan ég).

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#19418) Mans20 válasza Kantorpe (#19396) üzenetére


Mans20
addikt

Az asus lapot mér gondolja meg?csak mert lehet én is olyat veszek.

(#19419) Qru válasza ferkoboy (#19417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor pl ez [link] vagy 300-as Delta.

#nincsbennetarcsi

(#19420) ferkoboy válasza Qru (#19419) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Köszi a tippeket!

Jééé: 360 W-os Q-Technology - 20+4 pin,4 pin CPU,6 pin PCI-e VGA,Sata,Molex,12 cm venti - 4000 Ft Ilyen volt ezidáig benne. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#19421) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Chieftech GPS 550ABA tápom. Vagy csak volt. Bekapcsoló gombot megnyomom, egy pillanatra felvillan minden led az alaplapon, majd le is kapcsol minden. A ventik már fel se pörögnek, elmegy az áram.

A táp kb 3 éves, egyszerre vettem mindent, a videokartya pár napja döglött meg. Szerintetek a táp lehet?

Másik, hogy mit vegyek helyette ha tényleg a táp a gond? Jelenleg Gigabyte alaplapot hajt egy E8500-al, meg egy HD6850, meg 3 vinyó, vagyis már nem...

Ötlet? kicsit elkeseredtem.. remélem nem a táp...de ha meg az alaplap, akkor vehetek procit is már meg ramot :S

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#19422) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!
ctg-500-80p és ctg-500-80pb között mi a különbség?

(#19423) Bogyó bá' válasza lipido (#19422) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A második az OEM: nincs szép doboza, használati útmutatója és hálózati kábele. Ha ezekre nincs szükséged és olcsóbban hozzájutsz, akkor vedd ezt!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19424) lipido válasza Bogyó bá' (#19423) üzenetére


lipido
senior tag

760 ft a difi! Nem tudom mit tegyek!

(#19425) Bogyó bá' válasza lipido (#19424) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van otthon fölös tápkábeled? Az 4-500 Ft-ot érhet.
Tervezed, hogy egy-két éven belül eladod? Akkor jó, ha meg van a gyári doboza.
Ha van 760Ft-od, és nem kenyérre kell, akkor szvsz vállald be a dobozosat.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19426) lipido válasza Bogyó bá' (#19425) üzenetére


lipido
senior tag

Ez a táp, ha jól vettem ki, elég sok mindenre elég(még ha bővítés is lesz. Mondjuk egy 4mag+6870/6950).Ha ez így van, akkor nem tervezem eladni. Tápkábelem van, jópár db :R

(#19427) cashback


cashback
őstag

Magamat megcáfolva... úgy voltam most vele hogy veszek egy zsír új tápot. 2-3év garancia. 10-12ezer.

Elvetettem ezt az ötletet... mikulás, karácsony... etc. Sok kiadás lesz ebben a hónapban.

Ugyanolyan tápot veszek mint ami most 1hete tönkre ment. Gigabyte SuperB 460W (6ezer postával együtt) - /FSP belsős, szóval nem rossz a dolog... csak az elődjével nem volt szerencsém. Előferdül ez jobb helyeken is.

Számok törvényei szerint elég nagy esélyem van rá hogy a második nem hal meg egy darabig.

Ha tévednék akkor megint elszámolhatok egy hibás döntést, amit az olcsóság számlájára írok. :)
Illetve a Gigabyte leírja magát nálam teljesen. (második Giga cuccom ami elhalálozott... első egy Gigabyte HD4850 volt... ha 3. is erre a sorsa jut, akkor asszem bosszút állok a gyáron ;] )

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#19428) lipido válasza cashback (#19427) üzenetére


lipido
senior tag

woodooozz :P ;]

(#19429) saxi


saxi
csendes tag

Sziasztok!
Cimborám újítja a gépét, és az én segítségemet kérte. Én egy C2D E6600 cpu és egy HD3870 (vagy valami hasonló kategóriájú) vga mellé nyugodtan ajánlottam neki egy 350W-os FSP-t. Azonban a boltban meg ahol meg akarta venni, azt mondták, hogy az nagyon kevés, 400 vagy 450 wattosat vegyen. Szóval melyikünknek van igaza? :) Egy ilyesmi konfighoz tényleg kell a 400W?
Köszi a segítséget!

(#19430) C0d3r válasza saxi (#19429) üzenetére


C0d3r
addikt

Némelyik boltos akkora ökörséget tud mondani, hogy az fájdalmas. Ráakarja sózni az 450 W-os hákácé hulladékot, ami a minőségi tápokkal ellentétben bármikor kinyírhatja a konfigot.
Ami a tápot illeti, Neked van igazad, 350-es FSP (pl. APN) is bőven megbirkózik ezzel a konfiggal, 200 W-ot se nagyon fogyaszt.

(#19431) saxi válasza C0d3r (#19430) üzenetére


saxi
csendes tag

Na, megnyugodtam akkor. :) Köszi a segítséget!

(#19432) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok!

Sajnos úgy fest,hogy a CM 430W-os tápom elhalálozott,így mihamarabb szükségem lenne egy újra. Az alábbi konfighoz kéne egy tápot ajánlani:

Gigabyte P55UD3
Intel i5 750
Sapphire HD6850

A jövőben némi tuning is elképzelhető. Olyan 20k körül szánnék rá.

Előre is kösz a tippeket! :R

(#19433) Mans20 válasza Tussky (#19432) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam is kb ez a gép van,egy chieftec ctg 550 el,szerintem vedd azt,14000ft körül van,Én inkább kicsit nagyobb tápot veszek,nem centizem ki,mert ha egy jobb gépet akarok akkor nem kelll tápot cserélni.

(#19434) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Sziasztok, nem vagyok biztos, hogy a táppal van a probléma, gondoltam rákérdezek. Tehát van egy ilyen konfig itthon: i7-870, Gygabite lap, 8 giga ram, Ati 4850, 2 vinyó, Chieftec 400 W. Na most vásároltam egy 6850-es karit, szépen betettem, behelyeztem a 6 lyukú táp csatit, benyomom a power gombot és a gép meg sem nyikkan. A 4850-es karival tökéletesen ment a gép. A tápot kevesli, vagy mással lehet a probléma ?

(#19435) 04ahgy válasza MMIX (#19392) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem az LC Power védelmében, de azért kiemelném, hogy a Great Wall tud frankó cuccot gyártani, ha akar: [link].
Szintén nem az LC Power védelmében, de vannak felsőkategóriás tápjaik is (pl. Legion), CWT béllel, sőt, van 80+ Gold LC Power is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19436) Kantorpe válasza Zamasun (#19434) üzenetére


Kantorpe
tag

A regi kartyaval elindul ? Szerintem vinnie kellene, de hatarertek. Korban mennyi idos a psu ?

Tussky : [link] Az ajanlott tap ugyan tobb, de ha lesz tuning es bovites, akkor megfontolando.

Saxi: A boltos eladni akar, es penzt kereseni, nem erteni hozza. Es ugye azt akarja eladni ami van keszleten.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19437) frájdéj


frájdéj
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a tápról?

[link]

nemsok infot találok róla...

(#19438) MMIX válasza frájdéj (#19437) üzenetére


MMIX
addikt

Xilence 600W xp600.(12)r. Ez egy régi Red Wing még 2007-ből. Szerintem már nem ezeket adják a boltban. A mai Red Wingek a Xilence oldalán nem ilyenek. Konkrétan 600W-os nincs is már.
Xilence 600W xp600.(12)r egyébként E199529 CASING MACRON TECHNOLOGY CO LTD gyártmány.
A manapság gyártott Red Wingek, szerintem XHY Power gyártmányok (mint az új nem Hipro beles Hiprók). (tudom azt írják mások, hogy Topower)

Szerintem vannak jobbak ugyanannyiért. A Macron nem tartozik a jó hírű gyártók közé.

[ Szerkesztve ]

(#19439) Zamasun válasza Kantorpe (#19436) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Haver áthozta a 8800GTS kariját, azzal sem indul a gép, illetve próbáltuk LC 550w táppal, ugyanaz a helyzet. Egy pillanatra felpörögnek a ventik és ennyi.

(#19440) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok az enermax pro82+ és pro82+ II között mik a különbségek? üdv

(#19441) 04ahgy válasza Zamasun (#19439) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Zárlat lesz valahol. Alaplap vagy VGA. Esetleg szerelési hiba, vagy az alaplap alá beesett fémtárgy (általában csavar).

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19442) Zamasun válasza 04ahgy (#19441) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Köszönöm, lehet hogy az a gond, írok ha megoldódott.

(#19443) Qru válasza Jim-Y (#19440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Az Enermax elérkezettnek látta az időt a középkategóriás tápegységeinek felfrissítésére, így a MODU82+, PRO82+ és ECO80+ széria új tagjai megkapják a II-es jelzőt, ami a második generációt jelöli. Az aktív PFC-vel rendelkező készülékekre már csak 6+2 tűs PCI Express csatlakozó kerül, így a régi 6 tűs megoldások teljesen eltűnnek. További újítás a CordGuard és a HeatGuard névre keresztelt elgondolás. Az előbbi egy egyszerű rögzítő kapocs a tápkábelhez, míg az utóbbi technológia a számítógép kikapcsolása utáni hűtésért felel, vagyis a tápventilátor a leállítás után még hozzávetőleg 1 percig üzemel."

#nincsbennetarcsi

(#19444) Jim-Y válasza Qru (#19443) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszi :R

(#19445) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok segítséget szeretnék kérni, mert eléggé nem értek a tápokhoz... :(

Elolvastam az első HSZ-t de nem találtam egyértelmű utalást arra, hogy az FSP Aurum 700-as (fix kábelezésű) ajánlott-e vagy sem.

Azért néztem ki ilyen kategóriájú tápot, mert egy nagyon jókat írnak róla, kettő nem szeretnék új tápot venni, ha végleges lesz a konfigom, három tudásához képest szerintem jó árban van.

Néztem hasonló árban Corsair-t is (aminek ha jól tudom egyben van a 12V-ja), de ezekről az új GS, GX, AX stb. típusjelűekről nem tudok semmit. Régebben volt egy 450VX-em, azt nagyon szerettem. :K

Jelenleg úgy néz ki a gép, hogy i7 2600k, 16 GB RAM, két db vinyó. Hamarosan pedig jön még mellé egy GTX 580. Tuningolni ésszel fogok (5-10% max), de SLI vagy CF kizárt, hogy legyen.

Azt olvastam, hogy az FSP Aurumokban szét vannak választva a 12V-os ágak. Lehet ebből problémám?

Ha más típust ajánlotok, akkor is egy nagyon fontos szempontom van (a teljesítmény mellett), hogy nagyon halk legyen. ;)

Köszönöm!
Imre

[ Szerkesztve ]

(#19446) HANDO88


HANDO88
senior tag

Még most sem sikerült új tápot venni ezért a Gigabyte Odin Plus 600w-ról is kérnék egy véleményt a tisztelt szakértőktől.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#19447) Lenist


Lenist
tag

Sziasztok
Fejleszteném a gépet,csa nem vagyok benne biztos hogy a tápom elég lesz e neki.
Táp: coolink 450w
Cpu:i5 2500k
Vga:hd4870
Hdd:Samu 500gb
Alaplap:msi z68a-g45 g3
Vagy vegyek egy jobb minöségüt?
+lg dvd iro
+8Gb ramm

[ Szerkesztve ]

(#19448) papajoe007


papajoe007
tag

Üdv!Tápcsere elött állok,az új alany egy FPS epsilon 1010W-os tápocska lenne :R Vélemény?

:R :R :R

PlayStation3 Slim 320Gb

(#19449) imibogyo válasza imibogyo (#19445) üzenetére


imibogyo
veterán

Közben olvasgatom a kereső által kidobált HSZ-eket is. De eddig még nem lettem okosabb. Csak annyit találtam elrettentésnek, hogy a sima 600-as és 700-asban gagyik a kondik, míg a modulárisokban jók. Ha jól értem. :U

Fontos lenne a válasz, mert még ma meg szeretném rendelni a tápot, meg a memóriát, mert a kis tatalék letöltős gépemmel megesz az ideg. :D

(#19450) exTrem


exTrem
csendes tag

Ismét én :), CORSAIR Enthusiast Series TX650W v2 Tápról van valakinek véleménye ? [link]Megbízható, jó darab ? Nem merem a sima 550-es tápot megvenni mert sok helyről hallottam, hogy kevés lesz lehet :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.