Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) kmisi99 válasza Petzval (#18800) üzenetére


kmisi99
addikt

Szóval akkor megéri lecserélni a régi szar codegent a régi jó fsp re?

(#18802) h1n1_900 válasza kmisi99 (#18801) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Igen.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18803) Ronny3


Ronny3
aktív tag

Valaki tudja, hogy mi a különbség a:
CHIEFTEC CFT-650-14C 650W és a Chieftec DT650C14S 650W
között?

Melyik jobb? és mind kettő moduláris? ÉS melyik nem bírja a SZÜNETMENTEST?

Köszi a választ:)

(#18804) Petzval válasza kmisi99 (#18801) üzenetére


Petzval
senior tag

Én nem tudom sz@rnak nevezni azt ami pld 7 évig kifogástalanul ellátta a feladatát és pld a ventillátor csapágya kopott ki csak.Nem biztosítja semmi hogy egy FSP nem tudom meddig menne.Pláne egy használt.

(#18805) h1n1_900 válasza Petzval (#18804) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Mert szar. Ennyi. Meghal megöli a gépet. Felgyújtja a lakást.

FSP meg esetleg szépen lassan hal meg és megvédi a gépet. Ezt párszor leírták már neked csak nem fogod fel.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18806) moha21 válasza Petzval (#18800) üzenetére


moha21
addikt

Csak nem mindegy, hogy milyen frekvencián üzemel az a kondi. LOW -esr mond valamit?

"Rser vagy más néven ESR (Equivalent Series Resistance = megfeleltetett soros ellenállás): főként elektrolit kondenzátoroknál jelentős. Az ESR-be beleszámít az elektrolitban levő ionok vándorlásának lomhasága is, amely villamos szempontból tényleg ellenállásként jelentkezik. Kapcsolóüzemű tápegységekben jelentős lüktető feszültséget jelent, ha rossz ESR-rel rendelkező elektrolit kondenzátorral simítjuk a kimenőfeszültséget."

Szóval kicsit más kategória az 50 Hz-es környezet.

És magától is ki tud száradni a kondi.

A pufferolás tárolást jelent, igen a kondenzátor energiát tárol.

(#18803) Ronny3: Attól függ milyen szünetmentest.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18807) moha21


moha21
addikt

Amúgy az első hsz-ben a CM gx táp ott van a nem ajánlottak között, gondolom valami régebbi széria lehet, de akkor is paradoxon, hogy itt ajánljuk közben sokszor az első hsz-re hivatkozunk.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18808) h1n1_900 válasza moha21 (#18807) üzenetére


h1n1_900
senior tag

GX450 ajánlott.

Viszont felette két féle béllel szerelték őket.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18809) moha21 válasza h1n1_900 (#18808) üzenetére


moha21
addikt

Én tudom, mert nemrég linkeltem, hogy a 3.3 és 5 V ág zaja nem fér bele a tűrésbe, de ezt nem mindenki tudja.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18810) h1n1_900 válasza moha21 (#18809) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Abban a tesztben a Seventeam belest tesztelték. Gondolom ez az oka :U

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18811) Petzval válasza h1n1_900 (#18805) üzenetére


Petzval
senior tag

" csak nem fogod fel"

Látszik hogy ki nem fog fel egyszerű dolgot 7 évet üzemelt de a ventillátor csapágya lett csak zajos a táp még mindíg jó! Azt is jó lenne felfogni hogy egy táp védelme akkor nem működhet ha épp a táp közepén durran el egy alkatrész! Én nem tudom ki találta ezt a fals dolgot ki hogy a táp védelme minden körülmények között működik? Egy rövidzár védelem csak akkor működhet ha a kimeneti kondenzátor adja a rövidzárt ha a táp belsejében van zárlat akkor hogy a fenében működne? Márpedig annyit tudni illene hogy bármelyik alkatrész bármikor kimehet bármelyik tápban.

[ Szerkesztve ]

(#18812) Petzval válasza moha21 (#18806) üzenetére


Petzval
senior tag

"A pufferolás tárolást jelent, igen a kondenzátor energiát tárol"

Atyafi a pufferolás nem tárolást jelent közvetlen hanem KIEGYENLÍTŐKÉPESSÉGET! A kapacitás a tárolás képessége.

(#18813) h1n1_900 válasza Petzval (#18811) üzenetére


h1n1_900
senior tag

offold már ki magad ebből a topikból kösz.

Ez a címe:
Melyik tápegységet vegyem?

nem sokan kíváncsiak rád. esetleg a másik reged nem veszed vissza? vagy lesz egy következő amin folytatod a kötözködést?

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18814) moha21 válasza Petzval (#18812) üzenetére


moha21
addikt

És mégis mivel egyenlíti ki, ha nem a benne eltárolt energiával?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18815) lizRRR válasza h1n1_900 (#18813) üzenetére


lizRRR
őstag

Mindketten hagyjátok abba az offot. :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18816) 04ahgy válasza Petzval (#18811) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem maradj meg az egyszerűbb válaszoknál, mert megint nem fogsz nyertesen kikerülni a vitából. Ez csak egy jó tanács, nem kötelező megfogadni, de nagyon szép számban lejárattad már szakmailag magad a topikokban...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18817) h1n1_900 válasza 04ahgy (#18816) üzenetére


h1n1_900
senior tag

mert megint nem fogsz nyertesen kikerülni a vitából
Ezt már megszokhattuk... De a codegen az istenkirály...

Nem fogok rá válaszolni meg lehetőleg senki aztán csak feladja a hülyeségeinek az erőltetését.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18818) Petzval válasza 04ahgy (#18816) üzenetére


Petzval
senior tag

Áruld el miért kell azt a félrevezető információt terjeszteni hogy a tápok védelme miden körülmények között működik? Nem hiszem hogy érthetetlen az hogy ha a táp belsejében hibásodik meg alkatrész akkor nem működhet!

(#18819) Bogyó bá' válasza Petzval (#18818) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ahhoz, hogy egy megfelelő védelemmel ellátott táp galibát csináljon, ahhoz az áramátalakító résznek és a védelemnek egyszerre kellene meghibásodnia, aminek pöttyet kisebb az esélye, mint a védelem nélküli tápok (pl. a magasztalt Kodegány) esetén. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy védelmek nélküli táp feltétlenül tönkre fog menni, de ha mégis, akkor az tuti pusztít is maga körül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18820) Petzval válasza Bogyó bá' (#18819) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha a bemeneti kör hibásodik meg akkor megszűnik az áram nincs ami pusztítson.Ahhoz meg kell futni a tápnak hogy kárt okozzon és az fordul elő a legritkábban A védelem nem független az áramszolgáltató résztől mert az is árammal működik

[ Szerkesztve ]

(#18821) M107 válasza Petzval (#18820) üzenetére


M107
addikt

Jó napot

A témához csak annyit, láttam már elég sok tápot elpukkanni, persze nem az én gépemben....

Főleg az aktív védelem nélküli tápok a legveszélyesebbek, bár a jó minőségűeknél sem garancia semmi, mert láttam már 750W Corsair is elpukkanni 7 év után úgy hogy magával vitt egy I7 konfigot mindenestől.

Én + vettem a tápra egy molexre csatizható áramvédőt biztos ami biztos, bár egy szünetmentes tápegység még +-ban jó lenne de majd jövőre mikor lesz egy kicsit több keretem. (Cifi Ctg 500W 80p)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18822) Dyno válasza M107 (#18821) üzenetére


Dyno
veterán

mert láttam már 750W Corsair is elpukkanni 7 év után úgy hogy magával vitt egy I7 konfigot mindenestől.

2007-ben jelentek meg az első Corsair tápok.

(#18823) 14adam válasza M107 (#18821) üzenetére


14adam
addikt

"Főleg az aktív védelem nélküli tápok a legveszélyesebbek"' -Kifejtenéd :F

[ Szerkesztve ]

(#18824) vzsryl válasza Dyno (#18822) üzenetére


vzsryl
nagyúr

2006-ban, de lényegtelen, mert így is órási kamu a dolog, mivel a 7 év garanciás Corsair-ek még később jelentek meg (2008-ban?).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18825) KYZRR válasza Dyno (#18822) üzenetére


KYZRR
őstag

;]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#18826) moha21 válasza Petzval (#18820) üzenetére


moha21
addikt

Az áramszolgáltatóra elég pontos szabályok vonatkoznak meg lehet tekinteni a honlapját ( mavir, eon, etc..), 400/230 V mellett -+10 %-os eltérés lehet, a frekvencia 2 %-al változhat maximum.
Akkor ugye van a tápegységekben EMI szűrő ( különböző x ,y osztályú kondenzátorok és tekercsek ( áram kompenzált fojtó ), aztán még VDR néven szoktak lenni varisztorok is.
A kondikat spec. impulzusgenerátorral tesztelik. Arról nem is szólva, hogy a visszacsatolás galvanikusan le van választva.

Bár nem tudom miért mondom ezt, mert te úgyis földelés nélkül használod, pedig Y kondenzátor fázis-föld, nulla-föld van kötve. ( persze szakadást lesz, ha tönkremegy az X osztályúval szemben.)

Ezek a dolgok akármelyik tápban megtalálhatóak és ez csak a bemeneti szűrés !
Az hogy user error van, vagy egyszerűen nincs földelés ( vagy rossz ) egy lakásban az nem az áramszolgáltató hibája. És a mai napig rengeteg háztartás van még, ahol nincs normálisan kiépítve a földelés..sajnos.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18827) M107 válasza 14adam (#18823) üzenetére


M107
addikt

Jó estét

A Hkc s társaira gondoltam, amiben a védelem az nuku vagy 0 visz minden mint a royal flush

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18828) M107 válasza Dyno (#18822) üzenetére


M107
addikt

Hali

Biztos hogy Corsair táp volt, s az is hogy 750W mivel nem az én gépem hanem ismerősömé így ő azt mondta, hogy 7 éves
Láttam én is a hibás tápot s éreztem az éget szagot, még egyszer elnézést ha rosszul fogalmaztam.
Röviden tömören ennyit tudok

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18829) h1n1_900 válasza M107 (#18828) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Hol volt 7eve corsair? Olyat kamuzott... Vagy te talaltad ki.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18830) mr_ricsi válasza DoxaM (#18794) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Most már csak az a kérdés, h milyen időközönként kell takarítgatni...mert gondolom a pormacskák rátelepedve nem nagyon használnak neki..."
Ez attól függ, hogy a padlószinthez milyen közel van a gép, és szőnyeg van-e alatta.
A kollégám gépe fél évente kerül hozzám, és ennyi idő alatt a belsejében és a tápjában már mindent elborít a por.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18831) Beretvás válasza Petzval (#18820) üzenetére


Beretvás
addikt

Húúú de csunya vagy, VISSZA MENNYÉ..

(#18832) Michell


Michell
tag

Üdv!

Van valakinek személyes tapasztalata Antec HCG-520 táppal ?
Főleg a zajosságára lennék kiváncsi.

Mert Cooler Master Silent Pro 500 tápot szeretnék a hangja miatt lecserélni,
cicereg.
Amúgy Enermax tápokat nézegettem, pl. Modu82+ II, de a "jótáp" táblázatból
szimpatikus lett az Antec (Seasonic) táp. Ráadásul nem is olyan drága ez utóbbi.

Volt két Antec SmartPower tápom most is mennek - munkahelyen illetve másnál,
az egyik most 8 éves, elégedett voltam velük, különösen a csendességükkel,
csak most már a 12V-os águk nem lenne elég.

(#18833) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy az FSP Aurum 600-as es 700-as modeljeiben is vannak-e gagyi kinai kondik, mint a 400-asban?
Koszi szepen.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#18834) gordonfreemN válasza Michell (#18832) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lehet le leszek lőve ezért de én így látom. Volt már modu 82+-os tápom, 425W-os kb 180W volt az átlagos játékok béli terheltsége, engem zavart a hangja. Nem volt túl hangos, de zavaró. Aztán hallottam egy corsair VX 450-et. Szerintem halkabb és olcsóbb is. Ez az én Zen-es fülemnek már egész korrekt volt. De kétségkívül, ha zavar a cicergés, a megoldás egy FSP Zen, vagy valami hasonló ventimentes táp. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18835) MMIX válasza Rica (#18833) üzenetére


MMIX
addikt

Vannak Capxon kondik + Rubycon japán főkondi a nem moduláris Aurumokban.
A moduláris Aurumoknak (AURUM CM) van 100% japán kondijai Rubycon főkondi + Nippon Chemi-Con normál elektrolit kondik.
Az AURUM PRO sorozat 100% japán szilárd és normál elektrolit kondik vegyesen. Legalábbis az 1200 wattosban így van. A 850W / 1000W-ost nem láttam még.

[ Szerkesztve ]

(#18836) djpety


djpety
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:
Táp: Gigabyte Superb 550W GE-P450P-C2
Alaplap: Gigabyte GA-790XT-USB3
CPU: AMD Phenom II 965 x4 BE
RAM: 2x G Skill F3-12800CL9-2GBRL
VGA: Sapphire Radeon HD5770 Vapor-X
HDD1: WD 500GB
HDD2: WD 1500GB
USB: Egér, Bill, Webcam, Xbox360 vevő, Wifi adapter

Van egy-két érdekes jelenség:
- Bekapcsoláskor 1-2 másodperc után a POST előtt azonnal kikapcsol a gép, és van mikor ezután nem is tudom visszakapcsolni, csak az elosztó 4-5 másodpercig tartó lekapcsolása, majd visszakapcsolása után. Van, amikor egyszerű rebootkor is ezt csinálja, teljesen random időnként, nem mindig.
- Másik jelenség, hogy bizonyos idő után, valami érdekes dolog történik: A Windows totál elkezd belassulni, szinte kezelhetetlenné válik, és az internet is elmegy (lebontja a Wifit), és ezzel együtt eldobja sokszor a többi USB-s eszközt is. Ahogy kihúzom a wifi adaptert minden helyre jön, majd amikor visszadugom megy tovább rendesen X ideig.

Az első tippem e két jelenségre a tápegység, illetve az alaplap. Első körben viszont tápegységet szeretnék cserélni. A kiszemelt táp egy CTG-600. Javítsatok ki ha tévedek, de későbbi VGA bővítés, további merevlemez beszerelés vagy egyéb más esetére nem árt a többlet szerintem.

Szerintetek lehet-e a táp a ludas, ha igen, akkor ez a táp gondolom jó lesz, de ha kisebb is elég, akkor azért érdekelnek a javaslatok, figyelembe véve az esetleges bővítési szándékokat :) Vagy egyéb más alternatívák.

Ui.: A gép egyébként 5 hónapos, és ez a hiba már 1-2 hónapja fenn áll, ahol vettem az eszközöket, és tesztelték nem tapasztalták a hibát, bár merevlemez nélkül adtam át nekik a gépet.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#18837) Petzval válasza djpety (#18836) üzenetére


Petzval
senior tag

A korai kikapcsolás olyan jelenség mintha zárlati áramra a táp kikapcsolna . Az hogy az áram lekapcsolása utáni visszakapcsolással lehet újból indítani csak ezt erősíti. De itt kérdés hogy az alaplap vagy a többi bővítmény igényel e túl sok áramiot, vagy a táp áramszolgáltatő képessége csökkent e nagyon le azt már mérésekkel lehet csak pontosabban behatárolni.Meg kell mérni mekkora teljesítményfelvételkor áll le a gép, hogy viselkednek a feszültségek különösen a 12V.
Itt gyanús az USB túlterhelődése is, A CTG 600 jó választás!Bár szerintem 500-asnak is el kellene vinni normál áramfelvétel mellett.Elsőnek meg kell mérni a teljesítményfelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#18838) gordonfreemN válasza djpety (#18836) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A táp simán a konnektorba megy? Nincs közben szünetmentes?
Amúgy a hirtelen lekapcsolás, majd nem tudod viszakapcsolni azonnal, egyértelmüen a táp. De, hogy mi okozza, az már más kérdés. Cserélgetni kéne, először is tápot.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18839) djpety válasza Petzval (#18837) üzenetére


djpety
tag

Petzval: Sajnos ezt nehéz tesztelni :/ Azért, mert nem mindig csinálja. Így nem tudom megállapítani, hogy most akkor jó-e ha pl lecsatlakoztatok pár hardvert. Persze hosszas próbákkal lehet jó kiderül. Egy Watt mérő beszerzésén már gondolkodtam.

gordonfreemN: A táp egy Belkin túlfesz védős elosztóba megy. Monitor is, hangfal (egyszerű logitech aktív 2.1-es), illetve egy asztali lámpa megy még róla. Ezek nem kapcsolnak le ilyenkor, csak a gép.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#18840) gordonfreemN válasza djpety (#18839) üzenetére


gordonfreemN
addikt

amugy bármelyik alkatrész lehet, alaplap, vga stb. sajnos meg kellene figyelni valami jellegzetességet, ha nem megy, akkor marad a tápcsere és meglátod mi lesz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#18841) Calibra72 válasza hatter (#50) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Hi!
8800 GTS/512 tesztet néztem,egy E 6550-es procival a teljes rendszer csúcsban 240w-ot fogyasztott,viszont a te kártyád ennek a kistestvére.Tehát 10-20W-al kevesebbet is fogyaszthat.
Elméletileg a tápodnak elégnek kellene lennie,kérdés hogy még mi van beépítve a gépedbe.
Nekem ez a véleményem,lehet hogy más nem ezt fogja mondani .
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18842) Calibra72 válasza Calibra72 (#18841) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Bakker :D
Most látom,hogy amire válaszoltam már több mint egy éves hsz. volt :D

(#18843) lipido válasza Calibra72 (#18842) üzenetére


lipido
senior tag

:C :C :C :C :C :C :C :C :C

(#18844) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Ha már itt járok,megkérdezem :)
Van egy Chieftec GPS 550AB A tápom.Most ez a konfigot táplálom vele:ASUS P5N-E SLI Q6600 4GB GEIL Asus 4870/512 egy 1Tb vinyó ,és egy Pioneer író.
A videókártyát most cserélem 4870X2-re,de nem tudom el fogja-e bírni a táp.
A proci nincs agyontuningolva,2.4 helyett 2.7-en megy ,tehát a fogyasztása jelentős mértékben nem növekedett.
Ez az 550-es táp 3x18 ampert tud a 12V-os ágon .

(#18845) Petzval válasza gordonfreemN (#18838) üzenetére


Petzval
senior tag

"a hirtelen lekapcsolás, majd nem tudod viszakapcsolni azonnal, egyértelmüen a táp."

Ez a táp védelmének normál kikapcsolása nem egyértelmű táphiba.Csak akkor táphiba ha a kikapcsoláskori wattfelvétel túl kicsi a táp várható teljesítményéhez.

(#18846) Lacc88


Lacc88
senior tag

sziasztok !

az lenne a kérdésem , hogy egy i5-2500K vagy sima i5-750 + gtx 480 vagy 6950 hez elég lenne , és jó döntés lenne ez a táp ?

erről van szó

Ha esetleg nem akkor valaki linkeljen valami normálisat 20 tájt , többet nem akarok rá szánni ..... köszönöm .

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18847) vzsryl válasza Calibra72 (#18844) üzenetére


vzsryl
nagyúr

És 360W-ot, amit egyedül a HD4870x2 is túl tud lépni, szóval hosszabb ideig nem ajánlott ez a táp az említett konfighoz.

(#18846) Lacc88: Szia!

Nem ajánlott ez a Chieftec egy ilyen nagyfogyasztó VGA mellé, mint a GTX480, mivel rosszul vannak kiosztva a 12V-os ágai, ráadásul 27k-ért vannak sokkal jobb tápok is.
Miért 20k körül keressünk, amikor Te is egy 27k-sat linkeltél be? Vagy nekünk ez egy ilyen ajándék nehezítés? Mert a 27k az 35%-al nagyobb érték.
Egyébként Corsair TX650v2.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18848) Giot


Giot
addikt

Nemrég kérdezgettem a fórumban HTPC ügyben hogy elbírná e az adott táp.
Most változott a helyzet, egy ilyet táp van a gépben: [link] az alkatrészek:
Gigabyte MA78GM-S2H rev2
AMD Athlon(TM) Dual Core 5050e 45W
Mushkin 2x2G 800Mhz CL4 (2-2.1V)
Sapphire Radeon 6570 (még egy darabig alaplapi ez majd később)
Samu 750G vinyó
LG dvd iró/olvasó
Két kérdés:
1 El fogja e bírni a táp gond nélkül? (Egyébként "gyanítom" igen de vannak itt nálam nagyobb szakik akiknek a véleményére kíváncsi lennék)
2 Szerezzek e be 20to24pin tápkábel átalakítót? Van e ennek valami jelentősége?

(#18846) Lacc88: Esetleg az ADATA HM 650W-osa. [link] de lehet az 550w-os sem lenne kevés.

[ Szerkesztve ]

(#18849) Lacc88 válasza vzsryl (#18847) üzenetére


Lacc88
senior tag

azért , mert ezt meg tudom venni olcsóbban , de ha azt mondjátok h felejtő ez akkor nem veszem meg ....

nekem ajánlottak cooler master -t is pont ezt De ez szerintem túl kicsi ..... jó lenne moduláris .....

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18850) gordonfreemN válasza Petzval (#18845) üzenetére


gordonfreemN
addikt

igaz félreérthetően irtam, de direkt nem irtam a végére, hogy hiba. igazából talán azzal tudnám befejezni a mondatot, hogy : táp védelem, valami kiváltja.
hajnal volt már, alig voltam észen, nézd el nekem :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.