Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!
Egyik ismerős kérdezi,hogy a gépéhez milyen típusú tápot érdemes venni, az alábbi hardverspecifikációt adta meg:
Alaplap:Asrock p4i65gv
Cpu:Intel P4
HDD:30 GB
Ram:DDR1 156MB
Optika meghajtó:Samsung dvd-cd olvasó

Szerintem elég lenne bőven 350W-os, szerintetek? Milyen típusú tápot javasoltok?

(#18602) 04ahgy válasza Bogyó bá' (#18598) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Naná. Nekem mondod, akinek AX-750W van otthon? Habár azt nem soroltad fel, de úgy érzem, nagy duzzogva azért azt is bevehetjük a felsorolásodba. :D

Épp azért kértem tanácsot, mert olcsó is legyen, de bírja is, stb. Nem saját gép, és a megrendelő, egyben barátom igényeit kell kiszolgálnom.

(Megj.: Másik otthoni tápom AU-700...)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18603) Petzval válasza Redpaladin (#18601) üzenetére


Petzval
senior tag

Ezt nem értem 156Mb RAM?Ha a videokártya alaplapi akkor az is a RAM-ból vesz el mi marad akkor a működéshez? Még 300W is bőven elég!

(#18604) 04ahgy válasza Petzval (#18603) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Fordítok. "RAM: DDR1 256MB." Csak a kolléga nem tett szóközt, és még el is gépelte. A fórummotor meg betette a smiley-t.

De a válasz helyes volt, Codegen, Sinan, Mercury, LC Power, M-Tech és társaik kerülendők. Az aprón nézz használtban olcsó FSP-t vagy Chieftecet. Akkor az ismerősöd még sokáig örülhet a gépének.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18605) moha21 válasza 04ahgy (#18596) üzenetére


moha21
addikt

[link] itt ~600 W a fogyasztás i7-el. Máshol is hasonló eredmények vannak. Ugye, ha feszt emel, azzal radikálisan ( exp) nő a fogyasztás, ha "csak" frekvenciát azzal lineárisan.

A GS700 az +12 V-on csutka 672W-ot le tud adni és egybe van az az ága, de kombinálva van a 3,3 V és az 5V-os ágakkal. ( bár ezekből nem tudom mennyi fogy ).

Relatív olcsó.

[link]chieftec táp Cw belsővel teszt alapján ez sem rossz, bár nem mai elvileg a 750-esnek 4 db 18 A-es ága van 12 V-on.

A CM 750 GX van még hasonló árkategóriában, de szkópon a 3,3 V-os és az 5V-os ága is túl zajos ( kimegy az 5 %-ból ) [link]

Amúgy kicsit gáz, hogy meghalt a táp és nem lekapcsolt..:S

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18606) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! A konfigom: athlon 2 x2 250, msi 790 gx-g65 alaplap, 1 ide-1 sata vinyó, 1 dvd ,2 slotba ram (2x2gb), vtx3d 6870 Ehhez jó lenne EZ a táp?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18607) Petzval válasza moha21 (#18605) üzenetére


Petzval
senior tag

A táp csak akkor tud lekapcsolni ha a táplált egységben van rövidzár vagy túláram.( a kettő között csak ohmos eltérés van!)Ha a táp alkatrésze megy tönkre akkor nem kapcsolhat le.Esetleg akkor ha a kimeneti kondenzátor lesz zárlatos.De ha egy Schottky dióda vagy FET elszáll akkor nem.A készenléti kör vagy a bemenetnél sem.

(#18608) Petzval válasza lipido (#18606) üzenetére


Petzval
senior tag

Ha CTG 450 akkor jó.

(#18609) moha21 válasza Petzval (#18607) üzenetére


moha21
addikt

Szuper akkor a 100-as szögemben van túláram védelem? vagy rövidzár? mert nekem

1. Be se kapcsol a tápom vele

2. ha bedugom akkor lekapcsol, de áramtalanítás után megy.

Szerk: egy 95"-os ATX-es Antec táp.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18610) lipido válasza Petzval (#18608) üzenetére


lipido
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#18611) vzsryl válasza 04ahgy (#18596) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem rossz. Heaven helyett furmark-ot is nézzétek meg. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18612) mr_ricsi válasza h1n1_900 (#18575) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Egyenlore jo a 430-as. Rakotottem egy I7 920-t es egy GTX465-t 2ora furmark+prime95 utan sem volt baj. Feszek is stabilak. Multimeterrel neztem."

Multiméterrel nem lehet a tápokat minősíteni. Másodpercenként 2-3-szor mér, miközben egy hibás táp mikroszekundumos feszültségtüskékkel amortizálhatja a gépet.
És pár órás használat után nem fog kiderülni, hogy ha a táp valamikor meghibásodik, nem fogja-e a gépet károsítani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18613) Storms


Storms
őstag

üdv

Gépem:
870 Extreme 3 ■ Phenom II X4 955 ■ 4GB Kingston HyperX DDR3 ■ XFX HD 5770 XXX 1GB GDDR5 + 2 vinyó
Táp 470W Ultra Power ( ajánlott tápok közt van)

Kérdésem: Ha az 5770 helyett egy GTX275-t beteszek elbírja még a táp? Ebbe a gépbe volt már egy GTX260 216SP is tuningolva használtam és minden gond nélkül ment 1 évig.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#18614) shadowofthe


shadowofthe
tag

Sziasztok!

Következő konfigom van most: i7-2600, MSI P67A-GD65, 4x2GB 1333, Inno3D Gtx570, 2 7200RPM-es vinyó és egy dvd író. (+2 kis venti).
Mindez egy Corsair GS700-astól kapja az erőt.
Tervezem télen/tavasszal egy második 570-es beszerzését. Elbírná szerintetek a táp? Tudom, hogy egy TX jobb lenne a GS-nél, de ha nem muszáj nem cserélném le a tápom. Húzni semmit nem húznék a rendszeren, a proci sem K-s, és a kártyákat is békén hagynám.

Köszönöm előre is,
Üdv
shadowofthe

(#18615) 04ahgy válasza shadowofthe (#18614) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát csíkosan bírná el. Ha kicsit visszaolvasol, hasonló gépbe kerül egy barátomnál szintén GS700W. i5-760, HD 6970 CF..

Majd egyeztetünk tapasztalatot. Ha nem bírja, úgyis lekapcsol, tönkremegy. Elvileg ekkor a gépet sem veszélyezteti.

(#18613) Storms: hol láttad te az Ultra Powert az ajánlott tápok közt, kérlek linkeld.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18616) Storms válasza 04ahgy (#18615) üzenetére


Storms
őstag

Ajánlott tápoknál kiemelt részben ott van: LINK (ultra power)
És itt egy teszt: LINK Hátha ezekből kiderül valami.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#18617) 04ahgy válasza Storms (#18616) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Huhúúúú. Jó régi darab. 12V-on nem egy erőművész. Abban a gépben a 3,3V és 5V alig kap terhelést, a 12V meg nagyon is. Habár ha eddig a tuningolt 260-nal sem voltak gondok, akkor a 275-tel sem lesznek. Ma. lekapcsol. Nem véletlenül lett ajánlott.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18618) Storms válasza 04ahgy (#18617) üzenetére


Storms
őstag

Ez van ráírva: LINKHa azt mondod nem bírja el akkor lemondom a gtx275-t. nem akarok gép nélkül lenni, ha véletlen nem indul el vele.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#18619) 04ahgy válasza Storms (#18618) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Biztosan elindul. Alapórajelen nem valószínű, hogy gond lesz vele, tuningnál esetleg. De majd kiderül élesben.

Más: nem is gondoltam volna, hogy Huntkey név alatt valaha látok még ilyet: 80+ Gold 300W. Különösen jó cucc, különösen drágán.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18620) Storms válasza 04ahgy (#18619) üzenetére


Storms
őstag

Ok köszi. Itt néztem a fogyasztás: [link] Az egész gép eszik 265w--ot?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#18621) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Átolvastam az első hszt, meg a jó tápok oldalt, illetve rákeresve a hipro szóra találatokat.
Így azt hiszem, csak megerősítést szeretnék kérni,de ha van még valami jobb ajánlat, jöhet! :R

Adott egy alap kis konfig:
Asrock N68-GE3 UCC
Amd Sempron 145 kétmagosítva!
DVD, 1 vagy 2 IDE winyó
Egyelőre alaplapi VGA, ha lesz külön Vga, az is csak valami kicsike, nem gamer gép!
Jah.. meg 2, vagy esetleg 4 Giga DDR3, de ez nem hinném, hogy sokat számítana..

Amint látszik a gép is egy olcsó konfig, ehez kellene egy olcsó táp, mert jelenleg egy régi CM (RS-380-PMSP) táp van hozzá, még úgy 2005-ből.
Még anno az én tápom volt, csak meghalt nekik a csoda spire "tápjuk"(hol indult, hol nem, de inkább nem...),és hirtelen ez volt kéznél.
Ami lehet alapból nem lenne baj, ha a hangját nem is nézem, de már mikor odaadtam úgy egy éve, már akkor is púposak voltak benne a kondik teteje...

Szóval, mivel a barátnőm venné anyukájának ezt az egész fél (bár végül is egész) konfigot,minnél olcsóbban szeretné kihozni.
Ezért gondolkodtam vagy egy használt tápban, vagy egy olcsó new-ba..

Használtak pl:
FSP (ATX-350PNF)
Na de mivel pesti vagyok, plusz egy ezres minimum, tehát már 4ezer, és nuku gari..(jóó.. egy hónap, de az gyak. semmi..próba gari..)

Ezért hajlok egyre jobban egy új Hipro 350W-os tápra.
Az ajánlott kategóriában van, ha jól rémlik stohl? kolléga tesztelte is..
3 év gari van rá...van benne rendes védelem.
Hatásfok, hang nem érdekes, mert a mostani 8centis rakéta hangja se zavarja őket, ez meg biztos halkabb lenne majd.
Láttam, hogy van némi "mizéria" a hiprok bele terén, de ha jól vettem ki, ezt a 350-est nem érinti...

Ezek alapján ugye jól érzem, hogy egy PNF nem tudd annyival többet, hogy 1-2 ezret spórolva, gari nélkül jobb vétel legyen mint a hipro.
A lényeg az lenne, hogy ha el is száll, lehetőség szerint legyen rá esély, hogy ne vigyen el mindent magával...(védelmek..) :U
(no meg péntekig meg kellene vennem, ezért is gondolkodok ezen..)

A válaszokat előre is köszi! :R
Ugyanakkor elgondolkodtam, hogy barátnőm gépében is valami codegen van asszem,nem lenne baj, azt se kicserélni,így ha rendelek kettő PNF-et, egy posta költséggel, akkor viszont már lehet megérné?! :U
Jó lenne tudni, hogy tényleg mennyi idősek lehetnek.. :U
Ejj.. nem egyszerű :D Vagy én nem vagyok az :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18622) Laci4 válasza Laci4 (#18621) üzenetére


Laci4
senior tag

Vagy kihúzni még kicsit, és megvárni míg lesz ebből a 350-es APN-ből? :U

(#18623) d@minator válasza Laci4 (#18621) üzenetére


d@minator
addikt

Azt írja az eladó: "Használt, de karaj állapotban vannak... Nem sokat mehettek...." :DDD
Én újat vennék.

(#18624) vzsryl válasza d@minator (#18623) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ennyi pénzért ezek ajándékok. Ha nincs nagyobb keret, akkor felesleges újon gondolkozni, mert max. valami Codegen-t lehet belőle venni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18625) Petzval válasza d@minator (#18623) üzenetére


Petzval
senior tag

" karaj állapotban "
Na ilyen szakkifejezést se hallottam még! :D Hacsak nem hentes az illető! :DD

[ Szerkesztve ]

(#18626) Laci4 válasza vzsryl (#18624) üzenetére


Laci4
senior tag

Háát.. új Hipro 350W vagy ezek a használtak.. vagy a PNF, vagy a 300-as APN-ek, ha lesznek...

A használtak esetben le lenne cserélve mind a két gépben a táp most, Hipro esetében meg csak az új gép kapna most, a régi később..(esetleg valamelyik használtat... codegennél biztos jobb lehet)

Filózok nagyon.. (pláne,hogy nem az én zsebemből megy a lé, magam részére egy normálisabb új tápra spórolnék mint a mostani kis CX400-asom pl.)
No meg mert a barátnőmnek hiába mondanám, hogy pl. az ő gépében lévő codegen egy ipari hulladék lehet.. jó az.. működik a gép nem? :B :U (igaz, az ő gépe is valami 1magos öreg kis masina.. ha jól emlékszem..nulla fogyasztással...)

Ezért gondolkodtam a használt PNF, vagy APN-en, megkapná csak úgy alapon az ő gépébe, az agyukájáét (új gép) meg majd leboxolnánk :D

De könnyen lehet, marad a hipro: az mégis csak új, és csak tud annyit mint a PNF..
Tudd nagyjából annyit? nem teljesítményre,hatásfokra gondolok,hanem védelmek, biztonság.
Vagy legalább közel annyit... 3év.. addig gari, ha bekakkant, de nem visz el magával semmit, akkor le van rottyintva, garis....
Gari után meg ha behal valamikor, akkor meg már csere, az akkori tápokból...

Petzval
"karaly.." háát.. zsír állapotban van.. csak nem olyan képlékeny, keményebb ...érted na..nem?!

h1n1_900
Az általam linkelt PNF-ekből? Mikorra kapod meg elvileg? Bele is kukkantasz? (kondik állapota, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#18627) h1n1_900 válasza vzsryl (#18624) üzenetére


h1n1_900
senior tag

En 3db-t kertem belole. Ha itt van majd beszamolok roluk :)

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18628) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

a corsair hx520-ról mi a véleményetek?

(#18629) Qru válasza kungzi (#18628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó táp nagyon. Csendes, erős, megbízható.

#nincsbennetarcsi

(#18630) Lenry


Lenry
félisten

haver tegnap vett egy új VGA-t, 6970
beszereltem neki, és akkor láttam meg a rettenetes horrort a gépében, egy 400-as Codegen formájában. mivel kell a gép, így kénytelen voltam így is összerakni, míg megjön a Corsair, amit rendeltettem vele.

szigorúan meghagytam, hogy csak 2D (már a Windows élményindexnél is elkezdett sípolni a táp), de a filmek és a flash is használja a GPU-t, így abban nem vagyok biztos, hogy attól is eltiltsam-e?

szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18631) moha21 válasza Lenry (#18630) üzenetére


moha21
addikt

Én be sem mertem volna indítani. Mást nem lehet mondani. Ha letiltod mondjuk a GPU gyorsítást akkor a CPU fogyasztás ugrik meg. Esetleg downclock. De az első mondat az igazi.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18632) kungzi válasza Qru (#18629) üzenetére


kungzi
veterán

köszi, de olvastam olyat, hogy alulvezérelt a ventije, igaz ez?

(#18633) Qru válasza kungzi (#18632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz azért halk. Felsőtápos házakba nem annyira nyerő választás. Én is ezért cseréltem házat anno. Túlmelegedett és lekapcsolt a táp. Vettem egy alsótápos házat és egyből megszűnt a gond.

mod:

Igaz egy 250W-ot zabáló GTX480 meg egy erősen maghajtott i7 920-as van/volt alatta.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18634) kungzi válasza Qru (#18633) üzenetére


kungzi
veterán

alsótápos házam van és jól is szellőzik :K

(#18635) lizRRR válasza Qru (#18633) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát akkor látom neked is meg van a fűtés :D :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18636) vzsryl válasza Lenry (#18630) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igazán akkor kezdenek veszélyesek lenni a Codegen-ek, ha túlterhelődnek. Ez a túlterheltség kb. 200W-nál kezdődik el egy 400W-os névleges teljesítményűnek hazudott Codegen-nél. A HD6970 meg egymagában képes 300W-ot fogyasztani, ami szerencsére idle-ben kb. a tizede, de amikor indul a rendszer, akkor egy pár mp-re felpörög a GPU órajele, és egymagában leölheti a Codegent, vele együtt saját magát és a konfig többi részét is.
Tehát bekapcsolás ezentúl szintén tiltott legyen, ha nem akarja kidobni a drága VGA-ját.
Milyen Corsair lett rendelve hozzá? Mert a CX széria nagyon gyenge minőségű, de még elmegy kategória. A rendelés előtt rá kellett volna itt kérdezni.
12V-on legalább 400W-ra szükség van oda, de inkább 450-500W, hogy legyen benne egy kis tartalék. Itt nézegess: Tápajánló táblázat

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18637) lizRRR válasza Lenry (#18630) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD :N

Milyen corsair-t raksz alá?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18638) Qru válasza kungzi (#18634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor no para. :K

lizRRR: Az a durva, hogy télen is egy gatyában játszok. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#18639) lizRRR válasza Qru (#18638) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát ... végül is... olcsóbb , mint a radiátor :D :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#18640) Lenry válasza lizRRR (#18637) üzenetére


Lenry
félisten

én valami egyszerűbbre akartam rábeszélni, de rábökött a GS700-ra, hogy neki az kell, ám legyen... :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18641) kungzi válasza Qru (#18638) üzenetére


kungzi
veterán

az nem gáz, hogy 3 felé van osztva a 12V-os ága? tuning is lenne majd idővel, mert 8 magos bull lenne a gépben

(#18642) Qru válasza kungzi (#18641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor jobb lenne egy single rail-es táp. 18A-es ágai vannak, nekem az már a Q6600 tuningban is korlátozó tényező volt. Akkor vettem a single rail-es TX650-et.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#18643) vzsryl válasza Lenry (#18640) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Annál is van jobb minőségű ebben az árkategóriában. TX650v2 fényévekkel jobb. A GS700 alsó-közép kategóriás CWT belet kapott, a TX650v2 pedig közép kategóriás Seasonic-ot. CWT-ből a csúcs kategória hozza nagyjából a Seasonic közép kategóriájának szintjét...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18644) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

milyen tápot vegyek ehhez a konfighoz? max 10k tudok adni érte.

ASUS M4A78LT-M
AMD Phenom II X4 955
Sapphire HD5830
Kingston 4x1gb 1333Mhz
Seagate barracuda 500Gb

további bővítéseknek is elengedő legyen

[ Szerkesztve ]

(#18645) vzsryl válasza Buster17 (#18644) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

FSP Hexa 400W, vagy Chieftec CTG-400-80PB.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18646) h1n1_900 válasza vzsryl (#18645) üzenetére


h1n1_900
senior tag

CTG400 nagyon hataron fog menni...

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18647) Buster17 válasza vzsryl (#18645) üzenetére


Buster17
addikt

köszi. 400W bőven elég lesz?

(#18648) vzsryl válasza h1n1_900 (#18646) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha nincs Hexa, akkor nincs más, normális lehetőség. Legalább nem lenne veszélyes.
Határon csak Prime95+Furmark közben menne. Ezt azért tedd hozzá.

(#18647) Buster17: Az FSP-ből igen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18649) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!
Gép fejlesztésen töröm a fejem, vettem is egy 5770 karit, de a táppal kicsit gondba vagyok. Elvinné szerintetek a jelenlegi?
Adatai: 400W és a 12V-os ágon 16A

Emellé lenne még egy Athlon X2 260 (65W ) proci

Kicsit kevésnek érzem a tápot! Ti mit javasolnátok? Esetleg új tápba milyet?
Üdv és köszi !!!

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#18650) 04ahgy válasza Qru (#18642) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsairnek csak egyetlen tápja nem egyágas, éspedig a HX1000W, azért, mert abban két külön táp van, így két külön +12V ág. A HX520/620 csak címke szerint többágas, a valóságban egy, nincsenek figyelőellenállások az áramútban... Nem lesz gond vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.