Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) vzsryl válasza andersen32 (#18242) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az úgy mindjárt jobb helyzet. A Seasonic X-560-on 8db SATA, és 5db molex van. És árban sem kéne 45k-ig elmenned akkor. Felesleges többet költeni, ha nincs szükség a drágábbra.

(#18243) Lacc88: Szia!

Necces, mert nagyon rosszul vannak kiosztva a 12V-os ágai.

(#18249) xxed: Szia!

Ez erősen lutri. Esetleg az X-400 hivatalos oldalán, vagy valamelyik külföldi fórumon próbálkozz, hátha valaki használja az X-400-at kvázi-szinusz-os táppal.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18252) Lacc88 válasza vzsryl (#18251) üzenetére


Lacc88
senior tag

köszöntem szépen a választ !

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#18253) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Egy 6970 CFX és 2600K alá mekkora táp volna ajánlott? Kezdő elmebeteg tuningolást beleszámítva. Köszi!

str

(#18254) vzsryl válasza stranger28 (#18253) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Egy olyan jó minőségű táp, ami 12V-on legalább 800W-ot lead, lehetőleg 30A-es ágakra bontva, vagy egyben hagyva. Ez utóbbi a VGA tuning miatt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18255) xxed válasza vzsryl (#18251) üzenetére


xxed
csendes tag

Köszönöm!
Felveszem a kapcsolatot a Seasonic-kal.
De lehet UPS-t cserélek, mivel ha jól olvastam nem működnek teljesen megbízhatóan együtt az aktív PFC-s tápok a kvázi-szinuszos UPS-ekkel.

(#18256) stranger28 válasza vzsryl (#18254) üzenetére


stranger28
addikt

Köszönöm szépen. Az a baj, hogy az AX850-nél az 50W tartalékot kevésnek találom, az 1200 meg erős túlzás. Az AX széria lenne pedig a megfelelő a full moduláris kialakítás és a gold minősítés miatt. Esetleg tudnál mondani hasonló alternatívát, vagy AX1200 aztán legfeljebb sose lesz igazán megizzasztva? Vagy barátom a 850?

[ Szerkesztve ]

(#18257) vzsryl válasza stranger28 (#18256) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Elég az AX850 is, nem kell parázni. Ha nagyon bolondul tuningolnál, akkor túlterheléssel bírja, és majd lekapcsol a védelme.
Egyébként meg Seasonic Platinum 1000, de ezt még nem lehet kis hazánkban beszerezni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18258) stranger28 válasza vzsryl (#18257) üzenetére


stranger28
addikt

Értem, csak mégsem akarnám elérni a túlterhelés állapotát. Megnézem amit írtál, hogy holmennyi. :R

(#18259) naszvalo


naszvalo
tag

sziasztok.haverom felkínált nekem ajándékba egy ilyen tápot.MS Industrial Gold 400W 12CM [link] Sajnos nem ismerem ezt a márkát.Milyen táp ez?Az ajánlott tápok közé tartozik?Bele merjem rakni a gépbe?Előre is köszönöm.Üdv.

(#18260) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Ez aztan a minosegi tap.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#18261) MMIX válasza naszvalo (#18259) üzenetére


MMIX
addikt

[link]

A ventilátort használhatod belőle. A csatlakozóiból gyárthatsz elosztót.

(#18262) Tibl


Tibl
tag

Kérdés. Miért ad enyhe cincegő sipolo hangot a tápom terhelés alatt? A táp Coorsair HX620

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#18263) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Antec P180-ba keresek új tápot, segítsetek. i5 2400, 1 hdd, 6770-es kártya, szóval semmi dúrva, viszont stabil, megbízható tápot keresek. Max 25e Ft-ot szánok rá, de az se baj ha olcsóbb :)

(#18264) yohnsee válasza Tibl (#18262) üzenetére


yohnsee
tag

Szia!
Vagy a kapcsolófrekvencia esik terhelésre vissza a hallható tartomány közelébe (ez kevésbé valószínű) vagy a nagyfrekis trafó, ami benne van, nem pontosan van megtekerve, és az "zizeg". Ha jó az ismeretséged a boltossal, ahol vetted (amennyiben boltban vetted) akkor lehet, hogy kicseréli neked, ha nem, akkor így jártál.

AVR

(#18265) d@minator


d@minator
addikt

Na a múltkori hangos iArena 400 csalódás után kipróbáltam egy FSP Hexa 400-at. Ez is csalódás de kellemesen. Tényleg halk!!!
Negatívum, hogy a SATA DVD és SATA vinyóval trükközni kellett, mivel egy SATA kábele van a tápnak és a rajta lévő csatik közel vannak.
Amúgy tetszett, soha többet iArena!

(#18266) pepusos


pepusos
senior tag

Ha minden igaz ma végre a kezemben/gépemben lesz a 6950. Arra az esetre, ha mégsem menne a 400-as FSP-vel, ajánlanátok valami megbízható, kellően erős, halk és persze nem drága tápot? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#18267) pepusos válasza pepusos (#18266) üzenetére


pepusos
senior tag

Igaz... épp most hozták meg. Brutális :)

(#18268) balpis válasza pepusos (#18266) üzenetére


balpis
őstag

CTG500-80P
szerintem elég halk, van elég csatlakozó a 6950-hez is, s jó hosszúak.
De sajna most már ez sem mondható olcsónak...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#18269) szaszimi


szaszimi
tag

Sziasztok!

500-550W között keresnék i7 2600K-hoz és 6870 radeonhoz moduláris tápot, emberi árban!

mit ajánlotok?

a gépben még egy odd és egy vinyó lesz, szóval semmi extra

************************
nem moduláris tippeket is várnék, lemondok a csatolható kábelekről, ha ugyanazt a minőséget és teljesítményt megkapom olcsóbban

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18270) pepusos válasza balpis (#18268) üzenetére


pepusos
senior tag

Köszönöm! Osztottam szoroztam, és olyan 20 ezer forintig el tudok menni. Megéri egy drágább tápot vennem, vagy ez is tökéletesen elég lesz?

(#18271) Jim-Y válasza szaszimi (#18269) üzenetére


Jim-Y
veterán

A konfigodhoz elég egy 500W-os táp is, külön ajánlása, és rászabott keret hiánya miatt, azt javaslom, hogy erről az oldalról válassz egy 500W-os tápot ami belefér a keretbe: [link]

(#18272) xxed válasza vzsryl (#18251) üzenetére


xxed
csendes tag

Visszaírtak a Seasonictól (seasonic.com.tw):

"We believe that Seasonic X-400 and APC Back-UPS ES 550VA will operate all-right together."

Ha jól értelmezem, akkor "elvileg" együttműködik a táp és a szünetmentes?!

Vagy nem érdemes erőltetni, és érdemesebb lenne beruházni egy színuszos szünetmentesbe? pl. APC Smart széria?

[ Szerkesztve ]

(#18273) szaszimi válasza Jim-Y (#18271) üzenetére


szaszimi
tag

köszönöm előre is!

egy FSP Hexa 500-at néztem még, bár az nem moduláris, de jó minőségűnek írják és relatív olcsóbb is.

CoolerMaster ELite 342-es M-ATX házba menne. szerinted ez így jó páros?

(#18274) tothjozsef válasza tothjozsef (#18263) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

A p180-ba gondolom olyan táp lenne a tuti, aminek nem alul van a ventillátora, hanem elől. létezik ilyen? vagy az is jó ha csak hátul van, de elöl rácsos, nem zárt.

(#18275) flash-


flash-
veterán

sziasztok

EZ a tápegység jó lesz egy ASRock H61M-U3S3 lappal és Intel Pentium G840 2.8GHz procival ellátott géphez?

Nem lenne játékra használva,csak filmezés,szövegszerkesztés lenne a használat célja.

vélemény?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18276) wd.taz válasza tothjozsef (#18274) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Egy ilyen AC esetleg? Seasonic beles, jóféle.

[link]

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#18277) Jim-Y válasza szaszimi (#18273) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen jó lesz ;) a 342 felsőtápos, így a hexa kábelei elég hosszúak lesznek, bár én egy i7-2600-nak és egy hd6870-nek azért nagyobb, és jobban szellőző házat vennék :U

(#18278) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

ez tetszene, de alsó tápos házakba rövid a kábelezése.

(#18279) mrbig25 válasza flash- (#18275) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Bőven jó. Én ugyanolyan procit hajtok egy Radeon 6850-es VGA-val egy 300W-os sfx méretű FSP táppal.
Ugyanolyan áron viszont jobban járnál -szerintem- egy FSP350-60APN táppal. 12cm-es venti, jobb hatásfok.

...

(#18280) Jim-Y válasza flash- (#18275) üzenetére


Jim-Y
veterán

Bőven elég, de ennyiért inkább FSP 350-60APN-t, vagy HEXA 400W-ot vegyél. üdv

(#18281) naszvalo válasza MMIX (#18261) üzenetére


naszvalo
tag

Köszi a választ :R

(#18282) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Üdv. Van nekem egy noname tápom.
480W-os.
A 12V, 5V és 3,3V-os ágon is 30A-el. Jónak mondható vajon ? Egy cor2duo-s konfig mellé be merjem tenni. 1 éve még beszámoltam hardverbe, akkor 7000 Ft volt az ára, mert felírtam a típust, de a papír az elveszett, még gari is volt hozzá 1 év akkor.
Kimértem a feszültségeket, azok stabilan megvannak és nincs túlfesz sem.
Szerintetek ?

(#18283) yohnsee válasza DJ WOKKY (#18282) üzenetére


yohnsee
tag

Terhelve mérted a feszeket? Ha igen, akkor szerintem esélyes, hogy eldöcög róla. Én az ilyen gyengébb/noname tápoknál mindig a ráírt teljesítmény 80%-val szoktam számolni, annyit általában tudnak hozni.
Szerk.: Bár ha tehetem, akkor egyből cserélem a primer és a szekunder köri elkókat is minőségire, ha nagyon belejövök, akkor a kapcsoló tranzisztorokat/feteket is, és hűtőbordából is kap nagyobbat - de ez már erősen DIY kategória

[ Szerkesztve ]

AVR

(#18284) MMIX


MMIX
addikt

Egy új tápegység "ínyencség" -nyami :)
Moduláris, fehér, 80+Bronz, 5év garancia, Seasonic S12II beles PC Power & Cooling Silencer MkIII sorozat 400/500/600W
Mai hardwareheaven.com teszt: 600W-os Silencer MkIII

[ Szerkesztve ]

(#18285) flash- válasza Jim-Y (#18280) üzenetére


flash-
veterán

köszi nektek a segítséget,de már megvan ez a chieftech táp pár éve.azért kérdeztem.

Más:
Nekem asrock x58 exterme lapom van és Cooler Master cm 590 ház.
És a házban Enermax pro82+ 425w táp van.(alsótápos ház)

Sokan írták, hogy ennek a tápnak a kábele rövid,és nem jó alsótápos házhoz.nos ez így nem igaz.
Nekem alul van a táp,és elér a kábele a ház tápcsatijába,tehát pont elég a kábel hossza.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18286) Beast007


Beast007
aktív tag

Olyan problémám lenne , hogy a nemrég vásárolt gtx 580-amal nem tudom húzni a rendszert ahogy eddig , hiába állítom be ugyanazokat a fesz. értékeket mindenre (vagy akár többet is). Nekem gyanús , hogy a tápom nem bírja szuflával (Thermaltake Evo Blue Series 750W).
Az Ati HD 5870 vapor-x-el semmi bajom nem volt és a vga is húzva volt! Most meg vga tuning szóba se jöhet pedig pont emiatt vettem ezt a típust. Szóval ha megerősítenétek abban hogy valószínűleg a táppal lesz a bibi és esetleg tudnátok is ajánlani helyette valamit azt nagyon szépen megköszönném.

(#18287) DJ WOKKY válasza yohnsee (#18283) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Értem. Köszi.
Igen terhelve voltak megfelelőek a feszültségek.

(#18288) Cseri81


Cseri81
csendes tag

Sziasztok!
Szert tettem egy 4870x2-re és a kérdésem a táp lenne!
Eddig egy HKC 420-as "dübörgött" a gépben, az most jóesélyel megy a háztól!
A kérdés mi legyen helyette?
Eddig ilyen ajánlatok, ötletek érkeztek:

[link]

[link]

Egyébként csak egy C2D E8500 (3,16) van mellé, 4GB, 500 HDD és semmi extra!

Nem tudom jól gondolom-e, de úgy érzem az 500W egy kicsit mintha kevés lenne!
Köszi előre is!

(#18289) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok.

Egy kicsi segítség kellene, tápvásárlás előtt állok, mert új vga-t veszek

gépem : gigabyte h55m-ud2h, core i3 530 -nem húzva- , 4gb ram, 2 db wd winyó, 1 lg dvd-rw, és egy hd4850 amit cserélek 5850-re vagy nagyobbra.

Azt szeretném kérdezni h 500W-tól 600W-ig bezárólag mostanában melyik gyártót érdemes választani 20-30e közötti árban?

Jobb lenne ha moduláris lenne, de ha azok nem jók az se baj, Coolermaster cm690-be menne alulra.

A válaszokat előre is köszönöm.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#18290) zuzu000


zuzu000
őstag

Halihó
Egy 420W-os Hipro táp milyen?
Minőségi, vagy Codegen kategória?

Előre is köszönöm :R

(#18291) easy...rider válasza pepusos (#18267) üzenetére


easy...rider
őstag

És hogy bírja a táp? Ha a procit nem húzod, akkor vinnie kéne. Ha kicsit tuningolsz, akkor is jónak kéne lennie. Ha procit 1,375V-on járatod egy kis OC-val, mondjuk 3800MHZ akkor a fogyasztás maximuma 130W körül van.

hopp most látom hogy régire válaszoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#18292) ROGER PAPÓ


ROGER PAPÓ
csendes tag

Szevasztok.
Jelenleg vmi gagyi Hkc táp megy a gépemben és most döbbentem rá hogy augusztusban csúnyán átvertek az Edigitalban... én f@sz..
Felső tápos a házam de tegnap beszereltem egy AC Freezer Extreme Rev 2.0 proc hűtőt és iszonyat kevés hely van a táp meg a prochűtő között. Kb 20mm.
Most elkezdtem nézegetni tápokat meg házakat is de hát durva hogy ami ér is valamit házban és tápban is az úgy összesen 40-50e ft között van.

A mostani táp HKC USP 5550
Asrock alaplap, Phenom 2 X4 945 (3ghz).

Milyen tápot ajánlotok? Haverom vett egy Seasonic márkájú tápot de egy másik cimborám lehurrogta hogy az nem is márka és ezt a tápot berakta egy Sharkoon felsőtápos házba.

Ötlet? Segítség? :)

Előre is köszönöm.

(#18293) DJ WOKKY válasza ROGER PAPÓ (#18292) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

FSP, Chieftech, Corsair.

(#18294) yohnsee válasza ROGER PAPÓ (#18292) üzenetére


yohnsee
tag

Lehet, hogy Enermax-ot is kapsz ennyi pénzért.

Szerk.: Bocsi, ez sarkadifeca-nak akartam címezni, Enermax NAXN 80+

[ Szerkesztve ]

AVR

(#18295) vzsryl válasza ROGER PAPÓ (#18292) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Házból van rengeteg alsó-tápos alternatíva 15k-ért, szóval ahhoz mérten ajánlok tápot.
Chieftec CTG-500-80P, Sharkoon Rush Power M 400W, Cooler Master GX450.

(#18293) DJ WOKKY: Chieftec, nincs "h" a végén.
Egyébként ezek között is vannak kevésbé ajánlott tápok.
FSP-ből pl a legolcsóbb olyan táp, ami egy rendesen szellőző alsó-tápos házba elegendő kábelhosszal rendelkezik, az jelenleg legalább 20k, és Aurum 400W névre hallgat.
Chieftec-ből a CTG-500-80P a legolcsóbb ilyen táp, és 13k. Corsair-ből jelenleg a legolcsóbb ajánlott tápegység a TX650. A új CX széria labdába sem rúg az alsó-kategóriás CWT béllel, és a GS széria árán is rengeteg jobb alternatíva van.

(#18294) yohnsee: NAXN szériákban nem Enermax bél van, hanem a Corsair CX-hez hasonlóan alsó-kategóriás CWT bél. Nagyon nem ajánlott annyiért, amennyiért vesztegetik. Talán ha az összes féláron menne, akkor csak-csak, de így abszolút rossz vétel mindegyik.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18296) yohnsee válasza vzsryl (#18295) üzenetére


yohnsee
tag

Hú, köszönöm, hogy szóltál, erről nem is olvastam, hogy a NAXN típusokban más gyártó elektronikája van.
A Chieftec CTG-500-ast pedig én is merem ajánlani, jelenleg a következő konfigomat is egy ilyen táplálja: Phenom II X4 955, Asus M5A87 lap, Gigabyte Radeon HD5750 OC, 4G ram, 1HDD, 1ODD, a procihűtőn kívül 3db 12cm-es venti. és még csak nem is langyos a levegő, ami kijön belőle egy izzasztóbb játékos délután után.
Ja, és alsótápos házban van.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#18297) DJ WOKKY válasza vzsryl (#18295) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Bocsánat az elírásért. Az árakat tudom :)

(#18298) vzsryl válasza yohnsee (#18296) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"jelenleg a következő konfigomat is egy ilyen táplálja"
Ezt egyrészt nem tudom értelmezni, másrészt belinkeltem az aranyköpéses topicba is, ha nem bánod. Semmi rosszindulat! :R

Amúgy tényleg jó a CTG széria, nekem is van tapasztalatom vele.

(#18297) DJ WOKKY: Inkább az általánosításba kötöttem bele, mert így simán felsorolva 3 márkát egy ajánlathoz nem túl helytálló.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#18299) DJ WOKKY válasza vzsryl (#18298) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

oké rájöttem. topikot tévesztettem közben :)
ide nem szoktam írosgatni, mert ennyire nem vagyok otthon a témában. Az előbb láttam csak, hogy nem egy azonnali kérdések órája, hanem maga a tápos topik :) Csak mert valamelyik másikban is ott vagy :K

[ Szerkesztve ]

(#18300) Cseri81 válasza Cseri81 (#18288) üzenetére


Cseri81
csendes tag

4870x2-re nincs ötletetek?
Jelenleg áll a gép, mert nem tudom milyen tápot vegyek! :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.