Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Köszönjük a tesztet. Eddig nem igen tetszett ez a telefon, de most picit változott a véleményem. Feketében még egész jól néz ki (a bézs szinű szerintem gáz kinézetű) és határozottan tetszik a por és vizállóság. Azonban még mindig le kell majd csekkolni élőben, hogy milyen. Még mindig hajlok a 2016-os verzió felé, annak nagyon tetszik a külseje. De majd kiderül.

Menjen lejjebb az ára és nagyon jó vétel lesz szerintem.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#2) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ha 1mm-vel vastagabb lenne, akkor beleférne 3500 mAh? Minimum 3000mAh-t kellett volna tennie.
Amúgy jó a teló. Végre nem 6"-s kijelző.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#3) nebulo


nebulo
tag

Nekem best buy lenne egy 3/32 kivitelben az adott árral is... Így valószínűleg karácsonyra lepem meg magam vele, hátha 70 alatt is elhozhatom majd függetlenül valahonnan addigra...

Sajnos nem sok választása van annak aki 5" alatt szeretne telefont... Most pont egy Redmi 3S-em van, nem bírom megszokni, egyszerűen nagy nekem... hülye egy világ van...

Mindenesetre a mindig aktív kijelző és az, hogy a kamera nem türemkedik ki nagy plusz szerintem és a hangszóró elhelyezése is szerencsésebb mint az előd modellben.

[ Szerkesztve ]

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egész korrekt, csak szokás szerint magas a kezdőár.

<< Heimdal >>

(#5) szupermacs


szupermacs
veterán

Kell! Kész, ez a külső megvett. Azt hiszem tudom mi lesz az S3 Neo utódja.

(#6) Obyboy


Obyboy
addikt

"Az A-széria továbbra is vastag pénztárcát kíván, cserébe viszont ezúttal sem hibázik jelentőset" 2017-ben már azt is értékelni kell ha 100k-s kezdőárral nincs semmi gond a telefonnal... :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi a tesztet! Nekem nagyon tetszik, és a nappal készített képek szerintem kifejezetten szuperek lettek, viszont videózásnál az 1080p@30 fps hatalmas baklövés! 2017-ben már illene 1080p@60 fps-t adni a középkategóriában, nekem ez így vállalhatatlan videózásra! Konkrétan ezt tartom a készülék egyetlen buktatójának -az ár majd beáll, azzal nem érdemes foglalkozni.

Új Xcover-ről nincs esetleg valami hír?

(#8) aelod


aelod
veterán

Tetszik. Kamera nem lóg ki és a home gomb sem a készülékház síkjából. Ez +. Képek is viszonylag jók, üzemidő átlagos. Nem lett rossz :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) etsmark


etsmark
tag

Basszus az a kép amin a havas ház látszik az nagyon szép. Szerintem több nem is kell egy kamerától. Mondjuk ilyen árkategóriában elvárható.

(#10) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Már volt a kezemben az A3-A5 2017 páros. Kellemes kis készülékek lesznek ezek is. Szolgáltatóknál valószínűleg igazodni fognak a 'legfrissebb' legfőbb konkurencia modelljeihez árazásban is.

(#11) lm83


lm83
őstag

Ott lesznek aztán a szolgáltatói kedvezmények
Sztem ezt már el lehet felejteni, már nagyon nincs semmi kedvezmény ha ott veszel...

(#12) KYZRR


KYZRR
őstag

Összességében nagyon jó készülék lett, lehet végre lesz méltó utódja párom S4-ének...

Jól látom, hogy a kis szutyok A3 Always On Display-e tudja a 3rd party appok értesítéseinek a megjelenítését, míg az S7 duó még ma sem kapta meg az "ápdétet"? Ejnye.. :N

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#13) .DLL


.DLL
veterán

Kicsit sok lesz ebből a márkán belüli okosóra árukapcsolásból. :U A kép alatti hívogató szövegekkel együtt méggázabb...

Egyébiránt a telefon roppantul tetszik, a méret is tökéletes, remélem folytatódik ez a kavics trend, mert látható, hogy lehet ezt határozottabb, férfiasabb vonalakkal is megtervezni, nem kell szappantartónak lennie, és mégis lehet kényelmes; kellemes fényjátékok terepe. És bár hardveresen sajna a leggyengébb a családjában, de mégis tud olyat amit a kategóriában nem sokan (4,7", vízállóság, megspékelve Amoled-del és még bővíthető is (+OTG)), az árnak esnie kell egy kicsit, utána teljesen jó társ lehet. (Mondom ez úgy hogy nem vagyok Samsi fan, most is Xiaomi Mi 4c-m van, de a 4,7"-es Redmi 2 jobban kézre állt)

szerk.: Egyébként diamond pixel elrendezésnél a felbontás csak szoftveresen "HD", fizikailag sajnos az 1280x720-at szorozni kell 2/3-dal, hacsak nem "fölfelé kerekítettek", de nem szokásuk, ezért tűnik olyan "szőrösnek" az [RGB]-hez képest. :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14) sh4d0w válasza lm83 (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy nincs, simlock van a telefonokban, ezt a fuggetlenul vett keszulek nem tudja alapbol, be kell tanitani ra...

https://www.coreinfinity.tech

(#15) radírfej válasza nebulo (#3) üzenetére


radírfej
senior tag

nekünk is van a családban redmi 3s, de megszokható, szerintem jól kézre áll.

de, hogy on legyek: Samsung ide vagy oda, sok az a 100 lepedő ezért, bár tény, hogy 5" kijelzőméret alatti, ip védelemmel ellátott készülék nincs nagyon, hacsak nem a Z5c a Sony-tól, ameddig még lehet kapni.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#16) Ricardo


Ricardo
félisten

Rendben van a készülék. Az ára viszont kicsit magas.

(#17) Richie86


Richie86
senior tag

Nekem ez a telefon kimondottan tetszik. Ha nem játszanék, befutó is lehetne, nagyon jó ez a kompakt méret. Szerintem ebben az árban valamivel komolyabb vas kellene bele. Vagy adják olcsóbban. (bár ez utóbbi be fog következni, ha már nem lesz újdonság)

(#18) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Samsung legnagyobb dobása, hogy tud úgy fémet csinálni, hogy az ránézésre műanyag. :)

A korábbi modellek esetén is csodálkoztam azon, hogy mi a bánatnak a fémház, ha közben olyan festékkel kezelik, amitől ránézésre műanyagnak tűnik a készülék. Kézbe véve már persze fémes érzete van, de a látvány attól még olcsó hatású (nem minden színben, de azért így van).

(#19) #43960832


#43960832
törölt tag

"ami a hét számjegyű végösszeget súrolva véleményes"

Közel 1 misi a teló? :Y

(#20) lm83 válasza sh4d0w (#14) üzenetére


lm83
őstag

Igaz, van egy 5 éves x8-am t-mobilos, néztem, hogy 12ezerért feloldják, hát akkor marad a fiókban továbbra is...

(#21) #65388800 válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


#65388800
törölt tag

ha a fém előtt nem lenne üveg lehet fémesebb lenne.

(#22) RaveForce válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

Meg mindig sokkal jobb a muanyagnak latszo fem mint a regebbi femnek latszo muanyag ( ami annyira annak nezett ki hogy itt a mobilarena is femnek titulalta) :D
A keszulekrol meg.. lehet mondani hogy tularazott, de
1. Samsung. Kar a kinaiakhoz hasonlitani.
2. Ebben a kategoriaban, ebben a meretben nincs konkurenciája ilyen csomaggal amit ez hoz.

Bar nekem meg mindig az elso szerias A-modellek; note4; alpha vonalvezetese a best :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) Csapoati válasza #43960832 (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez nekem is feltűnt. :D

A telefon meg korrekt és biztos nagy siker lesz szolgáltatóknál. Függetlenül drága, de ha vár az ember, pár hónap múlva sokkal olcsóbb lesz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) Viktor0610 válasza #43960832 (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jah. Ez a Vertu Edisön A3 (2017) ;]

Samsung Galaxy A54

(#25) -Valinas- válasza KYZRR (#12) üzenetére


-Valinas-
senior tag

De, tudja az S7. Nekem már MM-on is tudta, független ROM-mal. Van, akinek nem, szerintem a megfelelő ROM kellett hozzá. Most, hogy Nougat beta van fent, már duplakoppos ébresztés is van az értesítésekhez, így már tényleg szuperül használható az AOD.

(#26) bulikavagyok válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Képen, esetleg. :B

Ez a telefon szerintem nagyon rendben van (külsőleg). A kinézete sajnos túlságosan is közel áll az S7-hez. Samuék szerintem ezzel is próbálják ösztönözni az S6/S7 tulajdonosokat a tavaszi váltásra! ;] Rám legalábbis eléggé ösztönzően hat... :D

[ Szerkesztve ]

(#27) BigLuke


BigLuke
csendes tag

Alpha-ról váltanék már végre (gari lejárt, van már minden baja szegénynek, üzemidőt hagyjuk :D),
de egyszerűen nincs kicsi, erős telefon a piacon :/
Erős proci, fém ház, ujjlenyomat-olvasó, LED, ennyit szeretnék...
Megnézem magamnak ezt a telefont, mert papíron a proci kivételével tudja az elvárt dolgokat, de a tavalyi design így látatlanban jobban bejön.
Még a végén kénytelen leszek nagyobb kezet növeszteni és bevállalni egy nagyobb telefont :)

(#28) Fred23 válasza BigLuke (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó állapotú sima S7 100 körül megy aprón!

(#29) Kroni1


Kroni1
veterán

Amikor a 2016-os bejött az is 100k volt a MediaMarktban függetlenül a polcon. 3 méterrel arrébb a Vodafone-os standnál pedig 70k feltöltőkártyás konstrukcióban.

Az A3 2016-ról eddig azt mondtam nem nagy előrelépés, a tesztet elolvasva most mégis azt mondom nagyon megtetszett, jó kis készülék! Ha megmarad az A3 eddigi tagjainak szoftveres stabilitása, és ez is tényleg olyan minőségien összerakott ahogyan az elődök és ahogy azt a tesztelő írja akkor tényleg faja!

Jól kalibrált AMOLED, kompakt méret, Always on Display, keveset fogyasztó 14nm 8magos CPU, IP68 védelem, fizikai Home gomb, FM Rádió, elfogadható kamera... Mi kell még?! Szerintem ez Best Buy lesz megint. Egyedül a QI töltés kéne még bele és akkor már cserélem is a 2016-ost! Azt majd talán a 2018-asba beleteszik.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Attól, hogy a normális hardverek kikoptak 5 col alól, és csak néha van alatta erős készülék, még nem lesz kecses a 4,7 col.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#31) slimshady


slimshady
senior tag

Eleg korrekt kis telefon lett, tud mindent, amit a kategoriajaban kell. Kulonosen tetszik, hogy vizallo. Vinni is fogjak foleg szolgaltatoknal illetve fuggetlenul, ha majd kicsit esik az ara.

üdv.: SlimShady

(#32) Bossyy


Bossyy
tag

Szerintem egyáltalán nem sok érte a 70/100 e, bár 100 körül már patika állapotú,használt, garanciás S6 ot is lehet venni, gyorsabb procival, sokkal jobb QHD kijelzővel, nagyobb rendszermemóriával, infraporttal,több szenzorral,optikai képstabbal, nagyobb felbontású kamerával,vezeték nélküli töltéssel és az is fog frissülni 7.0 ra.
De megértem, ha valaki egy ilyen A3 at fog venni, valóban mutatós jószág.

[ Szerkesztve ]

(#33) Soulfly842 válasza Dilikutya (#30) üzenetére


Soulfly842
addikt

A perem szinte nulla körbe a kijelzőtől a régi telefonokhoz képest. Méretben kisebb egy ilyen telefon, mint régen egy 4,3-as kijelzővel felszerelt.

(#34) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó, tényleg szuper lett.

De valahogy érződik, hogy a Samsung kifogja a lovakat... Csinálta volna meg ezt Snap 625-tel, és 3GB-tal.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) iNfAntRy válasza Graphics (#34) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Nem akarnak konkurenciát a drágábbik mobiljaiknak. Figyelnek rá, hogy azért teljesen tökéletes ne legyen. Itt a kisebb kijelző a nyerő, tudják, hogy akinek kicsi telefon kell, azt ezt veszi. Úgy tünik nem akarnak kicsi de erős telefont (pl mint a Compact széria a Sonynál).

Lényegében az A széria, de legalábbis azon belül az A3 vette át az Sx mini széria szerepét. S5 mini volt az utolsó, aztán jött az A széria. De ez csak privát gondolatmenet mondjuk

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#36) Zolik válasza Retekegér (#4) üzenetére


Zolik
senior tag

mennyi lenne a jó kezdő ár szerinted? 10-20 ezer ft? számoltad hogy ez euro-ban dollárban mennyi?
a magyar piac szerinte a samu éve árbevételének talán 0,2-0,3 %-a. a magas kezdőárra számold rá a vb 27% áfánkat, az ilyen olyan adókat, járulékokat, vámköltségeket stb.
ezek után kár arról panaszkodni hogy magas a kezdő ár.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#37) Bone123 válasza #43960832 (#19) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hoppá, köszi. :R

(#38) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ha ez kapna egy Full HD kijelzőt és egy kicsit erősebb hardvert (3 GB RAM-ot minimum), nagyon erős ajánlat lenne, akár még váltanék is rá ha úgy hozza a sors.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#39) RaveForce válasza Zolik (#36) üzenetére


RaveForce
veterán

Annal SOKKAL kisebb hanyadat teszi ki ;)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#40) Wesder válasza Retekegér (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Az a 4-5mm olyan sokat szàmít méretben?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41) Kroni1 válasza Wesder (#40) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem igen. Volt több 5"-os telóm, de nem tudtam megszokni teljesen! A 66mm és a 4.5-4.7" még használható egy kézzel könnyen a home gombtól a kijelző teteéig, az 5" és a 70-72mm szélesség már sokkal leejtés-veszélyesebb..

[ Szerkesztve ]

(#42) Wesder válasza Kroni1 (#41) üzenetére


Wesder
félisten

Samsung A3 (2017): 135.4 x 66.2 x 7.9mm

Redmi 3: 139.3 x 69.6 x 8.5 mm

Nem sokkal nagyobb, és azért ott a 0.3" kijelzőkülönbség, ami nem elhanyagolható. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehetett volna az A3 még ennél is kisebb szvsz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#43) fattyu válasza Wesder (#40) üzenetére


fattyu
veterán

Szerintem is. 65 mm szélesség környéke az ideális méret nekem. +/-1 70 felett már igenis túl nagy. Mondom ezt úgy hogy jelenleg egy 69.5 méretűt használok. miután a z3compaktom magától elrepedt frontüvegen. Sonyt többet nem. samu a knox és a gartagadás miatt nem.

kína miért nem csinál pici izmos telót?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#44) Graphics válasza Wesder (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 , simán lehetett volna még kisebb.

Ebből a szempontból a R3s etalon, főleg az aksi, a jó hardver és memória miatt. És nem mellesleg féláron van. :D

Oké nincs IP, de ettől függetlenül valahogy jobb a kihasználása.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Fred23 válasza fattyu (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem akkor már inkább a hossza zavar! Nexus 4 teljesen jó volt a méreteivel, maximum lehetett volna 1-2 mm-el rövidebb, S5 mini hossza jó, de csak 4,5"-os kijelzős, ami bár oké, de kicsit jobb lenne a 4,6-4,7".

Összehasonlítás.

S8 mini lesz még érdekes, ha kijön!

Ahogy nézem, számomra az ideális hosszúságú teló 13,2cm. :C

[ Szerkesztve ]

(#46) Wesder válasza fattyu (#43) üzenetére


Wesder
félisten

Azért mert kínàban valamiért az 5-5.5"+ telók a népszerűek. Biztos kompenzàlnak valamit ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) Kroni1 válasza Wesder (#42) üzenetére


Kroni1
veterán

Ja így már értem, ez igaz lehetne még kompaktabb! :K

A 3S hardveresen tényleg nagyon állat, és árban is nyerő! Nálam ott a MIUI az amit nagyon nem szeretek, meg őszintén szólva szoftveres stabilitásban sehol nincs egy Samsunghoz képest, ez csapja agyon az összképet..

Fred23: Szerintem nem lesz S8 mini, csak az A3.. Mintha az apple megbeszélte volna a konkurenciával, hogy erős és jó telefont csak ők csinálhatnak kompakt méretben. A Sony még próbálkozik, erős a Compact széria, de ott a Z1C volt a csúcs, azóta csak egyre rosszabbak...

[ Szerkesztve ]

(#48) KYZRR válasza -Valinas- (#25) üzenetére


KYZRR
őstag

Független BTU ROM van fent, és sajnos nem tudja még ezt. :(

You can only die once, make sure it is worth it...

(#49) Foglalt név válasza Soulfly842 (#33) üzenetére


Foglalt név
addikt

S4 mini 61.3 vs A3 66.2 :U Majdnem fél centi...

(#50) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Jó képeket lehet lőni vele.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.