Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) ΞΔGLΞ válasza rooney8 (#27650) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt írta a kolléga, hogy háklis a hangzásra (minőségre), ergo akkor arra sajnos, vagy nem sajnos( hogy idézzem őt) bizony szánni kell, nem is keveset. :)

Csak az a gond, hogy ennek több összetevője is van egy jó hangkártyán kívül, mire a minőség eljut a hallgató füleibe.

[ Szerkesztve ]

(#27652) Smiley válasza ΞΔGLΞ (#27651) üzenetére


Smiley
őstag

Maya44e+HD598 valami zsenialis kombo... mindegyik kicsit tularazott, de ugy vagyok vele, hogy baromira megerte. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27653) Chal válasza general (#27644) üzenetére


Chal
addikt

Hangra, natívan :) Az OSX alapból támogatja a HDMI audiot, csak be kell kapcsolni, és tudnia kell a videokártyának nyilván, de az újabbak közül mindegyikkel megy. Persze ha nincs mire rákötni akkor nem szóltam, de ha már van hangcuccod analóg bemenettel, akkor a 20eFt-s hangkártya árából lehet hogy kapsz valami egyszerűbb/jobb minőségű HDMI DAC-ot is, nem tudom, ezeket annyira nem követem.

(#27654) ΞΔGLΞ válasza Smiley (#27652) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gondolom, hogy nem lehet rossz! :)
A Maya-ra van gyári driver egyébként?
----------------

Nem tudom, nálam mit lehetne csinálni, hogy ez a ki-bemeneti hülyeség eltűnjön onnét, de mint írtam, ettől függetlenül Logic X pro- val most semmi gondom azóta, és a steinberg oldalán is azt írták, hogy ők rendesen megírták a driver-t, az OSX-szel van a probléma.

Na, mindegy, ha ettől működik minden szépen, felőlem maradhat így is :)

(#27655) rooney8 válasza ΞΔGLΞ (#27651) üzenetére


rooney8
aktív tag

tudom, csak "érdekességképp" említettem meg:)

(#27656) ΞΔGLΞ válasza rooney8 (#27655) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként az a CCC program, amit ajánlottál, az elképesztő. Ehhez képest a Time Machine egy ócska szemét. :DDD

(#27657) Smiley válasza ΞΔGLΞ (#27656) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig csak egy felparameterezett ditto... :)

A Maya-hoz van rendes driver az esi oldalan, igaz nem mai darab 2013 koruli lehet, de tokeletesen teszi a dolgat.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27658) rooney8 válasza ΞΔGLΞ (#27656) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen, jó kis cucc:D
clovert azért újra kellett telepíteni, pedig amúgy a partíciót is átvitte

ssd-d van ugye? trim-et bekapcsoltad?

(#27659) Smiley válasza rooney8 (#27658) üzenetére


Smiley
őstag

Trim mehet be, clover-be par sor az egesz, nem kell hozza semmi csilli-villi progi.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27660) rooney8 válasza Smiley (#27659) üzenetére


rooney8
aktív tag

tudom, köszi, én megcsináltam :)

(#27661) Smiley válasza rooney8 (#27660) üzenetére


Smiley
őstag

:U
Amugy ezen a trim-en a yosemite alatt kb agyfaszt kaptam, hacklin csak beirtam ezt a par sort es kesz, a macbook pro-nal meg a kext-et kellett baszogatni, ujra alairni stb...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27662) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek, mert kitépem már lassan a hajam... :W :DD
MSI Z97 Gaming 3, MSI GTX960 4GB, 4690K.
Retail 10.11.3-ból Unibeast-tel csináltam USB-t, felraktam (clover a bootloader UEFI), Multibeast, minden happy, kivéve egy dolgot, az pedig a VGA HDMI kimenetének a hangja, ugyanis ott nincs. DVI-re van kötve a monitorom (DVI-»HDMI átalakítóval), a HDMI-re pedig a TV. AppleHDA.kext-et bemásolt az EFI/CLOVER/KEXTS/10.11-be, azóta tök jó, van a monitoron HDMI adta hang, TV-n viszont nincs. Utánaolvastam, alapból ezt DSDT-vel lehetne megoldani, Isten látja a lelkem letöltöttem a maciasl-t, próbálkoztam, de egyszerűen nem megy, 4 napja küzdök vele kb napi 12 órában. :D

Természetesen próbáltam a két kábelt megcserélni, de legközelebb csak akkor látok képet a monitoron, mikor már felállt a rendszer, a megjelenítési sorrend több képernyő esetén DVI-DP-HDMI.

Elvileg ide és ezt kellene beilleszteni:
No. Current HDMI audio edits support Fermi (2 connectors) and Fermi (4 connectors). Maxwell (6 connectors) to be added when OS X supports Nvidia/Maxwell. Maxwell HDMI audio dsdt/ssdt edit:
Add DEGP/GFX0/Method (_DSM...:
Code:
"@4,connector-type",
Buffer (0x04)
{
0x00, 0x08, 0x00, 0x00
},

"@5,connector-type",
Buffer (0x04)
{
0x00, 0x08, 0x00, 0x00
},

Alapból nekem DEGP-t nem jelez a maciasl, GFX nullánál pedig csak ennyi szerepel:
Device (GFX0)
{
Name (_ADR, 0x00020000)
}

Alapból DSDT/SSDT-m nincs, gondolm ez az, amit a maciasl generál.
Segítsetek már lszi, hogy hogy a bánatos fityfenébe tudnám ezt megoldani? Vagy hagyjam a p*csába az egészet, vegyek egy DP-HDMI átalakítót és kész? Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#27663) Smiley válasza birorichard (#27662) üzenetére


Smiley
őstag

Mondjuk ez?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27664) rooney8 válasza Smiley (#27661) üzenetére


rooney8
aktív tag

hát igen, a hackli előnyei :P

(#27665) birorichard válasza Smiley (#27663) üzenetére


birorichard
őstag

Ezt írtam, ezt csináltam. A DVI-n lett hang, a DP-ket nem tudtam kipróbálni, de elvileg azokon is van, kivéve azon az egy szem HDMI-n, amire a tv van kötve. Többen is írták, akik észrevették, h van ilyen gond, és ezt DSDT-vel kell működésre bírni, van, akinek sikerült is, de nem megy, az enyém hiányos a többiekéhez képest, és a maciasl nem akarja fordítani, pedig a szemem süljön ki, nem egyféleképpen próbálkoztam. :))
Igazából a DSDT-s dologhoz szeretnék segítséget kérni, ha nem megy, holnap veszek egy átalakítót, aztán a világ összes DSDT-jét kinyomtatom és felgyújtom. :D

Amúgy pont a monitort lesz*rnám, az MB-ből jövő 3.5 jack is megfelelne nekem, ha engedné átdugni azt a két kábelt, a DVI meg legyen a TV-é, de mivel a DVI prioritást élvez a HDMI-vel szemben, így az előbbin jeleníti meg a BIOS-t, bootloadert, ami nem túl jó, mert dual-bootom van.

[ Szerkesztve ]

(#27666) ΞΔGLΞ válasza Smiley (#27659) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi előnye lesz, ha bekapcsolom, de szerintem be van. Bár most nem vagyok desktop közelben.

(#27667) Smiley válasza birorichard (#27665) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm... Szerintem vegyel egy madzagot tobb hajad marad, de leirom neked mert en mar csinaltam ilyet.

DSDT-vel, az a szivas, hogy a clover es az egyebb ilyen kext-ek beleganyolnak az eredeti DSDT-be, ezert nem szerencses utana meg azt tovabb ganyolni. Szoval ezt ugy illik csinalni, hogy friss rendszer semmi kext, a clover-ben kilovi az ember az osszes ilyen dsdt fix-et es remenykedik hogy elindul anelkul is az os. Nekem rohadt nagy makom volt mert ment anelkul is, de az esetek 90%-ban ez nem igy van. Szoval ha elindult akkor kiexportalja az ember az eredeti DSDT-t majd neki lehet ugrani kezzel fixalgatni, de ehhez kurvasok turelem kell. (nekem kb 1 ev volt, bar ahogy neztem az ujabb DSDT szerkesztokben van automata hibajavito is... mit nem adtam volna egy ilyenert 4-5 evvel ezelott) Ha nem indul el akkor kell egy linux es ott kell kiexportalni. Ha ez nem volna eleg nagy szivas akkor jon a kov lepcso, hogy azokat a fix-ket amiket a clover applikalt ra on the fly azert, hogy elinduljon a rendszer, azokat bele kell irnod a megfelelo helyekre, sot ezt tudjak fokozni is, ugy, hogy egyik fix depend-el egy masik fix-re. Egy komplett jegyzetfuzetet teleirtam anno, mire osszeraktam a sajatomat, amit azotan legalabb 3-4 helyen tarolok. A DSDT+Kext+Clover fix-ek csak kavarodast okoznak, egyik felulirja a masikat. Ezert ha a DSDT mellett dontottel akkor utana lehet csinalni az SSDT-t is hasonlokeppen, hogy legyen speedstep es a tarsai. A vegeredmeny amugy csodas, mert ha egyszer elkeszul akkor olyan lesz mint egy igazi mac... nekem konkretan csak a fakesmc-t kell bemasolni a snow leo ota barmelyik verziohoz, es next-next finish :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27668) birorichard válasza Smiley (#27667) üzenetére


birorichard
őstag

Hát egyszer talán nekiugrok, de előbb veszek gépet inkább. :D Veszek holnap egy kábelt, köszi a tanácsot. :R Apropó, imessage/facetime/teljes icloud-ot is sikerült megcsinálnod? Gondolom az sem egyszerűbb. Küzdöttem azzal is egy darabig. Egyszer elindult egy friss install után, a telefon ki is írta, h bejelentkeztem, aztán azóta nem. Annyira nem is érdekel végül is, nem igazán használom, max ritkán mobilon.

(#27669) Smiley válasza birorichard (#27668) üzenetére


Smiley
őstag

A facetime/imessage parosnak mar 2x-er nekifutottam, de attol mindig hamar idegosszeroppanast kaptam... 1xer sikerult osszerakni aztan ra par hetre az apple kavart vele valamit es osszedolt, szoptam vele majdnem 1 honapot mire osszetakoltam megint, majd par hettel kesobb megint valtoztattak valamit, aztan hagytam a francba... ennyit nem er az egesz. Sot ha beszarik egyszer az asztali tuti veszek egy mac mini-t. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27670) Smiley válasza ΞΔGLΞ (#27666) üzenetére


Smiley
őstag

Nem doglik meg olyan hamar az ssd.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27671) tlac válasza Smiley (#27670) üzenetére


tlac
Topikgazda

ennek inkább az ellenkezője igazabb
a teljesítménye nem fog leesni trim-mel
[link]

(#27672) Smiley válasza tlac (#27671) üzenetére


Smiley
őstag

Ohhhh, akkor ezt rosszul tudtam. :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27673) rooney8 válasza ΞΔGLΞ (#27666) üzenetére


rooney8
aktív tag

egyébként itt tudod megnézni. bár ha nem állítottál ez ügyben semmit, akkor nem lesz bekapcsolva.

(#27674) birorichard válasza Smiley (#27669) üzenetére


birorichard
őstag

Akkor neked is megvan a kereszted. :D

(#27675) ΞΔGLΞ válasza rooney8 (#27673) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De hát akkor a fenti cikk szerint, olyan sok értelme nincs, egyébként manapság már ez is lassan filléres cucc lesz, ha döglődik, eladom félárban, főleg, hogy van CCC. :DD

(#27676) Smiley válasza birorichard (#27674) üzenetére


Smiley
őstag

Volt egy masik is... az EVGA GTX295 mukodesre birasa 10.7-tol felfele... 2 het kokemeny szivas utan (a legvegen mar a chameleon-ba is belejavitottam) ment vissza a 8800GTX :(

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27677) birorichard válasza Smiley (#27676) üzenetére


birorichard
őstag

Előfizettem az Apple Music-ra, aztán egy hirtelen indíttatásból kipróbáltam a facetime-ot, és működik. :Y
imessage, és a teljes icloud is... :C

(#27678) Smiley válasza birorichard (#27677) üzenetére


Smiley
őstag

Tobben irtak hogy ha adsz meg credit card-ot akkor siman mukodik... viszont nekem amerikai apple id-m van, amihez nem lehet magyar kartyat rendelni. Amikor en regisztraltam meg 2004-ben, nem volt magyarorszag a listaban. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27679) birorichard válasza Smiley (#27678) üzenetére


birorichard
őstag

Nem lehet a régiót megváltoztatni? Eredetileg nekem is USA volt, ha jól emlékszek.

(#27680) Smiley válasza birorichard (#27679) üzenetére


Smiley
őstag

De meglehetne, de nem akarom... egy csomo szar nem elerheto magyarorszagon a hulye szerzoi jogok miatt. Pl nekem van az itunes radio (nem az apple music), ez az uj beats ize aminek mondjuk sok ertelmet nem latom. Meg regen voltak free szamok minden nap az itunes-on.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27681) birorichard válasza Smiley (#27680) üzenetére


birorichard
őstag

Ja, a Beats 1 hiányzik csak. :D

(#27682) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Nvidia Quadro FX580-hoz kell különösebb "mókolás" hogy menjen kezdetben Mavericks-en utána meg El Capitan-on? :)

Mert ha nem akkor beszerzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27683) birorichard válasza Smiley (#27680) üzenetére


birorichard
őstag

Megy a hang a displayport-on... 2E FT volt a DP2HDMI átalakító, így már abszolút nincs semmi, ami ne működne. Na jó, 10.11.4-re frissíteni nem merek. :D De ennyi.

(#27684) Smiley válasza birorichard (#27683) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, es meg a hajad is megmaradt... :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27685) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

Sziasztok!
Azt meg tudja neem mondani valaki, hogy mi a legnagyobb proci ami ebbe az alaplapba bele megy?

Köszönöm előre is! :R

XBOX LIVE: rolandinho007

(#27686) tlac válasza tigomigocika (#27685) üzenetére


tlac
Topikgazda

Szerintem eltévedtél, itt tedd fel az alaplapos kérdéseidet.

(#27687) tigomigocika válasza tlac (#27686) üzenetére


tigomigocika
senior tag

köszönöm a gyors választ és a hasznos információt!

XBOX LIVE: rolandinho007

(#27688) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

(#27689) rooney8 válasza tigomigocika (#27685) üzenetére


rooney8
aktív tag

elvileg a Core2 Extreme QX9770 bele megy, és ha jól látom, ez a legerősebb lga775-ös proci. de tényleg inkább a megfelelő topikban kellene érdeklődni.

(#27690) tigomigocika válasza rooney8 (#27689) üzenetére


tigomigocika
senior tag

Es ha mondjuk szerzek egy ilyen procit....meg 8GB ramot,akkor normálisan fog futni az os x?
Használtan mennyit ér egy ilyen proci?
Csak hogy nehogy ra fizessek hogy valaki sokat kérjen érte.....

[ Szerkesztve ]

XBOX LIVE: rolandinho007

(#27691) Wiz Khalifa válasza rooney8 (#27689) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

QX6800 amit max támogat a lapja. Mivel az FSB az 1066.

De lényegtelen melyik. Azt a lapot nem érdemes frissíteni már. em éri meg. Inkább az i5.

De többet ehez én nem fűzök mert ez nem az a topik. :)

(#27690) tigomigocika:
Ha találnál is olyan procit (amit nagyon kétlek, és a QX6800-at is kétlem) akkor arany áron lelnéd meg. Egy i5 árán esetleg.

MÁS:
A Quadro FX580 mókolás nélkül elsőre megy a Mavericks-en.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27692) Smiley válasza tigomigocika (#27690) üzenetére


Smiley
őstag

Q6600-ot rakjal mar akkor bele, nekem mind a 2 napi hasznalatban levo gepemben ez van... de arra keszulj hogy ez zabal es melegszik mint a diszno, szoval normalis tapot ala, mert ilyen codegany es tarsait megeszi reggelire. A normalis huton se erdemes sporolni, mert nyaron tojast lehet sutni rajta.

Ha mar itt tartunk akkor nekem igy nez ki a mindenfele maradekokbol es megjavitott cuccokbol osszerakott ceges hacklim... ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27693) rooney8 válasza Wiz Khalifa (#27691) üzenetére


rooney8
aktív tag

hmm, valóban, erre nem figyeltem.
ez nem is olyan vészes árban, bár nem túl biztató ez a leírás :C (most látom, novemberi a hirdetés...)

de szerintem is jobban járnál egy core 2 quad procival. 7-8k körül megkapod. Smiley amit ajánlott pl.
az más kérdés, hogy elég régi cuccok ezek, és hogy megéri-e erre költeni.

(#27695) tigomigocika


tigomigocika
senior tag

oke srácok
Ne offoljuk tele a topicot.
Màr leszűrtem a konzekvenciát
Nem lenne időt álló a mar említett procival
Es köszönöm a válaszokat
Így vagy vadászok egy i5 minire vagy hónapok alatt ahogy a pénzem engedi osszerakok egy custom hacklit

XBOX LIVE: rolandinho007

(#27696) birorichard válasza Smiley (#27684) üzenetére


birorichard
őstag

10.11.4 is felment gond nélkül. Azért annyira hc nem voltam, h ne csináljak backupot, de végül nem volt rá szükség. :D Csak az nv webdrivert kellett frissíteni, ~20 perc volt az egész.

(#27697) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Miért van az hogy felteszem a Mavericks-et a HP DC7800-ra és kifagy egy olyan 1 perc után?

Smoke some weed nigga!

(#27698) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27697) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen smbios?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27699) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27698) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mac Pro 3.1

Smoke some weed nigga!

(#27700) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27699) üzenetére


Smiley
őstag

/System/Library/Extensions/AppleTyMCEDriver.kext ezt kell atnevezned mondjuk AppleTyMCEDriver.kext.back-ra, es ujrageneralni a cache-t. Ezt single user mode-ban nem tolti be, ott meg tudod csinalni az atnevezest.

Mondjuk igy:
mount -uw /
cd /System/Library/Extensions
mv AppleTyMCEDriver.kext AppleTyMCEDriver.kext.back
kextcache -prelinked-kernel
reboot

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.