Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) Smiley válasza Lazika (#27450) üzenetére


Smiley
őstag

En vegigtoltam a 10.10-et a beta channel-ben, mert biztam benne hogy jobb lesz, de soha tobbet...
Szerintem nem erdemes vele szenvedni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27452) #97246720


#97246720
törölt tag

nos...sikerült egy működő osx-et találnom a laptopomra, virtuális gépen hiba nélkül elindul, bár tény, írtátok is hogy nem lesz olyan élmény, valóban...a kérdés az lenne ha felfaragom DVD-DL lemezről az sokat javít a rendszeren? mármint mennyivel lenne gyorsabb és akadás mentesebb rendesen gépre telepítve mint virtuálisból?

(#27453) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintem ez az oldal mehetne az összefoglalóba. :) Mert itt leírja melyik notin mi megy melyik OSX-l, melyik bootloader-el és le is lehet szedni a konfigurációt, kext-et meg mindent notikra bontva.

OSXLatitude.com

Smoke some weed nigga!

(#27454) tlac válasza Wiz Khalifa (#27453) üzenetére


tlac
Topikgazda

én úgy látom, hogy azon az oldalon megállt az élet

(#27455) Wiz Khalifa válasza tlac (#27454) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát némelyik nem mai vas az biztos. De akkor nem szóltam. :R

Smoke some weed nigga!

(#27456) #97246720


#97246720
törölt tag

#27452-re valaki?

(#27457) Lazika válasza #97246720 (#27456) üzenetére


Lazika
senior tag

Gyorsabb lenne. Mivel így win alol futtatod és az eszi a memóriát rendesen. Ha feltudnád hegeszteni a gépedre rendesen, akkor azért érezhetőbb lenne a külömbség memória használatban. Na meg nem kéne wint se futtatni :D

(#27458) Smiley válasza #97246720 (#27456) üzenetére


Smiley
őstag

Az hogy virtualisan fut, nem egyenlo azzal hogy nativan is menni fog... a telepites elott erdemes minden cuccot lementeni, ugyanis patch nelkul csak GPT-re hajlando telepulni, amihez teljesen torolni kell az adott disk-et.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27459) #97246720 válasza Smiley (#27458) üzenetére


#97246720
törölt tag

a win 10 gpt-ről fut alapból...így a teljes törlést hanyagolni lehet....macriummal csináltam a főbb rendszerpartíciókról egy mentést ami 40gigás :D majd veszed egy DVD-DL lemezt azt kiírom és felteszem...egyenlőre nincs még külső winyóm...így a mentés nem megoldható

(#27460) Smiley válasza #97246720 (#27459) üzenetére


Smiley
őstag

Oriasi felelotlensegre vall, ugy kiserletezni egy szamodra eddig ismeretlen os telepitesevel ami raadasul nem is tamogatott, egy olyan gepen amirol nincs teljes biztonsagi masolat. En reszben ebbol elek, szoval tudom, hogy mirol beszelek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27461) #97246720 válasza Smiley (#27460) üzenetére


#97246720
törölt tag

én is hasonlóval foglalkozom én is bár PC-k mellett telefon téren is... próbák elött a szükséges mentéseket megcsinálom, beszerzem a gyári szoftvert, ha van és mehet a barkács :D....2-3 biztonsági mentés mindig van nekem is....bár egyenlőre felhő tárolón vannak :D de a héten beszerzek 2,5" 1TB-os HDD-t és lesz külső HDD-m amin bőven elférnek majd a plusz dolgok is :D

(#27462) Smiley válasza #97246720 (#27461) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor jo, amugy felho az atlag ember szamara a leheto legjobb megoldas :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27463) #97246720 válasza Smiley (#27462) üzenetére


#97246720
törölt tag

csak rögtönzött hirtelen megoldás, elvileg holnap lesz rá módom és anyagi fedezetem egy 1TB-os külső HDD összeépítésére... és akkor majd azon is lesznek tárolva fontosabb dolgok :) de még az ingyenes felhő is biztosabb megoldás egy biztonsági mentésre... persze elfér rajta :D

(#27464) #97246720


#97246720
törölt tag

hülye kérdés: az normális jelenség hogy apple id nem mükszik "unofficial" mac osx-en? azt írja mikor VPC-n be akarok lépni hogy hibás apple id, de ha windowsból lépek be az icloudba böngészőből akkor meg jó

(#27465) Smiley válasza #97246720 (#27464) üzenetére


Smiley
őstag

Persze hogy nem mukodik, mert nincs rendesen emulalva a hardware, mint korabban irtam hackolni kell a vm-et is hogy normalisan menjen... bar ezzel kezdodik az osszefoglalo resz, de itt van megegyszer... ezt olvasd at.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27466) #97246720 válasza Smiley (#27465) üzenetére


#97246720
törölt tag

:R köszi, ha lesz egy kis időm átnyálazom :)

(#27467) Smiley válasza #97246720 (#27466) üzenetére


Smiley
őstag

En csak linux alatt szorakoztam vbox-al, es kb egy fel napom ment ra mire sikerult mukodesre birni.
Ezeket kellett pluszban beleirnunk a vbox file-ba, de mar nem emlekszem melyik section-be tartoztak. Persze elotte generalnod kell hozza egy smbios-t, ez ertelem szeruen az alapjan a megfelelo ertekeket behelyetesiteni, a megfelelo helyre. Gondolom ezek a kulcsok a mas virtualizacios technologiaban is elerhetoek, max mas neven.

<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBIOSVendor" value="AppleInc."/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBIOSVersion" value=""/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiBoardProduct" value=""/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemFamily" value=""/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemProduct" value=""/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemSerial" value=""/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal2/EfiGopMode" value="4"/>
<ExtraDataItem name="VBoxInternal2/SmcDeviceKey" value="ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal(c)AppleComputerInc"/>

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27468) #88285696


#88285696
törölt tag

Sziasztok! Nálam Yosemite 10.10.5 van az asztali PC-n. Gondoltam lecserélem a billentyűzetet és egy apple vezetékes billentyűzettel használom. Nos azóta csak úgy hajlandó indulni a gép, ha a billentyűzetet a boot alatt lehúzom, majd visszadugom 2-3 másodperccel később. A windows-os billentyűzettel nem kellett ezt csinálni. Van valakinek erre ötlete, vagy tapasztalata? :F

(#27469) #97246720


#97246720
törölt tag

vettem dvd-dl lemezt, kiírtam a dmg képfájlt a TransMac appal, de nem bootol róla, mivel lehet windows alatt kiírni a DMG képfájlt?

(#27470) Smiley válasza #97246720 (#27469) üzenetére


Smiley
őstag

Mukodo OS X nelkul korulmenyes, de nem lehetetlen. Letoltesz valami torrent oldalrol egy 10.6.8-at, lehetoleg ne dmg-t hanem iso-t, de ha csak dmg van akkor linux alatt van hfsplus driver es kezzel ossze tudod rakni az install pendrive-ot, van hozza egy rakas leiras a neten, majd ugyancsak linux alatt felteszed a virtualbox-ot, beleirod azokak a kiegesziteseket, ami kell az smbios-hoz, majd feltelepited a 10.6.8-at, ott letoltod a store-bol a 10.11-et, majd egy masik pendrive-ra megcsinalod a telepitot az osszefoglalo alapjan, a virtualis gepen belul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27471) cildren válasza #97246720 (#27469) üzenetére


cildren
tag

Miért akarsz lemezzel vacakolni??

(#27472) #97246720 válasza cildren (#27471) üzenetére


#97246720
törölt tag

van ez a DMG-s iaktos ml2 mac osx 10.8-as telepítőm, pendriveról nem akar bootolni, kiírtam DVD-DL lemezre, de a gép betöltéskor újraindul, fel se jön a menű, a laptop UEFI-s bios-szal rendelkezik...ahogy olvastam, ez meg nem fut uefi alatt, a Virtual Box-ban is ki kellett kapcsolnom az EFI támogatást, ja és a poén za hogy a SATA-ba csatolt virtuális lemezt kezeli, de a képfájl csak IDE-s illesztésű virtuális meghajtóról hajlandó...maga a rendszer nagyon tetszetős...lehet hogy ha egyszer megnyerem az 5-ös lottót(tudom, bilibe lóg a kezem :DDD ) majd veszek egy normális Mac gépet....

(#27473) Thusor


Thusor
őstag

Egy HP workstation z400-as gépen Intel x58-as chipset, Intel xeon x5650-es procival 24 GB ddr3 rammal és Nvidia quadro fx3800-as kártyával menne az os x 10.11.3-as verzió? Mennyire nehéz lenne felvarázsolni rá?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#27474) cildren válasza Thusor (#27473) üzenetére


cildren
tag

10.11.3 nagyon friss de lehet hogy összejön egy kicsit régebbi verzió tapasztalatai:
itt található

(#27475) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
Ha nem megy végig a telepités hanem ugy fejezi be, hogy erre a gépre nem lehet telepiteni az osx et és a telepités sikertelen mi lehet a baj????

[ Szerkesztve ]

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27476) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok,kicsit off itt a hozzászólásom,de nem találtam jobb helyet.

A MAC-et jobbnak találom néhány célra, például webfejlesztés esetén van sok program, ami csak arra érhető el és szeretném ezeket használni.

Kérdésem az lenne,hogy virtualbox-al vagy valami más szoftverrel van -e lehetőségem erre? Jól futna,gyorsan pl egy jó gép alatt, virtuálisan egy mac? Vagy ilyen célokra nem igazán alkalmazható?
Gondolom a virtuális gépre is telepíthetnék mac szoftvereket, csatlakozhatnél ftp-re,stb...

[ Szerkesztve ]

(#27477) tlac válasza tepenzed (#27476) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware működik jobban, de az opengl-t használó programok hibásan jelennek meg (de leginkább sehogy)

a UI felület kicsit lagosabb, mint egy rendes gépen, de a számításigényes feladatok valószínűleg nem lesznek vészesen lassabbak (ha kapott elég cpu-t és memóriát a vm)

de melyik program van annyira jó webfejlesztéshez, ami csak Mac-re létezik és még virtuálisan is megérné futtatni?

plusz jogilag eléggé szürke zóna, otthonra bohóckodni oké, de ha te pénzkeresésre akarod használni, az már lehet más eset

[ Szerkesztve ]

(#27478) #97246720 válasza tlac (#27477) üzenetére


#97246720
törölt tag

virtualbox-szal jobban fut....nincsenek megjelenítési hibák...próbáltam :) ja és nem kell hekkelni a virtualboxot mert alapból tudja a mac osx-et, a wmvare meg nem!

(#27479) tepenzed válasza #97246720 (#27478) üzenetére


tepenzed
őstag

a laptopomon 6gb-os rammal nekem elég szarul futott, ha 4-et adtam neki akkor a gépen 97% terhelés volt és iszonyat lassú volt a virtuális gép meg a saját gépem is,3-al meg csak a virtuális volt nagyon lassú :D

Szerintem ez egy 16gb-os történet :D

(#27480) tlac válasza #97246720 (#27478) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez teljesen ellentétes tapasztalatommal

vagy osx volt a host?

(#27481) Smiley válasza #97246720 (#27478) üzenetére


Smiley
őstag

Vanilla os x hackeles nelkul nem fut virtualisan kizarolag csak osx host-on. Amit te probaltal ahhoz gondolom mar volt chameleon/clover bootloader is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27482) Hack3er


Hack3er
őstag

Szeretnék el capitan-t telepíteni pc-re, fel is megy meg minden, de csak az integrált vga-val, de legnagyobb gondba a vga-val vagyok, ami egy HD 5870, telepítés nem indúl, feltelepített rendszerbe nem lépbe, próbáltam már jó pár dolgot, az int. vga-val belépek kexteket telepítgettem, meg injected ati, de semmi.

Van valakinek esetleg ötlete hogy tudnám életre kelteni a gépbe a vga-t?

ui: van egy macbook-om, azzal csinálgatom a telepítőket meg ami kell a hackintoshoz.

(#27483) #38742016 válasza Hack3er (#27482) üzenetére


#38742016
törölt tag

[link] Próbáld letiltani az IGP-t.

(#27484) Hack3er válasza #38742016 (#27483) üzenetére


Hack3er
őstag

Letiltottam, régebbi s775-ös lapom van, G35 csipszettel.

(#27485) mufi


mufi
senior tag

Szaisztok,

nem tudom jó topicba írok -e, lehet Ti is tudtok segíteni. Az érdekelne, hogy pl az IOs, vagy a MAC rendszeren hogyan néz ki a filerendszer, konkrétan az érdekel, hogy lehet e külön partíciókat csinálni, mint pl Windowsnál?
Bocs ha amatőr kérdés de még sose volt apple termékem. :B :B

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#27486) cildren válasza mufi (#27485) üzenetére


cildren
tag

Mac OS X alatt ugyanúgy lehet létrehozni, átméretezni partíciót, HFS+ filerendszert használ, a mappa szerkezete hasonló egy Linuxhoz. Tapasztalataim alapján az El Capitan 10.11-es verziója még eléggé összeszarta a fájlrendszert mikor átméretezni szerettem volna.

(#27487) mufi válasza cildren (#27486) üzenetére


mufi
senior tag

Ez mit jelent? Apple ipadban gondolkodok, aztán szeretném, ha azon egy külön partívión tárolhatnám a dokumentjaimat, képeket...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#27488) tlac válasza mufi (#27487) üzenetére


tlac
Topikgazda

olyat szinte biztos, hogy nem fogsz tudni csinálni
de itt az ipad topik, ott érdeklődj

[ Szerkesztve ]

(#27489) rooney8 válasza mufi (#27487) üzenetére


rooney8
aktív tag

ios-t futtató eszközökön nem lehet partíciókat létrehozni. konkrétan a fájlrendszert sem látod, nincs is ios-re fájlkezelő.
jailbreak-kel persze más a helyzet, de partíciót akkor sem tudsz létrehozni, bár felesleges is.

(#27490) Joci42


Joci42
tag

sziasztok!
Asztali gép építése előtt állok és megfordult a fejemben, hogy mi lenne ha osx futna rajta. Miket érdemes összeválogatni, hogy jól fusson a gépen egy osx?

(#27491) odessa32


odessa32
tag

Hello.
Én ezt javasolnám átnézni.
http://www.tonymacx86.com/building-customac-buyers-guide-february-2016.html

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27492) odessa32


odessa32
tag

Bocs kicsit off.
Használ itt valaki apple tv2 jailbreaetet kodival hackintosal??

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27493) Chal válasza odessa32 (#27492) üzenetére


Chal
addikt

Én igen. Mi a kérdés?

(#27494) Succor


Succor
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy egy El captaint fel tudnék-e telepíteni egy Asus g551jw CN065D típusú laptopra.
Volt már hackintoshom de azt én állítottam össze, laptopokkal sajnos nem vagyok tisztába.
Amire használva lenne az audio editálás,zeneszerzés,keverés,masztering,felvétel.

Külső eszközök:(nyilván a driveresek)
Focusrite scarlette 2i4 (a gyártó azt írja osx alatt plug and play a dolog).
TP-LINK TL-WN722N wireless adapter (Sajnos a lapos alap wifije egy hulladék).

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! :)
Szeretném már használni a régen megváárolt logic x-et(Ajándékként lett megvéve) csak hát win alatt nem megy.

(#27495) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok!

Tudnék a windows-on (vagy bármin) régi, power-pc hardverre készült OSX-et futtatni virtuális gépként?
Valami olyan virtualizációs platform, ami emulálja a powerpc procit.
AZ ok egy régi negatív-szkenner, ami csak a powerpc-s osx-el működik.

A pearpc-t találtam, de elég régi, simán meglehet, hogy egy virtuális 32 bit-es XP-re kellene felhúznom....

én vagyok az ördög

(#27496) Smiley válasza darealkilla (#27495) üzenetére


Smiley
őstag

A pearpc egy halal... en a parduc megjelenesenel probaltam egy p4-en, vagy fel ora volt mire vegzett a boot-al.
Szerintem nezz korul az apron, 20-ert mar lehet dual G5-ot venni. :)
10.6.8-ig van rosetta, bar szerintem ez se volt jo megoldas, inkabb csak ilyen koztes arra az idore amig a fejlesztok atalltak x86-ra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27497) Chal válasza darealkilla (#27495) üzenetére


Chal
addikt

Qemu tud még PPC-t, nézz rá, hátha.

(#27498) tlac válasza Smiley (#27496) üzenetére


tlac
Topikgazda

régi osx-ekhez volt még egy hivatalos Rosetta nevű power pc emulátor
[link]
nem tudom, hogy elég lesz-e neked a tudása

(#27499) tlac válasza Smiley (#27496) üzenetére


tlac
Topikgazda

heh, ezt a hozzászólást nem is láttam eddig
hogy nindzsáztad te ezt ide? :)

[ Szerkesztve ]

(#27500) Smiley válasza tlac (#27499) üzenetére


Smiley
őstag

van meg a cuccbol? :U

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.