Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27700) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Inkább ment PM!. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#27702) tlac válasza Wiz Khalifa (#27701) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább itt beszéljétek meg
de ha mégsem, legalább a megoldást írd le ide a problémával összefoglalva

(#27703) Wiz Khalifa válasza tlac (#27702) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Azért írtam inkább PM-et neki mert nem olyan fajta Mavericks van fent amit te tolerálnál. :)

De a lényeg. Felpattintottam egy HP DC7800 CMT-re (C2D E8200, 3x2GB 800MHz ram, Quadro FX580) egy Mavericks-et.

A rendszer MacPro 3.1-nek hitte amiből volt a csavar az hogy ahogy betöltött a rendszer (vagy ha tovább vártam a bejelentkezéssel akkor ott is előjött) lefagyott a rendszer. Smiley kolléga mondta hogy ez a rossz SMIBIOS miatt van.

Amit leírt a HSZ-ébe sorok azok jól jöttek csak ilyet mivel még nem csináltam amúgy nem tudtam mit hogy kell ezért írtam inkább PM-et.

A lényeg hogy ki kellett cserélnem a MacPro 3.1-es SMBIOS-t egy iMac 8.1-re. Ami sikerült a leírása alapján, és elvileg be is jött ha minden igaz, ugyanis most is az OS X alól gépelek.

Úgyhogy köszönöm neki a kis gyors helpet. :R

Mostmár jöhet lefele az El Capitan. :)

MÁS:
Ebbe a HP-ba egy ADI AD1884 hangkártya van. SoundMAx-os. Erre csak a VoodooHDA a megoldás? Sajnos eddig csak ezt találtam. :(

A lan elvileg könnyen megoldható. Egy Intel 82566DM van benne.

Smoke some weed nigga!

(#27704) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#27703) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na elkiabáltam... :(

Szonte ahogy elküldtem a HSZ-t egy perc után megint megfagyott az egész. :(

Smoke some weed nigga!

(#27705) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27704) üzenetére


Smiley
őstag

Gondolom a telepitett verzion is szar az smbios.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27706) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27705) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Hát igen.

Csak akkor így cseszhetem az egészet. :(

Na mind1.

Smoke some weed nigga!

(#27707) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27706) üzenetére


Smiley
őstag

Ne legyel ilyen szerencsetlen...
Ezt csinald vegig a telepitett rendszeren.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27708) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27707) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Megcsináltam. És utána írtam a HSZ-t de úgy is szar volt...

De most megpróbálom máshogy. Ha úgy sem megy akkor még 1x megpróbálom azt amit írtál.

Smoke some weed nigga!

(#27709) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27708) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor neki kell allni turni a logokat es kideriteni, hogy mi is a baja.
Vagy atirod single user modban a smbios.plist-et az imac8,1.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27710) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27709) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Majd meglátom most mi lesz. SMBIOS nélkül akarom most feltenni.

Smoke some weed nigga!

(#27711) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27710) üzenetére


Smiley
őstag

De ez nem windows, minek akarod ujratenni ha mar fennt van?
Amugy meg SMBIOS=NULL ezt ird be a boot args-ba.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27712) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27711) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

No. Ha beírom ha nem ott tartok hogy betöltéskor megjelenik ez a logó. [link]

Smoke some weed nigga!

(#27713) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Beszereztem egy szűz El Capitan telepítőjét .dmg fájlban.

Azt Windows alatt hogy tudnám feleszkábálni a penyómra úgy hogy Clover is fent legyen vagy Chameleon? (Mivel sima BIOS-os a gép lehet a Chameleon jobb lenne).

Ötletetek lenne?

Sajnos a DC7800-on még mindig nem megy a Mavericks... :( Ezért gondolkodom az El Capitan-on mert a Mavericks nem szűz rendszer.

Pedig ár belepattintottam egy Q9550-t az E8200 helyett.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27714) ΞΔGLΞ válasza Wiz Khalifa (#27713) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én úgy csináltam, hogy virtualbox-ot felraktam w7 mellé és ott készítettem el a telepítőt. Persze, ehhez szintén oda le kellett tölteni az appstore-ból az El Capintan-t. Ott rátelepítettem a clover-t is. Szerintem a clovert csak win alatt nem tudod rátenni, de ez nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#27715) general


general
addikt

még mindig audio dolog.. :B

szerintetek egy ilyen konvertert felismer az El Capitan? e mögé tennék esetleg egy DAC-t, és oké. több megoldás is van, amit most már látok, ezt azért kérdem, mert minőségben kecsegtető.

aprón hirdetik

(#27716) ∂яσнυη válasza ΞΔGLΞ (#27714) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

A Win-el csak az a gond, hogy nem kezel több partíciót flash meghajtókon, csak a legelsőt. A Clover meg külön parira kell rakni, mert az fat alatt működik az OS X meg ugye a saját...

(#27717) ΞΔGLΞ válasza ∂яσнυη (#27716) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tehát, én így csináltam a telepítőt w7 alatt:

Oracle VM VirtualBox-ot felraktam, majd erre feltelepítettem a Yosemite-t (ez volt éppen kéznél és 20 Gb-t különítettem el erre a célra)
Azon belül, hozzáadtam egy 16GB pendrive-ot.
Appstore-ból letöltöttem az El Capitan-t.

Mikor ez megvolt, a fenti összefoglaló alapján elkészítettem telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#27718) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27713) üzenetére


Smiley
őstag

Azert ezt nem akarom elhinni, hogy ez egy ennyire bonyolult story legyen... :)
A clover meg a chameleon is ugyanazt a boot file-t tartalmazza, de az osszefoglaloban le van irva magyarul.
Fogsz egy virtualbox-ot, meg egy os x iso-t, megbuheralod a vbox-ot (keress vissza leirtam azt is hogyan kell) aztan felrakod oda, letoltod az el capitant az osszefoglalo alapjan megcsinalod a telepitot, es ennyi.
mflex-el ha nem is siman es nem is elsore, de megcsinaltuk, Te meg itt szenvedsz mar honapok ota ezzel a takolt niresh szarral.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27719) ΞΔGLΞ válasza Smiley (#27718) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mflex-el ha nem is siman es nem is elsore, de megcsinaltuk,

Így volt! :R

(#27720) ∂яσнυη válasza ΞΔGLΞ (#27717) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Persze, ezt így kell. Logout cikkemben van egy videó, ha nem menne a kollégának. De a jútúbon a virtuális géptől kezdve a cloveres telepités menetéig minden fent van. Onnan meg csak követni kellene...

(#27721) birorichard


birorichard
őstag

Használom pár napja a rendszert, kicsit csalódott vagyok. :/ Természetesen nvidia webdriver és cuda fel van telepítve, működik is mindkettő rendesen, de pl. Autodesk Maya észrevehetően lassabb, mint Windowson. Ez azért gáz. :( Utánaolvastam, és azt írták, hogy az opengl rosszabb teljesítményt nyújt itt, mint winen. Nincs ebben valami tapasztalatotok, van-e erre valami megoldás?

(#27722) csab65


csab65
újonc

Sziasztok!

Kérdés: hosszas google használat és miegyéb után sikerült egy Dell Inspiron 15 5558-ra felrakni a Yosemite-t Clover-rel, de a HD5500-as VGA-nak 4MB VRAM-ot ad, és a SATA vezérlő se működik rendesen, pedig a MultiBeast SATA vezérlő kextjeit felraktam. Tud valaki valami trükköt amivel ez megoldható lenne? A VRAM-ról olvastam egy leírást, de nem akarok belenyúlni a gép BIOS-ába, inkább nem vállalnám a kockázatot hogy ajtótámasz legyen a gépből.

(#27723) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27718) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na.

Nem szarakodok hónapok óta ezzel mivel ez a DC7800 most jött pár napja csak. De megvolt a ludas. A ram modul szar volt.

Smoke some weed nigga!

(#27724) szuszinho


szuszinho
őstag

Transmac-kel szeretnék pendrive-ra visszaállítani egy telepítőt, de a vége előtt hibát dob: Could not write to Mac volume.
Mi lehet a probléma?

(#27725) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Egy regebbi gepre probalom most is felrakni az el capitant de a clover utan a mac telepito elakad:

launchd domain system Failed to bootstrap path /Library/

could not read path

Ez egy sony desktop(all in one)
nvidia gt240
core 2duo e8400

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27726) tlac válasza Snoop-y (#27725) üzenetére


tlac
Topikgazda

sata? ahci módban van?
ezek így legyenek

(#27727) Snoop-y válasza tlac (#27726) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hmm ha abban vannak akkor mi okozhatja ezt?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27728) Smiley válasza Snoop-y (#27727) üzenetére


Smiley
őstag

A disk legyen a 0-as sata port-on, a 775 szeriaban volt olyan lap ahol csak a 0-as port-on indultak el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27729) Snoop-y válasza Smiley (#27728) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ez egy All in one gep szoval nincs modom megnezni hol van hacsak nem latszik ez valami diag toolban (illetve ha megsem ott van akkor ennyi mert nem lehet atdugdosni semmit rajta (driveot is annyira latni mikor leszeded a hatuljat a gepnek)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27730) szuszinho


szuszinho
őstag

Valaki tud segíteni config.plist szerkesztésében? (Még nincs telepítve az osx, a telepítő pendriveon kellene)

(#27731) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség/ötlet.

Adott volt egy GB P35-DS3 alaplap, MSI 8600 GTS vga, 4x2 gb kingston ram és egy qx6700 proci.
Simán futott a Yosemite rajta, unibeast-el készült telepítő +mbr mod, majd multibeast-el fel a driverek, stb.

Majd lecseréltem a vga-t egy GB GV-N630-1GI-re, mert kellett az 1 gb ram a final cut-nak.
Sajnos a telepítő az alma logó után kikapcsolta a monitort. Hossza keresgélés után ha jól emlékszem a pcirootuid=1 és a graphicsenabler=yes segített és innentől kezdve minden pöpec volt.

Majd jött az újabb csavar, hogy procit is cserélek, egy moddolt xeon x5450 lett (sse4.1 miatt kellett másik proci). De hamár proci csere, gondoltam a lapot is kicserélném, hogy a vga kihasználja a pcie 2.0-t.
Így jött egy EP45-DS3 lap, bios csere a xeon proci miatt (a 10b beta bios microcode moddolt változata).
Na, és ez van most, hogy semmivel sem bírom életre lehelni az osx-et, pedig már az iatkos-al is készíttettem egy specifikus telepítőt.

Utóbbival egyszer sikerült feltenni, a telepítőben az nvidia web dirver és a pcirootuid be volt kapcsolva, majd a telepítés után valamiért kikapcsolt a gép. Elindítotam, már az éles rendszert, adtam még pluszban egy graphicsenabler= yes boot option-t és voilá, elindult. Gondoltam akkor beírom a chameleon boot listába kézzel, hogy a restart után is okés legyen. Hát azóta megint semmi...

Plusz még egy-két észrevétel: a saját yosemite telepítőm ha lefegy és resetelek vagy kikapcsolom, akkor resetel a bios-om és állandóan vissza kell minden állítani, ami elég macera.
az iatkos telepítő meg amikor bejön nagyon rossz minőségű, ha egérrel megfogom az ablakot és odébb teszem, akkor elmosódik, eltűnik a fejléc, a telepítő kiírásai nem frissülnek csak ha belekattintok a finder-be felül.

Jöhet akár hardware csere ötlet is, a lényeg, hogy a ddr2 memória és a moddolt xeon az fix és 1 gb ram kell a vga-ra.

Előre is köszi a segítséget/ötleteket.

Gaben

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27732) szuszinho válasza mgaben (#27731) üzenetére


szuszinho
őstag

VoodooTSCSync.kext kell a proci miatt, és npci=0x2000.
Ezzel próbáld.

(#27733) mgaben válasza szuszinho (#27732) üzenetére


mgaben
senior tag

hmmmm... és ezt a kext-et már a telepítőbe bele kellene tennem valamivel? mármint a sajátomba?
mert gondolom az iatkos-ék beletették, ugyanis kellett nekik egy full hardware log.
iatkosban az npci=0x2000 tuti benne van, arra emlékszem. amikor egy alkalommal be bootolt és szerkesztettem a boot list-et.
a saját telepítőmmel próbáltam egyébként az npci-t + még a pcirootuid és graphicsenablet és akkor volt, hogy nem kapcsolt ki a monitor, viszont alma logónál lefegyott, bár az egér mutató már megjelent és mozgatni is lehetett. lehet akkor ez a kext megoldaná?

még az iatkos telepítőről, hogy az is 99 %-ban lefegy a végén. :( sőt most már az sem bootol be...
majd este készítek egy képet verbose módban, hogy hol akad el a boot.
ja, két video link, hogy hogyan is néz ki az iatkos telepítő, amiket írtam furcsaságokat:
https://goo.gl/wpnWSc
https://goo.gl/5t4EU8

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27734) szuszinho válasza mgaben (#27733) üzenetére


szuszinho
őstag

Csinálj rendes telepítőt, és ott tedd be a kextek közé.

[ Szerkesztve ]

(#27735) mgaben válasza szuszinho (#27734) üzenetére


mgaben
senior tag

Huhhh, ebben tudsz valami segítséget adni? Link, stb. Bár mint írtam vagy egy saját telepítőm, de az a gyári 10.10.3, annyi változtatással, hogy MBR patch van benne, meg ugye a bootloader. Unibeas-el készült. Viszont ha most nincs OSX-em, hogy tudok másképp telepítőt készíteni? Mondjuk vegyük azt alapul, hogy nincs a környezetemben senkinek Macintosh.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27736) Snoop-y válasza mgaben (#27735) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vmware -re felhuzol egy OSX-et pl.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#27737) mgaben válasza Snoop-y (#27736) üzenetére


mgaben
senior tag

Gondolkodtam már rajta, legalábbis a probléma megoldásáig, szerintem meg is fogom próbálni, azzal könnyebben ki tudom deríteni, hogy jó e az adott megoldás. elvileg a wmvare gép azt a hardware környezetet imitálja mint a fizikai gépem, ugye? De azért final cut pro nem wmvare-re való.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27738) Smiley válasza mgaben (#27737) üzenetére


Smiley
őstag

Az osszefoglaloban ott egy komplett leiras, hogyan kell normalis telepitot csinalni.
A bios-t azert reseteli le mert kell neki az RTC patch.
A monitorod DSUB-al van osszekotve?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27739) mgaben válasza Smiley (#27738) üzenetére


mgaben
senior tag

Nem, DVI. De a gts8600 is azon volt és ott nem kapcsolta ki a monitort. De mondjuk arra megvan a megoldás.
Meg elvileg a procira is. Meg most ez a bios reset is.
Köszi, elolvasom tüzetesen meló után a leírást.
De nagyon jó ez a fórum, nem is tudtam eddig róla, mindig az angol fórumokkal bajlódtam.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27740) Smiley válasza mgaben (#27739) üzenetére


Smiley
őstag

Az jo... :)
Ha nem megy a gyari driverekkel akkor erdemes kiprobalni a webdriver-t. Ha azzal se megy akkor mindenkepp ganyolni kell rajta valamit...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27741) Plasticbomb válasza mgaben (#27739) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Cloverrel már próbálkoztál? Hátha azzal helyre tudod billenteni a dolgokat...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#27742) mgaben


mgaben
senior tag

Köszi Mindenkinek! Megoldódott a probléma.
A megoldás szuszinho fórumtársé. A procim miatt is kellett két boot flag, az npci=0x2000 és a cpus=1
Utóbbit a VoodooTSCSync.kext hivatott kiváltani a telepítés után, előbbit pedig be kell írni a org.chameleon.Boot.plist-be.
És természetesen a GT630 miatt amit még proci csere előtt is kellett, a: GraphicsEnabler=Yes és a PCIRootUID=1

Mondjuk újra kell megint telepítenem, mert amit a multibeast feltett voodoo kextet az nem jó, de megtaláltam a megfelelő moddoltat és azzal már az usb telepítőben ki tudtam hagyni a cpus=1 boot flag-et.

Szóval ennyi, gondoltam hátha másnak is jól jön az info.

A config amin fut:
Gigabyte GA EP45-DS3 F10b moddolt bios
Intel Xeon x5450 matricázva
Gigabyte GV-N630-1GI vga
4x2 GB Kingson ram /dual kitek
Hitachi 320 GB
Samsung 1TB
Toshiba 2 TB
+ Sata portra köthető Esata vezérlő

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy készíttettem az iAtkossal egy yosemite telepítőt, de csak egyszer sikerült működésre bírni, viszont kihagytam telepítéskor a GrahicsEnablert és utólag beírtam, na utána el sem indult és telepíteni sem tudtam azóta... Na mindegy. Azért még azzal is teszek 1-2 próbát. Mégis csak hozzáértők rakták össze. Próbáltak egyébként emaiben segíteni, de egyik ötletük sem volt jó megoldás... :))

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27743) szuszinho


szuszinho
őstag

Plisteditor-ral javítgatom a plist-em. Mivel nincs HDMI-m, próbáltam törölni az ilyen sorokat, de miután újra megnyitom a fájlt, újra ott vannak ezek a sorok :F

(#27744) mgaben válasza szuszinho (#27743) üzenetére


mgaben
senior tag

tuti megvan a jogosultságod a szerkesztésére? ha csak sima szövegszerkesztővel próbálod?
egyébként ha pld 3 mappa mélységben van a fájl /library/blabla/tokmindegy/akármi.plist
akkor mindhárom könyvtárat és a fájlt is be kell állítanod írási jogosultságra. én simán a get info menüben szoktam.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27745) szuszinho válasza mgaben (#27744) üzenetére


szuszinho
őstag

Win alatt szerkesztem :) Rájöttem közben, hogy nem elég csak pár sort, hanem az egész blokkot kell törölni, akkor jó.

(#27746) mgaben válasza szuszinho (#27745) üzenetére


mgaben
senior tag

ahha. akkor zsír. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#27747) general


general
addikt

sikerült egy korrektebb usb-s hangkártyát vennem jó áron, persze kompromisszumos, de egyelőre jó lesz, szóljon valami. :)

az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy magyar kiosztású, hivatalos, vezetékes Apple billentyűzetet (17ezer), azt teljesen tudom használni, minden funkciójával együtt, vagy számítsak valami hiányosságra? mi a tapasztalat?

(#27748) ThuG4LifE válasza general (#27747) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mukodik minden, en is azt hasznalok.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#27749) szuszinho


szuszinho
őstag

Hanggal, illetve képpel van problémám.
Telepítettem a VoodooHDA kext-et, config.plistben töröltem a leírásnak megfelelően, az audio detect-et, de nincs hang: no detect voodoohda device.
A képpel az a gondom, hogy pl.: a YT teljesképernyőn szaggat.

Tudtok segíteni?

(#27750) mgaben válasza szuszinho (#27749) üzenetére


mgaben
senior tag

én amikor külön akartam feltenni valamiért csak egy sima pkg telepítőt használtam. VoodooHDA-v2.8.6.pkg
ez meg is van nekem ha kell. nem tudom melyik verzió kellene neked.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.