Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) cildren válasza 30z.Samu (#27049) üzenetére


cildren
tag

Megosztottam a fájlt egy az egybe neki

(#27052) xedos válasza #92049152 (#27042) üzenetére


xedos
addikt

OK - egyenlőre vadászom 2rétegű lemezt...
Lassan senki nem használ...

(#27053) #92049152


#92049152
törölt tag

Tudtok progit amivel a Windows 10 ISO képet pendrive-ra tudom tenni telepítő formában?

(#27054) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#27049) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt egy alternatíva, csak nem tudom, hogy ez a Hackintosh esetében mennyire működőképes.

Sic Parvis Magna

(#27055) Smiley válasza xedos (#27052) üzenetére


Smiley
őstag

Ha asztali geprol beszelunk, csinalhatod azt is hogy egy belso sata-s disk-re rakod a telepitot es onnan boot-olsz, en mindig igy csinalom mert sokkal gyorsabb mint usb-el vacakolni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27056) xedos válasza Smiley (#27055) üzenetére


xedos
addikt

OK! De hogy? Milyen partició stb?Lehet lecsípek a winyoból egy 8Gbytos részt...

(#27057) Smiley válasza xedos (#27056) üzenetére


Smiley
őstag

Aha siman szedhetsz le belole, ugyanugy mint ha pendrive-ot csinalnal. Vagy latom van egy macbook pro-d, ugy is csinalhatod hogy veszel ilyen sata->usb atalakitot es usb-vel rakotod az adott disk-et a macbookra, es ott feltelepited ra pendrive-rol, majd ha vegeztel ratolod a bootloadert, es visszarakod a gepbe. Rengeteg megoldas letezik, mivel unix ennek kb tokmind1 hogyan kerul a disk-re mukodni fog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27058) cildren válasza 30z.Samu (#27054) üzenetére


cildren
tag

Valaki kérlek segítsen :D

Próbálkozunk telepíteni a gépre a Yosemite-t alapból nem ment a createinstallmedia-s parancs de a ...ESD.dmg-ből elvileg elkészült a telepítő pendrive clover bootloaderrel el is indul a telepítés elvileg fel is pakolja a lemezre a cuccokat viszont restartnál nem látszik más partíció cloverben...

Ha én createinstallmedia-val elkészítem és felpattintom még a clovert is(úgy hogy annak működnie kell ilyen gépen) majd ezt lementem vagy Win32DiskImagerrel vagy DiskUtility-vel akkor ha 30z.Samu ezt visszaállítja működnie kéne a pendrive-nak?

(#27059) Smiley válasza cildren (#27058) üzenetére


Smiley
őstag

Elso restart utan ismet usb boot es a telepito particiot valaszd ki, es folytatni fogja ott ahol abbahagyta, majd megint ujraindul magatol, es utana mar latszani fog a telepitett rendszer.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27060) cildren válasza Smiley (#27059) üzenetére


cildren
tag

Én vágom de azt mondja 30z.Samu, hogy nála nem...

(#27061) 30z.Samu válasza Smiley (#27059) üzenetére


30z.Samu
félisten

Újra elindítja a telepítőt elölről.

Sic Parvis Magna

(#27062) func93


func93
senior tag

Üdv!

Tudna abba valaki segiteni, hogy hogyan is kellene jol beállitani a billentyuzet kiosztast?
Programozok rajta, de jelen pillanatba Magyar-ra van allitva, de nem tudok pl: szogletes zarojelt rakni, mert valami teljesen mas szimbolumokat rak mindenhova.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27063) tlac válasza func93 (#27062) üzenetére


tlac
Topikgazda

billentyűzet beállítása rész [link]
elég régen írtam, de nagyjából most is hasonlóan megy
ha ki tudod várni, akkor estére frissítem

(#27064) func93 válasza tlac (#27063) üzenetére


func93
senior tag

Odáig eljutottam, hogy bemásoltam a Hungarian Pro-t. Be is van állítva. Viszont továbbra is, ha Alt Gr-el akarok csinalni szögeletes, vagy kapcsos zarojelet nem műxik.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27065) CharlieDrop válasza func93 (#27064) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem működik az altgr +8 és 9?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27066) Smiley válasza 30z.Samu (#27061) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig folytatnia kellene...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27067) ThuG4LifE válasza Smiley (#27066) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A Yosemite az települt egyből nem? Csak az El Capitannál van, hogy másodszorra is még telepítés megy.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#27068) Smiley válasza ThuG4LifE (#27067) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem a yosemite ota... de a fene se tudja, a macbook pro-n pl az el capitan is csak egyszer ment vegig.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27069) 30z.Samu válasza Smiley (#27066) üzenetére


30z.Samu
félisten

Annyi fejlemény van, hogy Chameleon talált olyat, hogy Revocery HD, cildren szerint az jó jel. Viszont mire ezt felfedeztem, letöröltem a lemezt. :D Most hoztam egy másiik pendrive-ot és másik vinyóval fogok próbálkozni, ahogy Sxd javasolta. A Mavericks-et nem bántom.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#27070) Wiz Khalifa válasza 30z.Samu (#27069) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:D

Smoke some weed nigga!

(#27071) cildren válasza Smiley (#27068) üzenetére


cildren
tag

Gondolom az meghagyta a recovery partíciót.

(#27072) xedos válasza Smiley (#27057) üzenetére


xedos
addikt

Köszi! Örök hálám üldözni fog:-)
Unibeastel megcsináltam a telepítőt a winyó végére.
Boot kb 15perc alatt felcuccolt, újrabootolt és kész.
Na jó a hangkártya drivert kellett felrakni.
Kegyetlen gyors a rendszer! Index oldalának betöltése néhány másodperc!!!!!

(#27073) func93


func93
senior tag

Üdv!

Adott egy Realtek® ALC892 hang. Tudtok erre megoldást, hogy hogy lehetne megszólaltatni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27074) xedos válasza func93 (#27073) üzenetére


xedos
addikt

Most telepítettem :-) Multibeast...

(#27075) func93 válasza xedos (#27074) üzenetére


func93
senior tag

Szuper.. sikerült. Most lettem kész teljesen. El Capitan, elsőre ment most már minden. Stabil, gyors.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27076) Wiz Khalifa válasza func93 (#27075) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

VoodooHDA-t raktad fel? Mert tudtam volna rá AppleHDA-t.

Én is azt használom és sokkal tisztább a hang, stb...

Smoke some weed nigga!

(#27077) func93 válasza Wiz Khalifa (#27076) üzenetére


func93
senior tag

Hmm.. most raktam fel MB-vel a hozzá tartozo drivert.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27078) Wiz Khalifa válasza func93 (#27077) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Olvastam. De az valszeg VoodooHDA-s.

És az AppleHDA-tól az jóval vacakabb.

Smoke some weed nigga!

(#27079) xedos válasza Wiz Khalifa (#27078) üzenetére


xedos
addikt

Ezt javasolnád? [link]

Ha be van állítva a másik, akkor mi a teendő? Mondjuk nekem semmi gondom a zenével!

(#27080) Smiley válasza xedos (#27072) üzenetére


Smiley
őstag

Basszus nem lattam hogy irtal, jah en mondtam, sokkal jobb rendes disk-rol telepiteni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27081) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Ismét itt, Összehoztunk egy telepítőt, bedugtam egy másik vinyót és ezzel kísérletezgetek. Pen drive be, indítom a gépet, Clover-rel beboot-ol, Verbose módban elindítom a telepítőt. Eddig minden oké, Disc Utility-vel particionálom a vinyót, majd install-ra katt. Kiírja, hogy Preapering to install. The computer will restart. Nem biztos, hogy szó szerint, de ez a lényege és 5 percet írt. Na mondom ilyet még nem is írt, lehet, hogy most lesz a jó restart után. És most jön az a bizonyos DE...ugyan végigmegy a folyamat jelző csík, de a vinyó közben nem dolgozik és közben le is kapcsol. Tehát tulajdonképpen nem megy a telepítő, hanem itt megáll. Van esetleg ötlet, hogy mi lehet a bibi?

Sic Parvis Magna

(#27082) tlac válasza 30z.Samu (#27081) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#27083) 30z.Samu válasza tlac (#27082) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor türelem játék. :) Köszönöm! :R Legalább tudom, hogy haladok. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#27084) Smiley válasza tlac (#27082) üzenetére


Smiley
őstag

Lehet at kene fogalmazni az osszefoglalo ezen reszet... vagy ki kene talalni, hogy mi a retekre var ilyenkor.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27085) Wiz Khalifa válasza xedos (#27079) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én ezt raktam fel El Capitan alá. [link]

Smoke some weed nigga!

(#27086) xedos válasza Wiz Khalifa (#27085) üzenetére


xedos
addikt

Ezt írja a Multibeast:
Audio
Collection of kexts to enable the on-board Audio on your system. Make sure to read the descriptions carefully and only install the correct files for your audio codec. CloverALC patching technique by toleda.
Realtek ALC8xx
Enables audio for motherboards featuring the Realtek ALC269, ALC283, ALC887/888b, ALC888, ALC885/889a, ALC889, ALC892, ALC898 or ALC1150 high-definition audio codecs.
Optional 3 Port (5.1) Audio
Optional for 3 port audio layouts. Remaps audio input and output ports for 5.1 analog support. Adds Devices/Audio/Inject=2 to /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist.
Optional HD 3000/HD 4000 HDMI Audio
Enables HDMI audio on HD 3000/4000 with limited analog output options. May need additional edited DSDT or SSDT and Intel Framebuffer patch for full support. Adds Devices/Audio/Inject=3 to /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist.
Optional HD 4600 HDMI Audio
Enables HDMI audio on HD 4600 with full analog output options. May need additional edited DSDT or SSDT and Intel Framebuffer patch for full support. Adds codec-specific patches for AppleHDA.kext into /Volumes/EFI/EFI/CLOVER/config.plist.
Universal
Enables audio for most codecs. Uses VoodooHDA which is an open source audio driver for devices compliant with the Intel High Definition Audio (HDA) specification, based primarily on code from the FreeBSD hdac driver. It is intended as an Intel-only replacement for AppleHDA. Enables sound without DSDT patching. Click the triangle to expand and then choose the appropriate version.
VoodooHDA 2.8.6 / 2.8.7 / 2.8.8
Installs VoodooHDA.kext in /Library/Extensions. Also installs VoodooHDA.prefPane in /Library/PreferencePanes, VoodooHdaSettingsLoader.app in /Applications and getdump in /usr/local/bin.

(#27087) tlac válasza Smiley (#27084) üzenetére


tlac
Topikgazda

Lehet, hogy a pendrive-on dolgozik közben valamit, de nekem nincs rajta led, ezért nem tudom.

Szerintem ha nem a createinstallmedia-val csinálnánk, hanem a dmg restore-os mókával, akkor nem lenne ez.

Majd írok egy gyakori hibák részt.

(#27088) Wiz Khalifa válasza xedos (#27086) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Amúgy ha a VoodooHDA-val neked nincs bajod akkor szerintem ne cseréld le. De nekem csak a bajom volt vele.

A hangerő fele olyan erős volt mint az AppleHDA-val, volt hogy recsegett a mélyebb hangoknál, stb...

Smoke some weed nigga!

(#27089) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#27083) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most elvileg az történik, aminek kell. Újraindult, penyóról újra boot és folytatja az install-t. Kíváncsi vagyok felrakja-e... :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#27090) Chal


Chal
addikt

Arra tud valaki megoldást, hogy UEFI boot esetén ne kúródjanak el mindig az NVRAM-ban levő boot bejegyzések, ha lehúzom a gépről a disket?

Nem is értem teljesen, mert a Clover szokott rendszeresen eltűnni ilyenkor, a windows pl soha. A javítás nem nehéz ugyan, a Clover menüjében (pl egy pendrivra rakott Cloverről bootolva) vagy bcdedit -el rendbe lehet tenni Windows alól, de azért jobb lenne inkább érteni hogy mitől történik ez meg, és mi rá a végleges megoldás :)

Ráadásul van hogy nincs egy darab disk sem a gépben, de a boot menüben ott van egy "UEFI: Windows loader" bejegyzés, ami persze nem működik, de kiírthatatlan onnét :)

Az alaplap amúgy egy Asus z97-AR (függhet amúgy a típusától?), a secure boot és a CSM ki van kapcsolva.

(#27092) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Gyors helyzet jelentés! DC7900-ra én is fel tudtam tenni a Yosemite-t. Van minden, lan, hang. Már csak azt kell megoldanom, hogy HDD-ről boot-oljon. :)

Sic Parvis Magna

(#27093) oba


oba
addikt

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi konfiggal érdemes hackintoshon gondolkodnom, vagy felejtős a dolog?

- MSI H81M-E33 -> Realtek RTL8168 lan, Realtek High Definion Audio aminek a pontos verzióját nem tudom)
- i3-4160
- Gigabyte GTX 750Ti 2 GB
- 8 gb ddr3 ram
- Samsung 120 GB Ssd, 1 TB WD Hdd
- NEC EA241WM monitor

Van olyan ami biztosan nem működne a fenti hardverekből? Nyilván a lan és a hang a legfontosabb, meg persze, hogy elinduljon a telepítő és bebootoljon a rendszer :D

Köszönöm előre is!

(#27094) 30z.Samu válasza oba (#27093) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szia!

Maga a rendszer szerintem felmenne, inkább az a kérdés, hogy felismeri-e magától a dolgokat, vagy kext-el (értsd mint a Windows alatt a driver) kell neki segíteni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#27095) Wiz Khalifa válasza oba (#27093) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ha minden igaz van kext a lan-hoz.

Smoke some weed nigga!

(#27096) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy megfelel-e a gépen konfigurációja egy Mac OSX futtatására, azaz a driverekkel nem lenne-e gond.

A konfig:
Lenovo B590 Laptop
I3 3110m 2,4ghz
4gb ddr3 ram
1gb os gt720m nvidia
és mellette van Intel HD 4000 integráltként
Lan: Realtek PCIe GBE Family Controller

Előre is köszönöm.

Üdv:
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#27097) xedos válasza Atlantisz48 (#27096) üzenetére


xedos
addikt

Te is rákereshetnél...
[link]

(#27098) Atlantisz48 válasza xedos (#27097) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm a linket, rákerestem volna, csak mivel még teljesen új vagyok ebben a témában, így azt se tudtam hogyan induljak neki, de most már adtál egy kiindulás pontot. :R

(#27099) cildren válasza Atlantisz48 (#27098) üzenetére


cildren
tag

Szinte biztos, hogy a dedikált vga-t le kell majd tiltani mivel az Optimus nem szokott működni.

(#27100) rooney8 válasza oba (#27093) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem h81m-p33 lapom van. lan és audio kext kellett, de megy rendesen amúgy.
i3 elvileg rendben van, memória, hdd lényegtelen, vga-hoz pedig nem értek:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.