Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) Chal válasza Smiley (#27500) üzenetére


Chal
addikt

Én sem láttam, mikor az enyémet írtam akkor még nem volt ott, sőt, utána se. Valami zavar volt az erőben :)

(#27502) rooney8


rooney8
aktív tag

ntfs partíció írásra van valami bevált módszeretek? még yosemite-n tuxera-val próbálkoztam, de nálam valamit nagyon elcseszett, mert kernel panic-okat kaptam miatta.

(#27503) cildren válasza rooney8 (#27502) üzenetére


cildren
tag

Aktuális verziójú tuxera volt fenn?
Én mióta hackintoshozok azt használom és pattentul megy

(#27504) rooney8 válasza cildren (#27503) üzenetére


rooney8
aktív tag

most már meg nem mondom, de szerintem igen.
miután lepucoltam a gépről, akkor is kaptam még random panic-okat, mindig a com.apple.filesystem.ntfs kext-el volt baja.

(#27505) #97246720


#97246720
törölt tag

üdv guruk! a kérdésem az lenne hogy miért nem indul el a gyári telepítő? iboot 2.5.2 és 2.7.0 val próbáltam indítani, több boot parancssoros megoldást próbáltam de a telepítő nem akar elindulni, kiírás vagy hibaüzenet nincs.... de az átírt változatokkal is hasonló a helyzet....ami az érdekes hogy virtualbox-ban meg gyönyörűen elindulnak....a biosban is megcsináltam minden javasolt beállítást és még sem....
Launch CSM Enabled, Sata: ACHI, VT-x: Disabled semmi mást nem lehet állítani....vagy UEFI boot vagy kompatibilis....UEFI-ben csak a windows boot manager hajlandó indulni...
Asus X553MA
Intel BayTrail M Dual-Core N2840 2.16(2.58)
4GB DDR3 Ram
7th Gen. Intel HD
GPT partos 500-as SATA-s HDD
64bit

nekem az egészben az nem logikus hogy VPC-n megy mint a kisangyal, magán a gépen meg nem...gyakorlatilag fordítva kéne lennie....lehet downgrade-elnem kéne a BIOS-t? jelenleg a legfrissebb 2.14 van benne de vannak fent korábbi verziók

egy iaktos s3v2 verzió az bebootol IDE módban de EBIOS read error: Error 0x09 Block 0x7ca Sectors0 hibával megáll ha laptopról bootolok vele, ACHI-ban el sem indul, VPC-n mesébe illően elindul, ahogy kell...

Próbáltam korábbi Lion, Montain Lion és más Snow Leopard verzókat is, semmi, Clover-rel sem jutok 1ről a 2re... az érdekes az hogy ennél régebbi és újabb Asus laptopokra leltették...youtube tele van ilyen videókkal, de az ott lévő linkek nem működnek...HTTP404 vagy már a host oldal nem létezik...meg hasonlók...vagy ha fent van ugyan úgy semmi, próbáltam összevarázslni KEXT-ekből egy telepítőt VPC alatt de az se indul el.... Valami ötlet?

(#27506) tlac válasza #97246720 (#27505) üzenetére


tlac
Topikgazda

Virtualbox alatt az összefoglaló alapján csinálj egy friss telepítőt először és majd annak írd ide a hibáját.

A biost hagyd uefi módban. Vt-x-et nem muszáj kikapcsolni.

(#27507) #97246720 válasza tlac (#27506) üzenetére


#97246720
törölt tag

Nos...a helyzet az hogy uefi bootoláskor csak villan a kijelző és nem indítja a bootolást, kompatibilis módban meg azt írja hogy indítsam újra a gépet és válasszak másik bootforrást...így marad csak a lemezről való indítás iboot-tal vagy cloverrel mert csak ez a 2 boot módszer működik, vagy ha rá mód és lehetőség akkor esetleg a grub loader működhetne-e? sajnos ez annyira silány hulladék koncepció hogy még az uefi shell-t is kispórolta az asus, pedig közel 100.000-es laptopról van szó

(#27508) xedos válasza #97246720 (#27507) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem az a gép alkalmatlan OSX futtatására.
Pár helyen rákerestem, de semmi...
Esetleg itt írnak arról, hogy hogyan kell a telepítőt átírni: [link]

Nem akarlak megsérteni, de laptopnál a közel 100.000Ft a belépő kategória legalja... :-(

(#27509) #97246720 válasza xedos (#27508) üzenetére


#97246720
törölt tag

nem mondtam hogy gamer laptopom van.... de ami az érdekes az az hogy direct io apic-kal dolgozik a virtual box...vagyis nem a saját programozott eszközeit használja hanem hanem azokat amikkel a gép rendelkezik...cpu,chipset,vga stb....ha virtualboxban megy natívan is mennie kéne...annyi a különbség hogy az egyisk szoftveresen futtatja a másik meg hardveres futtatás....a az iaktos ml2 szépen fut, csak épp alap vga-val, nem használja a intel hd képességeit....

jelen esetben annyi a difi hogy szoftveres környezetben 2giga ramot használ, hardveresen meg 4 van benne, de 1 slotos ram, nincs is több a gépben

[ Szerkesztve ]

(#27510) Smiley válasza #97246720 (#27509) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt mar irtam korabban is, attol hogy virtualisan fut semmit nem jelent. Ha pedig a clover-t keptelen pendrive-rol elinditani akkor valoszinuleg alkalmatlan erre ez a gep.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27511) cildren válasza #97246720 (#27509) üzenetére


cildren
tag

Nagyon kevered a virtualizálást barátom....

(#27512) tlac válasza #97246720 (#27507) üzenetére


tlac
Topikgazda

clover-nek azért el kellene indulni
ami bios van a gépen? még esetleg ezt is telepítheted a cloverrel: OsxAptioFix2Drv-64.efi

de egyébként a procidat nem is vettem észre, hogy az bay trail-es
mivel azzal meg nem sok értelme van próbálkozni
ha mégis, valami fakecpuid-t be kellene állítanod, meg esetleg xedos linkje is segíthet

[ Szerkesztve ]

(#27513) general


general
addikt

lenne egy egyszerű kérdésem, elkezdtem barátkozni a gondolattal, hogy OSX kerüljön a gépemre, de tisztában vagyok vele, hogy először a hardvernek kell kompatibilisnek lennie.
Intel i5 3470 van most a gépben, és ismerősöm szerint az rögtön nem okés.... 1155-ös, Ivy Bridge procik közül mit ajánlotok? 3570K már oké a gpu (hd4000) miatt esetleg) a tonymac oldalán sajnos csak az új alkatrészeket említik.

-asus p5h77-v
-i5 3470
- 2x4 gb corsair LP és 2x4 gb kingston fury asszem a 16 gb ram
- gtx 660 ti vga
- 3 db vinyó, az oprendszer egy samu 322hj-re menne egyelőre, ezen tuti fut, mert ismerősömnek is azon megy

(#27514) tlac válasza general (#27513) üzenetére


tlac
Topikgazda

jó lesz az ami most van, ott a videokártyád

(#27515) Smiley válasza general (#27513) üzenetére


Smiley
őstag

Jo lesz, nem kell procit cserelni az GTX-el menni fog, le kell tiltani az integralt kartyat, csak arra figyelj, hogy az OS X-ben gyarilag mar nincsen VGA support, szoval csak a DVI/DP/HDMI johet szoba, a DVI->VGA atalakitos modszer se jatszik. Nagy valoszinuseggel a gyari nvidia driver jo lesz, ha nem akkor le kell majd szedned az nvidia oldalarol a webdriver-t.
Az osszefoglaloban talalhato leiras alapjan csinalj egy telepitot es problad ki, mivel a lapod mar EFI kepes, ezert a vegegleges clover-t a te esetedben erdemes lenne ugy telepiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27516) general válasza Smiley (#27515) üzenetére


general
addikt

köszi srácok! tehát a hardverem elvileg oké
a monitorkimenet nem gond, eszembe nem jutna VGA-ra kötni a grafikus monitoromat...:)
akkor lehet eddig azért nem sikerült, mert nem volt letiltva a gpu és bezavart? említett ismerősöm már próbálta egyszer feltenni, de a legelején behalt, enm volt okés valami, és erre gyanakodott. neki is hackintosh van fent, gyönyörűen fut.

[ Szerkesztve ]

(#27517) Smiley válasza general (#27516) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a fajta telepitesi mod ami az osszefoglaloban le van irva azert jo mert semmit modositast nem tartalmaz. Igy valamivel konnyebb lesz kideriteni ha nem indul el.
Dedikalt vidkarik eseten ha a boot latszolag normalisan vegigmegy viszont "no signal" vagy fekete kep a vegeredmeny akkor valoszinuleg rossz a PCIe cimzese a lapnak, erre valo a PCIRootUID=1 vagy 0 kapcsolo, amit a boot args-ba kell beleirni. Ha meg igy se jon be a telepito akkor csinalj egy fenykepet a boot log-rol, es megprobalunk segiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27518) rooney8


rooney8
aktív tag

üdv urak!

tervezek venni egy ssd-t és majd átköltöztetni arra a mostani hacklimat a hdd-ről. jól tudom, hogy csak simán át kell klónozni pl. ccc-vel a hdd-ről az ssd-re az os x-et és ennyi?
gondolom clovert majd újra kell telepíteni, vagy azt is átviszi?

(#27519) Smiley válasza rooney8 (#27518) üzenetére


Smiley
őstag

Kb ennyi a tortenet. :) Atmasolod ccc-vel utana meg ujrairod a clover-t. Arra figyelj, hogy amikor a particios tablat letrehozod az GPT legyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27520) rooney8 válasza Smiley (#27519) üzenetére


rooney8
aktív tag

király, akkor már csak meg kell venni:)
majd pár hónap múlva vennék még egyet, arra pedig ráküldeném a win-t. az is ilyen egyszerűen menne (klónozással)?

(#27521) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy feldobtam még annó az OSX-et a gépre. Pöpecül mködik.
Mivel nagyon régóta WoW-zok ezért úgy gondoltam ide is feldobom.
Ment is pöpecül minden,de valamiért a játék 5 másodpercenként belaggol valamint fps is kevesbb, valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27522) cildren válasza func93 (#27521) üzenetére


cildren
tag

VGA nem rakoncátlankodik filmnézés, esetlegesen másik játék alatt? Youtube-on minden pattent?
Én ebben az irányban indulnék el, hogy a VGA kext illetve AMD "driver" megfelelő-e.
Nálam mondjuk produkált hasonló problémát az is, hogy nem saját dsdt volt, de ugyanaz az alaplap minden csak a CPU sebessége különbözött és be volt égetve a CPU sebessége(Core 2 Duo-ról beszélek) ott sokat dadogott de nem csak 5 perc után.

[ Szerkesztve ]

(#27523) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Sziasztok segitséget szeretnék kérni, adott egy Acer Aspire E1-571 laptop. Kiírt dvdről képtelen bootolni, bejön az iatkos bootképernyő alul tölt a csík és a végén megfagy :( Virtual boxban tökéletesen fut, de örülnék neki ha ha valahogyan feltudnám telepiteni rendszernek is. A gép adatai:

Intel Core i3 2348m
4db ddr3
Intel Hd Graphics 3000
500 Gb merevlemez

Segitségetek előre is köszönöm. iAtkos L2 szeretnék feldobni.

Pixel 6 & Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#27524) tlac válasza n0is3es (#27523) üzenetére


tlac
Topikgazda

felejtsd el az ilyen hackelt rendszereket
de ha már virtualban megy, akkor csináld meg vele az összefoglalóban leírt módon a telepítőt és azzal kísérletezz

(#27525) cildren válasza tlac (#27524) üzenetére


cildren
tag

+1

(#27526) Phantomhive válasza func93 (#27521) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Milyen framebuffert használsz a kártyádhoz? (profil szerint egy radeonod van)
Nekem is csak bizonyos framebufferekkel megy stabilan, amúgy random crashel a gfx driver osx alatt wow mellett.
Az átlag FPS viszont mindenképpen alulmarad a winhez képest sajnos, ez osx betegség játékok terén

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#27527) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Mi az a konfig manapság, amin tuti elfut az osx? :R

(#27528) cildren válasza ΞΔGLΞ (#27527) üzenetére


cildren
tag

Itt szemezgess. :)

(#27529) ΞΔGLΞ válasza cildren (#27528) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ahha. Köszi. :)

(#27530) bladekettő


bladekettő
tag

Sziasztok!
Manapság mennyire nehéz hackintosht építeni?
A tonyx86 alapján nem tűnik annyira bonyolultnak, csak a problémamegoldás utána nem nehézkes?(frissítés, stb)

The easy day was yesterday! :)

(#27531) cildren válasza bladekettő (#27530) üzenetére


cildren
tag

Nekem több gépen is 10.10.5-ig (Yosemite utolsó update). Mind tökéletesen ment AppStore-os update+Clover updatettel. Az El Capitan is frissült szépen, de nekem ott az USB3.0 az problémás amint van időm downgradelem Yosemite-re mivel az is bőven elég jelenleg. Amint lesz egyszerűbb USB3.0-s megoldás akkor majd ismét megpróbálom a Yosemite-t.

[ Szerkesztve ]

(#27532) general


general
addikt

Sehogy sem akar elindulni a telepito... Baratom csinálja,alinek fut a hackintosh. Az ACPIvel van gondja a Clovernek, az elején elakadunk, van ötletetek?
Asus p8h77-v az alaplap

(#27533) ΞΔGLΞ válasza cildren (#27531) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az adatlapodon lévő konfigra, mennyi meló volt felvarázsolni az osx-et?
Régebben, egyébként (2008-2011) nagyon vágtam a hackintosh-t, de azóta kiestem rendesen a témából.

[ Szerkesztve ]

(#27534) #38742016 válasza general (#27532) üzenetére


#38742016
törölt tag

Próbáld kivenni a Nvidia videokártyát.

(#27535) #38742016 válasza general (#27532) üzenetére


#38742016
törölt tag

Ha nem segít, PCIRootUID=0 / PCIRootUID=1 / npci=0x2000 / npci=0x3000 bootflag-el nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#27536) general válasza #38742016 (#27535) üzenetére


general
addikt

vegul a vissza a kalyhahoz megoldotta, bios reset es elindult, fel is telepult! most arrol irok, csak egyelore semmilyen driver nincsen, hang sincs, magyar billentyuzetkiosztas sem, cimbi beallitja majd, szoval kicsit felbehagytuk. addig ismerkedem a felulettel. :C

(#27537) Chal


Chal
addikt

Out of box működő USB-s SD/microSD olvasót keresek. Van valakinek tapasztalata? Mondjuk ezt a mac topicban is kérdezhetném, de ott majdnem mindenkinek van gyárilag a gépben :)

(#27538) Smiley válasza Chal (#27537) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, nekem van par ilyen nonename vackom, es midegyik mukodik vele... sot a regi ppc-s gepek is megeszik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27539) Chal válasza Smiley (#27538) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, akkor mindjárt rendelek valami random jól kinézőt, amúgy is gombokért adják ezeket, max jó lesz az asszonynak ha netán mégsem megy :)

(#27540) Smiley válasza Chal (#27539) üzenetére


Smiley
őstag

Kinezetre nekem ilyesmi van.
Az mondjuk erdekelne mennyi lehet az eloallitasi koltsege, ha $0.70-ben a postakoltseg is benne van. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27541) func93


func93
senior tag

Üdv!

Valakinek ötlete, hogy miért van az, hogy megcsináltam unibeastel az usb-t és mikor kezdeném telepíteni az az rányomok az External-ra, elkezdi tölteni a fekete háttér, fehér alma logo-nál és a felénél újra indul a gép..

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27542) Smiley válasza func93 (#27541) üzenetére


Smiley
őstag

Probald meg elinditani verbose modban es nezd meg meddig jut el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27543) func93 válasza Smiley (#27542) üzenetére


func93
senior tag

Azt hogy tudom elérni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27544) tlac válasza func93 (#27543) üzenetére


tlac
Topikgazda

még indulás előtt a bootloader-be beírod a -v-t, ahol meg lehet adni az indítási argumentumokat

(#27545) func93


func93
senior tag

Megtaláltam hajnalban a hibát.
Telepítés előtt kikapcsoltam az options-be, inject graphics cuccost, és sikerült telepíteni.

Aztán miután feltelepítettem a Multibeastel feltoltam a drivereket, ott is rátoltam az Inject ATI-ra, de sajnos megint ki kellett offolni, mert nem indult. Jelenleg ezzel a beállítással műxik.

AMD 280X 3GB vga van a gépbe, érdekes mert régebben simán felment az el capitan.

Ilyenkor mit lehet tenni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27546) Smiley válasza func93 (#27545) üzenetére


Smiley
őstag

Ugye nem D-SUB-al van osszekotve a monitorod?
PCIRootUID=1 vagy 0 kapcsolot probald meg ki ugy, hogy az inject be legyen kapcsolva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27547) func93 válasza Smiley (#27546) üzenetére


func93
senior tag

De, azzal van. :DDD

Sajnos nem HDMI a monitorom.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27548) ThuG4LifE válasza func93 (#27547) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

DVI nincs?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#27549) Wiz Khalifa válasza func93 (#27547) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor ott azzal van a gond. Vagy HDMI vagy DVI vagy DP kéne. :)

Amúgy én az adatlapomon olvasható konfigra ezekkel a kapcsolókkal tettem fel az El Capitan-t (ugyan az a VGA-m mint neked lényegében).

Ezt a bootflaget alkalmazd. És az Inject ATI-t ne mert azzal nekem csak beszart a kép.
PCIRootUID=1

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#27550) func93 válasza Wiz Khalifa (#27549) üzenetére


func93
senior tag

Köszi, kipróbálom este.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.