Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Smiley válasza oba (#27093) üzenetére


Smiley
őstag

VGA tuti, hang legrosszabb esetben voodoohda-val menni fog, az osszes realtek ethernet pedig alapbol szivas. Nekem is olyan a melos gepem, es 100-bol 3xor van hogy eldobja az egesz netet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27102) rooney8 válasza Smiley (#27101) üzenetére


rooney8
aktív tag

nálam szerencsére semmi ilyesmi probléma nincs a lannal, mióta beüzemeltem, hibátlanul teljesít:)

(#27103) oba


oba
addikt

Köszi srácok! :) Bele is vágnék... de nincs a közelemben OSX -et futtató gép... szóval egyelőre még csak a gondolat szintjén ismerkedem a dologgal :)

(#27104) Chal


Chal
addikt

Most tűnt fel, hogy windows alatt hangeszközként látszik a monitorom. Gondolom azért, mert van neki egy jack kimenete. Tehát HDMI-n megkapja a hangot, és oda kiteszi. Ezáltal viszont a GPU-n levő hangeszközt kéne használni, ami lehet hogy jobb/stabilabb mint az alaplapi fostalicska realtek.

Próbált már valaki ilyet beüzemelni? Egy GTX 970-ről van szó amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#27105) Chal válasza Chal (#27104) üzenetére


Chal
addikt

Update: megy!

Ez alapján csináltam:

http://www.tonymacx86.com/hdmi-audio/172023-amd-nvidia-hdmi-audio-easy-guide.html

Ez lett az eredmény:

https://www.dropbox.com/s/6i3uj0uzrioyv69/Screenshot%202015-12-06%2022.52.32.png?dl=0

A patchelt applehda.kext-et ki is basztam, a codec commanderrel együtt, szóval nagy az öröm.

Előnyök:

- ha diszkrét GPU-d van (AMD, NVIDIA), akkor natívan lesz hangod, elfelejtheted a szopást a kext-ekkel
- sleep után is van hang, nem kell szopni a CodecCommander.kext-el

Hátrányok:

- HDMI hangot támogató monitor kell hozzá, analóg kimenettel, ide kötheted a hangszórót, fülest. De persze jó HDMI-s AV receiver is, ha van ilyened akkor nem is kell magyarázni gondolom, ha nincs, akkor meg úgyis mindegy.
- Sajnos az OSX rendszer szintű hangerőszabályzóját innét el kell felejteni, mert az nem lesz. Ezzel a megoldással ugye digitális hang megy ki a gépből, a hangerő paraméter nem definiálható. Az alkalmazásokban levő hangerő állító csúszkák ettől még működnek.
- Hangerőt a monitoron és/vagy az arra kötött hangszórón kell állítani.
- Az Apple keyboardon levő hangerő buttonok (fn+ f10,f11) értelem szerűen a fentiek miatt nem működnek (a mute természetesen megy továbbra is)

Mikrofon: ha nem száműzöd a patchelt/taknyolt AppleHDA-t, VoodooHDA-t, akkor természetesen ez se lesz. Egyébként nekem amúgy se működött, csak a Windows alatt tudtam ugyanis erősítést meg zajszűrést állítani rajta úgy, hogy használható lehessen (ehhez ott is szükséges a realtek driver telepítése külön). OSX-en esélytelen az egész.

"Röviden" ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#27106) tlac válasza Chal (#27105) üzenetére


tlac
Topikgazda

már csak az a kérdés a monitorban lévő DAC van-e olyan jó minőségű, mint az alaplapon lévő, vagy amúgy is egykutya :)

[ Szerkesztve ]

(#27107) Chal válasza tlac (#27106) üzenetére


Chal
addikt

Pont ezen gondolkodtam én is, és lehet hogy placebo, de mintha jobb lenne. Éppen fülessel hallgatom pár kedvencem, amit amúgy egész nap hallgattam a Realteken. Jobban tűnik. Mindenestre az tuti hogy nem rosszabb :)

Próbálok most kavarni a hangerő állítás miatt Soundflowerrel, ezt a kis cuccot amúgy használtam régebben az Imacemen is, de valamiért nem megy :( Csinálok egy aggregated devicet, amibe ha bedobom a HDMI-t, akkor ugyanúgy nem enged rajta hangerőt állítani. Amúgy értem én hogy ez amolyan hifista/házimozis megközelítés, de Windows alatt működik (mármint ott lehet master hangerőt állítani digitális kimenet esetén is), OSX-en ez tiltott eredeti Mac-eken is :(

Egyébként nekem csak az Apple keyboard hangerőállító gombok hiányoznak nagyon, amúgy nem érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#27108) func93


func93
senior tag

Üdv!

Sikeresen beszereztem egy macbookot, igy az asztalit windows-ra raknám. Csináltam osx alatt bootcamp-el egy win7 usb-t, de valamiért nem tudom bebootoltatni. Ötlet?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#27109) tlac válasza func93 (#27108) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#27110) Smiley


Smiley
őstag

Nalam eddig hibatlanul megy 10.11.2...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27111) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27110) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

SLI van a gépben?

Smoke some weed nigga!

(#27112) Smiley válasza Wiz Khalifa (#27111) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, az OS X alatt nem megy... :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27113) Wiz Khalifa válasza Smiley (#27112) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor hogy lehet 2GB-os a VGA??? :Y

Smoke some weed nigga!

(#27114) cildren válasza Wiz Khalifa (#27113) üzenetére


cildren
tag

Pl így: newegg

(#27115) Chal válasza Smiley (#27110) üzenetére


Chal
addikt

Volt bármi szívás telepítés közben/után? Vagy csak rátoltad, reboot, és ment?

(#27116) Wiz Khalifa válasza cildren (#27114) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nem csak kamu. :DDD

Azt hittem amit oldalt leltem hogy kamu a 2GB-os verziója. :)

Smoke some weed nigga!

(#27117) Smiley válasza cildren (#27114) üzenetére


Smiley
őstag

Pontosabban ilyen. Melos gepbe szerintem tokeletes, bar ha megtalalom a koltozesnel elcsomagolt 8800GTX-em akkor majd bedobom helyere, azon fullhigh-on megy az MW3. ;]

Chal: Aha siman ment, annyi, hogy szokas szerint jott uj nvidia driver is, nem is ertem... ennek a franya msi-nek max-on megy a ventije bios alatt, es a gyari osx driverrel is... csak akkor jo ha felteszem a webdriver-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27118) Chal válasza Smiley (#27117) üzenetére


Chal
addikt

Aha, köszi, akkor előre megfrissítem, múltkor nem tettem, és nv_disable kellett :)

Amúgy nekem is msi van, csak GTX9xx, gondolom vga bios függő hogy hogy viselkedik driver nélkül, az enyém szerencsére nem csinál ilyet. Esetleg próbálj meg hozzá vadászni másik biost, sok kártyához létezik gyári update, megfelelő firmware utilityvel, leírással. Én Gigabyte 7970-eken cseréltem biost, viszonylag egyszerű mutatvány, de pl kell játszogatni a kártyán levő DIP kapcsolókkal is közben (addig nem is tudtam hogy van rajtuk ilyen :) ).

(#27119) Chal válasza Chal (#27118) üzenetére


Chal
addikt

Na, nálam is felment. Első boot után nvidia driver nélkül indult el. Írta hogy régi a web driver, pedig előtte frissítettem. Ezek szerint addig nem is települ a legújabb amíg nincs fent a 10.11.12, szóval nem lehet előre dolgozni.

Annyi változás történt viszont, hogy már nem fagyott bele a bootba a régi driverrel akkor se, ha nem volt nv_disable=1.

[ Szerkesztve ]

(#27120) Smiley válasza Chal (#27118) üzenetére


Smiley
őstag

Annyira nem mozgat a dolog, az egyik ismerosommel cserultunk, en odaadtam neki jatszani az EVGA 295GTX-em mert azt az istenert se lehetett mukodesre birni 10.7-tol felfele... :U cserebe meg odaadta ezt az MSI-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27121) tlac válasza Smiley (#27117) üzenetére


tlac
Topikgazda

még a gt9600-hoz is van nvidia-s driver? ez meglep

egyébként nekem egy gtx titanom van, beépített drivert használom hozzá, semmi problémát nem tapasztaltam
nyerhetnék valamit az nvidia félével?

(#27122) Chal válasza tlac (#27121) üzenetére


Chal
addikt

Elvileg jelenleg valami 2-3 éves nvidia drivert használ az Apple, az Nvidia webdriver pedig a legfrissebb kódbázisra épül. Elvileg sok bug ki lett javítva azóta, és valamivel gyorsabb is. A mondás az volt mikor utoljára keresgéltem én is ennek kapcsán, hogy próbáld ki, és kiderül :)

Jó hír, hogy egy mozdulattal el tudod távolítani ha valami miatt nem jönne be a dolog, van neki ugyanis egy kis panelje a system preferencesben, ott tudod kapcsolgatni hogy a gyárit használja e a rendszer, vagy az nvidia webdrivert.

Előtte mérj egyet esetleg Heaven benchmarkkal, meg utána is.

[ Szerkesztve ]

(#27123) 30z.Samu válasza Chal (#27122) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezzel lehet, hogy én is teszek egy próbát. :)

Sic Parvis Magna

(#27124) Smiley válasza tlac (#27121) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol csak a windows-on tettek at legacy-ba, hogy a sok idiota vegyen uj kartyat, unix ala ugyanugy elerheto a 8xxx szeriatol felfele a legfrisebb driver. Sot, a early 2008 mbp is a mai napig tamogatott az apple reszerol, amiben pedig egy 8600GT figyel.
Amugy ennyi kulonbseg van verzio szam tekinteteben.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27125) ThuG4LifE válasza tlac (#27121) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

9600GT van nekem is, abszolút jó még, játszani nem játszok, bőven elég még ma is PS-hez ill. sima használathoz. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#27126) 30z.Samu válasza ThuG4LifE (#27125) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én sem nagyon játszom, de azért kipróbáltam egy CS Global Offensive-et. :D Hát ezt a VGA-t nem erre találták ki (GT 610), de HD felbontásban, közepes grafikán el lehet vele szórakozni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#27127) tlac válasza Chal (#27122) üzenetére


tlac
Topikgazda

#27122) Chal és (#27124) Smiley:

köszi, akkor kipróbálom én is

(#27128) Smiley válasza tlac (#27127) üzenetére


Smiley
őstag

Annyi hogy alap esetben csak macpro3,1 smbios-tol felfele tudod telepiteni a pkg hackolasa nelkul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27129) cildren válasza Smiley (#27128) üzenetére


cildren
tag

clover esetében mindeképp kell utána nvda_drv=1 !!!! figyeljetek oda :D

(#27130) ThuG4LifE válasza cildren (#27129) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nekem nem kellett, simán app storeból frissítettem, restart, egyből feldobta az nvida drivert, frissítettem, restart és kész is.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#27131) Smiley válasza ThuG4LifE (#27130) üzenetére


Smiley
őstag

Attol, hogy feltelepited meg nem biztos hogy az is van betoltve, kell hozza a flag.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27132) cildren válasza ThuG4LifE (#27130) üzenetére


cildren
tag

Illetve az nvidia preference pane-ben is lehet váltogatni, hogy OS X beépített vagy nVidia Web Driver

(#27133) bimboci


bimboci
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, már 1 hete kínlódok az El Capitan telepítésével, de nem akar összejönni. :W Megcsináltam a telepítőt az itt leírtak alapján, nem jó, megcsináltam az UniBeast-el is, úgy sem jó. Fogalmam sincs már hogy mit nem csinálok jól.
A BIOS Beállításokat sem tudom hogyan kell, annyit csináltam, hogy átraktam AHCI módba meg az ACPI Suspend type-ot (S3(STR))-re. Betölt a Clover Elindítom a telepítőt, megjelenik az Apple logo, elkezd tölteni és a félig lefut a töltés aztán kikapcsol a monitor, ha várok vele akkor a gép is kikapcsol kb 15 perc után.
Bárhogyan csinálom a telepítőt meg mindig eddig jutok el. Lehet, hogy fel sem lehet tenni erre a konfigra?
A pendrive amire a telepítőt készítettem az Kingston HyperX Fury 32GB.

A konfigurációm:
Gigabyte 965P-DS3 (rev.3.3)
NVidia GTX 650 1 GB
Intel Core2Duo E6550 2.33 GHz
4GB Memória

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#27134) Smiley válasza bimboci (#27133) üzenetére


Smiley
őstag

Siman menni fog az osszefoglaloban leirtak alapjan, annyi hogy kell a "-v PCIRootUID=1" kapcsolo hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27135) bimboci válasza Smiley (#27134) üzenetére


bimboci
csendes tag

Köszi szépen, és ezt a kapcsolót hova kell írjam? Illetve a BIOS-ban miket kell még beállítani?

(#27136) Smiley válasza bimboci (#27135) üzenetére


Smiley
őstag

BIOS-ban kell az AHCI, S3 ,HPET 64bit
A clover-ben boot menuben a boot args-ba ird bele azokat a kapcsolokat, vagy a 11.-es pont a leirasban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27137) bimboci válasza Smiley (#27136) üzenetére


bimboci
csendes tag

Köszönöm, mindent úgy csináltam ahogy a leírásban van és ahogy írtad, de csak nem akar összejönni, olyan mintha a telepítő elejét akarná behozni de kikapcsolja a monitort, mert a gép megy de a monitor villog. amikor a -v kapcsolót beírom akkor látom a folyamatot, és nagyon sokszor látok olyat, hogy warning, meg error. Végigfut, és monitor kikapcsol. Ötletem sincs mi a baja.

(#27138) 30z.Samu válasza bimboci (#27137) üzenetére


30z.Samu
félisten

Yosemite-t próbáltad feltenni?

Sic Parvis Magna

(#27139) bimboci válasza 30z.Samu (#27138) üzenetére


bimboci
csendes tag

nem próbáltam, az vmware-n van felrakva, régebben az OS X Lion volt rajta az simán felment, ez meg nem akar.

(#27140) tlac válasza bimboci (#27137) üzenetére


tlac
Topikgazda

dvi-vel van összekötve a monitor?

még a -v mellé beírhatod az nv_disable=1-et is

(#27141) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.

Hátha van valakinek ötlete. Videokártyát szeretnék venni. Ház miatt szimpla széles kellene, ami a lehetö legkevesebb mókolással megy ha lehet oob van rajta hdmi hang is.
Elöre is köszi a ötleteket.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27142) cildren válasza odessa32 (#27141) üzenetére


cildren
tag

GT610-ból szerintem bőven van válsztási lehetőség, méret szempontból, nem egy teljesítmény bajnok de nem írtad, hogy bármi játék vagy ilyesmire kellene.

(#27143) odessa32 válasza cildren (#27142) üzenetére


odessa32
tag

Köszi.
Igazábol a játék egyáltalán nem szempont. Csak a Hdmi hang.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27144) 30z.Samu válasza odessa32 (#27143) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor a GT610 a neked való, az ára sem vészes! :)

Sic Parvis Magna

(#27145) odessa32 válasza 30z.Samu (#27144) üzenetére


odessa32
tag

Bocs még egy kérdés. Gyárto mindegy?
S ezzel a tipussal nem kell sokat mokolni??
Hoppá ez 2 kérdés.

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#27146) 30z.Samu válasza odessa32 (#27145) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem a gyártó mindegy, én Gigabyte-ot vettem a gépbe, azzal kérdés nélkül megy. :)

Sic Parvis Magna

(#27147) bimboci válasza tlac (#27140) üzenetére


bimboci
csendes tag

Nem DVI-vel van összekötve hanem VGA-val, lehet, hogy az a baj? Mindegy, holnap délután kipróbálom amit írtál hátha bejön.

(#27148) pingwin92 válasza bimboci (#27147) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ha jól tudom, az OS X már egyáltalán nem támogatja a VGA-t. Használj DVI-t, vagy valami mást! :K

(#27149) Smiley válasza bimboci (#27147) üzenetére


Smiley
őstag

Csak a digitalis kimenet fog mukodni DVI/HDMI/DP, a DVI->VGA atalakito nem lesz jo.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#27150) 30z.Samu válasza pingwin92 (#27148) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem VGA van bedugva, megy vele.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.