Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66952) Dare2Live válasza MPowerPH (#66950) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg van egy rakas hatranya.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#66953) oZone762


oZone762
tag

NH-n 8$/100MH alatt a napi jövedelmezőség. Máshol hogy megy?

(#66954) MPowerPH válasza Dare2Live (#66952) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincsen neki. :) Aki szereti a PC epitest, annak szvsz a zerohoz kozelit a hatrany. Az egyetlen annyi, hogy ha gyorsban kell valami, akkor az minimum 1 het varakozas, mire megjon. Ez mondjuk huzos tud lenni...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#66955) k1raly válasza oZone762 (#66953) üzenetére


k1raly
tag

Ethermine 0.00295/100mhs

(#66956) 3800+ válasza Dare2Live (#66942) üzenetére


3800+
őstag

Kripto tőzsdére gondolok. :)

Na igen ez tök igaz más amikor már megvan a befektetett összeg és minden plusz és más amikor a profitot hajtod. Sajnos én egyelőre a az utóbbi csoportba tartozom, ez látszik is az egészhez való hozzáállásomon.

De a betolt összeg is mindenkinél más, ezért én %-ban gondolkodom és bármekkora % mínusz az szarul esik. :D Valószínű akkor is szarul esne ha már pluszban lennék ígyis-úgyis, és igen valószínű emiatt annyira nem is való nekem ez tőzsdézés, csak azért én még hiszek egy emelkedésben amit szar lenne kihagyni. Tipikus FOMO. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#66957) Laraxior válasza ReFleXx (#66944) üzenetére


Laraxior
titán

:K
...és milyen jól alszom, amióta rákerült a fullcover blokk a 3080-ra. :K :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#66958) echterion válasza Dare2Live (#66952) üzenetére


echterion
nagyúr

A legnagyobb hátránya, hogy érteni kell hozzá, különben nem csak drága lesz, hanem k*rv* dráda. :DDD

kenwood: van gyári blokkos vg is, ha nagyon aggódsz a gari miatt. Vagy olyan kártyát kell venni, ami nem matricás.

**********

(#66959) Laraxior válasza echterion (#66958) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

Mi a gond a matricával? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#66960) kenwood válasza echterion (#66958) üzenetére


kenwood
veterán

En szivesen belevagok abba a projectbe is. Van ra otvenezrem forintom,a tobbit ti dobjatok ossze (crypto is ok)
10 kartyarol lenne szo.
Szerintem kellene 10 blokk, ami normalisan takarja a memoriat is. Ket 480-as radi, ket pumpa, meg a tobbi aprosag.
Nem veszes szerintem. Ha vagytok ra tizen,akkor fejenkent 100-150-nel tobbet nem kell bedobni :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66961) echterion válasza kenwood (#66960) üzenetére


echterion
nagyúr

50k$ simán elég lesz rá. ;]

Laraxior: :DD

[ Szerkesztve ]

**********

(#66962) capafog23


capafog23
őstag

Ha valaki kipróbálná:
[link]
Hive os "glitch" trick" 3060 megy teljes hashrate-el (50) eth-n.
Kommentekbe és hive os fórumon is van akinek működik.

Tán megy sima 1x-es riserrel, dummy nélkül is.

(#66963) echterion válasza kenwood (#66960) üzenetére


echterion
nagyúr

A szerkesztés nem ér. :N

**********

(#66964) kenwood válasza capafog23 (#66962) üzenetére


kenwood
veterán

Ebben a formaban nyilvan nem tul jo otlet riget epiteni, baromi korulmenyes beinditani. Viszont igen nagy ra az esely, hogy felnyitja a fejlesztok szemet, a glitchet be tudjak epiteni a Hiveba,es onnantol mar mukodhet szarakodas nelkul,ugyanugy ahogy a tobbi kartya.

Havernak meseltem a tervemrol, neki az az otlete, hogy vegyem fel a ventik zajat, szoftveresen forditsam meg a gorbet,es azt jatsszam vissza :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66965) capafog23 válasza kenwood (#66964) üzenetére


capafog23
őstag

Jaja, ha hive os dev-ek ügyesek ki tudják valahogy használni ezt a hibát.

(#66966) ReFleXx válasza kenwood (#66946) üzenetére


ReFleXx
addikt

nehogy azt hidd , hogy boltban polcorol veszel ilyen kutyut, ami neked kioltja a ventik altal bocsajtott zajt :DDD :DDD ja es mindezt raadasul olcson

halk riget akarsz vagy olcsot?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#66967) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Lenne egy HiveOs kérdésem:

Jelenleg Pendriveon üzemel, de több alkalommal is újraindítást követően nincs boot ismi rigjénél, arra gondoltam itt az ideje SSD-re áttérni mert úgy ahogy nekem is van, mert így porobléma mentes.

Az lenne a kérdés, hogyha az SSD-re rárakoma Hiveot, akkor le fogja tölteni a beállításokat a profilból ugye? Tehát nem kell újrakonfigurálni a rendszert?

(#66968) shteer válasza SzlobiG (#66967) üzenetére


shteer
titán

Ugyanaz legyen a rig neve :K

..szerintem jónak tűnik

(#66969) SzlobiG válasza shteer (#66968) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor így lesz. :R

Nem gondoltam hogy ennyire megbízhatatlan a pendrive, egy reboot esetén is képes nem bootolni a rendszer. :(

[ Szerkesztve ]

(#66970) kenwood válasza SzlobiG (#66967) üzenetére


kenwood
veterán

Szuz hiveos elso inditasnal elkeri a rig id-t es a jelszot.
Ha azokat beirod, akkor minden beallitast atvesz,a rigconfig filera sincs ott szukseg.

#66966 : Azert nem lambot akarok : [link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66971) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, RTX3060 bányászatban nem vagyok otthon még sajnos :/

Adott a következő config:

MSI B250 Gaming M3 alaplap
i3-6100 CPU
2x4GB DDR4
500GB HDD (nem volt ssd :D)
650W Gold Sharkoon tápegység
1x RTX 3060 MSI GAMING X
1X RTX 3060 GAINWARD PEGASUS (MINI F*s)
1x Hdmi dummy
1x HDMI csatlakozós monitor

az alaplapon elméletileg a 2db PCI-E 16X slot ból az egyik 16X a masik 8x
és úgy tudom hogy ez alapján mindkét slotban tudnia kell a 3060 kariknak a 48-50MHS-t

470.05 Nvidia driver fent, MSI after burnerrel beallitva egy kezdő
pwr limit 70
mem clock +1080
fan speed 60%

Gminer (legujabb) elindul
ami az elsődleges 16X slotban van az hozza a 48.7 MHS-t ha monitor van rá dugva ha hdmi dummy
Az alsó kártya (gainward pegasus) nem, hiába cserélgetem a dummy és hdmi monitor kábelt sehogysem működik

Alaplap Bios update most volt, ahol volt pcie vagy bármilyen GEN opció azt áttettem GEN3-ra
illetvbe az above 4g is próbáltam enabled és disabled-el is

Mit rontottam el? :(( :F

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66972) Danex válasza dvd_R+ (#66971) üzenetére


Danex
addikt

2 kartyanal is megkapja a 2. Kártya a x8 savszelesseget? Itt ugye nem feltétlen a csatlakozó képessége számít hanem a cpu/alaplap függő

(#66973) dvd_R+ válasza Danex (#66972) üzenetére


dvd_R+
őstag

Ezt sajnos nem tudom, ezért tettem fel itt a kérdést, hátha más megtudja mondani :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66974) tupacamaru válasza dvd_R+ (#66971) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehet hogy a manual 16. oldalán a válasz? 2x PCIe 3.0 x16 slots (supports x16/x4 mode)*

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#66975) Shkiz0 válasza dvd_R+ (#66971) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem fog menni

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#66976) dvd_R+ válasza tupacamaru (#66974) üzenetére


dvd_R+
őstag

oh :((( akkor ezzel a lappal sehogy nem fogja hozni a 2. kártya a magasabb hash ratet ? :((

Igen látom :/... hát ez rip :D
Shkiz0

Edit: köszönöm a gyors segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66977) Shkiz0 válasza dvd_R+ (#66976) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt már én chipsetből sejtettem, korábban már nézelődtem lapok terén és akkor is néztem, hogy ezek a régi chipsetes lapok nem tudják a x8-at másodlagos slot esetén.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#66978) madpapa válasza dvd_R+ (#66973) üzenetére


madpapa
senior tag

A Gugli is megmondja. Mi sem tudunk többet nála. De mint fentebb is írták, ez a lap csak 1x3060-t tud lekezelni ilyen módon. A másik csak x4 sebességű sajnos, hiába fizikailag x16-osnak néz ki.

(#66979) dvd_R+ válasza Shkiz0 (#66977) üzenetére


dvd_R+
őstag

Milyen chipset kellene ?
Z370 ? vagy Z390 ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66980) madpapa válasza Shkiz0 (#66975) üzenetére


madpapa
senior tag

Inkább az, hogy ez egy low end chipsetes LGA1151. Mert Z170-ben van olyan lap amivel tudnék hajtani 2x3060-t, pedig az sem mai gyerek már.

[ Szerkesztve ]

(#66981) Shkiz0 válasza dvd_R+ (#66979) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2 kártyáig jók (ott se mindegyik de a többség igen) viszont ennél több esetén X79 X299 X399 stb kell.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#66982) madpapa válasza dvd_R+ (#66979) üzenetére


madpapa
senior tag

Pl. MSI Z170A Gaming Pro Carbon

Iééetve van most fent az Aprón is egy iylen: Gigabyte Z170X-Gaming 7

[ Szerkesztve ]

(#66983) dvd_R+ válasza madpapa (#66982) üzenetére


dvd_R+
őstag

Pont ezt néztem :R rá írok a hirdetőre, köszönöm :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66984) madpapa válasza BeLucZ (#66920) üzenetére


madpapa
senior tag

Azért ezt is olvasd el!

(#66985) oZone762 válasza dvd_R+ (#66979) üzenetére


oZone762
tag

Z97 is jó. Általában az Asusok tudják a 8x + 8X-et (de nem akarok vitát indítani)

(#66986) madpapa válasza oZone762 (#66985) üzenetére


madpapa
senior tag

Jó, csak nem a kérdezőnek. Lévén neki 6.gen. LGA 1151 Intel procija van.

(#66987) oZone762 válasza madpapa (#66986) üzenetére


oZone762
tag

Shkiz0 írta, hogy régi chipsetes lapok nem tudják. Ezért írtam, hogy a még régebbiek is tudják.

(#66988) kenwood válasza dvd_R+ (#66971) üzenetére


kenwood
veterán

Remelem, van rendes magyar gari a Pegasusra, mert ha ezek egy sima dektop hazban fognak 0-24ben banyaszni, akkor annak a kartyanak nem lesz tul hosszu a karrierje
Gpu-t meg csak megtartja valahahogy 60 fok kornyeken az a fos hutes, de a memorianal szerintem orulhetsz,ha a throttling limit (100-105 fok) alatt tud maradni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66989) dvd_R+ válasza kenwood (#66988) üzenetére


dvd_R+
őstag

Igen tudom, ezért is írtam h "kis f*s" :D
én csak összerakom, én mondtam h ez nem a legjobb... de ezt hozták ebből kell pc házba 2 kartyas gépet összerakni :B :R

Gari van rá, ha jól emlékszem külföldi media markt :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66990) krepp válasza kenwood (#66988) üzenetére


krepp
tag

Nem lesz ram hőfok probléma mert a 3060ban nem GDDR6X, hanem a régebbi GDDR6 ram van. Annak kevesebb a fogyasztása, így a hő termelése is.
Akár egy olcsó házban is szépen elketyeghetnek a kártyák, ha a levegő áramlásának az útja ki van találva, és a megfelelő helyen ventilátorokkal meg van támogatva.
Csináltam már nem is egyszer... (62°C a melegebbik kártya, elviselhető venti zaj mellett)

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#66991) Qbász


Qbász
aktív tag

Sziasztok!

Költöztetem át a jelenleg 2 különálló pc-ből egy új China alaplapba a 3db 3060-as kártyámat. Szerettem volna leszedni erre is is a bitcointalk-ról a phoenixminer 5.6d ami eddig futott a 2 gépen gond nélkül de most akárhány böngészőt próbáltam nem engedi leszedni vírus veszélyre hivatkozva. Áthoztam pendrive-on a programot az új gépre de nem hajlandó elindítani a winfos. Instant vírusnak mondja. Eddig ez nem volt, win defender off-on kívül van más megoldás?

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#66992) kenwood válasza krepp (#66990) üzenetére


kenwood
veterán

Ha ennek a memoriaja 62 fokos, egy 2gpus desktop pc hazbabn, akkor az komoly mernoki teljesitmeny.

Tegyuk hozza, hogy aki kepes egy ilyen vgat megvenni, az valszeg megelegszik azokkal a ventikkel, amik eleve jartak a hazhoz :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66993) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Akit érdekel, most dobta fel a face.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#66994) dvd_R+ válasza kenwood (#66992) üzenetére


dvd_R+
őstag

Egy Corsair Carbide Series Air 540 Window házban van illetve a 2. pcie slotba került tehát alul van
55 fokos a gpu 65% fan speed mellett

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#66995) Pietrosz válasza 3800+ (#66935) üzenetére


Pietrosz
addikt

+1, ahhoz már nagyon kőgazdagnak kell lenni, hogy maradjon felesleges pénz amit bele teszel és azért még értelme is legyen mert szép lenne egy 10-20-50x-et össze hozni de 10k-ból még az se olyan húde sok. Egy vesztes sorsjegy, vagy lottó is fáj valamilyen szinten, de az max pár másodpercig :D A shitcoinozás pl na az is ilyen, szerencsejáték. De egy btc, eth hodling vagy egy időben kezdett bányászat az már azért más kategória, persze kockázatos, de mégse ugyanaz.

(#66996) nort_on válasza madpapa (#66984) üzenetére


nort_on
senior tag

Az 5 milliárd USDC állomány növekedés is egyedülálló, az is annak a jele, hogy lesz itt kereskedés ezerrel. :DDD És akkor még nem is említettük az intézményi befektetőket, hedge fundokat, USA saját crypto currency-t, meg BTC ETF-et, vagy a Fidelity-t, Goldman Sachs nyilatkozatot, stbstb. Szóval elég bullish ez a történet.

[ Szerkesztve ]

(#66997) koko52 válasza oZone762 (#66953) üzenetére


koko52
veterán

Hiveon 7.9$/100Mhs
Ethermine 7,8$/100Mhs

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#66998) Awm


Awm
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg egy rx5700 kapálgatja az ethert. Szeretnék venni még egy kártyát a közeljövőben, ami egy régi gépbe kerülne. Az a bizonyos gép, egy régi PhenomII procival rendelkezni valami random Am3as Asrock lappal. Van rá esély, hogy abban a lapban mondjuk az 5700as értelmes hash ratet produkáljon? x16os pcie slot biztos van benne.

War! War never changes!

(#66999) blue eyes


blue eyes
tag

Sziasztok

Ezen az oldalon kívül hol lehet megnézni hogy hol váltsák át az ergot (ERG)?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67000) krepp válasza kenwood (#66992) üzenetére


krepp
tag

:) ...jó hát figyu, ez olyan, mintha pl a triatlon teljesítéséről beszélgetnénk, és a végén benyögnéd hogy
"ez biztos nem lehet, mert nincs is lábam..." :))

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.