Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) ubyegon2 válasza F34R (#14250) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az legyen az ő bajuk! :D

(#14252) cappa72 válasza ubyegon2 (#14247) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy velük kikúrálhatnád a bajodat. :DD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14253) ubyegon2 válasza cappa72 (#14252) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egye fenyő, ezt a rizikót talán bevállalnám. 😉

(#14254) Frawly válasza bambano (#14235) üzenetére


Frawly
veterán

Egyesek szerint ez hiba, de a legtöbb felhasználó nem futtat X-et hálózaton át. Nyilván te nem ez a kategória vagy, neked akkor célszerű Xorg-on maradni.

A Xorg egy nagyon régi szabvány, ma már számos limitje létezik, ezért nekikezdtek megalkotni egy újat, hogy esély legyen tiszta lappal kezdeni, újragondolni mindent, limitációkat elkerülni. Valami egész mást akartak, nem a Xorg-ot foltozgatni. Ez lett a Wayland.

Gyerekcipőben jár még, de használható, ha valaki tudja mit csinál és nincs szüksége zárt GPU driverre. Hálózaton át is használható, de akkor valami RDP, VNC, vagy hasonló protokollal kell megoldani a távoli alkalmazásfuttatást, ezek viszont nagyobb hálózati forgalmat is generálnak.

(#14255) zoltanz válasza ubyegon2 (#14253) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kicsavarna mint a fogkrémes tubust, aztán kidobna az űrbe műholdak. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14256) ubyegon2 válasza zoltanz (#14255) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Cöcö....de ha már ennyire jó erőben van, akkor biztosan nem okozna gondot neki kis háztartási munkálat..... ;]

(#14257) #33253120 válasza Rimuru (#14244) üzenetére


#33253120
törölt tag

Win gomb-> neved-> Zárolás-> Lecsukod.
Ezt tudja alapból is.

(#14258) Rimuru válasza #33253120 (#14257) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor mar win+l sokkal gyorsabb, de itt nem az a lenyeg hanem, hogy lid lecsukasra nem megy.
Egyebkent a macos se sokkal jobb (atlag felhasznaloi szemmel), terminal kell ahhoz, hogy ki lehessen kapcsolni a suspendet.

Vigyázat, csalok!

(#14259) ubyegon2 válasza Rimuru (#14258) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Átlag felhasználó hol lát burj-new Meket? :P

[ Szerkesztve ]

(#14260) Rimuru válasza ubyegon2 (#14259) üzenetére


Rimuru
veterán

Felmillios iPhone-ra is telik mindenkinek, akkor mar az egymillas gepre is kellene. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14261) ubyegon2 válasza Rimuru (#14260) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Naná, mindenkinek! 37 rugós Xiaomi 4x-emhez illik is a 8 éves általam upgrade-elgetett desktop meg a használt HP8570p..... :D

Mondjuk Magyaroszág megint jobban teljesít! (tegnap rákönyököltem a távkapira és ez a remek hír jött ki a TV-ből) - a hír amúgy igaz, csak arról nem esik szó, kinél teljesítünk jobban!

(#14262) zoltanz válasza Rimuru (#14260) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De a Szifon-nal többnek érzik magukat az utcán, PC-t meg nem lehet nálad mindig.
-Honnan lehet külföldön megismerni a magyart?
-iPhone-ról telefonál, de sodrot cigit szív. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14263) Cyrin válasza ubyegon2 (#14261) üzenetére


Cyrin
addikt

dehogynem:

[link]

(#14264) Rimuru válasza Cyrin (#14263) üzenetére


Rimuru
veterán

lol, ez kb ilyen: Magyarországon még mindig jobb a demokrácia, mint Észak-Koreában.

zoltanz: csak nincs benne semmi egyediseg, semmivel se lesznek tobbek.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#14265) aprokaroka87 válasza zoltanz (#14262) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem úgy van az kérem.

cigi sodró app

Bár ahogy olvasom a kommenteket, valami ok gomb nem megy:D

Bár ilyen appoknál még akár valami huncutság is rejtőzhet egy nem müködő button mögött.

(#14266) F34R válasza zoltanz (#14262) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg az elso dolgot megertem, nah de a cigit :U

(#14267) #33253120 válasza aprokaroka87 (#14265) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pffff.... Ennél még a Stevie Wonder Simulator is jobb.....

(#14268) Frawly válasza Frawly (#14233) üzenetére


Frawly
veterán

Folytatva ezt a Waylanden waylandképes progikat használjunk gondolatmenetet, most álltam át Gnome Terminalról Termite-ra. Eddig tetszik, minimalistább, kevésbé bloat, mindent tud, ami nekem kell, nem cseszi el a színeket egyes terminálos alkalmazásokban és nem rak köréjük, vagy alájuk holt területet.

Külön jó pont, hogy tud vim-ül is.

(#14269) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Bambano! Kiírhatom ide, hogy Te nem vagy látóasszony?

Látóasszonyok topikja

Lehet jelentkezni segítőnek, bár úgyis tudja, aki látja. :D

[ Szerkesztve ]

(#14270) #33253120 válasza ubyegon2 (#14269) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egy nyitót írhatnál... Off-al nem lehet kezdeni.... ;]

(#14271) ubyegon2 válasza #33253120 (#14270) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK. :Y

Kész.

[ Szerkesztve ]

(#14272) Siriusb válasza ubyegon2 (#14269) üzenetére


Siriusb
veterán

De kipihent valaki! :))

(#14273) ubyegon2 válasza Siriusb (#14272) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ki? :D Ja, ki. Igen.

Hajnalban ráolvastam a Kezdő topikra és rájöttem, kell ez a Látóasszonyos topik!

(#14274) sh4d0w válasza ubyegon2 (#14273) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg rohadtul nem értettétek meg az embert, aztán nekiestetek.

https://www.coreinfinity.tech

(#14275) ubyegon2 válasza sh4d0w (#14274) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, ezért is a látóasszonyos topik. Nem írt semmi konkrétat az ember, felháborodott, miért kérdezget tőle a kolléga, aki le is írt egy használható módszert, amire visszaírt a kérdező, hogy az Ubuntu szar.
Azt sem lehet tudni, mennyire ismeri a Linuxokat, azt sem, hol van, milyen szolgáltatója van, no de azt főképpen nem, hogy mit akar! Többféle internet elérése van, mobilon és laptopon is megoldja, Winnel is meg tudja oldani. Frawly kérdezte, mennyi és milyen eszközökre akarná még megosztani a netet.

Amúgy igazad van. Nekiestünk. :R

Ja még valami, hol azt írta, hogy rossz a routere, csak két hét múlva lesz, hol meg azt, hogy amúgy meg tudná oldani vezetékkel, mert van otthon routere.

Vagy nem olvastad túl erősen vagy látóasszony vagy, ha értetted, mit, mivel, miért és hogyan akart a kérdező.
Én ennek nagyon örülök egyébként! :K

Aham valóban nekiestem, most néztem vissza:

Szóval könnyebb lenne, ha a hasznosítható infókat írná le a kolléga, mert így nehéz kitalálni, miből kéne főznie.

[ Szerkesztve ]

(#14276) sh4d0w válasza ubyegon2 (#14275) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

66008-ban leírta, mit akar. Hogy nem tudtátok értelmezni, az a ti bajotok, ráadásul Frawly olvtárs még tetézte, hogy mégis mit csinál a szolgáltatói app ésatöbbi, pedig szerintem ö is használt már hasonlót, vagy látott olyat.

https://www.coreinfinity.tech

(#14277) Rimuru válasza sh4d0w (#14276) üzenetére


Rimuru
veterán

Mind a ketto oldalnak igaza van.
Ha van mar letezo wifi amire fel tud csatlakozni (telefon appok nem tudom mit csinalnak, gondlom valami EAP van belove), akkor miert nem megy fel egybol a geprol?
A masik oldal is igaz, alap tetheringet akar megvalositani.

Vigyázat, csalok!

(#14278) ubyegon2 válasza sh4d0w (#14276) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

.....vagy látott olyat.

Mégsem látóasszony! :D

kérdés:
Telefonról usb-n fogadja a netet.

Ha a párom bekapcsolja akkor ne keljen minden nap állitgatni, ha lehet induljon egyből max 1-2 kattintás
Osszon ki ip-t rendesen , mert a mostaninál lassúak érzem a dns-t... valószinű tul sok nat...
n/g s sebességet lehessen állitgatni

válasz:
Ha csak Wi-Fi router funkció kell a gépre, ahhoz nem kell semmi extra, letöltesz egy legújabb Ubuntu .iso-t, Rufus-szal kiírod pendrive-ra, bebootolsz róla, kipróbálást nyomsz, ha felismeri a Wi-Fi-kártyát a gépben, akkor a grafikus felületen a felső panel jobb sarkában lenyitod a beállításokat, Wi-Fi-nél beállítások, ad hoc Wi-Fi, ott megadod, hogy mi legyen az SSID név és a jelszó (WPA2), és már fog is menni, tudsz kliensekkel rákapcsolódni. Még csak telepíteni sem kell hozzá az Ubuntut.

Erre a válaszra jött ez:
Ubuntut már töbször próbáltam ,ugye mint kezdő linuxos... hát nálam az minden gépemen instabil sz@r volt.
Azt biztos kihagynám.
Káli/Blacktrack az okés... de most nem a szomszédok wifi biztonságát akarom tesztelni

Egyébként én még mindig nem értem, mit akar a kérdező, de igazából azzal kezdte, hogy ő látott olyan Linuxot, amit routerként lehet használni.
Akkor? :F

Azt se értem, miért kellett attól hisztizni, hogy Frawly pár tisztázó kérdést feltett!?

[ Szerkesztve ]

(#14279) sh4d0w válasza Rimuru (#14277) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én még csak azt sem firtatom, kinek van igaza. Azzal van tele a cipö, hogy néhány kollégának már akkorára nött az egója, hogy amit kinyilatkoztatnak, az úgy van, mindenki más meg helikopter, hülye, "hipiszupi", és a fáradtságot sem veszik, hogy értelmezzék az adott helyzetet, utánajárjanak legalább egy keresés erejéig, ha felhívják a figyelmüket a tévedésükre.

Az ilyenekböl jönnek aztán az egész linuxos közösségre vonatkoztatott általánosítások, mint ahogy éppen látható a kezdök topicjában is.

https://www.coreinfinity.tech

(#14280) bambano válasza ubyegon2 (#14278) üzenetére


bambano
titán

ennyi emeletes baromságot, mint amit összehordtatok, a kezdő topic szégyenei lettetek.

mit nem értetek azon, hogy mit akar a kérdező???
kapja wifin a netet, de az ő végberendezése tönkrement. mivel az a szolgáltató is olyan, mint az upc, az upc wifree-vel, ezért kapnak egy kódot, amivel mások cuccára be tudnak jelentkezni, ha nem otthon vannak. itthon ezt az upc úgy csinálta meg, hogy x. utca 8-ban laksz, akkor ott helyben kapod a drótos netet, viszont ha kimozdulsz a városba máshova, akkor más előfizetők wifijével tele van szórva a város, és mindegyikre rá tudsz kapcsolódni.

na a kolléga kitalálta, hogy amíg az ő végberendezése rossz, addig a telefonjával rámenne a szomszéd wifijére. a telefont bedugná a notebookba, és el kellene neki osztani a netet házon belül a notebookkal. csak a windowsával nem tudta megoldani, ezért kérdez linuxot. a telefonja adná wifin az uplinket, a wan-t, ha így jobban felfogod, a lokális net felé menne usb-n, majd helyben egy másik wifivel osztaná szét.

csatlakozom sh4d0w kollégához, mostanában a szaktopicokban is túl sok a flame meg a nemszakma. én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy szaktopicban nincs se anyázás, se flame, se semmi, csak szakma. nem ártana nektek is ezt megtenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14281) zoltanz válasza Frawly (#14268) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14282) ubyegon2 válasza bambano (#14280) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan igazad van, persze észt osztani úgy lehet, hogy van aki érti mit írnak a kérdezők, legfeljebb leszarja, ha viszont valaki válaszol jóval minimálisabb tudással esetenként, annak jól be lehet szólni, hogy nemértemmitnemértesz!

Aki nem segít valamiben, szerintem ne szóljon utána, hogy bezzegéntudtam, mekkorabunkóakieztnemérti!
Ez a pökhendi odavetem már a tudásmorzsát a senkiknek stílus sokkal rosszabb, mint ha valaki segíteni akar.

Nem mint ha rám tartozna, de itt részletesen leírod a kérdezőnek használható választ! Ez akkora marhaság szerintem, eddig is tudtuk, hogy Te mindent tudsz. :U Felesleges egyébként a tudásotokat ezzel a istenkomplexusos stílussal kompenzálni.

(halkan tenném hozzá, hogy már ennyi infó ismeretében annyira nem is lehetett megerőltető leírni a tutit)

Én még mindig egyetlen mondatot írtam csak az embernek az információ pótlással kapcsolatban. Ha az flame szerinted, akkor az.

[ Szerkesztve ]

(#14283) bambano válasza ubyegon2 (#14282) üzenetére


bambano
titán

"Nem mint ha rám tartozna, de itt részletesen leírod a kérdezőnek használható választ!": látod, ha értenéd, hogy miről van szó, ki mit írt, talán előbbre lenne mindenki, de legalább te.

Nem írtam le a választ. Két okból: ez nem szaktopic, itt nem szeretnék szakmázni. Másrészt nem tudom a választ: fogalmam sincs, hogy kezdőnek mi a jó választás. Ha értetted volna, hogy ő mit kérdez, akkor tudnád, hogy DISZTRÓT keres. én pedig nem írtam a hozzászólásomban egy darab disztrót se, mert nem tudom megítélni, hogy kezdőnek mi a jó disztró. egyébként is: van más disztró is, mint a debian? :P :P :P

"Felesleges egyébként a tudásotoat ezzel a istenkomplexusos stílussal kompenzálni.": nem komplexus ( :P ) és nem akarok kompenzálni semmit. tényleg le kellene szokni arról, hogy flamelés megy a szaktopicokban. a hozzászólásom, ami miatt beszóltam nektek, ennyit tartalmazott.

a kezdő topicban az kellene az alapelv legyen, hogy a kérdező nem ért hozzá. ezért jön a kezdő topicba. és ezt el kellene fogadnia annak, aki ott válaszol. mint például én: én nem tudom beleképzelni magam a kezdő helyzetébe, ezért nem válaszolok a kezdő topicban, hogy ne bomlasszam a segítő légkört.

ehhez képest a haladó topicba meg azért jön valaki, mert alapvetően tudja, mit csinál, csak valahol megakadt. ott viszont igenis elégnek kell lenni egy rövid válasznak, mert azért haladó, hogyha rátették a megfelelő sínre, végig tudjon menni rajta egyedül és eljusson a megoldásig. tehát a haladó topicban akár annak is elégnek kell lenni, hogy kap egy 2-3 szavas választ, ami a megfelelő keresési kifejezés a gugliban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14284) ubyegon2 válasza bambano (#14283) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha értetted volna, hogy ő mit kérdez, akkor tudnád, hogy DISZTRÓT keres

Nekem úgy tűnt, hogy erre kapott is konkrét választ, biztosan nem ismered a kezdők által használt disztrók megnevezéseit.

A flame részt értettem, a többivel nem foglalkozom, mert sajnos nem is olvastad el a thread-et, nem vagyok bunkó én is, ezért nem feltételezem, hogy ne értetted volna.

Én kezdő home user vagyok, kezdőként tudok/próbálok segíteni a totál kezdőknek, ha ez nem megfelelő, épp elég nagybetűs van ahhoz, hogy korrigálja. Időnként örömmel meg is teszik. Mint ahogy Te sem tudsz változtatni a ritka betárazós stílusodon, én sem.

Leírtad, hogy a Kezdőben nem lehet egzakt módon pár szakszóval segíteni, sokszor sok-sok kérdéssel lehet eljutni valameddig, ha szerinted ezt csak szakbarbárként lehet, akkor saját magadnak mondasz ellent, ezt meg nem szeretném. Kötetlenebb ezáltal a Kezdő, mint a Haladó és nagyon sajnálom, hogy ezt így el kellett magyaráznom. Időnként úgy tűnik, mintha az alsóbb réteg dolgait is képes lennél megérteni, biztosan szándék dolga ez nálad.

Egyszóval, mivel írtad anno, hogy nagyívben le... a Kezdőt, maradj is ennél, az aktív résztvevők meg éljenek panasszal, én szakbarbárul ezután se tudok írni, próbálom magam visszafogni, ha másokat is zavar. A topikot használók véleménye számít nekem is, a tietek nem. Sorry! :R

(#14285) Frawly válasza ubyegon2 (#14275) üzenetére


Frawly
veterán

Már megszoktam, hogy sok kezdő ilyen, nem húztam fel magam rajta. Azt értem, hogy volt az Ubuntuval rossz tapasztalata, de azért ajánlottam mégis neki azt, mert abban a legkönnyebb kikattintgatni GUI-n teljesen kezdőként, úgy van megcsinálva, hogy még egy gyp-s is kezelni tudja. Tényleg nem hiszem, hogy egy modern disztró Live módban annyira instabil lehetne. Még feltelepítve csak-csak, ha nem stimmel a GPU driver, de hogy már Live módban gond legyen vele, az kicsit bebxa. Maximum lehet nomodeset-tel kell bootoltatni vagy nem ismeri fel a Wi-Fi-t, vagy a teló USB tetheringjét, de instabilnak nem kéne lennie.

Próbáltam faggatni, hátha teló nélkül is megoldható, ha nem kell a szolgáltató appjával vergődni. Mert ha tényleg csak valami VPN-es vagy hasonló megoldás, azt Linuxban is be lehet állítani. De valami miatt nagyon ragaszkodik ahhoz a telefonhoz, meg másik disztróhoz, tőlem legyen. Csak ha annyira tudja mit akar, nem tudom miért kérdez akkor a topikban, lehet csak pozitív megerősítést akart, hogy működőképes az ötlete.

Bár az is furcsa, hogy 2 hét múlva cserél eszközt a szolgáltató, az angol ISP-k elég gyorsan szoktak hibát elhárítani. Valamit nagyon benézett a csóka, vagy hülyének nézték.

Meg egyébként én a helyében vennék egy rendes routert meg külön egy rendes modemet, nem olyan rettenet drága, főleg nem angol bérekből vásárolva. Amit a szolgáltató ad, az általában egy hulladék, akkor is, ha nem térdel le, fos a sebessége, újra kell indítgatni, gyenge a Wi-Fi adója, stb., és a szolgáltató még nem kevés bérleti pénzt is felszámol érte. A saját eszközöket tudja más szolgáltatónál is használni, minden angol szolgáltató lényegében ezzel a modemes HDSL-es szolgáltatással nyomatja a netet, jó hozzá bármilyen kompatibilis modem és router.

(#14286) ubyegon2 válasza Frawly (#14285) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha értetted volna, hogy ő mit kérdez, akkor tudnád, hogy DISZTRÓT keres

Nem elég nyomatékosan javasoltad a Kali-s hekkernek az Ubuntu-t, mert vannak látóasszonyok itt is, akik észre sem vették! :D (itt látóasszony aki azt hiszi, hogy mindent tud olvasás nélkül is)

(#14287) bambano


bambano
titán

egyébként is kezdem nem érteni, hogy milyen bandába keveredtem, az, hogy tudom-e toldalékolni a rack szót, sokkal nagyobb port vert fel, mint az, hogy itthonra csináltam egy racket magamnak.

kapjátok össze magatokat végre :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14288) Frawly válasza ubyegon2 (#14286) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor meg pláne nem tudom mit akar, kapott javaslatot. Nem tetszett neki, de ez van. Ígérem, hogy legközelebb Archot ajánlok, az nem lesz instabil. Azt szépen felteszi magának.

De most más. Kipróbáltam ezt a Nitruxot és nem tudom felrakni a külső SSD-re én se.

Az megvan, hogy nem dd-vel kell kiírni, mint más rendes .iso fájlt, hanem znx segítségével. Követem is a leírásokat, terminálban kiadom, hogy sudo ./znx init /dev/sdc és nem jó neki, azt írja, hogy znx: Error: Bad command: wrong number of arguments. Próbáltam sudo nélkül is, su-val beizzított terminálban. Sehogy nem jó neki.

De biztosan így kell, így írják az oldalán is, meg a ./znx --help is így hozza. Már látom, hogy ezt valami ritka debilek rakták össze, már az eszközt sem lehet inicalizálni neki, meg egy normális leírást nem tudtak neki csinálni.

Próbáltam azt is, hogy az SSD-ről eltávolítom a partíciós táblát, hátha az zavarja, de sehogy nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#14289) Rimuru válasza bambano (#14287) üzenetére


Rimuru
veterán

barki osszerak maganak egyet, de toldalekolni nem mindenki tud. ;]

Vigyázat, csalok!

(#14290) Frawly


Frawly
veterán

Na, annyit haladtam, hogy átvertem a znx-et. Kiírta milyen plusz paramétert keres, az milyen regexp-re illeszkedik, szóval így futtattam le:
./znx init /dev/sdc a/a

Az a/a semmit nem jelent, csak valami kamu név. Az inicializálás sikeres, de a meghajtót nem tudja felcsatolni.

Mindegy, haladok tovább, ez a következő lépés:
./znx deploy /dev/sdc nutrix/v1-1-3 ./nutrix.iso

Erre is a znx: Error: Bad command: wrong number of arguments hibaüzenetet hányja vissza. Ha próbálom átverni, és az iso helyére a jól bevált a/a-t írom, akkor meg:
znx: Error: The image name must match the regular expression: '^^[a-zA-Z0-9._]+/[a-zA-Z0-9._]+$'.

Ezek ennyire kretének nem lehetnek, hogy még a progi saját leírása sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#14291) Apollyon válasza Frawly (#14290) üzenetére


Apollyon
Korrektor

No offense, de ez a sok hűhó semmiért effekt feeling.

Külső ssd-re linux elég rétegigény, de egy mexikói ubuntu származék linux külső ssd-re meg már extrém rétegigény. Lehet valahol a tequilában van a megoldás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14292) Frawly válasza Apollyon (#14291) üzenetére


Frawly
veterán

Azt nem tudtam, hogy mexikói. Nem is lennék rá kíváncsi, mert jól elvagyok Arch-csal. De mivel Csixy meg Júbágön sírt, hogy nem tudják feltenni, így megpróbálkoztam vele, hátha csak ők kisegítősök hozzá. De nem.

Az SSD-s rétegigényt sem értem. USB-SATA adapterrel van a gépre kötve. Így olyan, mintha pendrive lenne. A többi disztró működik is róla, meg telepíthetők is rá, és Windows telepítő is kiírható rá, meg Win To Go is telepíthető. Tehát semmi baja, semmi hardverinkompatibilitás vagy drivergond, olyan, mintha szabvány usb-store pendrive lenne.

De ez a nyomorékságot a saját programjával kell feltenni, és hiába követem a dokumentációjukat, hibát ír. Pedig még a videójukat is megnéztem, az alapján ítélve is jól próbálkozok, mégse megy.

Le is töröltem, ekkora faxságra nincs időm. Ha nem tudják megírni normálisan hozzá a dokumentációt, úgy, hogy azt követve működjön, akkor így jártak. De az, hogy mexikóiak, az meg is magyarázza, hogy miért ilyen töketlenek, nekik kellett volna a tequilánál maradni.

Nem az SSD a baj, tehetném akármi másra. Ez a znx telepítős programjuk egy rakás kulahalom, nem veszi be a paramétereket.

(#14293) ubyegon2 válasza Frawly (#14292) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az egy katasztrófa úgy, ahogy van, a weboldalukon sem lehet eligazodni könnyen, kösz, hogy majd annyit kinlódtál vele, mint Csixy koma. Amúgy a csoda iso-jával felment valamelyik SSD-re külső házba rakva, de akkor se értettem, hogy a fenébe, nem a leírás alapján, hanem Papogány videója alapján.

Engem csak a Nomad plasma érdekelt, de nem volt ezen a disztrón meggyőző.
A Chakra RC3 telepítése viszont meggyőző volt, veri a Manjaro KDE-t simán és a halfrolling miatt szerintem ritkább lenne a frissítések utáni anyázás is. A FF magasan a legjobb megjelenítéssel fut, semmit nem kellett állítgatnom, nincs hullámzás, fontrender is super. 5,2s bootidő a HP8570p-n.

Ha már rétegigény a külső SSD, valami linket dobhatnátok Winx telepítésre ilyen eszközre, csak az egy hónapos free-t akarom kipróbálni, Papogány koma írta, hogy WInx alatt felrakható 2018 BIOS frissítés a HP8570p-re.

[ Szerkesztve ]

(#14294) Apollyon válasza Frawly (#14292) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eddig még nem használtam külső ssd-t, leragadtam a winyónál meg a pennél. Előbbi ntfs, utóbbi exfat, az ssd-den milyen filerendszer van?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14295) ubyegon2 válasza Apollyon (#14294) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálam a külső SSD annyi, hogy Samsung 860/850 EVO be egy külső 2.5-ös házba. UASP nincs, de nem lényeg annyira, múködik rendesen pár dolláros ebay házban.

Olyan fájlrendszer van, amit akarsz, fentiekből mondjuk már sejtheted.
A gyári külső SSD is ugyanaz, csak a háza profibb meg a chip benne UASP-os.

Nekem amúgy penen is ntfs van, HDD meg ext4, tárolóként szép is lenne, ha ntfs lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#14296) Frawly válasza Apollyon (#14294) üzenetére


Frawly
veterán

Lényegében az mindegy is, hogy HDD vagy SSD. A lényeg, hogy ezek szabvány SATA eszközök. Ezeknek a hátuljába ha csatlakoztatsz egy SATA-USB adaptert, akkor be tudod őket csatlakoztatni USB portba. Az OS-ek úgy látják, hogy egy USB pendrive. Közben meg az adapterben lévő vezérlő közvetít a SATA és az USB interface között.

Annyi, hogy gyorsabb, mint egy HDD vagy egy pendrive. OS-ek tesztelésére jó, mivel gyorsan ki lehet írni rá bármit, meg bármi bebootol róla 5-10 mp. alatt.

Anno pendrive-oknál türelemörlő volt, míg USB2-őn kiírta az iso-t, már az több perc volt, utána még bootolt róla, az volt kb. 1 perc, majd még a telepítésnek is végig kellett futnia, az is több perc volt. Most meg az egész megvan kb. 1-2 perc alatt. Közben meg a kisebb SATA3 SSD-k már pendrive árában mennek.

(#14297) Frawly válasza ubyegon2 (#14293) üzenetére


Frawly
veterán

Papagáj videóját én is megnézném. Hátha okulok belőle. Elvileg Windows alól Rufus-szal is fel lehet tenni, de azzal nem futok kört, ha a készítők ilyen debilek, hogy a Linuxuk nem írható ki működőképesre Linux alatt, akkor így jártak. Nehogy már MS termék kelljen ahhoz, hogy kipróbálhassam az amatőr ×4rjukat, ezt ők sem gondolták komolyan.

A Win10 külső SSD-re nem nehéz. Az MS oldaláról letöltöd a legújabb Win10 iso-t. Linux alatt su-val QEMU-ban csinálj egy KVM virtuális gépet:
qemu-system-x86 -enable-kvm -drive file=/elérési/út/Win10.iso,media=cdrom -drive file=/dev/sdX -m 4G -boot menu=on

A virtuális gép bootmenüjében bebootolod a Win10 telepítőt. Úgy particionálod az SSD-t, mintha a gépben lévő belső SSD lenne. Lenyomatod rá a telepítést, hagyományosan. Ezzel felmászik a rendszer közvetlenül a külső SSD-re.

Miután végzett, bezárod a virtuális gépet, újraindítod a gépet, és bebootolsz a külső SSD-ről. Bootmenübe be, ott kiválasztod, simán el fog róla indulni a Win10 Win To Go módban, de ebből te semmit nem fogsz érzékelni, mivel normál telepítésnek tűnik. Így elvileg az UEFI-vel sem kell szenvedned, mert BIOS Legacy MBR módban lesz telepítve.

De ha csak BIOS frissítésre kell, azért felesleges egy egész Windows-t feltenni. Pendrive-ról is lehet frissíteni BIOS-t, létrehozol rajta egy FAT32 partíciót, megformázod, és rámásolod a BIOS fájlt (ne legyen betömörítve). A trükkje az egésznek, hogy a pendrive nem lehet 1 GB-nál nagyobb! Majd a bootmenüben bootolj erről. Simán el kell indulnia a BIOS frissítésnek. A HP8570p-nál én csak 2012-es BIOS-t látok a HP oldalán, 2018-as nincs említve.

[ Szerkesztve ]

(#14298) ubyegon2 válasza Frawly (#14297) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a WInx-es 5leteket, mondjuk egy szót sem értek belőle, mint anno a Linux első telepítése előtt.....

Linux alatt su-val QEMU-ban csinálj egy KVM virtuális gépet: - aham. Ez se lesz akkor, nem virtualizálok. Szerintem majd meglátom felmegy-e normálisan. Megvan a HP-re is lassan, ami jól fut rajta és smooth minden, desktopra régen, aztán majd valamivel elütöm a felesleges időmet, ezzel a kisgazda mentalitással nem tudok mit kezdeni. Nagyon kis csapat a Linuxos, de egy részük csak mások basztatásával érzi jól magát. :U

Ezen a BIOS frissítésen még gondolkodom, ki tudja javít-e valamit. Ill az UEFI hülyesége van csak a HP-nek, amiről tudok. Azért elmentem, amit írtál. ;)

Tudom, hogy 2012-es van csak. Kivéve itt:

2018-as, Csixy küldte át.

[ Szerkesztve ]

(#14299) Vladi válasza bambano (#14287) üzenetére


Vladi
nagyúr

"itthonra csináltam egy racket magamnak."

10+ év itteni fórumozás után szerinted ezen ki lepődik meg, vagy ki akad fenn?

De nézem, van vagy 30 új háesz, ezek vagy feneketet nézegetnek, vagy winelnek, vagy bevándorolnak. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14300) cappa72 válasza Vladi (#14299) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én a fenekek mellett voksolok, ha szavazást írnátok ki. 👍
A legjobb offtopic.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.