Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13301) ubyegon2 válasza zoltanz (#13300) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, én már elveszítettem a meg sem lévő fonalat, nekem a ROM már a telóban lévő főzhető valamit jelenti..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#13302) F34R válasza ubyegon2 (#13301) üzenetére


F34R
nagyúr

lefotoztad magad? :DDD

(#13303) ubyegon2 válasza F34R (#13302) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább én lőttem volna ezt a fotót..... :N

(#13304) #33253120 válasza ubyegon2 (#13303) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nővé kívánnál válni? :Y

(#13305) Siriusb válasza #33253120 (#13304) üzenetére


Siriusb
veterán

:DD
Ez szép leütés volt!!!!

(#13306) zoltanz válasza ubyegon2 (#13303) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ebből már nem jössz ki. :N
Telefonszám jöhet privátban. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13307) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az baj a mai emberben, hogy csak abban tud gondolkozni ami bizonyítható, ez elveszi lelkesedését.
Érdekes az ókorban nem voltak kapaszkodók, mégis mennyi helyes, újszerű meglátás született simán "józan" ésszel. (persze sok fatális hiba is, mind ahogy a mai agyon tételezett, lexikalizált, túlkomplikált korszakunkban is.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13308) #33253120 válasza Siriusb (#13305) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#13309) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ritka marhabélek vagytok! :D
Ez a kép olyan, mintha én lőttem volna a hugiról! Nem selfie! Nézd már meg az ujjait a csajnak! :Y

(#13310) #33253120 válasza zoltanz (#13307) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen, mint pl az okság elve, meg, hogy a mozdulatlanság a test alapállapota.

(#13311) F34R válasza ubyegon2 (#13309) üzenetére


F34R
nagyúr

Hugi? szoval pedo is vagy :P :DDD

(#13312) zoltanz válasza #33253120 (#13310) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A test alapállapota az embriópóz. Abba ébredek mindig másnaposan a hűtő mellett. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13313) bambano válasza ubyegon2 (#13303) üzenetére


bambano
titán

én meg nem a fotót lőném, max. magányos estéken :P

de ha már rámszóltatok, hogy blogolok, érdekel valakit egy nem szokványos desktop összerakásról blog?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13314) ubyegon2 válasza bambano (#13313) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

én meg nem a fotót lőném

OK, de én azért új huginál betartom a fokozatosság elvét! ;)

érdekel valakit egy nem szokványos desktop összerakásról blog?

Naná! :) Főleg a desktoprendszerrel való bénázás..... (sokan nem tudják, hogy a home user desktop rendszerekkel kicsit hadilábon állsz)

de ha már rámszóltatok, hogy blogolok - ebben most nem volt semmilyen rosszindulat! :N

[ Szerkesztve ]

(#13315) zoltanz válasza bambano (#13313) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"érdekel valakit egy nem szokványos desktop összerakásról blog?"

Érdekel, bár nembiztos, hogy értelmezni tudom, én kezdő Linuxos vagyok. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13316) ubyegon2 válasza F34R (#13311) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem 30 alatt mindenki hugi volt előző melóhelyemen is, kicsit nehezen is szokták meg, főleg felső szinten.

Amúgy ezzel a piros ruhás hugival már nehéz lenne liliomot tiprákolni. :N

(#13315) zoltanz

Engem is sok minden érdekel, amit egyébként értelmezni sem tudok! ;] (például női gondolkodás, lélek etc....)

[ Szerkesztve ]

(#13317) F34R válasza bambano (#13313) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi a nem szokvanyos? 64 dinnyemagos, 128GB memorival ellatott NWMe SSD Raid 10Gbites halozati intefacekkel?
Persze hogy erdekel... de kizarolagos Windows desktopos irasokat akarok latni toled :P

(#13316) ubyegon2

Nah ezt en is betolom ;] HUGi

[ Szerkesztve ]

(#13318) zoltanz válasza ubyegon2 (#13316) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem értelmezi kell őket hanem szerelmeskedni velük. :P

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13319) #33253120 válasza bambano (#13313) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jöhet a nem szokványos desktop, nem hétköznapi története.

(#13320) #33253120 válasza zoltanz (#13312) üzenetére


#33253120
törölt tag

Stimmel. A mozdulatlanságra való törekvés a testek fő célja. Mennyi pia volt abban a hűtőben? ;]

(#13321) zoltanz válasza #33253120 (#13320) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Khhm. Nem sok, amit balra látsz azokat vittem be a "pánikszobába" magammal. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13322) #33253120 válasza zoltanz (#13321) üzenetére


#33253120
törölt tag

A két kis piezzo jól le van barnulva.... Túlhajtottad? Nem gondolkoztál még valami rendes, hangos, jó minőségű rendszerben? ;]

(#13323) zoltanz válasza #33253120 (#13320) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1993 volt még egy berúgás, kimaradt az év, de elolvastam a híreket most címszavakban: [https://hu.wikipedia.org/wiki/1993] ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13324) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Mi a fene van ma, telehód? Ennyi zavarosat nem szoktatok itt említeni...... :P :Y

(#13325) Frawly válasza ubyegon2 (#13316) üzenetére


Frawly
veterán

Ha 18 év felett van a hugi, pedo nem vagy, de incesztben még utazhattok :D

A felső szinten hugizáson felröhögtem. Jó hogy nem már nem mucikáztad vagy csillagvirágszáloztad estleg öngyömböngyöm-özted le őket :DDD

(#13326) zoltanz válasza ubyegon2 (#13324) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy hét rehabra elküldhetnél valami Bajor-Alpoki szanatóriumba. :K
Biznisz Klassz úttal (tudod ahol ehető a kaja a gépen) ;] Vip zárt osztályra a Sasfészekbe.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13327) ubyegon2 válasza Frawly (#13325) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha 18 év felett van a hugi, pedo nem vagy, de incesztben még utazhattok

No, itt akkor csak le vagyok maradva.... ;]

Nincs mucikázás, mindenki koma vagy hugi, így egyszerűbb. Akikkel jórészt egy időben kezdtem, megszoktak, akik később jöttek, annak meg szóltak, hogy van itt egy ilyen. :D

(#13328) ubyegon2 válasza zoltanz (#13326) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezen ne múljék! Menj ide! (én elküldtelek, többi te dógod) :K

Vip zárt osztály még mit nem! :N

[ Szerkesztve ]

(#13329) bambano válasza F34R (#13317) üzenetére


bambano
titán

grandiózus tervem van a vezetékhalmok megszüntetésére.
a belseje nem különleges.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13330) Vladi válasza bambano (#13313) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amennyiben dekopírfűrészt is használtál, akkor igenfőleg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13331) F34R válasza bambano (#13329) üzenetére


F34R
nagyúr

Wireless everything? mondjuk jah azt megneznem.

(#13332) bambano válasza bambano (#13329) üzenetére


bambano
titán

no, összeraktam a grandiózus házat. további cuccok érkezésére kell még várni, úgyhogy ma csak alap debian installig szeretnék eljutni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13333) F34R válasza bambano (#13332) üzenetére


F34R
nagyúr

debian netinstall !!!! ;]

(#13334) Frawly válasza bambano (#13332) üzenetére


Frawly
veterán

Miért nem CentOS? Abból is a 6-os, ropogós 2.6-os kernellel. Jól meghajtsa az újabb hardvereket :DDD

Én most Archon a 4.19.8-as kernelt várom, mert ext4-BLKMQ sheduler bugot abban javították.

(#13335) bambano válasza bambano (#13332) üzenetére


bambano
titán

ennyi volt.
nyilván netinstall, nyilván legfrissebb bétás debian 10. megfelelően friss netinstall letöltése, telepítése a szerverre, majd boot, debian telepítés, full mate környezet, 1085 csomaggal.
reboot után néma csend, két másodperc alatt kiderült, hogy a debian másik meghajtót tekint elsődlegesnek, mint a bios, tehát majd biosban boot sorrendet kell állítanom.

szóval a debian felrakta magát, egyet bootolt, és jó is lett volna, ha nem rakok két nvme meghajtót a gépbe. pedig nehezítésként multistream displayport van rajta, két monitorral.

NINCS MIT KONFIGOLNI rajta. hallod, kedves microsoft?

ha levonom, hogy a bios sorrend miatt elment vagy 3 perc, meg közben a göngyöleget is pakoltam, ezért nem ütöttem rögtön mindenre a választ, így volt vagy 40 perc a telepítés.

közben azon röhögök, hogy ezek az iponos gyerekek úgy csomagolnak, hogyha viktor két percre kijön az országházból, mire visszamenne, körbe van tekerve pufinejlonnal meg 4 kilométer ragasztószalaggal :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13336) Rimuru


Rimuru
veterán

Egy emberrel megint kevesebb, kinek a masodregje volt? ;]

Vigyázat, csalok!

(#13337) Frawly válasza Rimuru (#13336) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig nem tűnt rossz arcnak, emlékeztetett valaki régi tagra az írási stílusa. Nem tudom milyen panasz alapján tiltották ki. Az értem, hogy másodreg, de valakinek jeleznie kellett valami alapján.

(#13338) Frawly válasza bambano (#13335) üzenetére


Frawly
veterán

A 2 mp bootidő nagyon szép. Főleg ha komplett DE-t (Mate) bootol be. Gondolom az NVMe miatt. Milyen SSD-t vettél végül? Samsung 970 EVO?

Nekem eddig a rekord 3-4 mp. között vanilla Arch Openboxszal, SATA3 SSD-vel (Crucial MX300). Igaz azóta már Gnome3-at használok, meg volt egy-két Spectre/Meltdown-folt, ami lassított az ügyön, így 10 mp környékén vagyok.

Egyébként ez a 2-6 mp. közötti bootidő már olyan gyors, hogy értelmetlenné teszi a hibernálást is. Így legalább tiszta lappal is indul az ember, nincs az, hogy nem jön vissza az ember hibernációból.

Ha egyébként sebesség, a leggyorsabb disztró állítólag a Clear Linux, külön Intel procikhoz optimalizálva, de még nem próbáltam, nem néztem milyen csomagkínálat van hozzá.

(#13339) Rimuru válasza Frawly (#13338) üzenetére


Rimuru
veterán

Clear linux telepitoje valami rettenetesen rossz, szerintem kb minden jobb lehet annal. :DDD (na jo Alpine is hasonlo szinten van)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13340) bambano válasza Frawly (#13338) üzenetére


bambano
titán

hol írtam olyat, hogy 2 mp a boot idő?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13341) ubyegon2 válasza Frawly (#13338) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 2 mp bootidő nagyon szép.

Én ezt nem látom sehol amúgy. ;)

Gondolom az NVMe miatt. ooóóóó, na várjunk csak! Az SSD topikban nem mindig azt írjátok, hogy qrvára nem számít ilyenkor, hogy NVME vagy Sata-s az SSD? :F

(#13335) bambano

Ezt a csutitörp körbefóliázást azért megnézném én is! ;]

No de hol a blog többi része? Remélem még folyt. köv. meg képek is kellenek azokról a nem létező kábelokról.

[ Szerkesztve ]

(#13342) ubyegon2 válasza bambano (#13340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ugye, hogy neked is gyanús? Bár Frawly csaak ezt írta és ez igaz is :

A 2 mp bootidő nagyon szép.

Szép, ja!

(#13343) bambano válasza ubyegon2 (#13341) üzenetére


bambano
titán

"Ezt a csutitörp körbefóliázást azért megnézném én is!": én az országház körbefóliázását akartam írni...
komolyan, majdnem annyi idő kibontani a szállítási csomagolást, mint összerakni a gépet...

jelenleg a projekt paused, mert egyrészt volt pár alkatrész, amiről tudtam, hogy még meg kell rendelni, másrészt lett pár alkatrész, amiről azt hittem, hogy megvan, és/vagy jó cucc van meg, de nem.

például nincs rgb led a házhoz adott gyári ventillátorokon... :P meg nem is pwm-esek, ez valódi hiba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13344) ubyegon2 válasza bambano (#13343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

én az országház körbefóliázását akartam írni...

Úgy is jó lenne, bár eléggé óvták minap is a körbefóliázóktól a Házat!

Akkor alakul azért, a gyári ventik meg ugye azért vannak, hogy hamar vegyél másik CPU-t, VGA-t. :D
Gondolom az RGB csak poen volt.....

Komoly erőmű lesz az, ha kész lesz. Az NVME SSD-re is raksz hűtést? Más haszna úgy sincs alapesetben ezeknek.

(#13345) Frawly válasza bambano (#13343) üzenetére


Frawly
veterán

Úristen, RGB led, mennyéinnen :DDD Ha nem ismernénk, azt hinnénk, hogy valami 10 éves Gamer Pisti vagyol.

(#13346) bambano válasza ubyegon2 (#13344) üzenetére


bambano
titán

másik cpu-t nemigen fogok venni, i7-8700k került bele, ezzel egy darabig illene boldogulni, főleg, hogy komoly játékokkal nem szoktam játszani. ramból is csak 16 giga ment bele, mert egyrészt mostanában kicsit elszállt a piac, másrészt a mostani desktopomban se használtam ki a sok ramot.

másik vga azért nem lesz bele, mert nincs benne most se, így a *másik* jelző nem értelmezhető. meg nincs is rá szükségem.

nem érzem, hogy komoly gép lenne. egy rendes, melóra tervezett desktop, de semmi csúcs vagy kiugró dolog. az ssd-k közül az egyiken van hűtés, a másikra meg ráfúj a proci hűtő. apropó, mikor kibontottam a procihűtőt (direkt kicsit rendeltem, hogy beleférjen a házba), leesett az állam, hogy mit értenek mostanában kicsi alatt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13347) Frawly válasza ubyegon2 (#13341) üzenetére


Frawly
veterán

Elismerem, hogy a 2-3 mp különbözet soknak tűnik, -33% lefaragásának. De ha ilyen 20 mp-es bootidőben gondolkozol, meg 40 mp-es játékbetöltési időkben, ott már nem ilyen látványos a különbség, tényleg alig pár másodperc. Az SSD-s topikban a legtöbb ember Windowshoz meg játékokhoz vesz SSD-t (vagy harmadik felhasználásként régi gépben kerül, ahol nincs M.2 foglalat, meg csak SATA2 mód a maximum). Windowson semmiképp nem lesz 2 mp-es bootidő, Windowson 4-5 alá nem nagyon lehet bemenni Optane-nel sem. Egy SATA3 SSD meg 5-6 mp. alatt tudja bootolni ugyanazt. Ezért nem szoktuk ajánlani, általában a legtöbb felhasználónak csak feleslegesen kifizetett különbözet, meg csak jobban melegszik, hűteni kell, meg ahhoz kell olyan erős gép is, hogy ki tudd hajtani, meg az M.2 PCIe foglalatnak is Gen3 x4-esnek kell lennie. Viszont ma már annyira nem olyan drága a SATA-sokhoz képest, így akár miért ne. Bár én még mindig inkább vennék ugyanazért a pénzért egy 2×-es tárterületű SATA3-as SSD-t, mint 1×-es tárterületű NVMe-t. A Linux kernele úgyis cache-el, mint az állat, ha van bőven szabad RAM. Nálam a lemezműveletek többségében a DDR3 RAM sebességével mennek.

De az SSD topikban a legtöbb kérdezőnek az a fontos, hogy HDD-ről ne 1-2 percig bootoljon a Win, meg ne 2-3 percig töltsön a játék, meg egy Win10 frissítés ne 2-3 óra legyen, hanem lemenjen néhány másodperces, értelmes időre, ezt pedig egy belépő szintű, UV500 is tudja, a bootidőt leviszi 6 mp közelébe, a játékbetöltési idő csak 20 mp lesz, a legvadabb Win10 évszakos update sem tart 10-15 percnél tovább. Ehhez képest már nem nyernének annyit egy NVMe-vel, az nem lenne érezhető gyorsulás, azt az 1-2 másodperc lefaragását alig érzed, csak stopperrel mutatható ki, vagy ha egymás mellé teszed a kettőt. Egy HDD-hez képest még egy ótvar A400 vagy WD Green SSD is dimezióugrál. Főleg Linuxon, ami profi cache-eléssel tompítani tudja a háttértár lassúságát, Windowson jobban kijön a nyers sebességkülönbség.

Annak meg kifejezetten szoktuk ajánlani, aki nagy fájlokkal dolgozik, videót vág, virtuális gépekbe telepít, meg virtuális gép állapotait lapozgatja vissza, stb.. Ezekkel ki lehet használni a sebességét.

Félre ne érts: az NVMe gyorsabb, de inkább fájlmásolnál, nagyobb fájloknál jön ki. Sok kis fájl betöltésénél meg OS bootolásánál egyéb bottleneck is fellép, azok alá hiába teszel akár RAM drive-ot, akkor sem lesznek egy szinten túl gyorsabbak. Ezt le lehet mérni, ha RAM disket létrehozol, és onnan is futtatsz dolgokat, NVMe-ről meg SATA SSD-ről is, meg fogod látni, hogy elég elenyésző betöltési időkülönbség lesz a 3 között, elsőre nagyon meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#13348) ubyegon2 válasza bambano (#13346) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy APU lesz benne. Mondjuk annyi pénzért már beleférhet egy uhd630 simán. Én is meglepődtem, mikor láttam valami kicsomagolós videót, lovat ágyon lehetne ütni ezekkel a procihűtőkkel.
Az nem aggaszt, hogy a procihűtő időnként meleget tol az SDD-re?
Frawly koma megmondja kapásból mennyit bírnak ezek a nvme SSD pótlékok.

[ Szerkesztve ]

(#13349) bambano válasza ubyegon2 (#13348) üzenetére


bambano
titán

"Az nem aggaszt, hogy a procihűtő időnként meleget tol az SDD-re?": nem, ez aggassza az ssd-t...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13350) Frawly válasza bambano (#13346) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem a SATA3 SSD, az i7-2620M is elég, ami most van, meg a 16 GB RAM-ot sem használom ki, még overkillnek is minősülnek, nem hogy az i7-8700K, meg az NVMe. Ha gépet is fejlesztek, az majd amiatt lesz, mert játékokhoz rendes dedikált GPU kell, nem ilyen integrált IGP fosok. Az IGP-vel nem csak az a baj, hogy lassabbak, de lassabban érik el a RAM-ot, mint a dedikált GPU a dedikált VRAM-ot, meg sok OpenGL extensiont nem támogatnak, pl. nemrég a Medal of Honor Allied Assaultba futottam bele, ami Intel IGP-n nem megy, mivel valami OpenGL 1.3-ból kell neki egy-két GL extension, az újabb Intel IGP-t, meg csak 2.5-től támogatják rendesen. Persze Wine alatt le tudtam tiltani egy .reg fájllal ezeket a GL extensionöket, így megy a windowsos MoH:AA. A linuxos natív is megy, de abban bugos a hang.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.