Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) ubyegon2 válasza Frawly (#13800) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezzel nem PC-t téglásítanál, legfeljebb az alaplapot, ami az érték tizede. 😉
Persze meg se lepődök, hogy erre is az a csoda UEFI képes!

[ Szerkesztve ]

(#13802) Apollyon válasza Cyrin (#13796) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A sok birka, LOL :DDD
Pont, hogy annak kéne haladnia a korral, aki még mindig azt a már lejárt fészbukot tolja :) arról nem beszélve hogy erőlteti másokra.

(#13795) F34R: The Social Network (2010)
Ebben a filmben egész jól összedobták a sztorit, és hogy hogyan jutott el a 2010-es szintig (amikor még használható volt).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13803) Frawly válasza ubyegon2 (#13801) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, erre a rosszul implementált UEFI képes. A normális alaplapokon lévő szabvány UEFI-nél ez nem jelent gondot, a load defaults visszatölti az alap bejegyzéseket. Csak extrém példának írtam, hogy nem csak a félrement BIOS flashelés tud téglásítani.

De valóban, ez nem az egész gépet, csak az alaplapot téglásítja. Esetleg ha valaki arra utazik, hardveres öntitkosítással SSD-t is lehet téglásítani, ha kizárja valaki magát belőle (elfelejti a jelszót, elgépelve adta meg a jelszót titkosításkor, félresikerült a hdparm-huszárkodás).

(#13804) ubyegon2 válasza Frawly (#13803) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nehéz kibírni röhögés nélkül, ha nem jön össze a hardveres titkosítás jelszava! 😁
Mondjuk a saját idiótaságától nehéz megmenteni az embereket!

(#13805) F34R válasza Apollyon (#13802) üzenetére


F34R
nagyúr

Lattam, ismerem; igaz kb a megjelenese napjan volt es halvanyan meg dereng valami...

(#13806) F34R válasza Apollyon (#13802) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem meg a 2004/2005-s sematol nem kellett volna elmozdulni.. [link]

Ez most egy vicc akar lenni? [link]

[ Szerkesztve ]

(#13807) Apollyon válasza F34R (#13806) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm ezekből szerintem a 2006-os néz ki a legjobban. De a többség bármelyikre lecserélné a timeline-os overengineered verziót.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13808) sh4d0w válasza ubyegon2 (#13801) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, az a fasza systemd, amelyik írható változókba teszi be az UEFI értékeket.

https://www.coreinfinity.tech

(#13809) Frawly válasza sh4d0w (#13808) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ez meg a másik. Az önmagában nem baj, hogy írhatóvá is lehetne tenni, mert az jól jön, ha UEFI bootot akarsz konfigurálni az UEFI-be való belépkedés nélkül, hanem a gond az, hogy defeault írhatóvá teszi, ami eléggé nyílt biztonsági rést eredményez.

(#13810) 0xmilan


0xmilan
addikt

Apropo systemd meg biztonsagi res. Ideje frissiteni. :D

(#13811) F34R válasza 0xmilan (#13810) üzenetére


F34R
nagyúr

Nizee..... ;]

(#13812) bambano


bambano
titán

[link]: rendes motor, a hengerűrtartalma 1.11 liter.

nyilván nem a hat henger összesen, hanem hengerenként... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13813) Apollyon válasza bambano (#13812) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én nagyon bírom ezeket a nagy dögöket, persze ha figyelembe vesszük, hogy odaát csak ~3 dollár egy gallon benyó.
Ez pedig nagyon tetszik:
"Ám a Ram a német luxusterepjárókkal ellentétben nem csak mások nyomasztására alkalmas, vannak célszerű értékei is." :C

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13814) F34R válasza bambano (#13812) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat ez kene' baszod... :DDD

(#13815) bambano válasza Apollyon (#13813) üzenetére


bambano
titán

ahogy az m gmbh főnöke mondta anno: a köbcentit csak a még több köbcenti pótolhatja :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13816) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Ajánlom figyelmetekbe a Deepin Lnux-ot..nagyon jól árgondolt, pofás OS saját fejlesztésű grafikus környezettel, kínai cucc, de nemzetközi régiót beállítva nem találkoztam zsiráf-krokodil kombó írásjelekkel, 15.8 az aktuális verzió, rolling update..debian alapú, kezeli a .deb csomagokat is, egyenlőre nagyon tetszik, egyetlen negatívum, hogy régebbi gépekre nem ajánlnám, mert memória igénye közelíti a win10-ét.
Deepin

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13817) Apollyon válasza bambano (#13815) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát jah, de azért nem költenék 500 dollárt havonta csak üzemanyagra :D
Ellenben egy 4,2-es V8-cal már bőven elégedett lennék.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13818) bambano válasza CsaBully (#13816) üzenetére


bambano
titán

azon kívül, hogy egy kémcucc, nincs is igazán más negatívuma.

eszem megáll, hogy emberekben felmerül, hogy távközlésre kínai lomokat használjanak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13819) bambano válasza Apollyon (#13817) üzenetére


bambano
titán

a helyes kérdés, hogy van-e 500 dolcsid gázolajra :)

meg az is kérdés, kinek mennyit ér az, hogy milyen autóban ül. akinek az autó csak közlekedőedény, annak nyilván semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13820) Apollyon válasza bambano (#13819) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Itt most nem a kifejezésbe akarok belekötni, csak tisztázni, hogy remélhetőleg gázolajra sose kell kiadnom egy centet se. :D
Ellenben a benzinnel nincs gondom, pontosabban a benzin az egy amivel nincs. Oké tudom, nincs akkora nyomaték stb., de nem vagyok egy autóbzi, vigyen el A-Z-be a lehető legkevesebb átlagéves szervizköltséggel. :D
Barbár se vagyok, mert szeretem pl. a japánt, és azért elsősorban azt, mert jelen pillanatban elérhetőbb és gazdaságosabb is mint pl. egy usákiai gépezet.

Formára nálam egyébként eddig ez a best of bestest: [link] Erre durván porcosodik.

De bejön a pickup is, ki is tudnám használni. :D Amúgy meg családra is kell gondolni, és a kombi is bejön. Szal nem közlekedőedény, ha lenne pl. az a lex, azt tuti hogy mindennap tejben-vajban füröszteném :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13821) bambano válasza Apollyon (#13820) üzenetére


bambano
titán

az az autó, amit linkeltél, minden tekintetben megtestesíti nálam az autó antitézisét.
ha választani kellene, hogy az, vagy bkv, akkor bkv.
egyébként szerintem semmi gond nincs a gázolajjal, amíg teherautóba öntik. és ha az usákoknál mostanában zajló időjárást nézzük, jó az a dömper, egy kicsit emelni kellene a futóművén, oszt annyi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13822) CsaBully válasza bambano (#13818) üzenetére


CsaBully
aktív tag

van erre a "kémcucc" véleményedre valami tényszerű információ is vagy csak minden kémkedik ami keletről jön? :)

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13823) bambano válasza CsaBully (#13822) üzenetére


bambano
titán

feltételezem megnézted a disztró weboldalát, ott van a jobb oldalsávban fórum ajánló, ott konkrét bizonyíték van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13824) Apollyon válasza bambano (#13821) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valóban van benne pár motívum ami nem kéne, de maga a karosszéria basic formája el van találva a lexnél.

Apropó dömper, F150 és attól felfele is vannak ám jó gépek, azoknál masszívabb a futómű.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13825) F34R válasza Apollyon (#13820) üzenetére


F34R
nagyúr

lattad a speedzone.hu-s tesztet? ott van a lexus.

(#13826) CsaBully válasza bambano (#13823) üzenetére


CsaBully
aktív tag

utánanézten és igazad van a 15.5 valóban küldte az adatokat a serverre..viszont azt olvastam hogy a 15.8-ból ezt kivették, illetve tűzfalon figyeltem a store-t , ami ugye elvileg küldi a felhasználói adatokat és nem tapasztaltam semmilyen aktivitást ami szokatlan lenne..ugyanezt olvastam a distrowatch kommentjeiben is.

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13827) F34R válasza CsaBully (#13826) üzenetére


F34R
nagyúr

Mindegy a Debian sid is ajanlottabb mert tiszta. Vagy devuan ceres.

(#13828) tvamos válasza Apollyon (#13820) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ez a szamuraj karddal hasitott lampa nagyon nem jon be. Mondjuk a tobbi resze meg egy cupe. Biztos velem van a baj, es tul konzervativ az izlesem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13829) bambano válasza CsaBully (#13826) üzenetére


bambano
titán

tehát hiszel annak, amit ezügyben olvastál?
naiv...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13830) CsaBully válasza bambano (#13829) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Talán lenne erre is megoldás, le lehetne ellenőrizni, de addig nem terjed a tudásom....lehet olyat hogy tiltani minden kimenő kapcsolatot és egyenként engedélyezni, mikor ki akar lépni a tűzfalon,hogy meg is jegyezze azt a process-t? Esetleg mindez vmilyen GUI-val végrehajtható?
Köszönöm válaszod..

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13831) tvamos válasza CsaBully (#13822) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem arra kell a bizonyitek, hogy nem csinaljak, es ha nincs, abbol indulok ki, hogy de csinaljak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13832) CsaBully válasza F34R (#13827) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Jelenleg debian stable-t használok KDE plasma-val, de nagyon pofásnak találom a deepin-t.

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13833) CsaBully válasza tvamos (#13831) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Hát ez is egy szempont..én meg egyszerűen kiváncsi vagyok :)

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13834) 0xmilan válasza CsaBully (#13830) üzenetére


0xmilan
addikt

Elozo cegnel Little Snitch volt erre a feladatra befogva es szerintem jol tette a dolgat.
Ennek az open sauce implementacioja az opensnitch.
Nem ismerem kozelebbrol, de jonak nez ki + sok csillaga van githubon.

Btw ez nem offtopic. Ilyet csak ugy szabad kerdezni, ha utana posztolsz nehany nsfw kepet.:D

(#13835) CsaBully válasza 0xmilan (#13834) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Köszönöm meglesem :)

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13836) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt nem vanzerkodni :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13837) ubyegon2 válasza zoltanz (#13836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, winetta vagy inkább fini vienetta... :Y

amúgy is kicsit uncsi volt már itt olvasni a Linux programok topik témáit. na jó az USA velorexek még jók voltak talán......

vanzerkodni - az mi?

[ Szerkesztve ]

(#13838) CsaBully válasza 0xmilan (#13834) üzenetére


CsaBully
aktív tag

:P

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#13839) Rimuru válasza zoltanz (#13836) üzenetére


Rimuru
veterán

bimbo nem latszodhat - bann. ;]

de en nem fogok vamzerkodni ;)

Vigyázat, csalok!

(#13840) ubyegon2 válasza Rimuru (#13839) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor itt egy láthatatlan bimbó:

Mennyivel jobb? ;]

[ Szerkesztve ]

(#13841) zoltanz válasza ubyegon2 (#13840) üzenetére


zoltanz
nagyúr

;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13842) Vladi válasza ubyegon2 (#13840) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mivan megint vineltek? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13843) F34R válasza ubyegon2 (#13840) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez cuki :P

(#13844) ubyegon2 válasza Vladi (#13842) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, de nem vele. Sajna.... :-(

F34R

Ő is.

[ Szerkesztve ]

(#13845) Siriusb válasza ubyegon2 (#13844) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem a képről inkább egy réges-régi reklám jut eszembe: yt video
Tudom, velem van a baj. :D

(#13846) ubyegon2 válasza Siriusb (#13845) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Veled hát! Windowst emlegetsz itten.....még ha múanyag is. :D

Amúgy ritkán, de láttam ilyet igaziban is anno.

(#13847) bambano válasza ubyegon2 (#13844) üzenetére


bambano
titán

egész pontosan most kit/mit értesz ő alatt?
hint: hajóknak, autóknak, űrhajóknak is van nevük, mindig nőnemű... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13848) ubyegon2 válasza bambano (#13847) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

"Ő" alatt a repcsis hugit értem, nem bimbó bornyút! 😁
Hidd el én sajnálom legjobban, hogy nem tudom a nevét, ill. , hogy ő sem az enyémet.

(#13849) bambano válasza ubyegon2 (#13848) üzenetére


bambano
titán

azt hittem, a repcsit érted :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13850) ubyegon2 válasza bambano (#13849) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem, bár hosszabb távon jobban járnék vele. 😉
De így hugival együtt is kipróbálnám még egyszer!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.