Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) Rimuru válasza Siriusb (#13400) üzenetére


Rimuru
veterán

Rubber duck debugging

Vigyázat, csalok!

(#13402) Frawly válasza Apollyon (#13397) üzenetére


Frawly
veterán

AMD kártyát érdemesebb venni Linux alá. A nyílt driverei jobbak, nem kell zárt driverekkel szórakozni, hogy értelmes teljesítményt hajts ki belőlük. Én már csak emiatt is ezt vennék. Persze az NV sem rossz, de abból szerintem is megéri jobban a 10-es széria, a 20-as megjelenével olcsóbb is lett, meg nem annyival gyengébb.

(#13403) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

videón az, amikor a szőkenő tud tolatni/vezetni

(#13404) bambano válasza ubyegon2 (#13403) üzenetére


bambano
titán

nyissunk threadet a szőke, a festett szőke, a platinaszőke és a melírozott közötti különbségekről? :P
vagy csak úgy gondolod, hogy az, hogy sötétbarnára festette a haja tövét, az a mesterséges intelligencia, az önvezető parkolórendszer a kamionban? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13405) Siriusb válasza Rimuru (#13401) üzenetére


Siriusb
veterán

A gumikacsáról inkább egy film jut eszembe Konvoj címmel, még az előző évezredből, amiről talán a T. Társaság nem is hallott. :))

(#13403) ubyegon2
Ha megcsinálja szervo nélkül is, megemelem a kalapom. :D

[ Szerkesztve ]

(#13406) bambano válasza Siriusb (#13405) üzenetére


bambano
titán

a Gumikacsa, aki úgy rázta le a rendőrt, hogy megsúgta neki, az előtte menő autót vezető csajon nincs bugyi? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13407) ubyegon2 válasza bambano (#13404) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyissunk! Első Selmeczi kiflicsücsök Gabi néni 'cak' tipusú sajtótájékoztatója. zsöngébb idegrencerűek ne nézzék.....

De miért???? Cak.....

(#13405) Siriusb

Így könyökölve tenyérrel elegáncsos ez! :)

még az előző évezredből, - ez de rosszul hangzik, de sajna igaz.....ránk nézve

[ Szerkesztve ]

(#13408) bambano válasza ubyegon2 (#13407) üzenetére


bambano
titán

Lockheed Gabi? :P

"Így könyökölve tenyérrel elegáncsos ez!": erre mondta a tréner, hogy a teli tenyérrel forgatás az a német tányérmosók mozdulata, nem a sofőröké.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13409) Siriusb válasza bambano (#13406) üzenetére


Siriusb
veterán

A lényeget sikerült kimazsolázni, látom. :DD

(#13410) ubyegon2 válasza bambano (#13408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Inkább a hozzáillő bonyolultságra asszociáltam, de valóban, volt ott a reppencsbeszerzési akció is....akkor legye kiFly-16 Gabikanéni.

német tányérmosók mozdulata

Ez nekem új még, igaz úgy általában nem sok nemzeti tányérmosót ismerek. Azok is Londonban gyakoroltak.

[ Szerkesztve ]

(#13411) bambano válasza Siriusb (#13409) üzenetére


bambano
titán

miért, azt kellett volna felhoznom összehasonlításként, hogy az előbb itt linkelt melírozott gizi simán betolatott a raktárba (vegyük fallikus szimbólumnak? :P ), miközben a pasik annyira se tudtak vezetni a konvojban, hogy lerombolták a falut? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13412) Siriusb válasza bambano (#13411) üzenetére


Siriusb
veterán

Na de melyik jutott először eszedbe? Végezzünk egy kis pszichoanalízist, vagy jobban járunk, ha nem tesszük? ;]

(#13413) Siriusb válasza Siriusb (#13412) üzenetére


Siriusb
veterán

No, úgyis kevés linuxos kép volt itt mostanában. ;)

(#13414) bambano válasza Siriusb (#13412) üzenetére


bambano
titán

végezhetünk, ez egy jól felszerelt topic, van kéznél szakember :)
de nem érdemes túl mély gondolatokban reménykedni, nem vagyok én bonyolult :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13415) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Pszichóanál íz is lesz!? 😂
Az már döfi! Ha úgy nézzük....de amúgy nézve is.

(#13416) Siriusb válasza bambano (#13414) üzenetére


Siriusb
veterán

Ááááá, túl veszélyes lenne megcsinálni, nehogy a végén mindannyian egy zárt helyen kössünk ki. :)

Szerk.:
(#13415) ubyegon2
Azt hiszem Freud rajtad is könnyen eligazodna. :D

[ Szerkesztve ]

(#13417) ubyegon2 válasza Siriusb (#13416) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogy. 🤔
Sose azt írom, amit gondolok, vagyis nem azt gondolom, amit írtam....vagy most akkor hogy is van!?
(kavarodás van kialakulóban)

(#13418) Vladi válasza ubyegon2 (#13417) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor jöhet a szokásos?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13419) ubyegon2 válasza Vladi (#13418) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A gömbölyű formák határozottan jót tesznek a pszichémnek, szóval jöhetnek! 🙂

(#13420) Siriusb válasza ubyegon2 (#13419) üzenetére


Siriusb
veterán

Tegyek fel a hasamról is egy képet? :DDD

(#13421) ubyegon2 válasza Siriusb (#13420) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak arra érvényes az iménti, ami rendeltetésszerű és általános ismérvek alapján gömbölyű. Defektusos amorfinok kivételt képeznek. 😂

(#13422) I02S3F válasza Vladi (#13418) üzenetére


I02S3F
őstag

Miféle gyógyhatású készítmény ez?:)

(#13423) Rimuru válasza Rimuru (#13368) üzenetére


Rimuru
veterán

Jott egy ujabb adag. Nagy a kaosz GLS-nel, a haz az kesobb jon... :(

Vigyázat, csalok!

(#13424) Apollyon válasza Rimuru (#13423) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Decemberben nem csak ott, hanem az összes futárnál káosz van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13425) ubyegon2 válasza Rimuru (#13423) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vagy a webshopnál. ;] Nekem a GLS óraműszerűen működött 3 alkalommal, 2x pontosan megrendelést követő napon jöttek felvenni csomagot és a 3. Germanyba x nap/night felvétel - x+2. nap monday átadás! :Y
Pedig Germanyban a törököt még németül se nagyon tudnak, meg vannak még románok.

A super német futárcég a Hermes 3 hét alatt hozott idáig egy kiscsomagot 15+ euroért.
Végbeles 8eft alatt vitt ki 4 kg-os csomit.

persze ilyenkor valóban őrület van futárcégeknél, még a felvételt sem győzik szinte.....

[ Szerkesztve ]

(#13426) zoltanz válasza Apollyon (#13424) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rokapostánál, az informatikai rendszerük is köhöghet már. Mert nem is kaptam értesítőt a csomag nyilvántartásba vételéről, csak már hogy megérkezett mehetek. (lassan jött az is) :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13427) Rimuru válasza Rimuru (#13423) üzenetére


Rimuru
veterán

Kozben megjott az haz is (hetfore igertek), szoval boldogsag van. :D

Vigyázat, csalok!

(#13428) Rimuru válasza Rimuru (#13427) üzenetére


Rimuru
veterán

Done.
Ideiglenesen amúgy egy fedora is fent van.
Bambano miatt azt a pár ledet bekapcsolva hagytam.

Vigyázat, csalok!

(#13429) ubyegon2 válasza Rimuru (#13428) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó ólajtó házat vettél, vagy csak a kép torzít? Hol a meghajtó?

Ez itt nem világít?

[ Szerkesztve ]

(#13430) Rimuru válasza ubyegon2 (#13429) üzenetére


Rimuru
veterán

Egy "kocka" hazat vettem, lehet hogy lehetne kisebb is, de igy kenyelmesen elfer minden. :P
Alul van 3db 3.5-os hely, mellette a tap. (a kepen fent pedig 3db 2.5 hely, de azok valsz uresek maradnak egy jo ideig - ha nem orokre)

Jobb alul az a kekes szin azert van, csak elnyomja a vaku.


[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13431) ubyegon2 válasza Rimuru (#13430) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes kis házikó valóban, akkor kocka a kockának..... :D
Valóban a táp hiánya fel sem tűnt, de nehezen lehet elképzelni a 3 db 3.5"-os HDD helyét is, a SSD bay-eket már látom, az M.2 hely tűnt fel, hogy üres. Tényleg valami zöldes fény van ott alul! Szóval nem a szűk hely miatt lesz ebben sem melegedés...... :)

Remélem jó sokáig nyűvöd a gépet és a többieknek is ezt kívánom, aki meglepi magát karira ilyesmikkel! :C

(akkor végül is milyen meghajtó van a kockában?)

[ Szerkesztve ]

(#13432) bambano válasza ubyegon2 (#13431) üzenetére


bambano
titán

rutinosan nem mond konkrétumokat, hogy ne fikázzuk rommá :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13433) ubyegon2 válasza bambano (#13432) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért már egész sok részlet összejött lassan! 😉
Még a Xiaomi telót is felismerni.

(#13434) Rimuru válasza ubyegon2 (#13433) üzenetére


Rimuru
veterán

Raktam fel csomo kepet, minden kiderul beloluk. :DDD :P

Vigyázat, csalok!

(#13435) Frawly válasza Apollyon (#13424) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak a futároknál van káosz, a kereskedőknél, rendeléseket kiszolgáló raktáraknál is, egyszerűen horror forgalom van decemberben, ami egyre csak nő karácsonyig. Épp ezért találták ki a jenkik a black fridayt, hogy sokan már november végén elkezdjék megvenni, amit akartak, és ne legyen olyan kaotikusan a december, hogy az utolsó pillanatban veszi meg mindenki az ajándékot, és egymást tapossák az emberek, meg káoszba fulladnak a rendelések, kiszállítások.

(#13436) Frawly válasza Rimuru (#13430) üzenetére


Frawly
veterán

Múltkor még úgy voltál vele, hogy a Mac az Isten, neked többet nem kell PC, Linux, öreg vagy már a rendszerreszeléshez, stb.. Mi történt?

(#13437) Cyrin válasza Frawly (#13436) üzenetére


Cyrin
addikt

meglátta a pofátlan árcimkét... :)

(#13438) Rimuru válasza Frawly (#13436) üzenetére


Rimuru
veterán

:N , többször leírtam a relációkat a rendszerek között, ilyet az én részemről nem mondtam (max trollkodtam).

Vigyázat, csalok!

(#13439) Rimuru válasza Rimuru (#13428) üzenetére


Rimuru
veterán

Elkezdtem a Gentoo-t, egy full alap kernel (gentoo config, genkernel all), 15 perc alatt fordul le.
Gyenge lett a gep. :U

Vigyázat, csalok!

(#13440) bambano válasza Rimuru (#13439) üzenetére


bambano
titán

cseréld vissza.
dsm anno 36 másodperc alatt fordított kernelt :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13441) ubyegon2 válasza Rimuru (#13439) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még a végén nem kell egy 7 sem egy full Gentoooooo felrakásához! :D

Milyen meghajtó van a kockában? ;)

Nagyon titkolod, csak nem valami WD Green SSD?

[ Szerkesztve ]

(#13442) Frawly válasza Rimuru (#13439) üzenetére


Frawly
veterán

Ott valami nagyon nem jó. Az én zseblámpa teljesítményű, 6+ éves i7-2620M procim, 2 mag / 4 szálon DDR3 RAM-okkal 7-8 perc alatt fordítja le a a vanilla kernelt defconfiggal (j4 és O3-as kapcsolók), ez a teljesítmény ma már vicc kategória lassan. Ettől újabb, de szintén Intel (U-s) noteszprocik 3-5 perc között vannak. Újabb genes asztali Intel procik 3 perc környéke. Egy Threadripper 1950X 36 másodperc. Gondolom az új géped inkább az utóbbihoz van közel, szóval ha nincs jóval 3 perc alatt, ott valami hardveres gond lesz, de nagyon erősen, vagy a Gentoo-s kernelkonfig tér el nagyon a defaulttól.

(#13443) Frawly válasza ubyegon2 (#13441) üzenetére


Frawly
veterán

Fordításnál mindegy az SSD, mert ha van elég RAM, a kernel meg a gcc szénné cache-eli a fordítást. Anno lemértem SATA3 SSD-ről és RAM drive-ról is ugyanazt a kernelfordítást, és csak 1 másodperc különbség volt, az is a SATA3 SSD javára. Ezen a téren egy WD Green sem jelent hátrányt.

(#13444) ubyegon2 válasza Frawly (#13443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem konkrétan a mostani szuttyogás miatt kérdezem a meghajtót, hanem már ab ovo kérdezgettem, de az még mindig homályban van..... ;] Egyetlen hardverelemként, de nem adom fel.

Bár ezekhez a forgatásokhoz nokedli vagyok, azt még én is sajtom, hogy nem az SSD-n múlik a siker! :D

Ja és te még nem forgattál Gentooooo-t! Bocsi, de akkor mit magyarázol a plofik dógába!? :K
Én még nem is láttam soha, nem is magyarázok bele....vagy de? Nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#13445) Frawly válasza ubyegon2 (#13444) üzenetére


Frawly
veterán

Azért magyarázok a nagyok dolgába, mert Gentoot még nem forgattam, de itt tisztán kernelfordításról volt szó, azt meg már ismerem.

Kernelt fordítani nem egy nagy ügy, főleg nem default congfiggal. Letöltöd a forráskódját, kibontod egy mappába, majd kiadod a make defconfig vagy make menuconfig (ez kezdőknek jobb, itt is kiválasztható a defconfig, rendes menüben) majd végül make. Ha nem hekkeled szét a configot és rábízod magad a default beállításokra, nem egy agysebészet. Vagy letöltöd a Phoronix Test Suite-ot, abban is van egy olyan teszt, hogy lehúzza a kernelt, lefordítja, leméri mennyi idő alatt fordult le defconfiggal. Érdekesség kép te is kipróbálhatod, nem okozol vele kárt a rendszeredben, nem muszáj a lefordított kernelt telepítened, elég csak lefordítani, kapsz egy nagy bináris fájlt, nem rondít sehová a rendszerbe.

Abban meg biztos vagyok, ha egy ilyen ütősebb gépet összerakott magának, nem spúrkodott WD Greennel.

[ Szerkesztve ]

(#13446) ubyegon2 válasza Frawly (#13445) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért magyarázok a nagyok dolgába, mert Gentoot még nem forgattam, de itt tisztán kernelfordításról volt szó, azt meg már ismerem. :DDD

Mi van ott saxifalván? Én poenkodtam itt az ufftopikban, te meg tök komolyan reagálódsz rá? :P

(#13447) Rimuru válasza Frawly (#13442) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazad van, volt egy user error is, de most 9 perc.
Amugy, Genkernel Actions.

Amugy mar bootkepes a rendszer. (egy arch base base-devel szintjen van kb).

Vigyázat, csalok!

(#13448) Frawly válasza Rimuru (#13447) üzenetére


Frawly
veterán

Az a 9 perc még mindig nagyon rossz attól a Ryzen 5-ös procitól (az egy asztali i7-nek felel meg), akár 1., akár 2. genes. Még akkor is, ha nem defconfigos fordítás, meg az initramfs-t is megcsinálja (az egy max. 30 mp. különbözetnek kéne lennie).

Ez most van valami Gentoo, SELinux, hardened feautre miatt van, amihez én nem érted, vagy te szúrsz el valamit nagyon. A prociddal a defconfig kb. 3 perc könyékén kéne forduljon, max. +30 mp. az initramfs-re.

Ez a 9 perc még az adataidnál lévő i5-3230M-es procival is gyenge lenne egy kicsit, annak is inkább 7-7,5 perc környékén végeznie kéne vele legkésőbb.

[ Szerkesztve ]

(#13449) ubyegon2 válasza Rimuru (#13447) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amugy mar bootkepes a rendszer. :Y

No, ebből akár 2-3 nap alatt is működő Gentoooo lesz! Gondolom van is ez annyival jobb, mint a 6-7 perc alatt fullosra telepített Mint Cinnamon! ;] kb 720x kéne jobbnak lennie......

Hogy fog működni itt az Elecom japcsi Mac-egér!?

(#13448) Frawly

amihez én nem érted, vagy te szúrsz el valamit nagyon

Akár is-is lehet! ;)

「エレコムマウスアシスタント」Mac版ダウンロードページ

[ Szerkesztve ]

(#13450) Frawly válasza Rimuru (#13447) üzenetére


Frawly
veterán

Itt van egy 1. genes Ryzen7-es eredmény (ez viszont már i9-szintű proci), Phoronix Test Suite, defconfig kernel fordítás, 107 másodperc. Jó, a tiéd lehet, hogy gyengébb lesz egy kicsit, mert „csak” 5-ös Ryzen (ami mindig i7-esnek felel meg, nem i5-ösnek), de 120+30 másodperc környékén akkor sem kéne többnek lennie érdemben. Ettől a 9 perc fényévekre van.

Esetleg arra gondolok, hogy nem gcc-vel, hanem clang-gal fordítod, az nem tudom mennyivel lassabb. Vagy gcc-n be van kapcsolva egy O3-asnál is erősebb optimalizáció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.