Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) Frawly


Frawly
veterán

Nem Linux, hanem Windows, de opensource hír: [link]

Valahol megértem a MS-ot. Nem hoz nekik pénzt a böngészőfejlesztés, csak az erőforrásokat viszi, nem akarnak vele kínlódni feleslegesen. De ez alapból igaz az összes Windowszal mellékelt alkalmazásra (Paintot is már kiszedték egy ideje a Win10-ből, és a Notepad és társai sem érnek fabatkát sem). Az viszont nagyon LOL, hogy pont Chromium alapra, ami az ősellenség, a Google terméke végső soron. Ezt nevezik KO-s győzelemnek. Ezt még 2008-ban senki nem gondolta volna, mikor a Google kijött a Chrome-mal. Így már csak a Firefox maradt a nagyon közül saját motoron, és az lesz a vég, ha az is Chrome-alapra vált.

(#13253) Apollyon válasza #20749568 (#13252) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az edge már ott rossz, hogy ms termék. Ami minimum azt jelenti, hogy a böngészési tevékenységek háttérben való sunyi logolása garantált.

De tudok egy tippet ms-nek: windows stb. helyett fejlesszenek inkább vécét. Ha ez megtörténne, tuti vennék, és még én sem titkolnám előlük az oda befektetett adataimat. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13255) Apollyon válasza #20749568 (#13254) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Egyébként az MS is csinál jó cuccokat, Office pl nem hiába piacvezető."
Hajjaj, ezekkel a kijelentésekkel vigyáznék ebben a topikban ;]

Igen, gúglira, meg operára is vonatkozik ez, meg egyébként az összes freeware programra, bár ott nem biztos, de részemről már régen odalett a bizalom és egyébként ms-ről volt szó.

Az office meg azért piacvezető többek között, mert az ms a gátlástalan és aljas üzletpolitikájával kiszorított és ellehetetlenített másokat a piacról.

Legnépszerűbb szoftver ≠ legjobb szoftver.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13256) aprokaroka87 válasza Frawly (#13251) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én a Chrome 71.x verzióban talállható reklámblokkoló megoldásra leszek kiváncsi :)

(#13257) zoltanz válasza #20749568 (#13254) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Egyébként az MS is csinál jó cuccokat"

Igen, de majd csak isten jön rá mit is, egyszer a távoli univerzumban. (jónak kell lennie mivel minket is ő teremtett, nem belőlünk van minden, hanem általa.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13258) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Na ide is kár volt benéznem! Már megint ez az enfanto rencerfrendo bugyuta mikolasapkás megjelenés.... :Y :P

(#13259) Vladi válasza ubyegon2 (#13258) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah hát jah. Megint emeselünk. Valaki dobjon be egy képet valami formás háccsóról, bár múltkor se használt. :U

link, na hátha egy nagyobbacska segít. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13260) zoltanz válasza Vladi (#13259) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13261) Apollyon válasza Vladi (#13259) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát, én inkább az ilyesmit preferálom:

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13263) ubyegon2 válasza Vladi (#13259) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja az MS-ről nem is tettem volna említést....bár ha szóba kerül, nem is mindig a formás, inkább a bármilyen hátsó jut eszembe!

De látom már Swartzi huga is előkerült! ;]

(#13262) Aweriot

Már nem vesz meg mindenkit a mikrószopt! :N

(#13261) Apollyon

Mondjuk én is preferálnám szívesen, ha már konnektor létünkre ily sofisticated szóhasználattal élünk...... :Y

[ Szerkesztve ]

(#13264) Vladi válasza #20749568 (#13262) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor neked is:

link.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13265) bambano válasza #20749568 (#13262) üzenetére


bambano
titán

egyrészt nem kell hinni, másrészt nem konteó.
legalábbis szerintem amcsi bírósági per és ítélet nem konteó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13266) bambano válasza Apollyon (#13261) üzenetére


bambano
titán

ronda mint a lóharapás kategóriában indult...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13267) Apollyon válasza bambano (#13266) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem nem ronda, ebben a formában azért van munka, így kell kinézni :K
De már beszéltük is korábban, én kilógok a sorból, mert nekem az izmosabb csajszik tetszenek.)

Ha sokat sportolsz (tudom, hogy te nem :P ;] ) egy idő után túllépsz a mainstream vonalon :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13268) bambano válasza Apollyon (#13267) üzenetére


bambano
titán

figyi, ma már nem tétel a coming out, úgyhogy ne érezd feszélyezve magad :P

nekem továbbra is két bajom van ezzel:
- ronda, nem nőies
- ilyen szintre már csak fanatizmussal lehet eljutni

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13269) Apollyon válasza bambano (#13268) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ízlés kérdése, és bár fél fogra és reggelire ez már valóban nem kevés, de közel sem extrém.

Ilyen szintre simán el lehet jutni diétával és rendszeres edzéssel. Amúgy már nagyon sokan járnak konditerembe manapság, de szerencsére akadnak olyanok is, aki edzeni mennek oda. :D Annak lehet ilyen eredménye.

Ez lánka csak nőiesen izmos, igaz, nem egy mindennapos jelenség az ilyesmi, de ha mellém állna kb. fele akkora lenne mint én ;p

Persze tudom, a többségnek vagy a botsáska, vagy a bbw kategória jön be, ez meg pont egyik sem. Sajnos a mai Miss Universe lánykák is a max. képről láttak súlyzót esetek.

De tudnék mutatni neked orosz, eredetileg nőnek született, de már testépítő kategóriás lánkákat is, na ott már tényleg elgurult a gyógyszer és mást vettek be helyette...
Na attól én is hányok, és még a testépítésben is ízléstelen, profi szinten be is szüntették ezt a versenykategóriát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13270) F34R válasza Apollyon (#13261) üzenetére


F34R
nagyúr

Combjat irigylem, nekem is jol jonne mar a labnap ;]

egyebkent nekem is az izmosabb de meg gusztusos lanyok tetszenek.... a kockahas meg nonel szerintem szexi.

(#13271) bambano válasza Apollyon (#13269) üzenetére


bambano
titán

"Ez lánka csak nőiesen izmos, igaz, nem egy mindennapos jelenség az ilyesmi, de ha mellém állna kb. fele akkora lenne mint én": ja hogy te is gyurmázol...

ez a gizi nagyon messze van a nőiesség minden jellemzőjétől. ettől a csajtól még a volt keletnémet atlétanők meg úszónők is elszégyellnék magukat a borostájuk vakargatása közben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13272) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szőkenő is lehet mikulás! ;]

Másik szöszi, aki bemutatja, hogy nem csak az izompacsirta hugik veszedelmesek!

[ Szerkesztve ]

(#13273) Vladi


Vladi
nagyúr

Kisebbik lányom most tölti a 3-at, és megy óvodába. Elbúcsúzott a bölcsitől. Egy kisfiútól búcsúzóul vörös rózsát kapott... :F

Nade miért és hogy? Meg miért? Nem korai? 3 évesen már?.... :Y

Mindegy, levanszrva. De mit dolgozik az apja? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13274) F34R válasza Vladi (#13273) üzenetére


F34R
nagyúr

Lenyegtelen.... lepj tovabb majd lesz meg durvabb is.

(#13275) Vladi válasza F34R (#13274) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tipikusan az a továbblépő fajta vagyok. :DDD
Főleg, ha a lányaimról van szó. :U

Mondjuk jobb, min t a kőkóla. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13276) 0xmilan


0xmilan
addikt

Lassan irok valami NSFW protection scriptet, ami munkaidoben kiscicakra csereli a linux OFF topic kepeit.

(#13277) bambano válasza Vladi (#13273) üzenetére


bambano
titán

valószínűleg nem tudják, mit jelent.
te meg kezdj el tanfolyamra járni, ami a fegyvertartási engedélyhez szükséges :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13278) Vladi válasza bambano (#13277) üzenetére


Vladi
nagyúr

Aggasztóbb, hogy tuják...

tanfolyam minek? Ez Szabolcs. ;] :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13279) Flowtation válasza bambano (#13250) üzenetére


Flowtation
őstag

2020-ig 3 éves mandátum? Így 18 végén. :F De ott van, hogy 17. május 9.

(#13261) Apollyon:
Na neki nem merném mondani, hogy sz@r az ms... :))

(#13276) milangfx:
Irigyek a kolléganők? Esetleg ők azok? :DDD

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13280) bambano válasza bambano (#13248) üzenetére


bambano
titán

no akkor eredményhirdetés:
a "furcsaság", hogy Lovásznak, az akadémia elnökének, 1970-ben lett meg a matek kandidátusi fokozata és 1971-ben a diplomája. Mivel egyetemi diploma nélkül nem kaphatott egyetemi doktori fokozatot, ezért rögtön kandidátusit kapott, mert ahhoz (tudtommal) nem volt feltétel.

Az öregnek már akkor is annyi esze volt, hogy secperc alatt összehozta a tudományos lépcsőfokait.

Majd diplomázáskor megkapta a többi hiányzó fokozatot is egyszerre, minek aprózzák el :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13281) tvamos válasza Vladi (#13259) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13282) Vladi válasza bambano (#13280) üzenetére


Vladi
nagyúr

jaja, tudom, vele is ittál együtt az egyetem alatt. :DD

Engem az ilyesmi egyáltalán nem lep meg. Ez az ország mindig is tele volt ilyen kaliberű tehetségekkel. Többek között azt kellene megtanulnunk végre, hogy megbecsüljük és kiaknázzuk az ilyen embereket. Akkor ez az ország önerőből felemelkedne.

(#13281) tvamos:

mindig is tetszett ez a kétajtós hármas. Lassan veszek is egyet, királykék színben. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13283) tvamos válasza Vladi (#13282) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csinos hatso....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13284) zoltanz válasza tvamos (#13281) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem a hátsó tető íve tetszik. :)
Régi kedvenc: (farmotoros télen pont jó lenne, lehet az Andrássy-n leérne mondjuk az alja) :DDD
2004 LOTUS ESPRIT V8

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13285) zoltanz


zoltanz
nagyúr

IceWM amúgy mennyire jó ablakozó? Érdemes kipróbálni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13286) BoB válasza zoltanz (#13284) üzenetére


BoB
veterán

Ez 2004-es autó? 1994-esnek néz ki.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13287) ubyegon2 válasza BoB (#13286) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én '84-re tippeltem inkább.... :)

(#13288) I02S3F


I02S3F
őstag

Ha már idetévedtem kérdezek!

Az, hogy egy program kevés/kevesebb memóriát fogyaszt, azt is jelenti, hogy gyors/annál gyorsabb? Azért kérdezem ezt, mert az oprendszerek erőforrásigényét hasonlítgatják egymáshoz. Ami valóban jó mérésipont a gyorsaság megállapítására?

Lehet triviális a dolog, csak gondoltam megkérdőjelezem ezt. :R

(#13289) F34R válasza I02S3F (#13288) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem biztos/Attol fugg. Nagyban attol is milyen nyelvben lett megirva. Vegulis mondhatjuk azt, hogy egy C-ben irt apro programocska gyors, ez helytallo is, es mivan akkor ha kell extra feature? Igy mar mas az alas. Pl ott van vim egy emacs elleneben, gyorsabb az indulas kevesebb eroforrast hasznal, de van akik csak utobbiban tudja megcsinalni ami neki kell. Ott van pl az Atom-Editor arra minden koroket ver. :DDD

(#13290) I02S3F válasza F34R (#13289) üzenetére


I02S3F
őstag

Ezekszerint mégsem olyan egyszerű és triviális a kérdés. Köszi!

(#13291) ubyegon2 válasza I02S3F (#13288) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mert az oprendszerek erőforrásigényét hasonlítgatják egymáshoz

...mert az oprendszerek minimális erőforrásigényét hasonlítgatják egymáshoz....

Ólajtónyi difi ez ám! ;)

(#13292) I02S3F válasza ubyegon2 (#13291) üzenetére


I02S3F
őstag

Sajnos mióta az eszemet tudom pontatlanul fogalmazok...

(#13293) zoltanz válasza I02S3F (#13288) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Olyankor jelentkezik "sebességben" látványosan, mikor kezdesz kifutni a RAM-ból és az Os őrült módjára elkezdi kirakosgatni háttértárra, Rom-ba a (esetleg tömöríteni) cuccokat. Azt érzékeled, hogy a felhasználói élmény negatívan változott, nem olyan azonnaliak az interakciók, lassabban jelennek meg az információk.

Mint előttem is írták a legfontosabb kérdés: mit hasonlítunk mihez.
Mondjuk egy szofveres Gnome3 vs Openbox vagy hardveres komizitálóval egy Cinnamon.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13294) BoB válasza zoltanz (#13293) üzenetére


BoB
veterán

ROM-ba minek pakolna bármit is?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13295) zoltanz válasza BoB (#13294) üzenetére


zoltanz
nagyúr

ARM-es gépeken a eMMC-t Rom-nak nevezik (háttértárat) amint a virtuális memória van, nem vagyok infós fordító, lehet nem helytálló, attól még ez van.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13296) F34R válasza zoltanz (#13295) üzenetére


F34R
nagyúr

ROM a tarhely, attol nem lesz gyorsabb az eleres :DDD

(#13297) zoltanz válasza F34R (#13296) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hol írtam, hogy gyorsabb lesz? :P

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13298) BoB válasza zoltanz (#13295) üzenetére


BoB
veterán

Ja, ez a baromság valahogy elterjedt / megmaradt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13299) ubyegon2 válasza BoB (#13298) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztosan azér' maradnak meg a baromságok, mert most is csak annyit mondasz!
De akkor hogyan van az igaz? Hadd terjedjen már az is.... :P

Jó, persze ez Offtopik, mindenki bekiabál csak, miközben Bambano meg blogolgat. :D

A Kezdő topikot meg szétszedik a lelkes vagy éppen lelketlen újoncok! (ahelyett, hogy itt nem okosodnának)

[ Szerkesztve ]

(#13300) zoltanz válasza ubyegon2 (#13299) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jogos a Pont BoB nál is, félreértheto, mert van aki Rom -ra a Bios/Efi/Uefi-re gondol.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.