Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) zoltanz válasza Vladi (#13148) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elméletileg, 5 gyakorlatilag 5000, függ a környezettől.
Kicsit az elméleti matematika, olyan mint az onine szex, vagy cukormentes (édesítős) csoki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13152) Apollyon válasza Vladi (#13148) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Magyar nyelvterületen tizedesvesszőt használunk tört számok esetén, az angolságosok meg pontot.

Ha meg vesszőt használnak akkor ott ezres szorzó van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13153) BoB válasza bambano (#13150) üzenetére


BoB
veterán

Tésztát szavakat nyújtani tanultak, nem logikát ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13154) BoB válasza Rimuru (#13019) üzenetére


BoB
veterán

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13155) Rimuru válasza BoB (#13154) üzenetére


Rimuru
veterán

Na ez feladja a lecket, mert ha beirom a keresobe akkor semmi ertelmeset nem ad ki. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#13156) BoB válasza Rimuru (#13155) üzenetére


BoB
veterán

Bocs :))

[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13157) Rimuru válasza BoB (#13156) üzenetére


Rimuru
veterán

Kevesebb z-vel kiadta volna. ;) :P

Vigyázat, csalok!

(#13158) Frawly válasza zoltanz (#13151) üzenetére


Frawly
veterán

Elméletileg sem 5. Az öt egész triplanulla az tizedesponttal lenne: 5.000

Az 5,000 mindenképpen ötezer.

Az angol nyelvű országokban a vessző csak helyiértéktagoló, mint nálunk a szóköz vagy a pont: 5 386 417 vagy 5.386.417. Elismerem, hogy aki ehhez nem szokott hozzá, annak zavaró, pont fordítva van.

De van ennél zavaróbb is, a short numeric system, mikor a billión értenek milliárdot, és a trillión billiót, ez is angolszász módi.

(#13159) Vladi válasza Frawly (#13158) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hátjah, nem kicsit volt zavaró. Köszi nektek az elméleti fejtágítást. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13160) bambano válasza Frawly (#13158) üzenetére


bambano
titán

de a legzavaróbb az, mikor a saját ostoba rendszerüket kényszerítik rá a világra idióta politikusok rövidlátásán keresztül annak ellenére, hogy van rendes megoldás.
lásd: minőségmegőrzési dátumról szóló eu-s jogszabály.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13161) Siriusb válasza bambano (#13160) üzenetére


Siriusb
veterán

Én az ügyintézőnek pampogtam idén az új személyigazolvány miatt, hogy miért nincs rajta magyarul a dátum, hát nem ángélus vagyok én. Azt mondja, EU szabvány. Megkérdeztem, akkor miért nem a keresztnevem van elöl, ha már unióskodunk? Nem volt válasz.

(#13162) bambano válasza Siriusb (#13161) üzenetére


bambano
titán

megkérdezhetted volna, hogy a piszlicsáré eu szabvány mit ér a rendes nemzetközi szabvánnyal szemben (semmit).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13163) Siriusb válasza bambano (#13162) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem tudom, miért nem lehet úgy kivitelezni egy ilyen kártyát (ha már nemzetközileg használható), hogy az elején az adott ország nyelvén és az ott használt formátumban van feltüntetve az adat, a hátoldalán pedig pl. űrlapszerű formában mondjuk angolul. És akkor talán Mariska néni is megérti, mit tart a kezébe, meg egy külföldi közszolga is. Mondjuk így túl egyszerű és mindenki számára használható lenne, kizárt a megvalósítás. :D

(#13164) bambano válasza Siriusb (#13163) üzenetére


bambano
titán

súgok: úgy van kivitelezve.
nálunk egy ideje már az agybeteg nyugati szokás szerint van a hivatalos dátum.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13165) bambano


bambano
titán

informatikus humor lol :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13167) cappa72 válasza bambano (#13165) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha már humor.
Remélem tudjátok, hogy már túl vagyunk az informatikusok karácsonyán.... Oct 30 volt...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13168) zoltanz válasza cappa72 (#13167) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Zappa él! :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13169) cappa72 válasza zoltanz (#13168) üzenetére


cappa72
nagyúr

Legalábbis Frank egyik öccse biztosan ;)
(ez tény, biztos forrásból tudom)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13170) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Józan életű kőműves brigád munkát keres! Mottónk: Ha megáll, fal; ha leborul, járda. Valamire jó lesz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13171) cappa72 válasza zoltanz (#13170) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ne is emlegesd... dolgozik most a háznál kőműves... ;]
(tudnék mesélni)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13172) zoltanz válasza cappa72 (#13171) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:DDD
Cégnél is felújítás van, jó a műsor. Villanyszerelő szakzsargon az áramra: gané. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13173) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Programozóra is hallottam jó szóvirágot: krampácsoló (vasúti sínek talpfái alá követ üt be, kis csákánnyal.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13174) Flowtation válasza zoltanz (#13173) üzenetére


Flowtation
őstag

Hát némelyik az államkincstárnál tényleg csákánnyal dolgozik....csak olyannal amivel talpfát is szét lehet csapni egyből... :) :W

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13175) zoltanz válasza Flowtation (#13174) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem kell egyből mindenkiről rosszat feltételezni...
Ott is biztos forintra egyezik a pénz a kis fekete pénztár könyvvel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13176) bambano


bambano
titán

kezembe került egy notebook.
gagyi, nem felhasználóbarát, stb. oprendszer frissítése, utána nézelődés még a gépen: 12 perc.

felhasználóbarát, világelső numberone desktop oprendszer: bekapcsolod, mintegy 2 óra 40 perc - 3 óra időtartamban telepítő anyag letöltés. majd szöszölés a lemezen. ssd reszelése, cellák tojtorozása. délután közepére elkészülés, negyvenkét reboot után végre bejelentkezés. karakteres szintű felület megkapás, minden döglöttnek levés. döbbenés. pár óra web turkálás, ajánlatok kipróbálás, egyik se működés, elvetés. telepítő iso keresés, letöltés. pendrájv keresés, iso kiírás. eddig komplett munkanap elbszás problémára. és még nincs kész. aggódás licenszelés megmaradása miatt...

hát kedves microsoft, nektek igenis azt a bizonyos ősi foglalkozást űző nőági felmenőtöket, mind a kettőt. hogy az iparművészeti agyagedényt már ne is emlegessem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13177) Flowtation válasza bambano (#13176) üzenetére


Flowtation
őstag

beszarás, de ezeken miért meglepődés? :))

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13178) ubyegon2 válasza bambano (#13176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Unalmas az életed, kihívásokra vágysz!?
Telepíts Winx-et!😁

Na szóval neked ez most nem jött össze.... azért csak bosszant, nem? Szerintem még párszor meg kéne próbálnod!😂

(#13179) bambano


bambano
titán

[link] kellemes kis családi egyterű...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13180) bambano válasza Flowtation (#13177) üzenetére


bambano
titán

hogy az általam, mint feketeöves windows utáló, által elképzelt szintet is kilométerekkel alulmúlja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13181) bambano válasza bambano (#13180) üzenetére


bambano
titán

pontosan azt érzem, mintha ülnék egy pöpec étteremben, tolnám befelé a bélszínt, és közben nézném, hogy az utcán hajcsárok ostorral csapkodva rabszolgákat hajtanának kényszermunkára... nagyon komolyan megsajnáltam a win10 usereket akkor is, ha nem érdemlik meg :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13182) zoltanz válasza bambano (#13180) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem szereted? Pedig egy Surface Book 2-t akartam küldeni neked karira. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13183) ubyegon2 válasza zoltanz (#13182) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én szinte csodálattal határos imádattal szeretem a Winx-et! :R
Csak miattatok titkoltam erősen.
Ez így ér?:K

(#13184) bambano válasza zoltanz (#13182) üzenetére


bambano
titán

elkezdett nagyon komolyan érdekelni, hogy emberek miért tűrik ezt a f.scsomót.
vannak, akik önként és dalolva telepítik meg használják? hihetetlen.

meg az is, hogy miért nem ül pár ember börtönben emiatt, de erre mondjuk ki tudom találni a választ...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13185) 0xmilan válasza bambano (#13181) üzenetére


0xmilan
addikt

A hasonlathoz hozza tartozik, hogy a rabszolgak a sajat dontesuk miatt vannak ott. Esetleg nem tudnak rola, hogy valaszthatnak a belszint is.

(#13186) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#13187) Frawly válasza bambano (#13184) üzenetére


Frawly
veterán

Erről írtam pont én is nemrég a Win10 frissítésével kapcsolatban.

Ha jó leszel, akkor az IBM támogatásával megerősítve kedvenc Pöcsteringed el fogja intézni, hogy a kedvenc nem felhasználóbarát OS-eden se 12 perc, hanem 3 óra legyen a frissítési idő SSD-vel, és a végén 42 újraindulás után karakteres hibaképernyő fogadjon. Szépen fel fog zárkózni az egész a numberone, felhasználóbarát rendszerhez :DDD

A felhasználók meg azért tűrik a Win10-nek a x@rságait, mert ahhoz szoktak hozzá, hogy a MS-on világon kívül nincs élet, a Linux is csak a hobbistáknak jó. Meg néhány user használ még olyan alkalmazást vagy játékot, ami csak Windowson fut normálisan. Ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#13188) tvamos válasza bambano (#13176) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én nem akarom védeni, de gondolom jellemzôen akkor kerül hozzátok a gép, ha baj van vele... tehát rossz.

Minap kezembe került a régi mikroszpókom. Nem tudtam használni, mert nagyon kínai, csak xp driver volt hozzá, se W7-en nem ment, se Ubi alatt nem találtam olyan progit, ami kirakja a képet. Én meg sajnos nem vagyok Tank a Matrixból, hogy az alfanumerikus kódból lássam, van-e az ic lábak között óngolyó. Majdnem kidobtam, mert nem mûködik úgyse.
Szóval a kezembe akadt, bedugtam az usb-be, gondoltam, mit veszthetek? És tadam, a W10 kiírta, hogy USB microscope. Megy minden féle driver cd, meg software installálása nélkül. Tudom, valamit letöltött hozzá, de teljesen önállóan.
Mondjuk, lehet, hogy már Linux alatt is menne. Nem próbáltam vagy 3-4 éve.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13189) Flowtation válasza tvamos (#13188) üzenetére


Flowtation
őstag

Én ezt az esetet teljesen megértem - bár tapasztalatok alapján meglepő - de szerintem nem ilyen egyedi esetekkel van a baj. Hanem egy teljesen átlagos működést, használatot feltételezve.

Számtalan példa van erre, pl. nem megy egy usb nyomtató, minden okés amúgy, mert használva volt előtte, mégis hiba van. Még csak frissítés sem volt, legalábbis látható nem, de egy restart után oké. Ilyesmi wifi kapcsolattal, word/excel/akármi progival dettó. Legutóbbi szituációm, indul a word, üres doksi, nem mennek a billentyűk, nem lehet írni. Egyébként igen, de ott nem. User módszer, rákattint a bejelentkezésre, majd mégse és oké a dolog. Én rájöttem, hogy elég egy minimalizálás majd vissza és ettől "is" megjavul, de azért ezek szerintem a wtf dolgok. Az ilyen és ehhez hasonló esetek tömkelege az ami már frusztrálóvá teszi az egészet. Kis dolog, de sok kicsi sokra megy.

Feljebb nem ilyen volt, hanem egy alap frissítés, ami meg megint olyan, hogy 1. miért kell így megoldani ha másképp is meg lehet, 2. a mezei user 500 alkalom után is rácsodálkozik meg mérgelődik, hogy ez ilyen, pedig tapasztalta már, nem egyszer. El kell fogadni és találni addig más elfoglaltságot, (tk. cigi, kávéfőzés, reggeli érdeklődés jóban levő kollégáktól az előző napról, stb) vagy mást kell használni, ha lehet persze.

Én - néha azon fantáziálok - ha egy munkahelyem lenne, meg picit több hozzáértésem, biztosan megpróbálnám átállítani az egész intézményt...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13190) F34R válasza Flowtation (#13189) üzenetére


F34R
nagyúr

Én - néha azon fantáziálok - ha egy munkahelyem lenne, meg picit több hozzáértésem, biztosan megpróbálnám átállítani az egész intézményt...

Ahhoz egy ember onmagaban keves...

(#13191) Flowtation válasza F34R (#13190) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, ezért marad csak fantázia. De azért - elméleti síkon - nem olyan bonyolult dolog ez. Általános iskola, ide ami kell szövegszerkesztés, táblázat, ritkábban prezik, persze ezek faék bonyolultsággal. Eszközök egyszerűek, egy szerver, 20-25 desktop, wifi már kifü irányításban, szóval nincs hozzá közünk. 1-2 nyomtató ami hálózatban van. Ezeken kívül 1-2 dolgot tudok mondani ami ablak specifikus, pl. KIRA, mert csak explorerben fut, valamint a Smart interaktív táblák vezérlése, asszem csak win driver van. Talán ezekre jó lenne a wine, de mivel nem csak egy suliban vagyok ezért idő nincs rá. Aztán meg a legnagyobb akadály: maga a user. Gondolom erre reagáltál.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13192) bambano válasza tvamos (#13188) üzenetére


bambano
titán

nem.
hozzám kivételes esetben kerül rossz gép, pláne má$ik.
okításra kellett volna, mert azt írták, mindenki vigyen notebookot, csak nem mondták, milyet.
mit csinál erre ember, aki olvassa az ítékafét? bekapcsolja a notebookot, hátha az agyalágya windows frissíteni akar, akkor ne az oktatáson legyen három óra röhögés tárgya a trágya.

le is rántotta az októberi ápdétet. másik topikban megy a vita, hogy melyik október, 2030 vagy 2045... ezt olyan jól sikerült feltenni, hogy update közben valami megkotlott benne, ennek következményeképp a komplett rendszerkonfig elszállt a picsába. tehát nem csak az user adatok, hanem minden. nagy fekete kép, majdnem karakteres szintű ui. szinte semmi nem indult el rajta, pl. explorer sem. nem az msie, hanem az explorer, ami a default shell winen. merthogy mindene elszállt.

telepítő iso letölt, nem fér fel egy dvd-re. szopacs. usb-ről boot, van benne vagy 3-4 javítási menüpont, mindegyiknél feladta. tök olyan volt, mint magos déva vára, amit felraktál rá, az megomlott estére. szóval tartós küzdés után linux, dd-vel diszk törlés, winfos újrarak. ami szépen teletolta a diszket, nem lehetett mellé linuxot rakni, így kis rázással megint leesett róla.

szóval volt egy működő w10, amit elővigyázatból bekapcsoltunk előre, ettől megkotlott végleg. ez az ms szintje 2018-ban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13193) Vladi válasza tvamos (#13188) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sejtem milyen jellegű mikroszkópra gondolsz. Én amit tudok róluk, elektronikailag nem egyebek, mint egy usb webkamera. Kamera, csak jobb optikával.

jha hát ennyit azért fejlődött a w driver támogatása. Valószínüleg valami alap szabványos drivert használ ilyen esetekben. Tulajdonképpen egy ilyen alap cuccnak nem is kell más. Én szoktam nagyonkat nézni, hogy pl: egér driver.... :Y
Ha bedugod linux alá, szerintem ugyan az fog történni.
Az se nagy kunszt, hogy kiírta. Minden hardver ami csatlakozik a rendszerbe valahogy bemutatkozik az os-nek. Pl ha nincs is driver meg nem is működik - tipikusan usb-n linux alá bedugott okostelefon - lsusb kiírja, hogy hol és mit talált.

Egyébként ilyen cuccokat ne kidobjál, én cserélem veled valamire.... :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13194) tvamos válasza Vladi (#13193) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert akartam kidobni, mert nem ment... de most, hogy igy irod... kiprobalom linux alatt is. Bocs! Ubuntu van nekem... ;]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13195) Vladi válasza tvamos (#13194) üzenetére


Vladi
nagyúr

nah akkor majd valamikor megnézed linux alatt is. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13196) tvamos válasza Vladi (#13195) üzenetére


tvamos
nagyúr

Majd elkuldom neked, hogy meg tudd nezni. Nekem csak Ubuntu van na! :))

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13197) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálunk már kezd darabos lenni néha a UPC net. Pedig hol van még karácsony? Addig kétszer letérdel. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13198) bambano


bambano
titán

Chuck Norris Budára látogatott a második kutyavásárra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13199) BoB válasza bambano (#13198) üzenetére


BoB
veterán

Ez annyira ócska...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13200) Frawly válasza BoB (#13199) üzenetére


Frawly
veterán

De most mé’? Unta, hogy már többször elszámolt végtelenig meg vissza, kellett még neki valami elfoglaltság. Gentoot nem használ, így maradt az egyszer volt kutyavásár második felvonása. Különben is mindenki sír, hogy fel kell jobban lendíteni a turizmust, meg nem jön elég nyugati pénzt költeni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.