Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) tvamos válasza ubyegon2 (#13844) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szar kep, csomo helyen ki van egve! :P

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13852) bambano


bambano
titán

közben eszembe jutott az a klasszik mondás, hogyha a diszkóban felszedhető libák tudnák, hogy egy traktor 15x annyiba kerül, mint egy bimmer, mindenki trakival járna buliba... :)

meg hogy egy rendes traktornak az üzemanyagtartályát összekenni se tudnád ötezeré'... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13853) zoltanz válasza ubyegon2 (#13848) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a nagy bimbóra bukok.

Doktornál:
Alkoholt mennyit fogyaszt?
Egy pohárral iszom ... egyiket a másik után. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13854) ubyegon2 válasza zoltanz (#13853) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor neked a #13840 jön be, nem baj az. Pörgölt formában nekem is. :D

(#13851) tvamos

Lehet, hogy már a hugi is ki van égve egy ideje....... :P

[ Szerkesztve ]

(#13855) Vladi válasza zoltanz (#13853) üzenetére


Vladi
nagyúr

Anyám mindig mondta:
Ne feleselj fiam!

Ezért iszok decit. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13856) Siriusb válasza Vladi (#13855) üzenetére


Siriusb
veterán

Juj, ez fájt. :DDD Ezt még nem hallottam. :)

(#13857) bambano válasza Vladi (#13855) üzenetére


bambano
titán

ez olyan bödőcsös volt, ő mondta, hogy szigeten megkérdezett valakit, hogy iszunk-e egy felest, mire jött a válasz, hogy nem keverem. mit ittál eddig? decit... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13858) zoltanz válasza Vladi (#13855) üzenetére


zoltanz
nagyúr

;]

Deci Rum-ot meg valami töményet. :DDD

Láttam olyan csajt aki 4 óránként megivott egy üveg Jim Beam-et, és még utána kefélni is elment egyet. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13859) Vladi válasza zoltanz (#13858) üzenetére


Vladi
nagyúr

az ilyen nőt én is csak nézném. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13860) F34R válasza zoltanz (#13858) üzenetére


F34R
nagyúr

Egeszsegere, meg annak is aki elment vele. ;]

(#13861) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Értem én, hogy azért szarabb mert tömegtermelés, de mitől drágul? :)

Telefonokat néztem a Telekom nál.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13862) Rimuru válasza zoltanz (#13861) üzenetére


Rimuru
veterán

Jo par eve telefont vesz mindenki evrol evre igy dragitani kellett rajtuk (hogy tobb legyen a haszon), tudod kereslet-kinalat megtalalta egymast. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#13863) Frawly válasza zoltanz (#13861) üzenetére


Frawly
veterán

Szolgáltatótól nem érdemes telefont venni. Irány a milyen okostelefont vegyek topik, ott írd le az igényeidet, és a rá szánt pénzügyi keretet, fognak ajánlani normális telefont, ami tényleg jó vétel. Kártya/szolgáltatófüggetlenül.

(#13605) colomb2: nagyon régi hsz, de reagálok rá. Az nem baj, ha a gép Windowszal érkezik. Attól még mehet fel helyette Gentoo, de jó, ha van Windows, ha valami Win only programra van szükség, ami Wine alatt sem fut, meg később a gépet is könnyebb eladni legális Windowszal. Bár én sem szívesen fizetek Windowsért, de ha mégis jó áron van a gép, és van rajta, azt nem bánom.

[ Szerkesztve ]

(#13864) Frawly


Frawly
veterán

A héten átálltam végre SciTe-ről vim-re. Már évek óta akartam, de most tudtam csak elhárítani a kiosztásbeli problémákat (a vim-et US kiosztásra tervezték, én meg magyarral használom).

Még nem vagyok vim guru, nehézkesen megy, de ez lett a fő editor. Még a configja is elég puritán, semmi csicsásítás vagy addon, a keymap-ek közül sincs még beállítva minden. Még szokni kell, gyakorolni, főleg a nem basic trükköket.

Végül azért váltottam, mert Wayland alatt nem kezelte jól a vágólapot a SciTe, Xorg-on meg a kompozitálás nem jó, nagy DE-t meg nem akarok feltenni. Persze a vágólapot alapból a vim sem kezeli, de ott be lehet állítani, meg mivel terminálban fut, ezért a terminálemulátorral is megy a copy/paste.

(#13865) ubyegon2 válasza Rimuru (#13862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Xiaomi vagy/és Redmi telókat érdemes venni, az új Redmi note7 meg a Xiaomi vicces nevű telója mindent vér ár/érték arányban. 😁

Ja, hogy juj, hát az meg nagyon kémkedik ám.....
Aham, de rohadt kíváncsiak már a kínai cégek egy furán beszélő tepertőnyi nép telefonálási szokásaira meg egyéb dolgaira.
Ez ugyanúgy igaz a kínai disztrótól való térgyremegésre is! 😂
(nem neked, csak úgy....)

(#13866) F34R válasza Frawly (#13864) üzenetére


F34R
nagyúr

ideje volt.. :DDD :P

most osszehanyattam az editorjaim...

Kakoune, micro, vim, neovim.... 500MB-s xml-ben nem szertnek ugralni a sorok kozott. Elso ketto mar meg sem nyitja mert tul nagy neki.... vim, neovim viszonylag hamar atlep rajta a navigalas viszont tul ergya :P

(#13867) Frawly válasza F34R (#13866) üzenetére


Frawly
veterán

500 megás XML-t lehetőleg SSD-n kell szerkeszteni, elég RAM-mal. Plusz ha lehet, nem editorban kell megnyitni, hanem sed-del vagy ed-del vitézkedni rajta. Hiszen nem szerkeszted át az egész 500 megát, legfeljebb 1-2 sort cserélsz, módosítasz rajta. Azért feleslegesen az egészet betölteni meg extra bufferelni, backup swp fájlt létrehozni miatta.

Ezt a részét nem tudom, túl nagy fájlokat nem szoktam megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#13868) F34R válasza Frawly (#13867) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez csak fun fact, de akkor is.. Vannak teljesen uj editorok amik hangzatosan megvaltjak a vilagot, merthogy a go milyen szuper nyelv. Az amugy csak ne akar szerkeszteni vele.

(#13869) bambano válasza Frawly (#13864) üzenetére


bambano
titán

"Már évek óta akartam, de most tudtam csak elhárítani a kiosztásbeli problémákat": a vimet semmilyen kiosztásra nem tervezték, az ugyanis az oprendszer dolga.
legalább 15 éve használok magyarul vim-et, sose volt vele semmi gondom.

ja, debian van alatta.
:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13870) F34R válasza bambano (#13869) üzenetére


F34R
nagyúr

Az nem erv. :DDD

(#13871) F34R válasza Frawly (#13867) üzenetére


F34R
nagyúr

Ajanlom figyelembe. [link]

(#13872) bambano


bambano
titán

nézi/nézte valaki a shield ügynökeit? csak én érzem, hogy a 4-5. évad tiszta lopás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13873) sh4d0w válasza Frawly (#13867) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

500 mega, ugyan... Napokban éppen 25 gigás logot böngésztem... vi megbírkózott vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#13874) Rimuru válasza sh4d0w (#13873) üzenetére


Rimuru
veterán

Mi gyárt ekkora logot? Vagy ha régóta gyűlik akkor elég részletet nézni nem? logrotate?

Vigyázat, csalok!

(#13875) sh4d0w válasza Rimuru (#13874) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem volt rotálva...

https://www.coreinfinity.tech

(#13876) F34R válasza bambano (#13872) üzenetére


F34R
nagyúr

En lattam.... idolopas... amugy jah annyi hogy behoztak Ghost Rider karakteret.

(#13877) ubyegon2 válasza bambano (#13872) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó az egynek! Amúgy mi vagy most, sorozatfilm-rendőr? Lopás után nyomolsz? :D

Mardel filmek ilyenek.

Egyébként mi a megállapítás, mit loptak?

***************************************************

[ Szerkesztve ]

(#13878) bambano válasza ubyegon2 (#13877) üzenetére


bambano
titán

nem a lopás a kérdés. mikor leül egy sorozat vagy hirtelen történik valami meglepő, akkor előjön egy kis wtf érzés. a sorozatok topicban nem akarom firtatni, mert ott egy éve lehetett téma...

például a negyedik évadban azt láttam, hogy nem bírnak újat kitalálni, erre kitalálják, hogy akkor zárják a csapatot virtuális valóságba. oké, hol is láttam már ilyet... eurékában. ott is virtuális valóságba zárták a csapatot, és az az összekötő kapocs, hogy ugyanaz a színésznő játszotta wen szenátort, mint itt a lovasságot. erre kiderül, hogy az ötödik évadból egy részt Salli Richardson-Whitfield rendezett... döbb.
meg 5. évadban átszakad az univerzum, és csúnya lények teremtődnek... helló Doki! :) a transzportáló gépnek ugyanolyan jel van a tárcsáján, mint a Csillagkapun...

ezek közül van, amit lehet eastereggnek vagy tisztelgésnek tekinteni, de a hosszabban átvett ötleteket szerintem nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13879) bambano válasza ubyegon2 (#13877) üzenetére


bambano
titán

csak hogy tudjátok, ki az a Salli: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13880) ubyegon2 válasza bambano (#13879) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Salli? Na fasza, de én még most se tudom, ki ez. De éppen.....

(#13881) ubyegon2 válasza bambano (#13878) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

negyedik évadban amúgy nekem is fura érzésem volt, kicsit zavart is a folytatás így, de akkor már tudom, miért ült le nálam a sorozat. Ez az Eurépa viszont nekem nem volt meg. :N

Egyébként az ilyen átkacsintások más sorozatba nekem tetszenek, főleg ha feltűnnek. Többnyire olvasok róla és aszondom, hogy jéééétélleg! Minap is jártam így egy epizódot néztem vagy 5 perce, mikor gyanús lett, hogy mintha már lett volna és valóban, a TV valami karakter plusz miatt előrébb tette annak az epizódnak a mappáját.......

lovasságot játszik ez az előbbi hugi? Na azér......

Valami űrsorozat megint folytatódik, évad másik fele talán, de ilyen nulladik évados részek is vannak, nekem ez totál érthetetlen. :U Soritopikban nem nagyon kérdezek rá, mert hülyének néznek. Amúgy is elég buggyantott topikfelügyelet van ott, a torrent szóra már habzik a szemgolyó a komában.......vagy a virágboltra.... Nem számít, önkéntes rendőrség ugyan megszűnt, de mégis van.

[ Szerkesztve ]

(#13882) bambano válasza ubyegon2 (#13881) üzenetére


bambano
titán

Salli néni a női főszereplője az Eureka című sorozatnak. szerintem érdemes megnézni, én imádtam. Salli nénit is :P

A lovasságot az érti, aki látta a Marvel's Agents of Shieldet. Melinda May ügynök beceneve, aki egyszer egyedül szétvert egy arab terrorista sejtet :) attól kezdve még harcedzett ügynököknek is felhős lett a nézése, ha szóbakerült. úgy indul az s01e01, hogy a főnök éppen felveszi Ward ügynököt (aki elég kemény csávó a sorozatban), mikor bejön May, és mondja, hogy pakoljanak le, mert mindjárt felszállnak. Erre Ward erősen ráncolni kezdi a homlokát, hogy miféle bagázs lehet az, ahol May "csak" pilóta :P

kicsit olyan bemutatás volt, mint ahogy felvezették John Wicket. azon szétröhögtem az agyam... helyi orgazda pofánveri a helyi nagy maffiafőnök kisfiát. nagy maffiafőnök megkérdezi, hogy igaz-e, hogy leverted a fiam? válasz simán bele: igaz. miért? mert ellopta JW autóját és megölte a kutyáját. Na erre nem a sztenderd választ kapjuk, hogy a maffiafőnök szétgéppuskároltatja az orgazda telephelyét, hanem megy, és lekever mégegyet a saját fiának :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13883) ubyegon2 válasza bambano (#13882) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, már beugrott a lovasság! A japó hugi, valóban. ;] Hú de rég volt már az az első rész..... Ward koma az durva volt, később még inkább. Szüval az első 3 évad jobb volt na.

Ezt az Eurépát megolvasom, miféle, aztán elkezdem megvenni, régi soriknál néha időigényes lehet.....
Szerencsére annyi sorozat van már talonban, hogy sose fogy el.

A Jwick super volt, a 2. része éppencsak elment.

(#13884) bambano válasza ubyegon2 (#13883) üzenetére


bambano
titán

a hugi kínai. ő is, meg skye is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13885) ubyegon2 válasza bambano (#13884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK akkor kínai. :-) A másik az, amelyik lerombolta a Földet? Skye....más nem rémlik (amúgy is skype-ot olvastam elsőre)

Wang Chloe....arohadtéletbe, ezt nem hiszem el, de képek közül néhányról látható, hogy valóban kínai a Dézi is!
Filmről nekem ez nem jött át. :Y

Különben érdekes ez, mert az itt született kínai kölkök se mind néz már annyira kínainak ki.

[ Szerkesztve ]

(#13886) zoltanz válasza ubyegon2 (#13877) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem vagyok egy fenék fetisizta, de ez bombasztikus.
Paradox módon én úgy egyben és külön külön (testrészeit, vonalait) is szeretem a nőknek.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13887) ubyegon2 válasza zoltanz (#13886) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem vagyok egy fenék fetisizta, de ez bombasztikus.

Annyira én se. Meg mell sem. :N

Időnként egyedül a gondolkodásmódjukat nem szeressem......

(#13888) Frawly válasza bambano (#13869) üzenetére


Frawly
veterán

Gépírástartásra tervezték. Pl. megvan az, hogy bal középső ujjhoz tartozik felső sorban a [ gomb az amerikai kiosztáson. A magyaron AltGr+f kell helyette, hogy ugyanazt kapd, ami már két gombnyomás. Egy csomó ilyenre tudnék még példát írni. Persze, használhatnám amerikai kiosztással, amire tervezték, de insert módban meg általában magyar szöveget írok többet, és nem működnének a magyar karakterek, vagy nekem kéne kiosztást váltogatnom üzemmódok között. Illetve be lehet állítani a vim-et, hogy üzemmódok között váltson kiosztást, de az meg jogosultság miatt nem megy.

:noremap mappelésekkel át kellett ezeket cserélnem ezeket a billentyűket. Így normál, vizuális, stb. módban olyan, mintha amerikai kiosztásra váltana át, míg insert és command módban marad magyar. Régen ezzel volt problémám, nem map-elésekkel próbálkoztam, hanem automata kiosztásváltással üzemmódváltások között, de az meg jogosultsági problémákba ütközött.

De most, hogy ezeket a problémákat elhárították, így már használható úgy a vim, ahogy tervezték. Az egész nem fog kavart okozni, hogy melyik gomb mit csinál, mert nem úgy jegyzem meg, hogy sor elejére ugrás az 0, hanem hogy jobb gyűrűsujj - legfelső sor (ez amerikai kiosztáson a 0, magyar kiosztáson az ö).

Az egész probléma elkerülhető lenne, ha a vim tudna olyat, mint az i3wm. Utóbbiban lehet billetnyűkódra is funkciót rendelni, és a billentyűkód azonos marad a különböző kiosztások között, pl. a magyar ö billentyű helyén az amerikai kiosztáson 0 van, de a billentyűkódjuk megegyezik: keysym 0xf6. Ekkor az egész kiejtési mizéria nem okozna gondot, nem kéne átmappelgetni sem semmit.

(#13889) Frawly válasza bambano (#13878) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nem a sorozat hibája. Sci-fi-ben újat már nem nagyon lehet kitalálni, így más filmekből, sorikból nyúlnak témát, megoldásokat. Ez a virtuális valóság meg párhuzamos univerzumos téma pl. eléggé elcsépelt sci-fi műfajban.

(#13890) Frawly


Frawly
veterán

Hogy ne csak OFF legyek: azt tudja valaki, hogy terminálokon mit csinált a HERE IS feliratú billentyű? Nem csak az ADM-3A-n, hanem több másik terminálon is rajta volt anno ez a gomb, de a neten senki nem írja le normálisan, hogy mit csinált, ha megnyomták.

A (#13888)-ban a „kiejtési” mizéria elírás, kiosztási mizéria akart lenni, de ilyen fáradtan nem kéne fórumozni, nem is azt gépelem, amit írni akartam :D

[ Szerkesztve ]

(#13891) zoltanz válasza Frawly (#13889) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Sci-fi-ben újat már nem nagyon lehet kitalálni,"

Xiami!

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a jövő még csak most kezdődik. A technológia fizikai/szoftveres alapjait jól le kell rakni, ami végbe ment. Én pont gyors fejlődést várok most, a tudomány a motorja a művészeteknek és persze fordítva néha.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13892) Vladi válasza Frawly (#13890) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Hogy ne csak OFF legyek"

Mármint az offba? Okés, tégy offba is off megyjegyzést az offba, semmi gond. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13893) Rimuru válasza Frawly (#13890) üzenetére


Rimuru
veterán

[link] , ez jó lesz?

Vigyázat, csalok!

(#13894) F34R válasza Frawly (#13888) üzenetére


F34R
nagyúr

Miert ne tudna?

[link]

(#13895) bambano


bambano
titán

annyira jó, hogy a navnál a szorzás művelet nem kommutatív...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13896) Frawly válasza F34R (#13894) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a linket, érdekes, amit ír, de ezt hiába nevezi keycode-nak, ezek nem valódi keycode-ok. Kipróbáltam a linken írt cat paranccsal, és az é gombra, é-ket ír, nem valódi keycode-okat, amit a xev ki tud írni.

Egyébként észrevettem egy bugot is, a vimtutor nem olvassa be a .vimrc-t, csak ha vim tutor formában futtatjuk. Először megijedtem, hogy nem működnek a map-elések, aztán jöttem rá, hogy csak vimtutorban nem működnek.

(#13893) colomb2: ezt az oldalt én is megtaláltam Google-ben, csak nem olvastam végig elég figyelmesen, de most pótoltam. Így már értem mit csinált a HERE IS.

[ Szerkesztve ]

(#13897) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tudat alattinak is van tudat alattia? :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13898) ubyegon2 válasza zoltanz (#13897) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mennyi pálinka után, attól függ. 😁
Nekem tuti volt már alatti alattinak az alattija is.

[ Szerkesztve ]

(#13899) zoltanz válasza ubyegon2 (#13898) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem az, csak most olvastam, valahol, hogy az embernél nem is az éntudat alakult ki elöször hanem a kollektív tudat. (egy törzshöz/nemzettséghez tartozás)
A barátság szigorú emberi törvény, felelősséggel tartozol a tetteidért a barátodnak. Erre épül fel a jogrendszer, Mindenen túl az önzésen, ösztönön is, emberi szívekben a barátság törvénye.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13900) Vladi válasza zoltanz (#13897) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tulajdonképpen nincs olyan, hogy tudatalatti. Ez terminológiai hiba, ugyanis a modell szerint ez nem fizikailag leírható "építmény", hanem minőségi jelölés.
Ezért helyesen: tudattalan.

Csak úgy mondom. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.