Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) Apollyon válasza F34R (#14839) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez: "Viszont visszaszonki cli-rol GUI-ra sosem fogsz."

Múltkor telepítettem ismerős gépére Mintet. A vele érkezett xfce téma nagyon megtetszett, mert szemet nem zavaró sötét tónusa van, így a komplett témákat az ikonkészletekkel együtt lementettem, majd felraktam a debianomra az xfce-t a cuccokkal.
Hiányzott az eyecandy... ¯\_(ツ)_/¯

De pakolgatni az ablakokat tök lassú volt, így végül maradtam i3-on, úgyis fullscreen használok mindent, szóval nem sokat látok a rendszerből, és nem mindegy, mennyi idő alatt és milyen módon váltogatok a dolgaim között.)
Viszont amikor terminálban kell matatni, az xfce-n jobban tetszik, jobban néz ki szerintem a gombos fejléccel. Csak nem olyan gyors :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14852) cami][us válasza Frawly (#14850) üzenetére


cami][us
senior tag

mint pl. most Win7-nél lesz a Volume Licenses extra támogatási idő, amiből az átlag felhasználót kizárják

Megnézném az arcokat, amikor kaby lake procihoz vesznek ilyen hülyeséget és megy a nagyüzemi szívás. :DDD ;]

(#14853) F34R válasza Apollyon (#14851) üzenetére


F34R
nagyúr

gtk tema nalam is van egyedi, azert annyire meg nem vagyok vadorzo, hogy a teljes GUI-t keruljem :D

(#14854) Rimuru válasza F34R (#14853) üzenetére


Rimuru
veterán

Alig par napos domain es mar megtalalta 1 bot.. [link]

Vigyázat, csalok!

(#14855) sh4d0w válasza Rimuru (#14854) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Rakjál ki egy standard ssh szervert és nézelödj...

https://www.coreinfinity.tech

(#14856) Rimuru válasza sh4d0w (#14855) üzenetére


Rimuru
veterán

Olyat mar csinaltam parszor, tobbfele megoldassal (az valotzott hogy miket kapott aki/ami beprobalkozott). :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14857) Frawly válasza Frawly (#14850) üzenetére


Frawly
veterán

Az utolsó bekezdésemnek a kopasz fószer igazat adott a legutóbbi videójában. Az utolsó 3 percben beszél róla.

Tovább is viszi a gondolatot, miszerint a proprietary szoftver szükségszerűen bloat. Ha egyszerű lenne és letisztult, akkor könnyű lenne újra implementálni. De ha bonyolult, nagy, komplex, akkor nem ez a helyzet, és be tudják zárni a felhasználókat vendor lock-in-be (Win10, MS Office, stb.). Ez egy elég értelmes gondolat, ilyen újraimplementálási oldalról nem is gondoltam még körbe.

Mond rá másik példát is, ha pl. valaki grep-ből csinálna egy felturbózott, fizetős változatot, és elveszne az összes opensource implementáció (elméleti eset, most csak eljátszunk a gondolattal), akkor sem használná senki a fizetőset, mert a grep-et annyira egyszerű újraimplementálni, hogy bárki megcsinálná napok alatt, ugyanazokkal a kapcsolókkal implementálva.

Úgy néz ki, hogy csak ennyi kellett, hogy ne az erdőbe menjen el kószálni, egyből vannak értelmes gondolatai. Amúgy a videó felejtős, mert csupa olyan hangzik el az első 10 percben, amit Stallman is megmondott már százszor (nagy cégek adatgyűjtése, Intel Management Engine a prociban), meg itt a különböző topikokban is le lett írva, szóval az a része csak kötelező körök ismétlése.

(#14858) Frawly válasza Apollyon (#14851) üzenetére


Frawly
veterán

Az eyecandy nekem is hiányzott eleinte. De egy idő után nem annyira. Pont ez van, amit írsz, hogy úgyis a legtöbb alkalmazás teljes képernyőn fut (ilyenkor az ablakdísz nem sokat ad hozzá, inkább csak helyet vesz el feleslegesen), ha nem nagy felbontást használ valaki. Ha a felbontás nagyobb, akkor meg a tilingnak van értelme.

Ráadásul a futó programjaim zöme terminálos, amik a grafikus eyecandynek hasznát nem tudnák venni.

Végül is Sway alatt is van szép háttérkép, meg átlátszó ablakfejlécek és tálca, sőt, átlátszó terminál is. Egyedül három dolog hiányzik:
1) elmosás az átlátszó elemek mögé, azaz Aero-szerű effekt (ez i3wm alatt Xorg-on megoldható Compton kompozitorral)
2) árnyék a menük, egérkurzor alá (ez is ugyanúgy oldható meg Comptonnal, de csak Xorg-on, Wayland alatt nincs ilyen lehetőség)
3) listaszerű taskváltó: ez nem is apróság, meg nem is eyecandy. Ezt elkezdtem implementálni, de még nincs használható állapotban. i3wm-ben már támogatott, van erre script, de az Sway-re megint nem jó.

Ebből az első kettőt elég könnyű lenne a Sway kompozitorba implementálni, két apró dolog csak, alig lenne pár plusz sor. A harmadik dolgok jelentős, de azt még könnyebb utólag scripttel helyettesíteni.

Egyedül egy dolog vinne rá, hogy hagyományos stacking WM-et használjak, ha valaki csinálna egyet, amire van rendes Win 3.1, OS/2, korai MacOS, CDE/Irix, BeOS skin. Ezek ugyan léteznek IceWM, Xfce, stb. alá, de egyik sem jó, valami nagy hibája van mindegyik megvalósításnak, amiért nem tudja utánozni az eredeti érzést, csak nagyon gyengén imitálni.

Amúgy a YouTube-on meg lehet nézni, elég sok ember minimalista tiling WM-mel is nagyon szép felületet épít, pl. iBSD, meg a két kopasz fószer is. Tehát az eyecandyhez nem kell feltétlen Xfce-t felrakni, főleg ha Xorg-ról van szó, elég egy kis Compton, egy kis átlátszóság, szép színek, szép háttér és annyi elég is.

[ Szerkesztve ]

(#14859) 0xmilan válasza Rimuru (#14854) üzenetére


0xmilan
addikt

Eleg szomoru, hogy egyetlen webshellt se hagytal szegeny botoknak. :D
Megcsinalnam, hogy minden amugy 404 .php requestre egy HTTP 200 valaszt adjon valtozo fajlmeretu trollface.jpg-gel. :DDD

(#14860) sh4d0w válasza 0xmilan (#14859) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#14861) Frawly válasza 0xmilan (#14859) üzenetére


Frawly
veterán

Ezzel az a baj, hogy poén a trollface, de idióta kérésekre pazarolja a szerver a sávszélt. Ezek a botok mindenkit megtalálnak elég gyorsan, szerintem IP tartományokat szkennelgetnek bele a vakvilágba, amelyik IP válaszol, azt azonnal rohamozzák, ha kell botnetben.

(#14862) Rimuru válasza Rimuru (#14856) üzenetére


Rimuru
veterán

Napi blog, gyorsan akartam egy ideiglenes jelszot:
head -c 5000 /dev/urandom | tr -dc a-zA-Z0-9_ | fold -w 63 | head -n 1
eredmeny:
ZDWzUaBMoP0_fBrws8MqR1hUIYSZNehaRL1IHzSIvHMnvpo9yXYXowvExSzuvcW
BAD PASSWORD: it is too simplistic/systematic
:D

Vigyázat, csalok!

(#14863) zoltanz válasza Apollyon (#14817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Frászt kapok a táccstól, nekem kell rendes billentyűzet, a mütyi kijelzőről nem is beszélve. 5-6 col bah, 12 alatt netezni embertelen. "

Én dettó, mondjok nálam 10 coll a határ.
Csak úgy olvasni 7 tabeteknek viszont van egy varázsa. Telefon is szeretem néha

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14864) F34R válasza Rimuru (#14862) üzenetére


F34R
nagyúr

Najz.. :DDD

(#14865) Frawly válasza Rimuru (#14862) üzenetére


Frawly
veterán

Vagy túl hosszú a blognak ez a jelszó, és valami hosszvizsgálatnál túlcsordul, emiatt úgy érzi, hogy rövid, vagy az erős jelszó követelménye úgy lett a rendszerbe programozva, hogy kötőjelet vagy ékezetes karaktert kell tartalmazzon.

(#14866) Frawly válasza zoltanz (#14863) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek. Nekem a telón még a játékokat is megöli a tapicskolós irányítás. Pl. nemrég játszottam telón GTA:SA-vel és Re-Volt-tal. Egész jól vannak implementálva pedig tapicskolós irányításra, de egyszerűen nem tudom normálisan irányítani nehezebb részeknél, tönkreteszi a játékélményt, hiába futnak jól ezek a játékok, akadás nélkül, max. grafikán. De ugyanez a gondom a konzolokkal is, rühellem a game controllereket. Csak billentyűzet + egérrel tudok rendesen játszani.

De pl. érintőképernyőn a nagyobb mennyiségű szöveg begépelése is nagyon kínkeserves, hiába a prediktív meg swipe-os szövegbevitel, sose lesz annyira triviális, mint egy rendes billentyűzet.

(#14867) Rimuru válasza Frawly (#14865) üzenetére


Rimuru
veterán

Itt le van írva szépen az ok, [link].

Vigyázat, csalok!

(#14868) zoltanz válasza Frawly (#14866) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én nem tudom, de Bluetooth-os gamepad nem megy androidos telón?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14869) Rimuru


Rimuru
veterán

Napi blog.
Addott wayland, sway, erintokijelzo(monitor1), monitor2. Nyomkodom a kijelzot es monitor2-n (is) akciozik. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14870) Frawly válasza zoltanz (#14868) üzenetére


Frawly
veterán

De pont az előbb írtam, hogy utálom a gamepad-eket, vagy csak nem jött le, hogy nálam a gamecontroller = gamepad vagy joystick vagy minden egyéb tekergetős-nyomkodós szar, ami nem bill+egér.

A BT billentyűzet játszana egyébként, de telón pont az a lényeg, hogy ha útközben vagy, akkor valamit érintőképernyőn játsszon az ember és ne kelljen minden szart hozzácsatlakoztatni. Ha otthon vagyok és billentyűzettel akarok játszani, akkor nem a telóról futtatom, hanem laptopról.

(#14871) Frawly


Frawly
veterán

Jó hír uby-nak, hogy lehet örök kezdő marad, de látszódhat még l331 hekkernek :DDD

(#14872) ubyegon2 válasza Frawly (#14871) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon kafa valóban, ez a http://geektyper.com ki is próbálódott. :D A kopasz koma tényleg nagyon ráér. Te is persze. :P

Örök kezdő hekker leszek most már.....

[ Szerkesztve ]

(#14873) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

bambano pont egy hónapja volt itt utoljára, jól elüldöztétek a különböző nőtipusok kitárgyalásával.

Így most csak rass-izmus nélkül

[ Szerkesztve ]

(#14874) cami][us válasza Frawly (#14871) üzenetére


cami][us
senior tag

[link] Nem tudom, hogy volt-e említve, de a zenét leszámítva egész jó. :D

(#14875) cami][us


cami][us
senior tag

(#14876) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Méghogy a linux-nak nincs köze a droidhoz.

Itt van mingyá ez az selinux izé:D

setenforce 0 vagy permissive esetében permission denied a hiba

setenforce 1 vagy enforcing esetében meg elmegy az su jog újrainditásig.

Azt jól sejtem hogy ez így ebben a formában nem "természetes"?:)

(#14877) zoltanz válasza ubyegon2 (#14873) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Latinos csajoknál nincs jobb :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14878) Frawly válasza aprokaroka87 (#14876) üzenetére


Frawly
veterán

Azt nem állítottam, hogy nincs köze hozzá, hanem hogy nem lehet Linux disztribúciónak tekinteni. Annyira sok hekkelés van már eleve a kernelben, meg a szoftverek menedzselése is annnyira más, hogy inkább csak Linux alapú OS, és nem Linux. De szerintem egy Chome OS-t is elég necces Linuxnak meg Linux-disztribúciónak tekinteni, annak ellenére, hogy Linux alapú, Gentoo alapból indulnak ki.

Ami miatt benéztem a topikba: Lény Hárd Pöttyering rajongóinak kötelező olvasmány. Lesoványítja a Fedorát. Kellenek az erőforrások a systemd-nek :DDD

(#14879) sh4d0w válasza Frawly (#14878) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a csávó megtalálta a fontos dolgokat ismét. Gondolom együtt kitehetnek 100 mega lemez- és ugyanannyi memóriaterületet.

Sokkal több vacak van egy alap installban, amik potenciális belépési pontot jelenthetnek, de ö megtalálta a lényeget...

https://www.coreinfinity.tech

(#14880) cami][us válasza Frawly (#14878) üzenetére


cami][us
senior tag

Nagyon érdekes lehet a linux definíciód. :D Nekem a droid linux. Ennyi.

(#14881) F34R válasza cami][us (#14880) üzenetére


F34R
nagyúr

Az is kimaradt. :D

(#14882) Frawly válasza sh4d0w (#14879) üzenetére


Frawly
veterán

Senki nem mondta, hogy sokat soványít, arról van szó a cikkben, hogy Fedora „could loose SOME weight”. A 100 mega is több, mint a semmi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14883) Frawly


Frawly
veterán

Ha már systemd, újfent hálás vagyok neki, hogy miatta a PC speakert is nehéz volt beröffenteni. Külön udev szabályt kellett neki csinálni. Így már működik.

De még mindig nem sikerül a PC speakert digitális hangok lejátszására használni. A neten régi linkeken az snd_pcsp kernelmodult említik hozzá, de az Archon nincs. Lehet ha kernelt forgatnék, lenne.

Van arra valami mód, hogy az alap pcspkr kernelmodult használva lehessen a PC speakeren PCM hangot lejátszani? Tudom, hogy torz, nem nagyon éri meg, csak poénból próbálkoznék vele.

(#14884) pengwin válasza Frawly (#14882) üzenetére


pengwin
addikt

És annyival több jut a systemd-nek.
Így végre megkaphatja a saját irodai csomagját.

Üdv, pengwin

(#14885) sh4d0w válasza Frawly (#14882) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom sokat számít, amikor általános a 8 GB RAM és a többterás háttértár.

https://www.coreinfinity.tech

(#14886) Rimuru


Rimuru
veterán

uby: csak hogy ertsd, ha lejar a premium es barmit valtoztatsz itt -igazabol nem is kell valtoztatni, csak a mentesre nyomni- akkor elveszik az arckep.

Vigyázat, csalok!

(#14887) ubyegon2 válasza Rimuru (#14886) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, így kicsit már más a helyzet valóban!
Köszi, hogy addig írtad ezt a dolgot, míg végre csak megértettem! 🤣
Akkor 🏇 f*t éri meg a prémium! Marad a kölök jesus! Jamo(ka) lesz a neve.

[ Szerkesztve ]

(#14888) F34R válasza ubyegon2 (#14887) üzenetére


F34R
nagyúr

LOOOLL.... nem csinaltathatsz magadnak ackepet?

(#14889) ubyegon2 válasza F34R (#14888) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem hiszem, hogy érdemes belemennem. :N

Egyre jobban bejön amúgy ez a Jamóka. :D

[ Szerkesztve ]

(#14890) Siriusb válasza ubyegon2 (#14889) üzenetére


Siriusb
veterán

Így jár az, aki nem Arch Linuxot használ. ;)

GIF

(#14891) Frawly válasza ubyegon2 (#14889) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom ki az a Jamóka, nekem niga csajnak tűnik az avatarod, valahogy a múltkori segggyűjteménnnyel is rá voltál már állva erre a feka témára :DDD Arcképet simán igényelhetsz, a feltételeknek megfelelsz, onnantól kezdve meg mindenki le fogja ×4rni a topikgazdai múltadat.

Ha megfelelnek a már legyártott arcképek vagy küldesz be egy készet, majdnem kész sajátot, elég gyors a folyamat. Akkor lassú, ha egyéni arcképet akarsz, és a PH-s arcképgyárosok szerkesztik le neked.

A prémium meg nem azért van, hogy neked megérje, inkább csak egyfajta adakozási forma, amivel a PH-t támogathatod.

[ Szerkesztve ]

(#14892) ubyegon2 válasza Frawly (#14891) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg vakegerek vagytok! 😂 Az nem niga és nem is csaj! Egy vigyori kis jamó koma.

Értem én, hogy nem értünk van a Prémium rendszer, marad a reklámblokkoló kilapcs.

Egyéni arckép.....fogalmam sincs amúgy, milyet csináltatnék.

[ Szerkesztve ]

(#14893) F34R válasza ubyegon2 (#14892) üzenetére


F34R
nagyúr

Jamo-rol nekem ez jut eszembe.. [link]

Amugy van egy regi script amit at kellene irni es mukodne talan. [link]

Aki ert hozza majd frissiti, mert eleg regi es mar nem mukodik.

(#14894) Frawly válasza ubyegon2 (#14892) üzenetére


Frawly
veterán

Rajtad áll, hogy milyen képet választasz. Ha nem megfelelő, akkor az arcképgyárosok átméretezik, átszerkesztik, míg meg nem felel a PH-arculatnak, ez időbe telik. Te magad is átszerkesztheted, ez gyorsabb, akkor csak minimálisan kell javítaniuk. De volt régebben egy kész arcképkatalógus is, abban elég jó képek voltak, ha abból választasz, akkor azonnal megadják. Csak ez a katalógus nem elérhető, valami 000hosting-on volt, és nem elérhető már a webhelye.

Én nem fogod ilyennel szenvedni. Eleve nem vagyok oda a PH-ért, egy elég instabil fórum, kénye-kedve emberekkel, igazságtalan moderálással, sok munkát nem tennék bele, hogy milyen avatarom van. De ha akar valaki, a lehetőség nyitva van egy bizonyos regidő és hozzászólásszám felett.

(#14895) F34R válasza Frawly (#14894) üzenetére


F34R
nagyúr

Volt rola fent regen tutorial is, hogy lehet PS-el cartoonositani (de szep szo) az kepeket, amit mar csak minimalisan kell szerkesztgetni. Azthiszem Ndruu keszitette.

(#14896) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Meggyőztetek, ennyi energiát tényleg feccöl bele a ragya! Meg aztán nincs is nekem az előbb említett Playstation-öm se! 😂

Marad Hangfalka/Jamo.

(#14897) #33253120 válasza ubyegon2 (#14896) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem köll. :)
Én annyit mondtam, hogy fordítsuk meg, kő rá cilinder, meg a szájába cigi, ing legyen piros/vörös.
Oszt ez lett. A piros csíkot a cilinderen akartam említeni, de nem akartam cifrázni, és bizony ezek kitalálják mire van szükséged, így meg is kaptam. :)

[ Szerkesztve ]

(#14898) Apollyon válasza ubyegon2 (#14896) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha már avatarosdi, csak hogy bátorítsalak, nekem anno ebből a képből csinálta valaki az arcképgyárosok közül. Hajából ki kellett szedni a feliratot stb., kb mintha újrarajzolták volna, de nem. .p

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14899) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Köszi a tippeket, valami egyszer csak bevillan majd és arra ráfekszem, de pillanatnyilag tippem sincs, milyen figura lenne jó avatarnak. Mondjuk egy napocska sugarakkal, de tök fekete színben. ;) Ezt talán még könnyű is lenne megcsinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.