Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) sh4d0w válasza ubyegon2 (#13598) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Most már értek mindent :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#13602) ubyegon2 válasza Frawly (#13599) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

zöld motoros :P

sh4d0w

:D Valami csak viszi előre a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#13603) Vladi válasza ubyegon2 (#13598) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most akkor winezzek? Milyen vagg ymár velem. :O

Nade pont erre gondoltam, hogy valami nagy segg kell ide, hogy abbahagyják megint a vinezést. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13604) ubyegon2 válasza Vladi (#13603) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A relatív nagy segg valahogy mindig oldja a feszültséget! Asse baj, ha nem win okozta feszkóról van szó! De nekem gyanúsan sok a látens winfan...... :D

Vagy csak olyan ez is mint amikor bőrfejék söröznek, rohadtul nem csípik a rücigókat, mégis sokszor szóba kerül náluk.

nem o1g, de asse rosszs

[ Szerkesztve ]

(#13605) Rimuru válasza ubyegon2 (#13604) üzenetére


Rimuru
veterán

bevallom terveszek venni meg 1 kis 10-14" kozotti gepet, azon valsz elore telepitve fog jonni a win, meg lehet hogy winfan leszek? ;]

nem gentoo megy ra

Vigyázat, csalok!

(#13606) zoltanz válasza Rimuru (#13594) üzenetére


zoltanz
nagyúr

WinX nem valami veretes Os. Felraktam egyszer kíváncsiságból, jól formázható. ;]

ubyegon2

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13607) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Idei Harley-Davidson -on feszten lőttem:

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13608) ubyegon2 válasza Rimuru (#13605) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az jó, ezek 30 rugóval drágábbak is! :) Tutira direkt ilyent akarsz venni.

(#13606) zoltanz

Egyszer majd én is kipróbálom ezt a winx-et! Ha már ekkora élmény formázni alóla a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#13609) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

kinek melyik szín jön be? kék lila vagy a sárga? Lehet, hogy tesók ezek?



[ Szerkesztve ]

(#13610) Rimuru válasza ubyegon2 (#13608) üzenetére


Rimuru
veterán

Es igy is olcsobb mintha magyar honbol vennem. Na jo itthon nem is tudnam megvenni.

Vigyázat, csalok!

(#13611) Apollyon válasza bambano (#13595) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez egy hülyeség.
Van linux és win felhasználóm is. Akkor egyik se vagyok? ;]

Aki linuxer, az azért használ wint, mert van ami nem megy a linuxon. Akkor ez most már nem a linux hibája hanem a useré? ;]

Felesleges ideológiát tenni mögé, semmi jelentősége nincs, és ettől semmi sem változik a világban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13612) zoltanz válasza Apollyon (#13611) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Windows kultusz van. Mert... mert. :DDD
Tőlem ,mindenki azt használ amit akar, csak ne kelljen jó képet vágni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13613) ubyegon2 válasza Rimuru (#13610) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja értem, valami Gearbest-es csodamasina...... ;]

(#13614) Frawly


Frawly
veterán

Folytatva a szakmai off-ot az off topikban, i3wm-et használók, ismerők tudnának segíteni abban, hogy az normális működés-e, hogy ha teljes képernyőre teszek egy alkalmazást, akkor nem enged fókuszt váltani más alkalmazásra?

Nem i3wm, hanem még midig Sway, de mivel azonosak, ezért elvileg i3wm-ben is előfordulhat. Pl. ha teljes képernyőre van téve a böngésző, és fókuszváltást nyomok, akkor pl. a másik megnyitott proginak, a terminálnak kéne előjönnie teljes képernyős módban. Ehelyett semmi nem jön elő, csak ha kilépek a teljes képernyős módból és újra fókuszváltást nyomok.

A Sway dev trackerén van bejegyzés, hogy valaki ezt megoldotta a prevent-fullscreen-focus-stealing bevezetésével, de nem tudom hogy működik ez, nem tudom működésre bírni. Biztosan a legújabb verziót használom, amiben ez benne van, mivel az AUR-ból fordítottam git-ről.

(#13615) Rimuru válasza ubyegon2 (#13613) üzenetére


Rimuru
veterán

Yep, nezegeten ilyen 2 az egyben gepeket is (tablet+keyboard/360 kifordithato kepyernyo), de mind a kettonel hasonlo kerdesek merulnek fel ha linuxot tennek ra (pl hogy tiltom le a billentyuzetet+touchpadot hatrahajtva - keletkezik-e errol barmilyen event -hatrahajtas-, stb.).

Vigyázat, csalok!

(#13616) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Boldog karajcsont!

Ennek alkalmából most pár napig össze-vissza zabálok, és ilyenkor nagy kedvencem a vaníliás kóla is befigyel, aminek címkéjén észrevettem valamit. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13617) Rimuru válasza Apollyon (#13616) üzenetére


Rimuru
veterán

En kaptam karacsonyra android frissitest (most lett 9-es forverziom), megint butitott egy sort rajta a google, es meg csunyabb is lett. Android 4-nel kellett volna maradni, az mar ellege kiforrot volt (4.4-re), azota csak szenvednek hogy "ujitsanak"...

Vigyázat, csalok!

(#13618) Apollyon válasza Rimuru (#13617) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még mindig 6-os droidot használok (Lineage 13), nincs vele gondom. De legjobban az 5-ös droid tetszett, illetve tetszene a 6-os funkcióival. Pl. csak 6-ostól van hatékony program jogosultság kezelés ami nekem különösen fontos. 7-es droidtól viszont már nem lehet skinezni sem, ott már eléggé érződik a developer nácizmus. Szal amíg csak lehet, addig használom ezt a telefont. Más cuccom szerencsére nem droidos és nem is lesz.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13619) Rimuru válasza Apollyon (#13618) üzenetére


Rimuru
veterán

CyanogenMod alatt 4.4-en is volt hatekony jogosultsag kezeles, hamarabb megoldottak mint ahogy a google behozta.

Vigyázat, csalok!

(#13620) F34R válasza Apollyon (#13616) üzenetére


F34R
nagyúr

Debian Coke :DDD

(#13621) zoltanz válasza Apollyon (#13616) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem mellesleg a Nine Inch Nails -nek usa Industrial bandának is a jele, és ők már régebb óta használják. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13622) bambano válasza Apollyon (#13616) üzenetére


bambano
titán

"nagy kedvencem a vaníliás kóla": windows 10, vaníliás kóla... mi fog még rólad kiderülni, a szójapörkölt? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13623) Apollyon válasza bambano (#13622) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A szója a vegák megváltása volt egy ideig, aztán jól beszívták, mert még rákkeltő is: [link] Ez kb. ilyen gúgel első találat.

Amellett hogy a sírba visz, még az íze is rossz szerintem, a biológiai értéke kb. zéró, szóval ez most mellé ment ;p

Egyébként is azon a véleményen vagyok, hogy aki megtagadja a húst, az gyakorlatilag öngyilkos. Persze lehet húsevés nélkül is élni, csak éppen minek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13624) Vladi


Vladi
nagyúr

Boldog Karácsonyt Linuxos komáim! :R

Kapcsoljátok ki a számítógépeket és legyetek a családdal. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13625) F34R válasza Apollyon (#13623) üzenetére


F34R
nagyúr

Parszor mar gondolkoztam rajta hogy vega v vegan leszek.... Egyebkent nem tudom lehet megjobban hazavagnam vele az amugy is junk etrendemet. :F
Az eszerv sajnos egyik mellett sem rakatta le a voksot.

(#13624) Vladi

OKSA,,, BKU too.

[ Szerkesztve ]

(#13626) ubyegon2 válasza Vladi (#13624) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Boldog Karácsonyt neked és minden Linuxos gurunak és nokedlinek!
🎅🤓

(mobilról írom)

(#13627) Rimuru válasza F34R (#13625) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem vagava kell valni, csak eltolni az aranyokat a tobb zoldseg fele.

Vigyázat, csalok!

(#13628) Frawly válasza Rimuru (#13627) üzenetére


Frawly
veterán

Én paleovega vagyok, csak olyan állatokat eszek, amelyek olyan állatokat ettek, amelyek zöldséggel is táplálkoztak :DDD

Jó kis vegán csülök, oldalas, stb.. Ma marhapörit főztem, az is kifejezetten ovovegetáriánus kaja :D Semmi zöldséges bullshit hozzá.

(#13629) tvamos


tvamos
nagyúr

Itt most vega kaja van, mert az állatoknak 4 lába van, mi meg kacsát eszünk rántott hallal.

Amúgy Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13630) cami][us válasza Vladi (#13624) üzenetére


cami][us
senior tag

'Kapcsoljátok ki a számítógépeket'

azt meg hogy? :P am boldog GNU/Karácsonyt!

(#13631) Frawly válasza cami][us (#13630) üzenetére


Frawly
veterán

Dehogy kaccsojukki. Hozott a Jézuska a fa alá új, 4.20-as kernelt. Azt kell beizzítani.

Közben reszelem tovább a Swayt. Többségében megoldottam a problémákat rajta. Kiderült, hogy az ablakkereteket jól kapcsoltam ki, csak kellett neki egy újraindítás. Van benne egy config reload funkció, ami újraindítja a Sway WM-et és újra betölti a konfigot, de kiderült, hogy ez nem mindig elég, vannak beállítások, amik ha módosulnak, akkor csak úgy léptethetők életbe, hogy teljesen ki kell lépni a Swayből, majd újra bejelentkezni, vagy reboot kell.

Már csak az van hátra, hogy kiírassam a swaybar-ra, amit akarok, meg megoldjam azt, hogy ha teljes képernyőn van egy alkalmazás, akkor lehessen átváltani egy másikra.

(#13632) Frawly


Frawly
veterán

Ezzel a konzolos login managerrel is beleültettétek a bogarat a fülembe. Melyik azok közül a legjobb?

Sőt, nekem tulajdonképpen login manager sem kell, elég az, ha boot után beírom a felhasználói nevet és jelszót, és azonnal indítja a SwayWM-et a sway paranncsal. Gondoltam, hogy ~/.bashrc-be vagy ilyesmibe betenni, de akkor minden terminál és konzolnyitáskor is el akar majd indulni. Vagy elég úgy megoldani, hogy ha tty1 van érzékelve, akkor automatikusan futtassa így a ~/.profile fájba ezt írva:

if [[ "$(tty)" == "/dev/tty1" ]]
then
sway
fi

xinit-tel nem tudom megoldani, mivel a Sway waylandes kompozitor, semmi köze a Xorg-hoz, igaz van hozzá XWayland Xorg-emuláció, de nem úgy kell indítani, ahogy egy X-es WM-et, nem startx paranccsal, hanem csak simán: sway és kész.

(#13633) Frawly válasza Frawly (#13632) üzenetére


Frawly
veterán

Na, végül beírtam a ~/bashrc fájlba, így a tty1-en ha bejelentkezek az adott felhasználóval, akkor automatikusan indítja a Swayt. Mondjuk így sem teljesen kényelmes, mert így be kell írnom a felhasználói nevet is, nem csak a jelszót, de ennyit megér, hogy 50 MB-tal csökkent a memóriafogyasztás.

Viszont a boot még mindig lassú, régen Openbox LXDM-estől 4-5 mp alatt bootolt, most 6 mp, míg a bejelentkező konzolig eljut boot után a rendszer, de után 1 mp-nél kevesebb idő alatt képernyőre vágódik a Sway. Lehet valami hálózati kapcsolatra vár boot során.

(#13634) Apollyon válasza F34R (#13625) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj a vega és vegán dolgokkal, hogy szenvedsz az étrend összerakásánál, mikor hol mit mennyit egyél, foglalkozol vele tényleg, és lemondasz egy csomó finom kajáról, pláne tök egészségtelen az egész. Ez egy bizonyított tény.
A csak zöldség meg csak gyümölcsevés így nem több puszta vallásnál, és magad mellett másokat is az őrületbe kergetsz vele :D

De én azt mondom legyen sok vega, annyival több hús marad nekem. :D

Frawly: dmesg a bootidő dologra? De 1 mp, ne már :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13635) Rimuru válasza Frawly (#13633) üzenetére


Rimuru
veterán

Jelentkezz be automatikusan tty1-re, problem solved.

Vigyázat, csalok!

(#13636) I02S3F válasza Frawly (#13633) üzenetére


I02S3F
őstag

Hát nem csak nekem fontos a gyorsaság és a kevés memória fogyasztás :) csak melós, "nem van rá időm".

(#13637) sh4d0w válasza I02S3F (#13636) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg fütyülök rá, mostani laposban van 16 GB RAM, a következöben meg lesz 32:)

https://www.coreinfinity.tech

(#13638) F34R


F34R
nagyúr

En sosem izgultam a boot dologra, elmegyek dobok egy sargat, addigra akarmelyik csotrogany betolti a linuxot :DDD

(#13639) #33253120 válasza Frawly (#13631) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem meg 9-es droid jött a fa alá. Úgy látom máshogy szar, mint a 8. :)

(#13640) Rimuru válasza #33253120 (#13639) üzenetére


Rimuru
veterán

#13617 :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13641) #33253120 válasza Rimuru (#13640) üzenetére


#33253120
törölt tag

Te is valami S9 variánst használsz?

(#13642) Rimuru válasza #33253120 (#13641) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem, xiaomi mi a1.

Vigyázat, csalok!

(#13643) whbear


whbear
senior tag

Boldog Karácsonyt Kívánok a Linuxos Uraknak!
Megszületett a fiam, biztos ami biztos Sudocrem-mel kenegetem :) Remélem jó Linuxos lesz majd belőle.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#13644) Frawly válasza I02S3F (#13636) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem a memófogyasztás nem olyan fontos, sokkal inkább a gyorsaság. De a kettő összefügg, ami kevés RAM-ot eszik, az általában gyorsabb is.

(#13639) T_chris: nekem is megjött decemberben az Android Pie az Mi A2-esemre. Nekem sem annyira tetszik, főleg, hogy a launcher össze van építve a Google keresővel, de a lehúzható menü is s54×4bb lett sajnos. Nagyon nem tudsz mit csinálni, a lényeg, hogy ne fusson elavult verzió a telón.

(#13643) whbear: gratula és boldog karit. Akkor azért nem láttunk mostanában. A sudocrem nem jó, KDE alatt kdesu creme van helyette.

[ Szerkesztve ]

(#13645) Frawly válasza sh4d0w (#13637) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam is 16 giga van, de nekem ez is sok, nem használom ki KDE-vel és Gnome-mal sem, pedig megy jó néhány böngészőfül, úgyhogy a jövőben sem tervezem a 32-őt. A 8 gigát viszont néha átléptem, úgyhogy nem volt teljesen felesleges betenni a 16-ot, meg amit nem használok ki belőle, arra böngészőcache megy, meg a kernel fogja be fájlrendszereket cache-elni, meg legalább nincs szükség swapra sem.

Windows alatt viszont a 16 giga nem olyan rengeteg, főleg, ha valaki magas felbontásban játszik a legújabb játékokkal. Linuxon viszont rengeteg.

(#13646) Frawly válasza Frawly (#13633) üzenetére


Frawly
veterán

Megnéztem. Nem nagyon vár semmire a boot során, a systemd-analyze megmondta. Sokkal inkább ez az f2fs lassúsága lesz. Mondom én, hogy ebből újratelepítés lesz. De nem sietem el, előtte alaposan kitesztelem és átreszelem a Swayt. Nem kizárt, hogy végül visszatérek Xorg Openboxra.

(#13647) sh4d0w válasza Frawly (#13645) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak elindítok pár virtuális gépet, oszt máris fogy rendesen:)

https://www.coreinfinity.tech

(#13648) whbear válasza Frawly (#13644) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen! Igen, mostanában inkább használtam a bejáratott rendszereket. Arch KDE laptopon, desktopon, CentOS a felhőben Freepbx és Openvpn szerverként.
Örülök hogy emlékeztek még rám :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#13649) bambano


bambano
titán

anyámtól 180 kilóig terhelhető fürdőszoba mérleget kaptam karácsonyra.
célozni akar valamire?

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13650) F34R válasza bambano (#13649) üzenetére


F34R
nagyúr

LOOOLLL.... dieatazni kellene bambo.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.