Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66511) ubyegon2 válasza Peet19 (#66509) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem volt jó a firmware? Nem raktad be a sources.list-be a repo végére a nonfree kiegészítést?

deb http://ftp.de.debian.org/debian stable main contrib non-free

A firmware-ben benne van szerintem, ami kell, de le tudod tölteni csak a fw fájlt is, ha nem akarsz sources-t szerkeszteni.

Download Page for firmware-misc-nonfree_20161130-4_all.deb

Ezt meg Gdebi-vel könnyen telepíteni tudod. direktlink az előző linkből, ha rákatt, egyből feldobja a letöltő ablakot

Ezt honnan szedted, amit most telepíteni akarsz?

*********************************************************

Honnan jött az ötlet amúgy, hogy Debiant telepíts? Ha még nem kérdeztem volna....

[ Szerkesztve ]

(#66514) ubyegon2 válasza Peet19 (#66513) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor jól rémlett, hogy már kérdeztem, sorry! :)

Mert majdnem mindennek ez az alapja, a legstabilabb, biztonságos (ha már a NASA is ezt használja akkor csak jó lehet), programozni tanulok ...stb és plusz még nagyon tetszik is.

Tökéletes választás ezek alapján.

Átmásoltam a másik gépre (amire felraktam a Debiánt) kicsomagoltam, telepíteni akartam de nincs ./configure, se .bin .sh .run semmi. Tehát innen már nincs ötletem a telepítésre.

Ugyanezt csináld meg azzal a fájllal, amit linkeltem és azt telepítsd, ha jól látom még újabb is. Ez a legegyszerűbb most.

(#66512) Frawly

A kolléga indokai érthetőek, legfeljebb nem megy most túl könnyen az elején, de ez nem baj. Anno első Debianomnál nekem a desktop hálókártyáját nem ismerte fel a telepítő, úgy kellett Win7-re visszamenve olvasgatnom, mit csináljak. ;]
A Debiannál ez a ez a non-free megoldás elég idegesítő, mert szinte csak az fut bele, aki nem tudja mi történt, miért nem ismeri fel az eszközt!? :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.