Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) t1 válasza Milka 78 (#4050) üzenetére


t1
addikt

Én is szemeztem utódnak de pont ez a kis akksi riaszt + az ívelt kijelző.

(#4052) evko válasza Milka 78 (#4050) üzenetére


evko
aktív tag

Köszönöm.
És az ívelt kijelzőre fóliát lehet találni? :)
Böngészek kicsit. Megtetszett a teló.
116-ért valóban jó vétel lenne...
Az csak úgy random szokott lenni? :))

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#4053) Milka 78 válasza evko (#4052) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Volt két ünnep között 116-ért majd február elején 115-ért.
A tipickjában írni szoktuk a fólia/tok tapasztalatokról és linkelni is az elérheőségét :K

(#4054) evko válasza Milka 78 (#4053) üzenetére


evko
aktív tag

Köszönöm. Akkor várjak, hátha lesz 115K? 😉🫣
Van időm rá... 😉

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#4055) Bl.Gyo. válasza evko (#4054) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én ezt az oldalt mentettem el: [link]
érdemes néha megnyitni és ránézni az árra mert néha 115 ezer, és akkor lecsapni rá.
Én megtartom a gt mastert ameddig bírja, tökéletes, és nincs a piacon készülék még amire megérné lecserélni. Szerintem felesleges úgy telót venni hogy a jelenlegivel meg van az ember elégedve, és az új se lenne sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4056) Bl.Gyo. válasza evko (#4045) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez tulajdonképpen egy Lenovo. A nevén kívül nincs köze az amerikai Motorolához.

(#4057) gabbee75


gabbee75
csendes újonc

Sziasztok! Segítsetek,behalt a töltőm a teló 2022 11-dik havi. Gondolom a töltőre nem vonatkozik garancia. Mivel tudnám helyettesíteni, hogy megmaradjon a gyors töltés? [kép] Ez jó lehet helyette?Vagy elég lesz egy 2A-es töltő is?

[ Szerkesztve ]

(#4058) Milka 78 válasza gabbee75 (#4057) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem vonatkozik arra is és én mindig is 2A-es töltővel használtam.

(#4059) Bl.Gyo. válasza gabbee75 (#4057) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

2A töltővel nem lesz gyors töltés. 10w.
Nekem van egy xiaomi gyors töltőm, avval megy a gyors töltés persze nem gyári 65, de gyorsabb mint a sima. Gondolom egy jobb xiaomi gyors töltő is jó, gyorsabb lenne, Qualcomm Quick charge-t támogassa.
Valószínűleg az általad mutatott töltő is jó, de nincs tapasztalatom vele.

[ Szerkesztve ]

(#4060) peti85 válasza gabbee75 (#4057) üzenetére


peti85
senior tag

Ha ki szeretnéd használni a maximális töltési sebességet, amit a telefon tud, akkor olyan töltőt kel venned, ami ismeri a BBK cégcsoport által használt saját gyorstöltési szabványt. Ezeket különböző fantázianéven találod, attól függ melyik márkájukhoz tartozik:
- Oppo: SuperVOOC
- Realme: SuperDART
- OnePlus: Warp Charge
Ezek között is vannak különböző teljesítményszintek, de ha a fentiek közül bármelyiket támogató, legalább 65W-os töltőt veszel, akkor menni fog a maximális töltési teljesítmény.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4061) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

Meddig kapja még a telefon a biztonság frissítéseket?

(#4062) ADAM1337 válasza zsinyeg (#4061) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az is csoda ha még jön rá bármi. :DDD
"This device has reached it's EOL and won't receive any further software updates." [link]

[ Szerkesztve ]

(#4063) Bl.Gyo. válasza ADAM1337 (#4062) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Fő verziók és komolyabb frissítések nem lesznek már (Android, UI, feature). De biztonsági frissítés elvileg még nyár közepéig kell jöjjön rá. Akkor jár le a 3 év security update. De már nem sieti el a dolgot a realme, max 1-2 security update lesz jó esetben szerintem.
Milyen kár hogy egy ilyen jó telefon nincs már támogatva, pedig simán versenyképes még ma is, sőt, sok sz@rt gyengébb soc-al adnak ki, pl sd695, meg helio G85 (új moto g24, és a Motorola orrba szájba hirdeti ezt a készüléket). Nagy kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#4064) peti85 válasza ADAM1337 (#4062) üzenetére


peti85
senior tag

Hát az f@sza. A kamera alkalmazás elkezdte nálam is a lassulást. Több mint egy másodperc mire elment egy képet, utána 2-3 míg megnyitja a galériát. A kamera alkalmazásban az adatok törlése sajnos csak nagyon rövid ideig segít. A zárképernyő magazin amióta "Carousel" névre váltott, azóta ugyan azt a 4 képet váltogatja. Ez utóbbi nyilván nem eget rengető, de látszik hogy bugos a szoftver. Az elején nem volt rossza a szoftver, de jelenlegi állapotban szerintem lenne bőven javítani való rajta.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4065) Bl.Gyo. válasza peti85 (#4064) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Gyári beállítás visszaállítása gyanús a dolog. Gondolom régen volt megcsinálva ilyen rajta. Egy idő után minden teló ez kezdi ezt a sok szeméttől ami használat során összegyűlt benne.

(#4066) peti85 válasza Bl.Gyo. (#4065) üzenetére


peti85
senior tag

Na, ahhoz nagyon nincs kedvem. Nem hiszem el hogy mindenre ez a megoldás. A Huawei-emet 4 évig használtam anélkül hogy lassult volna. Jöttek rá frissítések, az után sem kellett soha FR. Ezt a Realme-t 2022. júliusa óta használom.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4067) Bl.Gyo. válasza peti85 (#4066) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Pedig ha nincs más megoldás. Én ezt tenném.
Akkor most mihez kezdesz ha nincs kedved hozzá? Új telót veszel?

(#4068) peti85 válasza Bl.Gyo. (#4067) üzenetére


peti85
senior tag

Ritkán fotózok, akkor sem olyasmit hogy gyorsan kéne reagálni. Várok még egy kicsit, hátha mégis kijön valami bugfix még.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4069) madagaszkar válasza peti85 (#4064) üzenetére


madagaszkar
tag

Nálam is sajnos. A videófelvétel még rosszabb, szaggat felvétel közben és utána is ugyan úgy játssza le. ( szaggatva ) Gondolkozom a cserén már egy ideje. Az akksi is sokkal hamarabb merül mint korábban. Februárban volt 2 éves a készülék, kizárólag a gyári töltövel töltöttem mindig. Csak nem tudom mi lenne az alternatíva helyette. Vodafonos vagyok egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#4070) ginola


ginola
addikt

Érdemes lenne pár tagnak optimalizálást csinálni, vagy gyári visszaállítást. Egy év intenzív használat után sok minden felesleges cucc lehet már a telefonon, ami a fenti galibákat okozhatja...

(#4071) t1 válasza madagaszkar (#4069) üzenetére


t1
addikt

Ezt nálam is pont ugyanígy csinálja.
Én most nagyon valószínű. hogy Nothing Phone 2a-ra fogok váltani.

(#4072) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Vissza jött emagtól a szervizelt teló. Mindenféle értesítés nélkül. Se email, se telefon, se sms. Egyszercsak hozta a futár.
Valahonnan szerzek majd egy SIM kártyát és kipróbálom.

(#4073) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Érdekes. Feleségem telójával semmi frixi nincs fotózás terén. Gcam-el is ez van?

(#4074) Debilon válasza Milka 78 (#4073) üzenetére


Debilon
addikt

pont olvastam, akartam írni, nekem 1000+ óra uptime után sem csinált ilyeneket a kamera

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4075) Milka 78 válasza Debilon (#4074) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megnézem én is ha hazaérek, de a feleségem nonstop fotózik/videózik tuti szólt volna ha lenne valami gáz.
27 hónapja megy a teló visszaállítás nélkül.

(#4076) rxmiss válasza Milka 78 (#4050) üzenetére


rxmiss
junior tag

en pont a kijelzo miatt a lenovo thinkphone-t vettem par napja, mert ennek sik a moto edge-ekevel szemben. (korabban is volt moto-m, szerettem oket) eddig tetszik. gyakorlatilag feltusszenti az akksijat a 68W-os tolto :)

(#4077) ginola


ginola
addikt

Jó Kis telefon ez a master....gyorsan elment a 2 év....

(#4078) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

A kamrea alkalmazás nekem is rendszeresen fagy, lassú. Főleg ha más program is nyitva van mellette. Ha olyan felvételt készítek amit pl messengeren tovább akarok küldeni vagy később laptopon vissza nézni inkább több felvételt készítek mert hiba üzenettel nem küldi el, nem játssza le.
Gyári visszaállítás többször volt és nem segített. Szeptemberben egy évesen akkumulátor csere volt de most is elég gyengusz az akksi.

(#4079) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ha már kamera. Valahogy le lehet tiltani a kamera indítást a lock screenen?

(#4080) Di Natale válasza ginola (#4077) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Én is így gondolom. Az előző telefonomat 6 év után váltottam. (Lenovo P2) Remélem ez is bírni fogja addig. :)

(#4081) gya/352 válasza Di Natale (#4080) üzenetére


gya/352
tag

2021. decemberben vettem Alzanal felbontott csomagolással. Valószinüleg kirakati példány volt. Ez igy utólag leginkább az akku miatt hihető is, mert valahogy soha nem jöttek olyan akku idők mint amit itt sokan írtak. Ennek ellenére még mindig jól használható mindenféle szempontból. Jól futtatja az appokat, pedig eleg sok van rajta, komoly problémám nincs vele, a korábban említett kamera fagyást lassulást sem tapasztaltam. Minden frissitést megkapott, de gyári vissza soha nem volt.

(#4082) Bl.Gyo. válasza madagaszkar (#4069) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem is februárban lett 2 éves és az akku még mindig elég jó. Gyári töltő-sima töltő össze vissza, 10%- és legtöbbször 90% között tartva mindig (néha 100 is). 3 óránál tovább nem volt töltőn soha és 100%on se állt sokáig. Sokat nyomkodom, fényerő 75%on van.

[ Szerkesztve ]

(#4083) drr válasza Bl.Gyo. (#4082) üzenetére


drr
őstag

Sose volt ilyen nekem... Pedig én vettem ki a dobozból a telefont. Okosórával folyamatos kapcsolatban nagyon max 4,5 óra volt a SoT... :W

[ Szerkesztve ]

(#4084) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Ki lett próbálva a teló és működik. Megoldódott a hívás indítás-fogadás. Most megy a fiókba a Huawei P9 mellé.:D

(#4085) Bl.Gyo. válasza drr (#4083) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Lehet az az óra sokat kommunikál a telóval, és azért. Nekem mi band 5-el van folyamatos kapcsolatban és úgy ennyi.

Nekem egy jó szériából lehet a készülék mert mai napig semmi panaszom rá pedig a kezdetektől nyúzom rendesen, sose volt szervizben sem. Semmi itt megírt panaszt nem produkált, akku jó még mindig, stb.
Mondjuk vigyázok rá, pl. nem ezt használom navigációra, nem nyomkodom töltés közben, nem esik le, stb.

[ Szerkesztve ]

(#4086) fecus


fecus
őstag

Ha már frissítés: valaki használja alternatív (pl. LineageOS) rommal? Tapasztalat? Sebesség? Átraknám, de banki appok vannak rajta. Állítólag az meg macerás.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4087) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

2 éves teló, gyári akku:
32% töltöttség, 8ó képernyő idő.

[ Szerkesztve ]

(#4088) BaluNO


BaluNO
csendes tag

Sziasztok!
Olvasom a hozzászólásaitokat az én telefonomnál 2éves GT master készülék kb 2-3 hónapja figyeltem meg akku teljesítmény csökkenést.
Kicsit megnéztem a telefon beállításait és be volt kapcsolva a fiókok automatikus szinkronizálása, ugy gondoltam meg van a ludas mert nekem ez ki volt kapcsolva... háát kikapcsoltam.
A legnagyobb megletetésemre magátol viszakapcsolta a szinkronizálást... azóta többször kapcsoltam ki, és magátol viszakapcsolt.
Kicsit aggasztó ez a dolog, vajon melyik alkalmazás csinálhatja?
Esetleg van valakinek tapasztalat ebben mondjuk akinél hasonlóan viselkedik a készülék!?

üdv Balu.

(#4089) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Indiába februárra ígért a realme frissítést a telora, úgyhogy mi is kapunk valamit nemsokára...

(#4090) Di Natale válasza Bl.Gyo. (#4089) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Április van.

(#4091) Bl.Gyo. válasza Di Natale (#4090) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Igen. Mondjuk az indiaiak is panaszkodnak máig nem jött nekik sem. Ilyen a realme ígéret?! De csak lesz valami ha már be jelentették, csak csúszik. Csúszik nyárig amikor lejár a biztonsági frissítés támogatás is, így csak 1-et kell kiadniuk. 🤨🤔

(#4092) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#4091) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Xiamiau is ígért fűt fát nekem aztán semmi sem lett belőle.
A Realme az ország elhagyását is undorító módon oldották meg. Kb szó nélkül leléptek, de erről Bog is beszélt a YT-n.

(#4093) Bl.Gyo. válasza Milka 78 (#4092) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nem tetszik a realme hozzáállása a dolgokhoz, kezd link lenni. Kár pedig jó telefonokat csinál. Ha a gt master be adja a kulcsot, lehet a kövi telóm sajnos valamilyen Samsung lesz (A3x, A5x széria, snapdragonal), pedig rühellem, de legalább normális a support, 4-7 év támogatás már. Motorolát is el hagyom, mert ott is bajok vannak a supporttal. Xiaomi-rol meg ne is beszéljünk. A Rom-olgatáshoz meg már nincs türelmem. Ez a 3 gyártó nagyon egy kutya már...

[ Szerkesztve ]

(#4094) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#4093) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én lekopogom, de a Moto nekem eddig beválik. A főverzió frissítés az tetű lassú, az Edge 40 egyedül a palettáról még nem kapta meg a 14-et ( szerintem valami frixi lehet), de a biztonsági frissítéseket azt katonásan kapom. Ez utóbbi nekem fontosabb, bugok nincsenek a 14 meg jön amikor jön.

(#4095) gzoll válasza Milka 78 (#4094) üzenetére


gzoll
tag

Nekem Moto Z2 volt legutoljára és annak fűt fát ígértek és végül egyetlen főverzió frissítést kapott és annyi. Pedig moduláris telefon volt, pont az volt a lényege, hogy az átlagosnál tovább tudod használni a battery mod-dal. Nekem ott a Moto elhasalt. Most a OnePlus Nord CE 4 jött ki, az lesz a befutó, bár még húzza a GT Master, és ha nem lenne ilyen satnya az akkuja akkor még évekig jó lenne nekem, de sajnos érzem hogy már nem lesz sokáig társ a mindennapokban.

(#4096) Bl.Gyo. válasza gzoll (#4095) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akku csere?

(#4097) fecus válasza Bl.Gyo. (#4096) üzenetére


fecus
őstag

Tényleg, valaki cseréltett már? Mennyibe került?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4098) Milka 78 válasza gzoll (#4095) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azért az 7 éve volt. Ezen az alapon az AMD mint proci gyártó sem ajánlott hisz egy kalap ganéj volt akkoriban és fűt fát igértek, most meg látható hol tartanak. :K

Ettől függetlenül én is pl OnePlus Nord 3-at akarta, mert baromi jó az OS rajta és tetszik a formaterv, csak az ára ami vicces volt akkoriban. +65000 ft azért borsos felár és se normális ip védelem, se vezeték nélküli töltés.

(#4099) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Valamit elmókoltam a telómon és szeretném visszaállítani, csak túl béna vagyok hozzá. Régen, ha megnyomtam oldalt a "feloldó" gombot, akkor megjelent a képernyő és azon belül még fel kellett húznom az ujjamat a képernyőn (képernyőzár), hogy használni tudjam.

Most, ha megnyomom az oldalsó gombot, akkor egyből tudom használni a telefont, nincs lezárva a képernyője.

Hogyan tudnám ezt visszaállítani?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#4100) Bl.Gyo. válasza Vertigo18 (#4099) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Beállítások>jelszó és biztonság
Itt tudod beállítani hogy mivel és hogy akarod lezárni.

Ha pedig jelszó nélkül csak felhúzással akarod nyitni, akkor a ebben a menüben a "lezárási képernyő jelszava"-be lépve a jelszó kikapcsolása, azt hiszem de nem biztos. Nem akarom ezt kipróbálni nálam mert akkor törli az ujjlenyomatokat is.

[ Szerkesztve ]

(#4101) Vertigo18 válasza Bl.Gyo. (#4100) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ez a baj nálam, hogy ide belépve (Lezárási képernyő jelszava) azt írja, hogy már a "Ki" lehetőség van bekapcsolva. Ergo Simán fel kellene pöccinteni. Ehelyett mindig, ha megnyomom az oldalán a gombot, már az aktív képernyő fogad, nem a lezárt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.