Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok !
Ebben a gépben ugyebár egy gtx 660m van, ami nagyobb felbontást tenne lehetővé.
De játékokban csak 1366*768 felbontást engedélyez.A laptop kijelzője nem bírja ?
Köszi!

(#6102) satz18 válasza gygalilei (#6101) üzenetére


satz18
őstag

Ha olyan gépet vettél, ami 1366*768-as felbontású, akkor nem tudsz többet, csak ha külső monitorra kötöd. De ne bánkódj, legalább több fps-el fog menni a játék.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6103) Tenken válasza Aryan (#6066) üzenetére


Tenken
őstag

Egyenlőre még korai emiatt boltba rohanni. Asztali 660Ti-n is darabos az élmény egyenlőre. Majd, ha kint lesz a végleges -esetleg pár patch után- érdemes megnézni, hogyan változott a kép...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6104) nbware


nbware
senior tag

Akit esetleg érdekel, hogyan lehet akár 2, vagy több oprendszere és utána könnyű bakcup is csinálnia.
VHD fájlból bootolást

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6105) Aryan válasza Tenken (#6103) üzenetére


Aryan
senior tag

Win8 javított a dolgon, fps szám megmaradt, de játszhatóbb lett a játék. Amit írtál az igaz, ismerős gépével (fx8350,16gm ram, ssd raid0, 7970cf) sem játszható a játék élvezhetően BF3 után. Ő neki még WIN7 van a gépén.

(#6106) vagabor válasza Aryan (#6066) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ha nem okoz gondot a y580 hiánya, akkor talán az volt a probléma hogy notit vettél és nem asztalit :) Ez egy remek laptop, és nekem van egy gyanúm, hogy a teljes játék megjelenése után menni fog. Én is gondolkozom egy asztalin, de csak akkor ha nem megy a játék. Viszont el sosem adnám, már annyira hozzám nőtt ez a kis lapi :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6107) Tenken válasza vagabor (#6106) üzenetére


Tenken
őstag

Ha van rajta ec vagy mpcie slot, akkor köthetsz rá asztali vga-t. Felesleges csak a 3d miatt egy komplett asztali gépet venni. ;)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6108) vagabor válasza Tenken (#6107) üzenetére


vagabor
aktív tag

Amit én írtam annak köze nem volt a 3d-hez ;) a másik hogy a külső vga-k igen ritkák, valamint nem olcsó..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6109) Tenken válasza vagabor (#6108) üzenetére


Tenken
őstag

Totál félre értetted mit mondtam.
Ha csak nem valami indie-s 2d-s grafikás játék miatt akarsz asztalit, akkor eléggé arról beszéltél. Asztali vga-t meg akármelyik sarki számtech boltban kapsz. Az adapter pedig nem drága. ;)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#6110) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki közületek masszívan hurcolássza-e az y580-at nap mint nap. Tudom notebooknak ez a lényege, de például én amíg koleszos voltam, addig csak kb. egy héten 2x volt hordozva, koleszba meg vissza. Viszont most többször kellene cipelnem, nap mint nap, és ezért kérdezném, hogy mennyire tesz jót a gépnek ez? (Természetesen vigyázok a gépre, nem levágom táskástól a földre meg ilyesmi.) Mégis csak egy konzumer gép, nem egy masszív vázas üzleti. Kikapcsolt állapotban parkoló állásba rakja a merevlemez az olvasó fejet ugye? A súlyával talán nem is lenne még gond, de azért féltem a gépet, mert nem volt olcsó :) Igazából azért kérdezem, mert gondolkodom egy kisebb használt régebbi üzleti gép beszerzésén, de ha azért bírja az y580 is a hurcolászást, akkor inkább nem adnék ki erre pénzt :)

(#6111) nbware válasza Feenyx (#6110) üzenetére


nbware
senior tag

En folyamatosan hurcolom es nincs semmi baja, birja a kikepzest :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6112) Classius válasza Feenyx (#6110) üzenetére


Classius
aktív tag

Minden nap hordozom főiskolára mivel bejárós vagyok, nap mint nap buszozok vele 25 percet, illetve gyalogolok kb 1.5-2 km-t. Bizton állíthatom, bírja rendesen, semmi baja nincs. Laptop táskában hordom, jó nagy és vastag belső béléssel, vigyázok is azért rá mert tudom nem 200Ft-ot cipelgetek magammal, de azért az sem mondanám, hogy mintha hímes tojásként vigyáznék rá.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6113) Impressa válasza Feenyx (#6110) üzenetére


Impressa
őstag

Simán bírja. Én is sokat hurcibálom mostanában, de ettől még nem kell, hogy baja legyen. a HDD-nél max csak akkor lehet gond, ha külső behatás éri, de mivel írtad erre figyelsz, így azzal sem lesz gondod. Én azt is eljátszottam többször, hogy ki sem kapcsoltam a gépet, és úgy vittem magammal. Egyre érdemes odafigyelned, jön a hideg, a gyors klímaváltozás ( nagy hőmérséklet változás) nem tesz jót a gépednek. A lényeg, ha áthült a géped, akkor várjál vele egy kicsit, míg klimatizálódik. :K Szervizes barátom így vágta haza az üzleti Dell gépét, az áthült gépet rögtön bekapcsolta - alaplap hibás lett a páralecsapódás miatt -

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6114) Feenyx válasza Impressa (#6113) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek! :) Akkor mégsem veszek mellé másik gépet, lehet inkább veszek akkor egy laptop hátizsákot inkább hogy beleférjen még pár cucc mellé azért :)

[ Szerkesztve ]

(#6115) AstraP750i


AstraP750i
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna egy képet küldeni az Y580 touchpadjáról?
A lényeg az lenne, hogy látni lehessen, hogy körbe a touchpadnál mekkorák a hézagok (előny ha a lapotop még soha nem járt szervízben).

Az enyémet már több mint 2 hónapja utazik a szervíz és köztem... de akárhányszor került oda csak több sérülése lett...
1. Alaplapcserére ment...
touchpad beesett utána és a fedlapot behorpasztották...
2. touchpad és fedlap csere...
touchpad illesztése továbbra is érdekes... belső burkolatot valamiért kicserélték a billentyűzet körül... (nem kellett volna mert amire cserélték az karcos volt gyárilag), billentyűzetem a szervizben megsérült, de annyira, hogy hullámos lett... több illesztési hiba a kijelző szélénél...
3. billentyűzet csere... (ez a művelet 3 hétbe telt nekik)
A többire közölték, hogy azt én okoztam... és ezért elutasította a szerviz a cserét...

Magyarországi képviselethez elérhetőséget csak egyet találtam...
lenovo@lewispr.com, de innen még nem sikerült válaszolniuk semmit sem....
A legutóbbi Call Centeres bejelentésem óta 2 hét telt el... azóta kivizsgálás alatt van az ügyem... legutóbb annyit mondtak, hogy megsürgetik az ügyet.... (még jó, hogy alapból 3-4 napot mondanak rá...)
Személy szerint ilyen szervizes háttérrel én egyetlen Lenovo Ideapad terméket se ajánlok és mind e mellett elvárják, hogy az ember legyen megértő, mert ők csak segíteni akarnak, ha segíteni akar akkor ismerje el, hogy a szerviz képtelen szervizelni a készüléket kifogástalanul, cseréljék ki vagy térítsék vissza a vételárát...
Az már pozitívumként hangzik, hogy januártól Magyarországon lesz a szerviz, hátha itt korrekten állnak majd a dolgokhoz...
Konfigom: Y580, Windows 8, i7-3630QM, GTX660M 2GB, 16GB RAM, FULL HD, 256GB mSata SSD, 1TB HDD.

(#6116) masholnap válasza AstraP750i (#6115) üzenetére


masholnap
senior tag

+1
részvétem, tényleg ennyire pocsék a lengyel szerviz
verd az asztalt, amennyire csak tudod - az eladó boltnál is, hisz velük vagy szerződésben -, illetve dokumentálj szorgosan

(#6117) Feenyx válasza masholnap (#6116) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hiába vered a boltban az asztalt. Ők nem tehetnek semmit, csak visszaküldik a szervizbe. Ha kapsz cserébe új gépet azt sem ők intézik. A boltot nyugodtan kihagyhatod ebből.

(#6118) Domike84


Domike84
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Tud valaki használható kontaktot Lenovo Ideapad szervizzel kapcsolatban?
Lengyel call centert inkább hagyjuk. Vmi email cím lenne a legjobb csak sajnos nem találok sehol.
Nem fontos Európai sem csak valakivel lehessen már értelmesen beszélni!

(Quality vagy Customer Care)

Köszi
D

(#6119) Domike84 válasza AstraP750i (#6115) üzenetére


Domike84
csendes tag

Szia!

Nekem is problémám van a call centerrel meg az intézkedéssel de még nem jutottam normális kontakthoz.

Esetleg azt meg tudnád mondani honnan tudod hogy 2014 januártól már itt is lesz szerviz? ez tuti? mert akkor várok addig az biztos.

Köszi

Üdv
D

(#6120) Feenyx válasza Domike84 (#6118) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem anno ezt a címet adták meg reklamáció ügyében: husupport@lenovo.teleperformance.com. Ezen és a Call Centeren kívül senki sincs akihez fordulhatnál sajnos.
Elvileg januártól a ideapad szakszerviz lesz a laptopszalon is, ezt a srác mondta a boltban, de ez csak ELVILEG. Biztos majd az lesz ha be is jelentik.

(#6121) Domike84 válasza Feenyx (#6120) üzenetére


Domike84
csendes tag

Köszi!

próbálkozok!

(#6122) Vigneau


Vigneau
félisten

Muris, hogy letiltom a tocuhpad-ot és a következő újraindításnál már ismét aktív. Mi a bánat lehet a hiba? :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6123) Aryan válasza Vigneau (#6122) üzenetére


Aryan
senior tag

Nálam ugyanez van win8 alatt (win7 alatt is). Gondolom te is windows alól tiltod.

(#6124) Impressa válasza Vigneau (#6122) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam is szint úgy ez a szitu. Ötletem sincs mitől lehet. :(

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6125) Vigneau válasza Aryan (#6123) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, BIOS-ban nem találtam tiltást rá. Persze a tiltás Win7 alatt a HP dv6-omnál simán működött.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6126) nbware


nbware
senior tag

Megvettem a Battlefield 3at kemény 2000 forintért, tökéletesen is fut szerencsére, DE fent van az msi afterburn. Mutatja is a játék alatt a vga hőmérsékletet, fps-t, és órajelet. Akármit csinálok, nem megy 835Mhz fölé, pedig turbóval tudtommal 950en kéne futnia nem? Mit kell beállítani és hol? A legújabb nvidia driver van fent. Köszi előre is.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6127) baro32 válasza nbware (#6126) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Lenovo Energymanagement -Dinamikus Grafika.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6128) Impressa válasza nbware (#6126) üzenetére


Impressa
őstag

Ha nem megy, amit baro32 írt, akkor Nvidia Inspector segíthet a dolgon, de csak óvatosan.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6129) nbware válasza Impressa (#6128) üzenetére


nbware
senior tag

hát hiába állítom be a turbo baszik működni, csak a 835Mhzet mutatja :( érdekes :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6130) Impressa válasza nbware (#6129) üzenetére


Impressa
őstag

Most melóhelyen vagyok, így nem tudom neked belinkelni azt a youtube-os videót, amiben az Ispectoron kivül + a regeditben is átállít egy értéket is. CPU-Z-vel mutatja, hogyan változnak az alap frekvenciák. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6131) vagabor válasza Impressa (#6130) üzenetére


vagabor
aktív tag

nekem még az inspector sem emeli az órajelet, gpu clocknál megjelenik az emelt, de a current clocknál mindíg 835 van. Valami nagyon nem stimmel ezzel a vga-val-

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6132) nbware válasza vagabor (#6131) üzenetére


nbware
senior tag

nem a vgaval van a baj, hanem szerintem valamilyen progi visszafogja :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6133) spyduck válasza nbware (#6129) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem a melegedes fuggvenyeben visszafogja az orajeleket.

(#6134) nbware válasza spyduck (#6133) üzenetére


nbware
senior tag

Nem hiszem, hiszen meg a 70 fokot sem eri el full hasznalat kozben...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6135) Impressa válasza vagabor (#6131) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos nálam is ez a helyzet, most tesztelgetem én is. Ahogy nbware is írta szoftveres gond lehet, szerintem is.

nbware közben megkerestem a videót, de rosszul emlékeztem, az isnpectorban a profile settings-ben van állítási lehetőség, azaz csak optimalizálás.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6136) vagabor válasza Impressa (#6135) üzenetére


vagabor
aktív tag

szoftveres gondra gondoltam én is, mivel a proci sem akar elmozdulni az Istenért sem 2.3Ghz-ről, bármire is állítom az energy managementet. Raknék új rendszert de valahogy ez nem ér meg nekem annyit. Inkább várok hogy kiderüljön mi okozza :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6137) nbware válasza vagabor (#6136) üzenetére


nbware
senior tag

Majd a 8.1 talan orvosolja...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6138) vagabor válasza nbware (#6137) üzenetére


vagabor
aktív tag

nekem w7 van, ezzel vettem a gépet. Régebben minden működött, pakolta feljebb a frekvenciákat, de mostanra már semmi nem történik, akármit csinálok.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6139) AstraP750i válasza masholnap (#6116) üzenetére


AstraP750i
csendes tag

A vicc, hogy akartam írni az ügyvezető igazgatónak, hogy hátha onnan végre tudnak segíteni...
A következő címet találtam: anita.lukacs@lenovo.com
Viszont erre ez jött automatikus válaszként:
Original-Recipient: <anita.lukacs@lenovo.com>
Action: failed
Diagnostic-Code: smtp; 550 5.1.1 User unknown
Remote-MTA: 10.128.246.254

Még jó, hogy ebből a dokumentumból másoltam:
[link]

Utána keresgéltem még egy kicsit és máshol meg pont nélkül szerepel a email címe (anitalukacs@lenovo.com)...
Most elküldtem arra is, onnan még 10 perc alatt nem jött automatikus válasz így bízom benne, hogy végre eltalál a pontos címzetthez.

(#6140) AstraP750i válasza Domike84 (#6121) üzenetére


AstraP750i
csendes tag

A husupport@lenovo.teleperformance.com címre írt levelek is a Call Center-nél landolnak...
És a legjobb, hogy válaszolni se nagyon akarnak rá....
Én most az ügyvezető igazgatónál próbálkozom, ha ott sikerül valamit elérnem akkor azt ide is leírom.

(#6141) Cymby


Cymby
tag

Erről ennyit....Windows...Y580-on.

[ Szerkesztve ]

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#6142) Feenyx válasza Cymby (#6141) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem tegnap este sikerult. (Gyarilag elotelepitett win 8 van fent.) Letoltessel volt kb masfel, 2 ora. De vegyesek az erzelmeim a 8.1-el kapcsolatban. A storebol toltottem le es frissiteskent telepitettem. De hat... a boot ido nalam eszrevehetoen megnott (HDD-m van). Es emellett a fajlkezelom sem megy. Rakattintok var egy kicsit aztan olyat csinal mint ha vissza akarna dobni a csempes feluletre, de vegul bejon az asztal es nem indul el a fajljezelom. Es emellett a 2014-es Inventor sem akar elindulni... jah es a talcan a windows gomb egy nesze semmi fogd meg jol. Csak annyi funkcioja van hogy valtson az asztal es a csempes nezet kozott. Inkabb visszarakom a 8-at es varok meg ezzel a 8.1-el.

(#6143) Cymby válasza Feenyx (#6142) üzenetére


Cymby
tag

Akkor végülis egyelőre nem veszettem semmit. Megnyugtató. Bár továbbra sem tudom mi ez a hibaüzenet, de így már különösebben nem is érdekel.

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#6144) nbware válasza Feenyx (#6142) üzenetére


nbware
senior tag

én holnap teszem fel és tesztelem is utána a bf3al és egyéb játékokkal :) elméletileg gyorsulnia kéne mindennek...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6145) Feenyx válasza nbware (#6144) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Lehet jót tett volna neki inkább egy tiszta telepítés. Mármint újrahúzni a gépet és egyből rá a 8.1. De nincs időm ilyennel kísérletezgetni, úgy hogy visszaraktam a 8-at. Lehet nálatok nem fog ilyet produkálni.

(#6146) nbware válasza Feenyx (#6145) üzenetére


nbware
senior tag

Nálam ugyanez a hibaüzenet volt, de 3x frissítés utána, bejött rendesen. :)
Már kipróbáltam játékokat is és nem lett rosszabb, ugyanazt tudja, mint eddig kb, lehet 1-2 fps emelkedett, simábban fut a játék szerintem...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6147) rich-7


rich-7
csendes tag

Hello.

Megérkezett a Crucial mSATA-m (128gb). Nem nagyon akarok nehezíteni a dolgokon, win klónozással, szóval csak egy tiszta telepítést akarok csinálni. Van tiszta win8-om, és valszeg azt fogok feltenni. Most a kérdésem az lenne hogyha a 8.1-re akarok frissíteni, akkor azt hogy érdemes csinálni?

Ha felteszek egy tiszta win8-at az mSATA-ra, majd amint kész a telepítés és bejött a windows, lehet egyből frissíteni 8.1-re alap driverek telepítés nélkül? vagy érdemes feltenni először a win8-at a win8-as driverekkel és utána frissíteni 8.1-re?

Az zavar össze kicsit engem, hogy a lenovo oldalán megjelent a driverek nagyrésze külön win8.1-re (új verzió számmal). Most ez befolyásol-e valamit hogy most nekem a gépen win8-as driverek lesznek win8.1-en? Vagy próbáljam meg egyből frissíteni a win8-at win8.1-re és utána feltenni a 8.1-es driverket? :F

(#6148) nbware válasza rich-7 (#6147) üzenetére


nbware
senior tag

én win8ról frissítettem 8.1re és nem kellett külön driver vagy ilyesmi, de utólag lefrissítettem a biztonság kedvéért :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6149) #35090688


#35090688
törölt tag

Nekem csont nélkül felment a 8.1 frissítés 20-25 perc alatt, drivereket nem frissítettem, minden működik, ahogy eddig is. Teljesen problémamentes volt a dolog. Lassulást nem tapasztaltam, igaz 256 GB-os Crucial mSATA SSD van benne.

(#6150) #35090688


#35090688
törölt tag

Hupsz! A RamDisk progit újra kellett telepítenem. Az meghalt a 8.1 frissítéstől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.