Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

(#6751) Mottie válasza Impressa (#6745) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem win 8.1 van és semmi gond nincs a fényerő állítással. A touchpad pedig újraindításnál aktiválódik. De nem nagy művelet újra letiltani.. :D

Be Victorious!

(#6752) Impressa válasza Mottie (#6751) üzenetére

Impressa
(őstag)

Marad továbbra is a win hiba. A touchpad két kattintás az tény, de pl. HP-nál is van felette külön egy fizikai gomb, amivel le lehet tiltani, nekem az nagyon bevált, de a az Fn + F6 kombináció sem probléma. :D

[ Szerkesztve ]

(#6753) Vigneau válasza Impressa (#6749) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

7.0.3.8. Letöröltem, újra felraktam, de nincs változás... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6754) Impressa válasza Vigneau (#6753) üzenetére

Impressa
(őstag)

Ajvé, nem jó hír, akkor sanszos, h addig marad így, míg nem telepíted újra a gépedet, más 5letem nincs. :(

(#6755) Vigneau válasza Impressa (#6754) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Nem kizárt, hogy a khmmm Win7 verzióm is lehet egy ok. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6756) MontyPython

MontyPython
(csendes tag)

Segítséget szeretnék kérni a következő problémában. 2012. júniusban vásárolt y580-as gépbe tavaly ősszel beleraktam egy Adata sx 300 nSata SSD-t. Az op. rendszer az mSata-ra volt telepítve. A mai napig tökéletesen működött, azonban egy program használatakor hirtelen lefagyott a gép és csak a bekapcsoló gomb hossza nyomásával tudtam kikapcsolni a gépet. A gépet újra szerettem volna indítani, de teljesen behalt a gép. A BIOS sem látja az mSata-t. Indításkor kiírja, hogy insert boot disk and press any key.
Valószínűleg az Msata SSD behalt. Volt már valakinek hasonló problémája?

Y580, 42PFL6877K

(#6757) WhiteHawk24 válasza MontyPython (#6756) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Másfél hónapja nekem kékhalál kíséretében szált el. Ha még garanciális vidd vissza.
Megkérdezhetem mekkora volt az SSD? Nekem 64GB szált el, de valakinek meg folyamatos használat mellett hibátlan évek óta egy nagyobb tárhelyű. Ha neked is 64GB-os akkor lehet ebből nem érdemes ekkorát venni.

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#6758) MontyPython válasza WhiteHawk24 (#6757) üzenetére

MontyPython
(csendes tag)

128 GB-os. Sajnálom, mert a mai napig tökéleten működött. 2013. szeptemberi a kicsike, 3 év garancia van rá.
Lehet, hogy majd az újat eggyel nagyobbra cserélem. Mit ajánlotok, melyik gyártóé a megbízható?

[ Szerkesztve ]

Y580, 42PFL6877K

(#6759) WhiteHawk24 válasza MontyPython (#6758) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Elméletileg az SX300 is jó SSD, de én egy Samsung 840EVO-t vettem helyette. De itt érdeklődj.

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#6760) Mottie válasza MontyPython (#6758) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem ezzel sincs semmi bajom. Kemény használattal 2 éve jól elvan :) (128 Gb SX300) Jelenleg 5 GB szabad hely van rajta valami miatt, ami nem szerencsés, de rövidesen lepucolom

Be Victorious!

(#6761) MontyPython válasza Mottie (#6760) üzenetére

MontyPython
(csendes tag)

Hétfő délutánig nekem sem volt vele semmi bajom, tökéletesen működött. Az elkeserítő az, hogy semmi nem utalt arra, hogy gond van vele. HD Sentinel folyamatosan figyelte, 1 hibás szektora volt már hónapok óta. Nem ez lehetett a gond. Küldtem is gariba vissza, várom a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

Y580, 42PFL6877K

(#6762) Mottie válasza MontyPython (#6761) üzenetére

Mottie
(őstag)

SSD-vel mondjuk az a szerencse, hogy az adatok azért általában nem azon vannak... :)

Be Victorious!

(#6763) modflow válasza Mottie (#6760) üzenetére

modflow
(őstag)

Miért az gáz, ha egy SSD-n kevés szabad hely van? Mert nekem 60 Gb-os SSD-m van és csak 8 Gb szabad hely van rajta. Sajnos.

(#6764) vagabor válasza modflow (#6763) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Köztudott hogy ssd-n ajánlatos 10-20% szabad helyet hagyni, de inkább 20, hogy a trim rendesen tudjon működni. Olvass utána, de a trim rendezi sorba az adatokat mikor idle az ssd, így csökken az írás mennyiség, ergó élettartamot hosszabbít.

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#6765) satz18 válasza vagabor (#6764) üzenetére

satz18
(őstag)

Ez így van, viszont ennél a gépnél a magas hőmérséklet miatt, (nálam idle 50 játék 70+ fok) valszeg előbb hal le a vezérlő, mintsem hogy a cellák elhasználódnának. Persze ez attól is függ, hogy ki mennyit játszik és másol a gépén.

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#6766) modflow válasza vagabor (#6764) üzenetére

modflow
(őstag)

Hát ez király, de nincs semmi az SSD-n, csak a Windows, aztán csak azt látom hogy egyszer még 20 GB szabad, most meg már csak 8. :(

(#6767) modflow

modflow
(őstag)

Pl. most nézem, hogy az Nvivia mappában van egy olyan almappa, hogy "Installer2" az mi a fax-ért 2,3 Gb?

Azt törölhetem?

(#6768) Svidii válasza modflow (#6767) üzenetére

Svidii
(csendes tag)

Valószínűleg azért annyi, mert már jópárszor letöltötted, és telepítetted az éppen aktuális, mindig újabb drivert, az meg otthagyta magát. Nekem is majdnem 2GB az a mappa.

Szerintem törölheted, legrosszabb esetben nem működik majd az nvidia kártyád, csak az intel HD graphics, amíg újra fel nem teszel egy nvidia drivert. Jobb esetben van 2,3GB szabad helyed, és minden megy tovább.

(#6769) modflow

modflow
(őstag)

Mindegy. Megvettem a 250 GB-os EVO840-et, most már van bőven szabad hely.
Egy 60 GB-os OCZ SSD-t mennyiért lehet eladni?

(#6770) baro32

baro32
(aktív tag)

Na nagy az öröm én a józan paraszti ész határain belül megoldottam a töltőadapter problémát amit a nagy neves TMX szervíz okozott!
El sem fogjátok hinni de aki követte az eseményeket azok képben vannak de ha nem akkor leírom.
Alaplap csere után nem volt jó a gyári paraméterű töltőadapterje a lenovo y580 laptophoz ami:
120w 19,5v 6,13A a hivatalos értékei ami a laptop alján is szerepel de a TMX által csatlakoztatott:
170w 20v 8,5A töltővel meg működött ami csekély 35ezer forintba került volna ha eggyáltalán lehetne kapni magyarországon.
Lapozgattam má oda-vissza a googlet meg minden semmi má több hónapja nem találtam a megoldást egyszercsak feltévedtem a notebook alkatrész.hu oldalra nézegettem a töltő adaptereket és megakadt a szemem egy 120w 20v 6V töltőn aminek pont 5,5x2,5 ös a csatija 5500ft-ért gondoltam kiprobálom mostmár tök mindeggy de az a 20v mozgatta a fantáziámat és bejőtt!! működik!!!
Megjött a töltő valami kínai utángyártott de nem érdekel már így lassan 4hónap után ujra tudom használni hőn szeretett laptopomat.
A töltőre csupán annyi van írva 20v 7,5A de ha alkalmazzuk a matematikát akkor ki tudjuk számítani hogy ez egy 150w-os töltő.
Tehát ennyi BEKAPHATOD TMX !!!!!!! ennyit a szakértő szerelőkről a szervízekben de hozzátenném akinek inge az vegye magára én nem akarok evvel senkit megbántani de ez így 4 hónap után kikívánkozott.

(#6771) satz18 válasza baro32 (#6770) üzenetére

satz18
(őstag)

Ez a TMX egy vicc. Ha marad az ideapadoknak ez a gyatra szervize, akkor több mint valószínű, hogy a kövi gépem nem y-os lenovo lesz. Most a Clevo tűnik a legvalószínűbbnek, de ha pár évet még kibír ez a gép, az alatt azért sok minden változhat.

(#6772) vagabor válasza baro32 (#6770) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Az én gépem még szintúgy a tmxnél van alaplapcserén már másfél hónapja. Az egész story egy vicc, bill és hangkari csere után visszajött egy tölthetetlen gép, és sajna az a gyanúm hogy nekem is vadászni kell majd egy töltőt. Szánalom. Örülök hogy Baro kollégának megoldódott bár nem a tmx jóvoltából :D

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#6773) Mottie

Mottie
(őstag)

Fogyasztóvédelem?

Áldom az eget hogy nem volt eddig semmi baja a gépemnek két év alatt (kopp-kopp), bár mivel már nem garanciális, nem valószínű, hogy valaha találkozna TMX-szel.

Be Victorious!

(#6774) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Hello, most akarom felrakni a 8.1 Pro-t a gépemre. Valaki fel tudná nekem ide tenni az összes drivert hozzá? Köszönöm (Y580 64 BIT)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6775) modflow válasza kalozhun100 (#6774) üzenetére

modflow
(őstag)

Ez most komoly? :)

LENOVO HONLAP

[ Szerkesztve ]

(#6776) kalozhun100 válasza modflow (#6775) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Igen, szeretném 1 packban leszedni:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6777) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Miért van az, hogy felraktam 8.1-re a Synaptics driverét, és nem mennek a gesturék, scrolling meg ilyenek. Sőt van, hogy a gép éndulásakor nem indul el ez a synapticsos nyavaja,

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6778) modflow válasza kalozhun100 (#6777) üzenetére

modflow
(őstag)

Nálam tökéletesen megy minden 8.1-en.

(#6779) kalozhun100 válasza modflow (#6778) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Legfrissebb Nvidia driver van fennt? Meg felraktad az Experiencét is? Illetve fennt van az intelnek a drivere meg a progi is hozzá? Amugy fogalmam sincs miért nem mennek a gesztúrák meg a scrolling meg ezek.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6780) modflow válasza kalozhun100 (#6779) üzenetére

modflow
(őstag)

Így van, fent van.

(#6781) asDTesa

asDTesa
(csendes tag)

Sziasztok. Sűrgős segítségre lenne szükségem!

Még 2012 október került vettem meg ezt a laptopot, igazából mai napig sincs vele semmi problémám, tökéletesen működik aktív használat mellett, egy dolgot kivéve. 1 éve letört az egyik csatlakoztató pöcök a T betűről. Felhívtam a szervizet azt mondták 2 hétre elviszik lengyel országba, ahol megvizsgálják először is hogy a rendellenes használat miatt tört-e le. Ergo valószínűleg ráfogják hogy igen és 2 hétig oda a laptop a semmi miatt. Jó akkor fogtam és kicseréltem az Ő betűvel az úgy is kevesebbszer használom. Viszont ahogy telt az idő ez eléggé zavart, is most pár hete az A betűről is letört az egyik tartó pöcök. Annyira felidegesített, hogy nem tudtam vele mit kezdeni (hónapokig kerestem bele billentyűt), hogy fogtam és pillanat ragasztóval bepattintottam.

Gondolom mondanom sem kell, nem lett igazán jó vége :). Az egyik billentyűre kurva sok ment, így kb az egész slotja, tiszta ragasztó lett, míg a másik bár tökéletesen sikerült, szart sem használt. Most az A betűnek a slotja nem működik rendesen. Úgy voltam már vele hogy jó nem érdekel rendelek neten akkor egy egész billentyűzetet és kicserélem, addig meg elleszek vele. Sajnos sehol sem találtam magyar billentyűzetet, erre a tipusra nem volt csak pont, mint ahogy a sima billentyűknél is így jártam :) Ötletek? Csak nekem baszódnak el a billentyűk? ( Megjegyezném, nem verem a gépet, rendesen használom, bár igaz nyűzöm rendesen a munka miatt.

(#6782) cyberwarfare válasza asDTesa (#6781) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Szerintem legolcsóbban Ebay és érd be egy angol, német vagy hasonló kiosztású billel és majd átmatricázod.

[ Szerkesztve ]

(#6783) Because válasza asDTesa (#6781) üzenetére

Because
(őstag)

munkatárs is tört már le billentyűt a laptopjáról. ahogy írták ebay és ha ki tudod pattintani a gombot akkor az újból kiszeded és bele a régi helyére. mondjuk a ragasztós megoldás kár volt....

[ Szerkesztve ]

(#6784) Mottie válasza asDTesa (#6781) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nekem német van a kiosztás ugyanaz (én matricázás nélkül használom magyarra állítva :) ) ilyet szvsz könnyebben találsz

Be Victorious!

(#6785) asDTesa

asDTesa
(csendes tag)

Viszont a magyar billentyűzeten egyel több gomb van nem? (az í)

(#6786) Mottie válasza asDTesa (#6785) üzenetére

Mottie
(őstag)

A német kiosztásún, van hosszú í, az EU-n nincs

Be Victorious!

(#6787) asDTesa

asDTesa
(csendes tag)

Akkor ha veszek egy német kiosztásút, akkor az minden gond nélkül faja lenne és át matricázhatnám magyarra?

(#6788) Mottie válasza asDTesa (#6787) üzenetére

Mottie
(őstag)

Igen, működni fog tökéletesen :) Csak német legyen és ne EU-s (Németországban a legtöbb gép EU-s volt)

Be Victorious!

(#6789) asDTesa

asDTesa
(csendes tag)

Németet se nagyon találok :D

(#6790) kalozhun100 válasza asDTesa (#6789) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

És ha átpakolod a magyarról a billentyűket? Megspórolod a matricák árát:D Én már szedtem széjjel laptop billt és nem tört el 1 se:D Meg van a technikája:D Fogpiszkáló sokat segít:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6791) XenHai

XenHai
(senior tag)

Üdv!
Meg halt a gépemben a gyári vinyó .
Gép nélkül oda tudom vinni ezeknek a jó madaraknak?Nem akarom ,hogy el basszanak rajta valamit.

(#6792) nbware válasza XenHai (#6791) üzenetére

nbware
(senior tag)

Hat nem sajnos, kompletten kell leadni a gepet.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6793) baro32 válasza XenHai (#6791) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Helló

Figyelj az y580-as az egy jó konstrukció de a HDD hely nem valami jó helyre sikerült közel van a hőcsövekhez meg minden gyárilag is valami 68'c írtak a tesztekben.
Evvel azt akarom mondani hogy ez sajnos evvel jár mert a nagy hő hatás hosszú távon ad az ilyen dolgoknak.
Szerintem ne foglalkozz a szervizzel mert átvernek-megvezetnek itt az ideje SSD-t rakni a gépbe és utána már 43 max ~45'c-nál megáll a háttértár hőfoka (a max úgy értendő hogy játék+konvertálások).

Tudom nem a kérdésedre válaszoltam ez csak egy jó tanács egy volt y580-as tulajtól :)

(#6794) satz18 válasza baro32 (#6793) üzenetére

satz18
(őstag)

Nekem az mSATA SSD 76°C-os... De amúgy szerintem is ssd. Bár én lehet a DVD-rom helyére tenném, még ha lassabb is. Az a gép leghidegebb pontja.

[ Szerkesztve ]

(#6795) XenHai válasza nbware (#6792) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Akkor nem viszem amúgy is külső vinyónak használtam a lassúsága miatt.

(#6796) Svidii válasza baro32 (#6793) üzenetére

Svidii
(csendes tag)

Nem értek veled egyet, amikor használaton kívül van a HDD és közben játszom (ergo SSD-n van minden, ami fut), akkor hűtőpaddal is felmegy 55-58°C-ra.

(#6797) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Ma valamiért nem ment a touchpad.Azután javult meg, hogy erősen megnyomtam. Ezt miért csinálta?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6798) XenHai

XenHai
(senior tag)

Üdv ! Ma reggel be halt a gépen nem hajlandó tölteni az akkumulátort még 54% fele van most arról megy. De tápról sem hajlandó működni.

(#6799) Sanya válasza XenHai (#6798) üzenetére

Sanya
(veterán)

vsz a tápcsatlakozó vagy a tápegység romlott el.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6800) baro32 válasza Svidii (#6796) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Nézd attól még hogy nem értesz velem egyet arról nem tehetek nekem egy Samsung 470series sata 2-es 256GB-os SSD-m volt benne vagy 1,5évig kb. és mindíg monitorozom játék közben is az értékek kint vannak a képernyő bal felső sarkában hidd el nem állítok valótlan dolgokat.
~46'c fok volt a max játékok alatt ha hiszed ha nem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.