Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Bomc válasza Aryan (#5098) üzenetére


Bomc
aktív tag

12 fps az elég durva... vagy rosszul optimalizálták a gémet...

(#5102) slayer93 válasza Bomc (#5101) üzenetére


slayer93
tag

Én is lefuttattam ezt a tesztet igaz nekem i7 3610QM, HD, 8GB RAM ÉS HDD a felszereltségem, de hibátlanul ment és majd 5000 pont, FPS meg 16 min :(( a max meg 58, de dx 9.0-ban futott. Mindenkinek abban fut vagy csak nekem? Fent van a dx 11 :D

A turbóm nekem felkapcsolt 3,1-re a 4 magra ott gond nincs. Lehet egy driver frissítés jót tenne a procinak :D

[ Szerkesztve ]

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5103) nbware válasza vagabor (#5100) üzenetére


nbware
senior tag

A proci az nekem is felmegy, de a vga az nem, az max 835, 950en még soha nem láttam semmilyen programban :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5104) Bomc válasza slayer93 (#5102) üzenetére


Bomc
aktív tag

Komoly! :D

(#5105) Aryan válasza vagabor (#5100) üzenetére


Aryan
senior tag

Szerencsére a vga órajel emelés és csökkentés jól megy nálam (legfrissebb nvida driver), csak a proci nem megy 2400mhz-nél gyorsabban. Szerintem nálam win hiba lesz, mert a telepített win7-em először egy i5-ös y580-al használtam.

(#5102) slayer93: nekem is dx9-ben futott le a teszt

[ Szerkesztve ]

(#5106) slayer93 válasza Aryan (#5105) üzenetére


slayer93
tag

Akkor boldog vagyok :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5107) vagabor


vagabor
aktív tag


Ha dinamikus grafikán van is csak akkor kapcsolja fel 950-re ha megy valami game. Próbáld meg úgy, ha nem megy feljebb ne aggódj, nekem sem megy tökéletesen a dolog. Bár ahogy észre vettem bármi ami a gpu-t használja egyből kiváltja a freki emelést, így van ez pl a gpu-z esetében is. Hagyd egy-két percig elvileg vissza kell essen.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5108) nbware válasza vagabor (#5107) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem win8 van fent és nem megy 950re a gpu órajele, mindig 835öt mutat gpu-z alatt, nagyon max még lecsökken, ha épp nincsen terhelésen. Lehet ezt valahol egyáltalán állítani, mármint a turbót? Mert hiába választom ki a lenovo dinamikus grafikát, akkor sem történik semmi változás. :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5109) nbware válasza nbware (#5108) üzenetére


nbware
senior tag

Na, amióta letöröltem a win8as skypeot, azóta mutatja a 950et is. De hogy mi köze a skype-nak ehhez, nos ez érdekes :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5110) Bomc


Bomc
aktív tag

Lehet hogy hülyeséget írok, de az lehetséges, hogy a win serial száma a biosba van integrálva? Ahogy felrakod a win-t, egyből be is aktiválja magát?

(#5111) Watto1991 válasza Bomc (#5110) üzenetére


Watto1991
senior tag

Igen, lehetséges, mostanában így csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#5112) bacus válasza Watto1991 (#5111) üzenetére


bacus
őstag

Ez biztos? Mert szerintem nem így van, hanem az első aktiválásnál a hardwered azonositóját küldi el a ms-nak, igy másodikra már ezért tudja automatikusan aktiválni. (ez a hw azonosító meg szerintem a benne lévő fő egységek azonosítójából tevődik össze, mert pl. vga kártya csere esetén kérheti az újbóli regisztrációt)

Ha ugyanezt a kulcsot pl. másik hardveren szeretnéd aktiválni, akkor meg nem fog menni, megtagadja a szerverük az aktivációt. Ezt egyébként betelefonálással (és jó indokkal bizony felül tudják írni..).

Persze lehet tévedek, viszont szeretnék látni erről valami cikket, mert én nem találtam.., amit még el tudok képzelni, hogy az OEM windowsal szállitott gépek azonosítóit maga a gyártó beregisztrálja ms-nál.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5113) bacus válasza bacus (#5112) üzenetére


bacus
őstag

Közben megtaláltam

Its not possible for big manufacturer to manually activate every copy of windows. So microsoft provides them with special OEM keys known as OEM SLP keys which can be used for offline activation. The BIOS on there computers have a special string known as SLIC embedded in them. So when a copy of windows is installed with a SLP key and a certificate file, it looks for this SLIC chart in BIOS and activates it automatically without going online. The certificate file is a xrm-ms file which is unique for a manufacturer and is coupled with the SLIC chart in the BIOS.

http://piratepixel.blogspot.hu/2011/02/different-ways-to-activate-oem-copy-of.html

Azaz az aktiváció automatikus, ha nem az alján lévő matricán lévő kulcsal telepíted, hanem a ms a gyártó számára kiadot speciális OEM kulcsal, ami lehetővé teszi az offline aktiválást.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5114) Impressa válasza bacus (#5113) üzenetére


Impressa
őstag

"Azaz az aktiváció automatikus, ha nem az alján lévő matricán lévő kulcsal telepíted, hanem a ms a gyártó számára kiadot speciális OEM kulcsal, ami lehetővé teszi az offline aktiválást"

Vinyó csere után, már így kaptam vissza a gépemet. Előtte viszont én aktíváltam.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5115) kiszoleszkoo


kiszoleszkoo
csendes tag

Sziasztok, nekem két kérdesem is lenne.
Elösször is az mitől lehet, hogy én úgy érzem mintha nem jelenítené meg olyan szinesen a játékokat stb. mármint olyan elszürkültnek érzem.(AC3,Gothic4,GTA4,Oblivion,Skyrim) eddig ezeket próbáltam.
esetleg valami rosszul van beállítva? vagy valami nincs feltelepítve?

második kérdésem: bármilyen játékkal játszom szinte, max grafikán 20-26 FPS az átlag amit megjelenít, ez mitől lehet? vagy ez normális? vagy jobban teszem ha nem hard-on van a grafkó és akk inkább többet jelenítsen meg? csak emrt nekem elég gyérnek tűnik, a legújjabb játékok fél év múlva max grafkón el sem mennek 20 FPs felett sztem. :(

Bocsánat ha hülyeséget írok, nem vagyok nagyon hozzáértő. :) Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

(#5116) Danex válasza kiszoleszkoo (#5115) üzenetére


Danex
addikt

ami a gépben grafikus teljesítmény van az kb 2 éve lévő középkategória aljának felelhet meg PC szinten kb (tömb mint 2 éve vett GTS 450 lehet kb ezen a teljesítményen és az akkor 30ezer FT-ba fájt)

(#5117) nemeth989 válasza kiszoleszkoo (#5115) üzenetére


nemeth989
senior tag

Ha elszürkültnek érzed a képet, akkor állíts meg az Intel VGA vezérlőjében a kontrasztokat, fényerősséget, stb. ami neked jó. Ott mindent betudsz állítani, a kijelzőre vonatkozóan.

Grafikus teljesítményben meg, igaz hogy a notebookok, között acélosnak számít a GTX660M, de asztali viszonylatban egy ~AMD7750-es ~GTS450-GTX550-es szintet képvisel, ami alsó középkategória. Nem igazán minden játék ultra-giga beállításaira alkalmas. De kellemes medium-hight beállításokkal el tudsz játszani a következő gamekkel.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#5118) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Nem azér' a kettőhuszér', de ez a topik miért a Tabletek, e-bookok alkategóriában van? :D

(#5119) gulb


gulb
senior tag

Sracok. kinek mennyit tud a Wifi kartyaja? N-es az rendben van de mi a max amit ki lehet hozni belole? koszi

(#5120) bacus válasza gulb (#5119) üzenetére


bacus
őstag

mire gondolsz? 300Mbites a gyári kártya de csak 2,4-es wifit lát. Ideális esetben 100 Mbit feletti hasznos sebességet is elérhetsz vele.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5121) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok!

Y580 tulajokhoz lenne egy kérdésem. Biosba szeretnék belépni. Usermanualban megtaláltam, hogy a lenovonál nem a del-es dolog a nyerő, hanem ki kell kapcsolni a gépet, majd megnyomni a Novo gombot.
Na most nekem konkrétan meg sem nyekken akármit csinálok. Egy helyreállítást végigengedtem rajta, de semmi. Van valakinek ötlet, hogy mi lehet a gond?

Köszönöm!

(#5122) nbware válasza T. Peet (#5121) üzenetére


nbware
senior tag

Szia én biosba F2-vel lépek be.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5123) MaxxDamage válasza nbware (#5122) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a pont ! :) :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5124) bacus válasza T. Peet (#5121) üzenetére


bacus
őstag

Mondjon Le Novo gomb! Még a biosba sem enged be :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5125) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok. :D

Ma egy furcsaságot vettem észre a hw monitorban. Az akkumulátornál morogtam, hogy csak 6800 mWh-s pedig gyárilag több volt. Ez volt tegnap előtt. Ma megtekintettem és láss csodát 7556 mWh-s. Nagyon meglepődtem. Elhasználódásra meg 0%-ot ír ami maradt.
A szokásostól annyi változott, hogy tegnap nem az akkumulátor kímélő módban használtam a gépsast hanem teljesen feltöltöttem. Ez okozhatta vagy csak a program a buta? :D 1.19-es verzió van fent nekem. :D

Márk

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5126) Danex válasza slayer93 (#5125) üzenetére


Danex
addikt

Mivel akku kímélőben nem tölti a gép az akksit 100%-ra ezért elég logikus, hogy nincs is benne annyi kaja mint lehetne... :N

(#5127) vagabor válasza Danex (#5126) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szerintem Ő a gyári kapacitásról beszélt, mivel az akku kímélő üzemmód 60%-ig tölti, ami 4100mWh körül van ;)

#5125) slayer93, Én simán elnézném az aida hibájának abban az esetben, ha más akku figyelő progi a rendes kapacitást írja..

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5128) slayer93 válasza Danex (#5126) üzenetére


slayer93
tag

Akkor pontosítok. A maximális kapacitása növekedett meg 6800ról. Majd aidával is megtekintem. Remélem nem téved a hw monitor :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5129) bacus


bacus
őstag

Ha esetleg 9700-t ir ki, akkor majd jobban örülsz? Irjak neked ilyen programot ami random kiirja, hogy az akku kapacitásod 7800 -9900 közötti érték? :D

Ez szerintem egy tájékoztató adat, ami pont nem jó semmire. A nagy igazság, hogy szinte semmi, de semmi info nincs (nem lehet) az akku valós kapacitásáról, ez szerintem egy kalkulált szám, amit az akkuban lévő memóriára irogatva az adatokat kikalkulál valami algoritmus alapján a program.
Amit mérni lehet, az az akku kapcsain a feszültség, ez a tuti és biztos, viszont a mai akkumlátorok, kapcsain a feszültség minimálisan változik a merüléssel. Egy munkaakku (ez nem azonos az autók inditó akkuival, amik rövid nagy áramok leadására terveztek pl 720A, mig ezek az akkuk, pedig kisebb áram folyamatos, hosszú időn keresztüli levételére terveztek, és nem is tud leadni ilyen áramot még rövid időn keresztül sem), működése olyan, hogy az utolsó pillnatig tartja magát, majd hirtelen megdöglik. Tehát a kapcsain mérhető feszültség NEM lineárisan csökken. (ezért nem is jól jellemzi az akku töltöttségét) Terheletlenül pedig még ennyi info sincs. (aki nem hiszi próbálja ki, mérjen rá egy teljesen feltöltött akkura, meg egy 60%-ra feltöltött akkura és alig lát különbséget)
Amit még mérni lehet, hogy kb, mennyit vettünk már ki az akkuból!, azaz mérik az áramot is, akkor kb ki tudják kalkulálni, hogy eddig 4Ah-t használtak el, de hogy mennyi van még hátra, az megint csak kalkuláció lehet. A töltésnél sem egyszerü megállapitani, hogy mekkora az akku töltöttsége, ezért egy jó akkumlátortöltőnek több töltési szakasza, karakterisztikája is van, ahol indul egy áramgenerátoros, majd egy feszültséggenerátoros szakasszal, amit végül felvált az un. csepptöltési szakasz.

Ami nekem számit, az az, hogy meddig tudom használni a gépem hasonló körülmények között akkuról. Pl, ügyfélnél kiteszem az asztalra és csak távoli asztal kapcsolatot ill. internetet használva mondjuk wifire csatlakozva, kibir e a notebook 3 órát vagy sem. Ha kibir, akkor az akku+noti kiállja a próbát, ha meg nem, akkor az sem vigasztal, ha az ilyen olyan program azt irja ki, hogy 7800mA-s. Bárki nekem adhatja az 50% elhasználtnak jelzett akkuját, ami elviszi a gépet még legalább 2 órát, megköszönöm.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5130) nbware válasza bacus (#5129) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem simán bír 4 órát, ha csak távoli asztalozok, sőőt, a rekord eddig 6 óra volt, igaz külső monitorra kapcsolva. Én nem is állítottam be ezt a hülyeség 60%on tartást, mivel soxor használom csak az akkuról a gépet és nem mindegy, hogy 4 órát, vagy 1 órát tudok csak dolgozni...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5131) bacus válasza nbware (#5130) üzenetére


bacus
őstag

én beállítottam, a 60% után bir 3 órát, ez elég, ha meg nem, ott a töltő..

a telefonomnál nem igen érdekel az akku, az tucatcikk, a notinál csak azért, mert ilyen akkut nem hiszem hogy 3-4 év múlva bárhol kapok (pláne nem baráti áron)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5132) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok. Nem tudom volt-e már ez a probléma, nem olvastam vissza, ne haragudjatok, de nagyon égető a kérdésem.

Vásároltunk egy Y580-as lapost 1TB HDD-vel, Windows8 oprendszerrel. Vettünk bele egy OCZ Agility3 120Gb SSD-t. A HDD-t az optikai meghajtó helyére tettük egy kerettel, az SSD-t pedig a HDD eredeti helyére.

Probléma:
A HDDn található Windows8-at szeretnénk átoperálni az SSD-re(gyorsaság miatt ugye), de a OneKey Recovery csak az alap partícióra hajlandó visszatenni azt, pontosabban nem lehet sehol se megváltoztatni a telepítés helyét, csak a HDD C: partíciójára hajlandó!
Megnéztük feladatkezelővel és a HDDn 6 partíció van, 4 rejtett(betűjel nélküli) és 2 látható (C és D). ITT A KÉP!

Kérdések:
- A rejtett partíciókon mik vannak? Melyik mire szolgál?

- A OneKey Recovery, az a HDDn van az egyik partíción programként vagy ez egy BIOSba integrált funkció?

- Hogyan lehetséges az SSDre másolni a biztonsági mentést, hogy azt majd annak a C meghajtójára telepítse????????

Válaszokat előre köszönöm (ha jönnek)! Már majd szét robbanok! :W

UPDATE:
Az előbb klónoztuk a HDDt az SSD-re, de így nem működik az egész! :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5133) Bomc válasza wolfman (#5132) üzenetére


Bomc
aktív tag

Az nem jó megoldás, ha csak a gyári vinyó van benne, arról csinálsz 4 db dvd-t, majd a vinyó helyére beteszed a ssd-t és a dvd-kről visszaállítod az ssd-re a gyári rendszert?

(#5134) wolfman válasza Bomc (#5133) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt nem teljesen értem! Az előbb klónoztuk a HDDt az ssd-re, minden partíció ugyan az lett, majd mikor betettük ez a szar kiírta, hogy probléma lépett fel, kijavítsa? Ok, utána meg hibával lefagy.

Szóval senki nem vágja ezt a OneKey Recoveryt? Neten semmi ilyet nem találni hogy HDDt cserélni SSDre mi a teendő.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5135) MaxxDamage válasza wolfman (#5134) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Win8 terén nem tudom mi a dörgés , de Win 7 -re ITT megtalálod ! (személy szerint nem próbáltam)

Nekem mSata SSD van amire "külön" feltelepítettem az OP-Systemet DvD -ről !

Az OneKey Recovery -t egyszer próbáltam, (kimentett 4 DvD) , de sajnos nálam nem működött, mert nem mSata SSD volt a gépbe hanem akkormég a gyári HDD (1TB) , a lényeg, hogy ha nem "megegyező" az adattároló akkor nem fog sikerülni (elvileg) , de biztosan kijátszható ! (mint minden)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5136) wolfman válasza MaxxDamage (#5135) üzenetére


wolfman
veterán

Ez a link hasznavehetetlen jelen esetben, és nem a w7 miatt, hanem mert itt van ez a OKR.
De nem értitek. Nem a feltelepített wint akarom tovább vinni, hanem a mentést, amiről majd egy friss installt akarok, de nem tudom ez az átkozott OKR hogy működik. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5137) Impressa válasza wolfman (#5136) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Látom, már voltál egy pár helyen a kérdéseddel, sajnos még én sem tudom még a megoldást, pedig lassan nekem is esedékes lesz. Lehet érdemes lenne írnod neki vagy neki pü-t.

Te azt szeretnéd, hogy OKR is működjön az ssd-n. arról akarod telepíteni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5138) nbware válasza wolfman (#5136) üzenetére


nbware
senior tag

azt esetleg próbáltad-e már, hogy a jelenlegi rendszeredről csinálsz egy biztonsági mentést, majd beteszed az ssd-t, felhúzod a rendszert (win8) és rendszervisszaállítás?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5139) wolfman válasza Impressa (#5137) üzenetére


wolfman
veterán

Pontosan. Minden okr funkció úgy legyen mint a HDDn, csak ezeket hogy lehet átemelni?

(update: közben úgy felb.szott hogy tettem friss w7-et minden helyére, eredetit meg töröltem. Windows 8at visszaazerezni lehet? Azért a gyártó biztos gondolt arra az esetre ha besz.rna a HDD.

nbware: De honnan húzom újra a win8-at? Nincs telepítő lemmez ehez a szutyokhoz. :(

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5140) slayer93 válasza wolfman (#5139) üzenetére


slayer93
tag

Letöltesz valahonnan egyet. Majd a gép fenekén lévő kóddal aktiválod és lőn eredeti w8. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5141) wolfman válasza slayer93 (#5140) üzenetére


wolfman
veterán

A gép "hasa" teljesen üres! Egy Windows8 matrica van rajta, meg a gép szériaszáma, modelszám stb. Windows8 serial nincs. Most gyorsan megnéztem, de nincs. :)
Ez a gép úgy lett véve (neten elég sokan írták ugyan ezt), hogy a kezébe nyomták a lapost dobozban, hálózati kábellel, garanciával, user manuallal (általános hogyhasználd) és kész. Minden ott van a bizti bartíción, aztán sok szerencsét! :(((

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5142) Zsa_Ti2 válasza wolfman (#5141) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Valaki itt ecsetelte, hogy hardverkódos, tehát próbálj meg az ssd-re simán felhúzni egy w8-at és nézd meg aktiválja-e magát. (~10 perc, ennyit megér) Logika szerint igen. A fórumban pedig már írtak róla és csatoltak egy linket, hogy hogyan lehet a OKR program mögé tetszőleges op rendszert rakni. (biztos megtalálod a fórumban)

(#5143) #35090688


#35090688
törölt tag

Két hete vettem egy Y580-asat, elsősorban játszani. Tapasztaltaimat szívesen megosztom veletek. vakker.ininet.hu

(#5144) nbware válasza #35090688 (#5143) üzenetére


nbware
senior tag

olvastam a cikkedet és érdekes, amit a ez euro truck 2ről írtál. Nekem tökéletesen fut és egyetlen akadásom sincsen, igaz nem full hdben nyomom, csak sima hd alatt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5145) #35090688 válasza nbware (#5144) üzenetére


#35090688
törölt tag

Én először Acer 5820TG-n próbáltam játszani vele, na azzal teljesen esélytelen volt.

(#5146) #35090688 válasza nbware (#5144) üzenetére


#35090688
törölt tag

Az egy dolog, hogy fut, de milyen képminőséggel? Nem tudsz küldeni egy screenshotot? Nekem az a bajom vele, hogy ha úgy állítom be, hogy meglegyen a 30-35 FPS, akkor már iszonyat szarul néz ki.

(#5147) #35090688 válasza nbware (#5144) üzenetére


#35090688
törölt tag

Még egysze feltelepítettem, hogy kísérletezgessek egy kicsit. A legjobb beállítások úgy néznek ki, hogy meghagyom a fullHD-t, a részletes beállításokat mindent leveszek minimumra, vagy kikapcsolt állásba, élsimítás nélkül.
- 200%-os renderelés mellett már elég szép a kép, bár a sziklák és a növényzet 20 évvel ezelőtti játékokat idézik, de csak 26-30 FPS (tehát akad mint az állat)
- 150%-os renderelés mellett 35 FPS (ez már folyamatos), de jelentősen rosszabb a képminőség.
Hát, sakk matt. Én nagyon örülnék neki, ha kiderülne, hogy csak én cseszem el a beállításokat, és a játéknak semmi baja, de egyelőre nem látom a kiutat.

(#5148) #35090688 válasza nbware (#5144) üzenetére


#35090688
törölt tag

Rájöttem valamire: A játékot el lehet indítani "DirectX" üzemmódban, és "OpenGL" üzemmódban. Én eddig mindig "DirectX" módban indítottam, és az általam leírtak erre vonatkoznak. Most kiderült, hogy az "OpenGL" választása esetén drasztikusan javul a képkockaszám, magas minőségi beállítások mellett, fullHD-ben 45-50 FPS-t produkál, ami igen szép eredmény. De még kísérletezni kell, mert a távolban lévő kontúrok rettenetesen zizegnek, esetleg rá kellene ereszteni valami korrekt élsimítási eljárást (nem a játék saját élsimítását, mert az rettenetes munkát végez.

(#5149) nbware válasza #35090688 (#5147) üzenetére


nbware
senior tag

mondom, nekem NEM full hdben van a felbontás, csak sima 1366x768. Minden high, vagy ultran van, ami csak engedi és 125% a részletesség és szerintem teljesen jól játszható, nem érzékelek akadást, kivéve amikor afrikába megyek és a sok erdőt szarul rendereli, de ott sem az a nagyon durva, csak érezni, hogy nem 25, hanem csak 20-23 az fps.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5150) vizirider válasza #35090688 (#5148) üzenetére


vizirider
tag

nemrégiben lett leírva, ez a laptop egy gyenge közepes grafikai teljesítményt tud. ez laptopok közt elég jó, de CSAK a laptopok közt. a játékokat meg nem a laptopokhoz mérik, hanem asztali cuccokhoz miért nem lehet felfogni, hogy játszani egy laptop nem optimális :U ha meg kompromisszumot vettél akkor kezd el feldolgozni hogy ez már az.
csak lesd ezt meg, kb a 660 gtx van összehasonlítva egy erős kártyával, ami még csak nem is sli............
hátha segít megérteni a szenvedés okát. az új játékokat erre vagy e teljesítmény főlé optimalizálják

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.