Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Dreamie válasza #35090688 (#5400) üzenetére


Dreamie
őstag

+1 Ha jól műxik a bios akkor felesleges cserélgetni. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5402) baro32 válasza #35090688 (#5400) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia köszönöm a gyors reagálást de nem ezt vártam.
Olvasgatva a neten külföldi forumokat is beleértve arra lettem figyelmes hogy létezik külön másik verziós bios is és csupán annyi lett volna a kérdésem hozzátok (most megprobálok mindenkinek válaszolni aki itt hozzászolt) jelenleg 2.07-es 5DCN40WW-van a gépen 2013.januártól de találtam letölthető bios exe.-t ami 5DCN87WW-re modosította a verziószámot és már 1-2 plusz funkció is szerepel benne de ez csupán a win8-ra vonatkozik.
Mikor ezt a biost felraktam indulás után nem bírtam elindítani a win 7-et a megszokott modon állandoan valami lan-os boot-lást akart végrehajtani amitől megilyedtem mert eltünt a boot-menüböl az állíthatóság tehát nem volt mit előre állítani a boo-hoz (hdd-odd stb.) csak valami LAN és kész.
Szomoru lettem de addíg-addíg mokoltam (angol tudás nem sok) míg ráleltem a megoldásra és utánna ugyanugy müködött minden mint azelőtt.
A végén van valami plussz beállítás hogy optimalizáljon: win8 vs. other rendszerre meg felette valami 2-3lehetőséget LEGANCY-állításra rakva ismét működőképes lett mint azelőtt!
Azért szeretném frissíteni a biost mert csábítanak a plussz állítási lehetőségek (rejtett menük) ennyi.
A géppel semmi bajom nem volt és nem is lett ezután a történet után sem.
(én csak 1 kicsivel vagyok több mint az átlag felhasználó - hobbi szinten szeretek foglalkozni ilyenekkel)
Bocsánat a hosszu hozzászolásért csak azért írtam ilyen kimerítő választ hogy nehogy aszthiggyétek valami pancserral áltok szemben amugy 2012.07.13-óta megvan a kicsike és teljesen jol működik játékra használom az esetek töbségében amiben remekül teljesít szerintem.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5403) nbware válasza baro32 (#5402) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem a 2.07es van fent, de sok változás nem történt, halkabb lett mint eddig volt, de több menüpontot nem láttam :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5404) #35090688 válasza baro32 (#5402) üzenetére


#35090688
törölt tag

Milyen új lehetőségekhez jutottál, mit tudnak az újonnan felfedezett menüpontok?

(#5405) baro32 válasza #35090688 (#5404) üzenetére


baro32
aktív tag

Hello ebben végül is még csak 1-2 win 8-hoz való dolog van én meg win 7-et használok egyenlőre de ha hozzá tudnék jutni a 5DCN89WW vagy a 5DCN90WW-s működő modolt bios-hoz akkor egy rakás lehetőség lenne.
Nyitott lenne a bios és szinte mindent ugy lehetne beállítani ahogy akarná az ember habár nem fontos de jobban érezném magam ha tudnák dolgokat benne szabályozni.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5406) #35090688 válasza baro32 (#5405) üzenetére


#35090688
törölt tag

:N Oké, de még mindig nem mondtál egyetlen konkrét példát sem arra, hogy mik azok az új lehetőségek, ami miatt érdemes - a csöppet sem kockázatmentes - BIOS frissítéssel vacakolni. :N

(#5407) baro32 válasza #35090688 (#5406) üzenetére


baro32
aktív tag

Én nem mondtam hogy érdemes,egy átlag felhasználó számára semmi szükség nincs biost frissítgetni ha minden rendben van a gépével.
Én nem meggyőzni szeretnélek csupán benyujtottam a forumtársaknak ezt a témát hátha valaki othonosan mozog ezekben a dolgokban hiszen a forum erre valo kérdeznek és általában válaszolnak.
Amugy olyan dolgokat old fel mint a pc-hez valo biosok még soha nem volt pc-m én egyből laptoppal kezdtem a számítógépes korszakomat csak haveroknál láttam milyen sokmindent lehet a biosban állítani a laptopban meg ugyebár a boot-sorrenden kívűl semmit.
És a neten olvastam néztem láttam képeket és írásokat ezekről a dolgokrol és kíváncsivá tett.
Az 5DCN87WW-bioson kívűl ami hajlandó volt felülírodni nem találtam ujabb működő képes biost és ez vitt arra hogy felhozzam itt a forumon.
Tömören ennyi már bánom hogy felhoztam ezt a témát és ne sértődj meg de ugy látom nincs igazán sok hozzáértő ember itt a forumon én sem vagyok okos csak általában rászoktam jönni ilyen dolgokra nem vagyok egy programozo de még nem igen akadt olyan probléma ami ha elő is jött volna nem tudtam volna elhárítani.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5408) #35090688 válasza baro32 (#5407) üzenetére


#35090688
törölt tag

Félreérted, én nem kötözködni akarok veled, hanem TÉNYLEG kíváncsi vagyok, hogy milyen előnyökkel járhat egy ilyen frissítés, például azért, hogy eldöntsem, érdemes-e utánanéznem a dolognak. De azt jól látod, hogy nem értek hozzá. Egyszer csináltam ugyan, de muszájból, nem lelkesedésből. :D

Honnan töltesz le ilyen frissítéseket. Lenovo support vagy valami más forrásból?

[ Szerkesztve ]

(#5409) baro32 válasza #35090688 (#5408) üzenetére


baro32
aktív tag

Oké rendben :pl. ugy kalibrálhatod a ventillátorok be-ki kapcsolását szabályzását ahogy tetszik, a gpu-t tudod huzni 1000-1200MHz és a ram is 3000MHz-ra huzták már a külföldi forumon és a hőmérséklet is rendben volt.
Ezekre azért lenne szükségem ha pár év mulva kéne egy kis kakao és ne keljen még gépet cserélni ez már nem az a kategoria amit váltogatunk mint a fehérneműt.
A letöltéseket pedig ugy ahova az éppen olvasott forum irányit csak az a baj eddíg 1darab biost tudtam levadászni ami működő képes is

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5410) #35090688 válasza baro32 (#5409) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hmm. Ez érdekes.
Hát ezt én a vadi új laptopomnál nem merem megkockáztatni, nehogy kinyírjak valamit, amit utána nem lehet cserélni. Régen asztali gépnél próbálkoztam ilyesmivel, (akkor nem sok sikerrel).

(#5411) nbware válasza baro32 (#5409) üzenetére


nbware
senior tag

Az az egyetlen baj azzal amit szeretnél, hogy a pc-s biosoknál azért lehet több mindent állítani, mert többféle ramot, procit tehetsz bele, míg ebbe nem. Arról nem is beszélve, hogy a bios van annyira intelligens, hogy felismer mindent automatikusan.

Annyival tudnál többet a moddolt BIOSsal, hogy pl a procinál ki-be tudod kapcsolni a hyper threadinget, virtualizációt. A memória sebességét tudod változtatni, aminek egy laptopnál nem látom értelmét, mert a hűtést nem tudod alatta kicserélni, mint egy pcnél, ahol akár hűtőt cserélve meg is duplázhatod a proci teljesítményét. (Ez persze túlzás, mert max 10-20%, de lehetne)

Csak azért felrakni egy BIOS-t, hogy állítani tudj olyat, amit simán programból is meg tudsz csinálni, kár kockáztatni. Mert ha pl az új BIOS miatt megy tönkre, a garanciád is ugrott, mivel nem a Lenovo által kiadott verziót használtad.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5412) #35090688


#35090688
törölt tag

Naplóztátok már a proci meg a vinyó hőmérsékletét játék közben? Ma kipróbáltam. Brutális. Procin 95 fok volt a max., de a vinyó is elmegy 60-65-ig. Mondjuk én emiatt különösebben nem izgulok, bírnia kell neki, nyilván úgy lett tervezve, hogy ezt is túlélje. Azon kívül, ha a tervezetthez képest túl lenne melegedve a proci, minden bizonnyal fagyna is a gép, de olyat sosem csinált.

(#5413) Impressa válasza #35090688 (#5412) üzenetére


Impressa
őstag

A vinyó 60-65 fok :Y Te jó ég. Én már 48-52 fok között már nem voltam túl boldog. Nálam 58 fok volt a legmagasabb hőmérséklet.

A HDD Sentinel:

" Szoftver használata nélkül nem értesülünk továbbá a hőmérséklet alakulásáról sem. Míg a processzor, videókártya rendelkezik védelmi mechanizmussal (vészleállítás) a merevlemez nem. Ez különösen annak fényében érdekes, hogy a számítógép valamennyi alkatrésze közül a merevlemez a legérzékenyebb a magas hőmérsékletre. Néhány kivételtől eltekintve a gyártók 50-55 Celsius fokban maximálják az üzemi hőmérsékletet."

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5414) Aryan válasza #35090688 (#5412) üzenetére


Aryan
senior tag

Nekem sikerült BF3 multi alatt túlmelegítenem a procit. Először elkezdett lassulni a játék majd le is kapcsolt a gép. Extra hűtést nem használok, 4db ásványvizes kupakot alátettem és így már nincsen túlmelegedési probléma.

Procinak nem lesz semmi baja a nagy melegtől, a hdd már más kérdés. Fontos dolgot nem tárolok rajta, mert nem bízok a Samsung-ban (mondjuk ez már Samsung-Seagate hibrid :) ).

[ Szerkesztve ]

(#5415) Bomc


Bomc
aktív tag

Ezért parázok y580-ast venni, mert elég szar helyre került benne a vinyó, pont a cpu meg a gpu közé ahol elmennek a hővezető csövek :(

(#5416) Impressa válasza Bomc (#5415) üzenetére


Impressa
őstag

Nem kell aggódnod, úgy is teszel bele SSD-t :DDD , azzal meg nem lesz ott gond. Amúgy meg játéknál szinte kötelező lenne a hűtőpad használata, véleményem szerint. Én használok padot, és így tudtam tartani a 38-43 közötti hőmérsékletet.
Most már SSD-vel pörgök :K a HDD az ODD helyére került, ott 33-35 fok között van.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5417) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Az Y580-nak van mSATA befogadó slotja a sima HDD-n kívül? Vagy csak az ODD kivételével lehet bővíteni?

Apropó, nem tud valamelyikőtök esetleg jó áron eladósorba került példányról? Keresgélek, de valahogy elég szűk a kínálat...

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5418) #35090688 válasza Vigneau (#5417) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hát ha nincs, akkor jó nagy szarban vagyok, mert kedden jön meg az mSATA 256-os SSD meghajtóm, már egy hónapja várok rá. :Y

(#5419) #35090688 válasza Impressa (#5413) üzenetére


#35090688
törölt tag

Impressa! Én elhiszem neked, hogy tényleg ezt írják (50-55 fokot), de ez akkor is egy hülyeség szerintem. Mindezt arra alapozom, hogy megnéztem egy csomó különböző vinyó specifikációját, és ott a gyártók azt írják, hogy 40-60C (típustól függően) KÖRNYEZETI hőmérséklet mellett üzemeltethető. Márpedig ha a környezeti hőmérséklet mondjuk 40, akkor az üzemelő vinyó kizárt, hogy csak 50-55.

Nem lehet, hogy összekeverjük a megengedett legnagyobb környezeti hőmérsékletet az üzemivel?
(Nem állítom, csak kérdezem)

[ Szerkesztve ]

(#5420) XenHai válasza #35090688 (#5418) üzenetére


XenHai
senior tag

Van neki ma szereltem én is bele 1 128-as ssdt! Jó tanács csavart már most szerezz be hozzá .

(#5421) Vigneau válasza XenHai (#5420) üzenetére


Vigneau
félisten

És a HDD slotján kívüli - tehát maradhat benn pluszban -, vagy annak a helyére kell helyezni?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5422) #35090688 válasza XenHai (#5420) üzenetére


#35090688
törölt tag

Azt honnan kell szerezni? Azt hittem, adják a vinyóhoz.

(#5423) #35090688 válasza Impressa (#5413) üzenetére


#35090688
törölt tag

Már fél órája nem nyúltam a géphez, (vacsiztam), és így - tehát üresjáratban - is 52 C-t ír ki a HDD-re a sentinel.

(#5424) #35090688


#35090688
törölt tag

Ha valakit még érdekel a vinyó hőmérséklet téma, kikerestem a gépben lévő Seagate Momentus specifikációját:
http://www.seagate.com/files/staticfiles/support/docs/samsung-ds/100698122c.pdf

Itt azt írják, hogy üzem közben a megengedett környezeti hőmérséklet 5-55 C. Namármost, ha te 55 C-os környezetben üzemeltetnéd a vinyót, akár jól szellőző helyiségben, vajon hány fokos lenne maga az eszköz üzem közben?

Na jó, azt aláírom, hogy ettől függetlenül a magas üzemelési hőmérséklet valószínűleg nem használ neki.

(#5425) Impressa válasza #35090688 (#5424) üzenetére


Impressa
őstag

A specifikációt olvastam én is. Ezért gondoltam azt, hogy ennek utánajárok annak ellenére, hogy van némi tapasztalatom és információm erre vonatkozóan, és sikerült beszéltem a HD Sentinel fejlesztőjével (tőle vettem az idézetet is). Ő is azt javasolta, hogy alacsonyabb hőmérséklet hosszútávon jobb neki.
Szerintem ezen nem fogunk összeveszni, ;) :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5426) #35090688 válasza Impressa (#5425) üzenetére


#35090688
törölt tag

Természetesen az egészen biztos, hogy minél melegebb a cucc, annál alacsonyabb élettartam várható, de talán nem olyan drasztikus ez az élettartam-csökkenés. Azt hiszem, nem is téged szerettelek volna meggyőzni, inkább saját magamat megnyugtatni. :)

Mindent egybe véve, én a PC proci és vinyó hőmérsékletek figyelése, értékelése és befolyásolása témában mindig is éreztem egyfajta "hisztériát", már évekkel ezelőtt is. Szerintem kicsit túlreagáljuk ezt a dolgot mindannyian, nem csoda, hiszen azt szeretnénk, hogy sokáig jól működjön a technika, amire egy csomó pénzt költöttünk. De azért jól bírják ám ezek a cuccok! Nem hiszem, hogy bárkinek (magamat is beleértve) ezen kéne stresszelni. :N

(#5427) #35090688 válasza Impressa (#5425) üzenetére


#35090688
törölt tag

Ha végre megjön az mSATA SSD-m, és arról megy majd a rendszer meg a játékok, biztosan ritkábban lesz "aktív" a HDD, és szerintem kevésbé fog melegedni.

Na tehát.....!
Tényleg nem tudja senki, honnan a pöcsömből szerezzek mSATA-hoz csavart?
Ezt lehet külön venni boltban? Minden sarkon? Nem hinném, még mSATA-t is alig árulnak pár helyen, nem elterjedt cucc.

[ Szerkesztve ]

(#5428) #35090688


#35090688
törölt tag

Tök jó, meg tudom válaszolni a saját kérdésemet:
Kedves Szakrozi! Itt a hülye csavarod!
http://www.amazon.com/Screws-2-Pack-Stainless-Phillips-Machine/dp/B009PPJM64

(#5429) SteadyMan válasza #35090688 (#5422) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

M2x6mm rozsdamentes(A2) D, vagy imbusz fejjel + 2mm-es körmös alátét ITT biztosan van, nemrég vettem. 10 forint alatt volt.1 db ilyen kell az mSATA SSD lefogatásához.

(#5430) #35090688 válasza SteadyMan (#5429) üzenetére


#35090688
törölt tag

Köszönöm! :C
Hát elég vicces lesz hálón rendelni egy 10 Ft-os csavart (300 km-re lakom Budapesttől), de ennél nagyobb hülyeséget is csináltam már. Azért előtte felhívok egy-két boltot errefelé, hátha....

(#5431) Impressa válasza #35090688 (#5426) üzenetére


Impressa
őstag

egyet értek azzal, amit írsz! A célom nem ez volt, hogy el kezdj ezen stresszelni, de én már sajnos 2-szer is megégettem a kezem emiatt (átvitt értelemben értem a kézégést :) )
Ha már ennyi pénzt "áldoztunk" kedvenc gépünkre, akkor ne rajtunk múljon, hogy mikor megy tönkre.
Mióta SSD-t használok, és a HDD az ODD helyére került. Az SSD-ben viszont nincs hőmérsékleti szenzor :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5432) Impressa válasza #35090688 (#5430) üzenetére


Impressa
őstag

Van humorod, és ez jó, tartsd meg jó szokásod. :D
Ha gondolod, keresek ilyen csavart, és feladom neked postán.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5433) #35090688 válasza Impressa (#5432) üzenetére


#35090688
törölt tag

Még fizetnék is érte. Budapesten lakó polgártársaim többsége szerintem el sem tudja képzelni, mennyire nem egyszerű vidéken beszerezni bizonyos dolgokat. Nem véletlen, hogy az utóbbi 5 évben már minden műszaki cikket webáruházban, szoftvert és játékot pedig csak letölthető formában veszek.

(#5434) SteadyMan válasza #35090688 (#5430) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Bár Impressa már megelőzött, de mivel vidéki vagy nehogy rendelj már. Dobj egy postacímet a privátomra és küldök Neked, mivel maradt pár darab. Nekem nem kell keresgélni...

(#5435) #35090688 válasza SteadyMan (#5434) üzenetére


#35090688
törölt tag

Köszönöm, legyen ez a B terv. Ha bárkinek ez plusz kilométerekkel jár, akkor nem szeretném ezzel terhelni. Csak ha van otthon, vagy útba esik.

[ Szerkesztve ]

(#5436) SteadyMan válasza #35090688 (#5435) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

OK. Most nézem az Amazonos árat. 5$ 2db nyüves csavarért? Ezt a lehúzást... :Y

Mondom, hogy nekem van itthon, mert egyéb szereléshez használtam ilyen csavart. Mivel nekem is Y580-asom van, tudom, hogy ilyen kell az mSATA-hoz. Megkapod grátisz a postával együtt. Ne ezen múljon már egy SSD berakása.

[ Szerkesztve ]

(#5437) Impressa válasza SteadyMan (#5436) üzenetére


Impressa
őstag

Már nekem is meg van :K

Szóval ne habozz, csak most, csak ma, és csak neked :K :U

Nekem mindegy! Nem sértődőm meg, ha SteadyMan küldi el neked, a lényeg, hogy megkapd, és ne kelljen ezért rendelned + posta kltsg, és ne tud használni stb......

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5438) #35090688 válasza Impressa (#5437) üzenetére


#35090688
törölt tag

Holnap reggel megkérdezem itt a helyi boltban, hátha kiderül, és tévedek, és mégis van. Nagyon meglepne. Ha nincs, akkor küldök egy címet.

(#5439) Aryan válasza Vigneau (#5421) üzenetére


Aryan
senior tag

Külön van neki egy kis hely, így megmaradhat benne a hdd és az odd is. Én az Adata msata-s ssd-hez nem kaptam csavart, azt érdemez beszerezned, 1db kell belőle. Sebességben biztos lassabb mint egy normál asztali 2,5 ssd, de valós életben nem vettem észre ezt.

Régebben volt hirdetve itt hardveraprón eladó y580-as, de elment már (200000ft adta aszem a srác). Igaz, hogy nem y580-as de nincsen rossz áron, mondjuk ide már lehet hogy kéne az i7. Ha BF3-at nyomod multiba akkor i7 alatti procival ne vegyél notit. Én i5-el vettem az első y580-ast, botrányos volt a játék sebessége (asztali i5-2500k után nem gondoltam volna, hogy ennyire lassú a mobil i5), i7-el már jobb a helyzet. 1366x768-ban (full hd-s a kijelző, de nincsen torzulás ebben a felbontásban), low-on megvan mindig a mininum 60fps.

(#5440) Vigneau válasza Aryan (#5439) üzenetére


Vigneau
félisten

Szuper, akkor nem kell kivenni egyiket sem. :C

Arról lemaradtam, már jegelve volt, mikor rákérdeztem. Most várom a jó szerencsét. Ami az i5-ös Y500-ast illeti, Szolnokon is lenne egy Kedves Barátomtól kb. ennyiért - ha minden kötél szakad, akkor azt választom. Nálam jelenleg a WoT megy multiban, a dv6-tal ellavíroztam alsó-közép beállításokkal 1366*768-ban.

Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen az infókat! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5441) ghost.atis


ghost.atis
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki adni egy linket ahonnan letölthetem azt a progit amivel a BIOS-t lehet downgradelni! 2.07 verziószámú BIOS van fent és a wifi kártya cseréhez vissza kéne raknom a 2.06-t hogy a whitelistest fel tudjam tenni újra.

Köszi

(#5442) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

szerintetek az mitől van, hogy lassan indul el a windows? Maga a rendszer betölt pikk-pakk, de utána az energy managemant tök lassan jön be, majdnem 1 perc és addig nem lehet használni sem. Nem használja a procit se, mert 1-2%, ssd van benne, tehát nem a vinyó a szűk keresztmetszet. Valakinek valami ötlet?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5443) Classius válasza nbware (#5442) üzenetére


Classius
aktív tag

Vírus?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5444) nbware válasza Classius (#5443) üzenetére


nbware
senior tag

azt már néztem, nincs rajta, tök tiszta. Miután elindult az első 1 perces várakozás után, nem csinálja többet. És ha pl kijelentkezek és vissza, akkor is valami megfogja újból kb 1 perc néma csend :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5445) nbware válasza Classius (#5443) üzenetére


nbware
senior tag

ha sokat csinálja, begurulok és reinstall lesz, gondolkodom mi legyen win8, vagy win7? Ti melyiket ajánlanátok jobban? Most win8 van fent, nincsen vele bajom, szerintetek maradjon?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5446) bacus válasza ghost.atis (#5441) üzenetére


bacus
őstag

Keress rá a neten, van 2,07-es whitelistes bios is, nekem az van fent.

Ha nagyon nem találod irj privben és felteszem neked valahova

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5447) baro32


baro32
aktív tag

Sziasztok nemrég írtam a bios cserémről ha visszaolvastok rá pár napra probálgattam a modolt biosokat is de nem nagy szerencsével nem akart elindulni a bios csere de találtam 2.06-os nyitott biost ami gond nélkül felment és meglepődésemre egy rakás állítható lehetőséget kaptam még csak ismerkedem vele nem álítgattam el semmit rajta .
Meglepődésemre pl. a RAM-nál autómata éa kézi 1066-1333-1600-1866-2133-ra lehet állítani az értékeket.
akkor a gép hűtését lehet finomítani ahogy nekünk jó 40~75'c fok közt szabadon lehet a ventik bekapcsolását szabályozni,mivel nálam nincs gond a melegedéssel én ezt sem állítottam el.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5448) ghost.atis válasza bacus (#5446) üzenetére


ghost.atis
csendes tag

a whitelistes BIOS megvan csak nem tetszik neki, hogy a már fent lévő 2.07-s BIOSra szeretném rátelepíteni.
Írok privit.
Köszi!

(#5449) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

A drivereket Ti honnan szeditek le, ha a legfrissebbeket akarjátok használni?

Pl. a gyártó oldalán nem a legfrissebbeket látom, viszont a dv6-omhoz volt egy gyűjtőtopik, ami hasznosnak bizonyult. Én nem rajongok a "bízd a gépre, majd leszedi és telepíti magának" opciót - a HP-nál sem alkalmaztam.

Vajon itt is van hasonló?

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5450) #35090688


#35090688
törölt tag

Megérkezett az mSATA SSD meghajtóm. Sikeresen beszereltem, és három napos munkával "átklónoztam" rá a rendszert, az összes szemét rejtett partícióval együtt (összesen 6 partícióról beszélünk, windows 8). Ezután csináltam egy gyári állapot visszaállítását, és újra felépítettem szépen a windowsomat.

Sajnos a siker nem teljes. A OneKey Recovery funkció sérült, tehát hiába nyomom meg kikapcsolt állapotban azt a bizonyos dedikált gombot, nem indul el a recovery funkció (helyette bejön a windows). Pedig a recovery progit tartalmazó partíció ott van a helyén. Tehát ha az SSD-n lévő rendszer beszarik, akkor per pillanat csak az eredeti HDD-ről tudnám újrapakolni, mert az SSD-ről nem indul el a helyreállítás. Emiatt az eredeti HDD-t sértetlenül betettem a fiókba, helyette inkább vettem egy másik HDD-t az SSD mellé.

Nincs valakinek tapasztalata hasonló ügyben? Hogy lehetne helyreállítani a recovery partíció működőképességét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.