Hirdetés

2019. november 22., péntek

Gyorskeresés

(#2001) Mottie válasza ryke1 (#1999) üzenetére

Mottie
(őstag)

Ezekkel vigyázni kell, mert nekik biztosan EU-s bill van. (nincs hosszú í gomb és az ű az enter fölött)

Be Victorious!

(#2002) Sickboy25

Sickboy25
(addikt)

Sziasztok

Ma kaptam meg azt a masinát, viszont lenne vele egy kis problémám...

Egyszerűen nem tudom a videokártyát a GTX-et alapértelmezetté tenni... Vagy az intel HD4000 rakja be, de annak leszedtem a driverét, utána meg alapértelmezett VGA-t telepíti folyamatosan...
Mi lehet a gond?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2003) Mottie válasza Sickboy25 (#2002) üzenetére

Mottie
(őstag)

MIért szeretnéd alapértelmezetté tenni? Az intel driver az azért kell.

Egyébként Nvidia Control Panel>Manage 3D settings>Global settings>Preferred GP

és ott beállítod a nagy teljesítményűre.

Be Victorious!

(#2004) Sickboy25 válasza Mottie (#2003) üzenetére

Sickboy25
(addikt)

köszi

közben visszaolvastam és meg is találtam a választ ,hogy a hd4000 kell mellé...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#2005) MaxxDamage válasza Sickboy25 (#2002) üzenetére

MaxxDamage
(veterán)
LOGOUT blog

Akármit állítasz az INTEL marad "alapértelmezett" , de teljesítménytől függő használat esetén az nVidia GPU-t használja "auto" (ezt nem veszed észre) pl. Directx 11 -be vagy Aida64 -be mindig INTEL HD4000 az "elsődleges" akármit csinálsz vele :)

(tudom, mert sokat baszakolódtam vele énis....)

L

◄◄LG® V10 4/32GB "Black" & V20 DS 4/64GB "Silver" & V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."►►

(#2006) Mottie válasza MaxxDamage (#2005) üzenetére

Mottie
(őstag)

Nem mintha lényeges lenne :D (szvsz)

Be Victorious!

(#2007) Sickboy25 válasza MaxxDamage (#2005) üzenetére

Sickboy25
(addikt)

jah most már kezdem vágni...

Viszont azt nem, hogy lefuttattam először a windows élményindexet 7,x volt az aero teljesítmény, most meg, ahogy feltette a legújabb nvidia drivert visszaesett 5,2 -re :Y ez nem kicsi romlás...

Ez mitől lehet, talán nem jó neki a driver?

(#2008) MaxxDamage válasza Sickboy25 (#2007) üzenetére

MaxxDamage
(veterán)
LOGOUT blog

Az a legújab WHQL driver a karihoz :)

Version 306.23 - WHQL
Release Date Thu Sep 13, 2012

Lehet, direkt így van csinálva kitudja (levan butitva valami - hardweresen...) (elvileg jobbnak kéne lenni és lehet jobb is...
Nekem még mindig "eredeti" driver van hozzá, de az élményindex eredménye nem feltétlenül mérvadó , addig nincs gond míg a gép / GPU az igényeidnek megfelel / elfut rajta a game HIGH / ULTRA -n :D

L

[ Szerkesztve ]

◄◄LG® V10 4/32GB "Black" & V20 DS 4/64GB "Silver" & V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."►►

(#2009) Mottie válasza MaxxDamage (#2008) üzenetére

Mottie
(őstag)

nekem úgy is csak 6,8-ra ment le

Be Victorious!

(#2010) Sickboy25 válasza Mottie (#2009) üzenetére

Sickboy25
(addikt)

beállítottam úgy ahogy írtad és 6,8 lett nálam is...
5,9 lett az elsődleges lemez miatt, de a többi nagyon jó kis eredmény :)

Más: ennél a touchpadon nincs görgető? Vagy csak ezt sem sikerült beállítanom :DDD

(#2011) Mottie válasza Sickboy25 (#2010) üzenetére

Mottie
(őstag)

Multitouch, 2 ujjal ha húzod akkor görget, bár szerintem nem a legoptimálisabb a működése. Illesztőprogramban mondjuk nem próbáltam még konfigurálni.

Edit: Ha valaki talál Adata SX300 128 GB-s mSata SSD-t 30k alatt valahol, sikítson :D

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#2012) Sickboy25 válasza Mottie (#2011) üzenetére

Sickboy25
(addikt)

köszi

és bocs, ha néha majd bugyutákat kérdezek :)

(#2013) slayer93

slayer93
(tag)

Valaki "boncolta" már fel a gépet pasztázás céljából?
Ugye ha újra akarnám pasztázni akkor a garinak lőttek?

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#2014) Jackal2 válasza slayer93 (#2013) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

Nekem azt mondta a Laptopszalon, hogy amíg csak az alsó takarólemezt távolítjuk el, addig él a gari, szóval a kérdésedre a válasz igen:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu | brushless gépeim: 200+: 3BR Purple Devil, Furibee Leopard, Bfight 210 | 200- : Emax Babyhawk-R, Furibee Dinosaur, Falcon Cp90 Pro 130 mm | Egy marék szénkefés racer

(#2015) slayer93 válasza Jackal2 (#2014) üzenetére

slayer93
(tag)

ÓÓÓÓÓ Kár. :/

(#2016) B-L-A-C-K válasza slayer93 (#2013) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Szia!

Én Y570-est szedtem darabokra itt olvashatsz róla bővebben. Illetve ha azt elolvastad, utána annyi információt kaptam én is hogy állítólag szétszedhető garanciavesztés nélkül, ezt a telefonos ügyfelesek említették, de azért érdemes utánajárni Y580-asnál mi a szitu.

(#2017) slayer93 válasza B-L-A-C-K (#2016) üzenetére

slayer93
(tag)

Rendben van. Akkor rákérdek majd a telefonos ügyfélszolgálatnál. Köszi és az olvasni valót is. :D

(#2018) Jackal2 válasza slayer93 (#2017) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

Szerintem mailben írasd le velük, mert a beszélgetést csak ők veszik fel te nem :DDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu | brushless gépeim: 200+: 3BR Purple Devil, Furibee Leopard, Bfight 210 | 200- : Emax Babyhawk-R, Furibee Dinosaur, Falcon Cp90 Pro 130 mm | Egy marék szénkefés racer

(#2019) slayer93 válasza Jackal2 (#2018) üzenetére

slayer93
(tag)

Az a biztos. :D Tuti úgy lesz :D

(#2020) MaxxDamage válasza slayer93 (#2019) üzenetére

MaxxDamage
(veterán)
LOGOUT blog

Majd oszd meg velünk a választ :) :R

L

(#2021) dudi6 válasza Danex (#1982) üzenetére

dudi6
(aktív tag)

Én haverral akartam hozatni egyet USA-ból, de nekem itthon azt mondták (felhívtam a lenovot), hogy ha külföldről van akkor 1 év garancia van rá, hiába bővítem ki akár 3 évre. Hogy hogy ingyenes a kiszállítás onnan? Ezt nem akarom elhinni....A másik dolog, hogy ha EU-n belülről rendel valaki, mint ahogy volt itt linkelve egy német oldal, akkor nincs vám

(#2022) Jackal2

Jackal2
(senior tag)

A Core I5 vs Core I7 vitához: Tegnap felraktam egy Vmwaret egy Widows 2008r2 eterprise-szal meg egy Win7 professional klienssel, mindkettőnek adtam 2GB RAM-ot, meg ugye az alap Win7-em 2GB ramja, és simán leallokálta a 8GB memóriámat és nem érzed azt, hogy hú de gyorsan működe:D Szóval van amihez semennyi teljesítmény nem elég:D

(#2023) Sickboy25

Sickboy25
(addikt)

3D mark - kal nem teszteltetek?

Össze kellene hasonlítani, hogy kinek mit mutat a gépe :)

Jackal: OK köszi, akkor mazsolázok :)

[ Szerkesztve ]

(#2024) Jackal2 válasza dudi6 (#2021) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

Ezt jól tudod, az EU tagállamok között nincs semmilyen védővám. Én az ebay.co.uk-t néztem, de ugye 120 font körül van a szállítás, vagyis 40.000-et fizetsz a postának:D

(#2025) Jackal2 válasza Sickboy25 (#2023) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

De, ha visszalapozol 1-2 oldalt láthatod a teszt eredméyeket. DE elsősorban Physixben lesz különbség ha lesz, mert ott a processzor számol.

(#2026) Sickboy25

Sickboy25
(addikt)

Nektek sincs autorun a telepítő lemezen? Jó lett volna, mert a blutyúkot valamiért nem tudom feltenni rá...

[ Szerkesztve ]

(#2027) vizirider

vizirider
(tag)

valaki cserélte / kivette már az odd-t a gépéből? lenne egy valószínűleg ostoba kérdésem, de még a gépemtől 2000 km-re vagyok, de a pótalkatrészt itt vettem. nem otthon szeretnék szembesülni vele, hogy nem megfelelő terméket vettem. privátban kérdezném inkább a nagy röhögést elkerülendő :R

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2028) windchill válasza vagabor (#1992) üzenetére

windchill
(csendes tag)

Szia,

Nemzetközi garisak a Lenovo gépei. Ha te itthon megveszed 2 év garival, akkor bárhol tudsz rá venni garkiterjeszést.

Annyi az egész, hogy külföldön, ahol 1 év gari van ott nem 1-ről 2 évre terjedő garkitet kell venned, hanem 2-ről 3 évre terjedőt.

Ha idehaza hosszabbítod 3 évre, akkor az minden országban 3 év lesz.

üdv,
w

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#2029) windchill válasza vizirider (#2027) üzenetére

windchill
(csendes tag)

én vettem már ki, kérdezz bátran! :)

Lenovo Y580, 15.6 FHD LED, i7-3630QM, 8GB DDR3 1600MHz, 32GB SSD + 500GB 5400rmp, nVidia GTX 660M 2GB DDR5,

(#2030) vagabor válasza windchill (#2028) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Koszi!
3YR Mail-In + Accidental Damage Protection Ez gondolom akkor jo lesz, mivel igy kulon nincs hogy 1-2evre vagy 2-3ra.
Meg az erdekelne hogy ha kinnt hosszabbitok akkor a hosszabbitas otthon is ervenyes lesz?
:R

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#2031) windchill válasza vagabor (#2030) üzenetére

windchill
(csendes tag)

Igen.

Ahogy megveszed a garkitet, akkor itt tudod lecsekkolni:
http://support.lenovo.com/en_US/product-service/warranty-status/default.page?

Ahogy említettem: nemzetközi gari van rá, tehát érvényes lesz idehaza is.

Miért akarod külföldön megvenni a garkitet? Bármelyik hazai Lenovo disztrin keresztül beszerezhető, boltban megvehető.

(#2032) vagabor válasza windchill (#2031) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Kosz!
A gart mar csekkoltam, egyedul ebben nem votlam biztos hogy hol, meddig ervenyes.
Imperium amikor megvettem azt mondta hogy 25k a plusz egy ev, nagyjabol uk-ben is annyi (£80)
Azert veszem kinnt mert kinnt elek, de ha tudtam volna amit leirtal akkor mar a vasarlaskor megvettem volna otthon.

Egyebkent Dudi a 2021es hszben pont azt irja hogy kulfoldon mindenhogy 1 ev a gar. :)

[ Szerkesztve ]

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#2033) Mottie válasza vagabor (#2032) üzenetére

Mottie
(őstag)

80 fontért mennyi garit kaptál hozzá?

Be Victorious!

(#2034) vagabor válasza Mottie (#2033) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Ha egy evet adnak Mo-n kívül alapból akkor 1-3évre plusz baleset biztosítás volt 80 font.
Bár írt olyat az apróbetűs rész hogy a megvásárolt gar feltételeinek egyeznie kell annak a garinak a feltételeivel amivel a gép rendelkezik, ezt ellenőrizni nem ellenőriztem, de mivel a gari lehetőségeket a serial szám után dobta ki igy nem gyanakodtam. Remélem jo lesz.

(#2035) pityu1993

pityu1993
(csendes tag)

Hello
Bővíteni szeretném a laptomom memóriáját 8gigára mivel csak 6 van benne :)
Az lenne a kérdésem hogy jó bele ez a memória?
http://www.argep.hu/trend/4GB1/4GB-1600MHz-DDR3-Notebook-RAM.html (legfelső)
Valamint ha magamnak cserélem ki akkor ugrik a gari?
És a gyári meg a kingston ram meegy majd dual channelbe? (azt mondták nekem hogy igy elvileg gyorsabb lesz kicsit:) )

(#2036) Watto1991

Watto1991
(aktív tag)

Hány 'mm' magas az Y580 optikai meghajtója? 12,7 ? (A HDD caddy miatt kérdezem..)

[ Szerkesztve ]

(#2037) Baaraanz válasza Watto1991 (#2036) üzenetére

Baaraanz
(tag)

annyi

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#2038) Mottie válasza vagabor (#2034) üzenetére

Mottie
(őstag)

Én is megyek ki Angliába és szeretnék majd hosszabbítani, köszi :)

@pityu: Lehet garanciavesztés nélkül cserélni, elég egyszerűen. Hogy jó-e azt nem tudom, valószínűleg igen, ha notebook memória :)

Be Victorious!

(#2039) gulb

gulb
(senior tag)

Nah.. kicsit teszteltem a drivereket.. sajnos a legfrisebb lassabb.. SC2 ultraba sajnos a 306.23 al jelentosen belassult. Viszza is raktam a lenovo oldalarol letoltheto jo regi verziot.

(#2040) slayer93 válasza Mottie (#2038) üzenetére

slayer93
(tag)

Teljes mértékben jó. Nekem is a gyári samsung és egy plusz kingstone van benne.

(#2041) MaxxDamage válasza slayer93 (#2040) üzenetére

MaxxDamage
(veterán)
LOGOUT blog

Akkor biztos Laptopszalon -nál vetted, mert nekemis úgy van benne a RAM

4GB Kingstone
4GB Samsung

Gyárilag 6GB -al csomagolják a Notit , ha nézted dobozán a címkét. :C

:D

L

(#2042) general

general
(őstag)

hello!

tudom, hogy ez az Y széria topicja, de a B-nek nincs, ezért szeretném kérdezni, hogy tudtok-e róla mondani valamit. vagy úgy általánosságban mi a vélemény a Lenovokról, sajnos nem ismerem. egy samsunggal van párba állítva most, hogy melyik legyen : Lenovo vs Samsung
bármilyen tanácsot, véleményt örömmel fogadok!

köszönöm

(#2043) Mottie válasza general (#2042) üzenetére

Mottie
(őstag)

Amit eddig láttam sokkal jobban össze vannak szerelve a Lenovok, kényelmesebb gépelni rajta. Na meg konfigurációban ugyanazért az árért általában jóval többet nyújt :)

Be Victorious!

(#2044) Jackal2 válasza general (#2042) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

Egy hardverkereskedelemmel foglalkozó barátom most vett 240.000 ért egy Samsungot. Első nap közepénél meghalt az alaplapja, 3 napban cserélték. A másiknak szar volt a merevlemeze, de nincs ideje visszavinni szóval most szenved vele... Ez persze csak egy példa, de azért jobb vigyázni vele. Volt nálunk egy Samsung, aminek úgy vedlett a bal kéz tájékán a festék mint ha valami lehúzható fólia lenne. Nekem nem jók a tapasztalataim, de pl a Series 9 ultrabook előző szériája volt a kezemben, az pl. elég príma. Mondjuk 350.000 ért legyen is az:D

(#2045) windchill válasza general (#2042) üzenetére

windchill
(csendes tag)

Szia!

B szériás Lenovo az belépő szintű üzleti notebook. G szériától annyiban tér el, hogy van rajta ujjlenyomat olvasó.

Különböző konfigokban érhető el. Anyaghasználatra rendben van, kényelmes gépelni vele, nem hangos a hűtése és viszonylag jól bírja az akku is.

Elég nyomott árai vannak a B szériának, ár-értékben jó.

(#2046) windchill válasza pityu1993 (#2035) üzenetére

windchill
(csendes tag)

Szia!

Igen jó bele, garivesztéssel nem jár a memória-bővítés.

üdv,
w

(#2047) Jackal2 válasza pityu1993 (#2035) üzenetére

Jackal2
(senior tag)

Itt meg tudod nézni mi jó bele: http://www.kingston.com/en/memory/system_specific/desktop_notebook

Mi már elég sok ilyet rendeltünk és eddig mindegyik jó volt. A value ramok örökgaranciásak is.

(#2048) Sickboy25

Sickboy25
(addikt)

Valakinek nem eladó a win7, amit hozzá kapott??
Megvenném...

(#2049) slayer93 válasza MaxxDamage (#2041) üzenetére

slayer93
(tag)

Pontosa ott vette. :D

(#2050) general válasza Jackal2 (#2044) üzenetére

general
(őstag)

köszönöm a válaszokat!
azóta másutt is olvastam, hogy Samsunggal jobb vigyázni, letettünk róla, Lenovo fog maradni, B580 vagy Z580!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.