Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) nbware válasza #35090688 (#6149) üzenetére


nbware
senior tag

ja és megjelent egy vízjel, ezzel a felirattal a job alsó sarokban: secure boot isn't configured correctly
sajnos a biosom ilyet nem tud, így az ott marad :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6152) rich-7 válasza nbware (#6148) üzenetére


rich-7
csendes tag

Szóval akkor tegyem fel a win8at -> tegyem fel a win8as alap drivereket -> frissítsem a win8.1-re a gépet -> tegyem fel (frissítsem) a 8.1-es alap drivereket?

(#6153) nbware válasza rich-7 (#6152) üzenetére


nbware
senior tag

én így csináltam, de jó hozzá a win8as driver is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6154) rich-7 válasza nbware (#6153) üzenetére


rich-7
csendes tag

Oké, kösz, megnézem akkor.

(#6155) nbware


nbware
senior tag

Na most lett teli a tököm a win8.1el. Holnap letörlöm és telepítem újból. A régi beállított wifik nem mennek, egyfolytában hibát dob. Programoknál hiba van, szóval újratelepítem a win8at, hogy szakadjon le az ms... Legszívesebben win7et raknék fel, csak ahhoz nincs hivatalos kulcsom, meg írják, hogy win8 alatt jobban futnak már a játékok... Ez igaz egyébként, vagy csak parasztvakítás inkább?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6156) AstraP750i válasza Feenyx (#6120) üzenetére


AstraP750i
csendes tag

Sziasztok!

Nos a Lenovo-s kálváriám úgy néz ki lassan megoldódik, felhívtak telefonon, hogy még egy utolsó alkalommal szervizbe kerül a készülék, ott a kifogásolt problémáimat megjavítják, ha utána se sikerül kijavítaniuk minden hibát akkor küldenek egy új készüléket.
Számomra ez így közel 3 hónap szenvedés után elfogadhatónak tűnik.

(#6157) Classius válasza AstraP750i (#6156) üzenetére


Classius
aktív tag

Ez igy korrekt, bár 3 hónap után....egy kicsit hamarabb is felajánlhatták volna. De ahogy a mondás tartja, ajándék lónak ne nézd a fogát. :-) remelem megoldódnak a problémáid :-)

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6158) Feenyx válasza Classius (#6157) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nálam 5 hónap alatt sikerült így dönteniük :D

(#6159) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Nekem most egy olyan probléma ütötte fel a fejét, hogy ha WoT-ból kilépek (most vettem észre ennél) alt+tabbal, akkor a képernyő a szokásosnál fehérebb/világosabb egy kicsit egy pici ideig majd visszatér az eredeti színe. Mindez ugyanazzal a fényerővel, nem babrálom. Eddig nem vettem észre semmi ilyet, hogy állítgatná a kontrasztot/fényerőt, ha alkalmazást váltok Miért csinálhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#6160) Feenyx válasza Feenyx (#6159) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Vagy ez nem az az intelligena kepernyo beallitas lehet amit a jobb felso gombbal lehet kapcsolgatni a mute gomb mellett? Csak furcsa mert nem vettem eddig eszre hogy ilyet csinalna a kepernyo

(#6161) vagabor


vagabor
aktív tag

Valakinek aki sokat játszik a gépen nem jött még le esetleg a bal shift gomb fedele? nem tudom ér e ez annyit hogy a gari miatt nélkülözzem a gépet hetekre, inkább lehet veszek egy külső billentyűzetet.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6162) RobinHD


RobinHD
tag

Sziasztok, most szeretném majd feltenni, a win8-at

kérdés, a lenovo oldalán, még most leszedtem a drivereket, de USB 3.0-as driver még nem jött ki az h lehet? vagy esetleg jó a win8-hoz a win7 USB3.0 drivere?

Privátra illik válaszolni! :)

(#6163) #35090688 válasza vagabor (#6161) üzenetére


#35090688
törölt tag

Nekem egyszer leugrott a helyéről, de némi erővel simán vissza lehetett pattintani, és azóta egyszer sem jött le.

(#6164) vagabor válasza #35090688 (#6163) üzenetére


vagabor
aktív tag

mivel shiftet elég gyakran használok ezért sokszor lejön, mostanában már vissza sem megy a helyére :(

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#6165) nbware válasza RobinHD (#6162) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem win8 van fent és nem kell usb3 driver, felismeri automatikusan. Valaki tette már fel a 8.1et? Én nekem a múltkor volt problémám vele, a vízjelet nem tudom eltüntetni, mert nincs a biosban uefi security disabled lehetőség. De ezen kívül más baj nincs, kiderült a wifinél más volt a gond :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6166) Classius


Classius
aktív tag

Sziasztok! A barátomnak az y500-as gépén win8 van gyárilag telepítve, és azért nem meri átrakni win7-re mert elveszne a garancia. Kérdésem az, hogy valóban elveszik-e ha átrakja az op rendszert? Erre van valami megoldás?

Ui.: Tudom, hogy ez nem az y500-as topicja, de azt a notit nem találtam meg a fórumon, és mivel a szervíz gondolom ugyanaz vagy ugyanúgy működik, tudtok segíteni ti is. Előre is köszönöm. :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6167) nbware válasza Classius (#6166) üzenetére


nbware
senior tag

Szia, van y500as topic: Itt de visszatérve a válaszodra, nem fog elveszni a garancia, inkább csak olyan baj lesz, hogy nem megy rendesen az SLI rajta, mivel az y500 már win8ra lett optimalizálva inkább. Legalábbis sokan a fórumon panaszkodtak rá, hogy nem ment, talán egy bios frissítés oldotta meg a problémát.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6168) Classius válasza nbware (#6167) üzenetére


Classius
aktív tag

Köszönöm és köszönöm! Az SLI miatt nem kell aggódni, nem olyan összeállításban vette a gépét. Még egyszer köszönöm! :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6169) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sziasztok!

Tudna esetleg segíteni nekem abban , hogy megsérült a recovery partícióim közül valamelyik. Vinyót cseréltem a gépben , és nem tudom az újra visszaállítani az OEM-et. A termékkulcs a biosban van . Más wint nem is tudok telepíteni. Nincs esetleg valakinek lementve ez a 4 partíció? Előtelepített Win 8.

[ Szerkesztve ]

(#6170) nbware


nbware
senior tag

Akinek vízjel van windows 8.1 alatt, ezt a frissítést telepítse: Frissítés

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6171) Aryan


Aryan
senior tag

Nagy örömömre a hivatalos BF4 multi tökéletes az Y580-al. 1366x768-ban low-on 60-70fps megvan. BF4 beta botrány volt, már filóztam a noti lecserélésén asztali pc-re, de így nem kell :).

[ Szerkesztve ]

(#6172) Classius


Classius
aktív tag

Bioshock Infinite
1366x768 részleteségen, a legtöbb értéket ultra beállításra téve, a legújabb NVIDIA kártya driver-el tökéletesen futott. FPS mértéket nem mértem, de pár órája sikerült végigvinnem a játékot (ami egyébként egy pazar mestermű!), remekül futott a játék.

Ui.:
A napokban nézem meg a Batman - Arkham Origins -et is.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6173) nbware válasza Aryan (#6171) üzenetére


nbware
senior tag

és nagyobb felbontáson nem is megy neked?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6174) Aryan válasza nbware (#6173) üzenetére


Aryan
senior tag

De megy, 1920x1080 30-40fps között ugrál. Még játszható a játék így is, de számít ennél a játéknál, hogy minél több fps legyen. WIN 8.1 van a gépen és a notiban I73930-as proci,8GB ram és SSD van.

Kíváncsiságból megnézem nvidia inspectorral, hátha lehet húzni a nvidia gpu-t a progival. Filóztam még a moddolt bioson ami 1GHZ járatja a GTX660M-et, de nem tudom, hogy melyik bios-t tegyem fel :). Anno a gépet én oprendszer nélkül vettem, de annyira nem egyértelmű, hogy melyiket tegyem fel innen.

[ Szerkesztve ]

(#6175) Aryan


Aryan
senior tag

Felraktam az nvidia inspector-t. 15fps-t dobott mininum bf4 alatt, hogy ha a gpu 1085-ön és memória 2900-on megy. Tovább még nem húztam a GTX660M-et.

(#6176) nbware válasza Aryan (#6174) üzenetére


nbware
senior tag

A bios frissites engem is erdekelne.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6177) Aryan válasza nbware (#6176) üzenetére


Aryan
senior tag

Páran írták a linkelt fórumban, hogy bios frissités után a notija meghalt (se kép- se hang). Elméletileg visszalehet állítani az eredeti bios-t ilyenkor is, de én nem akarok ezzel kísérletezni. Nem tudom itt a fórumban rakott e fel valaki modolt bios-t, régebben mintha olvastam volna, hogy a wifi kártya bővítésekor kellet egy nem gyári bios.

Nvidia ispector megfelel nekem a gtx660m tuningra, egy kattintás az asztalon és már is gyorsabban megy a vga, ha meg nem kell a kakaó akkor vissza állítom a másik parancsikonnal.

(#6178) XenHai válasza Aryan (#6177) üzenetére


XenHai
senior tag

Jelenleg is oc bios fut a gépen és meg vagyok elégedve vele.

(#6179) nbware válasza Aryan (#6177) üzenetére


nbware
senior tag

En mar probaltam moddolt bios felraknim aztan se kep se hang, de szerencsere vissza lehetrtt utana rakni egy regebbi biost :-)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6180) Aryan válasza XenHai (#6178) üzenetére


Aryan
senior tag

Abban tudsz nekem segíteni, hogy melyiket kell felrakni? CPU-Z szerint 2.07-es bios van a notin, anno oprendszer nélkül vettem, most win8.1 van felrakva, biosban az uefi mód kivan kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#6181) Aryan


Aryan
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből, leszedtem ezt. Elindítom az InsydeFlash-t, de egyből kiírja, hogy DC Detect error. Akksi nincsen a notiban, csak a táp van rádugva.

(#6182) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

A moddolt biosokkal csak óvatosan ! Én felraktam az unlockolt biost. Most se kép se hang, miután átállítottam a HD4000 memóriát 64MB-ról 1024-re . Ráadásul nem bírom visszatenni az eredeti biost . Szervíz a vége.

(#6183) nbware válasza Wulfgar78 (#6182) üzenetére


nbware
senior tag

nem kell, csak tedd fel a jó bios egy pendrivera. kapcsold ki a gépet, aztán be kell nyomni talán a ctrl-b és nyomva kell tartani, aztán bekapcsolni és egészen addig nyomva tartani, amíg ki nem kapcsol magától. :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6184) XenHai válasza Aryan (#6180) üzenetére


XenHai
senior tag

(#6185) nbware válasza XenHai (#6184) üzenetére


nbware
senior tag

próbáltam frissíteni, de ez a hibaüzenet, ha elindítom a indyflash.exe-t: The version of rom file isn't newer than version of bios.
Ötlet?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6186) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sajnos nálam se kép se hang. Beindul. Bill. világít.(Ez kapcsolható) USB-ről meg sem próbál bootolni. FN+B FN+R mindkettővel próbáltam . Meg sem próbál olvasni USB-ről. Pörög a ventillátor maxon. A CD-re nem ad feszültséget sem . Eredetileg egy SSD volt benne . Az sem kapott feszt. (FN+R vagy FN+B)+ táp be USB portokat feszültség alá helyezi. Járt már valaki hasonlóan ? Ötlet esetleg ? 2 napja küzdök vele. Holnap asszem hívom a szervízt.

(#6187) nbware válasza Wulfgar78 (#6186) üzenetére


nbware
senior tag

mondom, hogy csináld meg a bios visszaállítást, az lehet megoldja a problémát... küldjek linket?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6188) nbware válasza Wulfgar78 (#6186) üzenetére


nbware
senior tag

Bios reset

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6189) Wulfgar78 válasza nbware (#6188) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Ez szerint próbáltam , de semmi...

(#6190) Adam333


Adam333
tag

Hello!
Az a problémám, hogy Lenovo Y580 típusú gépemben meghalt a hdd, kivitték lengyelbe javítani (még garanciális) és azt mondták hogy minden össze van törve benne és 280 euróért csinálnák meg. Na most azt hagyjuk hogy mit csinálnék velük szívem szerint, de szerintetek van erre megoldás?

(#6191) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Helló! Nagyon belassult mostanában a laptopom. Eredeti merevlemez van benne. Ha újra akarom rakni, mert most Windows 7 van rajta melyik op. rendszert ajánljátok? Illetve msata ssd-ből mi ajánlott?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6192) Impressa válasza Adam333 (#6190) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Garancia kérdés, fogyasztóvédelem ma lett pontos ez a probléma kitárgyalva abban a topikban.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6193) Feenyx válasza Adam333 (#6190) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ez nagyon érdekes, hogy minden gép karcosan, hibásan érkezik oda. Ennyire nem lehet ótvar a UPS. Mit művelhetnek lengyeleknél a gépekkel? Komolyan mondom, elromlana a gépem, nem merném már kiküldeni nekik. Remélem januártól tényleg Magyarországon fogják szervizelni az ideapadokat...

(#6194) Adam333 válasza Feenyx (#6193) üzenetére


Adam333
tag

Van valami megoldás?

(#6195) Feenyx válasza Adam333 (#6194) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Mivel kapcsolatban pontosan?

(#6196) Adam333 válasza Feenyx (#6195) üzenetére


Adam333
tag

A laptopom javításával.

(#6197) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Belémültetted a félszt. Az enyémet kedden vitte el a futár. Alaposan be lett csomagolva. 4 réteg habfólia, hungarocell, duplafalú kartondoboz. Bombabiztosnak tűnt a csomagolás. Kezdek ebben kételkedni. Ma fel is hívom őket, hogy hogy áll a dolog.

(#6198) Feenyx válasza Adam333 (#6196) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Bocsi, nem figyeltem, azt hittem Impressa kérdezett tőlem azért nem értettem a kérdést :). Hát az igazat megvallva nincs ötletem erre az esetre :( csak annyi tanácsot tudok adni, hogy oda kell vágni az asztalra, fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, vagy meg is kereshetnéd a fogyvédelmet hátha ők tudnak tanácsot adni. Csak az a baj hogy ezt nehéz lesz bizonyítani :( Nekem is anno az y570-nél úgy küldték vissza, hogy egy jóval világosabb világító pötty keletkezett a jobb felső sarokban, és amikor visszaküldtem rám fogták az egészet... az a baj hogy azt mondanak amit akarnak, mert ők a szakszerív (remélem már nem sokáig). Amúgy azt hogy értetted, hogy össze van törve benne minden? A merevlemezben van összetörve az alkatrész vagy azon kívül is?

(#6199) MontyPython válasza kalozhun100 (#6191) üzenetére


MontyPython
csendes tag

Tudom ajánlani az ADATA SX 300-as mSata SSD-t 128 GB. Én kb. 1 hónapja vásároltam és raktam bele a gépembe. Azóta hiba nélkül teszi a dolgát. 30 eFt alatt már meg tudod vásárolni.

Y580, 42PFL6877K

(#6200) Adam333 válasza Feenyx (#6198) üzenetére


Adam333
tag

Ma beszéltem velük, azt mondták, hogy sérült a borítója, az akksinál az egyik rögzítője, meg a hdd.
Ezért 83 ezer:D:D:d vicc.... Pedig igazából a külsérelmi nyomok semmit sem zavarnak, csak a hdd miatt nem bootol fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.