Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Feenyx válasza modflow (#5598) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Kell neki pár teljes feltöltési ciklus mire eléri a maximális kapacitását, ugyanúgy mint a telefonoknál is. Persze kisütni nem kell.

(#5602) modflow válasza Impressa (#5600) üzenetére


modflow
veterán

Nekem ilyen van fent: 8.0.2.3.
Most töltöm és bekapcsoltam kiegyensúlyozottra. Kíváncsi vagyok.

(#5603) Impressa válasza modflow (#5602) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem még win 7 van fent, arra nem dobtak ki több frissítést.
Azt nézd meg szerintem, hogy a böngésződhöz milyen videokari van hozzárendelve. Nekem a böngészőre a dGPU kari volt beállítva, most beállítottam az integráltra és a LEM-ben átváltottam energiatakarékos módra. Most kiderül mit bír az akku így.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5604) lupus66


lupus66
csendes tag

Sziasztok! Minap online filmnézés közben kimerevedett a kép, lefagyott a rendszer nem reagált semmire. Kikapcsolás és újraindítás után Lenovo logó majd fekete képernyő. Win7 indítólemezzel megpróbáltam a korábbi mentésemet visszaállítani, csakúgy, mint a Onekey recovery-vel készültet, de nem látja az Adata 128 M-sata SSD-t. Csak a merevlemezt ismeri fel, azt látja „C”-nek. Elképzelhető, hogy lehalt az SSD, vagy lehet más probléma is? A gép és az SSD is alig több mint 2 hónapos. SSD Ipontól való, ők futárral vissza is vinnék, de ha nem az a hibás, azt utólag nekem kell fizetni. Most Hirens-el végzek memóriatesztet, nem jelez hibát. Mi az, amit még meg kellene néznem, tesztelnem kellene, hogy biztos legyek benne, hol a probléma?

(#5605) Aryan válasza lupus66 (#5604) üzenetére


Aryan
senior tag

Szerintem SSD para lesz. ADATA nem a legjobb ssd gyártó, de msata-ból a leggyorsabb ami megfizethető. Elég sok jön vissza belőle szervizbe és Kingstonból is. Intel,Samsung ami megbízható márka szerintem.

(#5606) gulb válasza lupus66 (#5604) üzenetére


gulb
senior tag

Nem akarlak elkeseriteni nekem az Adata SSD 2 szer doglott meg majd csereltek Samura... A hiba annyival volt masabb, hogy ment ment a gep majd megallt minde.. reboot ment ment megallt.. ( nekem 1 vinyo van csak benne az SSD) majd formazas kozbe teljesen kakukk lett.

ADATat tobbet nem vennek... JAH samura 5 ev gar van

(#5607) lupus66 válasza gulb (#5606) üzenetére


lupus66
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint nyugodtan visszaküldhetem, biztos az lesz a rossz.(?) Vagy esetleg nézzek meg még valamit ?

(#5608) modflow válasza Impressa (#5603) üzenetére


modflow
veterán

Integrált van hozzárendelve.

Most bekapcsoltam, és 98% ról indult.
Eltelt 8 perc és 95% -ot ír, 3 óra 8 perc.

LEM:
- Energiaséma: Kiegyensúlyozott
- Akkumulátor: Maximális akkumulátor élettartam

[ Szerkesztve ]

(#5609) modflow


modflow
veterán

Ugye 18:40-kor kapcsoltam be a gépet.

Most: 86%, 3 óra 36 perc.

Kevesebb %, de több idő. Valami tuti nem stimmel. Nem értem. :(

(#5610) Impressa válasza modflow (#5608) üzenetére


Impressa
őstag

Tegnap teszteltem kicsit, nálam hogyan alakul az üzemidő, nos:

LEM energiatakarékos módban, közepes fényerővel, integrált GPU-val, és win aero nélkül bírt 3 óra 20 percet.
Ebben az időben csak PH-tam semmi több, és UTP-n voltam mindvégig.
Ma este fogom az akku nullázást is megcsinálni programmal. Az akku állapota jó a kiírás szerint.

(#5609) modflow én is ezt tapasztaltam tegnap.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5611) modflow válasza Impressa (#5610) üzenetére


modflow
veterán

:)

Nekem most WiFi megy. Firefox fut és MS word. Nem tudom számít-e, de Win 8 van a gépen.

Most 69 %, 3 óra 7 perc.

[ Szerkesztve ]

(#5612) modflow válasza modflow (#5611) üzenetére


modflow
veterán

Na ez azért már durva.

Most: 65%, 2 óra 25 perc.

Pedig alig telt el egy kis idő.

(#5613) Impressa válasza modflow (#5611) üzenetére


Impressa
őstag

Igazából nem az a fontos mennyi van még hátra, hanem, hogy mennyit tudsz kényelmesen kisajtolni az akkuból a bekapcsolástól számítva.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5614) modflow válasza Impressa (#5613) üzenetére


modflow
veterán

Na ennyi volt.
18:40 - 21:50 : 3 óra 10 perc.
Kiegyensúlyozott módban.
WiFi ment, Firefox, meg word, kis youtube.

Ez jó, vagy sem?

(#5615) Feenyx válasza modflow (#5614) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Ez egy jó eredmény. Az amit meg kiír hogy mennyi idő van hátra arra meg nem nagyon lehet adni nálam sem.

(#5616) nbware válasza modflow (#5614) üzenetére


nbware
senior tag

Ez teljesen jo

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5617) Impressa válasza modflow (#5614) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem jó időt futott a laposod. A kijelző fényereje, ami még beleszól az üzemidőbe, de azzal nem szabad spórolni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5618) modflow


modflow
veterán

Kicsit megnyugodtam akkor. Bár 3 óra nem túl sok. :(

(#5619) Feenyx válasza modflow (#5618) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Még elég friss a géped, valamit még javulni fog majd az üzemidő azért. De nem tudom miért mondod ezt, hogy nem túl sok, ez nem netbook, vagy üzleti kategóriás subnotebook, hogy 6-7-8 órákat menjen egy normál akksival.

(#5620) Impressa válasza modflow (#5618) üzenetére


Impressa
őstag

De de, jó időt futott a géped. Ilyen kaliberű gépnél ez teljesen jó idő. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5621) modflow válasza Impressa (#5620) üzenetére


modflow
veterán

Egy tesztből idézek:

Akkumulátor

A Notebookban egy 6 cellás (10,8V – 6700mAH) 72Wh Li-Ion akkumulátor található. Az akkumulátor üzemidejét kétféleképen mértem meg. Az első teszt minimális fényerő és minimális terhelés alatt született, eredménye pedig az Y570-hez hasonló és jónak számító 7 óra 30 perces üzemidővel zárult. Közepes fényerő és DiviX film folyamatos lejátszása közben viszont már jóval soványabb, de még így is jónak számító 5 óra 05 percet sikerült mérnem.

5 óra???

Más. W8 alatt valaki megnézné a feladatkezelőjét?
A gépem 2 órája megy. Mi ez a 7,5 nap? Hogy hogy sosem nullázódik, ha egyszer áramtalanítva van?

[ Szerkesztve ]

(#5622) Impressa válasza modflow (#5621) üzenetére


Impressa
őstag

Van egy kulcsmomentuma a tesztnek: a tesztből sem derül ki pontosan, hogy mikor ezt a két magas időt elérte, akkor használt-e WiFi-t vagy LAN-t közben. A képet, amit beillesztettem ebből a tesztből van.


Persze így is elmarad a 3 órás üzemidejével, de hogy miért van ez, passz.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5623) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hmmm... fura dolgot vettem észre. Felraktam a legújabb vga drivert és vele együtt ugye az nvidia geforce experience programot. Ezzel még nem is lenne baj, de azóta a GPD tevékenység ikon folyamatosan be van kapcsolva a taskbaron és azt mutatja, hogy a 660 használatban van mégpedig a Lenovo energy management.exe illetve a touchzone.exe használja. A beállításokban dedikáltan erra két programra már be is állítottam, hogy az Intel vga-t használják csak, de még reboot után is változatlan a helyzet. A GPU tevékenység ikon színesen világít és ezt a két programot mutatja használatban. Valaki tapasztalt hasonlót? Megoldás?

(#5624) slayer93 válasza Szaszabond (#5623) üzenetére


slayer93
tag

Én is feltettem és nekem is ment a gtx, de én ezt a hűtő hangjából hallottam. Én le is töröltem, mert feleslegesnek találtam ezt a programot. Nagy fiú vagyok és betudom lőni magamnak a játékok beállítását :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#5625) modflow válasza Szaszabond (#5623) üzenetére


modflow
veterán

Mi az a "GPD tevékenység ikon"?

Milyen progi mutatja ezt?

(#5626) modflow


modflow
veterán

Esetleg van valami progi, ami monitorozza melyik VGA van használatban?
Az jó lenne.

(#5627) nbware válasza Szaszabond (#5623) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem ilyet nem csinál...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5628) modflow válasza nbware (#5627) üzenetére


modflow
veterán

Szerintem nekem sem. Csak én most ez nem látom. :) Nekem nincs olyan ikonom. Ha a fenti hsz-re kapok választ, majd én is látom. De ha menne a VGA, biztos sec-pec lemerülne a gép.

(#5629) Szaszabond válasza modflow (#5625) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

GPU icon bocs. (pontosabban NVIDIA GPU tevékenység) akkor jelez ha nem az integrált hanem a dedikált VGA van használatban. Az Nvidia Control Panelban lehet bekapcsolni. (Megnyitod és a fenti menüben az Asztal menüpont alatt a legalsó)

(#5630) modflow válasza Szaszabond (#5629) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

Nekem nem megy a VGA az ikon szerint sem szerencsére.

(#5631) MontyPython válasza Szaszabond (#5623) üzenetére


MontyPython
csendes tag

Nálam is pontosan ugyenez a helyzet.

Y580, 42PFL6877K

(#5632) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Valakinek volt már problémája a tapi paddal? Mert nekem csak az alsó rész ahol lenne a két gomb ott működik. Viszont a MoodPad tökéletesen látja merre mozgatom a kezemet. Driverekt újra raktam de semmi. Esetleg ötlet? :) Ja és a jobb bal gomb működik.

(#5633) Impressa válasza Szaszabond (#5623) üzenetére


Impressa
őstag

Csatlakozom, nálam is ez a helyzet, fura, hogy az egérpad driverje is ezt használja. Így érthető miért merül jobban akkuról használva, pedig a beállítások szerint, csak az iGPU ment.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5634) donkisc


donkisc
tag

Hello volne egy problémám a gépembe van egy 128gb ssd msata és 2 db hdd 1tb és 750 gb az a baj hog a hdsentinel hibásnak írja ki a ssd-hdd-mindet de egyesével egyszer az ssd 0% máskor a hdd 0% rá 10 percre meg 100% mi lehet a probléma néztem hd sentinellel meg aida 64 el ugyan ez van ott is és még DiskInfoSx64 el is néztem ugyan ez van. hívtam a lenovo szervízet és távoli asztal segítségével letőltőtünk egy programot amit a szervízbe is használnak ha ezt lefuttatom és kiírja a hibát akkor ekezdik javítani de ha nem ír ki hibát akkor nem és visszaküldik ezt mondták hát én leteszteltem és nem volt hibás semmi sem
a memoriát teszteltem a vga teszteltem a procit teszteltem külön külön is és a lenovos progival is semmi gondot nem ír ki rá igaz eddigi problémám a lagolás volt hogy akármelyik játékot felraktam és lagollt akár minimum grafon is már jobb let a helyzet és már csak néha akad be egyszer 2 szer hőmérsékletel nincs gond mert letudom hűteni nem értem mi a probléma ha tud valaki segíteni akkor kérem írjon előre is köszi am itt egy kép amit lekaptam gyorsan

(#5635) Impressa válasza donkisc (#5634) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Tedd fel a Sentinel 4.3-as verziót, mert az SSD-vel lehetnek gondjai (nem támogatott a korábbi verzióban). De a problémádat, az Intel RST driver okozza, azt kellene frissítened ( lemezvezérlő driver ). 11.7 driver-t kell neked, mert a korábbi verzió bugos, nem kicsit. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5636) donkisc válasza Impressa (#5635) üzenetére


donkisc
tag

hú meg is probálom frisíteni köszi az infot remélem bejön am a sintinelt már frrisítetem és ugyan az

(#5637) XenHai válasza donkisc (#5634) üzenetére


XenHai
senior tag

Pont 1 ilyenem halt meg pár hete .

(#5638) donkisc válasza XenHai (#5637) üzenetére


donkisc
tag

az fasza nekem remélem nem döglik be elég drága volt am frrisítetem a intel cuccot még tesztelés alatt van :D

(#5639) Impressa válasza donkisc (#5638) üzenetére


Impressa
őstag

Nem törvényszerű, hogy behal miatta. De ha gondolod tedd át a képet ebbe a topic-ba, és ott megmondja neked a Sentinel Mester, hogy frissíts-e vagy sem. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5640) krisy0243


krisy0243
csendes tag

Helló! Bevittem a gépem a laptopszalon szervízbe kitakaríttatni(féléven belül ingyenes az első). A gépemen mikor bevittem egy szem ütődés sem volt, csak annyi, hogy elöl ahol a ledek vannak le volt kopva a felirat. Ma lett készen és mikor hazaértem megnézem körbe, ahol a perem van össze van ütődve, meg a fedlap egyik sarka is és nem néz ki valami szépen. Ilyenért szóljak azért nekik nem? A gép egy Lenovo Ideapad Y580

(#5641) Feenyx válasza krisy0243 (#5640) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát szólhatsz nekik, de nem hiszem hogy sikerrel fogsz járni, mert nem tudod bebizonyítani, hogy előtte nem volt olyan. Csak akkor tudnád bizonyítani, ha előtte csináltattál volna egy állapot felmérést a helyszínen, és javítás után még ott megnézted volna, de mivel ezt már otthon vetted észre, semmi esély hogy kárpótoljanak. De még jófejségből sem mert elég drága meg macerás a cseréje a fedlapnak. Sajnos ez tanulópénz.

Szerk.: De mondjuk attól hogy ingyenes a portalanítás, én akkor is a rendes Lenovo szervizzel végeztetném el, mert ha esetleg összegányolnak valamit akkor egyből ugrik a gyári gari. Nem azért mondom mert van ilyen tapasztalat, vagy rosszul dolgoznak, de megeshet.

[ Szerkesztve ]

(#5642) krisy0243 válasza Feenyx (#5641) üzenetére


krisy0243
csendes tag

Most veszek észre, hogy egy csavar hiányzik belőle. :W

(#5643) vizirider


vizirider
tag

olyan kérdésem lenne, hogy az egérrel illetve touchpad-al történő hangerőszabályzást hol / hogyan lehet kikapcsolni?

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#5644) Impressa válasza krisy0243 (#5642) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Kaptál erről vmi papírt, hogy a gép volt náluk tisztítva? ( lebélyegezve, és aláírva )

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5645) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok figyeljetek már szoktátok nézni az akku kapacitását?
Mert nekem már 5% elhasználódást mutat eddig 3,9% volt csináltam az energy management-el 1 akku mérő visszaállításos dolgot (ki írta hogy közben ne használjam a gépet) így is tettem és mikor befejeződött a művelet már 5%-lett az elhasználódás mértéke nem értem valahol olvastam hogy évente megszokták csinálni ezt a műveletet és ez javítja az akkut.
Régebben mikor még új volt a gépem 2012.07-én vettem akkor megcsináltam én is ezt a 60%-ra töltöm fel csak műveletet ami kíméli az akkut de művelet alkalmával nem hogy jobb hanem még rosszabb lett a helyzet mert most nem tudom pontosan ha valakit érdekel visszaolvas de több száz mWh-át vesztettem vele.
Most jelenleg:5976mWh-át ír az aida64 legfrissebb változata 5% elhaszálódás mellett.
Én személy szerint azt vettem észre ha használom ha nem akkor is csökken a teljesítménye jó tudom most jön az hogy írni fogjátok ha hálozatrol használom akkor vegyem ki meg ilyenek de ha így teszem akkor esetlag áramszüneteknél ez pont nem használna tudjátok miért ezt nem írom már le.
Na akkor személy szerint annyi lenne a kérdésem hogy közületek tapasztalt valaki ilyent eggyáltalán?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5646) nbware válasza baro32 (#5645) üzenetére


nbware
senior tag

nekem 10%ot ír :) de nekem sokat megy akksiról, ritkán játszom vele, inkább munkára használom. Mivel van rá gari, ha tönkremegy, kicserélik, oszt jól van :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5647) Impressa válasza baro32 (#5645) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
2012.08.07-én vettem, és én is sokat használom az akku-védelem módot. Ezen a héten csináltam meg először a kalibrációt a LEM programmal, de nekem 0%-os elhasználódást ír.
A kapacitás csökkenés oka, az akkumulátorban lévő elektrolit folyamatosan oxidálja (korrodálja) a katód felületét ( kalibrációtól függetlenül ), ami tovább rontja (csökkenti) az élettartamát. Szóval igazából bármit tehetsz nem tudod ezt a kémiai folyamatot leállítani, max csökkenteni, ha 40%-os töltöttségi szinten, száraz helyen és 0°C-os hőmérsékleten tartod. Kivenni nem kell, ez hülyeség, és pont a funkció vész el, amit te is írsz.
Annyit tehetsz, ha zavar, hogy most többször lemeríted és teljesen feltöltöd, és megnézed utána mit ír, mert az is lehet még mindig pontatlan "számlálója"
De a legjobb kontrol, ha akkuról használva megnézed mennyit bír, és addig használod, míg le nem kapcsolja a gépet. ( a védelem elöbb fogja lekapcsolni, minthogy mélymerülésbe kerüljön az akkud ) ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5648) nbware válasza Impressa (#5647) üzenetére


nbware
senior tag

most találtam egy progit és a 4 órás akksi időt fel tudja tuningolni 5 órára :) majd délután lefuttatom és kiváncsi leszek valóban változik-e valami :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5649) Impressa válasza nbware (#5648) üzenetére


Impressa
őstag

Engem is érdel, hogy milyen eredményt érsz el vele. :K Gondolom, olyan szolgáltatásait kapcsolja ki a win-nek, amiket egyébként sem használnál. De majd megírod, mi volt vele a tapasztalatod. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5650) RobinHD


RobinHD
tag

Nekem is akku problémám van:
62xxmWh ír ki tervezett kapacitásra, holott az akkun 7200mWh van írva, ez h lehet? És miért?
Jelenlegi kapacitásra meg ezt írja: 67xxmWh
Dafuq?
Emiatt ugye elhasználodás mértéke 0%
Vmi nem stimmel sztem
Mikor még megvettem (oktober elején) tervezett: 7200mWh írt ki jelenlegire pedig 7700mWh körüli értéket

Privátra illik válaszolni! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.