Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

(#6701) satz18

satz18
(őstag)

Sztem nem lesz ez sokáig így. A lenovonak se jó ez. Nekem annó lengyelbe küldték, és kifogástalan állapotban kaptam vissza, mintha új lett volna. Én is mondtam tesómnak, hogy inkább vegyen másik HDD-t mintsem hogy ezekkel a gyökerekkel gariztassa.

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#6702) vagabor válasza baro32 (#6698) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

De gondolom te sem a töltő hibájával küldted el vagy tévedek? Nálam semmi gond nem volt a töltéssel, erre visszajön hibásan! Ha erre nekem ugyanazt írják mint neked akkor nagyon morci leszek..
A lényeg hogy tegyünk panaszt a gyártónál mert csak akkor lesz valami változás.. a lenovinak sem érdeke hogy ilyesmi megtörténjen..

[ Szerkesztve ]

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#6703) baro32 válasza vagabor (#6702) üzenetére

baro32
(aktív tag)

A fő hiba a videó jel hiba volt tehát nem volt kép.
Utánna mikor visszajött a gép akkor produkálta ezt a hibát.
Igen panaszt kéne tenni de megvárom nálad hogy alakul a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6704) XenHai

XenHai
(senior tag)

Pedig agyaltam, hogy elküldöm a gépemet pasztáztatni a tmx-hez.

(#6705) vagabor válasza baro32 (#6703) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

az a baj hogy a család fogja átvenni a gépet mivel én nem tartózkodom otthon, szóval én is várom a hívást hogy megjött. Amúgy nagyon nem értem, minek nyúlnak hozzá a töltés részéhez a gépnek? Neked vga jel, nekem hangkimenet, és billentyű hibám volt. Mi az anyjukért nyúlnak hozzá a töltéshez? Nem tudom elhinni hogy ennyire összefüggenek a hardverek, pl ha hangcsipet cserélnek akkor ki kell cserélni a töltésvezérlőt is, a töltőnek meg visszaküldjük a régit amivel nem lesz jó a gép. Nem látom a logikát. Elmondtam az ügyfeles nőnek is, de nem volt illetékes, legközelebb kérni fogom kapcsoljon a szervízbe, nem mintha azzal olyan sokat elérnék.

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#6706) vagabor válasza baro32 (#6703) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Érdeklődtem emailben, ezt a választ kaptam:

Tisztelt Ügyfelünk!

Elnézését kérjük az elhúzódó javítási folyamat miatt.

A készülék jelenleg alkatrészre vár, így sajnos a várható elkészülési időponttal kapcsolatban nem tudunk pontos információt megadni. Természetesen törekszünk a gyors javításra és ügyintézésre, de ilyen esetekben nem tudunk felelősséget vállalni az elkészülési időért, ugyanis az alkatrészeket minden esetben a gyártó biztosítja számunkra, azok érkezésére szervizünknek ráhatása nincsen.

A javítás befejezéséig további türelmét szeretnénk kérni, amint megkapjuk az alkatrészt, gondoskodni fogunk a javításról, és jelentkezni fogunk.

A www.tmx.hu oldalon a munkalapszám és a sorozatszám megadásával követhető a folyamat.

Üdvözlettel,
TMX Mobile Solution Szerviz Kft.

Utána megkérdeztem hogy mégis milyen alkatrész hibásodott meg amikor most volt szervízben, arra még nem válaszoltak.

(#6707) kalozhun100 válasza vagabor (#6706) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Cseregépet legalább kaptál? Mert ha nem az úgy elég gáz.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6708) vagabor válasza kalozhun100 (#6707) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Itt nem hogy cseregépet nem kapsz, hanem még ráadásul új hibával kapod vissza a géped, és utána mentik magukat hogy nekik működik. Na ezt add össze.

(#6709) baro32 válasza vagabor (#6706) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Szomorúan hallom nehogy bent ragadjon a gép 1-2hónapra mert a kezdeti időszakban elég sokan panaszkodtak ez miatt is.
Pedig kíváncsi lennék rá hogy neked mit mondanak az adapterre.

(#6710) cyberwarfare

cyberwarfare
(őstag)

Sziasztok!

Néztem, hogy van a gépben msata. Használható is? Azért megkérdezem mielött veszek. :)

(#6711) nbware válasza cyberwarfare (#6710) üzenetére

nbware
(senior tag)

Használható persze, nekem is az van benne, egy 256os msata ssd, meg egy sima sata-s 128 ssd raid0ba kötve :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6712) cyberwarfare válasza nbware (#6711) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

És valami kritérium? Méret? Pl. ez bele menne? Ez 1,8-as elvileg.

Szerk.
Ha msata-ba teszek sdd-ét azt tudom használni op. rendszer particiónak?

[ Szerkesztve ]

(#6713) kalozhun100 válasza vagabor (#6708) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Hát az nagy köcsögség. Amúgy hol vetted a gépet, mert én a laptopszalonnál, egyszer vittem be hozzájuk az ingyenes kitakarításra és az eladó, aki átvette jól összebaszta. A fém ház tiszta ütésnyom, meg körbe a müanyag szegély olyan mintha késsel össze lenne vagdosva. És letagadta, hogy ő volt. A szervízes srác nem lehetett, mivel ő már így kapta meg a gépet.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6714) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#6713) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Most megint be kéne vinnem, mert ragasztót akarok rendelni a billentyűzethez, mert mikor takarították elvált.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6715) vagabor

vagabor
(aktív tag)

A munkalapszámmal előjövő oldalon sincs semmi infó, csakaz hogy status repairing. Meg van fent három kép a gépről. Ha nagyon optimista vagyok akkor azt feltételezem hogy a töltőre várnak, ha pesszimista akkor meg arra hogy lejárjon a garim (aug) és akkor már csak kemény lovettáért tudnám csak megjavítani. Ezért kár volt hazahozni a szervizt.

(#6716) nbware válasza cyberwarfare (#6712) üzenetére

nbware
(senior tag)

Nekem is ilyesmim van.

(#6717) vagabor válasza vagabor (#6715) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

Válasz a legutóbbi kérdésre:

Tisztelt Ügyfelünk!

A készüléken alaplapcsere lesz szükséges.

Minden esetben a beküldött tartozékokat küldjük vissza az ügyfélnek.

Alaplapcsere, na fasza. Ezek nagyon kevernek. Már másodszor van szervizben és most jonnek rá hogy kellene egy alaplapcsere. Csodás

Baro32, neked is cseréltek alaplapot?

[ Szerkesztve ]

(#6718) cyberwarfare

cyberwarfare
(őstag)

13 napja lejárt a garim. Tudom ezt hosszabítani?

(#6719) baro32 válasza vagabor (#6717) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Igen az első alkalommal :)

(#6720) cyberwarfare

cyberwarfare
(őstag)

S-ATA 3-as HDD-ét tudok tenni bele?

(#6721) nbware válasza cyberwarfare (#6720) üzenetére

nbware
(senior tag)

simán, bár úgy tudom csak sata 2es a csatija a msata az ami tudja a sata3at.

(#6722) cyberwarfare válasza nbware (#6721) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

A gyári HDD helyére szeretnék tenni egy 7200-es HDD, de csak sata3-ast tudok venni. Tudja majd kezelni?

(#6723) nbware válasza cyberwarfare (#6722) üzenetére

nbware
(senior tag)

igen fogja tudni

(#6724) Svidii

Svidii
(csendes tag)

Mindkét csatólófelület (merevlemez helye, mSata port) SATA III 6 gbps sebességre képes. Az optikai meghajtó helyén nem tudom, hogy miújság.

Nézzétek meg bármilyen rendszervizsgáló progival, pl aida, az megmondja, hogy mindkét port sata3.

Dupla Off: a sata II elméleti teteje 3 gbps, ami 384 MB/s adatávtilet jelent. Nem létezik olyan 2,5"-os HDD, ami ezt képes lenne produkálni egymagában, tehát merevlemeznek az is elég lenne, ez nem számít. SSD-nél fontos csak a sebesség szempontjából.

(#6725) cyberwarfare válasza nbware (#6723) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Oké, köszi.

(#6724) Svidii

Itt most az a lényeg, hogy felismeri-e. A sebesség nem érdekel. Elég a sata2 is nekem. Csak most sata3as hdd-t tudok venni a boltban. :D

(#6726) XenHai

XenHai
(senior tag)

Hi
SOS gyors kérdés aki újra pasztázta a gépet annak a vgán volt valami átlátszó nejlonos takaró!
A közepe ki van vágva hogy csak a csip érintkezik a hűtéssel?
kérdés kell e ez rá mert szerintem vissza fogja a hűtést.a netes képeken nincsen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6727) cyberwarfare válasza XenHai (#6726) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Szokott lenne rajta olyan, igen. De én sem látom értelmét. :D Szerintem azokat a kis chipeket védi az összeszerelésnél.

Szerk.:

Szerintem nem. De kapard. :D Csak akkor szedd le, ha könnyen lejön. Én pl egy másik gépemnél, akkor szedtem le, mikor be ment alá a paszta.

[ Szerkesztve ]

(#6728) XenHai válasza cyberwarfare (#6727) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Akkor nem gond ha lekapom?
A nejlon alatt is a régi paszta szerintem egyben le pereg róla :W

[ Szerkesztve ]

(#6729) ujtordai

ujtordai
(tag)

Hello

Memóriabővítést tervezek Y580-ba.
2 x 8Gb osat szeretnék milyen ram ot ajánlanátok?
Az ok hogy PC3-12800 1600Mhz DDR3 notebook RAM 204pin SODIMM
De milyen gyártótól? Kingston, Crucial, Kingmay? Csomó féle van már.

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#6730) cyberwarfare válasza ujtordai (#6729) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Minek 16GB ram? :) Nem kötekedésből kérdezem. 2*4GB bőven elég manapság mindenre. De lehet Te másra használod a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#6731) kalozhun100 válasza ujtordai (#6729) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

hynix vagy corsair, de ha olcsón akarsz akkor kingmax. A Hynix az a gyári.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6732) cyberwarfare válasza kalozhun100 (#6731) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Nem micron? Mert nekem gyári 6GB van és micron van benne.

(#6733) kalozhun100 válasza cyberwarfare (#6732) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Nekem ha minden igaz 2x4gb volt és az hynix volt, csak kicserélték 1db 8gbos kingmaxra.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6734) cyberwarfare válasza kalozhun100 (#6733) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Akkor gondolom 6GB-osok micoronok a 8-asok meg hynixek. Amúgy tényleg a hynix az alap memórai a legtöbb laposnál.

(#6735) ujtordai válasza cyberwarfare (#6730) üzenetére

ujtordai
(tag)

Hogy minek?
Van hogy 2-3 eclipse-t egy MsSQL server-t és egy WS alapu servert ill egy client programot, továbbá MsOutlook, excel ill. webbrowser több nyitott lappal futtatok egyszerre.
Ezek így együtt megeszik az erőforrásokat.
256Gb SSD (Crucial) van benne ill. 750Gb HDD
Nem passzióból, hanem ezen dolgozom.

☻♂♫

(#6736) ujtordai válasza kalozhun100 (#6731) üzenetére

ujtordai
(tag)

Köszi a tippeket.
Megnézem mi az ami ár érték arányban jó ill. megbízható.
Hynix-eket nem nagyon láttam Kingston, Crucial azokat igen.

☻♂♫

(#6737) cyberwarfare válasza ujtordai (#6735) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Ezért kérdeztem.

(#6738) ujtordai válasza cyberwarfare (#6737) üzenetére

ujtordai
(tag)

Ok Ok értelek.
Ha nem kellene nem költenék rá ennyit.

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#6739) vmarci1

vmarci1
(csendes tag)

Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy a Lenovo y570-hez tudtok-e mondani olyan drivert amivel működik az a ventillátorvezérlő gomb? Meg én úgy általánosságban sem tudom , hogy a dedikált vgan kívül milyen drivert vagy honnan kéne beszerezni. A windows 8.1 meg nem tudom, hogy felteszi-e ezeket magától, mert én semmit nem veszek észre, hogy csinált volna (be van dugva a net)

A válaszokat előre is köszi

(#6740) Svidii válasza vmarci1 (#6739) üzenetére

Svidii
(csendes tag)

Ha valamid nem (megfelelően) működik, akkor itt nézz szét: lenovo support

(#6741) Vigneau

Vigneau
(nagyúr)

Sziasztok!

A fényerősség lépcsőzetes állításának problémája megoldódott már időközben, vagy csak két állás van továbbra is az energiagazdálkodási sémában, mint rég?

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6742) Svidii válasza Vigneau (#6741) üzenetére

Svidii
(csendes tag)

Mire gondolsz pontosan? Y580-nál lehet szépen fn+fel/le billentyűkkel állítani a fényerőt, asszem a lenovo power management progi kell hozzá (pl innen).

(#6743) Impressa válasza Vigneau (#6741) üzenetére

Impressa
(őstag)

Hello! :D

Nálam is szépen fokozatosan szabályozható a fényerő az energiagazdálkodási sémában. :)

(#6744) Vigneau válasza Impressa (#6743) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Ááá, nálam továbbra is csak két állás van, sötétebb és világosabb - mint anno 1 éve írtam. A csúszka mozog ugyan, de nincs köztes finom szabályozás. Természetesen a progi is telepítve. Csupán eszembe jutott ez a régi problémám, de nálam valami miatt továbbra sem kerek ez... :)

No meg a touchpad-ot is hiába tiltom le, minden újraindítás után ismét aktív. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6745) Impressa válasza Vigneau (#6744) üzenetére

Impressa
(őstag)

Te már win 8.1 használsz, ha jól emlékszem. Én még win 7-tel nyomom. :D

Igen a touchpadra még nincs megoldás, ha jól tudom. Sztem hidald át vmi vékony lemezzel. :DDD

(#6746) Vigneau válasza Impressa (#6745) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Nem, nem. Én is Win7 SP1-gyel nyomom. Szerintem user error lesz... :B

(#6747) Impressa válasza Vigneau (#6746) üzenetére

Impressa
(őstag)

Vagy inkább win anomália. ;)

(#6748) Vigneau válasza Impressa (#6747) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Meglátjuk. Meglesem, melyik verziójú energiagazdálkodást telepítettem, majd leszedem és ismételt - esetleges csere - telepítés. :K

(#6749) Impressa válasza Vigneau (#6748) üzenetére

Impressa
(őstag)

Nekem a 7.0.3.2 van felrakva, ezzel nincs gondom. ;) tuti nem te rontottál el semmit, ismerlek már annyira. :K

(#6750) vmarci1

vmarci1
(csendes tag)

Üdv, bocsi, hogy megint kérdezek. Lenovo y570- laptopon az i7 turbo boostot hogyan kapcsolhatom be? a biosban nincsen erre menü, programot meg nem ismerek ami bekapcsolja. Vagy esetleg valami módszer, hogyan emelhetek a 2 ghz alapról mondjuk csak 2.5 ghz-ra órajelet? köszi előre is

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.