Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) havast válasza nbware (#5850) üzenetére


havast
aktív tag

Most bekapcsoltam a FastBoot opciót, ezzel még 1-2 seccel gyorsabb :D

(#5852) nbware válasza havast (#5851) üzenetére


nbware
senior tag

és azt hol kapcsoltad be? bios, vagy win alatt?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5853) nbware válasza havast (#5851) üzenetére


nbware
senior tag

bekapcsoltam én is, tényleg durva lett, 8 sec és kész a rendszer :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5854) argo001


argo001
csendes tag

Sziasztok!
Néztem a Skyrim alatt az Intel Turbo Boost Monitoring-ot, az az érdekes, hogy a menüre 3,1 GHz-et ír ki, viszont ahogy belépek a játékba, visszaesik 2,3 GHz-re. Ez vajon mitől lehet?
Megnéztem GTA4 illetve WoW alatt is, ugyanaz a helyzet.

(#5855) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok a melegedésre visszatérve éppen tudok adatokat írni.
Most az Assassins Creed Revelations-al játszom és az i7-es proci max 73'c a gtx660 szintén max 73'c és végül pedig a samsung ssd-m ami max 53'c-ra ment fel kb. 2óra játék után.
A kihasználtság pedig proci 40-50% videokari 99%-os

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5856) nbware válasza argo001 (#5854) üzenetére


nbware
senior tag

Ez azért van, mert csak az egyik mag tudja a 3,1et, a többi az nem. És amikor játszol, az meghajtja az összes magot, így az összest veszi alapul.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5857) argo001 válasza nbware (#5856) üzenetére


argo001
csendes tag

Értem. Tehát ez akkor teljesen normális jelenség. Először azt hittem, a TB nem működik, de megnéztem a programmal, és elméletileg működik.

(#5858) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sziasztok ! Páran megkerestek azzal , hogy hogyan raktam fel a gépemre az OSX Mountain Liont, ill. hogyan sikerült kivenni a biosból a whitelist- et. Indítottam egy oldalt, ahol szépen leírtam mindent.
OSX: [link]

BIOS: [link]

(#5859) Impressa válasza Wulfgar78 (#5858) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Köszi az infót, elég hasznos számomra. :D :C Ez azt is jelenti, hogy használható lesz benne a 5 GHz-es Wifi kártya, vagy ehhez nincs köze? :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5860) nbware válasza Wulfgar78 (#5858) üzenetére


nbware
senior tag

és érdemes felrakni az új biost, vagy csak akkor ha pl másik wlan szeretnék?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5861) Wulfgar78 válasza Impressa (#5859) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Bármiféle wifi kártya működni fog! Az 5Ghz wifik is .Ha nem szeretnél jobb wifit, ill. nincs szükséged a bios rejtett menüire, akkor nem érdemes biost cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#5862) RamboJr


RamboJr
csendes tag

Sziasztok
Légyszi segítsetek tegnap este bekapcsoltam az (L.E.M) akkunullázást. Ma reggelre ugy lenullázta be se kapcsol még hálózatról se.Mit csináljak? Nehogymár emiatt szervízbe keljen küldeni. Szétvet az ideg!!!

(#5863) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Sziasztok.

Segítség. Újra lett telepítve a gép win7. hiába kötöm össze a tv vel (hdmi) se kép se hang. a gép sem érzékeli, hogy összekötöttem a tv vel (régebben ha a hdmit bedugtam, volt egy csippanás és megváltozott a kijelző) ötlet?

köszönöm
zsolt

(#5864) nbware válasza oregnigger (#5863) üzenetére


nbware
senior tag

Minden driver fent van rendesen?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5865) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Sziasztok!
Játék közben a cpu ilyen spike-okat csinál, mivel lehet ezt orvosolni? Ha a V-sync-et kikapcsolom, akkor sem javul. Illetve a configban a maxvariablefps 59.95-ön van.

[ Szerkesztve ]

(#5866) tamacsinator válasza Wulfgar78 (#5858) üzenetére


tamacsinator
csendes tag

Szia!
Csak simán a biost hogyan frissítsem? Ezt írja ki: the version of rom file isn't newer than version of bios

(#5867) tamacsinator válasza tamacsinator (#5866) üzenetére


tamacsinator
csendes tag

Már rájöttem.

(#5868) Classius válasza tamacsinator (#5867) üzenetére


Classius
aktív tag

s

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5869) nbware válasza Wulfgar78 (#5858) üzenetére


nbware
senior tag

megpróbáltam a leírtakat a bios végett, de a dos nem támogatja a y580-y480biosfix.exe-t, így nem is tudok tovább menni. vagy a freedost tegyem fel rá a msdos helyett?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5870) Wulfgar78 válasza nbware (#5869) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Dos-os pendrive ! A Win parancssora nem jó !

(#5871) soldier58a válasza Wulfgar78 (#5858) üzenetére


soldier58a
csendes tag

Szia!

Feltennéd az oldaladra ismét a wulfgarweb.atw.hu/extra.zip-et?

Köszi

(#5872) nbware válasza Wulfgar78 (#5870) üzenetére


nbware
senior tag

tudom, bebootoltam a dosos penről és amikor akarom futtatni a y580-y480 fixbios exe-t, azt írja nem futtatható dos modban.... :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5873) h.palee


h.palee
csendes tag

hello,

találkozott már valaki olyannal, hogy a kék, usb 3.0-as usb-re kötött usb 3.0-ás wd my passport 1 [tb] esetén a csatlakozásnál a win7 azt mondja, hogy ha ezt az eszközt usb 3.0-ra kötném, akkor gyorsabb is lehetne?

gondoltam, hátha csak hülyeségböl irja ki, de nem, tényleg dögvész lassan tolja az adatokat. eszközkezelöben néztem, allítólag minden rendben van, meg hivatalos lenovo honlapról is újítottam drivert, azzal sem megy.

a gép fullos, 2012 júliusi darab.

(#5874) Classius válasza h.palee (#5873) üzenetére


Classius
aktív tag

Nem hiszem hogy a géppel lenne gond, az eszközt próbáltad már máshoz is csatlakoztatni USB3.0 -s portra?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5875) h.palee válasza Classius (#5874) üzenetére


h.palee
csendes tag

nem, ez egy kölcsön eszköz, de utánakérdeztem, a tulaj használja, és neki megy.

(#5876) nbware


nbware
senior tag

Annyira jól sikerült a bios frissítés, hogy most már nem indul el a gépem :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5877) nbware válasza nbware (#5876) üzenetére


nbware
senior tag

küldhetem szervízbe :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5878) Impressa válasza nbware (#5877) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Nem biztos, lehet a bios topic-ban maxrad1580 fórumtárs a mágusa ezeknek. Egy próbát megér s dolog. Ha ő is azt mondja szerviz, akkor szerviz. Én addig nem is akartam nekiállni, míg nem szerzek másik wifikártyát a vasamba. De ez így jajjj....
Wulfgar78-at kérdezted már? hátha tud vmi okosat ő is.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5879) nbware válasza Impressa (#5878) üzenetére


nbware
senior tag

Az egészben az a legdurvább, hogy mindent úgy csináltam, ahogy le is volt írva. Semmire nem írt hibát, aztán jött a ki-bekapcs és azóta csak a sötét képernyő fogad, semmi lenovo logo... :(
Remélem a szervíz nem veszi észre. Olvastam, hogy lehet alaplap csere lesz, ha nem tudják a biost helyre rakni...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5880) Impressa válasza nbware (#5879) üzenetére


Impressa
őstag

Elég meredek, amit írtál, akkor lehet meg sem próbálom, mert ez így elég necces. Egyébként lehet külön chipsetet is cserélni, vagy újraírni a biost, de lehet ezzel nem fognak foglalkozni, mivel márkaszerviz. Ha elég lusták ( a visszajelzések alapján igen ) akkor nem fogják észrevenni. Lehet rádugja a tesztert, kidobja neki, hogy bios hiba, azt jó napot, csere. Légy szíves referálj, hogy mire jutottál gép szervizelésével kapcsolatban.
Remélem mihamarabb túl leszel rajta. :))

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5881) nbware válasza Impressa (#5880) üzenetére


nbware
senior tag

Mindenképp megírom, holnap, vagy azután jönnek a gépért, aztán kiderül... :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5882) nbware válasza nbware (#5881) üzenetére


nbware
senior tag

Sikerült visszaállítanom a régi romot :)
Találtam egy leírást, akinek esetleg nem sikerülne.
Bios reset

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5883) Dealer95 válasza nbware (#5882) üzenetére


Dealer95
őstag

Na, valami jó hír így késő estére :)

(#5884) masholnap


masholnap
senior tag

csak jelzem, hogy a szerviz eleve elvárja, hogy a legfrissebb bios-szal küldd szervizbe a gépet. már ha működik a gép :D.... na erről ennyit

(#5885) Impressa válasza nbware (#5882) üzenetére


Impressa
őstag

Na ez szuper! :) Jó hogy nem biztad a szervizre, és bevállaltad.
Melyik verziót raktad vissza?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5886) Vigneau válasza nbware (#5882) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez nagyon jópofa és ötletes megoldás. Mikor én is vakon gépelve teszem vissza a VGA BIOS-t egy BS-es próbálkozás után. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5887) nbware válasza Impressa (#5885) üzenetére


nbware
senior tag

A gyarit a lenovo honlaprol

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5888) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

A bios frissítés tulajdonképpen nem frissítés! Ugyan az a bios kerül vissza! A bios fix csupán a gép adatait ( gyári szám, win termékkulcs ) integrálja be egy 2.06-os bios-ba, amiből el lett távolítva a whitelist. Ha a fix futtatása nélkül tesszük föl, jöhet a sötét képernyő. A bios chip-et nem lehet kinyírni, hacsak nem merítjük vízbe, nem forrasztjuk ki, nem panírozzuk be stb...) A gyártó által szállított bios bármikor visszaállítható! A bios fix működik win 8 alól is. Kipróbáltam az imént. A lényeg ,hogy egy könyvtárban legyen a bios backup-al és a friss bios-al is!

(#5889) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Bios visszaállítása: backup bios-t kiírni egy FAT- ra formázott pendrive-ra. Teljesen feltöltött akku mellett: hálózati kábel ki, fn és b billentyűk nyomva tartása mellett hálózati kábel be! Még mindíg tartsuk nyomva az fn,b kombinációt. Power on. Néhány perc után újraindul a számítógép. A folyamat közben a gép igen zajos lesz. Ventillátor felpörög. Emiatt nem kell megijedni! Ha nincs meg a backup file : Akku, Cmos óra elem ki! Hagyjuk úgy 10 percre magára. Óra elem be! Fn, b nyomvatartása mellett hálózati kábel be! (Az akkut direkt nem írtam! ) fn, b nyomva tartása mellett power on. Kis idő után újraindul. Kikapcs, mehet vissza az akku.

[ Szerkesztve ]

(#5890) Zsa_Ti2 válasza RamboJr (#5862) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Szia,
Nekem is ez volt és szervizbe kellett küldenem. Alaplapcsere. Engem is szétvágott az ideg, de baj nem volt velük semmi, kb 1 hét alatt megcsinálták. (ha kiveszed az akksit, akkor hálózatról lehet bele életet lehelni talán a power gomb hosszan nyomásával, így tudod használni, míg el nem viszik)

(#5891) Impressa válasza Wulfgar78 (#5889) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infókat, jó tudni, hogy nem annyira gyenge láncszem a bios, mint ahogy ezt gondolná az ember. :)
Ha a whitelistet kiszedem a bios-ból, és ettől függetlenül gariztatni kell más okból kifolyólag, ezt észre fogják venni? azaz vissza kell állítani ezt a bios-ban, vagy nem?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5892) RamboJr válasza Zsa_Ti2 (#5890) üzenetére


RamboJr
csendes tag

Igen akku ki és nagy nehezen visszakapcsolt. Szerdán vitte el a futár most Katowicébe áll az UPS raktárába remélem az enyémmel se lesz gond sok rosszat olvastam a szervízről.

(#5893) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Érdekes dolgot művelt előbb a gépem. Itt hagytam a szobámban a hűtőpadon kb. este 8 óra körül, és amikor visszajöttem a szobámba 2 órával később azt veszem észre, hogy izomból megy a laptop saját ventije, a gép fel van melegedve elég jól, és sötét a képernyő akármit nyomok. Nem tehettem mást, kikapcsoltam, hosszan nyomva a bekapcsoló gombját. Adapter is be volt dugva. Nem volt semmit elindítva, utorrent ment max a háttérben, de az asztalon voltam mikor itt hagytam. Most lett másfél hete újrarakva a gép kb. de észrevettem, hogy ha pl. valami miatt kikapcsolom és utána visszakapcsolom egyből, iszonyat lassan áll fel a rendszer. Nem csinált ilyeneket régebben. Telepítve is ugyanazok a programok vannak mint előtte, csak kevesebb mert még nem laktam be teljesen. Mi lehetett ez? :F

(#5894) Impressa válasza Feenyx (#5893) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Eseménynaplóban vmi bejegyzést találtál erre vonatkozólag? Kb. én 1 hete húztam újra a vasat, de nem a Lenovo által kiadott winnel, mert abból elegem lett a sok sok szoftveres gond miatt.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5895) vagabor válasza Feenyx (#5893) üzenetére


vagabor
aktív tag

A venti azért ment mert a gép meleg volt. Azért volt meleg mert valami megizzasztotta. Nézz utána feladatkezelőben lennie kell valami alkalmazásnak, vagy lehet hogy egyszerűen csak le volt fedve az alja, ha nem tud levegőt szívni akkor is melegedhet. Keresd az okokat, innen a távolból nem lehet megállapítani.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5896) Feenyx válasza Impressa (#5894) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Néztem az eseménynaplót. Hát elég sok hiba van benne felsorolva. Itt egy kép az utolsó pár óráról: [link] 22:04:18-kor volt a Kritikus hiba, amikor a gépet ugye kinyomtam mert nem reagált semmire. Előtte viszont nincs semmi abban az időszakban amikor magára hagytam a gépet (kb. este 8-tól). Vagyis van, ami ki is van jelölve kékkel a képen 22:04:32-höz írja, és elég érdekes dolgot ír lent a részletekben. 21:28-kor rendszer leállítás? Itt se voltam a szobában. Ezt nem értem

vagabor: én is egy beakadt programra gyanakodtam, hogy amiatt terheli magát, de ezt már nem tudom megnézni, hogy melyik akadt be, mert ugye újra lett indítva a gép. De eddig is ugyanezeket a programokat használtam január óta mióta megvan, és sose fordult elő ilyen. Sőt mint írtam még kevesebb program is van rajta mert nem laktam még be. Levegőt biztos kap, amennyit csak lehet, mert hűtőpadon van ami szépen fújja is rá a levegőt (Thermaltake Massive 23 GT).

(#5897) Feenyx válasza Feenyx (#5896) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Jah és még valami, mióta újraraktam random fagyogat a gép ilyen 10 másodpercekre kb. aztán megy minden tovább mint ha mi sem történt volna.

(#5898) dejv


dejv
tag

csak nekem kopik ilyen mocsok durva módon a borítás? :(
karácsony óta van meg a gép

[ Szerkesztve ]

(#5899) Dealer95 válasza dejv (#5898) üzenetére


Dealer95
őstag

Az enyém teljesen ugyan úgy néz ki mint 1 éve :)

:Y Mit csinálsz Te azzal a géppel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5900) Vigneau válasza dejv (#5898) üzenetére


Vigneau
félisten

Az enyém is szinte zsír, leszámítva a fedlapot, mert az szállítási hibás. Egy kisebb kráter éktelenkedik rajta - árcsökkentő tényező volt. :K

Én külön egeret és billentyűzetet használok hozzá. Apropó, nem tudjátok, honnan lehet fedlapot szerezni a gépünkhöz?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.