Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Nekem most lesz hó végén fél éves a gépem, eddig szerencsére tökéletesen működik (egyedül a vid. kari memória órajele van egy kicsit visszahúzva). Játék közben a max hő eddig a 75° volt, felé még nem ment.

A kérdésem az lenne, hogy a proci alapból 2.3 Ghz fut, és azt hol illetve hogyan tudom "turbózni" azaz felállítani a gyárilag maximumnak ítélt 3.3 Ghz-ra? Ha felhúzom, akkor az okozhat bármilyen problémát a működésben?

(a pontos config az aláírásomban)

Köszönöm a segítséget!

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#5802) havast válasza TurboDuck (#5801) üzenetére


havast
aktív tag

Önmagát szabályozza, user nem tud belenyúlni. Unlockolt bios-al is maximum kikapcsolni tudod a turbo-t.

(#5803) TurboDuck válasza havast (#5802) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Köszi. Esetleg valamilyen programmal meg tudom nézni, hogy éppen mennyin van?

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#5804) Impressa válasza TurboDuck (#5803) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
HWINFO64-el mindent meg tudsz nézni. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5805) TurboDuck válasza Impressa (#5804) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

köszönöm!

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#5806) Rainf0r3st


Rainf0r3st
csendes tag

Lehet az Y580-ban upgradelni a vidkarit? Nagyon megszerettem a laptopot és lehet beruháznék egy 680m-re vagy valami másik erősebb karira.

(#5807) havast válasza Rainf0r3st (#5806) üzenetére


havast
aktív tag

Nem.

(#5808) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy nagyon lassan indul el a windows. Addig, amíg betölti, hogy lépjek be a profillal a windowsba, nincs baj, ezután lesz iszonyat lassú, tehát beütöm a jelszót, belépek és utána 3-4 perc biztos kell, hogy el tudjak indítani egy böngészőt. Addig szinte nem is reagál, ha rákattintok az ikonra.
Panda antivirus pro 2012 van rátelepítve, tápról megy és lenovo dinamikus grafikára van állítva az energia üzemmód.
Tud valaki megoldást?

(#5809) baro32 válasza tamacsinator (#5808) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia megpróbálnák segíteni.
Időnként szokás 1 rendszertakarítást végezni a gépen amit én személy szerint nem reklám céljából Ashampoo Win Optimizer-el végzek el ezt kb. 2hetente elvégzem és ha nem javulna a helyzet akkor természetesen futtatni kel egy Anti-Malware keresőt ami kiszűri a vírusokat meg ilyeneket.
De ha neked még HDD-van akkor meg lehet az rosszalkodik de a legvégső esetben 1 újratelepítés megoldj a problémádat feltételezem hogy a HDD ha az van benne jó.

A Helyedben megpróbálnám 1-ső lépésben az a Pandás dolgot leszedni(eltávolítani) és 1 ingyenes AVAS-t vírusírtóval megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5810) #35090688 válasza tamacsinator (#5808) üzenetére


#35090688
törölt tag

Ha Windows 8-ad van, akkor - tapasztalatból mondom - az egyetlen megoldás az SSD. Nálam ugyanez volt a helyzet a HDD-vel, 3-4 perc volt, mire normálisan használni tudtam a gépet. Mindezt vadi új állapotában, tehát még nem lehetett teleszemetelve a windows.

Windows 7 esetében nem tudok nyilatkozni.

(#5811) nemeth989 válasza #35090688 (#5810) üzenetére


nemeth989
senior tag

Ez amúgy nagy érdekes, ahány ember annyiféle gép. Nálam csak hdd van win8-al, a bekapcsolása után nagyon maximum 1 perc múlva már netezek. Míg annak idején, mikor még win7 volt rajta jó 2-3 percet kellett várnom, hogy egyáltalán valamit eltudjak indítani. Egyáltalán nem érzem az ssd szükségességét. Az asztali rendszeremben van ssd, de oda éreztem is a szükségességét, mondjuk azon win7 van.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#5812) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Leszedtem a pandát, mintha egy kicsit gyorsabb lenne, amúgy windows 7-es. Amit nemrég kezdtem el használni és takarítani vele a gépet, az az Advanced SystemCare 6. Ha nektek is így indul el akkor beletörődök. :D

(#5813) #35090688 válasza nemeth989 (#5811) üzenetére


#35090688
törölt tag

Jó neked. :) Én is örültem volna, ha megúszok egy plusz 60 eFt-os kiadást. A laptop sem volt olcsó.

(#5814) Impressa válasza tamacsinator (#5812) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nekem is tetű lassú volt a gépem. 3 percről levittem 2-re, és ezt 1.40-re pont vége. Én Ccleanerrel löttem ki az automatikusan induló programok egy részét. A Lenovo saját programjai nagyon visszafogják a rendszert, és a vírusirtók is. ASC program is nagyon jó régen azt használtam. Ennél gyorsabb bootolásra ne számíts. Erre a problémára volt anno a hivatott a Lenovo Rapid Boot nevezetű programja, ami nálam hazavágta a win 7-et, ment a kukába. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5815) modflow válasza Impressa (#5814) üzenetére


modflow
veterán

Olyan furcsa, amiket írtok. Most lemértem stopperrel. Gombnyomástól mérve 20 mp-nél már lépett be a windows 8-ba, 29 mp-nél már gépeltem a google-be.

SSD-van benne, de nem hiszem, hogy ekkora különbség lenne egy HDD és egy SSD között, hogy 30 mp - 4 perc. Nem?

Milyen Y580-atok van? Mert sokféle CPU-val RAM-al lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#5816) Dealer95 válasza modflow (#5815) üzenetére


Dealer95
őstag

De, pont ez a lényege az SSD-nek ;)

[ Szerkesztve ]

(#5817) Vigneau válasza modflow (#5815) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam pl. i7-3630QM 16GB RAM társaságában, mégis lassú volt SSD nélkül. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5818) Impressa válasza modflow (#5815) üzenetére


Impressa
őstag

Már nekem is SSD-m van, 18 sec. és teljesen hadra fogható a vasam, 22 mp google nyitva. ( több program is betölt közben ) Óriási a kettő közötti különbség. A bootidőhöz a CPU-nak, és a RAM-nak nem sok köze van, az mind-mind a lemezműveletek sebességétől függ. 3610QM és 8 GB RAM
Jahh, és nem szűz wint raktam fel, hanem a régit klónoztam, lusta vagyok előröl kezdeni mindent.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5819) kalozhun100


kalozhun100
őstag

milyen msatas ssd-t vegyek, ami ajánlott és marha gyors?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5820) Impressa válasza kalozhun100 (#5819) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Msata SSD teszt itt a PH-n. ezekben nem fogsz csalódni.
De a Flash SSD topic összefoglalójában is ott vannak az ajánlott SSD típusok.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5821) Vigneau válasza kalozhun100 (#5819) üzenetére


Vigneau
félisten

Én ezt választottam, nekem eddig szimpi.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5822) XenHai


XenHai
senior tag

Nekem 1 hónap után tönkre ment és csavart sem adnak hozzá úgy kellet vadászni hozzá !
Nálam most egy CRUCIAL m4 128 gb msata van a gépben és meg vagyok vele elégedve és még 2 csavart is adtak hozzá!

(#5823) nbware


nbware
senior tag

Újratelepítettem a lapost és nem tudom feltenni az nvidia drivert, mert nincs nvidia hardver eszköz :(
Előtte tökéletesen működött. Másnál is előfordult már?
először felmegy a chipset, majd a intel hd driver és utána nem megy fel a nvidia, és nem is látom eszközkezelőben sem :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5824) havast válasza nbware (#5823) üzenetére


havast
aktív tag

BIOS-ban nincs letiltva az nVidia?

(#5825) nbware válasza havast (#5824) üzenetére


nbware
senior tag

nem volt, újratelepítettem a win8at és látta. :)
furcsa mindenesetre

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5826) rollaz


rollaz
tag

Újra lett ma pasztázva a gép - köszönet a debreceni Laptopszalonos srácoknak. :R

Ráfért, 22-25°C-szal csökkentek a mért hőértékek. Poén, hogy a réz hűtőborda elszíneződött, tehát nem gyenge hő érhette az utóbbi 1 év folyamán.

(#5827) Impressa válasza rollaz (#5826) üzenetére


Impressa
őstag

Tudnál dobni képet a gép hőmérsékletéről? :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5828) rollaz válasza Impressa (#5827) üzenetére


rollaz
tag

Természetesen tudok. Hűtőpad nélküli értékek, eleinte játék, majd terheléses teszt.

(#5829) RobinHD


RobinHD
tag

Sziasztok, nektek ebben a melegben h bírja a gépetek? csak netezés közben hány fokos a CPU? nekem most is 53-56 fok között van s 30 fok lehet a szobában :/ pedig újra is volt pasztázva

Privátra illik válaszolni! :)

(#5830) Impressa válasza RobinHD (#5829) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nálam is 30°C fok van a szobában, és nálam most 45-50°C között mozog. De, ha átmelegedett a gép teljesen, akkor már nekem is 50 - 55°C között mozog. Teljesen normális véleményem szerint. Persze engem is érdekel, hogy a többieknél milyen értékeken mozog a vas. A PCH dióda már 54-en ketyeg.

rollaz köszönöm az infót, már csak alap terhelésre lennék kíváncsi ( net közben, játék nélkül ) amolyan PH-s írogatások közepette. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5831) Classius válasza RobinHD (#5829) üzenetére


Classius
aktív tag

Nekem is ilyen értékeket mutat, egy kicsit magasabb (1-2 fok) fél éves a gép és nincs pasztázva meg semmi turpisság nem lett vele csinálva. Jövő tavasszal vihetem pasztáztatni én is, idén még kibirja, télen pedig nem fog melegben szenvedni.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5832) nbware válasza Classius (#5831) üzenetére


nbware
senior tag

csak netezés 45-47 fok, ha játszok, akkor 66 fok, ha durván játszok, akkor 80 fok. :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5833) Impressa válasza Classius (#5831) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem pár nap múlva lesz 1 éves a vasam, és még nem volt újrapasztázva. Portalanítva meg... :U legalább 4 hónappal ezelőtt. :U Most megállt 48-49°C-nál. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5834) rollaz válasza Impressa (#5830) üzenetére


rollaz
tag

45-47 között mozog normál használat mellett.

(#5835) Classius válasza Impressa (#5833) üzenetére


Classius
aktív tag

nekem még portalanitva sem volt, tényleg nem lett hozzányulva... Ilyen téren nagyon nem vágom a témát, szétszerelés pasztázás portalanítás... Azt se tudom konkrétan mit takar a pasztázás csak annyit tudok hogy meg kell csinálni hogy ne melegedjen annyira. :S :D

Majd valahonnan kerítek egy szakembert aztán muszáj lesz valamit kezdeni vele, imádom a gépet.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5836) Impressa válasza Classius (#5835) üzenetére


Impressa
őstag

A pasztázásra azért van szükség, mert idővel a gépben lévő paszta szárazzá, töredezetté válik/ válhat nagyban csökkentve ezáltal a hővezetés minőséget. Erről is megoszlanak a vélemények, mennyi időközönként szükséges. Elég sok lapost takarítottam/pasztáztam már, és azt kell mondjam jól bírják egytől egyig, mert a legidősebb 7éves volt a legfiatalabb pedig 2 ( ebbe nem számít bele a gyárilag rosszul pasztázott vas ). Amelyikben gap-pad is van, azt is érdemes cserélni, ha az állaga nem megfelelő. A lényege az, amit te is írsz, ne tudjon túlmelegedni a géped. :D

(#5834) rollaz köszi, erre voltam leginkább kíváncsi. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5837) Classius válasza Impressa (#5836) üzenetére


Classius
aktív tag

Hmm. Köszönöm a gyors felvilágosítást :)) :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5838) modflow


modflow
veterán

Hány fok az, ami gáz?

Az enyém még nagyon új állapotban van, keveset használom. Most lemezkarbantartó fut és 69 fok az AIDA szerint a CPU.

De nem tudom melyik értéket kell nézni, mert van ilyen is:
1. CPU / 1. mag: 61
1. CPU / 2. mag: 58
1. CPU / 3. mag: 69
1. CPU / 4. mag: 69

(#5839) modflow


modflow
veterán

Úgymond üresjáratban 50-55 fok.

(#5840) baro32 válasza modflow (#5839) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia szerintem nem sok igaz az enyém már juliusban volt 1 éves de de így is 41-49'c fok környékén tartja magát mondhatni üresjáratban mert csak torrent fut meg a forumot böngészem.
Majd ha veszel bele ssd-t akkor neked is lentebb fog menni a hőmérséglet hidd el.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5841) nbware válasza modflow (#5838) üzenetére


nbware
senior tag

hááát, ha üres járatban 61 fok, az szerintem nem jó.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5842) jjc


jjc
aktív tag

nna, nálam is elkezdett melegedni.
üresjáratban:

5 perc játék után:

gyakorlatilag játszhatatlan minden, mert letiltja a gpu-t és szaggat minden.
a webkamera mikrofonja a kezdetektől nem működik, a webkamera meg pár hónap után szűnt meg üzemelni. most meg ez a melegedés. annyira nem győzött meg a lenovo, h a következő laptopomat is tőlük vegyem.

van vkinek tapasztalata a szervizzel kapcsolatban? én csak hdd nélkül vagyok hajlandó elküldeni nekik. lehet ebből gond? mi a menete szervizelésnek?

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#5843) #35090688


#35090688
törölt tag

Higgyétek el, hogy amíg a magas hőmérséklet nem okoz fagyásokat, szaggatást vagy adatvesztést, addig nem kell ám ezzel ennyit foglalkozni meg feleslegesen parázni. Nekem a CPU alapjáraton 60 fok körül van, játék közben 90-92, ugyanekkor a vinyó pedig akárt 65-68 fokig is melegszik, de soha játék még nem fagyott le vagy szaggatott be emiatt, a vinyó pedig az összes teszt szerint kifogástalan állapotban van.

Bírni kell annak, erre van gyártva. Nyílván a laptopvinyók gyártói is tudják, hogy itt azért nincs olyan szellőzés, mint egy asztali gépben.

Na persze ha mindez hibajelenségeket okoz játék közben, az más kategória, akkor szervizbe kell vinni.

[ Szerkesztve ]

(#5844) #35090688


#35090688
törölt tag

Ja, az SSD egyébként tényleg sokat segít. Nekem mSATA SSD van benne plusz egy 500-as hagyományos vinyó. Amikor épp nem használom a hagyományosat (amin egyébként csak filmek meg zene van, minden játék és az oprendszer az SSD-re van telepítve), akkor leállítja azt, és ezzel jelentősen csökken nem csak a hagyományos vinyó átlagos hőmérséklete, hanem úgy általában az egész gép hőterhelése.

(#5845) RobinHD válasza jjc (#5842) üzenetére


RobinHD
tag

nekem is ez a gondom

üresjáratban :50-55 fok ez még engem nem is zavarna, csak amikor netezek (akk is ennyi a hőmérséklete) megnyitok egy komolyabb tartalmú weboldalt és felpörög a venti annyira h az már zavaró, és persze indokolatlan

ma futattam egy stress test-et amiben a gpu és cpu is megizasztottam és 85fok fölé nem igazán ment, akkörül ingadozott vagy 20 percig míg lenem állítottam
a szobámban ahol használom 30 fok körül a hőmérséklet, lehet h ez a baja? nem bírja a meleget? télen a 20 fokos szobában szinte sose pörgött fel a venti netezés filmezés közben, most meg szinte folyamatosan kisebb megszakitásokkal zúg
pedig én újra is pasztáztam és ki lett portalanítva is, szóval nem értem miért melegszik ennyire :S

Privátra illik válaszolni! :)

(#5846) Classius válasza RobinHD (#5845) üzenetére


Classius
aktív tag

Nincs gond, nem kell emiatt aggódni, teljesen jók a hőmérsékleteid. Szerintem normális hogy mivel alapjáraton meleg van hisz nyár van, azért pörög fel, nálam is így van. :K

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5847) havast válasza rollaz (#5826) üzenetére


havast
aktív tag

Köszönjük a dicséretet! :)

(#5848) havast


havast
aktív tag

(#5849) RobinHD válasza Classius (#5846) üzenetére


RobinHD
tag

tegnap jóban belenéztem a gép lelkébe, és azt tapasztaltam h a gtx660m kártyát használja a win7 egyes programjai, igaz nem dolgoztatták, de 800MHZ-en pörgették folyamatosan a GPU-t, mivel nem tudtam sehogy kilőni h az integráltat használják így újratelepítettem a gépet, azóta csendben van a venti is, nem pörög fel olyan gyakran, pedig ugyan olyan meleg van :S
remélem h ez most így marad :D

lemaradt: most alapjáraton 45-50 fokos a proci a gpu meg 39-40 :)

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni! :)

(#5850) nbware válasza havast (#5848) üzenetére


nbware
senior tag

ez qrva gyors. nekem is ssd van, de nem ennyire gyorsan jön be kb 2 seccel tovább tart :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.