Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) #35090688 válasza nbware (#5299) üzenetére


#35090688
törölt tag

Router oldaltól nem lehet megközelíteni a problémát? Tehát nem lehet a routernek megmondani, hogy egy adott MAC címnek mindig ua. IP-t ossza ki?

(#5302) nbware válasza #35090688 (#5300) üzenetére


nbware
senior tag

DNS nélkül nem tudod megnyitni az oldalakat, kell mindenképp :) azért azt add meg dnsnek, hogy 8.8.8.8

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5303) nbware válasza #35090688 (#5301) üzenetére


nbware
senior tag

meg kell nézni, hogy a router tudja- ezt? e általában csak azt tudják, hogy mac cím alapján engedi be-ki a gépet a router tűzfala.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5304) #35090688 válasza nbware (#5302) üzenetére


#35090688
törölt tag

OK. Kipróbáltam a 8.8.8.8-at. Elsőre elfogadta, 104-es végű IP címmel (110-zel, ahogy eredetileg terveztem, nem). Majd holnap meglátjuk, mit hoz.

[ Szerkesztve ]

(#5305) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Sziasztok!
Mikor filmet nézek és vmi gyors mozgás van, egy csík alulról felfelé megy lassan a képernyőn, és olyan mintha a csík két oldalán régebbi és újabb lenne a kép, tehát mintha egy csíkot húzna át a képernyőn és az frissítené. És mintha játék közbe akadna is, 25 fps körülinek tűnik, pedig fix 60. Szerviz?

(#5306) vagabor válasza #35090688 (#5300) üzenetére


vagabor
aktív tag

Tudod nem mindig érdemes a legújabbra váltani, ha az eggyel régebbi is tökéletesen kiszolgál :)
Win7 nálam szuper akkor minek cserélgetném, win8-nak fog kelleni egy pár patch hogy ne legyenek idegesítő hibái. Aki win8-cal kapta a gépét azokra ez nem vonatkozik természetesen!
Milyen routered van amúgy? Nálam is minden 192.168.0.1 még a dns is és megy minden frankón.
A dns amúgy domain name servert jelent, az fordítja le az oldalak ip címeit nevekre. Azt érdemes lenne megpróbálnod átállítanod az említettek valamelyikére!

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5307) MaxxDamage válasza vagabor (#5306) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletesen igaz !
Win 7 nekemis megfelelő és nincs probléma , a Win 8 minek? (kb. semmit se ér.) - az én szemembe...
Megmondták a Win 7 ottvan a TOP -on , a Win 8 meg egy (Mobile -ra való szutyok) OP-Systemként Y580 -on tuti nem használnám - Ez a saját vélemény - mindenkinek lehet saját véleménye !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5308) nbware válasza MaxxDamage (#5307) üzenetére


nbware
senior tag

win8al nincsen semmi baj, ez is inkább driver probléma és nem a win hibája. Nekem tökéletesen működik, sokkal gyorsabb, megbízhatóbb és még tovább is bírja az akksi, mint win7 alatt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5309) zso79 válasza nbware (#5308) üzenetére


zso79
őstag

Ahogy látom te vagy az egyetlen, aki ilyeneket tapasztal Win8-cal, legyen bármilyen gépről szó... :DD

(#5310) nbware válasza zso79 (#5309) üzenetére


nbware
senior tag

nekem nincs bajom, minden megy faszán az enyémen. szerencsére már jöttek ki driverek is, így amik voltak apróbb kellemetlenségek, azok is megszűntek.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5311) nemeth989 válasza nbware (#5310) üzenetére


nemeth989
senior tag

Csatlakozok én is, én win7-el vettem upgradeltem 8-ra, és egyáltalán nem bántam meg. Mostanra már teljesen megszoktam, driver gondon nincs vele, minden program elindul. És a noti érezhetően gyorsabb lett, mint amikor 7 volt rajta.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#5312) #35090688 válasza vagabor (#5306) üzenetére


#35090688
törölt tag

Kedves Vagabor! Én Win 8-cal vettem a gépet, de nem így akartam. Azt mondták a webáruházban, hogy a windows 7-es példányokat pillanatok alatt elkapkodták. Hát ... nem véletlenül. Egyébként hosszabb távon szerintem nem lesz semmi baj ezzel a 8-assal sem, csak még "nagyon új".

A routerem "TP-Link TL-WR842ND 300Mbps wireless N". Jelzem, nem vagyok vele elégedett. A korábban használt "TP-Link TL-WR740N 150Mbps wireless N" típus sokkal megbízhatóbb volt, és még ki/be kapcsoló gomb is volt rajta. De persze az is igaz, hogy a hálózati anomáliáknál nem mindig kristálytiszta, hogy "ki a bűnös".

(#5313) RobinHD


RobinHD
tag

Privátra illik válaszolni! :)

(#5314) #35090688 válasza RobinHD (#5313) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hát ez tényleg tanulságos.

(#5315) MaxxDamage válasza #35090688 (#5314) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Milyen igaz is ! :K :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5316) RobinHD válasza #35090688 (#5314) üzenetére


RobinHD
tag

hát tényleg az!
lehet h stabil a win8 meg gyorsabb, a felülete a lehető legrosszabb (számomra legalábbis)
tabletre, mobilra tök jó, de notebokra és asztali gépre nem! :))

Privátra illik válaszolni! :)

(#5317) #35090688 válasza RobinHD (#5316) üzenetére


#35090688
törölt tag

Szerintem azért nem lesz ez rossz, ha már "megérik". Nekem a kezelésével meg a start menü hiányával már semmi bajom így egy hónap után, de kétségtelenül produkál olyan apró, idegesítő hibákat, ami a kiforratlanságára utal. Ma pl. azt vettem észre, hogy a "problémamegoldó" modul (ami már a win 7-ben is volt) szerint nincs fenn a gépen víruskereső és tűzfal, a sajátja meg ki van kapcsolva. Na, ez annyira igaz, hogy jogtiszta Norton Internet Security van fent, legújabb. Vagy ez annyira noname, gagyi program, hogy a windows nem ismeri fel? :B

[ Szerkesztve ]

(#5318) Dreamie


Dreamie
őstag

Csk hogy ne legyünk ilyen kevesen, nekem is tökéletesen fut a win8 a gépen, sőt már az asztalin is. kopp-kopp! :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5319) #35090688 válasza RobinHD (#5316) üzenetére


#35090688
törölt tag

Csak hogy egy kicsit fikázzam én is a 8-at, számomra elég idegesítő, hogy ha feltelepítek egy programot, az esetek kb. harmadában annak ikonja sem a start oldalra, sem az asztalra nem kerül ki. Tehát szégyen-gyalázat ki kell keresnem a program filesban lévő mappát, ahová feltelepítettem, és onnan kell "manuálisan" parancsikont készítenem hozzá. A korábbi rendszerek start menüjébe minden belekerült, amit felpakoltál, tudtad, hol kell keresni.

Na jó, az is igaz, hogy ez nem a win 8 hibája szeirntem, hanem a régebbi alkalmazások nem tudnak mit kezdeni a start menü hiányával. Na de ezért én szopjak?

Marha egyszerű lett volna megoldani a problémát: Legalább a telepítéskor vagy első futtatáskor kiválaszhatónak kellene lennie, hogy start menüt, vagy csempéket akarsz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#5320) Dreamie válasza #35090688 (#5319) üzenetére


Dreamie
őstag

Ki szokta tenni a kezdő "csempés" oldalra, ha nem akkor ki lehet tenni, bal kilikk a kezdő oldalon és összes progit eléred azt hiszem. Megszokás kérdése, egy idő után rááll az ember keze, szokni kell.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5321) #35090688 válasza Dreamie (#5320) üzenetére


#35090688
törölt tag

Na az a helyzet, hogy ez a nem igaz (sajnos). Nem mindegyik programot éred el ezzel a módszerrel, legjobb esetben is csak a "többségét".

(#5322) RobinHD válasza #35090688 (#5319) üzenetére


RobinHD
tag

nekem akkor sem tetszik az új csempe felület, oké h lehet a régit is előhívni, de az kinézetre is a lebutított win7, ugy értem h lebutított mielőtt még vki megölne ezért, h nem nézz ki olyan jó, mintha vissza mennék a XP-re kb.. ez szubjektív vélemény!
másik csak annyival gyorsabb a win8 a win7-nél h kb 5-6s gyorsabban betölti a rendszert, nagy dolog :)
hétköznapi használat során ugyan olyan gördülékeny
3. ami nekem nagyon nagy érvágás h ugye amit itt mindannyian használunk notebook (y580) abban 2 videokártya van, egy integrált és egy dedikált, az integrált van rákötve a kijelzőre és a dedikált a integrálton keresztül érhető el, a win7-nél nagyon jól megírt illesztőprogram segítségével teljesen kihasználható volt a dedikált teljesítménye, nah a win8-ra még mindig nincs ilyen jó illesztőprogram, így játéktól függően 5-10 de akár ennél mégtöbb fps csökkenés történik a win7-hez képest, én már csak emiatt sem váltok
majd a köv windowsra ami újra jó lesz a win7 után :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#5323) nbware válasza RobinHD (#5313) üzenetére


nbware
senior tag

mondjuk azért sok kimaradt, mert pl ott volt a windows 98 után a windows 98 se, és kimaradt pl a windows 2008 és a windows 2008 r2 amik ugyebár megint csak lehetett használni asztali gépnek, sőőőt az r2 még most is kenterbe veri a win7et bármikor.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5324) nbware válasza RobinHD (#5322) üzenetére


nbware
senior tag

az nem azért van, mert nem jó a win8, hanem mert a drivere szarul volt megírva, mivel amikor megjelent a win8 mindenki win7 drivert telepített helyette és menni persze, hogy ment, de nem volt az igazi. Ez olyan, mint amikor win7 alá betolsz egy winxp drivert. Megy vele, de nem az igazi.

Most már, hogy mindegyikből kijött a normál win8as driver érdekes módon ugyanazt produkálja és ugyanannyi fps-t is tud, sőőőt több helyen már le is körözi.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5325) #35090688 válasza RobinHD (#5322) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hát ebben lehet, hogy igazad van, és ha igazad van, az nagyon gáz. Én eddig, ha nem voltam elégedett a gépnek egy játékban nyújtott teljesítményével, ráfogtam a full HD-ra.

(#5326) RobinHD válasza #35090688 (#5325) üzenetére


RobinHD
tag

az is igaz, a fullhd 2,2x annyi pixel mint a sima hd :)
de nem arról volt szó :)
másik a kezelőfelületről alkotott véleményem szubjektív tessék úgy venni, vki megszokja vki nem, én nem szokom meg, nem is akarom megszokni, mert gagyinak tartom, nem is vissza lépés, hanem félrelépés, rossz irány sztem, kivéve ha teljesen elakarják törölni a notebookokat és az asztali gépeket, mert tabletre és mobilra kifejezetten kellemes, de android kényelmétől még így is messze van :)
nah de 100 szónak is egy a véleménye h nekem nem tetszik, és nem ér az a pár másodperccel gyorsabb indulást h ilyen kompromisszumokat kössek...

Privátra illik válaszolni! :)

(#5327) nbware válasza RobinHD (#5326) üzenetére


nbware
senior tag

van rá már külön shell, amivel eltűnik a csempe felület és csak a start menü lesz, mint régen a win7 alatt és úgy is fog működni. Egyébként a win8 azért lett csempés, mert ők előre gondolkodtak. Mert ha van egy cég, ahol használod a win8at, meg van egy win8as telód, akkor a szerver végett úgy tudod beállítani mind a telefont, mind a gépet, hogy ugyanúgy nézzen ki. Azaz, ha letöltesz valamit a gépre, akkor az úgyanúgy ott lesz a telefonon is és fordítva.

A win8 nem játékra van kitalálva, szép lassan ki fog halni a pc, meg a laptop (játékra gondolok elsősorban). Ha játszani akarsz, arra ott az xbox, playstation. Dolgozni meg tudsz akár tableten,vagy telefonon, meg pcn. És ebben van a jövő :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5328) RobinHD válasza nbware (#5327) üzenetére


RobinHD
tag

hiába győzködsz ez engem nem érdekel....
akk minek váltsak win8-ra ha átbuherálom h csak win7 kinézete legyen? semmiért
remélem nem lesz igazad ebben a játékjövő témában, mert ha igen az nagy kár lenne...

Privátra illik válaszolni! :)

(#5329) Classius válasza nbware (#5327) üzenetére


Classius
aktív tag

PC az a port, amirol sosem fognak kihalni a jatekok. Mivel folyamatosan fejlodik, folyamatosan lehet tuningolni, es sokkal erosebb konfiguracioja van mint egy xboxnak vagy ps-nek. A mostani PC jatekok kozul is van mar nem egy ami 2x is szebb latvanyt kepes nyujtani PC-n, mert ott megvan alatta a vas, a konzolokon meg van egy hatar amit ha elernek, megallj van. Persze lehet jonni azzal hogy jonnek az uj Xboxok, meg a ps4, de azoknak is sajat konfiguraciojuk fog hatart szabni, mig a PC-sek korlatlanul fejleszthetik ujabb es ujabb kutyukkel a gepuket. Nem tudom mennyire voltam ertheto, elnezest az ekezetekert csak telorol potyogok.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5330) #35090688 válasza nbware (#5327) üzenetére


#35090688
törölt tag

Na ebben nem értünk egyet. Én még nem látom a PC végét. Szerintem csak annyi történik, hogy a PC-k egy része lecserélődik tabletre, mert van, akinek "az is elég". Anyám pl. csak levelezik és facebook-ozik, na neki tök felesleges egy PC. Meggyőződésem, hogy a PC és a laptop marad, és hogy a játékok még jó hosszú ideig ezekre is meg fognak jelenni. Persze hogy mi lesz 10 vagy 20 év múlva, arra nem tippelnék.

(#5331) #35090688


#35090688
törölt tag

Ebben a percben fejeztem be "Ghost Recon: Future Soldiert" az Y580-ason. Hát, én egy játékot többször is végig szoktam játszani, de ezt nem fogom, mert ez a játék bizony nem erre a gépre való. Pedig visszavettem a felbontást 1366-ra, és minden minimumon volt. Így meg is volt (a Fraps szerint) a bő 30 FPS, jobb helyeken max. 50, de "érzésre" ennél lényegesen rosszabb, sok helyen érződik, hogy kevés neki a GTX 660m. Ennek asztali gépbe való videókari kell.
vakker.ininet.hu

[ Szerkesztve ]

(#5332) MaxxDamage válasza Classius (#5329) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyetértek !
A PC -be minden egyes alkatrész megújul és cserélődik ! (ez a lényege)
Mai világba van nagyon sok fajta / gyártó cég... emlékszem mikor beindul a PC alkatrészek nagy "gyártása" kifejlesztése... volt pár gyártó és pár alkatrész, de most a piacon számos cég / konkurens megtalálható az újnál újabb alkatrészekkel :) , A lényege az, hogy ha valami a "boltok" polcaira kerül... már van másik amin dolgoznak / fejlesztés alatt van, hogy 1-2 months múlva a piacra dobhatják és ez így megy körforgásszerűen.. (ez pénz / bevétel , pénzforgás) így a PC -k sose fognak kvonulni a piacról, mert hatalmas pénzforgást eredményez ! (ezt biztos tudja mindenki) Lényeget leírtam.. ezt még lehet ragozni, de ennyi elég :)
(tudom, mert személyesen tapasztaltam, dolgoztam 9-10 évet Elektronikai Multi Cégnél... ahol sokminden megfordult az x év alatt , telefonok, PC alkatrészek, XboX , Serverek , TV-k , beltéri..stb...)

Ez Y580 topik nem PC Future ^^

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5333) RobinHD


RobinHD
tag

Az én véleményem a jövőről az h a piac alakítja h merre fejlődjön, az fog dönteni h meik irány tetszik majd jobban a célközönségnek meikből fogy majd több, ha mindenki majd ps4-et meg xbox-ot fog venni és arra játékokat, és egyre kevesebben asztali gépet, akk igen elfog tünni az asztali gépek
de ha nem én kevesen veszik majd a játékkonzolokat és sokat továbbra is az asztali gépeket akk biztos nem indul majd hanyatlásnak, hisz pénz van benne, érdek füzi a nagyvállalatokat a pénzhez mint mindenki mást :)
ezek próbálkozások, mint a win8 is egy próbálkozás, ha bejön az embereken és sokat áttérnek a win8-ra akk ezt az irány folytatják, ha nem és marad a többség a win7 mellett ,akk vagy a win7 irányát folytatják vagy próbálkoznak új iránnyal, vagy mindkettő, tehát a piac diktál :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#5334) #35090688 válasza RobinHD (#5333) üzenetére


#35090688
törölt tag

Igen, abban tök igazad van, hogy kell egy minimális "kritikus tömeg" minden termék mellé ahhoz, hogy megérje pokoli pénzeket beleölni a fejlesztésbe. Ha pl. túl kevesen vesznek asztali gépet, a kutya sem fog 3.5-es HDD-k továbbfejlesztésével foglalkozni, és szép lassan meghal az egész. De én akkor is azt mondom, hogy pl. a tablet nem teljes egészében a PC helyett van. Nyílván kihasít egy rész abból a piacból is, ami eddig a PC-ké volt, illetve "új igényt is generál", tehát olyanok is megvehetik, akik PC-t nem vettek volna. De ez nem jelenti azt, hogy a PC el fog tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#5335) nbware


nbware
senior tag

Ezt is átbeszéltük :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5336) #35090688


#35090688
törölt tag

Cserélt már valaki Y580-ban DVD-meghajtót BluRay meghajtóra utólag?

(#5337) RobinHD


RobinHD
tag

Srácok, úgy tűnik sikerül eladnom az Y580-am :)
Y500-ra váltok, mivel nem vagyok nagy win8 párti, meg irreálisan többe kerül mint a dos-os verzió, így a dosos verziójú Y500-at veszek, honnan tudok beszerezni rá win7-et olcsón, de legálisan?
legalább ez az egy legyen eredeti a gépemen :P
meg szerintetek ez megéri? Y500: i7+gt650m sli + 16GB ram + 1TB + 3év gar és dos 280ért :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#5338) Dreamie válasza RobinHD (#5337) üzenetére


Dreamie
őstag

Mennyiért adod el? Szerintem mindenképpen buksz a dolgon, de kinek mi éri meg. Ha neked megéri, akkor ennyi csináld, kíváncsi vagyok, mennyivel jobb. :)

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5339) RobinHD válasza Dreamie (#5338) üzenetére


RobinHD
tag

tudom h bukok rajta rengeteget, de most az a kérdés h mennyit ér meg a dupla GPU teljesítmény? :)
mert akárhogy vesszük, ameik játék támogatja az SLI-t és a legtöbb mostani játék támogatja is, ott 90-100% az fps növekedés :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#5340) Dreamie válasza RobinHD (#5339) üzenetére


Dreamie
őstag

ha 240k-ért eladod az 580-at és megveszed 280k -ért + windows 25k, akkor az már szerintem elég sok, de ilyen a számítástechnika, pénznyelő. :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#5341) Classius válasza RobinHD (#5337) üzenetére


Classius
aktív tag

Hát már ne haragudj de elég nagy baromság volt akkor ez az egész. Mármint eddig fényezted védted az y580-at aztán meg kijött az y500 és már váltasz is... Ezzel nem is lenne különösebb gondom csak nem értem hogy egy ember vesz 300 k -ért gépet aztán meg eladja pár hónap múlva, mert kijött egy papíron jobb teljesítményre képes változat... mindezt úgy hogy anyagiakban csak buksz rajta olyan pénzeket, amik azért nem kis tényezők. Nem téged kritizállak csak a helyzeten furcsálkodom kicsit, én speciel nem tartozom azok közé akik megengedhetik maguknak csak úgy az ilyen laptopokat (mármint a több 100k-s) ezért is nagy dolog számomra hogy sikerült kipengetnem ezt a nem kis pénzt érte, és csak azért mert most kijött egy papíron(gyakorlatban már más a helyzet) jobb, én nem fogom lecserélni. Ilyen alapon minden félévben vehetnék újat, mert mindig lesz jobb.
Én az y580-amat évekre vettem, játékra, asztali helyett, fősulira hordozgatásokkal. Minden téren megfelel és ennél jobbat úgy érzem akkor nem kaphattam volna a pénzemért, most is imádom ezt a notit. Bár ha most kéne vennem laptopot, szerintem ugyanúgy az y580 mellett döntenék, egyrészt a sli miatt (ami hátrány is egyben még ugyebár), másrészt mert az y500 csak FHD-s képernyővel kapható (amit jelenlegi ütemmel nézve pár hónap múlva ugyanúgy nem lesz képes kihajtani, hiába az sli), harmadrészt pedig volt szerencsém még a vétel előtt közvetlen egy y500ast megtapogatni, és ergonómiára nekem az y580 sokkal többet adott vissza (ez egyénfüggő ugyebár).
Még egyszer mondom nekem csak azt fura látnom, hogy valakinél így megy ez az egész... gondol egyet és lepasszolja a 280k-s laptopját majd vesz egy drágábbat helyette. (Még mielőtt felmerülne valakiben nem, nem az irigység szól belőlem)
Persze egyáltalán nem rám tartozik, hogy te mit veszel és mit nem, ezért is kérek már elnézést ezért az üziért is.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5342) nbware válasza RobinHD (#5337) üzenetére


nbware
senior tag

előtte szerintem mindenképp olvasd el a fórumot, ugyanis folyamatosan fikázzák az y500ast. Arról nem is beszélve, hogy y500nál nem megy a win7 alatt az sli, így kénytelen vagy feltenni a win8at.

Az SLI csak megnyugtatlak, nem 90-100%al tud többet, hanem kb 15-20% és a legtöbb játék nem is támogatja. Nem lebeszélni szeretnélek, csak előbb olvasd el mit írnak a y500as fórumon róla és szerintem nem fogod eladni a laposod.

csak röviden írom, hogy ha mákod van, akkor ezekkel nem lesz bajod (a fórumon eddig mindenkinek előjött ezekből valamelyik)
- bal oldali hangszóró berreg (de ha megnyomod a power gombot, akkor nem annyira irritáló)
- touchpad hibás, nem érzékel rendesen, ráadásul majdnem dupla akkorát kell nyomnod rajta, mint most a y580ason.
- kifli alakja van a laptop tetejének, azaz olyan, mintha nem lenne rendesen összerakva
- bal oldalt a billentyűzet hangosan kattog
- a jobb oldali VGA (azaz a 2. VGA) nem mindenkinek üzemelt rendesen

Ehhez képest az y580 fényévekkel jobb és megbízhatóbb. Ha már tényleg normális laptopot szeretnél, amin a játékok tuti elindulnak, nos az nem a 300 000 forintos kategória, hanem mondjuk olyan 450 000 vagy több. pl Alienware kb ilyesmi konfiggal, hogy core i7, 16 giga ram, AMD Radeon HD 7970M Crossfire :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5343) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Srácok, lenne egy fontos kérdés / tényező amibe info kellene!

Most jött meg az uj mSATA SSD-m és a rendszerem lementettem DvD-re (5db lemez) az eszközt beraktam és az onekey gombot megnyomva indítottam. A rendszer csak az mSATA SSD-t látta (a Momentus XT-t nem, de ez normális!) mivel ha mSATA -n volt a rendszer akkor csak arra engedi vissza-rakni ! Nos a kérdés a következő: Megy szépen a folyamat, de elején kiírta hogy a visszaállítás befejeztével töröl a particioról minden adatot (kérdés, hogy melyikről és mit!?) nem szeretném ha a 750GB-os SSHD-t letörölné!

Valakinek van tapasztalata e téren? :) (info kéne mit is fog csinálni)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5344) Impressa válasza MaxxDamage (#5343) üzenetére


Impressa
őstag

A legbiztonságosabb megoldás, ha arra az időre kiveszed a a Momentust a gépedből. Én mikor ezt csináltam kivettem, nem kockáztattam meg. :D
Ez csak egy alternatíva részemről. :))

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5345) MaxxDamage válasza Impressa (#5344) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletesen úgy megcsinálta mint a régi SSD-vel volt ! (minden maradt ahogy volt - 100%)
Mindenkinek ajánlom az OneKey -t lemezre lementeni ! :K

Remek eszköz ! ;)

Mást már nem tudok venni az Y580 -ba ! (Tökéletes szerkezet !)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5346) Aryan válasza RobinHD (#5337) üzenetére


Aryan
senior tag

Anno én is filoztam az y500-son, mert 25000ft-al került volna többe mint az y580-as ahol dolgozom. De az sli dolog szerintem nem jó még a notiban, sokszor lassabb is lesz a játék vele. Külföldi fórumokon is több ember szenved azzal, hogy egyszer csak nem látszódik a bay-es vga (ez random van). Én várnék még a cserével.

(#5347) bacus válasza Classius (#5341) üzenetére


bacus
őstag

Az én véleményem, hogy tudja mit csinál, ha pénze is van rá, nem kell lelkizni, vagy lebeszélni róla. A hibákra felhivtátok a figyelmét, nyilván beleolvasott abba a fórumba.

Nem vagyunk egyformák. Ez a nóti nagyon ott van, én sem cserélném le, legalábbis egészen addig, amig nem tudnék egy számomra még jobbat venni, mert akkor azonnal. :)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5348) #35090688


#35090688
törölt tag

Nekem eddig a notebookcheck.net volt az etalon, és annak alapján azért lényegesen gyorsabbnak tűnik. Persze lehet, hogy egy csomó játék nem tàmogatja, azt nem tudhatom.

Ennek ellenére én biztosan nem fogom eladni a két hónapja vett Y580-asomat. Annyi pénz nincs a világon, hogy mindig a legjobb legyen.

(#5349) q2w3 válasza #35090688 (#5348) üzenetére


q2w3
senior tag

Ez alapján a táblázat alapján nincs is sok értelme a slinak, hiszen a bf3 ban is megvan az 52 fps ami elég jó, tehát ahova az y580 kevés oda lehet az y500 sem jobb főleg a megbízhatatlan sli miatt.
Amúgy ami engem eltántorított az y500tól azaz optimus hiánya, vagyis tápról használva megeszi a gt650 az akksit.

(#5350) Bomc válasza Classius (#5341) üzenetére


Bomc
aktív tag

Az nem igaz hogy az y500 csak FHD-vel kapható, mert van i5 HD 260k-ért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.