Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#6801) nbware válasza baro32 (#6800) üzenetére

nbware
(senior tag)

jó neked, nekem játék alatt felmegy 80 fokig a msata ssd-m, a sima ssdm az csak 60 fokig... Jó hűvös az ssd-d :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6802) baro32 válasza nbware (#6801) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Már nem jó 2-3 hete adtam el a masinát mert váltottam Asus g750jz-re.

(#6803) satz18

satz18
(őstag)

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha a HDD-t az ODD helyére akarnám tenni, ahhoz kell e valami különleges keret, tudtok e esetleg ajánlani. Meg szeretném az ODD fedelét rárakni majd az optibayre, hogy nem legyen ott rés. Ez hogyan oldható meg?

Asus GL502VS, Lenovo x60, Xiaomi Mi 9T, PS 3

(#6804) XenHai válasza Sanya (#6799) üzenetére

XenHai
(senior tag)

Igazad volt tápcsatlakozó ! Hol lehet aránylag értelmes áron találni hozzá vagy hogyan keresek rá?

(#6805) tutituba

tutituba
(csendes tag)

Hali

Olyan problémám van, hogy mivel nem működött az usb 3.0 megfelelő sebességgel, egy bios updatetel próbálkoztam windows 8.1 alól. Letöltöttem a lenovo honlapjáról a Windows 7hez tartozó bios update-et és megprobaltam feltelepíteni. Azonban a bios update indítása után egy kék halál következett be ami után nem indult újra a gép és sehogy se tudtam kikapcsolni se. Vegül kivettem az akksit és ezután mikor bekapcsolom a gépet semmi sem történik, még a lenovo logo sem jön be, csak üres kép és világító billentyűzet... :S
(próbáltam már az akksi kivesz és 15 mp ig power gomb nyomást, de azutan is semmi)
Valahogy visszatudom varázsolni a biost? Vagy ez már tuti szervizes téma lesz? Gari érvényes ilyen hibára? Köszi előre is a válaszokat.

(#6806) cyberwarfare válasza tutituba (#6805) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Ez lehet bios újraírás lesz. Nekem Asus G75VW-el ugyan ez volt. Nagyon kell vigyázni a bios frissítésneknél. Én már nem is csinálok ilyet. Inkább kakilok rá.

Nézz körbe a neten, hát ha van ilyen force reset gombkombináció vagy laptop szét szed, elem ki pár másodpercig és utána, ha nem jó, akkor szervíz, ha garis. Ha nem garis, akkor itt ph-án vannak akik újra tudják írni a bios-t.

(#6807) nbware válasza tutituba (#6805) üzenetére

nbware
(senior tag)

kell mindenképp egy másik gép. abba berakod a pendriveot, majd kiírod a jó biost ami tuti jó. ezután elolvasod a korábbi hozzászólásokat, hogy hogyan állítható vissza a bios. Egyszer már nekem is volt ilyen és visszaállítható, szóval no para. kb 10 perc az egész, közben sípolni fog meg minden egyéb....

(#6808) tutituba

tutituba
(csendes tag)

Kicsit megnyugodtam.
Honnan tudom beszerezni az eredeti ( 5DCN38WW) bios verziómat? Ez volt fenn mielőtt megpróbáltam updatelni.
Egy ilyet találtam eddig a neten: LENOVO-5DCN36WW(V2.03).fd

Tudtok esetleg linkelni egy biztosan működő bios-t?

Meg amúgy a CMOS elem hol található a gépen belül? Megpróbálnám kivenni 10 percre, de sehol nem találom és nem akarom szétkapni teljesen a gépet miatta.

[ Szerkesztve ]

(#6809) tutituba

tutituba
(csendes tag)

Vagy próbálkozzak a gyártó honlapján fennlévő 5DCN40WW verzióval? Azt ha letöltöm egy exe-t kapok, de ha társítom winrarral, akkor látok benne egy ilyet: QIWY3207.ROM
Ezt esetleg megpróbáljam felrakni pendrive-ról?

(#6810) baro32 válasza tutituba (#6809) üzenetére

baro32
(aktív tag)

Szia

Elméletileg 2db BIOS-a van a laptopoknak ez biztos a legegyszerűbb megoldás az lenne ha ki tudnád venni az alaplapi elemet csak azt nem tudni hogy hol helyezkedik el az alaplapon.
Ezt az eljárást aszthiszem a PC-sek körében úgy hívják hogy JUMPERELÉS remélem jól írtam ha meg nem ugyis kijavítanak mások :)

(#6811) nbware válasza tutituba (#6809) üzenetére

nbware
(senior tag)

Jo a 40es bios, de mondom keress ra googleba, hogyan kell y580 bios recoveryt csinalni, elemmel semmire nem mesz....

(#6812) tutituba válasza nbware (#6811) üzenetére

tutituba
(csendes tag)

Köszi a válaszokat, úgy tűnik, hogy most végképp megöltem a gépet...
A 36-os bios-t nagy nehezen sikerült felflashelni a gépre pendriveról. Volt periodikus sípolás is, aztán miután abbamaradt a gép nem állt le, hagytam kb 10 perci menni aztán gondoltam kikapcsolom, hosszú power gomb nyomásra nem reagált, ezért kihúztam a tápkábelt. Nah mostmár megnyomom a power gombot arra semmit nem csinál, mintha nem kapna áramot...

Szerintem szerviz lesz ebből :/
Remélem nem ülnek majd rajta hetekig...

[ Szerkesztve ]

(#6813) rollaz

rollaz
(tag)

Semmi köze semmihez, csak egy kis érdekesség. Néhány napja járt le a garancia, erre ma amikor csuktam össze a gépet a bal oldali zsanér megadta magát azon a ponton, ahol az lcd keretéhez van rögzítve. Nem akarok konteókat felhozni a tervezett avultatásról, de nem volt természetes a mosolyom. :(((

(#6814) cyberwarfare válasza rollaz (#6813) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

:B hát ez.....

(#6815) tutituba

tutituba
(csendes tag)

Megcsinálták szervízben a laptopot, átesett egy alaplapcserén (tanulság, bios-t nem buherálni :D), de az alapprobléma Win 8.1 alatt még mindig fenn áll: az USB3-as portok nem ismerik fel a WD 1 TB-os passportot, vagy ha igen, akkor is USB2-es sebességgel másol rá csak adatot.
Már gugliztam több órát a témáról, de nem igazán sikerült megoldani. Valaki hallott már ilyenről?

Filózok azon, hogy visszatérjek win7-re, ha nagyon nem oldódna meg a dolog...
De miaz, hogy win8 alatt nem jó az usb3 driver...

(#6816) nbware válasza tutituba (#6815) üzenetére

nbware
(senior tag)

Nem értem amit kérdezel? Honnan veszed, hogy nem megy az usb3? Milyen sebességet vársz el egy normális vinyótól, aminek a maximum sebessége 60Mb? Ha még ssd-t használnál, akkor sem tudod full kihasználni, hiszen azok is csak 555 megával tudnak írni olvasni és tudtommal az usb3 600at tud. Ráadásul milyen vinyóról/ssdről akarod másolni? Ha az is normál vinyó, akkor csodát ne várj...

(#6817) satz18 válasza nbware (#6816) üzenetére

satz18
(őstag)

"usb3 600at tud"

Az nagyon elméleti szám. Én már láttam olyan USB 3.0-t ami csak 300-at tudott.

(#6818) tutituba

tutituba
(csendes tag)

Bedugom a vinyot a sima usb2be, ott 30 MB/seccel tudok masolni a vinyora mind ssd rol, mind a sima vinyorol.
Amikor az usb3at hasznalom akkor ugyanez a sebesseg, de leginkabb fel sem ismeri a port a vinyot, de aramot azt kap.

(#6819) nbware válasza tutituba (#6818) üzenetére

nbware
(senior tag)

hát lehet csak ennyit tud a külső eszköz, amiben a vinyó van. Lehet nem szereti az usb3at. Máshol próbáltad már, másik gépben? Ott is ennyivel másol, usb3on is?

(#6820) kalozhun100 válasza tutituba (#6818) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Fel telepítetted külön az usb3 diverét? Mert a Windows az nem ismeri fel alapból, csak usb2-nek, jártam már én is így.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6821) tutituba válasza kalozhun100 (#6820) üzenetére

tutituba
(csendes tag)

Windows 8 alá nem találtam külön drivert a gyártó honlapján.
Azonban miután az egyik drivert (USB xHCI) uninstaláltam az eszközkezelőben, majd gép restart, vinyó bedug, akkor hozta a stabil 90-100 MB/sec es írási sebességet, szal tud ez a vinyó ennyit.
Azonban miután újraindítom a gépet megint lassú ha rádugom a vinyót.

(#6822) stomi78

stomi78
(csendes tag)

Sziasztok !

Most készülök venni egy Y580-ast.
Az lenne a kérdésem,hogy milyen oprendszerrel működik a legstabilabban.
Jelenleg teljesen hivatalos Win7 van rajta.
Gondolkodom egy 8.1 vásárlásán,de olvasván a fórumot láttam,hogy egyes usereknél akadnak vele problémák.
Várom a tanácsaitokat !

(#6823) cyberwarfare válasza stomi78 (#6822) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Nekem minden oké vele. Mondjuk win7 még nem volt rajta.

(#6824) Svidii válasza tutituba (#6821) üzenetére

Svidii
(csendes tag)

Szia!

Szerintem windows update-en keresztül újra felrakta magának. Ismét töröld le. Ezt megakadályozhatod a következő képpen: kikapcsolod az automatikus frissítést, értesítést kérsz, ha van új. Feldobja neked, hogy van új, kiválasztod a listából, hogy mit akar feltelepíteni. Ha megtalálod a listán ezt az USB cuccot, akkor jobklikk->frissítés elrejtése opcióval többet nem fogja felajánlani, visszaállíthatod automatára a frissítést. Bármikor vissza lehet állítani az elrejtett frissítéseket a vezérlőpultban.

(#6825) Mottie válasza stomi78 (#6822) üzenetére

Mottie
(őstag)

MIóta megjelent a 8.1 azzal használom. Nincs vele semmi gondom :)

Be Victorious!

(#6826) stomi78 válasza Mottie (#6825) üzenetére

stomi78
(csendes tag)

Köszönöm a válaszokat !

Észrevehetően gyorsabb ( HDD-vel ) mint a Win 7 -tel ?

(#6827) vizkar4

vizkar4
(csendes tag)

Sziasztok !

Olyan problémám akadt az y580-ammal, miután megnyomom a bekapcsoló gombot nem jön fel a lenovo felirat csupán bekapcsol a billentyűzet világítás és sötét képernyővel vár úgy egy-két-három... percet mielőtt feljönne bármi, innentől pedig már rendesen bekapcsol.
A biosba sem tudok belépni sem F2-vel sem a recovery gombbal mert ehhez is vár.
Csak rendes bekapcsolásnál csinálja, újraindításnál és alvó állapotból visszatérésnél nem, illetve nem befolyásolja, hogy be van-e dugva vagy van-e benne aksi.
Eddig SSD-n volt a rendszer azért is tűnt fel pár napja, hogy eddig 10 mp volt most meg várhatok.
Visszatettem bele az eredeti HDD-t, de ahogy sejtettem ezzel is csinálja.
Nem frissítettem biost, sem semmit az elmúlt időszakban.

Mit lehet a baja? Lehet ezzel valamit tenni itthon vagy vihetem szervizbe?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#6828) nbware válasza vizkar4 (#6827) üzenetére

nbware
(senior tag)

Biosra utal a hiba, egy bios frissitest nyomnek a szerviz elott

(#6829) Vigneau

Vigneau
(nagyúr)

Sziasztok!

Most tűnt fel, hogy a monitorom általános PnP az eszközkezelőben. Ezekhez létezik monitor driver szerintetek? Ha igen, akkor milyen név alatt lehetne megtalálni? Feltúrtam a Lenovo oldalát, de eddig nem találtam semmi hasznosat. Lehet, ez a baja, hogy nálam nem megy a fokozatos fényerő szabályozás... :DDD

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6830) kalozhun100 válasza Vigneau (#6829) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Win 7 vagy 8?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6831) Vigneau válasza kalozhun100 (#6830) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Windows 7 SP1 - jelenleg. Érdekes, hogy Samsungnak látja az AIDA64, de az eszközkezelőben csak annyi, amit írtam fent.

(#6832) kalozhun100 válasza Vigneau (#6831) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

A monitor gyártó oldalán kell legyen, ha van hozzá.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6833) Vigneau válasza kalozhun100 (#6832) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Keresgélek, de a jelek szerint láma vagyok, mert még nem szúrta ki a szemem. Kiváncsi lennék rá, másnál mit ír ki rá az eszközkezelő. :K

(#6834) feco93 válasza Vigneau (#6833) üzenetére

feco93
(tag)

Nekem is ezt írja! Hogy általános PnP képernyő!

(#6835) cyberwarfare válasza Vigneau (#6833) üzenetére

cyberwarfare
(őstag)

Generic PnP monitor. :D

Amúgy ilyenről még nem is hallottam és még nem is használtam, hogy monitor driver. Lehet windows hiba lesz nem?

[ Szerkesztve ]

(#6836) Vigneau válasza cyberwarfare (#6835) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Sima asztali monitoroknál már találkoztam hasonlóval. Egyeseket azonban felismer a Windows, míg másokhoz valami cfg, vagy ini file szokott tartozni egy mellékelt korongon. Már amennyire vissza tudok emlékezni és nem csal a memóriám.

Különben muris, hogy másoknál is jelentkezett ez a hiba, ami nálam is megvan. Persze nagyobb gondom ne legyen - csak anno ezt a fényerő szabályozást megszoktam a dv6-nál. Most meg a HD 4000 driverében manuálisan beállítom és kész. Általában kijelzőcsere után panaszkodnak a jelenségre, de volt, aki már ott tartott, hogy valamiféle LCD inverter hibára gyanakodott...

(#6837) MontyPython

MontyPython
(csendes tag)

Valaki próbálta-e már a FIFA 15 Demo játékot? A gépem procija: Intel Core i5-3210M. Sajnos úgy tűnik, hogy ez kevés, 95-100 %-on fut a CPU, és nagyon szaggat a játék. :W Esetleg van-e valakinek javaslata, hogyan lehetne élvezhetővé tenni a játékot? A leírás szerint a minimális CPU igény: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz.

Y580, 42PFL6877K

(#6838) Classius válasza MontyPython (#6837) üzenetére

Classius
(aktív tag)

A demóval ne törődj, majd a végleges változattal foglalkozz. Ha majd az is szaggat, utána kezdj el kérdezősködni.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6839) MontyPython válasza Classius (#6838) üzenetére

MontyPython
(csendes tag)

Csak egy kicsit drága tanulópénz lesz, ha megveszem a játékot és nem működik... :O

[ Szerkesztve ]

Y580, 42PFL6877K

(#6840) Classius válasza MontyPython (#6839) üzenetére

Classius
(aktív tag)

Mondanék más lehetőséget, de az nem megengedett az oldalon... Mindenesetre szerintem a FIFA egy olyan játék amit megéri megvenni eredetiben, hisz az év bármely napján elő lehet venni, sosem tudod kijátszani és végigvinni, ezért hiába lesz (van) warez verzió, én is megfogom venni a eredetiben. Javaslom először próbáld ki a teljes játékot aztán ha megbizonyosodtál róla, akkor meglehet venni.
Ui.: Szerintem az i5-ös proci elég kell hogy legyen a játékhoz, ha nem is teljesen ultra beállításon fog majd futni, de demo alapján ne ítélj, emlékszem nekem még a fifa14 demója is beszagatott az akkor még féléves i7 8GB ram-os y580-on, a demo-k gyakran nincsenek úgy optimalizálva stb.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6841) Gman999

Gman999
(tag)

Sziasztok!

Évekig tartó win7 használat után feldobtam a win8.1 -et az y570 re. Bár ne tettem volna. A driverekkel rengeteg gondom akadt. Legfőképpen a thermal management és touchpadra lennék kíváncsi. A lenovo supportról leszedett driverek nem igazán passzolnak. Nektek minden megy ahogy kell?

https://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Windows-8-drivers-for-Y570/td-p/933435

Innen olvasgattam, de nem az igazi, mint ahogy itt is írják.

Oneplus One 13.1 CM

(#6842) nbware válasza Gman999 (#6841) üzenetére

nbware
(senior tag)

Nekem mondjuk y580 van, de tökéletesen megy rajta minden. Szinte mindent felismert alapból a 8.1. Egyedül a energy managementet kellett leszedni a weboldalról, minden másnál az adott gyártó driverét használom.

(#6843) Huha81

Huha81
(tag)

Sziasztok. A hétvégén szétszedtem az Y580-asomat. Újra kellett tolni a rendszert, ezért gondoltam, hogy megejtek rajta egy újrapasztázást is. Flottul szét lehet kapni és összerakni sem a legbonyolultabb. Ha leveszitek a bordát, akkor lehet látni, hogy a proci egy foglalatban van és elvileg ki is lehet venni. Szerintetek ki lehet cserélni? Bár nem mint ha szükségem lenne az i7-est kicserélni, de jó tudni. Kár hogy a videokártyával ezt nem lehet megtenni.

Összeraktam, bekapcs. Erre nincs kép. Egy kicsit levert a víz :W
Aki esetleg szintén nekiállna, annak egy jó tanács. A monitorból kijövő kábel, amit a proci feletti ventilátor mellé kell bedugni. Nekem azt beljebb kellett segíteni egy csavarhúzóval, mert kézzel egyszerűen nem tudtam eléggé bepattintani. Méricskélni még nem volt időm. De a telepítés alatt és a driverek + VS + SQL + SAP B1 telepítés közben hangját sem lehetett hallani a gépnek.

(#6844) satz18 válasza Huha81 (#6843) üzenetére

satz18
(őstag)

Én amikor annó csináltam, nem húztam le a monitor kábelt. Így kicsit bonyolultabb volt hozzáférni a cuccokhoz, de így is kevesebb volt a kockázat.

(#6845) Huha81 válasza satz18 (#6844) üzenetére

Huha81
(tag)

Nekem azokat a kábeleket nem sikerült kihúzni, ami az msata hely mellett vannak egy kupacban. Úgy hogy én is figuráztam rendesen :D. A billentyűzetet sem szedtem ki, ezért kicsit bonyolult volt visszatenni a kábelt :D

(#6846) Huha81

Huha81
(tag)

Észrevettem pasztázás után egy király dolgot. Eddig az nvidia vga csak úgy nem szemetelt, ha levettem a memória mhz--ből 50-et. Most meg simán, alap órajelen minden. Szemetelés zéró :)

(#6847) Vigneau válasza Huha81 (#6846) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Gyárilag nem lett volna rendesen pasztázva, vagy helyén a hűtő? Ejnye... Bár nem néztem, hogy a VRAM-ra rálóg-e a hűtés.

(#6848) Huha81 válasza Vigneau (#6847) üzenetére

Huha81
(tag)

Nekem rálógott mindenre. A memóriáknál kb fél centi beszáradt sötétszürke izé volt. A hűtő a helyén volt rendesen. Egy kicsit tényleg gáz :)

[ Szerkesztve ]

(#6849) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Nektek volt már olyan, hogy nem érzékelt a jobb oldali alsó usb2.0-ás port? Mert nekem igen. Meg nem tudom miért a kijelző jobb alsó sarkában van valami folia darab becsipve vagy nem tudom, de már azota miota megvettem. XD

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6850) Gman999 válasza nbware (#6842) üzenetére

Gman999
(tag)

Másnak minden 570 tulajnak megy minden driver tökéletesen win 8.1 alatt? :Y

Oneplus One 13.1 CM

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.