Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) donkisc


donkisc
tag

Hello nekem az lenne a kérdésem hogy nektek is csíkos néha a kép játék közben mikor a videók mennek a demó ja és ha nagyon gyorsan huzgálom az egeret akkor is megjeleni a csík a közepén vízszintesen.

(#5452) donkisc


donkisc
tag

na végre elkészült a mester művem !! a termaltek 23lx ne hűtött nekem semmit és ezért kezembe vettem az írányítást és terveztem egyet magam multifunciósat[L:/dl/upc/2013-04/26/376503_tmosgvcmysqneddt_11894_525945090777803_659344143_n.jpg](IMG:/dl/upc/2013-04/26/376503_tmosgvcmysqneddt_11894_525945090777803_659344143_n.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#5453) donkisc


donkisc
tag

(#5454) donkisc


donkisc
tag

(#5455) donkisc


donkisc
tag

Kártyaolvasóval együtt rádió usb-ről is tud zenét játcani és micro sd ről is meg aux rész is van rajta és nokia akkumlátoról megy és usb keresztül lehet tőlteni :D

(#5456) nemeth989 válasza donkisc (#5452) üzenetére


nemeth989
senior tag

Nagyon ötletes szép munka, látom a szellőző nyílásokhoz igazítva helyezted el a ventilátorokat.
Mennyi ideig tartott megcsinálni?

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#5457) donkisc válasza nemeth989 (#5456) üzenetére


donkisc
tag

3 nap ba telt de nem egész nap csináltam és várni kellet a száradásra meg egy pár alkatrészre :D köszi :D

(#5458) Bomc válasza #35090688 (#5450) üzenetére


Bomc
aktív tag

Nem lett volna jobb csak a recovery particiót átklónozni ssd-re és akkor talán felismeri és vissza tudja állítani a gyári rendszert?

(#5459) #35090688 válasza Bomc (#5458) üzenetére


#35090688
törölt tag

Minden műkszik faszán! Igaz, hogy már 5 napom ment rá, és legaláb 15-szor próbálkoztam. A Paragon szoftver volt alkalmatlan a feladatra. Átváltottam a Macrium Reflect-re, és azzal másodjára végre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#5460) Impressa válasza donkisc (#5457) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Grat a padhoz, szép munka. :) Tudnál feldobni képet az Aida 64-el, milyen hőmérsékleti értékeket mutat most.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5461) donkisc válasza Impressa (#5460) üzenetére


donkisc
tag

aha holnap készítek egy tesztet!!! am nekem i7-hd-16gb ram -750hdd-128gb ssd msata ez a gépem van
nekem az volt a problémám hogy az ssd-és a hdd nagyon melegedett 65-ssd-60 hdd és szerintem ez sok
am zajszíntre szerintem nem hangos! ma vásároltam egy táskát egy samsonite 20" sat abba belefér a noti hűtés billenytyű egér minden nekem egy modecom combom van egér billentyű szerintem megfelelő igaz vezeték nélküli de elég jó a válaszideje nem lehet észre venni am tervezem a ledes projektort hogy hatalmas nagyságba lehessen tolni a játékokkal,most a Tomb Raidert nyomom xd

(#5462) #35090688


#35090688
törölt tag

Én ugyan nem aggódom különösebben a vinyóm 60 fok közeli hőmérséklete miatt, ennek ellenére én is gondolkodom azon, hogy kipróbálnék valami hűtőpadot. A problémám az, hogy teljesen más konstrukcióban hiszek, mint ami a boltokban kapható. A gyári megoldások mindegyike úgy néz ki, hogy van egy viszonylag magas (legalább 2 cm-es) állvány, és a ventillátorok alatta helyezkednek el, közvetlenül fújják a levegőt a gép aljára. Az én koncepcióm az, hogy erre semmi szükség nincs (hiszen a gép saját hűtése is "majdnem" elegendő), szerintem ha csak annyit csinálunk, hogy a számítógép alá nem engedjük beszorulni a felmelegedett levegőt, hanem "mozgásban tartjuk, cseréljük azt", ez önmagában elegendő ahhoz, hogy jelentősen csökkenjen a hőmérséklet a gépben. Én egy nagyon vékony, akár csak 0,5 - 1,0 cm vastag állványban gondokodnék, ami tulajdonképpen egy oldalról és alulról zárt doboz, csak hátul, és a doboz tetején (a laptop alatt) vannak szellőző nyílások. Nyilván így a ventillátorok már nem férnek a laptop alá, de szerintem nem is szükséges, én a számítógép mögött lévő ventillátorokkal nyomnám be a levegőt a vékonyka dobozba, és így tartanám azt túlnyomás alatt. A levegő a doboz tetején távozik, és a laptop és a doboz közötti résből kihajtja a meleget. Így érném el, hogy a gép alatt ne halmozódhasson fel a meleg levegő, ne történjen meg az, hogy már eleve meleg levegőt szív be a laptop saját szellőző rendszere.

(#5463) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Olvasgattam már ezt, azt itt, de új Y580 tulajként engem is megakasztott a webcam probléma. A 3 telepítő közül melyiket kellene használni: Azure Wave, Bison vagy Chicony? Bármelyikre exe-zek, azt írja ki, telepítve van, amit az eszközkezelő is visszaigazol, de nem látok sehol egy webcam ikont, amivel a progi elindítható lenne. Kuksiztam az AIDA-ban is, de nem látok semmi használhatót. :B

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5464) nbware válasza Vigneau (#5463) üzenetére


nbware
senior tag

Tegyel fel skypeot es az mar latni fogja. Vagy valami kameras progit

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5465) #35090688 válasza Vigneau (#5463) üzenetére


#35090688
törölt tag

Amit felsorolsz, azok csak driverek, nem? A driver nem kap ikont, nem egy elindítható program, csak arra kell, hogy más programok (pl. a skype) használni tudja az eszközt. Nem értem, milyen ikont hiányolsz. De lehet ám, hogy csak félreértem a kérdésedet.

(#5466) Impressa válasza Vigneau (#5463) üzenetére


Impressa
őstag

Gyárilag a Lenovo a win 7-el szerelt gépekhez ezt adta a driver partíción.
Azok a driverek, amiket írsz, külön ikont nem hoznak létre a vezérlőpultban.

Te külön el szeretnéd indítani a kamerát egy kattintással, ha jól értelek.

Valamelyik topic-ban már linkeltem egy webcam programot, mingyá megkeresem neked és belinkelem ide is.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5467) RobinHD válasza Vigneau (#5463) üzenetére


RobinHD
tag

Start menű => és bepötyögöd a következőt: "YouCam" ez az alap program amivel betudod állítani a webcam-ot és tudsz magadról is képet csinálni akár :)
ha használni is akarod akk ahhoz ugye ahogy az előttem szólok is írták skype vagy vmien program amivel tudsz vkivel webcamozni (google talk vagy facebook videohivás stb)

Privátra illik válaszolni! :)

(#5468) Vigneau válasza Impressa (#5466) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem ez lesz az. Úgy emlékszem, hogy a HP dv6-omon is YouCam volt, amit egy kattintással hívtam elő (csak ott tán egyben települt a webcam-mel - ez vezethetett félre). A jelek szerint akkor én sem helyesen fogalmaztam, mert maga a webcam települt ugyan - de hogy melyik driverbe volt integrálva, már nem tűnt fel. Csak az eszközkezelőben láttam, hogy ott Lenovo EasyCamera néven fut... Viszont a webcam-ot használó utility nem volt sehol. Így már összeáll a kép a jelek szerint. :K

Köszönöm mindnyájatok segítségét! :R

Hiába, még folyik az összecsiszolódás. HP dv6 (i3, HD 6770M - kézi kapcsolású dVGA) után vissza kell szoknom az Optimus-hoz. Korábban Acer 5750ZG (B950, GT 520M) kombóm volt, dereng még valami a múltból.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5469) Impressa válasza Vigneau (#5468) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem is HP volt ( DV5 ), és igen azon is YouCam néven futott, de ott hozott is létre ikont. :)
A Lenovo EasyCamera most néztem, Vista óta nem volt frissítve.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5470) Vigneau válasza Impressa (#5469) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen. A jelek szerint Te is tapasztaltad a bőrödön ezt, mint amit most én - csak jól emlékeztem. Hiába no, másik gyártó, másik szokás. ;)

Viszont - szerencsére - a Lenovonál simán felmegy a gyári friss VGA driver, nem kell várni az Intel+AMD összegyúrt VGA driverre, mint a HP-nál. Ha nem lenne Leshcat és az Ő UnifL-je, akkor a mai napig a 2011-es Catalystot kellene használni a dv6-nál. Ennyit az ottani gyári támogatásról... :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5471) Impressa válasza Vigneau (#5470) üzenetére


Impressa
őstag

Az emlékeid nem csaltak, én is átestem ezen. És igen ahány gyártó, annyi szokás ;)

Igen a HP-nál tetű lassú volt a gyári támogatás. ( szegény HP szervizes barátomat nyúztam mindig, mikor jönnek a frissítések :B ) . Most már nem érzem ennek hiányát, mert unokaöcsém egyetlen karcsapással örök vadászmezőkre küldte a HP :O

Örülök, hogy tudtunk segíteni neked ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5472) Vigneau válasza Impressa (#5471) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, nagyon aranyosak vagytok! :R

Most meg majd a képernyő fényerejével fogok kínlódni, mert csak két állás van és nincs lágy átmenet - még... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5473) Impressa válasza Vigneau (#5472) üzenetére


Impressa
őstag

Már csak az a kérdés, hardveres, vagy szoftveres gondod van. Majd írd meg légyszi, hogyan sikerült megoldani. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5474) Vigneau válasza Impressa (#5473) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem szoftveres. Maga a lappy az Fn + kurzor lenyomásával változtatná a fényerősséget - amit a monitor is jelez, mint egy TV kijelző, ha állítom a hangot -, de az energiagazdálkodáson belül a csúszka csak két véglet között vált, nincs átmenet. Így fogtam azt a trükköt, amit korábbról olvastam itt Tőletek és a gyártó fórumán, azaz az iGPU vezérlőjében vettem lejjebb a fényerőt. Ez van, de legalább nem égeti ki már a szemem, de nem is kell vakoskodnom. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5475) donkisc válasza Impressa (#5460) üzenetére


donkisc
tag

Na sikerült letesztelnem 1 óra Tombraider után ezt az eredményt kaptam. szerintem nagyon jó mert a termalteknél már ilyenkor 60c a ssd a hdd 58 és a cpu 88-90 a vga 80

(#5476) donkisc válasza donkisc (#5475) üzenetére


donkisc
tag

a vga 69 ha nem tudnád kiolvasni :D

(#5477) Vigneau válasza Vigneau (#5474) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt kell mondjam, jó választás volt. A WoT fejlesztett grafikával 40-60 fps között mozog high-on (map függő), csupán a kiegészítő beállításokat tettem medium-ra, viszont a látótávolság maximum.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5478) Impressa válasza donkisc (#5475) üzenetére


Impressa
őstag

Szép eredmények! :K Ebből is látszik megérte vele dolgoznod, és nyáron is jó szolgálatot fog tenni. ;)
Gondolom Thermaltake LX 23-ra gondoltál.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5479) donkisc válasza Impressa (#5478) üzenetére


donkisc
tag

igen arra :D már van egy vevőm rá ugy hogy megválok tőle mert nekem nem jött be xd

(#5480) Impressa


Impressa
őstag

Üdvözletem!

Gondoltam hozok nektek egy kis fejtörőt. :)

Próbálom leírni a lényeget: a minap szerettem volna használni a gépem Bluetooth-át, de nem jártam sikerrel.
Mindegyik telefon látja a laposomat, de a notim nem kommunikál kifelé. A BT illesztőprogramja is fent van.

De ez a kép fogad még is:

Ha mindkét illesztő fent van, akkor miért hiányol egy illesztő drivert?
Az auto frissítésre nem talál semmit.

A BT Emulátor : illesztőprogram dátuma: 2006.06.21 verziója: 6.1.7601.17889
A BT Broadcom : illesztőprogram dátuma:2011.12.06. verziója: 6.5.1.1201

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5481) #35090688 válasza Impressa (#5480) üzenetére


#35090688
törölt tag

Nekem így néz ki az eszközkezelő:

Mint az látható, nekem is problémás egy eszköz (fingom sincs, mi ez a cucc), de nekem nem a bluetooth. Kipróbáltam, "jobb alsó sarok - beállítások - gépház - eszközök - eszköz hozzáadása" módszerrel simán kapcsolódott a Nokia bluetooth fejhallgatómhoz, winamppal próbáltam, működik.

Ha én jobb gombbal rákattintok a problémás hardvereszközömre, aszongya hogy telepíteni nem kell, mert telepítve van, és nincs frissebb, csak az a gond, hogy "nem tudja betölteni" az illesztőprogramot. De hogy ennek mi az oka, azt nem tudom sajnos.

(#5482) #35090688 válasza Impressa (#5480) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hát, előre is elnézést kérek, de az én problémám megoldódott: Lenovo community fórumon olvastam, hogy valami Intel WIDI drivert kell frissíteni, és eltűnik a felkiáltójel. És tényleg.

Te próbálkoztál már Lenovo community-n? Tuti, hogy nem csak neked van ilyen problémád, hátha már valami hülye korábban kinyomozta, mi a megoldás.

(#5483) Impressa válasza #35090688 (#5482) üzenetére


Impressa
őstag

Legalább neked sikerült, és ha valakinek hasonló problémája akadna, itt megtalálja a választ. ;)
Igen már keresgéltem a Lenovo community-n, de egyelőre csak win 8-cal telepített BT hibáról írtak. Egyetlen dolgot találtam ott, lehet megpróbálom, a Lenovo Energy Management-et újrarakom..... hátha.
Azért köszönöm az ötletet.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5484) jjc


jjc
aktív tag

hello!
milyen ramot érdemes belerakni a laptopba? szeretném bővíteni 8ról 16gb-ra. (2x4ről -> 2x8ra).
a ddr3/1600mhz alap, de a márka számít.
rákerestem itt a fórumban, de nem találtam sehol típust.
köszi

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#5485) donkisc válasza jjc (#5484) üzenetére


donkisc
tag

nekem kingmax van 1600 szerintem elég jó 19990 mb/s másolás
am én még 9570 ért vettem most meg 21 re fel ment :D

(#5486) Impressa válasza jjc (#5484) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem Samu és Kingmax van összepárosítva egyelőre. Valaki itt anno belinkelte, hogy a Lenovoék milyen ramokat ajánlanak a géphez.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5487) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Milyen márkájú DDR3-as RAM-ot lehet rakni az y580-ba? Samsungot szeretheti? :D Szeretném a gyári 4GB-ot 8-ra növelni.

(#5488) Impressa válasza Feenyx (#5487) üzenetére


Impressa
őstag

Samsung és Kingmax a legelterjedtebb RAM-ok ezekben a laposokban.

Nekem a Samu a gyári és Kingmax az utólagos. Nincs velük problémám. :N

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5489) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Akit érdekel:
MAC OSX 10.8.3 remekül fut.
Wifit leszámítva minden megy szépen.
Ha valakinek kell, leírom a telepítés menetét.

(#5490) Vigneau


Vigneau
félisten

Pontosan milyen rögzítőcsavar kell az mSATA SSD-hez? Szerintem idő kérdése és szerzek a notihoz egyet, csak ne akkor kelljen majd vakaróznom, ha már nálam lesz az SSD.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5491) Impressa válasza Vigneau (#5490) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

M2x6mm-es csavarra lesz szükséged. Ég és föld lesz a különbség a lemez között. Most kiengedte a kéziféket az SSD-m, mert 16 sec. küröl van a bootidőm a korábbi 2 perchez képest.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5492) Vigneau válasza Impressa (#5491) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia Imp!

Köszönöm szépen az infót, majd utánanézek a csavarnak. :R

Igen, az asztalimban egy 2.5"-s 256GB-s ügyködik egy ideje, az is nagyon korrekt tempót diktál. :K

Üdv: Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5493) Impressa válasza Vigneau (#5492) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5494) Classius válasza donkisc (#5452) üzenetére


Classius
aktív tag

Ez igen. :K :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5495) donkisc válasza Classius (#5494) üzenetére


donkisc
tag

Köszi :D

(#5496) donkisc


donkisc
tag

valaki letudná írni nekem annak a programnak a nevét ami játék közbe méri a hőmérsékletet és mutassa az fps-t stb előre is köszi

(#5497) Sickboy25 válasza donkisc (#5496) üzenetére


Sickboy25
addikt

fps-t a FRAPS nevű programmal tudod kiíratni...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5498) baro32 válasza donkisc (#5496) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia.

-HWiFNO64 progi.
-MSI Afterburner.

Erre a két programra lessz szükséged és szinte bármit megjeleníthetsz játék közben.
Nagyon tuti nem kell megijedni elsőre könnyen elsajátítható a dolog részemről az volt.
Linkelek egy oldalt ami leírja a program-ok használatát:

http://gw2hunforum.solitus.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=338

Ebböl totóztam ki én is a dolgokat hasznos leírás én már tavaly ráleltem erre a lehetőségre sehol nem beszélt senki erről a megoldásról csak éppen szerencsésen beleakadtam.

Használd és mindíg pontos adatokat látsz a játék közben a géped kihasználtságáról.

Örülök hogy segíthettem további szép napot (játszást)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5499) MontyPython


MontyPython
csendes tag

Lassan már 1 éves lesz a gépem, és egyre jobban melegszik. Valószínűleg elérkezett az újra pasztázás ideje. Tudnátok pasztát javasolni? Arctic MX-4 jó választás?
Még soha nem végeztem pasztázást. Le tudná-e valaki írni a menetét, mire kell ügyelni, stb? Előre is köszönöm.

Y580, 42PFL6877K

(#5500) Vigneau válasza MontyPython (#5499) üzenetére


Vigneau
félisten

MX-2 és MX-4 jó, de utóbbi aránytalanul drága. Az MX-3 pedig rossz állagú, nehezen kenhető.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.