Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) nbware válasza Feenyx (#5950) üzenetére


nbware
senior tag

milyen böngészőt használsz? mert ha firefox, chrome, azok szarok a tököm flash miatt és összeomlasztják, akkor általában várni kell :(
Használd az IE-t, ott nincs ilyen gond egyáltalán!

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5952) Impressa válasza Feenyx (#5950) üzenetére


Impressa
őstag

Azt nézd meg még, hogy mekkora a lemezkihasználtságod, az tudja még ennyire megakasztani a rendszert a böngészők mellett. Vírusirtód van fent?

nbware +1 én is megőrülök néha, amit flash művel, időnként össze is szoktam omlasztani ( napi 3-szor :DDD )

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5953) Feenyx válasza nbware (#5951) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Chrome-ot használok, és van McAfee vírusirtóm is (a géphez járt, de csak 1 hónapos licenc, ami érdekes mód megújította magát, hogy újraraktam a gépet:) ). Ezek okozhatják? Csak azért furcsa, mert mikor meglett a gép januárban, nem emlékszem, hogy ilyen lett volna, abban az 1 hónapban amíg fent volt a vírusirtó. :F

Impressa: a lemezkihasználtságot hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#5954) Impressa válasza Feenyx (#5953) üzenetére


Impressa
őstag

A Sentinel meg van nyitva, van egy olyan ablak, hogy teljesítmény ( jobb oldalon ) ott látható a lemezkihasználtságod. McAffee nekem is fent volt, és ki is akasztotta rendesen, mikor a háttérben frissített vagy épp ellenőrzött vmit, + ha még másoltam USB-ről, és mente net teljesen lefeküdt a gépem. De ugyan ez volt a win frissítéseknél is. Aztán a vírusirtót száműztem, és persze megnéztem mi eszi meg még annyira lemezt.
Az elején nekem sem volt ilyen gondom a géppel, csak egye több win és driver frissítés került fel a gépre, és egyre sz@rabb lett. Most MSDN-ről van fent HP 64 és nincsen most vele problémám, mint a Lenovo által kiadott verzióval. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5955) Feenyx válasza Impressa (#5954) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Lemezkihasználtságnál nem látok semmi komolyat, a grafikonon ki-kiugrál ennyi. Azt hiszem akkor a McAfee száműzésre kerül :)

(#5956) xtmod válasza dejv (#5898) üzenetére


xtmod
senior tag

nekem szeptember óta van meg, egy deka kopás sincs rajta, pedig mindennap használom. ha mást nem esténként 1-2 órát, hétvégén többet.

[ Szerkesztve ]

(#5957) rich-7


rich-7
csendes tag

Hello.

Így suli kezdés előtt gondoltam újrateszem a gépet (habár eddig semmi gondom nem volt vele), már egy mSATA-ra szeretném tenni a rendszert. Az volna a kérdésem hogy tesztek alapján a Crucial CT128M4SSD3 128GB elég jónak tűnik, még most is megéri ezt megvenni vagy esetleg érdemes várni, mert "lehet" jön új generáció vagy széria az mSATA világába? :)

Lenovo Y580 ( i7 3630QM; 8GB Ram; GTX 660M; 15,6" FHD; 1TB HDD )

[ Szerkesztve ]

(#5958) Impressa válasza rich-7 (#5957) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Én nem várnék vele, mivel ez egy jó márka, és iszonyat sokat javít a rendszer sebességén, és még csendes is mellette a gép. :D SSD-re váltás megváltás. :D

És egy kis marketing mellé:
MLC-Flash memóriachipek élettartamuk során több írási/törlési ciklust is viselnek el, mint a TLC-s chipek, és picit lassabbak is. Ez az SSD még 25nm-es csíkszélességgel készült, míg az utódok 19nm-ek lesznek, ami az élettartam szempontjából nem annyira kedvező.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5959) rich-7 válasza Impressa (#5958) üzenetére


rich-7
csendes tag

Köszi, akkor minél hamarabb be fogom szerezni. :R

És mi a legegyszerűbb módja a HDD-ről mSATA-ra telepítés? Vagyis az én gépemen OEM Win8 van, érdemesebb egy frisses HDD-re újratelepített rendszert átklónozni az mSATA-ra vagy esetleg hagyni a Win8-at és egy Win7et tegyek majd egyből az mSATA-ra?

(#5960) Impressa válasza rich-7 (#5959) üzenetére


Impressa
őstag

Mivel én nem szeretek rendszert telepíteni, ezért anno klónoztam ezzel a módszerrel. Viszont neked win 8-nál nem tudom mennyire fog működni, mivel a BIOS utódja az UEFI, ami nem szereti a bootos pendrive-ot. ( át kell állítani pár dolgot, és akkor menni fog persze ) De ebben nincsen tapasztalatom, mivel én még maradtam a win 7-nél, csak olvasgattam több topikban is, mennyit szenvedtek vele. Szóval remélhetőleg leírja neked, egy ebben jártas fórumtárs hogyan is kell ezt csinálni. De ez ügyben, még tudnak neked segíteni a Win 7 és Win 8-as topikban is. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5961) Feenyx válasza Impressa (#5960) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Kicsit feljebb leírtam én is és nbware is a megoldást a pendribe bootolhatóságának megoldására, szóval kétféle módszer is van rá, ha később kellene neki :)

(#5962) havast


havast
aktív tag

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy mi a wifi kártya típusa az Y580-ban? Intel, az ok, de pontosan?
Tegnap ki kellett cserélnem, mert rosszalkodott, csak kíváncsi vagyok, hogy downgradeltem, vagy upgradeltem-e :)

(#5963) baro32 válasza havast (#5962) üzenetére


baro32
aktív tag

Helló

Intel Centrino Wireless-N 2200

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5964) havast válasza baro32 (#5963) üzenetére


havast
aktív tag

Akkor upgrade volt a javából :R

(#5965) modflow


modflow
veterán

Nektek működik a gépen a skpe?
Nekem ahogy elindul a gép, automatikusan indul a Skyepe, de rögtön le is fagy. A verziója most éppen 6.6.0.106.

Ekkor feladatkezelővel kell bezárnom, majd elindítva jó. Csak kicsit idegesítő ezt csinálni.

(#5966) Impressa válasza modflow (#5965) üzenetére


Impressa
őstag

Persze, működik rendesen, én nem szeretem, ha automatice indul a géppel együtt. Próbáld meg ezt a verziót. A skype beállításokban megtalálod. Lehet ezzel megoldódik a problémád. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5967) feco93 válasza modflow (#5965) üzenetére


feco93
tag

Nekem automatikusan indul s minden tökéletes vele.

(#5968) modflow


modflow
veterán

Érdekes.

(#5969) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Megint rosszalkodik a gépem. Ma este is meg tegnap este is sikerült "kifagynia". Mindkét esetben bekapcsolva töltöttem lehajtott fedlappal, és amikor hajtanám fel csak sötét kép fogad és nem reagál semmire, se gombnyomásra, se a power gomb egyszeri megnyomására, és valami halk kattogó hangot hallat ilyenkor egy kis ideig. Kénytelen voltam hosszan nyomni a power gombot hogy kikapcsoljam. Eseménynaplóban is csak csak annyi van, hogy EventLog a forrás, és hogy a gép leállása váratlan volt, holott én nem is nyúltam a géphez, csak akkor kapcsoltam ki miután lefagyott.

(#5970) Feenyx válasza Feenyx (#5969) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Jut eszembe, hasonló eset a barátnőm Toshiba gépével volt, neki is pont ugyanilyen tüneteket produkált, miután felraktam neki a Windows 8-at. Bár az övé 4-5 éves gép már, meglepő a tünetek hasonlósága. Csak az nem stimmel, hogy most kicsivel fél év után kezdte el ezt csinálni.

(#5971) havast


havast
aktív tag

Lassan az 510P táborba lépek, írok majd, hogy mi a tapasztalatom... Előbb szét kell szednem :) Installálni az MX2-t arra is. Az ultra bay-es karikat nem néztem meg jobban eddig, de ha bontható, arra is MX2 :)

(#5972) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Impressa:

Te írtad már párszor, hogy windows 7-et használsz az y580-on. Driver gondok nem voltak így? Gondolkozom azon hogy visszatérjek win 7-re, mégiscsak egy kiforrottabb rendszer mint a win 8 én úgy gondolom.

(#5973) Impressa válasza Feenyx (#5972) üzenetére


Impressa
őstag

Igen, azt használok, nekem jobban tetszik a win 7. :D Nincsen fagyásom, se driver problémám szerencsére. Nemrég raktam újra a rendszeremet, mert SSD-t váltottam. Az előző SSD-n, még a vinyóról klónozott rendszerem volt, ami kb. 4 hónapot ment. ( most is megy, de vmi nem klappól a Lenovo féle win 7 miatt, ami pontosan annyit jelent, hogy az eseménynaplóban közel 17 ezer bejegyzésem van vmilyen hibával kapcsolatban )

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5974) Feenyx válasza Impressa (#5973) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem is tele van az eseménynaplóm :) Akkor ha lesz időm szerintem felrakok egy win 7-et, igazából csak azért használom a win 8-at mert ezt kaptam a géphez, de nem használom ki azokat a dolgokat amiben különbözik a win 7-től. Sőt inkább idegesítő egy két dolog még mindig így 8 hónap távlatában. Sajnos ez a baj, hogy a Lenovo telerakja mindenféle programmal ezeket az előretelepített gépeket, aztán lehet keresni melyik program okozza a gondokat.

(#5975) Vigneau válasza Feenyx (#5972) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem is korrekt a W7, a 320.49-es FW-vel sincs gond a GTX 660M-mel. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5976) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Azt hiszem nagyon elszúrtam valamit, újra akartam most rakni windows 7-el a gépet, ezért hogy bootolhassak átállítottam a biosban az UEFI-t Legacy Os-re. Be is bootolta a gép a telepítőt, szépen kétfelé osztottam a tárhelyemet is, viszont amikor megadnám hogy hova telepítse, nem engedi sehova, azt írja hogy " a windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez gpt particionálási stílus szerinti." Most itt vagyok egy full üres géppel, és nem megy tovább 

(#5977) Impressa válasza Feenyx (#5974) üzenetére


Impressa
őstag

Lenovo telerakja mindenféle programmal ezeket az előretelepített gépeket, aztán lehet keresni melyik program okozza a gondokat. na én pontosan ebbe untam bele, mindig volt vmi, ami nem klappolt a géppel.
Ha meg a csempékre vágyok, akkor felteszem a telómra a WP 8 Launchert. :U

(#5976) Feenyx fúúú az nem jó, bár olvastam, de nem tudom mi a menete. Win 7 topikban tuti megmondják a választ, ha itt most nem ír olyan, aki ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5978) kretenallat


kretenallat
senior tag

sziasztok! vettem egy msata ssd t (kingston). beszereltem, egy hétig ment, normális kikapcsolás után hazamentem a munkahelyről, és otthon már a HDDről töltött be a régi rendszer, az SSD sehol, a BIOSban azóta sem látszik.

megdöglött és cserélendő, vagy van vmi, amit nem tudok?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#5979) Vigneau válasza kretenallat (#5978) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiszedted, majd visszadugtad újra?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5980) kretenallat válasza Vigneau (#5979) üzenetére


kretenallat
senior tag

kétszer megcsináltam, nem segített. (a csavar rendesen a helyén volt, amikor lehalt az ssd, egyébként.)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#5981) Vigneau válasza kretenallat (#5980) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor a jelek szerint meghalt teljesen. Nálam egy ADATA járt hasonlóképp, bár az legalább látszott a BIOS-ban SandForce néven.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5982) XenHai válasza Vigneau (#5981) üzenetére


XenHai
senior tag

Nálam is adata ugyan ezzel a hibával!

(#5984) Vigneau válasza XenHai (#5982) üzenetére


Vigneau
félisten

Akadt még pár ilyen, ahogy olvastam. Elvileg 32kB-nak látja az SSDok az ilyen SSD-ket, ezen kívül semmi más. OS pedig a telepítésnél már nem is látja.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5985) nbware


nbware
senior tag

Végre tudtam venni msata-s ssd-t. 60 gigás intel, a rendszernek pont megfelel a másik ssd meg tárolásra van beállítva. ha ennél is több hely kell, akkor usbn van a terrás vinyó. Tényleg gyorsabb az msata, mint a sima ssd? Ugyan olyan gyorsnak érzékelem kb.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5986) Impressa válasza nbware (#5985) üzenetére


Impressa
őstag

A tesztek alapján "gyorsabb" a sima SSD, mint az msata, de a mindennapos használat során nem érzed a különbséget. Kapacitás függő is... :) új vagy használt, amit vettél?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5987) nbware válasza Impressa (#5986) üzenetére


nbware
senior tag

újonnan vettem 25ért a 60 gigásat, de volt már benne egy sima ssd, ami benne is maradt a vinyó helyén, így a játékok onnan indulnak, meg a virtualizálás.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5988) satz18


satz18
őstag

Probléma történt a gépemmel. Ma próbáltam bekapcsolni és kattogást hallottam a HDD felől. A gép betöltött de csak az mSATA SSD-t látta. Megnéztem bioszba és ott se látta. Néhányszor újraindítottam, nem működött,é s kb az 5. indításra működött nem volt több kattogás, és azóta is megy a HDD. Megnéztem HDD szentinellel, azt írja, hogy 100%-os. Nálatok jelentkezett hasonló hiba? Az én HDD-m rossz, vagy ez valami szériahiba? Ha gariztatni akarom, az hogyan oldható meg? Elviszik az egész gépet vagy csak a HDD-t?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5989) Feenyx válasza satz18 (#5988) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Az egész gépet elviszik ha gariztatod. Az a baj sajnos, hogy ilyen egyszer jó egyszer nem tünetet produkál a géped, ami garztatásnál nem szerencsés, mert ha ott a szervizbe nem produkálja a hibát akkor javítatlanul visszaküldik és volt egy felesleges köre :( viszont ötleletm sincs mi lehetett ez. Talán a merevlemez olvasófeje megakadhatott. :F

(#5990) satz18


satz18
őstag

Reggel megint nem indult be a HDD, aztán hagytam a gépet felmelegedni üzemi hőmérsékletre, utána újraindítottam, és akkor már működött. Egyembe jutott hogy esetleg az alaplappal van valami és azért nem látja hidegen, de az alaplap nem tud kattogni... Aki gariztatott ilyen gépet az el tudná mesélni a menetét? Találtam szervízpontot Pesten. Ott megcsinálják, vagy csak átveszik és elküldik Lengyelországba. Nem éri meg inkább venni egy új HDD-t mint végigcsinálni a szervízeléses kalamajkát?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5991) Feenyx válasza satz18 (#5990) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Magyarországon csak Thinkpadeket szervizelenek hivatalosan, az Ideapadekat a lengyel központi szerviz javítja. Felhívod a Call Centert, elmondod a hibát küldik a futárt (UPS), aztán majd ha kész van szépen jön haza. 1 hét minimum a szerviz, de 2 hét alatt meg szokott fordulni, csak ritka esetben húzódik el a procedúra. De ha látják egyből a hibát, akkor gyorsan megcsinálják, nincs gond az alkatrész ellátmánnyal mert központi szerviz. Csak ha jön hazafele a gép, arról nem tájékoztatnak automatikusan, hívogatni kell a Call Centert.
A HDD csere úgy tudom nem jár garancia vesztéssel, de majd mások megerősítenek ezzel kapcsolatban. Ha mégis kicseréled, ezt azért őrizd meg, hátha lesz más baja a gépnek és akkor elküldöd vele.

[ Szerkesztve ]

(#5992) satz18


satz18
őstag

http://www.a4team.hu/product/view/200545

Erről a HDD-ről mi a véleményetek?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5993) nbware válasza Feenyx (#5991) üzenetére


nbware
senior tag

Nyugodtan kicserélheted a vinyót és nem kell megtartanod, csak h amax gariztatod, legyen benne valami vinyó, vagy ssd. Megkérdeztem a szervizt és ők mondták.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5994) nbware válasza satz18 (#5992) üzenetére


nbware
senior tag

jó is az, de csak akkor, ha azon van a rendszer, különben nem tudja kihasználni a 8gb ssd-t benne. Az ugyanis csak gyorsításra van. Inkább vegyél egy sima vinyót, de 1 terrásat, vagy ssd-t :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5995) fenoman7 válasza satz18 (#5990) üzenetére


fenoman7
csendes tag

Üdv,
Nálam is jelentkezett ez a probléma időközönként, volt hogy egy hétig jól működött, de utána ismét jelentkezett a probléma. Olyan is volt már, hogy 1 óra használat után kezdett kattogni a vinyó és le is fagyott minden. Én el is küldtem a gépet szervizbe, pont ma reggel vették át. Kíváncsi leszek majd a folyamatra, hogy mikor kapom meg. Holnap elkezdem nyaggatni a szerviz vonalat, hogy hogyan is állnak a szereléssel. Majd írok a fejleményekről.
Amúgy mielőtt elküldtem én tudtam reprodukálni a hibát, ha sokszor egymás után ki-be kapcsoltam (tudom hogy ez nem egészséges) a gépet. (persze úgy hogy a bootig nem jutott el, szóval csak addig mardt bekapcsolva, hogy hallottam-e a kattogást vagy nem)

Minden jót!

XO GT: Fenoman0611

(#5996) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok találtam open gl 4.4-es drivert ha valakit egyáltalán érdekelne.
[link]
Ez a legújabb most. (geforce 327.24)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5997) Feenyx válasza fenoman7 (#5995) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Nekem is van ilyen problémám, nekem akkor jelentkezett eddig, amikor lehajtottam a képernyőt és itt hagytam kb. egy órára, majd újra felhajtottam a képernyőt és csak sötét kép fogadott. Ha nyomtam valami gombot akkor meg kattogó hang jött a merevlemezből, de semmire nem reagált. De látom akkor nem egyedi a problémám. Eddig kb csinálta 3x de most egy ideje nem csinált ilyet.

(#5998) nbware válasza Feenyx (#5997) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem nincs ilyen problémám, 2db ssd van benne. 1 msata és egy sima sata :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5999) Feenyx válasza nbware (#5998) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát furcsa is lenne ha kattogna az SSD :D

(#6000) Vigneau válasza baro32 (#5996) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerinted mikor lesz ebből WHQL? Bár nincs bajom a mostanival sem, eddig... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.