Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) nbware válasza WhiteHawk24 (#6349) üzenetére


nbware
senior tag

Ice Storm: 83763
Fire Strike: 1618
Cloud Gate: 9852

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6352) WhiteHawk24 válasza xtmod (#6350) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nem tudok erre mit mondani. Enyémen mondjuk Win7-van, ez is adhat különbséget!
Az enyém egyébként most jött vissza szervizből, mert a Nvidia driver néha játék alatt összeomlott, igaz utána újra is indult, de a játék megfagyott 2-3 másodpercre, ráadásul a WOT ki is lépett... nem kellemes csata közben! A szervíz nem találta a hibát, pedig szét is szedték, de visszakaptam és a hiba megszűnt. Valószínűleg kontakt hiba volt. De ezt csak azért mondom, mert szétszedve is letesztelték a videokártyát, és nem találtak hibát, tehát elméletileg jól működik.
Adatok alapján is jól működik, a MHz elég magas, stressz teszten is 1 órán keresztül 70°-on stabilan megy!
Bármilyen ötletet szívesen fogadok!

nbware
Milyen bios van a gépeden? Gyári? Win7 vagy Win8(.1)?
Szerk.:
Köszi az eredményeket, az Ice Storm eléggé elmarad nálam ezek szerint, a többi viszont kb. ugyanaz. Érdekes! :F

[ Szerkesztve ]

(#6353) xtmod válasza WhiteHawk24 (#6352) üzenetére


xtmod
senior tag

van már a lenovohoz win 8.1-es bios?

(#6354) xtmod válasza xtmod (#6353) üzenetére


xtmod
senior tag

félreértettem a kérdést, már rájöttem. mindenesetre a lenovo oldalán létezik win 7-hez bios, kíváncsi vagyok, hogy ehhez a modellhez lesz-e újabb.

(#6355) WhiteHawk24 válasza xtmod (#6353) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Hupsz, elismerem rosszul tettem fel a kérdést! Az oprendszerre gondoltam ott!
Közben megkaptam tőle a választ: Gyári biost és Windows 8.1-et használ!

(#6356) Classius


Classius
aktív tag

Sziasztok!
Én is lefuttattam ezt a 3dMARK-os tesztet, beírtam gugliba és letöltöttem valamiféle demo-t, (futtatás után még szólt, hogy elérhető egy frissebb verzió, azt is feltelepítettem), én nem állítgattam semmit csak rányomtam a RUN ALL TESTS-re vagy valami hasonlóra. Gépemben minden gyári, i7es procival, 1366x768 -as felbontás és 8GB RAM, SSD nincs. A kérdésem a következő: ezek az eredmények megfelelőek?
Ja igen, míg el nem felejtem... az NVIDIA kártyám driverjét már korábban írt hasonló okok miatt nem tudom frissíteni...így a 331.82-es driver van fent, a legfrissebb 332.21 (2014.01.07) az nincs feltelepítve.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6357) nbware válasza Classius (#6356) üzenetére


nbware
senior tag

Hasonlo van nekem is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6358) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Már meg sem lepődöm azon amire rájöttem!
A tesztben hiába állítod be, hogy 720p-ben legyen tesztelve, nem foglalkozik vele!
A Windowsban kell a felbontást visszavenni 720-ra és akkor már tényleg abban fut!
Azért vannak itt ekkora különbségek, mert valakinek FHD-s, valakinek kisebb monitora van!
Azt csak zárójelben említem meg, hogy tesztelni csakis töltővel szabad, aksiról visszaveszi a teljesítményt!
Így az eredményeim már jobbak:

Ice Strom: 76246
Cloud Gate: 10356
Fire Strike: 1793

Igaz még így is rosszabb az Ice Strom , de a különbség legalább csökkent!

(#6359) nbware válasza WhiteHawk24 (#6358) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem nem full hdm van, hanem 1366x768ban futott a teszt

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6360) WhiteHawk24 válasza nbware (#6359) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nekem FHD, de visszavettem 720-ra és jobbak lettek az eredmények! Még mindig kevesebb mint neked, de legalább javult! De lehet ha te is visszavennéd 1366x768-ról 1280x720-ra, akkor még javulna!

(#6361) xtmod válasza WhiteHawk24 (#6358) üzenetére


xtmod
senior tag

kipróbáltam a felbontás visszaállítását, az eredmény siralmas. még a tiednek is csak a kb 70%-a. egyszerűen nem jövök rá, hogy miért.

Fire Strike 1.1 1337

Cloud Gate 1.1 7746

Ice Storm 1.2 67467

üdv.

számíthat, hogy különböző memória van a két foglalatban? az egyikben kingston, a másikban samsung. így jött a boltból. mondjuk kétlem, hogy ezért lenne ennyivel rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#6362) nbware válasza xtmod (#6361) üzenetére


nbware
senior tag

nem hiszem, hogy ez a baja, ugyanis nekem sajnos 2 különböző sebességű memória van benne, egy 1600 és egy 1333... Későn vettem észre, hogy az eredeti 1333, míg amit beleraktak pluszba az a jó 1600as.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6363) WhiteHawk24 válasza xtmod (#6361) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Az Energy Managment Lenovo dinamikus grafikára van állítva?
Töltőn van a laptop?
Fut más a háttérben?
Legújabb driver van fent?
Még érdemes lehet minden drivert frissíteni: chipset, bios, Inteles videokártyáét. És nem a Lenovo honlapjáról nézni, hanem az Inteltől stb., mert a Lenovo nem frissít túl gyakran!
Más nem jut eszembe!

(#6364) xtmod válasza nbware (#6362) üzenetére


xtmod
senior tag

szerintem se az a gond. már új kora óta ilyen. néztem, mások mit írnak a teljesítményről, pl különböző játékoknál, és nálam mindig legalább 30%-al kisebb volt. aztán hagytam, nem vergődtem rajta. mostanában azonban a wotnak pl. egyre erősebb hardver kell, és nem tudom lenyelni, hogy 1600x900-on játszva közepesre kell vennem mindent, plusz egyes dolgokat még ki is kapcsolni, hogy 30 fps körül tudjak vele játszani. így viszont nem valami szép. más meg fhd-ban játsza 40-45-ön. nincs ötletem, hogy mi a frnac gondja lehet. mindig felteszem a legújabb meghajtókat tiszta telepítéssel. energy managenet dinamikusra állítva. egyáltalán ér ez valamit? tényleg kihozza a legnagyobb teljesítményt, vagy érdemesebb letörölni?

(#6365) xtmod válasza WhiteHawk24 (#6363) üzenetére


xtmod
senior tag

ezeket a módszereket lezongoráztam annál is inkább, mivel karácsony környékén win 8.1-re váltottam. mindenből a legújabb van telepítve. másokkal ellentétben, én nem tapasztaltam grafikai gyorsulást az új windows-al sőt, inkább gyengébb, legfeljebb ugyanolyan. nehéz eldönteni, mert nem méregetek. a wotnál viszont méri az fps-t ezért tudok viszonyítani, plusz most lefuttattam ezt a 3dmárkot, de csak igazolta azt amit eddig is tudtam.

(#6366) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Na azt hiszem én is futtatok Windows 8.1-en egy tesztet. Kiváncsi vagyok nekem mennyi.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6367) xtmod válasza kalozhun100 (#6366) üzenetére


xtmod
senior tag

nálam már a win 7 alatt is lassabb volt. igazából már egyből új korában.

(#6368) kalozhun100 válasza xtmod (#6367) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az enyém még szarabb, pedig 8GB ramom van.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6369) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ha felakarom rakni a legújabb Nvidia drivert, akkor az előzőt célszerű letörölni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6370) nbware


nbware
senior tag

Lenovo Dinamikussal ez lett az eredmény: 3dMark 2013
FIRE STRIKE 1.1 - 1802
CLOUD GATE 1.1 - 10435
ICE STORM 1.2 - 82285

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6371) kalozhun100 válasza nbware (#6370) üzenetére


kalozhun100
őstag

szép:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6372) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#6371) üzenetére


kalozhun100
őstag

Na egy kicsit javult, újraraktam az Nvidia drivert, de még mindig kevés:([link]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6373) Impressa válasza kalozhun100 (#6369) üzenetére


Impressa
őstag

Ne kell letörölnöd, mehet rá a frissítés. Én mindig így csinálom, eddig semmi problémát nem okozott. :N

Ti arra az oldalra be vagytok reggelve? mert én is lefuttatnám a tesztet kíváncsiság képen, mert még soha nem tesztelem ezen a laposon.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6374) Classius válasza Impressa (#6373) üzenetére


Classius
aktív tag

Nem kell regelni a teszthez. Én sem regeltem sehova sem, csak letöltöttem az oldalukról, feltelepítettem és indítottam is. :)

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6375) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Ha felrakom a lenovo oldaláról a BIOS frissítést, azzal megszűnik a garancia?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6376) Impressa válasza Classius (#6374) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönöm, akkor én is teszek egy próbát. :R

(#6375) kalozhun100 Nem jár garivesztéssel, soha nem is járt, sőt inkább ajánlott (egy gyártótól is függ persze) ;) egyébként én is frissítetten a biost. (2.07 van most fent)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6377) kalozhun100 válasza Impressa (#6376) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én is befrissítettem. De nem tudom miért ilyen alacsonyak a 3dMark értékeim, még overclockolva is alacsony az Ice Storm. 50k fölé nem megy :(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6378) Impressa válasza kalozhun100 (#6377) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam nem is indítható a teszt:

Problem receiving your result
Error message: Result file contained no scores.
Error code : 16
(problem id: 22688429)
Unexpected error running tests.
Workload Single init returned error message: DXGI call IDXGISwapChain::SetFullscreenState failed [-2005270494]:

The requested functionality is not supported by the device or the driver.

DXGI_ERROR_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE

Ötlet valakinek? :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6379) nbware


nbware
senior tag

mizu? mindenkinek minden rendben? nagyon halott a fórum :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6380) Impressa válasza nbware (#6379) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem is pontosan ez jutott eszembe 2-3 nappal ezelött. :DDD

Hamár, így feldobtad a kérdést :D , nekem még mindig adott a problémám, de eddig választ nem kaptam rá, sajnos. :( Lehet X-Aktás gépem van. :U

Spec.:MSDN win 7 HP 64 bit - eredeti kulccsal - minden rendesen feltelepítve. Legfrissebb iGPU+dGPU driverek. A probléma: lényeg, hogy az Nvidia vezérlőpultjában nem tudom kiválasztani, hogy a dGPU kártyát melyik program használja, mert inaktív ez a funkció. Ötletem sincs már, hogy mit csináljak. Letörőltem, újraktam, de semmi változás, hibát nem ír az eseménynapló sem.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6381) Baaraanz


Baaraanz
tag

Oké, akkor kérdezek. Volt szó róla, hogy ezévtől itthon is lesz Lenovo szervízelés. Erről lehet tudni valamit?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#6382) rollaz válasza Baaraanz (#6381) üzenetére


rollaz
tag

Pont ez járt nekem is a fejemben, ugyanis tegnap rövid időre lehasalt a vas. Egyszerűen nem kapcsolt be, töltésre se reagált. Persze az akku fél órás eltávolítása megtette a hatását, megy minden rendben. Viszont tényleg érdekelne, hogy a laptopszalon végül lesz-e hivatalos szerviz, ahogyan arról volt szó korábban, mert volna mit rendbe tenni a kétéves garancia lejárta előtt.

(#6383) Baaraanz válasza rollaz (#6382) üzenetére


Baaraanz
tag

Megkérdeztem a Laptopszalont és azt mondták, hogy futár jön és viszi külföldre :(

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#6384) Classius


Classius
aktív tag

Nekem még mindig fent áll EZ a problémám...azóta újabb frissítéseket is jelzett már, de nem tudja feltelepíteni...Manuálisan (vezérlőpulton keresztül) és az NVIDIA experience programon belül futtatva is lefagy a telepítő program. Mivel nem vettem észre nagy hátrányt, így továbbra is használom a régebbi drivert, valószínűleg tavasszal viszem a gépem egy teljes kitisztításra és újratelepítésre, hogy felfrissüljön az egész rendszer, szóval addig marad sajnos ez. Gondolom azóta sincs senkinek sem ötlete, miért lehet ez az egész, én magam hozzá sem nyúltam semmihez sem, mindezidáig ha jött frissítés egyből feltette probléma nélkül, gőzöm sincs miért kattanhatott be.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6385) rollaz válasza Baaraanz (#6383) üzenetére


rollaz
tag

Igen, tudom. Pedig úgy volt, hogy majd ők lesznek a hazai szervizpont, már kb. 2 alkalommal említettek különböző időpontokat. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy belekötnek-e a szervizben abba, hogy újrapasztáztattam a gépet, mert különböző véleményeket láttam erről, bár utóbbiak szerint már nem akadékoskodnak ezzel kapcsolatban. Plusz én a lila burkolatot kikaptam a billentyűzet mögül, egyszerűen irritált a jelenléte, ráadásul sokkal könnyebb így tisztán tartani, bár ha megy szervizbe semeddig nem tart visszapattintani.

(#6386) nbware válasza Classius (#6384) üzenetére


nbware
senior tag

Probaltad mar teljesen leszedni, aztan egy registry tisztitas, restart es ugy feltelepiteni?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6387) nbware válasza Impressa (#6380) üzenetére


nbware
senior tag

Amit elobb is irtam, egy teljes ujrainstall szerintem megoldana, azt probaltad mar?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6388) Impressa válasza nbware (#6387) üzenetére


Impressa
őstag

Igen próbáltam (bocs azt nem írtam le), mert közben egy másik SSD-re váltottam, de nem hozott változást az újratelepítés, sajnos :(

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6389) Classius válasza nbware (#6386) üzenetére


Classius
aktív tag

Nem. Sajnos félek, hogy eltolok valamit, nem nagyon értek ehhez. Ha lenne egy séma, ahol le van írva lépésről lépésre, hogy mit hogyan akkor nem lenne gond, de így semmi nélkül nem akarok belepiszkálni semmit.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6390) Impressa válasza Classius (#6389) üzenetére


Impressa
őstag

A win eseménynaplójában erre vonatkozólag van bejegyzés? Próbáld most meg megint, és ha nem sikerül, akkor nézd meg ott, hogy van-e bejegyzés arra az időpontra. Hátha kiderül miért áll le a telepítés hibával.
Ccleanerrel elvégezheted a registry tisztítást, erről a program mentést készít, mielőtt elkezdi. Nem fogsz okozni vele problémát.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6391) Classius válasza Impressa (#6390) üzenetére


Classius
aktív tag

Hmm. Itt egy kép, ez fogad a hibáknál: [link]
Ez mond-e valakinek valamit? Annyira rájöttem, hogy ez az nvstreamsvc alkalmazás, ez az NVIDIA-hoz tartozik, szóval lehet ez a valami zavar be neki. A képen látható mennyi bejegyzés van róla, ez visszamegy egészen 2013 októberéig. Megnéztem, de a frissítést ha megpróbálom feltelepíteni, nem naplóz semmiféle hibát külön.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6392) nbware válasza Classius (#6391) üzenetére


nbware
senior tag

kb 10 másodperc volt google-ba beírni és nini

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6393) Classius válasza nbware (#6392) üzenetére


Classius
aktív tag

Én is beírtam gugliba, én is megtaláltam. Ezt a megoldást próbáltam már, de a 'szolgáltatások' menüpont nem válaszol...szóval nem hozza be.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6394) nbware válasza Classius (#6393) üzenetére


nbware
senior tag

Hat az nem jo. Csokkentett modben sem jon mar be a szolgaltatasok?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6395) Classius válasza nbware (#6394) üzenetére


Classius
aktív tag

Sajnos nem...Szóval teljes pucolás lesz majd tavasszal, ha addig nem jelenik meg egyéb probléma. Mindenesetre köszönöm a segítséget annak aki próbált :)

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#6396) dudi6


dudi6
senior tag

3dmark eredmény Win7, FHD, 8 gb nem állítottam semmit, csak a Lenovo dinamikust kapcsoltam be (alapból balanced-on van).

[ Szerkesztve ]

(#6397) nbware válasza dudi6 (#6396) üzenetére


nbware
senior tag

ezek tök jó értékek :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6398) astroblackk


astroblackk
csendes tag

sziasztok
nekem egy lenovo y580 laptopom van
i5 3210M 2.5 / 3,1 GHz
NVIDIA GeForce GTX 660M
6 GB RAM 1600MHz
750GB HDD
FULL HD fényes led 15.6"
stb..

olyan problémám van vele hogy , tegyük fel elkezdek játszani CS:GO-val , oké minden rendben van fix 100fps eltelik 12-15 perc , már csak 70 fps , eltelik még 10 perc és már csak 30 fps-em van és akadozik a játék. Lehetséges hogy ez valami túlmelegedési probléma ? Külön laptop hűtőt nem akarok venni , amíg nem vagyok benne biztos hogy ez a probléma , de az tény hogy elég forró lesz a gép , és amint visszahűl újra belépek játékba és van fps. Ez minden gamer laptopnál így van vagy csak az enyémnél ? Nos az lenne a kérdés hogy mit kezdjek vele? Tanácsokat várok , és tapasztalatokat hogy érdemes-e venni külön egy laptophűtőt.Ha igen akkor milyet?Használni fog valamit vagy sem?Esetleg valami más megoldás?

Előre is köszi.

(#6399) Dealer95 válasza astroblackk (#6398) üzenetére


Dealer95
őstag

Lehet, hogy pasztázni kellene, mert alapból nincs szükség hűtőre.
Először is tölts le egy progit, ami monitorozza a GPU/CPU hőfokot.

(#6400) astroblackk válasza Dealer95 (#6399) üzenetére


astroblackk
csendes tag

rendben , mindjárt írom a hőfokokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.