Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) #35090688 válasza Curse (#5550) üzenetére


#35090688
törölt tag

Mennyi idős a gép? (Mennyi idős volt a régi paszta?)

(#5552) Curse válasza #35090688 (#5551) üzenetére


Curse
tag

Fél éves a gép.

A paszta is mert gyári volt rajta/meg mellette mindenhol.....

[ Szerkesztve ]

(#5553) #35090688 válasza Curse (#5552) üzenetére


#35090688
törölt tag

Nem mondod, hogy már fél év után újra kell pasztázni? Ezt csak úgy veszi be a gyomrom, ha azt feltételezem, hogy már gyárilag szarul volt pasztázva.
(Volt nekem olyan biciklim gyerekkoromban, hogy gyárilag száraz volt a csapágy. :K )

(#5554) nbware válasza #35090688 (#5553) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem kb fél éves, de nincsen bajom a melegedéssel. Remélem nem is lesz

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5555) Impressa válasza #35090688 (#5553) üzenetére


Impressa
őstag

Én tavaly augusztusban vettem, és eddig hibátlan hőmérsékleti értékeket mutat. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5556) Classius válasza nbware (#5554) üzenetére


Classius
aktív tag

Csatlakozom, 4 hónapos a gép, de semmiféle bajom nincs se a hűtéssel, se mással kapcsolatban. Kiváló! :K

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5557) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy belehet-e azt állítani, hogy az Inteles videokártyát a gép egyáltalán ne lássa? Van pár programom ami nem igazán szereti, hogy 2 van. (Az NVIDIA Vezérlőpultban lévő beállításokat már végigzongoráztam nem segített rajtam.)
Illetve az lenne még a kérdés, másnál előfordul, hogy az NVIDIA kártya pillanatokra kihagy majd újraindul? WOT-nál idegesítő mert kifagy a játék, és az nem szerencsés ott! :) (Az előző és a most legfrissebb drivernél is csinálja!)
Segítséget előre is köszönöm!

(#5558) #35090688 válasza WhiteHawk24 (#5557) üzenetére


#35090688
törölt tag

Most lehet, hogy félrevezetlek, de ha jól emlékszem, amikor legutóbb a BIOS-ban túrkáltam, mintha láttam volna lehetőséget a videokártáyák engedélyezésére vagy letiltására. De ez már régen volt, lehet hogy nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5559) Feenyx válasza WhiteHawk24 (#5557) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát ez nem túl egészéges, hogy ilyet csinál. Nekem a WOT minden hiba nélkül fut a legújabb driverekkel. Lehet hardveres gond lesz itt. Anno én y570-nél szívtam a hd3000-el. Azt hittem driver hiba, vártam mindig a friss drivereket, de aztán kiderült hogy a proci a rossz.

Szerk.: anno én is próbáltam a hd3000-et az y570-en tiltani, de akkor meg el sem indult a gép...

[ Szerkesztve ]

(#5560) WhiteHawk24 válasza #35090688 (#5558) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Valóban van ott olyan beállítás, hogy switch vagy UMA"?" (én is rég jártam ott, nem emlékszem pontosan hogy hívja), de ott csak azt tudom elérni, hogy mindkettőt lássa ami most van, vagy csak az egyiket ami az Inteles, és nem tudom átállítani, hogy az Nvidias legyen az egyetlen amit lásson.

Feenyx:
Az a baj, hogy a WOT kidob, a Dishonored meg néha lefagy, ami egy gyors Alt+Tab, és vissza meg is old! Hogy biztosra tudjam mondani, hogy a GPU a ludas kéne még egy játék ami hasonlót produkál. De ha most vissza is vinném gariba, nem hiszem hogy tudnának vele bármit is kezdeni, hisz a hiba nem állandó. Lehet kéne egy program ami akár órákon keresztül pörgeti maxon, és logolja a fellépő hibákat.

Szerk: Megnéztem még mik voltak rajta régen: Need for Speed Most Wanted 2012, Sims3, Burnout Paradise ezekkel nem volt gond. Fallout 3 néha kifagyott, de ott a játék maga volt a ludas. Nem tudom eldönteni, hogy hardver vagy szoftver hiba.

[ Szerkesztve ]

(#5561) Impressa válasza WhiteHawk24 (#5560) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Esetleg találtál bejegyzést az eseménynaplóban erre vonatkozólag? mert ha videokari hiba, azt általában bejegyzi a hardvereseményeknél. A loggolás tényleg jó lenne, mert látnád, hogy a FPS leesik-e, vagy nem-e veszi vissza a frekvenciáját ( ez inkább hőmérséklet függő ), bár akkor inkább szaggatna.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5562) nbware válasza WhiteHawk24 (#5560) üzenetére


nbware
senior tag

csak az nvidiat nem tudod kiválasztani, mivel a vga kimenet, azaz a monitora a intelre van kötve, azaz azon keresztül látsz mindent. Ha azt kikapcsolnád, nem látnál semmit :)
Van pl az y500-as lenovo, ahol csak az nvidia van, de ott le van tiltva a intel és nem is lehet előhozni és ott az nvidia kimenetére van kötve a monitor.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5563) nbware válasza WhiteHawk24 (#5560) üzenetére


nbware
senior tag

szedd le valamelyik 3dmark progit és kiderül, ha ott is lefagy, kilép, akkor egyértelmű, hogy hardver hiba.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5564) Feenyx válasza WhiteHawk24 (#5560) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Hát igen neked még nálam is nehezebb lenne bizonyítanod hogy rossz. Nekem a 3. Szervizelésre csinálták csak meg, pedig küldtem képeket róla aztán videót is. És teljesen random jött elő a hibám. Nem akarok hülyeséget mondani, de pl a 3d mark programok eléggé megterhelik a kártyát tesztelés közben nem?

(#5565) WhiteHawk24 válasza Impressa (#5561) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Eseménynaplóban nem látok semmit, bár nem mondom biztosra, hogy jó helyen keresek. (Számitógép-kezelés / Rendszerezközök / Eseménynapló / Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók / Hardveresemények) Na ez a hely tök üres, de máshol sem látok erre utaló hibajelentést. Szemlátomás az FPS nem esik vissza, egyszerűen csak kifagy a játék, és néha elkapok egy felugró üzenetet, hogy a Driver vagy GPU leállt, majd újraindult. A hőmérséklet meg alapjáraton 34fok, játék alatt meg 70fok a plafon.

Szerk.: lefuttattam a FurMark nevezetű programot. Nem fagyott ki! Eredmény: SCORE:761 points (12 FPS, 60000 ms) Megpróbálok egy hosszabb tesztet is futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#5566) WhiteHawk24 válasza nbware (#5562) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Köszi, ezek szerint esélytelen megkerülni a dolgot! Most jön a másik oldal, a programot kezdem el csesztetni, hogy vegye észre az Nvidiat is!

(#5567) Impressa válasza WhiteHawk24 (#5565) üzenetére


Impressa
őstag

Ezt így elég X akták, mert már a win írja ki neked, hogy leállt a GPU és nem találsz róla bejegyzést. Szerintem jó helyen keresgélsz. Akkor marad a teszt, amit a többiek is írnak, hátha jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5568) WhiteHawk24 válasza Impressa (#5567) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Lefuttattam egy 15 perces tesztet. Gond nélkül lefutott. Amúgy szerintem a hibaüzenetben nem azt írja, hogy a GPU állt le, hanem a driver, de erről sem találok hibaüzenetet, és az a buborék meg hamar eltűnik. Próbálkozok még, ha jutok valamire majd írok!

(#5569) nbware válasza WhiteHawk24 (#5566) üzenetére


nbware
senior tag

használd a nvidia ikont és ott állítsd be, hogy melyik programnál mit használjon. Nekem bevált és így végre megy a stream is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5570) nbware válasza WhiteHawk24 (#5568) üzenetére


nbware
senior tag

akkor sztem csak a oprendszered szaraxik :) ha sokat csinálja, érdemes egy reinstallt csinálni, csak javíthat rajta, vagy letörölni az nvidia drivert, programokat és teljesen újból felrakni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5571) vagabor válasza WhiteHawk24 (#5565) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia!
Sajna azt kell hogy mondjam nekem előfordul a probléma! Bf3 közben egyszer csak kifagy a játék és egy ablak azt mondja hogy a vga le lett választva, vagy el lett távolítva. Ilyenkor még a ctrlaltdel sem működik tökéletesen, eltűnöget a kurzor, trükközni kell hogy bezárjam a játékot. Csak néha jön elő, engem ezidáig nem is érdekelt, valószínű amúgy hogy szoftverbajunk van.Azt hiszem muszály lesz garanciát bővíteni, nem hinném hogy probléma mentesen megúszom a 3 évet :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5572) WhiteHawk24 válasza vagabor (#5571) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nekem is van hogy leválasztódik a Nvidias GPU de csak akkor ha nem használom huzamosabb ideig. Valószínű valami energiagazdálkodási beállítás a felelős érte, de engem nem zavart eddig így nem néztem utána. Egy sima újraindítás mindig megoldotta a gondot. Olyan, hogy játék alatt szált volna el még nem fordult elő. Az energiagazdálkodási beállításoknál nézz körül!

(#5573) Curse válasza #35090688 (#5553) üzenetére


Curse
tag

Senki nem mondta hogy kell.Csak zavart a 80 fok feletti hőmérséklet ami mostmár nincs.
A gyári pasztázás meg szar volt valóban.A gpu nem tud azóta 68 fölé menni,régen ez 79 volt,azért ez nem rossz.

(#5574) donkisc


donkisc
tag

Hello tudna nekem valaki segíteni nekem is egy y580 van i7-16gbram-128gb ssd-750gb hdd-1tb hdd gtx660 hd
és nemrég azt tapasztalom akárhányszor ujra telepítem a windows 7 64bit és felrakok átékot pl crysis-hot porsuit -vagy mást akad a játék és nem tudom mitől lehet.és még a windowsba is szaggat néha az egér habár a touch padom nem 100 as mert nem mindig mükszik de a lenovo szerviz azt mondta hogy teszteljem le valami
programmal híába tesztelem fxsz kivan már vele ha valaki tudja mi lehet a problémám akkor kérem segítsen :D előre is köszönöm :D

(#5575) Impressa válasza donkisc (#5574) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Lehet az integrált GPU-t használja a géped, a dedikált helyett. Eszközkezelőben minden harverhez tartozó driver fent van? nincs sárga háromszög sehol?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5576) nbware válasza donkisc (#5574) üzenetére


nbware
senior tag

ha játéknál szaggat, nézd meg, hogy biztosan a nvidiaról megy-e? ezt a nvidia ikonra kattintva jobb egérgombbal, nvidia vezérlőpult. bejön egy ablak és ott a 3d beállításoknál állítsd be a játékot, hogy nvidia legyen, ne automata. ha ezután is szaggat, akkor kell egy fraps, vagy valami, ami nézi a hőmérsékletét a gpunak. Ha már windowsban is szaggat az egér, az lehet driver hiba, pl hálózati kártya, mert folyamatosan húzza a procit 100%on. Nézd meg a feladatkezelőben, hogy nincs-e valamilyen program, ami 100%-ra kihasználja a procit, vagy az egyik szálat 25%-ra (az 1 procinak a 100%a :) )

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5577) WhiteHawk24 válasza donkisc (#5574) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Helló!
Előttem szólok jókat mondanak, de előtte nézd meg, hogy a Eszközkezelőben a Videokártyáknál ottvan-e az Inteles és az Nvidiás GPU is. Ha csak az Inteles van akkor a BIOS-ban kell túrni, mert nincs engedélyezve a 2 videokártya.

(#5578) Bomc


Bomc
aktív tag

Ezért utálom az integrált vga-s vackokat, jobb is hogy az y500-at vettem, ott legalább mindig a gt650M megy, legfeljebb visszaveszi az órajelet.

(#5579) #35090688 válasza Bomc (#5578) üzenetére


#35090688
törölt tag

Hát nem tudom, nekem azért néha az akkumulátoros üzemidő is fontos (ezért használok játékra is laptopot), márpedig azt csak integrált csóri videokártyával tudod érdemben növelni. Én még sosem tapasztaltam egyébként az általatok leírt hibákat. Olyan volt ugyan, hogy egy játékról nem vette észre a gép, hogy az "játék" és az erősebb kártyával kéne futtatni, de akkor beraktam az Nvidia vezérlőpultba és kész.

[ Szerkesztve ]

(#5580) donkisc válasza #35090688 (#5579) üzenetére


donkisc
tag

koszönöm mindenkinek aki írt de sajnos nem ez a problémám néztem ismeri az intelt és az nvidiát is a crysis warhead fulon megy hd felbontáson. idönként beakad és akármelyik játékot nézem kb 2 hete van ez a problémám azelőtt a far cry 3 kipőrgetem semi gondom nem volt már probáltam win 8 at rakni de egy kalap kaki meg vagy 4 szer win 7 és híába, ssd vagy hdd re mind1 ugyan az a probléma
kivetem a ramokat egyesével a ssd-t a hdd-t nem ezek a híbásak hőmérsékletel nincs gond mert gyártotam egy hűtőpadot mindent lehűt megprobálok egy másik vírusírtót :D meg egy pár dolgot azért köszönöm ha valakinek valami eszébe jutna kérem szoljon köszi mindenkinek :D

(#5581) nbware válasza donkisc (#5580) üzenetére


nbware
senior tag

Tegyel fel frapsot es nezd meg mennyi az fps, megfelelo-e, majd ird meg. Win8nal mi a kaki? Nem megy fel? Vagy felmegy, de mar az is lassu? Siman lehet, hogy a procid inteles vgaja szaraxik. Ha csokkentett modban toltod be, ugyis akad az eger? Ha igen, probaltad mar letorolni a synapticot? Annyi mindent meg kene probalnod, hogy leirni sem lehet.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5582) donkisc válasza nbware (#5581) üzenetére


donkisc
tag

már nem akad az egér de a játékok még mindig szarakodnak este ujra teszem a win7 és más programokat teszek fel nem e valamelyik a rossz , am win8 nekem valamiért nem jó az élményindeskszet se tudom lefutatni mert azt írja ki hogy a rendszer nem felel meg a minimális rendszerkövetelménynek mondom anyád nemigaz i7.stb és fos xd aon gondolkozok nem e a tápom a szar mert mikor akuról netezek vagy valami akkor nem akad az egér na de majd este kiderül letesztelek mindent és megírom nektek mire jutottam köszönöm a segítséget :D

(#5583) modflow


modflow
veterán

Van egy Lenovo Y580-asom, új.
Az energiaellátást hogy kell belőni, hogy jó legyen?

2 óra alatt lemeríti nekem. Azt se értem, hogy a WIN8 is csinál egy energiagazdálkodást, az energiatakarékosan van, meg a Lenovo saját menedzser progija is.

Most ezek együtt hogy működnek? Mi lehet a baja?
Remélem nem az aksi hibás.

(#5584) Impressa válasza modflow (#5583) üzenetére


Impressa
őstag

A win vezérlőpultjában az energiagazdálkodási beállításoknál, felül mutatja a win saját sémáját, alul a további sémák megjelenítésénél egy vagy két lehetőséget mutat.

Vagy ilyen

vagy ilyen

Ha fut a LEM programja, akkor azoknak a beállításoknak kellene érvényesülnie. Nálam legalább is így működik.
Nekem is 2 óra alatt meríti le az akkut, de mivel mindig adapterről használom nem nagyon foglalkoztam vele.
Most épp a kalibrációját végzem az akkunak, szóval még friss az élmény :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5585) nbware válasza modflow (#5583) üzenetére


nbware
senior tag

Mit hasznalsz, hogy igy lemerul? En ha csak netezesre wifin keresztul, akkor 4 orat bir, meg ha videot nezek, fhd-t, akkor 3 orat kb. Ha jatszok, akkor persze meg kevesebb ideig birja.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5586) modflow válasza nbware (#5585) üzenetére


modflow
veterán

Word -öt. :) WiFi nélkül.

(#5587) modflow válasza Impressa (#5584) üzenetére


modflow
veterán

Holnap megnézem, kíváncsi vagyok. Köszi!

Te milyen beállítással használod?

(#5588) nbware válasza modflow (#5586) üzenetére


nbware
senior tag

Valami ott nagyon fut akkor a hatterben, ami igy meriti

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5589) Impressa válasza modflow (#5587) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem folyamatosan kiegyensúlyozott módban van a LEM program szerint.

Ahogy nbware is írta 4 órát kellene bírnia, most én is keresgélek mi lehet az oka, de nem gondolnám, hogy az akkuval gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5590) Feenyx válasza modflow (#5583) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Írtad, hogy új a géped. Mégis mennyire új? Mert kell neki pár töltési ciklus mire beáll a normális akksi ideje.

(#5591) Fairko


Fairko
csendes tag

Sziasztok,
szerintetek az alábbi 2 gép közül melyiket válasszam?

Lenovo ideapad Y580, i7-es proci, 1T winyo, 6GB memória, FHD kijelző, DOS

vagy

http://www.usanotebook.hu/lenovo/ideapad-y500-intel-core-i7-3630qm-240ghz-8-gb-ram-16-gb-ssd-windows-8-fekete-hatlap-59-360493/P30276

A történet röviden annyi, hogy a meglévő Y580-asom helyett felajánlották a fent említett Y500-t.

(#5592) Classius


Classius
aktív tag

Üdv,
Az a probléma vetődött fel, hogy különböző tartalmakat nem képes megjeleníteni a gép. Nem nagyon tudom elmagyarázni így láthatlanban a dolgot, kapcsolok képet, hátha az jobban rávilágít. Az van, hogy valamiért nem akar megjeleníteni különböző dolgokat, gondolom a grafikus kártyán kéne állítani valamit. A képen az asztali minialkalmazás, az amelyik diavetítést csinál, így néz ki nálam. semmit nem jelenít meg. De pl a másik képen az Internet Explorer-t láthatjátok, így néz ki a google-m. Mozzila vagy Chrome-nál ez a probléma nincs jelen.
Régebben csináltam rendszer visszaállítást, azóta ilyen, gondolom valamit nem sikerült helyre tennie, viszont gőzöm sincs mi felel az ilyen megjelenítésért. Adobe flash playerre gyanakodtam, de felraktam a legújabb verziót, és semmiváltozás.
Nem akkora probléma ez, csak kicsit idegesít. Ha valaki valamit tudna javasolni, azt nagyon megköszönném.


Előre is köszönöm, remélem valamennyire érthető.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5593) nbware válasza Fairko (#5591) üzenetére


nbware
senior tag

Többet ér az y500, de én mivel hordozom és ritkán használom játékra, nekem nem felelne meg az y500. Tökéletesen meg vagyok elégedve a mostanival. A Te helyedben mindenképp az y500at váalsztanám, már csak az ára miatt is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5594) nbware válasza Classius (#5592) üzenetére


nbware
senior tag

Hát én mindenképp újratelepíteném a vga kártyákat, mind a kettőt, előtte letörölni és úgy telepíteni. Ha ez sem segít, akkor windows reinstall :) Mivel nekem minden a felhőben van tárolva, így az nekem gyorsabb :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5595) Impressa válasza Classius (#5592) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Ha a többiektől esetleg nem érkezne válasz, akkor a win 7 topic-ban is érdemes lenne feltenned a kérdésedet a képekkel illusztrálva. Gondolom az Explorer újratelepítése sem segített. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5596) davidi


davidi
tag

Sziasztok!

Most akarok venni egy ilyen gépet, végigolvastam a fórumot. Német nyelvű windows 8-al adják. Van lehetőség magyarosítani, vagy alapból benne van? Sose vettem még előre telepített gépet :)

Köszi előre is.

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#5597) Impressa válasza davidi (#5596) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Windows 8 magyar nyelvi csomag telepítése

[ Módosította: doc ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5598) modflow válasza Feenyx (#5590) üzenetére


modflow
veterán

Üzemórában olyan 20-30 órát ha ment.

(#5599) modflow válasza Impressa (#5589) üzenetére


modflow
veterán

Milyen verziójú LEM van fent neked?

(#5600) Impressa válasza modflow (#5599) üzenetére


Impressa
őstag

7.0.3.2 van fent, újabb verziót nem találtam a Lenovo oldalán.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.