Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) rkakoma válasza ghost.atis (#5030) üzenetére


rkakoma
csendes tag

Szia nem kompatibilis a 6300 (max ha felteszel bios modot)

csak az alabbiakkal kompatibilis:

Biosmod infok:
http://forum.techinferno.com/lenovo-ibm/2260-lenovo-y580-y480-unlocked-bios-versions.html

En megcsinaltam feltettem es remekul mukodik 1000mhz-n a gpu valamint a biosban tonna uj beallitas stb jelent meg...

Kerdesem is lenne:

Config: i7 fullhd ssd verzio

Game közben nektek milyen hofokokat produkal a GPU ? Nalam 90-94C stabilan de 94 fole soha nem megy. Hütöpad van "cooler master u3" de ha nem azon van is ugyanannyi minden, nemigazan ertem. A bios mod elott is ugyan ez volt a helyzet.
CPU normalis 70-75C

Valaszokat elore is koszonom

Friendly Neighborhood IT Guy

(#5752) Dealer95 válasza rkakoma (#5751) üzenetére


Dealer95
őstag

Nálam a GPU és a CPU is 70 fok körül van. (hűtőpad nélkül) De a GPU hűvösebb mint a CPU általában.
Egyik sem látott még 80 fokot.
i5, HD, SSD, 8GB hűtőbordás RAM

[ Szerkesztve ]

(#5753) rkakoma válasza Dealer95 (#5752) üzenetére


rkakoma
csendes tag

érdekes. Felhivom a szervizet meglatom mit mondanak. Lehet bekuldom ujrapasztazni... Van valakinek tapasztalata aki esetleg maga csinalta a pasztazast?

Friendly Neighborhood IT Guy

(#5754) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Sziasztok!
Bf3-ban multi közben néha szaggat a kép, de nem fps lag, nem is annyira észrevehető, mintha az fps csökkenne, egyszerűen csak néha elkezd néhány másodpercre szakadozni, aztán ismét jó, olyan beállításon, hogy 40 fps alá nem megy. Arra gondoltam, hogy amiatt, hogy wifin keresztül jön a net, de a pingem nem ugrál. Vagy valami háttérbeli program lehet a ludas? Tapasztaltatok ilyesmit, tudtok rá megoldást?
Előzőekhez hozzászólva, nekem is 85-90 körül mozog a vga bf3 közben.
I7 FHD

[ Szerkesztve ]

(#5755) nbware válasza tamacsinator (#5754) üzenetére


nbware
senior tag

wifi nélkül próbáltad már pl kábelen?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5756) tamacsinator válasza nbware (#5755) üzenetére


tamacsinator
csendes tag

most próbálom, ugyanolyan

(#5757) kalozhun100 válasza tamacsinator (#5756) üzenetére


kalozhun100
őstag

Tudnátok valami hatékony hűtőpadot ajánlani egy Lenovo Ideapad Y580 HD-s verzióhoz? Most lett kitakarítva, de komolyabb játékoknál is felmelekszik 70 fok fölé a cpu és a gpu. Eddig a Cooler Master u3-at ajánlották. Esetleg valami más, ami hatékonyabb és kinek hány fokkal vitte le a saját hűtőpadja?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5758) Dealer95 válasza kalozhun100 (#5757) üzenetére


Dealer95
őstag

70fok fölött még nincs baj ;)
De azért 80+ már nem olyan jó.
Régi Dell N5110 laptopom volt hogy annyira felmelegedett, hogy lekapcsolt :) Ez ahhoz képest hűvös.

(#5759) kalozhun100 válasza Dealer95 (#5758) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nem baj, nekem akkor is kell egy hűtőpad, mert használok más laptopot is. Meg azért csak megemeli:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5760) Vigneau válasza rkakoma (#5751) üzenetére


Vigneau
félisten

Gond nélkül felment elsőre? Semmi fagyás nem volt az emelt GPU órajel mellett? Sima exe egyébként, vagy kell hozzá valamiféle Lenovo-s BIOS flash?

kalozhun100:
Jómagam Cooler Master E1-et használok. Nem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5761) kalozhun100 válasza Vigneau (#5760) üzenetére


kalozhun100
őstag

És mennyit hűt kb?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5762) Vigneau válasza kalozhun100 (#5761) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, 70°C felett nem voltam még. De csak hétvégente használom a hűtőt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5763) rkakoma válasza Vigneau (#5760) üzenetére


rkakoma
csendes tag

A fentebb linkelt guide alapjan csinaltam de lenyegeben 2 modszer van attol fuggoen hogy milyen biosod van
v2.0x vagy v8.0x, ha az utobbi akkor kicsit bonyolultabb nekem a v2.0x van volt ugyhogy siman elinditottam a lenovos bios toolt es kitalloztam a moddolt biost talan annyit kellett csinalni hogy notepaddal szerkeszteni 1 sort a moddolt biosban ha kell kikeresem ujra

bios dl

Amugy stabil igen, fagyas nem volt nalam meg soha es rendesen nyuzom am. Viszont ugye 94C a gpu ami sok (hozzateszem megint hogy nekem elotte is ennyi volt!!), erdekes lenne ha valaki feltenne a modot es csinalna par merest. A garanciat nem kell felteni siman visszarakod az origit ha nemtetszik.

Elbirna meg ennel is tobb tuningot:
OC GTX 660M Boost 950MHz to 1045MHz ! Memory from 1250MHz to 1312MHz Dual Channel is 2625MHz!

Furmark Test (Version 1.10.1) - 1920 x 1200 (W) - AA:0 samples

forras

Beszeltem a szervizzel es azt mondtak amig nem kapcsol le melegedes miatt addig nem is foglalkoznak vele...

Tegnap probalgattam es 835mhzn a gpu nem megy 85C fele de meg igy is sokkal magasabb mint nektek, lehet az enyemet szarul pasztaztak...

Akik aggodnak hogy jatek kozben 70 fole megy ne tegyek meg 90 alatt siman egeszseges szvsz

[ Szerkesztve ]

Friendly Neighborhood IT Guy

(#5764) Vigneau válasza rkakoma (#5763) üzenetére


Vigneau
félisten

A v2.xx gondolom a hagyományos, a v8.xx pedig a Windows 8 alá való? Már ha jók az olvasataim. :B

Nekem v2.07-em van, ha nem csal a memóriám és mezei Windows 7-et használok.

A garival nincs is baj - VGA-t, MoBo-t és notit is flasheltem már. A HP-nál exe-s volt a flash, nem kellett még flashelő progi sem. Ezért is kérdeztem, itt mi a teendő. ;) :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5765) havast


havast
aktív tag

Én is kb 1 hete tettem fel a GHZ BIOS-t a gépre, nekem 65 fok Furmarkkal, 25 fokos külső hőmérséklet,hűtőpad nélkül. (Amint megvettem a gépet, szétszedettem a szervizessel, hogy cserélje le MX2-esre a pasztát.)

Leírás a GHZ BIOS modhoz.

[ Szerkesztve ]

(#5766) rkakoma válasza Vigneau (#5764) üzenetére


rkakoma
csendes tag

Nemhiszem hogy ez lenne :)
De ha 2.07ed van akkor siman frissithetsz csak szedd le amit linkeltem.
Nekem nem ment azonnal uh at kellett irnom a platform.ini- fileban
ezt:
SwitchString=ACEN DCEN CPVER:[1] FHRST RESSEN
erre:
SwitchString=ACEN DCEN CPVER:[1] FHRST RESSDIS

Friendly Neighborhood IT Guy

(#5767) Vigneau válasza rkakoma (#5766) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor nem sokat kell vele mókolni. :K

Amúgy a Win8-hoz való BIOS csupán valami plusz beállítási lehetőségeket hoz elő, amik eddig rejtve voltak. Nekem nem lényeg, csak valami felrémlett róla. ;)

adokveszekBP:
Köszi Neked is. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5768) nbware válasza Vigneau (#5767) üzenetére


nbware
senior tag

Erdemes felrakni, gyorsabb lesz tole a gep?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5769) Vigneau válasza nbware (#5768) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kérdés, a 8-as verziót még nem próbáltam, csak megszúrta a szemem, hogy létezik.

adokveszekBP:
A GHz BIOS pontosan meddig boost-ol?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5770) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Hali!
Van nekem egy ilyen Y580-asom, de a Nvidiás videókarival valami nem kerek. A tünet annyi, hogy néha a videokártya leáll 2-3 másodpercre, majd újraindul. (a WOT ettől kifagy, felettébb idegesítő) Eseménynaplóban 2 hibaüzenetet kaptam el ezzel kapcsolatban:

The NVIDIA OpenGL driver lost connection with the display driver due to exceeding the Windows Time-Out limit and is unable to continue. The application must close.
Error code: 7
Visit http://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=3007 for more information.

a másik meg:

A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Rendszert azóta újraraktam, mindig a legfrissebb driver van rajta + a Lenovo oldalán lévőt is próbáltam. Nem segített.
Kis utánajárással, én arra jutottam, hogy a kártya nem kap elég áramot, de ez csak feltételezés.
Valaki, valami ötlet?

MÁS:
Valaki mostanság elküldte garanciába a gépét? Lengyelországba, vagy hova küldik, és érdekelne a tapasztalat.

Segítséget előre is köszönöm!

(#5771) havast válasza Vigneau (#5769) üzenetére


havast
aktív tag

1 Ghz-ig:) VRAM-ot nem vágom fejből, megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#5772) Vigneau válasza havast (#5771) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahá, értem. Ezek szerint +50MHz-et kapott a GPU. Ahogy elnéztem, normál BIOS-szal 950MHz-ig boost-ol a GTX 660M.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5773) havast válasza Vigneau (#5772) üzenetére


havast
aktív tag

Ja, de ram meg elvileg (emlékeim szerint) 2700-ami pont a bottleneck ebben a gpu-ban (FHD-n).. :)

[ Szerkesztve ]

(#5774) nbware válasza havast (#5771) üzenetére


nbware
senior tag

Akkor annyira nem fog tudni tobbet. Maradok akkor az eredeti biosnal :-)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5775) kalozhun100


kalozhun100
őstag

hello ma mikor bekapcsoltam a gépet, az aksi jelnél ennyit írt: Elektromos hálózathoz csatlakoztatva, nem töltődik. Az aksi viszont benne van a gépben. Ha kihuzom a kábel kikapcsol a gép, ha beakarom kapcsolni aksiról meg nem kapcsol be? Mi a fene lelte tegnap még nem csinált ilyet. :(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5776) tapuah válasza vagabor (#5745) üzenetére


tapuah
csendes tag

nekem is volt kékhalál és 1038-as hibaüzenet, rendszertelenül, sokszor. nálam megoldódott egy ssd firmware frissítéssel. nekem ocz agility 3-as 120-as van benne. ezeknél az ssd-éknél volt egy firmware-es hiba, amit hamar javítottak, csak nekem pont sikerült még a régivel (firmware-rel) megvennem. lefrissítettem és a hiba teljesen megszűnt. nézz utána az ssd-dnek, hátha ez segít. :)

(#5777) masholnap válasza tapuah (#5776) üzenetére


masholnap
senior tag

nekem is ilyen van a munkahelyen, a fw frissítés óta (ami már elég rég volt) azért előadta még párszor ezt a műsorszámot, de szerencsére nagyon ritkán, talán 2-3x

(#5778) Classius válasza kalozhun100 (#5775) üzenetére


Classius
aktív tag

Nem lehet hogy az Energy Management-ben állítottad be az Akku védelem üzemmódot? Akkor szokta ezt írni, hogy csatlakoztatva, nem töltődik.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5779) kalozhun100 válasza Classius (#5778) üzenetére


kalozhun100
őstag

Be volt állítva, de már helyre jött.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5780) Classius válasza kalozhun100 (#5779) üzenetére


Classius
aktív tag

:K :)

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5781) pityu1993


pityu1993
csendes tag

Sziasztok
A szervizelés általába mennyi ideig tart? :) Valamint a szervizelést külföldön csinálják vagy itthon?
Kis off :D A laptop tartalmát megszokták nézni? :D Van rajta pár játék ami hát nem épp dobozos ha értitek és persze a szoftverek :DD

(#5782) Impressa válasza pityu1993 (#5781) üzenetére


Impressa
őstag

A szervizelést Lengyelországban végzik, ami min. 4 nap, de írtak itt már 2 hetet is sajnos.
A lemez tartalmát nem nézik meg, csak leformázzák. ;] ( de volt akinek nem ) ne keress benne logikát. Kétesélyes a dolog.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5783) pityu1993


pityu1993
csendes tag

Felhivtam a szervizt és aztmondták h kilehet takarítani a gépet illetve ujrapasztázni garanciavesztés nélkül :)
A garancia csak akkor veszlik el ha a paszta ráfolyik pl az alkatrészekre az ujrapasztázás során .

(#5784) kalozhun100 válasza pityu1993 (#5783) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ez most komoly?:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5785) RobinHD válasza pityu1993 (#5783) üzenetére


RobinHD
tag

most h is van ez? újrapasztázásnál lekell szedni a gari matricát ami az egyik csavarra van ragasztva, mert anélkül nem lehet hozzá férni :D

Privátra illik válaszolni! :)

(#5786) masholnap válasza kalozhun100 (#5784) üzenetére


masholnap
senior tag

két legyet ütnek ezzel egy csapásra: ha elbaszod, akkor már úgysincs gari, másrészt nem kell kifizetnie a lenovónak az országokon átívelő cigölést és a szervizest :D aztán ha mégis szépen, szakszerűen meg van csinálva a pasztázás, még mindig mondhatják egy aktuális szervizelésnél - ha észreveszik -, hogy szét volt szedve, és attól van a gond, fizessé

régebben nem volt megengedve y580-nál a szétszedés. gondolom, így kb. egy év után a legtöbb már köpi a vattát, és a lenovónak nincs kedve ezzel szarakodni. igazi huszárvágás :D nem csodálkoznék, ha másik call-centeres mást mondana egyébként

(#5787) Classius válasza masholnap (#5786) üzenetére


Classius
aktív tag

Aki még nem pasztázta újra, meg semmit nem csinált még vele (konrkétan egy csavart nem lazítottam meg rajta), annak van lehetősége arra, hogy ingyen újra pasztázzák? Ez több napig is eltarthat náluk? Valaki lenne olyan kedves és informálna erről a dologról? :R Hogy is működik ez tulajdonképpen. :F

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5788) Dealer95 válasza Classius (#5787) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha nincsenek melegedési problémák (tehát nem melegszik túl a gép, csak neked nem tetszik az érték ) akkor nem hinném hogy csak azért kiküldik Lengyelországba.

[ Szerkesztve ]

(#5789) masholnap válasza Dealer95 (#5788) üzenetére


masholnap
senior tag

kamuzni kell :D hogy tojássütő fílinged van :)

(#5790) Classius válasza Dealer95 (#5788) üzenetére


Classius
aktív tag

I7-es proci esetén mondjuk mi lehet a legmagasabb érték az előírások szerint? 90fok fölé ne mennyen, jól sejtem? Valaki írna egy pontos hőm.-t ? Köszönöm a válaszokat :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5791) masholnap válasza Classius (#5790) üzenetére


masholnap
senior tag

88-nál fog vissza, ha 95-100-ba beletenyerel konzekvensen, akkor már időszerű egy takarítás

(#5792) Classius válasza masholnap (#5791) üzenetére


Classius
aktív tag

Értem, a napokban kénytelen leszek megmérni, most lesz fél éves. :)
AIDA64 Extreme Edition programban találhatok olyan funkciót ami erre alkalmas (System Stabilty Test nem tudom erre való-e?), vagy kezdjek el mondjuk Crysis-al játszani és mentsem ki a hőm. adatokat? :D Vagy milyen módon mérhetem meg, hogy mennyi a max hőm. amire felmegy? Elnézést ha hülye kérdések, de ebben nagyon nem vagyok jártas. :(

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5793) Impressa válasza RobinHD (#5785) üzenetére


Impressa
őstag

Az egyik fórumtárs levelezett a Lenovo support egyik embörével, és ott is leírják, hogy nem jár garivesztéssel a szétszerelés, akit érdekel átküldöm PM-ben a levél tartalmát. Tanulságos szerintem, ha elgondolkozik rajta az ember kicsit. És hiába hivatkoznál a levélre nem érne semmit. :U
De úgy gondolom, ahogy te is, ha a matrica megsérül, akkor biza másképp is dönthetnek ez esetben.
Gondolom megunták, hogy folyamatosan kapnak visszajelzést a felhasználóktól, hogy throttlingol a gépük, és a könnyebbik utat választották.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5794) nbware válasza Classius (#5792) üzenetére


nbware
senior tag

én pl aida64et szoktam használni és mellé egy cpu stability stress testet ráengedek. 80 fok körül szokott lenni a i7es procim, ha mondjuk durva játékkal játszom, akkor volt már 90 egy pillanatra, de általában 80 fok körül szokott lenni.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5795) masholnap válasza Classius (#5792) üzenetére


masholnap
senior tag

pl HWinfo64

beindítod, csak a szenzort, és játék után meglesed milyen hőmérsékletet látogatott meg a gép

AIDA tesztet is ráengedheted :D az eléggé meg fogja fingatni a gépet,
de van ilyen is: BurnIntest

mondjuk úgy, releváns értéket akkor kapsz ha játszol, a tesztprogramok legtöbbször irreálisan kipörgetik a gépet, kivéve ha gépfingató programokkal dolgozol :) pl. videórenderelés

(#5796) vagabor válasza tapuah (#5776) üzenetére


vagabor
aktív tag

Kösz, szoktam nézegetni a fw-ket az enyémhez, de már egy jó ideje az 1.5 a legújabb, az van fent és azzal is csinálja a kékhalált. Van fent 1.5.1 is de írják hogy ver1.5-tel rendelkezőknek nem érdemes felrakniuk. Ha az ssd-m miatt csinálja akkor csalódni fogok :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5797) Classius


Classius
aktív tag

Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :R A napokban sort kerítek akkor egy hőmérsékleti mérésre. Még egyszer köszönöm mindenkinek :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#5798) masholnap válasza Classius (#5797) üzenetére


masholnap
senior tag

egyébként nemsokára nem kell lengyelekhez küldeni, legalábbis a Lapiszalon azt posztolta FB-n, hogy hamarosan hivatalos szerviz lesznek Ideapadokhoz. nem árt tudni, talán érdemes megvárni, ha netán tisztogatni kéne (mondjuk tisztogatni sohasem rossz)

(#5799) vagabor


vagabor
aktív tag

Nekem már majdnem egy éves a masina, de eddig semmi gondom nincs a hőmérsékletekkel. Használok hűtőt, de anélkül is plusz 5-6 fokkal magasabb, a hűtővel mért játék közbeni 80-82 foknál. Vga szintén 80-85.
Viszont a pch chip/dióda, eléggé tud melegedni, bár olvastam hogy annak elég magas az üzemi hőmérséklete, szóval elvileg normális.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#5800) Classius válasza masholnap (#5798) üzenetére


Classius
aktív tag

Ez jó hír! :C

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.