Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) krisy0243


krisy0243
csendes tag

Valamiért nem kicsomagolni ezt a fránya drivert, amit letöltök. Pedig már vagy 15ször letöltöttem és akko ris 7-zip DAta Errort ír. Deamúgy bármit akarok telepiteni telepítés közben valami .cab kiterjesztésű fájl nem tetszik neki.Meg valami This file is corrupted.

(#4002) Sickboy25 válasza krisy0243 (#4001) üzenetére


Sickboy25
addikt

Minél csinálja ezeket a hibákat?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4003) krisy0243 válasza Sickboy25 (#4002) üzenetére


krisy0243
csendes tag

Például az Eset Smart Security 5-nél. De kb. minden programnál. A lemezen lévő drivereket fel tudtam tenni, de amit netről szedtem annál ehhez hasonló hiba van.

(#4004) krisy0243


krisy0243
csendes tag

Silverligth telepítésénél ez jelentkezik:

(#4005) vagabor válasza krisy0243 (#4004) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ez olyan hiba amire nem igazán van konkrét eset, így okozhatja bármi. Én a vinyóra tippelnék, talán pont kifogtál pár hibás szektort. Ha tudsz rakj fel egy hd sentinelt, próbálj vele teszteket csinálni. Milyen vinyón van a win? Talán érdemes megváltoztatni a win alapértelmezett könyvtárát amiben tárolja ezeket a kibontott/letöltött dolgokat, talán segít. Vagy módosítsd a böngésző letöltési könyvtárát másik vinyóra/helyre, ha úgy sem megy akkor passz. Ez nem kimondott y580 specifikus hiba, talán máshol is érdemes megoldás után nézni.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4006) Sickboy25 válasza krisy0243 (#4004) üzenetére


Sickboy25
addikt

Eredeti ez a windows? Nem valami mókolt szar? Mert az szokott ilyen telepítési gubancot okozni...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4007) slayer93


slayer93
tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni, hogy az akunak a kondícióját, hogy tudok javítani? 3% az elhasználódás az valahogy le lehet redukálni 0ra?
Merítsem le teljesen az segítene neki?

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4008) zso79 válasza slayer93 (#4007) üzenetére


zso79
őstag

slayer93: Szerintem azon már nem tudsz változtatni. Ezt az értéket az elektronika jelenti vissza, ami számon tartja a töltési ciklusokat.

krisy0243: Tutira nem szedtél össze valami vírust? Értem én hogy új telepítés, de esetleg a médián, pendrive-on lehet valami. Találkoztam már ilyesmivel, amikor semmit nem lehetett telepíteni miatta.

[ Szerkesztve ]

(#4009) ndruboy111


ndruboy111
csendes tag

Hmm. Felcsavartam mindent a gépben, beállítottam az nvidia vezérlőben, h az nvidia legyen az elsődleges, letöltöttem és feltettem a legújabb nvidia drivert, de így is csak a hd 4000 el hajlandó dolgozni, valamit rosszul telepítettem?

(#4010) zso79 válasza ndruboy111 (#4009) üzenetére


zso79
őstag

Honnan veszed, hogy azzal dolgozik? Szaggatnak a játékok?

(#4011) MaxxDamage válasza zso79 (#4010) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:)

Majd talán megérti, hogy az Intel HD az elsődleges és az nVidia GTX a rásegítés... ezt az energia-megtakarítás érdekében csinálták így, ha a rendszer / game / program (softvare) bármi... azt észleli, hogy nagyobb teljesítmény kell akkor a GTX -et használja (másodlagos) pl. mondok 1 példát, ne a "Windows Élményindex" eredményeit és hardweres kimutatást nézzétek, mert az kb. semmit se ért (félrevezető) mert ha a Power Management -be beállítod a Lenovo dinamikus grafikát és úgy futtatod le a "felmérést (Windows Élményindex) akkorsem a GTX -et fogja mutatni a listában (Hrdwerek-kimutatása) , futtas le egy nagy grafikai játékot pl. minimális "energiatakarékos" (Power Management beáll.) és vizsgáld át személyesen mit tapasztalsz (kicsit lehet szaggat - (ULTRAN pl.) és utána rakd a Power Management -et Lenovo dinamikus grafikára és újra game és fogod érzékelni a különbséget (pörög a venti, és melegszik a system kicsit) (energiatakarékoshoz képest nagyon) kb. ennyi a lényeg, ennek a véleménynek a nagyrésze annak szól aki Windows Élményindex kimutatásra alapozza az Y580 teljesítményét ! ) :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4012) brumi1024 válasza MaxxDamage (#4011) üzenetére


brumi1024
veterán

Kis pontosítás:
Az igp adja mindig a képet, minden esetben. Ha kell a komolyabb számítási teljesítmény, aktiválódik bizonyos hívásokra a dgpu, és ő kezd el "számolni", de az adatokat átadja az igp-nek, ami meg kirakja az adatokból a képet a monitorra. Ezért nem működik a komolyabb workstationoknál az ips panellel az optimus, mert az igp nem támogatja a 10bites paneleket.

(#4013) Dhampir válasza Bomc (#3998) üzenetére


Dhampir
félisten

Vélhetően leltár előtt vagy nagyobb készletváltás alkalmával olcsóbban kiárusítják majd. Talán még jól is járhatsz vele, ha várnod kell egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#4014) Sickboy25 válasza brumi1024 (#4012) üzenetére


Sickboy25
addikt

Úgy van, de igazából már 5-ször kérdezi meg, mi meg minden alkalommal leírjuk... :W

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4015) MaxxDamage válasza brumi1024 (#4012) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, egyetértek, de én a felhasználói szinten / nyelvezeten írtam le rőviden a lényegét és Sickboy25 kollégával sajnos egyet kell értenem ! (többször nem írom le ha nem találja ezzel kapcsolatba a választ valaki az ő baja....) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4016) dejv


dejv
tag

egy buta kérdés:
ezeknél az új laptopoknál is érdemes kivenni az akksit, ha az esetek 95%-ban hálózatról használjuk a gépet, vagy az új akksiknál már nem jelent ez problémát?

(#4017) MaxxDamage válasza dejv (#4016) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem felesleges kivenni mivel van "Akku-védelem üzemmód" amit ha bekapcsolsz max. 60% -ra tölti fel a rendszer és hálózatról használja (dolgozik)

(én kb. 1-2 havonta 1x nem hálózatról használom , hogy lemerüljön az akksi és újra feltöltse 60% -ig)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4018) brumi1024 válasza MaxxDamage (#4017) üzenetére


brumi1024
veterán

Amit nem szeret az akksi és ami miatt szeret elhasználódni az a meleg. Szóval játék esetén, főleg nyáron segíthet ha kiveszi az ember.

(#4019) dejv


dejv
tag

köszi!

(#4020) nbware válasza dejv (#4016) üzenetére


nbware
senior tag

én pl havonta legalább 1x akksiról dolgozom, hogy lemerüljön 10-15%ig, aztán egy teljes feltöltés. Soha nem szoktam kivenni, azért van benne, hogy benne legyen. De ha nem hordozod és mindig be van dugva áramba, akkor felesleges, hogy benne legyen, mivel soha nem fogod kihasználni az akksi előnyét.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4021) Classius


Classius
aktív tag

Ha minden jól megy, még ma megrendelem ezt itt :) Remélem jól döntök... Hosszútávra tervezek vele, legalább 3-4 akár 5 évig is, jelenlegi asztali PC-m is megvan már 5éve, de boot idő is már bőven 20perc felett van :D Szóval egy Isteni csoda lesz számomra ez a laptop, remélem nem járok úgy, mint itt pár vevő, hogy rossz gépet kaptak és csak a kínlódás ment... Nekem nincs ehhez sem energiám sem pedig pénzem, az végképp... Nagy para van bennem...
Szurkoljatok légyszi :) :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4022) nbware válasza Classius (#4021) üzenetére


nbware
senior tag

csak nem lesz baj vele, szerencsémre pl az enyémmel semmi baj nincsen!!! kb 1 hónapja van meg. :) :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4023) vizirider válasza Classius (#4021) üzenetére


vizirider
tag

pont ilyet vettem onnan én is augusztusban, remekül szalad a masina, semmi gondom sincs vele szerencsére :C

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#4024) Classius


Classius
aktív tag

Dejó végre olvasni a pozitív hsz-ket is, a sok negatív után.... :) :)

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4025) Dunbar válasza nbware (#4020) üzenetére


Dunbar
senior tag

Milyen előnyökre gondolsz?

(#4026) vizirider válasza Classius (#4024) üzenetére


vizirider
tag

hát hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a problémák miatt írunk, nem azért mert de jó a gép. ez kb olyan mintha egy választott autómárka szerelőjét figyeled, és azt mondod, ez a márka sz@r, mert mindíg van melója a szerelőnek.
nyilván a szerelőhöz nem megy be, akinek nincs baja. sokan nem írjuk le naponta, hogy pöpec a masina. pl nekem a "legnagyobb" bajom szerencsére annyi, hogy a numpad nincs leválasztva a keyboard-ról. én hagytam volna 3 mm-t a kettő közt. ehhez képest elég sok rémtörténetet olvastam itt nagyobb gondokról........ :U

a lenovo-nak 2 dolgon kell(ene) javítania:
- ügyfélszolgálat (beleértve a szervízt is)
- minőségellenőrzés, hiszen látom mennyire jó a gépük, ha kifogod...........

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#4027) slayer93 válasza Classius (#4024) üzenetére


slayer93
tag

Én is pont ilyet vettem csak nekem még 258k volt. Semmi baja remekül szalad csak a freedos egy kicsit megszívatott, csinált fölös 5 óra melót nekem. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4028) Classius válasza vizirider (#4026) üzenetére


Classius
aktív tag

Igen, ez valóban így van :) :K
Ha baj van a géppel, írni fogsz, ha meg nem, akkor pedig minek? Teljesen jogos.
Azért nekem első dolgom lesz, hogy beszámolót készítek róla, játéktesztek meg dögivel... Feltéve, ha egyszer kézhez kapom, és ha fősulin is egy kis nyugalom lesz már végre :D

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4029) donkisc


donkisc
tag

http://www.youtube.com/watch?v=3kgTfT6OHh0 ezt nézétek meg peltier elem lehűti a cpu-t és a vga-t . látam akinek -10c re is levitte bár az nem kell de egy 20-30 c vel kisebb hőfok azért nem lenne roszz a mostani 90 hez képest .muszáj leszek vissza vinni a gépet megint a szervízbe mert most a hűtés nem kapcsol feljebb a ventilátor a másikhűtés mielőtt nem cserélték ki addig jobban fujta a levegőt és ez meg alig fujja max terhelésnél valaki valami ötlet ???????

(#4030) Tenken válasza donkisc (#4029) üzenetére


Tenken
őstag

Csávó netezik 20 percet egy peltier hűtéses gépen...
Ne haragudj de ez egy lóf**sz. Hűtés akkor kell amikor melegedne a cucc. Nyilván szarrá főne egy stressz teszt alatt, ezért ezt rakta be. Volt egy csomó itteni peltier próbálkozás már asztalon. Utánuk lehet nézni. Az eredmény mindíg ugyanaz, alaplapba égett processzorok, totálkár.. A tanulság is egyforma, a melegoldalra komoly hűtés kell. Egy olyan noti ahol eleve elégtelen a léghűtés szerinted mihez fog kezdeni egy peltier-vel? Lehet alapon nyernél néhány fokot, de terhelésnél meg olyan extra hőséget generál, hogy ráolvad a kasztni a hőcsövekre...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4031) rollaz válasza donkisc (#4029) üzenetére


rollaz
tag

Miért érzem én azt, hogy túlzottan is tévedésben vagy - esetleg túl sokat vársz el - a hűtéssel kapcsolatban? Terhelés alatt még szép, hogy melegszik, ez egy laptop, nem szerver, hogy szélcsatornákkal biztosítsák a hűtését. Dobj alá egy normális hűtőpadot és meg lesz oldva a gond. Nálam 30 perc full terhelés után - hűtőpadon - a CPU átlaga 82°C míg a GPU 71°C. Ezek az értékek hűtőpad nélkül simán lehetnek akár egy tízessel is többek.

Persze küldheted gariztatni, csak aztán meg nehogy azt mondd, hogy azok a hülye szervizesek nem csináltak vele semmit mert pont úgy - optimálisan - működik, mint annak előtte.

(#4032) RobinHD


RobinHD
tag

sziasztok!
olyan gondom támadt h hangosnak találom a gépben a HDD-t, a HDD gyári, eddig is hallottam h működik, de most már idegesít is!
igaz icy boxban van az ODD helyén, de felettébb idegesítő számomra a lágy moraja és a fejmozgása... kérdés ti is tapasztaltatok hasonlott vagy nálatok abszolút hangtalanul/észrevehetetlenül működik a HDD?
régi notebookomban az 500GB-os hitachi hdd sose lehetett hallani...

Privátra illik válaszolni! :)

(#4033) Dhampir válasza Classius (#4024) üzenetére


Dhampir
félisten

Néhány embert el is riaszthattak a kendőzetlen hozzászólások, de ilyen nagy értékű vásárlás esetén hasznos lehet mindenféle tapasztalat közreadása. A billentyűzet a megnyomkodása közbeni hajlékonysága miatt nem nyerte el a tetszésemet, pedig az elődje sem volt rossz masina. Az is elképzelhető, hogy a kiállított példány volt picit megnyomorgatva.

(#4034) donkisc válasza Tenken (#4030) üzenetére


donkisc
tag

Köszi hogy írtál én nem azt mondtam hogy a hűtés helyére kell rakni hanem hogy készíteni kell egy hűtőpadot amibe be van szerelve és hogy hűvős levegőt tudjon beszívni a laptop alja és amugy ha kiprobáltátok volna normálisan ha alá raktok egy laptop hűtőt még csak nagyobb lesz a hőmérséklete én teszteltem már vagy 100 fajta hűtésell és hűtés nélkül nem melegszik anyira mint hűtéssel mind1 én csak egy tanácsnak írtam ha akarja valaki megprobálja én biztos megfogom szerkesztteni a hűtőpadot

(#4035) Tenken válasza donkisc (#4034) üzenetére


Tenken
őstag

:C :C :C Gratulálok. Zseniális vagy. Csinálj majd blogot is róla, had röhögjek jókat!

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4036) Sickboy25 válasza Tenken (#4035) üzenetére


Sickboy25
addikt

:DDD :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4037) zso79 válasza donkisc (#4034) üzenetére


zso79
őstag

Na jó, ez már komédia! Még hogy hűtéssel jobban melegszik, mint hűtés nélkül... :W Persze lehet, hogy te valami egyedi modellel rendelkezel, de nekem még nem volt olyan gépem, amire ez igaz lett volna. Ez is jóval hűvősebb hűtőpadon használva.

(#4038) rollaz válasza zso79 (#4037) üzenetére


rollaz
tag

Már legalább százféle hűtéssel kipróbálta, hát nem érted? :)
Sz@r és kész.

Anyám borogass.

(#4039) donkisc válasza rollaz (#4038) üzenetére


donkisc
tag

nem tehetek rola hogy ez a tapasztalatom lehet valami gyárihibásat fogtam ki . pedig már szervízbe is volt kicseréltk a hűtésrendszerét és azt vetem észre hogy nem kapcsolja fel a ventilátor a legnagyobb sebeségre magát terhelésnél ja és 100% leterheltem a procit meg a vgat is egyszere ment a primer 95 és egy játék is hívtam őket majd kiderűl mi lessz . a sok buzi meg rőhőgjön aki ilyen faszkalap az bekaphatja remélem neked is lesz valami ilyen problémád és akkor majd rájössz a dolgokra !!csoki !!!!

(#4040) Sickboy25 válasza donkisc (#4039) üzenetére


Sickboy25
addikt

ebből meg bann lesz :C Csoki :DDD

Ui.: helyesen is megtanulhatnál írni, akkor az segítene abban, hogy kicsit komolyabban vegyenek

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4041) donkisc válasza Sickboy25 (#4040) üzenetére


donkisc
tag

köszi megfogadom a tanácsod !!!!

(#4042) Bomc válasza RobinHD (#4032) üzenetére


Bomc
aktív tag

Mostani HP laptopomba 750-es Hitachi vinyó van, fejmozgást néha lehet hallani, de engem nem zavar... :)

(#4043) vizirider válasza zso79 (#4037) üzenetére


vizirider
tag

legyünk tényszerűek. hűtőpad nélkül is jóval hűvösebb, ha alárak az ember 4 colás kupakot. kézzel kb 6-8 fok lehet a difi
(igen, igazad van, de tök lusta vagyok nekiállni méricskélni, talán 2 ünnep közt lazább lesz a meló, akkor nekiesek)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#4044) masholnap


masholnap
senior tag

hihi, micsoda flém :D egyébként létezik olyan, hogy hűtőpaddal szarabb a hűtés. ilyenkor két dolog lehetséges: vagy a pad szar úgy ahogy van, vagy baromira nem kompatibilis az adott gép szellőzésével

(#4045) Tenken válasza masholnap (#4044) üzenetére


Tenken
őstag

Feleslegesen fújhatja a műanyagot, hogy semmi levegő nem jut be, de rosszabb eredményeket ilyenkor is lehetetlen kapni. Azt max akkor, ha hajszárítóval tolja be a meleget neki.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4046) masholnap válasza Tenken (#4045) üzenetére


masholnap
senior tag

ideális esetről beszélsz :D mért ne lehetne a gép és a pad szellőzőrendszere olyan, hogy a két cucc pont egymás ellen dolgozik?

(#4047) Tenken válasza masholnap (#4046) üzenetére


Tenken
őstag

-

Ezt gondolom iróniának írtad. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4048) masholnap válasza Tenken (#4047) üzenetére


masholnap
senior tag

nyáron egy rakat tesztet végigolvastam hűtőpadokról. mókás, de bizony a kupak módszer az aduász :D a venti használata időnként bizony ront a hűtésen. attól még, hogy elméletileg jó a levegőáramlás iránya, az összehangolatlanság, a turbulenciák ronthatnak a gép hűtésén

nem ;) nem vettem volna a fáradtságot, hogy leírjam ezt, ha nem megy rá erre a témára is sok-sok órám a lenovo y580 megreformálásának az ürügyén :)

[ Szerkesztve ]

(#4049) OneHalf


OneHalf
csendes tag

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok és az lenne a kérdésem milyen notebook hűtőt érdemes venni az Y580-hoz.

Választ előre is köszönöm.

(#4050) vagabor válasza OneHalf (#4049) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szia, nekem egy Cooler Master NotePal E1 van, de itt többen Thermaltake Massive 23lx-et használnak. Olyan 5-10 fokot lehet tőlük várni, ha azt hozzák akkor már megérik az árukat. Nekem az E1 hozza, és a 23lx-et is jónak mondják. Válassz kedved szerint.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.