Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#7351) modflow válasza Hunter2 (#7350) üzenetére

modflow
(őstag)

Előbb elindult úgy, de visszaraktam az aksit és most megint nem megy.

Lehet el kell telnie egy bizonyos időnek aksi és töltő nélkül és úgy kapcsol be aksi nélkül. Ezt megnézem.
Most van pl. 17:00, megnézem 17:15-kor elindul-e.

Közben ezt találtam:
Fórum

Nem vagyok a legjobb angolból, de az jött le, hogy a Lenovo progija kisüt egy IC-t az alaplapon és ez a baja.
Nos nekem már nem garis a gép, mert 2013 elején vettem. De könyörgöm, én elindítok egy gyári LENOVO szoftvert és ha az tönkreteszi az alaplapot bármikor, az nem kötelessége a cégnek hogy cserélje, javítsa ingyen?

Valaki átfutná a linkelt oldalt?

(#7352) Hunter2 válasza modflow (#7351) üzenetére

Hunter2
(addikt)

Egész egyszerűen a full feltöltés-lemerítésbe belepusztult az akksid. Ennyi!
Veszel bele egy másik akksit és menni fog jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim (munkaállomások,LCD kijelzők, PC-k, SAS vinyók)--> https://tinyurl.com/ycn92zv2

(#7353) modflow válasza Hunter2 (#7352) üzenetére

modflow
(őstag)

De az oldalon, amit linkelek pont az van, hogy nem ez a gond. Az alaplapi chipet nyírja ki a szoftver és hiába veszek új aksit, ha az alaplap ami vezérli rossz lett.

(#7354) modflow

modflow
(őstag)

Hát nem kapcsol be... :(

Nem tudom az előbb hogyan indult el.

(#7355) modflow

modflow
(őstag)

Sajnos ennek annyi...

Igen, egy trükkel be lehet kapcsolni és amíg nem húzom ki a falból, addig tölti az akksit és utána használható is, de ha kihúzom utána már nem tölti az akksit és ha lemerül, akkor szintén nem lehet tölteni, csak trükközés után. Szóval sajnos tényleg kinyír valamit az alaplapon.

Senki ne használja ez a LENOVO Energy Management programot!!!!!

(#7356) Impressa válasza modflow (#7355) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia,

Én már futtattam le, s akkor nem halt bele a gép. Annyi volt össz-vissz, hogy várnom kellett majdnem 1 órát, mire a villogás után átváltott pirosra, s elindította a töltést. Azóta nem próbáltam. A gép élete során kb. 3x-4x csináltam.

Hogy áll most a dolog?

(#7357) modflow válasza Impressa (#7356) üzenetére

modflow
(őstag)

Sajnos sehogy...
Nekem nem érzékeli a töltőt. A TMX azt mondta nem javítják meg, menjek a fogyasztóvédelemhez.
Szervizt se nagyon találok, ahol javítanák itt Miskolcon.

(#7358) WhiteHawk24 válasza modflow (#7357) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

Jesszusom TMX.... Soha senkinek ne keljen oda mennie.... Garanciális a gép, hogy oda akarod vinni?

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#7359) Crash Diet válasza modflow (#7355) üzenetére

Crash Diet
(csendes újonc)

Hát az utolsó mondattal mérsékelten egyet értek

Nálam ez az energy management időről-időre hazavágja a gépet és kék halált dob, miután percekig 100%-on pörgeti a procit és nem engedi, hogy levegyen a feszültségből és az órajelből...az szokott segíteni, ha eltávolítom és felrakom újra valamelyik verziót a kemény kettő darab verzió közül. Egyedül azért használom, mert a portalanítás funkció nagyon jól jön egy hosszabb render vagy játék után

Viszont érdekes módon ez is akkumulátorral függhet össze, mivel azután szokott jelentkezni a probléma, ha nagy ritkán használom aksiról a gépet és miután vissza töltötte 100%-ra, utána szokott előjönni. (ha átállítom "optimálisra" (60%), akkor volt már olyan, hogy egyszerűen "beakadt" a gép, újra sem lehetett indítani, szóval én nagy ívben elkerülöm az aksi kisütést, eszembe nem jutna megpróbálni, pedig már elég régi lehet, mivel használtan vettem a gépet, (refurbished)
Hiába na, a lenovo csak árban és (bizonyos modelleknél) kialakításban jó, minden másban eléggé gagyi, a szervizről, supportról nem is beszélve, sajnos a lenovonál rengeteg a kókler és trehány "szakember" :W

Ezt csak azért írom le, hogy tényleg jobb kerülni az energy mgmt-et ahogy csak lehet

(y510p tulaj vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#7360) A megváltó

A megváltó
(tag)

Én még nem csináltam akkumulátor nullázást ahogyan a management program írja.De driver azt kell felrakni ami a honlapon van / cd -n és akkor nincs semmi baj szerintem , persze ez az én tapasztalatom/véleményem.
wifi driverel szívtam én is mindig megszakadt ha 300 mb re volt a router állítva, de újratelepítettem a honlapról a drivert és azzal meg jó volt.Vga driver(hd4000) is van sokkal frissebb , de az újakkal nem működik a fn+ f4 kombó, nem mintha valaha is használtam volna:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#7361) Impressa válasza modflow (#7357) üzenetére

Impressa
(őstag)

Nekem még megy a gép, csak nem tudom meddig.
Megbízható szervizest tudnék ajánlani neked, de sajnos ő Pesten dolgozik, sok fórumtárs is ismeri. Lehet egy misét megérne a dolog, azaz egy kérdést, hogy vállalja-e vagy sem. Van rá esély, hogy menthető, de ezt ő tudja biztosan. Killhates

Én évekig 60%-on használtam, de aztán úgy döntöttem, hogy ezzel felhagyok s legyen 100%-on. Nálam a mai napig fut a battery management, csak tudnám minek...
Egyelőre teszi a dolgát rendesen, bár a touchpad meg van bolondulva, csak külső egérrel tudom használni, ezen kívül semmi gondom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#7362) Gravity1234

Gravity1234
(tag)

Sziasztok!

Lenovo Ideapad Y580 gamer laptopot , Full HD kijelzos (2012 Szeptemberi vasar) mennyiert lehet eladni hasznaltan?
Koszonom.
G

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#7363) kalozhun100 válasza Gravity1234 (#7362) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Hello ezt a kérdést egy beárazós topikba tedd fel kérlek. De amúgy olyan 150kra saccolnék.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7364) Hunter2 válasza kalozhun100 (#7363) üzenetére

Hunter2
(addikt)

Egy 5 éves használt laptopot? Én max 100-at mondanék rá ha nem árulgatni hanem eladni akarod.

Eladó cuccaim (munkaállomások,LCD kijelzők, PC-k, SAS vinyók)--> https://tinyurl.com/ycn92zv2

(#7365) WhiteHawk24

WhiteHawk24
(tag)

Üdv!
Valaki használja ezt a gépet Windows 10 1709-es builddel? Nekem állandóan kékhalálozik. Most állítom vissza.

[ Szerkesztve ]

i7-4790K, Fatal1ty Z97X Killer, 16GB 2400MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Beast CL11, Gigabyte GV-N1660GAMING OC-6GD; Lenovo Y580

(#7366) modflow válasza WhiteHawk24 (#7365) üzenetére

modflow
(őstag)

Én használom és mindig frissítek, így a legutóbbi verzió van fent. Nincs semmi gond vele.
Mondjuk eredeti a Win és az Office is.

(#7367) kalozhun100 válasza WhiteHawk24 (#7365) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Mióta kijött a windows 10 első insider verziója azótaaz van rajta.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7368) WhiteHawk24 válasza kalozhun100 (#7367) üzenetére

WhiteHawk24
(tag)

A 1703-as builddel nincs is gondom, de gondolt egyet és frissült magától a múlthéten (Mikor én akartam még anno, akkor bezzeg nem sikerült neki!), majd rendszeres kék halálokkal örvendeztettet.
Valószínűleg driver gondom lesz, majd ha lesz időm nekiülök megjavítani, de lehet inkább megvárom már akkor a 1803-at!
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget! :R

(#7369) cerberusmax

cerberusmax
(csendes tag)

Sziasztok!

Mióta befrissített legutóbb a WIN10, azóta eltűnt a bluetooth driverem :W , Fn + F5-re nem jön elő a kapcsoló :W . Amit eddig találtam driver az nem működik. :((( Másnál nem jelentkezett a hiba? Megoldást tud rá valaki? :F

Köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed." Y580 i7 8Gb 1.75Tb FHD 256GB mSata ADATA XPG SX300 :)))

(#7370) Impressa

Impressa
(őstag)

Nekem eddig minden funkció müxik rajta a frissítések óta. Remélem így is marad.

(#7371) cerberusmax válasza Impressa (#7370) üzenetére

cerberusmax
(csendes tag)

Meg tudnád írni, hogy melyik bluetooth driver-t használod és milyen verzióval? Sokat segítene. Köszi.

"Nincs végzet, csak ha bevégzed." Y580 i7 8Gb 1.75Tb FHD 256GB mSata ADATA XPG SX300 :)))

(#7372) feco93 válasza cerberusmax (#7371) üzenetére

feco93
(tag)

Szia!
Nekem ezzel működik!

(#7373) Armis

Armis
(tag)

Nálam olyan gond adódott, hogy se wifi, se ethernet nem működik. Egyáltalán nem ismer fel hálózatot, hiába telepítenék drivert, bár win10 alá nem is kéne. Létezik megoldás?

(#7374) bacus

bacus
(senior tag)

Nemrég vettem észre, hogy a bal hangszóróm teljesen néma. A gép 6 éves, legalább 50%-ban fülhallgatót használok, ezért nem is tudom megmondani, hogy mióta lehet rossz.

Elképzelhető, hogy csak valami kábel szétcsúszott, kontaktos? Az alaplapi csatit már lehúztam, visszadugtam, ez nem segített. Ennél jobban nem igen szeretném szétszedni a gépet, 0-24 -ben megy.

Tud valaki ajánlani olyan embert aki megnézné ezt neked, de megvárhatóan? Azaz nem kell otthagynom a gépem.

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.me/engiman/15

(#7375) SteadyMan válasza bacus (#7374) üzenetére

SteadyMan
(tag)

Az is lehet, hogy a fülhallgató jack aljzatnál kontakhibás a hangszóró leválasztás. Azt még nézd meg, ha hozzáférsz.

(#7376) bacus válasza SteadyMan (#7375) üzenetére

bacus
(senior tag)

Köszi az ötletet, ha darabokra szedés nélkül hozzáférek akkor megnézem. Gondolom azt sem egyszerű cserélni.. :(

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.me/engiman/15

(#7377) SteadyMan válasza bacus (#7376) üzenetére

SteadyMan
(tag)

Már nem emlékszem, hogy zárt, vagy nyitott típusú a jack aljzat, de ha nyitott. lehet annyi elég, hogy letisztítod a kontaktokat, amelyek leválasztják a hangszórókat. Zártnál lehet még az is segít, ha jó erősen belefújsz az aljzatba, néha bevisz kis szöszöket a jack dugó és kihúzás után nem tud visszazárni a kontaktus rendesen.
De persze az is lehet hogy nem itt van a baj, csak egy ötlet volt.

(#7378) bacus válasza SteadyMan (#7377) üzenetére

bacus
(senior tag)

Itt is van vmi probléma, mert ha a bedugott jackat mozgatom, akkor is előjön kis kontakt hiba. :(
Persze lehet a füles dugójával is gond, majd kipróbálom másik fülessel is.

A belefújást próbálom ki előszőr, ahhoz nem kell szétszedni. :)

(#7379) SteadyMan válasza bacus (#7378) üzenetére

SteadyMan
(tag)

Amit írsz, az sajnos előjön ezeknél a jack aljzatoknál, néha a NYÁK panelon elenged az aljzat forrasztása és tipikusan ilyen "mozgatós" kontakthiba lép fel. Ezt a befújás nem fogja megoldani, az néha csak arra jó, hogy ha szöszmösz ment az aljzatba és pont amiatt nem érintkezik valamelyik kontaktus, akkor talán kijön a levegő hatására. Csak szét kellene szedni és nagyítóval megnézni, hogy ha mozgatod az aljzatot, nem látszik e a forrasztásokon repedés, leválás.

(#7380) bacus válasza SteadyMan (#7379) üzenetére

bacus
(senior tag)

Ezt a szétszedést nem igen szeretném magam megoldani, egy újra zsírozás/takarítás se ártana, de a notit nem tudom nélkülözni :(, és van egy olyan kényszer képzetem, ha én szedem szét, akkor utána több bajom lesz vele. (biztos sikerül letörnöm valami rögzítő pöcköt a tapasztalatlan szétszedéssel) Már új korában is "recsegős" volt a billentyűzet, vigyáztam rá nagyon, ezért most pont ugyan olyan, mint új korában. :)

Tudtok ajánlani valakit aki már sokat szétszedett ebből a típusból és megvárható a művelet?

(#7381) SteadyMan válasza bacus (#7380) üzenetére

SteadyMan
(tag)

Nem tudom, hogy ki fog itt valami megbízható szakit javasolni, mert nem nagyon él ez a topic. :(
Amúgy meg egy gép szétszedés úgy, hogy átnézni mindent, megkeresni a hangszórós problémát, procit újrazsírozni, kitakarítani a port, azért van pár óra. Szervizek, meg be sem vállalják azonnalra. Mindenesetre mentsd az adataidat a gépről , mielőtt így szétkapják.
Esetleg az Azonnali kérdések órája topic-ban kérdezz rá, hátha ott ajánlanak laptop szerelőt.

(#7382) modflow

modflow
(őstag)

Az Y580-am kártyaolvasója, ami kb. összesen ha ment 3 órát, sokat mondok, tegnap csak kelezte hanggal és egy pillanatra megjelent a meghajtó, aztán meg el os tűnt végleg. Pedig a kártya jó! Többel is néztem.

Mi baja lehet az olvasónak? Lehet törölni külön a dtovetét és újrarakni? Vagy Windows kezeli?

Mit lehetne kezdeni vele? Csak az auto navi kártyáját szeretném frissíteni.

(#7383) modflow

modflow
(őstag)

Az Y580-am alaplapi töltésvezérlője anno tönkre ment a gyári akksi karbantartó miatt. Javítva lett.

Ennek van köze ahhoz, hogy most már vagy 8 óra, míg feltölt az akksi?

Nektek mennyi idő alatt tölt fel 0-ról 100-ra?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.