Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) astroblackk


astroblackk
csendes tag

na szóval msi afterburnerrel mértem a GPU hőmérséklete 90+ C˙

és most mérés közben észrevettem hogy hogy a procim csak 2.5 GHz-en dolgozik akármit csinálok , esetleg nemtudod hogyan lehet felhúzni 3.1 GHz-re , mert elvileg van valami turbo-ja. De bios-ban nem találok ilyesmit hogy turbo mode enabled/disabled , szóval ez lenne a következő kérdésem

(#6402) Impressa válasza astroblackk (#6401) üzenetére


Impressa
őstag

HWiNFO 64-el is nézd meg légy szíves, ott is jelzi a magok frekvenciáját (turbót is) + játék alatt loggolni tudod a hőmérsékletek alakulását. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6403) astroblackk válasza Impressa (#6402) üzenetére


astroblackk
csendes tag

már nézem is :)

(#6404) Dealer95 válasza astroblackk (#6401) üzenetére


Dealer95
őstag

Sok az a 90+

(#6405) Impressa válasza astroblackk (#6403) üzenetére


Impressa
őstag

A másik topikban is írtam neked, de akkor írd meg itt légy szíves, hogy a PCH Diode hőmérséklete milyen magas, kíváncsi lennék rá. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6406) astroblackk válasza Impressa (#6405) üzenetére


astroblackk
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/140215/sadasdasd_www.kepfeltoltes.hu_.png

a pchdiode hőmérséklete 71.9 C˙ volt. a cpu meg a képen.

(#6407) astroblackk válasza Impressa (#6405) üzenetére


astroblackk
csendes tag

oszlopokat gondolom vágod hogy , Jelenlegi , Minimum , Maximum. (a képen)

(#6408) Dealer95 válasza astroblackk (#6407) üzenetére


Dealer95
őstag

Szóval GPU 90+, proci meg pont 90 fok.
Ez nagyon sok, nekem 70 körül van mindkettő max.

Pasztázni kell.
Döntsd el hogy otthon csinálod vagy elviszed valahova/ esetleg garis problémaként elküldöd megcsináltatni (de az nem 2 nap lesz.)

Impressa: Nekem semmivel sem lehetett ilyen magas értékre feltornászni.
És mivel [5, így a 90 nagyon sok, i7 esetében még megérteném a magasabb TDP miatt...

[ Szerkesztve ]

(#6409) Impressa válasza astroblackk (#6407) üzenetére


Impressa
őstag

Persze, vágom. :D alapjáraton, netezés közben mekkora a hőmérsékleted? Játék után milyen gyorsan áll vissza a „normál” hőfokra? Játéktól is függ egyébként, hogy melyik mennyire hajtja ki (terheli le) a VGA-t, és a CPU-t. Ha minden játéknál eléri a 90°C hőmérsékletet, akkor amit Dealer95 is írt, ráfér egy újrapasztázás.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6410) astroblackk válasza Impressa (#6409) üzenetére


astroblackk
csendes tag

alapjáraton minden 60 fok körül van.

Eddig cs:go és battlefield 4-et próbáltam csak , nemrég került hozzám a laptop , de ezektől bemelegedett. Játék utána kb 5 perc alatt visszaáll normál hőfokra. De pl az előbb teszt közben is már beakadt a kép meg a hang fél másodpercre mikor elérte a 90 körüli hőfokot.

(#6411) Dealer95 válasza astroblackk (#6410) üzenetére


Dealer95
őstag

Alapjáraton 60 fok az nagyon sok, majdnem a kétszerese annak, aminek lennie kéne.

Kalozhun: nekem 40 körül van. De a 60 még az 50-hez mérten is sok.

[ Szerkesztve ]

(#6412) astroblackk válasza Dealer95 (#6411) üzenetére


astroblackk
csendes tag

szóval akkor elvileg ha újrapasztázom / pasztáztatom akkor megoldódik a probléma ?

(#6413) kalozhun100 válasza Dealer95 (#6411) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nekem alapjáraton 50-55 fok szokott lenni.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6414) astroblackk válasza kalozhun100 (#6413) üzenetére


astroblackk
csendes tag

végülis attól függ mit nevezünk alapjáratnak , az enyém youtube , facebook közben 60 fok , ha csak simán áll és csak a tálca van előttem akkor 50-52 fok az enyém is.

(#6415) Impressa válasza astroblackk (#6414) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam alapjáraton 40-45°C között mozog, ha netezek, akkor 45-55 között változik (nekem i7-el szerelt a vasam). Az i5 és i7 hűtése ugyan az. Nekem mindig van alatta pad, igaz passzív módban használva. Az is sokat számít, hogy netezés közben iGPU vagy dGPU van használatban. A PCH meg nem rossz, ha ezt játék alatt éri el.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6416) astroblackk válasza Impressa (#6415) üzenetére


astroblackk
csendes tag

szóval akkor egy pasztázás megoldja a problémámat? vagy rosszabb esetben pasztázás + hűtőpad ?

(#6417) satz18 válasza astroblackk (#6416) üzenetére


satz18
őstag

Sztem gariztassad. Hozzák viszik, összesen kb 10 nap. Felhívod őket, hogy rossz a hűtésed, túlmelegszik, és ettől leromlik a teljesítmény, és ők szépen felújítják neked tök ingyen. Amúgy nekem is volt ilyen amit írtál, és amikor tönkrement a HDD-m, akkor visszaküldtem, úgy hogy erről nem is szóltam, elvileg csak HDD-t cserélnek, és a hűtőjét is felújították, azóta nincs nekem se thermal throttling.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6418) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Apropó gariztatás, már nem Lengyelekhez küldik a gépet, hanem itthon szervizeli a Telemax :) Milyen notebookot vegyek topikban írták.

(#6419) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Egy elég komoly problémával ütköztem szembe. Autocad inventor (2011) a program neve. Teljesen hivatalos szóval semmi kalózverzió vagy ilyen. (Sulinak keresztül kapjuk meg 3 évre.) S a probléma az lenne feltelepítem elindítom és amikor rá megyek újat szeretnék rajzolni akkor fogja magát és kilép. Én videokártya problémára gondolok. De telepítettem már úgy is hogy fixen a gtx megy meg úgy is hogy nem. (Telepítés közben). De sehogy se jó. Kicsit bosszantó hogy egy ilyen gépen nem megy el! Koliba haveromnak is lenovo Z470 és azon se megy. Esetleg valakinek valami ötlet?

(#6420) Dealer95 válasza feco93 (#6419) üzenetére


Dealer95
őstag

Op. rendszer?
Kompatibilitási módban indítani esetleg?
Rendszergazdaként futtatni?

(#6421) Feenyx válasza feco93 (#6419) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Van egy olyan érzésem, hogy az oprendszerrel akad össze. Nekem 8.1-en csak a 2014 megy el de az is csak azután hogy telepítettem egy sp1-es csomagot az Autodesk oldalról. Milyen oprendszered van?

(#6422) feco93 válasza Feenyx (#6421) üzenetére


feco93
tag

Windows 7 Rendszergazdaként fut.
De most egy újratelítés után úgy tűnik megjavult per pillanat úgy tűnik működik. Köszönöm a segítséget. A megoldás nem tudom mi volt a problémára :)

(#6423) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! lenovo y570 laptopom van és rossz benne a GT555M videókártya. és az lenne a kérdésem,hogy lehet-e ilyen vga-t kapni,rendelni és mennyiért?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6424) Dealer95 válasza Casanova* (#6423) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Nem ezt keresed?
[link]
Ahogy látom az alaplapon van rajta.

(#6425) Casanova* válasza Dealer95 (#6424) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! csak a vga kellene. ez alaplap,amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6426) Impressa válasza Casanova* (#6423) üzenetére


Impressa
őstag

Szerintem konzultáj egy szervizes kollégával, hogy mit tud ajánlani neked, nem biztos, hogy alaplapot kell cserélni a gépeden. Lehet egy reball segíteni fog. BGA tokozású, de cserélhető a GPU.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6427) Casanova* válasza Impressa (#6426) üzenetére


Casanova*
veterán

hát az lesz akkor. :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6428) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Új nvidia drivert adtak ki.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#6429) modflow


modflow
veterán

A BIOS-ba alig tudtam belépni, mert olyan gyorsan boot-ot, hogy nem láttam mit kell nyomni. Aztán F2-vel beléptem, de ebben nem is lehet semmit állítani. Ez most komoly?

A HWinfo szerint pl. a RAM-ok 800 Mhz-n mennek. Egy DDR3-nál ez nem kevés pl.?

(#6430) Svidii


Svidii
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé a fórumot, de nem találtam választ a kérdésemre.
Windows 8.1-el hogy álltok?
Nekem gyárilag win7 home-mal jött a masinám, jelenleg win7 pro-t használok és gondolkodom a frissítésen, ugyanis korábban potom pénzért vettem jogtiszta 8-at, azt meg ingyenesen lehet 8.1-re frissíteni (ha jól tudom).

Az kezdett aggasztani, hogy a lenovo honlapján az alábbi áll:
Y580 (Non SSD+HDD support upgrade)

Nekem ugyanis gyári 750GB-os merevlemezem + külön vásárolt 256GB-os mSata SSD-m van. Lenovo fórumokon olvastam, hogy működik a dolog, de bekapcsolás után sokáig 100% a lemezkihasználtság, megoldás persze nem volt.

Ti mit gondoltok, esetleg van, aki így használja már?

i7-3610QM, 12GB 1600Mhz, GTX 660M, 750GB HDD+256GB SSD

(#6431) Svidii válasza modflow (#6429) üzenetére


Svidii
csendes tag

Ez teljesen normális, hiszen DDR modulokról van szó - Double Data Rate.
Röviden: duplázd meg a DDR értéknél található frekvenciát, az így kapott eredmény a valós. Tahát nálad 1600Mhz-en megy, ami tökéletes, ilyennek kell lennie.

Hosszabban: alapesetben minden órajel felfutó élén tud műveletet végezni a memória, a DDR technológiával viszont lefutó élen IS történik adatátvitel, ennek következtében kell duplázni a az értéket, így kapunk effektív, valós adatot.

(#6432) rollaz válasza Svidii (#6430) üzenetére


rollaz
tag

Nem a legjobb döntés a 8.1. Teljesen váratlan időpontokban csuklik össze "DPC WATCHDOG VIOLATION" hibával a rendszer, általában az nvidia drivernek köszönhetően. Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6433) nbware válasza Svidii (#6430) üzenetére


nbware
senior tag

Én 8.1et használok, igaz csak ssd van benne és nincs vele semmi bajom, tökéletesen megy minden, ahogy kell!
Minden jól fut, még a játékok is, sőőőt meg merem kockáztatni, hogy jobban futnak mint win7 alatt.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6434) modflow válasza Svidii (#6430) üzenetére


modflow
veterán

Én 1 éve vettem FreeDOS-al és ráraktam rögtön az általam is potom által vásárolt 8.1-et, mert pont akkor volt ez, hogy 9000 Ft-ért lehetett megvenni dolog.

Szóval tökéletesen megy, semmi hiba, semmi probléma, gyors mint a villám.
Nekem is 1 TB HDD-m van és 64 GB-os mSATA -ról pörög a Windows 8.1
Tökéletes.

(#6435) modflow válasza Svidii (#6431) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#6436) baro32


baro32
aktív tag

szevasztok
Nagy problémával álok elő.
A mai nap letöltöttem 1 hivatalos vga frissítést az intel oldalárol és mikor ujra indultam nem volt kép a boot-után a laptopon de gondolkodtam összekötöttem a tv-mel hdmi-n ott lett kép visszaraktam az előző vga drivert ujraindítottam és má a bios-t sem látom de beindul az oprendszer bert utánna bedugok 1 pendrivot és jelzi a csatlakoztatást meg mikor kihuzom a leállítást is
Tehát mostmár meg sem nyikkan a laptop beépített kijelzője és a hdmi-n sem jön ki jel több tévével is le lett probálva.
Ebben kérném a szakik segítségét nagyon fontos lenne előre is köszönöm

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6437) nbware válasza baro32 (#6436) üzenetére


nbware
senior tag

hát ez nem tűnik valami jónak, próbáld meg, hogy szedd ki az akksit, húzd ki a 220at, majd tartsd nyomva a bekapcsológombot 10-15 másodpercig. Ha ez megvan, akkor utána köss vissza mindent és nézd meg bekapcsol-e? Ha ezután sem, akkor sajna szerviz lehet a vége.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#6438) Tommyboy200 válasza nbware (#6437) üzenetére


Tommyboy200
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy y570 gépen az érintő gombok közül a kamera jelzésű, jobbról a második az mire való és hogy tudom aktiválni? Mert nekem amióta megvettem az nem csinál semmit hiába nyomkodom.

Üdv: Tamás

(#6439) A megváltó válasza Tommyboy200 (#6438) üzenetére


A megváltó
tag

Szia!

Hát nekem y580 van , de szerintem azon is ugyan azt csinálja.3 db hangséma közül választ , ha fent van a programja.Film ;zene;játék.Persze most nekem se működik:)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#6440) Tommyboy200 válasza A megváltó (#6439) üzenetére


Tommyboy200
csendes tag

Köszönöm a választ. És nem tudod hogy milyen progit vagy drivert kell feltelepiteni ahhoz hogy működjön?

(#6441) A megváltó válasza Tommyboy200 (#6440) üzenetére


A megváltó
tag

Az enyémhez ezt

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#6442) Tommyboy200 válasza A megváltó (#6441) üzenetére


Tommyboy200
csendes tag

Koszonom. Hazamegyek majd kiprobalom.

(#6443) rollaz


rollaz
tag

Szervizzel kapcsolatos tapasztalatot kérnék. Laptopszalonban újrapasztáztattam a gépet, de most úgy tűnik kezd lehasalni a GPU memóriája, ami állandósult kékhalálban mutatkozik meg, így kénytelen vagyok szervizbe küldeni és nem szeretném, ha a pasztázás miatt visszadobnák. Tudom, elvileg nem csinálnak belőle ügyet, de biztosra szeretnék menni.

Köszönöm!

(#6444) baro32 válasza rollaz (#6443) üzenetére


baro32
aktív tag

Helló

Én már 6-án küldtem email-t az új szerviznek de még le sem szartak egy kicsit pipa vagyok most már.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6445) satz18 válasza rollaz (#6443) üzenetére


satz18
őstag

Az újrapasztáztatás mibe fáj ott?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6446) rollaz válasza satz18 (#6445) üzenetére


rollaz
tag

5 eFt volt, amit jutányosnak gondolok.

@baro: az nagyon nem jó, megpróbálok velük telefonon egyeztetni, hátha úgy más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#6447) Casanova* válasza baro32 (#6444) üzenetére


Casanova*
veterán

lenovo szervíz egy kalap szar -.- mikor garanciás volt a y570 laptopom és túl melegedett benne a gpu,cpu. (90 fokok)... felhívtam a szervízt és mondtam nekik,hogy túl melegszik a gépem,újra kellene pasztázni. annyit mondtak,hogy nem baj,ha túl melegszik. majd,ha csak fekete kép lesz,nem indul el a gép,akkor küldjem. na de fps laggom van,annyira melegszik... nem érdekelte őket. így hát szétszedtem,újrapasztáztam. de hálistennek megszabadultam ettől a szaros géptől. y570 nem gamer laptop :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6448) satz18 válasza rollaz (#6446) üzenetére


satz18
őstag

Köszi, lassan lehet én is benevezek egy ilyenre. Ennyi pénzért inkább nem szedem szét saját kezűleg.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6449) baro32 válasza rollaz (#6446) üzenetére


baro32
aktív tag

Na most jött 1 automata válasz:

Amennyiben már megküldte nekünk a saját és készülékének adatait (melyek alább olvashatók), szíves türelmét kérnénk, amíg kollegáink felkeresik Önt a készülék elszállításával kapcsolatban. Beérkezett készülékek javítási állapotáról az info@tmx.hu címen tudunk tájékoztatást adni.

Lenovo készülékek garanciális javítása esetén a szervizelés és a térítésmentes* futárszolgálat igénylése az alábbiak szerint történik:

A futár kiküldéséhez szükséges adatokat kérjük, küldje el a (mailto:lenovo@tmx.hu) lenovo@tmx.hu címünkre:

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6450) baro32


baro32
aktív tag

Én most már csalódtam a lenovó-ban ha tudtam volna annak idején mást választottam volna pedig nagyon megvoltam elégedve az y580-nal.
Megsúgom szemezgetek az Asus G750jz-vel talán ez lessz a következő gépem ha rövid időn belül nem javul a helyzet már pont 1hete gép nélkül vagyok jelentkeznek is az elvonási tünetek (játék terén).
Most is öcsém régi Acer 5720Z-jét nyüstölöm már 7-éves és semmi de semmi baja nem volt remélem nem is lessz.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.