Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Iomega


Iomega
őstag

Lenovo IdeaPad Y580

Specifikáció:

Quad Core / Dual core Intel next gen Ivy Bridge Processor
2GB dedikált Nvidia GeForce GTX 660M GPU
4GB RAM up to 8GB DDR3 RAM
Optional SSD or up to 1TB HD
15,6" (1920 x 1080) Full HD kijelző
1MP webkamera mikrofonnal
DVD/Blu-Ray optikai meghajtó
JBL Sztereó hangszórók
Wi-Fi/WiDi/Bluetooth, Gigabit LAN
HDMI, 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0
5 óra akku üzemidő
Méretek: 15.16 x 10.04 x 1.41
Súly: 2.7 Kg

[ Módosította: philoxenia ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2) ryz válasza Iomega (#1) üzenetére


ryz
csendes tag

Én már nagyon várom ezt a gépet! Lehet tudni valami közelebbit a megjelenésről, illetve arról, hogy mikor is lehet majd valójában elérhető?

(#3) Iomega válasza ryz (#2) üzenetére


Iomega
őstag

A megjelenést júniusra ígérték, de már ez sem biztos. Sajnos marad a további bizonytalanság ez ügyben.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#4) pistike666


pistike666
csendes tag

Ha esetleg még nem láttátok:

Y580

Y580 (2)

Y580 (3)

Június 15-re írják, ez nem tudom, hogy mennyire vehető biztosra... Azért már biztatóbb, mint az eddigi nagy semmi. :D

(#5) Iomega válasza pistike666 (#4) üzenetére


Iomega
őstag

:R

Érdekes ez az összeállítás. Az i7-tel szerelt változatban 4GB ram van, míg az i5-össel szereltben meg 6GB ram.
Azt hittem lesz ez az összeállítás is, hogy i7 Ivy bridge, 8gb ram, 1TB hdd.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6) pistike666 válasza Iomega (#5) üzenetére


pistike666
csendes tag

Igen ezen én is gondolkoztam, hogy érdekes... Lehet, hogy elírás, vagy még változik, vagy nem értem, hogy mi benne a logika. Nem érzed, hogy a legtöbbet kaptad, mert hiába választod a legdrágábbat a vinyó nem a legjobb. Nem mintha, a 750 GB kevés volna, de akkor is. :DD
A RAM még csak megoldható 8 GB-ra...

[ Szerkesztve ]

(#7) Iomega válasza pistike666 (#6) üzenetére


Iomega
őstag

Meg 4 gb ram, a másik kettőben 6, és 1 tb hdd. Teljesen logikátlannak ez az összeállítás.
Reméljük, hogy csak elírás. :D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#8) pistike666 válasza Iomega (#7) üzenetére


pistike666
csendes tag

Majd biztos válaszol, aki tud bennfentes infókat.

(#9) Iomega válasza pistike666 (#8) üzenetére


Iomega
őstag

Reméljük.

Szerintem júniusra megérkezik a gépezet.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10) pistike666 válasza Iomega (#9) üzenetére


pistike666
csendes tag

Remélem, hogy hozza a teljesítményt, amit annyira beharangoztak. :)
Jó kis gépnek tűnik. Ha tényleg ezeken az árakon lesz, akkor az Y570-hez képest nem is lett sokkal drágább. Mondjuk azért nem fogok egyből rohanni és megvenni, kíváncsi vagyok tesztekre, véleményekre.

(#11) Iomega válasza pistike666 (#10) üzenetére


Iomega
őstag

Hasonlóképpen. Én is várok, hogy majd az ára mérséklődjön egy cseppet, na meg a tesztek mit mutatnak. Mondjuk a számok magukért beszélnek. A GTX 660M , az nagyon komoly. :Y

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#12) pistike666 válasza Iomega (#11) üzenetére


pistike666
csendes tag

Hát én ebben a mérséklődésben nem igazán hiszek, főleg a mostani helyzetek miatt, ami megy Európában, szerintem inkább drágulni fog, vagy esetleg év vége fele pár ezerrel leszállítják... De majd akkor meg beharangozzák az Y590-et :DD és akkor meg amiatt lesz a halogatás, de persze az csak fél év múlva jelenik meg, vagy később... XDDD

(#13) Iomega válasza pistike666 (#12) üzenetére


Iomega
őstag

Sokszor belekerülök ebbe a körbe, mindig halogatok, aztán kijön az újabb modell, akkor meg várok arra, és végül több év telik el, mire megveszem azt amit szeretnék. :D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#14) pistike666 válasza Iomega (#13) üzenetére


pistike666
csendes tag

Ismerős... de olyan gyorsan szórják ki a cuccokat, hogy igyekszik az ember mindig a legjobbat megvenni és várni a hibák tökéletesítésére, amik lehet h javítva lesznek, de mindig van valami új... Telóval is így vagyok, meg az Y570-et is majdnem megvettem, de olvasgattam, meg volt pár youtube vidi, ami kicsit elvette a kedvem, vártam-vártam, aztán meg lassan itt az Y580 és ezért nem jutottam el a vásárlásig... De szerintem most már erre majd beruházok. :)

(#15) Iomega válasza pistike666 (#14) üzenetére


Iomega
őstag

Szeptember körül azért már olcsóbban meg lehet venni. Ha 10-15 ezerrel olcsóbb , már az is valami, mert annyira nem sürgős, hogy rögtön a megjelenés után rohanjon az ember megvenni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#16) q2w3


q2w3
senior tag

A Lenovo amerikai honlapjára is kikerült az Y580. [link]

Már közeledik a megjelenés :))

[ Szerkesztve ]

(#17) Iomega válasza q2w3 (#16) üzenetére


Iomega
őstag

Ez jó hír, szerintem júniusban tényleg a az üzletek polcaira kerülhet. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#18) Ehnaton88 válasza Iomega (#11) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

A GTX660m-et volt szerencsém kipróbálni egy asus g55 ben (hamarosan érkezik az enyém ;] ) a BF3 alatt minden ultrán fullHD felbontásban szépen futott, a legnagyobb tűzharcban sem lassult be(szűrőt nem használtam 15,4" fulHD ban én nem látom értelmét).
A 3610qm pedig végig 3GHz felett ketyegett turbo boost-al, (22nm jót tett a procinak, az alacsonyabb fogyasztás u.a a TDP kerettel, mi kell még a turbónak :P )
Jó párosítás ez a VGA-processzor :))

(#19) Iomega válasza Ehnaton88 (#18) üzenetére


Iomega
őstag

A burkolatot nézem, nem látom azt a minőséget, amit a Lenovo nyújt, így még mindig jobb választás lehet a Lenovo Y580-as, mert az minőségibb, valószínűleg az ára is magasabb lesz. :) Viszont az Asus esetlegesen alacsonyabb indulóára kedvezően fog hatni, viszont, ha közel olyan lesz a vételára, mint a LY580-nak, akkor egyértelmű, hogy a Lenovo felé fognak konvergálni a vásárlók.

Mindenesetre köszi, hogy megosztottad ezt az infót!

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#20) Iomega válasza Iomega (#19) üzenetére


Iomega
őstag

Megnéztem, és magasabb lesz szerintem az ára a Lenovohoz képest, sajnos lehet, hogy nem is kevéssel, így szinte biztos, hogy a Lenovo lesz a megfelelő választás.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#21) Ehnaton88 válasza Iomega (#20) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

430-ért vettem, de nekem a ROG dizájn jobban bejön, szerintem ez egyéni, hogy kinek mi jön be :), az alábbi okok miatt vettem Asus-t minden port USB3-as, 128gb SSD, ROG ;] , a hűtése nagyon profi 2-3 BF3 után is teljesen hűvös maradtak azok a részek, amelyeket a kezemmel érintek. (ez a gumis borítás, nagyon kellemes tapintású)
Ezt úgy írom, hogy az árát nem nézem, mert abban a Lenovo tényleg verhetetlen :))
A y580-ban is 1600Mhz memóriák vannak? Egy barátom ezzel a géppel szemezget a kedvező ár-teljesítmény mutató végett, majd megnyomkodom ;]

(#22) pistike666 válasza Ehnaton88 (#18) üzenetére


pistike666
csendes tag

A 3610QM esetében ez milyen hőmérsékletet jelentett?

(#23) Ehnaton88 válasza pistike666 (#22) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

A Proci hűtőpad nélkül 69-73C terhelve, azt nem tudom, hogy hol helyezték el a CPU-t a gépben, de egyedül a monitor háta mögötti kilógó részben, ahol a hűtőbordák találhatók, csak ott volt érezhető, hogy meleg (gondolom hő csövezve vezetik a meleget oda). Gép alját "tapogattam" ;] de nem volt több kb 25-28C-nál
A GPU 62-67C között mozgott.

(#24) pistike666 válasza Ehnaton88 (#23) üzenetére


pistike666
csendes tag

Majd kíváncsi leszek, hogy az Y580-nál milyen értékeket lehet mérni. Már az Y570-nél is mondták, hogy játékra nem érdemes i7-t venni... Kíváncsi vagyok, hogy az Ivy Bridge technológia mennyivel termel kevesebb hőt.

(#25) q2w3


q2w3
senior tag

Számomra is nagyjából eldőlt hogy Y580-at vegyek ha megjelenik, egyedül azt nem tudom, hogy i5 vagy i7-es procival. Mivel hordoznám is ezért lehet az i5 lenne praktikusabb, mert kevesebbet eszik, de nem tudom mennyire jön ki a különbség a 2 között. A melegedésről nem is beszélve. Amúgy a laptopszalon honlapján 1333mhz-et írnak a memóriára, de ahogy nézem a hivatalos oldal szerint csak 1600-as memóriával fog érkezni, szóval valamelyik elírás.

(#26) Iomega válasza Ehnaton88 (#21) üzenetére


Iomega
őstag

Gratulálok hozzá!
Egyébként hol sikerült beszerezned?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#27) Ehnaton88 válasza Iomega (#26) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Nem tudom, hogy ide írhatom az üzlet nevét, inkább elküldöm privátban.

[ Szerkesztve ]

(#28) Iomega válasza Ehnaton88 (#27) üzenetére


Iomega
őstag

Azt nyugodtan írhatod, hogy hol vetted, mennyiért. :K

Itt van az LY580-asról kis információ.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Az áráról lehet tudni valamit? Ha tippelnem kellene 200k fölé lőném :) :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) Iomega válasza Fecogame (#29) üzenetére


Iomega
őstag

300 körül lesz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#31) Fecogame válasza Iomega (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Akkor számomra nem alternatíva... :B

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Iomega válasza Fecogame (#31) üzenetére


Iomega
őstag

A GTX 660-as kártyával szerelt gépek nem lesznek olcsóbbak most az elején.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#33) Torrente08 válasza Fecogame (#29) üzenetére


Torrente08
csendes tag

Y580 úgy látom 300 lett... Viszont találtam Z580-at, amiben GT630-as van, de már az új i5-3210-es procival 200-ért:)

[ Szerkesztve ]

(#34) Iomega válasza Torrente08 (#33) üzenetére


Iomega
őstag

Az a baj a GT630-al, hogy gyengébb mint a GT555-ös. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35) Torrente08 válasza Iomega (#34) üzenetére


Torrente08
csendes tag

GT630 ha jól tudom a GT540 átnevezése, azért nem olyan rossz az.. Persze a GTX 660 biztos sokkal erősebb, de az ára is másfélszerese..

(#36) Iomega válasza Torrente08 (#35) üzenetére


Iomega
őstag

A GT630 sajnos a közelében sincs teljesítményben a GTX660-hoz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#37) q2w3 válasza Torrente08 (#35) üzenetére


q2w3
senior tag

Én akkor már valami GT650 körül nézelődnék, legutolsó esetben GT640. Azok már valamennyire jó grafikus teljesítményre képesek.

(#38) Iomega válasza q2w3 (#37) üzenetére


Iomega
őstag

Egyetértek veled, mert a GT630-as az nagyon gyenge játékhoz, a 640,650-es az már egész jó.

Érdekes az, hogy a Lenovo saját weboldalán az Z580-ast GT640-essel írja, legalábbis pár nappal ezelőtt még úgy láttam.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#39) Iomega válasza Torrente08 (#33) üzenetére


Iomega
őstag

Csak azt nem értem, hogy itt miért GT640-essel reklámozza?
Valószínűleg, Amerikában kérhető erősebb hardverrel is. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#40) Tod


Tod
csendes tag

Sziasztok.

Nem rég adtam el az előző laptopomat (acer 3820 Tg).
Már pár hete várok vmi jó Ivy Bridge + Kepler vga-s kis gamer laptopra.
Diablo III full garfon alap lenne.

De ha jól látom nem nagyon kell tovább keresnem az a gép nekem tökéletes lenne.

Van egy pár kérdésem rlem valaki tud segíteni.

Jól olvastam h a gépben van billentyűzet világítás?
Lesz belőle 14 és 15 colos változat is? 14 is június közepéig jön ki?
Gyárilag a Lenovo -ra 2 év gari van?

Jól látom h az egyik legerősebb változat
(Intel Core i7 3610QM / 4GB / 750GB / NVIDIA Geforce GTX 660M / 15'6 Full Hd)

Olyan 300 körül lesz?

Tud valaki privibe v ide küldeni pár boltot ahol várható ilyen gép.
Főleg hol lehet a legkedvezőbb ára?

Előre is thx.

[ Szerkesztve ]

(#41) Iomega válasza Tod (#40) üzenetére


Iomega
őstag

"Jól olvastam h a gépben van billentyűzet világítás?"

-Igen.

"június közepéig jön ki?"

-Reméljük.

"Gyárilag a Lenovo -ra 2 év gari van?"

-Ezt én sem tudom pontosan.

"Jól látom h az egyik legerősebb változat
(Intel Core i7 3610QM / 4GB / 750GB / NVIDIA Geforce GTX 660M / 15'6 Full Hd)"

-Szerintem, ez nem pontos info még, reméljük, hogy lesz komolyabba hardveres összeállításban is.
Számomra ez lenne a tökéletes: i7, 1TB hdd, 8GB ram, GTX 660

"Olyan 300 körül lesz?"

-Nagy valószínűséggel, de GTX 660-as kártyával lesz olcsóbb összeállítás is az Y580-as.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#42) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
Igazából az Y580-ról nincsenek még tapasztalatok, (mivel még nem jelent ugye meg, senki nem tesztelte komolyabban.)
Jelenleg nagyon erősen azon gondolkodom, hogy ez legyen vagy az ASUS G55vw. (430K HUF)
Abban kellene segítség hogy melyiket válasszam.
Sajnos a pénz erősen befolyásol, ez mindenképpen az Y580 (300K HUF) felé billenti a mérleg nyelvét viszont:
Asus G55 van benne 128GB SSD amit ugyan mSATA-val (120GB SSD kb 50K HUF) bele lehet pakolni az Y580 ba is de vajon garivesztéssel jár e?
+4 GB RAM az kb 7K HUF
illyetve a winyó sebesség 5600 vs 7200...

Körülbelül ezzel a 3 upgrade-el a a különbség már csak olyan 60-70K még mindig az Y580 javára.

AZ ASUSban nincs míg az Y580 ban van OPTIMUS.
Mennyit dob ez az akkuidőn? Örülnék ha kb 3 órát tudnék filmet nézni akksiról.

a 3D megjelenítés nem érdekel.
Szervizelésről mik a tapasztalatok? Asus vs Lenovo? ( A Lenovonak asszem csak Lengyelországban van szervize és oda küldik ki futárral így az átfutási idő min 3 hét ha jól tudom) az ASUS-ról semmit nem tudok.

Szóval melyik legyen? Mert legkésőbb Júliusban meg kell vegyem a laptopomat.

[ Szerkesztve ]

(#43) Tod


Tod
csendes tag

Tud valaki segíteni h Lenovo laptopokat konkrétan ugye ezt a Lenovo Y580 melyik nagykerekben érdemes majd keresni?
Vagy nem nagyon érdemes nagykerekkel foglalkozni? Nem olcsóbb?
Kiskerbe melyikek a legjobbak?

(#44) Iomega válasza Tod (#43) üzenetére


Iomega
őstag

Nagykerben csak akkor vásárolhatnád meg, ha viszonteladó lennél, számtech bolttal rendelkeznél, vagy vállalkozói igazolvánnyal, ami feljogosít arra, hogy számítástechnikai eszközöket is vásárolhass nagykereskedelmi áron.

Amennyiben ezen feltételeknek nem felelsz meg, akkor csak a kisker árakkal kalkulálj. ;)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#45) Tod válasza Iomega (#44) üzenetére


Tod
csendes tag

Mindkét feltétel megoldható. Van számtech boltos ismerősöm. Meg vállalkozói is (benne az informatikai tevékenységgel)

Szóval van ötleted? :)

(#46) Iomega válasza Tod (#45) üzenetére


Iomega
őstag

A Laptopszalont nézegesd, állítólag itt a legkedvezőbbek az árak.
Ha az áfát vissza tudnád igényelni, akkor még kedvezőbben is kijöhetnél a vételárral. :)

Azzal a 4 GB rammal, és 1TB hdd-vel nem kellett volna spórolniuk. :U

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#47) Torrente08 válasza Iomega (#46) üzenetére


Torrente08
csendes tag

Én idáig úgy vettem észre mindig a [computerimperium] -nál vannak a legjobb lenovos ajánlatok. Ma kérdeztem, Y580 jövő héten érkezik hozzájuk 4 helyett 8GB RAM-mal fogják adni 300-ért a Full HD i7-est, lesz benne billentyűzetvilágítás és GTX 660 2GB

Én már megrendeltem, ha megjön csinálok róla néhány képet és futtatok egy Battlefield3 tesztet :C

[ Szerkesztve ]

(#48) Bazunga


Bazunga
tag

Hát én is ezzel szemezek, csak i5-ben kellene nekem. Halál felesleges az a i7 nekem benne. Remélem lesz olyan kivitel is valamivel olcsóbban. Első laptopnak megteszi ez asszem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Tod válasza Torrente08 (#47) üzenetére


Tod
csendes tag

Szia. Én is pont ezen a konfiguráción gondolkodom. Computeremporium ők nagyker is amúgy? Mikorra mondták a gépet jövőhéten? Ők rakják bele plusz 4 gb ramot v elírás a 4gb?

(#50) Szaszabond válasza Tod (#49) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Beszéltem velük is telefonon, ők is belerakják a +4gb ramot ha kéred őket, de ezt bármelyik kereskedés meg fogja tenni neked, kb 7K HUF az felára a 4giga ramnak jelenleg. Egyébként nem nagyker hanem kisker. nagyker árlistát nem nagyon fog csak úgy találni a neten..oda már regisztráció kell hogy láthasd.
Mondjuk a hirdetésükben a képen 4GB hirdetik a computerimperiumnál is...nem tudom mi az a 8gb.... (de belerakják ha kell persze..)
A gépek pedig Június közepére érkeznek kb minden üzletbe ahol hirdetik, mert jelenleg egyiknek sincs raktáron :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.