Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) kalozhun100 válasza Classius (#7000) üzenetére


kalozhun100
őstag

Szerintem ez a laptop érdeme:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7002) Classius válasza kalozhun100 (#7001) üzenetére


Classius
aktív tag

Laptop érdeme IS! A GTA IV anno nem futott ilyen simán rajta, pedig ott gyengébb konfig volt megadva hozzá, az egy nagyon elcseszett port volt. Ezzel szemben a GTA V nagyon jól skálázható, és jól optimizált. A Mortal Kombat X bezzeg lejjebb vett teljesítmény mellett is akadozik, stb.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7003) kalozhun100 válasza Classius (#7002) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az IS lemaradt, igaz:-D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7004) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Adott egy Y580-as Lenovo laptop amiben ugye van egy HD4000 integrált és 660M-es dedikált VGA. Legújabb 350.12-es Nvidia drivert feltettem , majd az Nvidia 3D-s beállításainál ( 3D beállítások kezelése/ Globális beállíátok) ott kiválasztom a nagyobb telejsítméyű Nvidia processzort , amivel elvielg ha 3D-s játékot indítok át kéne váltani.
Na már most Counter Strike GO: Source-ban pl egy egyszerű 10 botos játéknál az FPS leugrik 12-re aminél egy 660-nál szerintem nem kellene.

Mit kellene még állítanom?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7005) stigma válasza stigma (#7004) üzenetére


stigma
addikt

Re. Nvidia Experience-t elindítottam, majd a játék optimalizálására mentem, és elvileg megjavult , fullos beállítások mellett is stabil 100 FPS, illetve néha fel fel ugrik 180-ra egy pillanatra.

Egyszer az inteles HD Control panelt el kellett indítanom és máris probléma mentes lett az átváltás.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7006) rdxrdx


rdxrdx
újonc

Sziasztok!
Használ valaki Y580-nal UPC-s wifit?
Két helyről is próbáltam csatlakozni ahol UPC-s internet van és mindkét helyen korlátozott kapcsolatot ír és nincs internet. Máshol mindenütt működik.(kábellel UPC-nél is) Elvileg friss driverek vannak fönt. Tud erre valaki valami megoldást?

(#7007) Classius válasza rdxrdx (#7006) üzenetére


Classius
aktív tag

Szia!
Nálam UPC a szolgáltató (Nem sokáig), és azt osztom meg TP link roueterrel, kifogástalanul megy minden.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7008) Mottie válasza Classius (#7007) üzenetére


Mottie
őstag

Nálam is jól működik UPC-vel, drivert újra lehet rakni, hátha.. Egyébként én még a wifi adapter beállításaival próbálkoznék. Sajnos biztos megoldást nem tudok a problémára.

Be Victorious!

(#7009) dewfah


dewfah
tag

Sziasztok!

Most, hogy upgrade-eltem az itthoni router-t világosodtam meg, hogy nincs 5ghz wifi képessége a laptopnak... valaki megoldotta már kártya cserével? Csak akkor a bios-t is cserélni kell, mert nem lesz rajta az új a whitelist-en...

Gyakorlati tapasztalat van valakinél?

Köszii

(#7010) feco93 válasza dewfah (#7009) üzenetére


feco93
tag

Szia

Ha jól rémlik a fórumba ha vissza keresel találsz megoldást.

Nekem viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a szóközt néha nem érzékeli? Valaki járt már így vele?

(#7011) dewfah válasza str8 (#6944) üzenetére


dewfah
tag

Szia!

Sikerült a wifi kártya csere? Én is pont ezt tervezem!

thx

(#7012) Classius


Classius
aktív tag

Üdv!
Witcher 3 hogy fut az y580-on? Valakinek van róla tapasztalata? Leginkább 1366x768 -as felbontásban érdekelne. :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7013) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !

Win 8.1 nél találkozott olyannal hogy nem lehet be kapcsolni a wifi karit???
Driver fent van hot key driver fent van . fn+f5 re csak repülő módot kapcsol wifit nem. Be állításnál is ki van szürkülve a tálcán .

(#7014) Mottie válasza XenHai (#7013) üzenetére


Mottie
őstag

Well, fn+f5-re nekem is csak repülő módot kapcsol. Viszont tálcáról simán működtethető.

Be Victorious!

(#7015) XenHai válasza Mottie (#7014) üzenetére


XenHai
senior tag

Ki van szürkülve nem tudom állítani.

(#7016) XenHai


XenHai
senior tag

Drivert is újra raktam de nem tudom onra rakni ...

(#7017) nbware válasza XenHai (#7016) üzenetére


nbware
senior tag

nekem van külön állítási lehetőség, de a fn+f5re csak repülő mód van nekem is. eszközkezelőben ott a driver? hálózati kapcsolatoknál ott a wifi kártya?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7018) XenHai


XenHai
senior tag

Igen ez a furcsa az egészben. Csak éppen nem engedi magát onra rakni.Már próbáltam újra rakni tiltani stb...

(#7019) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Adott egy Lenovo Y580-as FHD-s laptop, amivel elégedett vagyok, de terveztem bele venni egy ssd-t. DVD írót nem akarok kivenni, ezért mindenképp ha jól néztem egy msata-s SSD-t bele tudnék tenni.

Kérdés az, ki melyiket ajánlja jobban:
- Micron C400 128GB MSATA
- Samsung pm 841 128 GB MSATA

Első körben ezeket tudom olcsóbban beszerezni, de bármi mást szívese meghallgatok.

Jelen pillanatban néha-néha játszok rajta, átlag felhasználású SSD is elég lenne nekem nem kell a legjobb bele.

Lényegében az is érdekelne az általam említett 2 közül bármelyiket is ajánlott kategória vagy sem.

Segítséget köszönöm, szép estét! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7020) nbware válasza stigma (#7019) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem intel van 240Gb és csak ez semmi más. a régi 1 terrás vinyót kiszedtem és külső hdd házba tettem és usbn keresztül kötöm a gépre, ha kellene róla valami.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7021) Sk8erPeter válasza stigma (#7019) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt az összefoglalóból érdemes választani, és kérdezz rá a topicban, ha nem vagy biztos a dolgodban, követik az aktuális dolgokat:
Milyen SSD-t vegyek?
http://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/friss.html

Sk8erPeter

(#7022) stigma válasza Sk8erPeter (#7021) üzenetére


stigma
addikt

nbware: Jelenleg 128-as elég nekem, és az emléített 2 db SSD közül kellene választani valamelyiket, mert 12k/db áron van.

Sk8erPeter: Pont most szerettem volna a topicba beírni,illetve az első hsz-t megnézni, ott elvielg ajálnják őket ha jól néztem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7023) Sk8erPeter válasza stigma (#7022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"illetve az első hsz-t megnézni, ott elvielg ajálnják őket ha jól néztem."
Rákerestem a PM 841-re, még csak említés szintjén sincs a topicban...

"mert 12k/db áron van"
Azt hol/hogy? :Y

Sk8erPeter

(#7024) nbware válasza stigma (#7022) üzenetére


nbware
senior tag

Intel, vagy Adata. Nekem volt már mind a kettő és nem volt bajom velük. Samsungot semmiképp, azoknál csak rosszat fogtam ki, a másikat annyira nem ismerem.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7025) Sk8erPeter válasza nbware (#7024) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Samsungot semmiképp, azoknál csak rosszat fogtam ki"
Én meg eddig csak jókat fogtam ki, na most kinek van igaza? :DDD

Vannak egyébként kevésbé ajánlott típusok, oda kell figyelni a vásárlói visszaigazolásokra, ezért van például a PH!, meg a vonatkozó topicja, és akkor az ember kisebb eséllyel esik pofára.

Sk8erPeter

(#7026) Classius válasza stigma (#7019) üzenetére


Classius
aktív tag

Szia. Én kb 3 hónapja vettem egy Samsung SSD 840EVO mSATA 120GB márkájút, teljesen jó, nagyon megvagyok vele elégedve. Én csak a rendszert tettem rá (plusz alapvető programokat) mást nem is fogok, bootolási időm kb 5mp :) 2éve van meg a laptop egyébként, ugyanúgy y580-as mint a tiéd, csak nekem HD kiszerelésben nem FHD-ban.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7027) stigma válasza nbware (#7024) üzenetére


stigma
addikt

Meglátom mi legyen, nekem egy Samu 840 EVo van az asztali gépemben, meg vagyok vele elégedve.

2 hetem van dönteni, majd megírom a fejleményeket, ha már a gépben van.

Segítséget köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7028) stigma válasza Classius (#7026) üzenetére


stigma
addikt

Mint ezelőtti hsz-ben írtam asztalimban van egy 840 EVO, tökéletesen teszi a dolgát.

Nekem is FHD-s változat van, ezt a gépet nagyon eltalálták, lassan nekem(bátyámnak) is 2 éve lesz meg, és lekopogom semmi baja nincs még.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7029) Mottie válasza stigma (#7028) üzenetére


Mottie
őstag

Az enyém kopik rendesen (34 hónapos), illetve mostanában kezdett melegedni, de fut rendesen. A 120-as Adata X300-zal együtt, ami szintén megvan már 32 hónapja masszív használattal fűszerezve.

Be Victorious!

(#7030) dewfah


dewfah
tag

taccsra tettem a bios-t :( fekete képernyő fogad. van valaki aki ért a bios recovery-hez?

(#7031) Sk8erPeter válasza dewfah (#7030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg ezt még megpróbálhatnád, hátha:
http://prohardver.hu/tema/re_lenovo_y570_multimedia_mindenkinek/hsz_3232-3234.html

Sk8erPeter

(#7032) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Nincsen valami uefis mod y580hoz? vagy a whitelistes biosról tudtok valamit?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7033) 52utas


52utas
csendes tag

Sziaasztok

Volna egy pór gond .
Nem megy batri
és valhogy ne jóo a grafikus kártya beóalitóas vagy drivre
Valaki tip

(#7034) nbware válasza dewfah (#7030) üzenetére


nbware
senior tag

1x én is elrontottam, de van egy billentyű kombináció, amivel vissza lehet hozni a régi biost, igaz le kell menteni egy pendrivera a jó biost és megcsinálja magától, kb 10 perc alatt.
Than you Sfairat but it's not working neither. Andy's tool said my bios recovery name is QIWY3.bin (tried with QIWY3.ROM as well). I turned my laptop off, unplug battery and cable. Then I put my (1GB formated FAT) pendrive with this file into USB2.0 -> plug AC cable and pressed POWER+Fn+R. Fan started spining up with 100% power and USB stick blinked 3 times. After few mins of black screen my laptop switch off but nothing changed. My BIOS remain cranky.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7035) Sk8erPeter válasza 52utas (#7033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, akkor most mindezt leírnád magyarul is? :)

(#7034) nbware:
Most beraktál bizonyítékként egy olyan idézetet, ami pont arról szól, hogy igazából a változtatások hatására ugyanúgy nem történt semmi? :DDD

Sk8erPeter

(#7036) nbware válasza Sk8erPeter (#7035) üzenetére


nbware
senior tag

nem, hanem hogy billentyűkombinációval visszaállítható a bios! ki kell venni az akksit, be kell dugni a tápot, majd pendriveot be kell helyezni a jobb felső usbbe, majd bekapcsolni, közben nyomni a fn+r VÉGIG. Nekem így sikerült visszatennem a rossz biosról a jóra a gépet és újra használhattam.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7037) dewfah válasza kalozhun100 (#7032) üzenetére


dewfah
tag

van! én így rontottam el, de recovery-ből felment a whitelist-es és most az intel ultimate 6300 N-es kártya van benne:D

(#7038) dewfah válasza nbware (#7036) üzenetére


dewfah
tag

pontosan! Nekem is ment! FN+B szerintem, de lehet FN+R is műxik

(#7039) Sk8erPeter válasza nbware (#7036) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az jó, ha neked működött, és tök jó, hogy megírtad! De az általad bedobott idézet vége - ami miatt reagáltam a hsz.-edre - viszont az, hogy "After few mins of black screen my laptop switch off but nothing changed. My BIOS remain cranky.", tehát annak, akitől idéztél, továbbra is szar maradt, emiatt elég lett volna saját szavakkal leírni, mert így a hsz.-ed végére az idézet miatt úgy tűnt, hogy igazából ez a megoldás nem is működik. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7040) kalozhun100 válasza dewfah (#7037) üzenetére


kalozhun100
őstag

Link avgy valami légyszi? Illetve miket engedélyez a whitelist?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7041) nbware válasza Sk8erPeter (#7039) üzenetére


nbware
senior tag

bocs, nem olvastam végig, csak hogy hogyan kezdte el :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7042) 52utas


52utas
csendes tag

Bár mikor kikapcsolódik a gép és nem töltődik az elem

(#7043) nbware válasza 52utas (#7042) üzenetére


nbware
senior tag

vedd ki az akksit es nezd meg ugy is. ha igy nem csinalja, akkor az akksi rossz.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#7044) 52utas


52utas
csendes tag

Ki tudna seg&ten a grafikus kárty drverbe álandóan nem tudom feltelepíten az uj drverek

(#7045) dewfah válasza kalozhun100 (#7040) üzenetére


dewfah
tag

Melyik link kellene? a whitelist-es bios-ról? Feloldja az új wifi kártya tiltást és még kb 100 paramétert állíthatsz, amivel gallyra vághatod a gépedet :)) Azokat nem piszkáltam.

FW-et fel tudom tölteni valahova, ha kell

(#7046) kalozhun100 válasza dewfah (#7045) üzenetére


kalozhun100
őstag

Jaja az a link. Azt megköszönném.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7047) dewfah válasza kalozhun100 (#7046) üzenetére


dewfah
tag

http://forum.techinferno.com/lenovo-ibm/2260-lenovo-y580-y480-unlocked-bios-versions.html

én ezt használtam. De nekem 2.06 a bios verzió és a 8.1-el téglát csináltam belőle. Nem kell megijedni a bios recovery-vel ezt a 2.06-os verziót tettem vissza és úgy tökéletes.

(#7048) kalozhun100 válasza dewfah (#7047) üzenetére


kalozhun100
őstag

Kösz, majd átnyálazom:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#7049) dewfah válasza kalozhun100 (#7048) üzenetére


dewfah
tag

hatalmas para nincs, mert a recovery mode-al simán fel tudtam tenni én, miután szétment a bios :)))))

persze előtte mondták a szakik, h nincs más megoldás, mint kiforrasztani a bios chip-et és újra felírni...

[ Szerkesztve ]

(#7050) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a biosom, mivel ki szeretném cserélni a wifi kártyát benne, mert így hiába rakom bele, nem indul vele el a gép!
A biost letöltöttem de ez fogad:
https://forums.lenovo.com/t5/image/serverpage/image-id/34157i0C1B32DA356A9619/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

várom mielőbbi válaszotokat

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.