Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18151) pvt.peter válasza nggabi (#18150) üzenetére


pvt.peter
őstag

Az tuti, már most előre rettegek ettől az egész folyamattól.
Azt nem értem, hogy ha ezek a vélemények valódiak (márpedig azok), akkor miért nem változtatnak ezeken a dolgokon?
Illetve a Lenovo miért nem válogatja meg jobban, hogy kivel szerződik le szervízes partnerként?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18152) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziaztok, pár bill gombom egyszerűen nem műkdik. Nem öntttem bele semmit, egyik pilanatról a máikra nem megy, valami tanács?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#18153) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Üdv:
Ez a RAM:
SK Hynix HMA81GS6AFR8N-UH 8GB DDR4
ebben a laptopban: Lenovo y700
működne e a jelenleg gyárilag benne levő 4GB-os 2133MHz-es modullal együtt?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18154) nggabi válasza GoodSpeed (#18153) üzenetére


nggabi
nagyúr

90% h menne, de nem dualban. jobb lenne 2db egyforma modul.

"szenyor dzsíííí"

(#18155) GoodSpeed válasza nggabi (#18154) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Arról esetleg nincs információ,hogy ebben milyen modul volt gyárilag?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#18156) nggabi válasza GoodSpeed (#18155) üzenetére


nggabi
nagyúr

Passz nekem volt ausosm ami ment 2400on pedig a proci csak 2133 volt. Sztem akármilyen 2x8gb 2400as pár jó lehet, de ha épp 2133asat találsz olcsón az is jó. Nézni kell az aprót és legyen próbagari ha esetleg nem indulna el vele.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18157) pvt.peter válasza pvt.peter (#18151) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na azóta megtörtént a kijelzőcsere.
Elég nagy macera volt, mert csak a gari papírja volt meg, elsőkörben nem is akarták befogadni, de a laptop.hu közbenjárásával megoldódott a dolog, ugyanis pont a lejárat előtt bővítettem még a garit +2 évvel.
Végül bármiféle karc, törés nélkül kaptam vissza a laptopot, minden OK.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18158) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, ha vkit érdekel, rendeltem egy ilyet:


[link]

Szépen muzsikál az Y540-nel, így két külső hdmi-s monitort is rá lehet akasztani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18159) chapo


chapo
tag

Üdv mindenkinek!
Lenovo Legion Pro 5 16IRX8 (konkrétan: 82WK00HTHV) - vásárláson gondolkozom, érdeklődnék itt a társaságnál (nyilván elsősorban, aki rendelkezik hasonló géppel) kinek hogy vált be. A számok, adatok egyértelműek, elsődlegesen a tényleges használati dolgok (pl hűtés/zaj/hőmérséklet stb témakörök) érdekelnének.
Köszi, szép napot!

(#18160) nggabi válasza chapo (#18159) üzenetére


nggabi
nagyúr

jó cucc, nekem is az van. a 4060 egy kalap sz.r mint a 3060 :D én arról jövök 2021es l5pro-ról. a 165Hzes kijelző fényévekkel szebb volt, ennek azért körbe feketénél elég randa a bleed. a ventiket nem lehet 1700as fordulat alá szabályozni, engem speciel zavar, de van akinek csöndes. sztem a 2021 volt a csöndes 1000 rpmen :D

egyébként jó gép, veheted.

"szenyor dzsíííí"

(#18161) flashike válasza nggabi (#18129) üzenetére


flashike
tag

Hali!
Nekem most valahonnét visszatért ez a hiba.

A serial i/o driveres megoldás hogy néz ki? Letörlök minden eszközt az eszközkezelőből utána pedig ezt a drivert telepítem?

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18162) nggabi válasza flashike (#18161) üzenetére


nggabi
nagyúr

asszem elég volt csak feltelepíteni a lenovo oldaláról letöltöttet, de lehet át is kellett váltani billentyűzetre. jó kérdés :) valamelyik menni fog.

"szenyor dzsíííí"

(#18163) flashike válasza nggabi (#18162) üzenetére


flashike
tag

Megoldva.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18164) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

gépvásárláshoz kérnék tanácsot. Tanulmányi (építészmérnöki) célra kellene, egyebek mellett Photoshop, CAD programok futtatásával. Tudom, hogy ez utóbbiak miatt a határ a csillagos ég, de a keret korlátos.

Az alábbi gépeket néztem 400e körül, tudnátok véleményezni, esetleg ajánlani (akár más modellt)

Mindenhol: 16GB RAM, 512GB SSD, RTX 3050 Ti 4GB
15,6"
Lenovo Legion 5 15IAH7 - Core i5-12500H --- 399e
Lenovo Legion 5 15ARH7 - Ryzen 5 6600H --- 380e
Lenovo Legion 5 15ACH6 - Ryzen 5 5600H --- 400e
17,3"
Lenovo Legion 5 17ITH6 - Core i5-11400H --- 393e

(#18165) nggabi válasza pandor (#18164) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor már inkább használt legion 5 pro 3060-al. árban 400 alatt lesz. de ha már 400at ki akarsz dobni inkább gyűjts, kérj kölcsön akármi [link]

"szenyor dzsíííí"

(#18166) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Vásároltam egy LENOVO IDEAPAD SLIM 5 14IAH8 (83BF002RHV) laptopot és telepíteném a Win11-et, de nem látja a Wi-fit telepítés közben, ezért nem tudom folytatni a telepítést.

Valahogy külön gombbal be kell kapcsolni a Wi-Fit vagy mi lehet gond? Biztos én bénázok, de nem tudok sehogy rájönni. :(

Köszönöm előre is a segítséget!

(#18167) nggabi válasza fogirobi (#18166) üzenetére


nggabi
nagyúr

Jóvanazúgy :) Shift + F10 beírod OOBE\BYPASSNRO rögtön nem kell neki wifi. Az egérrel rá kell kattintani a dos ablakra, csak utána ír bele.
ettől még persze majd kelleni fog a wifi driver. vagy androidos telefont rádugod usb-n. esetleg dokkoló és lan kábel...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18168) fogirobi válasza nggabi (#18167) üzenetére


fogirobi
senior tag

Néztem videókat és az alapján próbáltam a Shift + F10-et korábban, de semmit nem reagál rá. Most hogy írtad, megint megpróbáltam, de semmi.

Mi lehet a gond :F

(#18169) donjohnson válasza fogirobi (#18168) üzenetére


donjohnson
addikt

nem lehet hogy shift + fn + f10?
fn a funkciógombok rövidítése.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18170) fogirobi


fogirobi
senior tag

De az, sikerült! Ezer hála nektek! :)
Fel is tettem a Win 11-et. Viszont akkor most, hogy tudok rá Wi-fit varázsolni?
A Wi-Fi drivert le tudom tölteni másik gépre valahogy és pendriveról feltenni?

Ne haragudjatok, hogy kínlódok, de sose volt még ilyen, hogy ennyit keljen szenvednem egy Win telepítéssel :D

(#18171) donjohnson válasza fogirobi (#18170) üzenetére


donjohnson
addikt

írta neked nggabi hogy android-os telót rádugod usb-n és arról osztasz először netet
vagy
LAN kábellel bedugod a gépet a routerbe
vagy
internetes gépen letöltöd pendrive-ra (esetleg telefonra) és a pendrive-ról átmásolod.

IdeaPad Slim 5 14IAH8 wifi driver: [link]
egyéb driver-ek: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18172) nggabi válasza donjohnson (#18171) üzenetére


nggabi
nagyúr

ja csak dokkoló kell mert LAN csatija nincs. vagy usb-c lan adapter. ezért jó h lenovóék megveszik a legolcsóbb 1 dolláros wifi kártyát aztán lehet copni vele :D

amúgy drága laptopokkal is jártam már így h se lan se wifit nem ismerte fel. szóval nem egyedi az eset.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18173) Magnat válasza nggabi (#18172) üzenetére


Magnat
veterán

Nem csak a Lenovo scinálja, nemrég egy Dell géppel jártam ugyanígy, wifit nem ismeri fel a Windows, madzagos háló meg nincs rajta (meg akkor még ez sem volt meg) ... úh maradt a pendrive trükközés...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18174) olle


olle
senior tag

Hali.

Adott egy Lenovo Legion 5 Gaming Laptop FN+Q val lehet szabályozni a ventilátorokat ha Silentre teszem lesz bármi baja a laposnak hosszú távon? Csak film és böngésző megy rajta 0 játék.

Köszönöm. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#18175) nggabi válasza olle (#18174) üzenetére


nggabi
nagyúr

Baja nem lesz csak lassabb a gép silentben. Kb 50%ra veszi le a procit, ami elég netezésre stb

"szenyor dzsíííí"

(#18176) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!
Eddig mindig thinkpad sorozatú laptopjaim voltak, most is van egy t480-am, de e mellé nem olyan rég szert tettem egy legion 5-re 9th gen, még sose volt gamer laptopom, ami nagyon fura nem tudom eldönteni hogy ezek ilyennek hogy a ventilátorai eléggé fel tudnak pörögni aztán hangosak viszonylag, de ha mindent bezárok és hagyom gépet magára akkor hamar le is lassulnak, nem hallani.
persze gondoltam hogy lesz hangja nem lesz full csendes, csak nem tudom eldőnteni hogy mi van.
Hogy ezek ilyennek ? és csak hozzá vagyok szokva a t480-hoz hogy halk gép.
Egyáltalán nem poros a hűtője az ki lett fújva levegővel.

[ Szerkesztve ]

(#18177) nggabi válasza Mbenyo97 (#18176) üzenetére


nggabi
nagyúr

ilyenek ja. ha működik a legionfancontrol vagy hasonló akkor sokat lehet segíteni rajta.

"szenyor dzsíííí"

(#18178) Mbenyo97 válasza nggabi (#18177) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

ahh értem, amúgy meg ezt dobja be a legionfancontrolra
mi lehet vele vajon ?

(#18179) modflow


modflow
veterán

Vettem egy Lenovo Legion 5 laptopot és egy BT-s egeret használok, azaz használnék hozzá.
Megy a gép, majd gondol egyet és kb. 10-20 perc után egyszer csak nem megy az egerem, ekkor érzékeltem, hogy azért, mert a BT eltűnt. :(
Miért csinálja ezt, hogy menet közben eltűnik?
Már a Lenovo honlapjáról is frissítettem a BT drivert, de ugyan ez a hiba egy idő után. :(
Tudnátok segíteni?

(#18180) nggabi válasza Mbenyo97 (#18178) üzenetére


nggabi
nagyúr

használj win10et mint a többiek :D de 11en is ment ha kikapcsolod a memória integritást. asszem :)

"szenyor dzsíííí"

(#18181) peet05 válasza modflow (#18179) üzenetére


peet05
tag

Szia!

Első körben próbáld meg ezt:
Gép kikapcs, bekapcsolás közben 60mp-ig tartsd lenyomva a bekapcs gombot.

Ha a fenti módszer nem válik be, akkor:
WIN+R betű - services.msc - ok - keresd meg a bluetooth support services-t - dupla klikk - majd manual-ról állítsd automatic-ra
Jobb klikk a bluetooth ikonra - beállítások megnyitása - bluetooth és egyéb beállítások - több bluetooth beállítás - pipa a minden bluetooth eszköz látja ezt a gépet-re

(#18182) modflow válasza peet05 (#18181) üzenetére


modflow
veterán

Kipróbálom, köszi.

(#18183) modflow válasza peet05 (#18181) üzenetére


modflow
veterán

Első verzió nem jó, bekapcsolás után 6 percre elment a BT.

"Jobb klikk a bluetooth ikonra - beállítások megnyitása - bluetooth és egyéb beállítások - több bluetooth beállítás - pipa a minden bluetooth eszköz látja ezt a gépet-re"

Elejét megcsináltam.
A "Jobb klikk a bluetooth ikonra - beállítások megnyitása" még oké, de ott nincs olyan, amit írsz.

Na most pont néztem. Az óra mellett ott a BT ikon és pont most eltűnt, majd egy mp és visszajött. Mi a franc ez?

Minden gyári beállítás, ugye új a gép. Nem állítottam semmit sehol. Soha nem láttam még ilyet. Viszont irtó zavaró, hogy dolgoznék, erre nincs egér....

(#18184) peet05 válasza modflow (#18183) üzenetére


peet05
tag

Az első verziónál azért ment el, mert resetelte a beállításokat.

Nincs esetleg másik bluetooth eszközöd, hogy kipróbálhasd azzal (lehet, hogy csak az egérrel van problémája valami miatt)?
Ha nagyon nem működik a dolog, akkor Lenovo ügyfélszolgálattal vedd fel a kapcsolatot, vagy ahol vetted, velük, mert ha hardveres probléma, akkor gariztatás lesz a vége.

Még egy utolsó gondolat. Wifi be van kapcsolva, vagy hálózatról megy a net?
Ha wifi, akkor próbáld meg, hogy wifi kikapcs, csak bluetooth menjen.

[ Szerkesztve ]

(#18185) modflow válasza peet05 (#18184) üzenetére


modflow
veterán

Nem hiszem hogy az egérrel lenne baja, mert látom, hogy az óra mellett eltűnik a BT jel. Mintha nem lenne benne BT egység. Tehát nem az van, hogy az egér tűnik el, hanem az egész BT és az csak következmény, hogy így nincs egér (Logitech MX Master 3S)
(Asztali PC-n tökéletes az egér.)

Igen, WiFiről megy a NET.
Ö tesztnek oké, de úgy nem tudok dolgozni, hogy nincs net. :)

Ha úgy jó lenne, akkor mi van?
De ugye már belenyúltam a regisztribe vagy mibe, amit fent írtál.

Amúgy atom ideges vagyok már, mert így nem lehet dolgozni. :W

Valami program nincs, ami tesztelni tudja a BT-t?
A szerziv nem érhető el, a tmx.hu mint szakszerviz pont most szűnt meg (hogy kapja be).
Príma.

[ Szerkesztve ]

(#18186) peet05 válasza modflow (#18183) üzenetére


peet05
tag

Dupla, bocsánat.

Lenovo Vantage nevű progit használod? Ha nem, felteheted, lehet talál neki másik drivert.
Illetve, ha Inteles a masina, akkor az Intel Driver & Support Assistant-ot is megnézheted, ezzel is ellenőrizheted, hogy minden ok a driverekkel.

(#18187) modflow válasza peet05 (#18186) üzenetére


modflow
veterán

Nem használom, nincs fent kb. semmi, csak a Windows 11 Pro és a MS Office.
Inteles a gép. Már Driver Booster 11 -et is feltettem reggel, mindent frissített, de nem jó.

Szervizet nem érem el, egy random boltban azt mondtál a BT és a WiFi egy hardveren van, lehet hibás.
De jó lenne tutira megtudni. Ezért lenne jó, ha lenne valami célirányos BT tesztelő.

Elég fura, hogy a fenti írásod után amit átállítottam, így ha eltűnik a BT, utána 1 mp múlva az esetek 95%-ában visszajön a BT, csak megakad az egér ugye és látom ahogy eltűnik majd visszajön a BT ikon az óra mellé.
Ez tuti nem normális...

[ Szerkesztve ]

(#18188) peet05 válasza modflow (#18187) üzenetére


peet05
tag

Persze, hogy nem normális.
Lehet, hogy tényleg gariztatás lesz a vége..

(#18189) modflow


modflow
veterán

Van egy csomó ilyen hiba a Lenovo fórumon. :(
[Forum]

Itt nincs senkinek Legion 5-e?

[ Szerkesztve ]

(#18190) nfsu17 válasza modflow (#18189) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem van, de rengeteg féle legion5 van, kismillió konfiggal.
Nekem:
Legion 5 15ARH05H

BT-os (Razer) egeret használok, semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#18191) nfsu17 válasza modflow (#18189) üzenetére


nfsu17
veterán

Elnézést, az előbb hülyeséget írtam.
Nem BT-on használom az egeret, hanem a saját dongle-ével.
Ettől függetlenül látszólag nincs gond a BT-al, mert az ikon sem tűnik el és a device manager alatt is működik rendesen, azt írja.

(#18192) Mbenyo97 válasza nggabi (#18180) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

átállítottam valóban úgy már elindulna, csak éppen most meg az írja hogy nem kompatibilis a laptoppal, úgy hogy sajnos nem megy. Esetleg más ötlet, mit lehetne még használni fan cotrolra ?

(#18193) olle válasza Mbenyo97 (#18192) üzenetére


olle
senior tag

Hali. Esetleg ezt megpróbálhatod: [link]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#18194) modflow válasza nfsu17 (#18190) üzenetére


modflow
veterán

Nekem Lenovo Legion 5 17 82jn000hhv -m van.
Szerintem más BT egység nem a két gépben, a tiédben elvileg 5.0 enyémben 5.1.

Bár nem tuti, jó lenne, ha pontosan azonosítani lehetne az alkatrészt.

(#18195) modflow


modflow
veterán

Tegnap a BT miatt frissítettem a legújabb BIOS-ra.
A gép azóta hangos. Nem fut semmi, csak netezek, erre nem nagyon, de zúg a venti, a frissítés előtt totál csendben volt.

Mi okozhatja ezt a venti fordulatszám növelést?

(#18196) nfsu17 válasza modflow (#18195) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam új korában tudta ezt, lement passzívba, leállt a venti.
Aztán frissítgetett magában az idők alatt és azóta sem állt le a venti.
Annyi furcsaságot, érdekességet, wtf momentet okozott már nekem ez a laptop, hogy én már nem is foglalkozom vele.
Soha többet legion terméket nem veszek, de talán lenovot sem.

(#18197) modflow válasza modflow (#18195) üzenetére


modflow
veterán

Próbálnám naplózni AIDA64 v6.92.6600-el, de az érzékelőknél nincs olyan hogy FAN. :Y
Nem tudom megnézni, naplózni a ventillátorokat?

(#18198) peet05 válasza modflow (#18195) üzenetére


peet05
tag

BIOS frissítéssel megoldódott a BT probléma?

Fn+Q kombóval állíthatod az üzemmódokat (nálam 2022-es L5 Pro-nál legalábbis van ilyen opció - a bekapcsoló gomb színe annak megfelelően változik, hogy csendes/kiegyensúlyozott/teljesítmény-re van állítva).

Ventik beállításával megpróbálhatod még a LegionFanControl-t.

(#18199) modflow válasza peet05 (#18198) üzenetére


modflow
veterán

Hát misztikus.... nem akarom elkiabálni, de ma még jó, nem tűnt el a BT.

Ami a ventillátort illeti alapból is auto / középső álláson volt. Most is, azaz nem csendes vagy max.
Mégis hangosabb, többet megy, nagyobb fordulaton a fan.
Eddig 0 hangja volt, így persze hogy azonnal feltűnt....
A BIOS-ban van egy fan opció, csak azt nem értettem pontosan, hogy az mi, de gyárin hagytam.
Az mi szerintetek?

De miért nem látja az AIDA64 a ventit?

(#18200) Mbenyo97 válasza olle (#18193) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

letöltöttem csak nem értem a működését, rá kell jönnöm hogy is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.