Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17751) Dhampir válasza maci25 (#17750) üzenetére


Dhampir
félisten

A legfrissebb modell a tavalyi Legion Y540, valamint az Y740 és az Y7000.

(#17752) flote


flote
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ti tudtok bármi Y720-as meghibásodásról ? Mert még jó pár hónapja ezelőtt tönkrement garanciaidőn belül a laptopom, nem akart bekapcsolni, csak villogott a billentyűzet meg a power LED. A szervíz alaplap cserélt írt csak rá. De az egyik ismerősömnek akivel egy időbe vettük majdnem a laptopokat (csak ő Asus ROG-ot de ugyanolyan specifikációval) és ugyanúgy behasalt. Erre számítsak legközelebb is vagy csak tényleg egyszeri eset volt ? Mit lehetne ellene tenni ?
Előre is köszi a válaszokat :)

(#17753) Plazmacucci válasza flote (#17752) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még most kiszállsz belőle és eladod, ha ilyen félelmeid vannak. Jellemző alaplap hibáról nem tudok, ez szerencsejáték. Az biztos, hogy nagyobb eséllyel halnak meg az ilyen "gamer" lapok mint amiken egy himihumi Pentium van forrasztva extra GPU nélkül.
Szóval ha az a lényeg, hogy költségmentes maradjon még sokáig, mehet is tovább az apróra. Szerintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17754) flote


flote
csendes tag

Félelmeim nincsenek, az egyik előző laptopom amit még mindig nyüstölök már 3x volt reballozva és kb 10 éves. Csak meglepett ennél is ez a dolog még garis időben belül. Inkább csak a kiesett idő volt a bosszantó mert 1- 1.5 hónapig csinálták. De gari nélkül már pár nap alatt megtudják csinálni. De akkor marad a rendszeres portalanítás meg talán az undervolting továbbra is.

(#17755) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok. Hosszas tipródás után az alábbi konfigurációt szeretném ma megvásárolni:

Lenovo Legion Y540
i7 9750h
32GB RAM
1000GB SSD + 1000GB HDD
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

A gépet csak munkára fogom használni (programozás és videóvágás). Legfőképpen az érdekelne, hogy folyamatos (napi kb. 15 óra) munka mellett mennyire viseli jól a 4K monitort? Számomra nagyon fontos, hogy a 28" 4K monitorom kényelmesen tudjam használni 60mHz-en.

Köszönöm szépen előre is. :) :R

(#17756) chris0000 válasza csanyiadam (#17755) üzenetére


chris0000
őstag

hi. tippként annyit, h mikor nálunk volt szervízben egy ilyen y540 (nem pont u.e. a típus) , látszott, h külső monitor meghajtásához is használták...
ez abból tűnt fel, h a laptop kijelzőjén látszódtak a billentyű nyomai, (billentyű körvonalai) mert gondolom le volt hajtva, használat közben... h ez mennyi idő után jöhetett elő, az nem derült ki, mert nem én foglalkoztam a vevőkkel... erre esetleg figyelj! üdv. ;)

(#17757) Cucuska2 válasza chris0000 (#17756) üzenetére


Cucuska2
őstag

Az nekem is látszódik, inkább a hordozástól alakul ki, ha nyomódik valaminek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17758) Dhampir


Dhampir
félisten

Ez durva, nem lenne szabad a billentyűzetnek nekinyomódni a kijelzőnek.

(#17759) Plazmacucci válasza Dhampir (#17758) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig ez a legtöbb gépen jelentkezik, ha táskában hordják vagy ráraknak valamit. Legyen az Thinkpad vagy Ideapad. :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17760) Dhampir válasza Plazmacucci (#17759) üzenetére


Dhampir
félisten

Még sosem fordult elő egyik laptopnál sem.

(#17761) Plazmacucci válasza Dhampir (#17760) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd megmutatom az enyémet :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17762) csanyiadam válasza csanyiadam (#17755) üzenetére


csanyiadam
tag

Köszönöm szépen a tippet. :)
Van valami tapasztalat esetleg valakinél folyamatos 4k monitor használatára vonatkozóan? Főleg a melegedésre vagyok kíváncsi, mert azért cserélem le a jelenlegi Macbookot, mert használhatatlanra melegszik a monitortól. ;) :R

(#17763) Plazmacucci válasza csanyiadam (#17762) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem hiszem, hogy a felbontás érdemben befolyásolja a hőmérsékletet. Amit futtatsz rajta az lesz a mérvadó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17764) Cucuska2 válasza Dhampir (#17758) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nekem minden laptopomon van nyom, de nem extrém.

Lehet, mert hátizsákban tartom és sokat hordozom őket.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17765) Butcher82


Butcher82
senior tag

Én megtartottam ami kicsomagoláskor ott volt a billentyűzet és kijelző között, fekete szövetszerű lap. Tudom többlet macera, de én direkt emiatt hagytam meg.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#17766) villamos


villamos
őstag

Én még a fekete "szütyőt" is megtartottam, szépen belerakom a gépet használat után...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17767) Greentea


Greentea
senior tag

Srácok ti arra mit mondtok, hogy egyik pillanatban a másikra kikapcsolt a gép, és nem hajlandó visszakapcsolni? Semmi tünetet nem vettem észre, melegedni sem melegedett túl :U :U
Mire gondoljak?

(#17768) Greentea válasza Greentea (#17767) üzenetére


Greentea
senior tag

Na valszeg az akksi lesz a ludas, de kivettem, rádugtam töltőre és most már az illesztési szoftverek, illetve a képernyő sem kapcsol be :C

(#17769) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok. Az lehet, hogy az y520 wlanja még nem 5Ghz képes?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17770) Plazmacucci válasza marilllyo (#17769) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindegyik tudja az AC szabványt, úgyhogy az 5GHz-et is. Az már más kérdés, hogy az Intel 3165 a legnagyobb hulladékok egyike. Engem ledobál a routerről, pedig még az 5GHz sincs engedélyezve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17771) marilllyo válasza Plazmacucci (#17770) üzenetére


marilllyo
veterán

Valamiért nem látja. :/ Nem tudom mi a rossebet tehetnék....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17772) Dhampir válasza Plazmacucci (#17770) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Eszközkezelőben az adapter tulajdonságaira kattintva, az Energiagazdálkodás résznél " A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg", "Az eszköz felébresztheti a számítógépet" jelölőnégyzetében ki van pipálva valamelyik?

(#17773) Plazmacucci válasza Dhampir (#17772) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm, elvégeztem a beállításokat, viszont illesztőprogramot nem tudtam frissíteni, legalábbis Lenovo-nál nincs frissebb, Win update sem talál. Majd ha nem lesz jó, keresek Intelnél.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17774) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#17773) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17775) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok,

Van itt koztetek bagy ismertek valakit , aki Y740 15" laptopot hasznal?
Igazabol az erdekelne, hogy a legujabb 1.11 BIOS frissites utan megszunik-e a max venti (Fn + Q) mod vagy lehet-e hasznalni utana is? Nem merem frissiteni a jelenlegi 1.07-est, mert az utana levo verzioknal mar nem mukodott ez a funkcio, ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#17776) Plazmacucci válasza voyi (#17775) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor ne frissíts, ilyen egyszerű. Amúgy nem értem ezt a BIOS frissítési fétist. Ahogy egy bölcs közmondás tartja, ne piszkáld azt ami működik. De persze ez csak az én személyes véleményem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17777) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Lenovo Ideapad S145-15IGM laptopot. Win 10 van rajta. Az a kérdésem, hogy kell rá drivereket telepíteni? Mert adni nem adtak semmi telepítőt hozzá, és a win 10 mindent felismer, de eddig minden gépemhez telepítettem drivereket.

Üdv: Fishor

(#17778) Máté94 válasza Fishor (#17777) üzenetére


Máté94
addikt

Ha előretelepített, akkor nem kell. A Lenovo Vantage programmal tudod ellenőrizni, hogy vannak e újabb driverek, és ennyi.

(#17779) Fishor válasza Máté94 (#17778) üzenetére


Fishor
senior tag

A honlapon volt valami driver ellenőrző progi, gondolom az, ami után azt írta nincs szükség frissítésre.

Üdv: Fishor

(#17780) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Intel Core i7 8750H processzor a laptopomban (Lenovo Legion Y740-ICHg). alulfeszeles utan is ugyanazokat a hofokokat produkalja mint alulfeszeles nelkul: Terheles kozben felmegy a homerseklet egeszen max 94 fokra ugy, hogy kozben -150.4mV van beallitva ahol meg stabil a rendszer. HWInfo-n direkt megneztem az adatokat, minden stimmel kevesebb feszultseget kap a proci. Olvastam olyan hsz-okat mas forumokon akiknek szinten ugyanez a laptop es config van, nekik 10-15 fokkal lett kb ugyanilyen alulfesz, ertekekkel husebb a max homerseklet.

Esetleg tudnatok segiteni mit lehet tenni, ha valamit kihagytam / rosszul allitottam be?

Throttlestop beallitasaim:

Aláírás

(#17781) Cucuska2 válasza voyi (#17780) üzenetére


Cucuska2
őstag

Manapság úgy működnek ezek a processzorok, hogy van egy cél hőmérséklet és fogyasztás.

Nálad be van kapcsolva a turbó, valamekkora extra wattal, legyen mondjuk 15. Így 60 W-ot kap maximum a processzor. Ha nincsen alulfeszelve, elkezd turbózni, eléri a hőmérsékletet, és elkezdi magát mérsékelni órajelben.

Te alulfeszelted, így lassabban éri el a 95 fokot, viszont mivel turbó van rajta, ugyanúgy turbózik, csak mostmár magasabb órajelet tud elérni, hiszen nem melegszik annyira.

Ha hűteni akarsz rajta, akkor a turbo boostot is ki kell kapcsolnod/mérsékelned kell.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17782) voyi válasza Cucuska2 (#17781) üzenetére


voyi
aktív tag

Udv, koszi a valaszod.

Amugy ido kozben pont ezt csinaltam: Attallitottam W-t Throttlestop-ban a TPL beallitasoknal 60rol 30ra, igaz, igy nem porog maxon az orajel, (3.8ghz max) de meg igy se esett le az fps jatekoknal, windowson belul sem erzekeltem semmi lassulast. Hofok viszont igy max 85 amivel tokeletesen megvagyok elegedve :U

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#17783) Trade88 válasza voyi (#17782) üzenetére


Trade88
tag

Pedig szerintem az még mindig sok. Nálam igaz 3.5-re van korlátozva, de 70 fok is nagyon ritkán van meg és alig hallani a hangját a gépnek, csendes profilon van. Valami combosabb vga van mellette?

[ Szerkesztve ]

(#17784) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok. Egy Lenovo Y540 Legion i7, 1660ti, 32gb ram 1TB SSD konfigot használok és az akkumlátoridőm 1:30-1:50 között mozog. Van valami lehetőség, hogy az akkumlátoridőt növeljem? Ki tudom kapcsolni a Geforce kártyát, hogy az UHD használjam, ezáltal kevesebb energiát fogyasszak? A CPU teljesítményén tudok visszább venni? Egyéb ötlet? :) Köszönöm szépen. :R Ádám

(#17785) Trade88 válasza csanyiadam (#17784) üzenetére


Trade88
tag

Igen, biosban engedélyezheted az igp-t. XTU, Throttlestop :)

(#17786) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!
Van egy processzor/alaplap hibás Y510P laptopom alkatrészenk eladó. Ha valakit érdekel írjon rám.

(#17787) fudgemaistro


fudgemaistro
friss újonc

Sziasztok! Vettem nemrég egy Y540-t. Szeretném megdobni egy 2,5-ös HDD-vel, de kábelt nem adtak hozzá. Valaki tud esetleg boltot MO-n ahol árulnak ilyet? Aliexpress/Ebay-on látok rengeteget de jelenlegi körülmények között előző rendelésemre is 1,5 hónapot kellett várnom.

(#17788) voyi válasza Trade88 (#17783) üzenetére


voyi
aktív tag

Nvidia rtx 2070 max-q vga van mellette, de nem sok koze van hozza (kulon venti szellozteti). Amit gyanitok, az a rossz illeszkedes a proci es a huto borda felszine kozott vagy a rossz pasztazas. De emiatt semmi kedvem szetszedni a laptopot, inkabb elvagyok vele igy.

Mitobb, volt mar Y510p laptopom is, ahol a proci a nyari melegben felment neha 100 fokra is, terhelesnel de semmi baja sem lett igy se.

Aláírás

(#17789) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, én egy Y540-es gépet szeretnék venni, viszont azt olvastam hogy a 60Hz-es panel színtere nagyon gagyi. 144Hz-es panel már jobb.

Találtam egy webshopban egy ilyen cikkszámú gépet: "81SY00NVHV" Mondd ez valakinek valamit?

Lenovo oldalán azt írja, hogy "NV156FHM" panel van benne. Ez elvileg a 144Hz-es?
Webshop oldalán elírás lenne a 60Hz? :D Csak mert eléggé jó áron van.

(#17790) Dhampir válasza Sly189 (#17789) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo PSRF, Product Specifications Reference honlapja.

Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0. 81SY00NVHV

PDF

Display
One of the following, configurable by model:
●15.6" (396mm) FHD (1920x1080), anti-glare, LED backlight, IPS,250 nits, 16:9 aspect ratio, 45% gamut, refresh rate 60Hz
●15.6" (396mm) FHD (1920x1080), anti-glare, LED backlight, IPS,300 nits, 16:9 aspect ratio, 72% gamut, refresh rate 60Hz
●15.6" (396mm) FHD (1920x1080), anti-glare, LED backlight, IPS,300 nits, 16:9 aspect ratio, 72% gamut, refresh rate 144Hz

Eszerint két olyan 300 nites panellel szerelték, amelyben mindkettő jellemzője a 72% gamut. Az említett gépben a Lenovo honlapja szerint 300 nites, 60 Hz-es a kijelző. Elvileg a színtér a jobbak között van, a fenti adatok tükrében, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#17791) Sly189 válasza Dhampir (#17790) üzenetére


Sly189
senior tag

Igen, közben én is megtaláltam:) ez elég lesz, nekem a fakó színek nem jönnek be egy ilyen gépnél. Remelem jó választás volt. 290.000 ropierrt a Média Markt ból.
Legion Y540 81SY00NVHV gamer laptop (15,6'' FHD/I79750/8GB/128 GB SSD + 1 TB HDD/GTX1650 4GB/Win10H)

(#17792) Dhampir válasza Sly189 (#17791) üzenetére


Dhampir
félisten

Ár-érték arányban nehéz lenne más gyártótól ilyen konfigurációjú új gépet előrittyenteni, vagy legalábbis én nem tudnék hirtelenjében. :)

(#17793) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Rég jártam erre, gondoltam benézek. Az Y700-15ISK, köszöni jól van, kár hogy minőségi játékra már nem alkalmas ha az utóbbi 3-4 év játékait nézzük. Persze a régebbieket még egész jól vinné a GTX960m, de inkább nem nyúzom. Filmnézős (HDMI TV-n) gép lett belőle, az askija még mindig egész jól teljesít (közel 4 év után is), filmnézés közben van benne több mint 1 óra full teljesítményen hajtva.

Viszont most belevágok egy Y900 feltámasztásába, fogok róla blogot írni, nálam van már több mint 3 éve, de még nem láttam hozzá a bontott alaplap ára miatt. Elöljáróban annyit, hogy egy szinte 0km-es gép,( i7 6820HQ, GTX 980m), alaplap csere lesz, ha elindul, Win 10 telepítés, és benchmarkok, játékok tesztelése.
Úgy gondolom a mai piacon is tekintélyes erővel rendelkező laptop, a 250 ezres kategóriát GPU erőben simán hozza, de egyéb körítések terén sem kell szégyenkeznie.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17794) Plazmacucci válasza PAtr0n (#17793) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te írtál be anno a fórumba, hogy a 0 napos gépet nekiálltál szétszerelni, és rövidre zártad? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17795) Dhampir válasza PAtr0n (#17793) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hangzású, elég jó hangszórókkal felszerelt gépek voltak az Y700-asok. :)

(#17796) Dhampir


Dhampir
félisten

Na, az új Lenovo Legion 5 és 7i laptopokban végre visszakerült felülre a webkamera.

Legion 5 Series Laptops

Legion 7i 15” gaming laptop

(#17797) Sly189 válasza Dhampir (#17796) üzenetére


Sly189
senior tag

Egyáltalán nem előny a mai online vizsgák során, ha jol lat a tanár...:DDD:DDD:DDD

(#17798) Dhampir válasza Sly189 (#17797) üzenetére


Dhampir
félisten

Na igen. :)

Más: közben elfogyott a korábban tárgyalt akciós Y540.

(#17799) PAtr0n válasza Plazmacucci (#17794) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem én, de az a gép lett az enyém :DDD
Amúgy hosszú történet az, talán teszek a blogban majd egy kis kitérőt rá :)

No de azt az Y900-at fogom feltámasztani, amint megjön a deszka bele.

Dhampir:
Imádom az Y700-at, nagyon eltalálták, ezt már zsanérbaj, kávarepedés sem sújtja, az eltelt idő bizonyította. Dizájnban meg szerintem mai napig b*szó. Igen, nagyon jó a hangzása, imádom, az előző ASUS N53SV-mben Bang & Olufsen volt, az se szólt rosszul, kb. egy liga.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#17800) Plazmacucci válasza PAtr0n (#17799) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R
Nagyon kormos lett? Már nem emlékszem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.