Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17302) Plazmacucci válasza redband (#17301) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudod, vallás :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17303) daninet


daninet
veterán

Sziasztok,

Yoga910
Előélet:
1 alaplap csere márkaszervizben gari időn belül (teljes tégla lett a gép egy reggel mikor próbáltam bekapcsolni)
1 SSD csere miután meghalt, samu 960evo-t vettem

Folyton gondom van az intel driverekkel. A weboldalon egy 2017-es driver a legfrissebb, win10 leránt egy 2018 februári drivert magától.
Igazából mindkettővel szar a video chat-em. Miközben skypezok (ugyanez hangouts, facebook chat, bármi ami webcam) a gpu 100% kihasználtságú tüskéket produkál 10-15mp elosztásban amikor megakad a kép kb mint ha rossz kapcsolatod lenne. Használhatatlan videochat-re a laptop. Néha összeomlik a youtube és frissitenem kell az oldalt, de ez viszonylag ritka.

Az egész azóta van, hogy magamtól raktam fel egy windows-t miután meghalt az SSD a gépemben és ki kellett cserélni. Igazából a kettő egybeesik egy nagyobb win10 update-el, szoval bármi lehet a gond.
Az egész noti lassabb mint korábban, boot 30mp körül van, régen pár mp volt a bejelentkezési képernyő.
Alig van valami felrakva, gyakorlatilag netezésre használom. Autostartban van skype, greenshot, nordVPN, iDrive backup. Minden mást kiszedtem, szolgáltatásokat is.
Nincs virus (futtattam malwaresbyte-ot, adwcleaner-t). Nincs külön virusirtó, windows defender-t használok.

Fogalmam sincs mit tegyek gyakorlatilag amire akarom nem tudom használni a gépet. Segitsetek.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17304) Dhampir válasza Plazmacucci (#17302) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó neked, hogy ily együgyűen észleled a világot. :)

(#17305) Plazmacucci válasza Dhampir (#17304) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17307) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Az Y520 lényegesen halkabb.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17308) KFORboy válasza redband (#17293) üzenetére


KFORboy
senior tag

Kicsit megkésve de én is beszállok;

A gyári vinyó tényleg egy hulladék, nekem 17 napig húzta.
Tanács; Amint megjön, kikapni belőle, külső vinyó keretbe vele és/vagy eladni ! ! ! (lehetőleg valami olyan formának akit utálsz )

A hűtés inkább túl dolgozik mintsem rossz lenne vagy akármi, ha lábon tartva használod, leszárítja és fagyasztja a szőrtüsszőid a combodról nadrágon át !
Ez a random felpörög sugárhajtómű jelleggel IDLE-ben erős túlzás, be-be kapcsol, hallod is... de nekem se macska se a párom nem kapta még fel magát arra, hogy WTF... sőőőt én is rendszeresen bealudtam a gép mellett... (és akkor mellesleg az ágyon volt)
Full terhelés alatt több óra után is a palmrestnél konkrétan hideg, fölfelé haladva érezni, hogy melegedik a helyzet.

A szerelhetőségét tényleg költséghatékonyan oldotta meg a Lenovo, de az alsó héj eltávolítása után kényelmesen bontható a hűtés, stb... tehát annyira nem vészes, inkább megbocsájtható az árért.

Appropó ár; ez a T-s verzió a lehető legnagyobb lehúzás.
Egy mezei M.2 SATA SSD-t kapsz, 128GB amire rendszer, meg 1-2 dolog fér, meg mellé a csoda vinyó amit nem használatra terveztek... mindez 310e HUF-ért : /
E-digitalban 270e HUF 1TB vinyóval, a maradékból meg már NVME 256GB is kifér, de SATA 512GB is akár.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17309) marilllyo válasza Cucuska2 (#17307) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezt mondjuk aláírom. Enyém még csak nem is susmutol. Ilyen téren semmi problémája. Bár nem is játszom vele...ami azt illeti.

Igazán elvethetnék végre ezt az eszement ötletet a numpad elrendezéssel kapcsolatban.

Oké, hogy gamerizé....de ki és mi a francot játszik egyébként a nyilakkal? Super mario... legfeljebb. Francnak kell azt kiemelni ennyire. Nagyon hiányzik a "kis" enter. :/

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17311) villamos válasza redband (#17310) üzenetére


villamos
őstag

Azért egy HD sentinelt mindenképpen rakjál fel... ;)
Két dolog miatt is hasznos. Figyelmeztet ha valami probléma adódik, másrészt ki tudod iktatni a folyamatos másfél percenkénti fejparkolást.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17313) KFORboy válasza redband (#17310) üzenetére


KFORboy
senior tag

"Lehet épp ki fogtál egy rossz winyot, megesik az ilyen, én nem fogom cserélni ."

Meg úgy sokan mások is, MÁR HA nem mindenki...

De amm a te dolgod !
Nekem, nekünk konkrét tapasztalataink vannak a géppel, neked meg elképzeléseid...
Segítéségért jöttél, mi így tudtunk !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17315) KFORboy válasza redband (#17314) üzenetére


KFORboy
senior tag

Külföldi tesztek többnyire inkább Amcsik, lévén elég új a típus.

Az EU és USA széria különbözik a felhasznált komponensek terén.
SSD, TouchPad, Kijelző, RAM, vRAM
De az SSD így se meg úgy se jó ár/arány szempontból még ha ezzel a sebességgel is kapod, ami arról árulkodik hogy valami gyengébb NVMe.

Aztán meg még ott van az is, hogy az elmúlt pár hónapban a felhasznált komponensek, főleg a kijelző módosult, erősebb fényerejű példányra.

DE vannak abszolúte nem tanácsolt példányok, ezt a termék/széria (pf/SN) kód alapján megtudod állapítani a Lenovo oldalán rákeresve.
Vannak még forgalomban a régi gyenge fényerejű kijelzővel szerelt példányokból.

A színlefedettség érték abszolút nem rossz emberi szemmel nézve, sőőőt mi több... gyönyörű a kijelzője.
Minden kollégám eddig ledobta tőle az állát, főleg a BF-V fotorealiszitkus grafikájával, Hollywoodi robbanásokkal tarkítva igazi parasztvakítás.

A színlefedettség részét még a RAW képeim szerkesztése közben se éreztem annyira kritikán alulinak, ha valakinek ilyenre van szüksége, az már gyakorlott, tud viszonyítani annyira, hogy ne legyen rossz a végeredmény.
De ha nem vagy másodállásban stúdiótechnikus, harmadállásban szabadúszó fotós, akkor ez potom nem fog téged korlátozni semmiben, észre sem veszed !

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17316) villamos


villamos
őstag

Én az erősebb fényerejű verziót vettem, és le kell vennem a fényerőt, mert egy kicsit erősnek érzem...
Viszont a színei egy kicsit furák, túl élénk és túl meleg árnyalatú szerintem. Tudom hogy lehet állítani, csak még nem találtam meg az ideálisat. Lehet hogy az a gond hogy megszoktam a másik gépem kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17318) Cucuska2 válasza redband (#17317) üzenetére


Cucuska2
őstag

A borzasztó pixel-válaszidő az, ami inkább bajos vele. Ha nincsen referenciakijelződ és a kollégáid TN panelekhez vannak hozzászokva, akkor valóban állleejtő a fotorealisztikus BF V.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17320) Cucuska2 válasza redband (#17319) üzenetére


Cucuska2
őstag

Szellemképes az egér és minden játék. Ha nem vagy rá érzékeny, akkor nem fog feltűnni. Notebookchecken jól leírják, hogy 30-40 ms körül van a pixelválaszidő (fekete-fehér és g2g). Az IPS paneles laptopok többsége ilyen értékkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17322) KFORboy válasza Cucuska2 (#17320) üzenetére


KFORboy
senior tag

Nah igen... erre én is felpattantam egy kb 3 hete... mert valahogy nekem sehogy se tűnt fel, pedig első hónapját a laposnak igen akciódús, mozgalmas játékokkal járattam be.

Mindent csináltam az ellenőrzés körülményeinek megfelelően; világos háttér, sötét vagy fekete kontúr rajta jobbra-balra húzogatva, illetve fordítva is, világos dolog sötét/feketén húzogatva.

Aztán mivel telefonban van funkció, szupergyors felvétellel megnéztem.
Igen, van ilyen szellemszerűség a nagyon gyors mozgásnál, referenciaként másik két 60Hz-en üzemelő kijelzőn is megnéztem ezt a pixel kialvás-begyújtás dolgot a gyors kamerázással és közel ugyan ezt a másiknál ugyan ezt kaptam.

A lényeg, hogy sehol sem volt az a nagyon durva és jellegzetes Ghostingolás dolog amiket videókon látni rosszabb kijelzők fikázása meg helytelenül működő G-sync esetén.
Láttam én is már ilyet, főleg régi laptopos időkből... szó szoros értelemben szétesik a kép, de ez pl nálam nagyon nincs meg és kétlem, hogy különleges volna a laptopom (2018 Augusztus 20. gyártás).

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17324) KFORboy válasza redband (#17323) üzenetére


KFORboy
senior tag

Köszi a degradálást...

Tehát annyit akartam írni, hogy 60Hz-es kijelzőkhöz nézve rendben/szinten van.
De mivel neked se tapasztalatod se előzetes komolyabb tudásod sincs a készülékkel kapcsolatosan, akkor elárulom; volt egy iszonyú fikázós első rívjú hullámja az Y530-nak, a kijelző botrányos késleltetése miatt meg g2g meg ghostlingolása és alacsony fényereje miatt.

Valószínűleg itt bele is nyúltak gyorsan a gyártásba a lenovonál és korrigálták/másik panelt kaptak.
A késleltetés valószínűleg adott még mindig, de a szellemképesedés, kép szétesés, alacsony fényerő ki lett küszöbölve.

Persze mindenkinek más az elvárása, én is látom, hogy ez lehetne jobb, tudok is róla, hogy van jobb... van is olyan ami jobb.
De ár arány szempontból kiváló !
Ennyi !

Nagyobb baj, hogy a 144Hz-es panel sem igazán kiemelkedő.
Egy belépőszintű Gamer monitor szintjét se hozza (mondjuk ez annak is köszönhető, hogy pont mostanában divat nagyon jó áron igen jó monitorokat szórni a gyártóknál) ott viszont még az árcímkén ismét érezhető az erősen tartott toll mint a gyárilag SSD-vel meg extra RAM-os társai.

Inkább szivárgott volna be hozzánk is minél hamarabb az 1060-as verzió, meg ami még nagyobb fájdalom, hogy Micron vRAM, pedig USA-ban előfordul már Samukkal is.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17326) KFORboy válasza redband (#17325) üzenetére


KFORboy
senior tag

Az igen...
Ide jössz a 17 napos accoddal mindenkinek megmondani a frankót :")

Lassan már kezd körvonalazódni ki is lehetsz !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17327) Dhampir válasza villamos (#17316) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem a hozzászólásodat nem kell off-ba tenned, hisz ide tartozik, ebbe a szériába való gépről szól.

Az Y530-ról kérdezném:

Milyen a "köldöktájékra" pozicionált, beépített webkamera hatékonysága?

Más:

Tisztában vagyok azzal, hogy nem munkagépről van szó, de sok-sok gépelés milyen hatékonysággal történik ezen a gépen? Jó-e a billentyűzet, milyen a gépelési "élmény"?

[ Szerkesztve ]

(#17329) KFORboy válasza Dhampir (#17327) üzenetére


KFORboy
senior tag

A kamera képe jó, az elhelyezése katasztrófális...
Én reflexből le is ragasztottam fekete szigszallaggal.

A billentyűzeten sokat vitatkoznak... kinek mi, stb...
Sokszor előveszem stúdióban is, sokszor kell gépelni is mint pl most...
Egy átlagos jobb fajta Lenovotól elvárható konzumer membrános billentyűzet.
Vannak mellette ThinkPadjeim, a régebbi még valódi ThinkPadekből meg főleg és nem érzem kifejezetten semmi hátrányát sehol.
Én pl eleve utálom a szigetes kialakítást, aztán idővel mégis megbarátkoztam vele itt meg más képeken.

Jó az útja (rövid) és határozott a nyomáspont is, de nem túl kemény vagy ilyesmi.
A numerikus gombok nagyon bénán lettek elrendezve.

Úgy összességében ennyi.
Ár arány szempontból amit tudtak, belerakták.
De amm koppra ugyan az mint az 520 csak itt fehér nem piros a világítás, vagy sok jobbik IdeaPad, érzésre tuti...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17330) Dhampir válasza KFORboy (#17329) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

Igen, a kamera elhelyezése a vékony felső káva miatt nem szimpatikus megoldású.

Élőben kiállítva már láttam az Y520-at és Y530-at is, de más hosszabb tapasztalatok alapján véleményezni.

(Ha már szóba került a ThinkPad, ThinkPad-ek és egyéb gyártmányú workstation után nekem leginkább a ThinkPad P-széria tetszik, csak az nem a szolidabb egzisztenciával élő embereknek való áron érhető el.)

[ Szerkesztve ]

(#17331) KFORboy válasza Dhampir (#17330) üzenetére


KFORboy
senior tag

ThinkPad kamerájához/billentyűzetéhez képest persze ég és föld...
Párom használja most a W500-am és az körbehu...zza ilyen téren... De kamerában tuti (2006-os gép)

Igazából ezt nem értem, még milliós játékos laposoknál is ezt nagyon spórolósra veszik, huszonezres telefonokban is jobb szelfi kamera van.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17332) villamos válasza Dhampir (#17330) üzenetére


villamos
őstag

De miért nem veszel munkához használt üzletit olcsón?
Ez egy belépőszintű játékos gép, nem erre van...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#17333) Dhampir válasza villamos (#17332) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudom, de gyakorta nincs megfelelő állapotú, vagy ha van jól felszerelt workstation, már túl drága a korához képest. Leharcolt, többéves méregdrága, már szinte a szemétre kidobott, leselejtezett külföldről behordott gép nem kell, csak ha nem használták még, vagy szinte nem (vettem már olyat régebben, de az ritka, mint a fehér holló).

Egy consumer gép modernebb technológiát és erősebb teljesítmény nyújt. Emiatt sokan vesznek munkára is consumert (emlékszem, hogy például a Dell Inspiron 7559-et páran így vették meg).

Az meg, hogy "mire van" a felhasználótól függ. Jobbára munkára gyártott gépekkel játszottam is és nekem elég volt. Ezek a mai gépek már fényévekkel erősebbek azokhoz képest. Szeretem az "öszvér" megoldásokat.

(#17331) KFORboy

:)

Nem beszélve arról, hogy némelyik okostelefon mono hangszórója szebben szól, mint némelyik noti beépített zajkeltői.

[ Szerkesztve ]

(#17334) KFORboy


KFORboy
senior tag

Amm érdekes kérdéskör ez a tartósság is kulturált vagy épp hímestojásként kezelt felhasználás mellett mert az új thinkpadekben is hanyagolják erősen a magnézium vázat, a műanyagból kiszakadó csavar persely, zsanértörés/kiszakadás viceversa adott volna így...

Bár az idő úgy is megválaszolja, hogy 5 évet kiszolgál-e engem az Y530, mert hardver terén nekem elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17335) Dhampir válasza KFORboy (#17334) üzenetére


Dhampir
félisten

Így van, a régiekben meg hiába van több fém, mára elavultabbak. Ezenkívül tudom, hogy akár egy W500-as is törhet és tört, amikor el- és ráesett egy szegény kolléga.

(#17336) bododani válasza Dhampir (#17330) üzenetére


bododani
senior tag

Vettem alig használtan egy y520-at kb. 4 hónapja. Bill. csere kellett, szerencse megcsinálták 2 hét alatt, ami elég szerencsés helyzet. Most a wifi szart be, majd vissza vitetem valamikor, amikor kevésbé kell a gép, addig stickről wifizek. Ez a 2 hiba egyébként gyakori.
A kijelző káva összeszerelése nem jó, mert a fekete részeken van ahol olyan mintha meg lenne nyomódva a káva, és szürkébb a kép, tudod amikor megnyomod a kijelzőt a kezeddel.
Ha sokat használsz touchpadot, akkor nem hiszem hogy kényelmes lesz, mert ha a touch-kattintás be van kapcsolva, akkor valamikor húzás közben kattint egyet ami elég zavaró, ezért csak a fizikai gomboknak engedtem a kattintást működtetni.
Gyári hdd-vel tolom jelenleg, ami semmit nem ér, rengeteget tölt, lomha, majd ha lesz pénzem veszek egy nVME ssd-t (mivel az y520 csakis azt támogatja, a pci-e 4x-eset).
Valamiért most a kártya olvasó sem működik...
Szóóval én 100% hogy következőnek maradok egy jó kis Asus gépnél, vagy igazából bármi másnál. Asussal eddig az ég világon semmi bajom nem volt.

Igazából egy sokkal használhatóbb gép lenne ha nem lennének ezek kispórolva, viszont olcsó a cucc az tény. Elmegy kategória. Valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#17337) Dhampir válasza bododani (#17336) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, már a honi debütálása óta figyelgetem, ám valahogy nem láttam teljes egészében biztatónak az összképet, mert valami gebasz itt is-ott is becsúszott a visszajelzések alapján.

Közben elfogyott a legolcsóbb Radeonos Y520 konfiguráció (habár tavaly ősz tájékán volt még olcsóbban 200.000 Ft-ért is az Aquanal).

[ Szerkesztve ]

(#17338) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Mi most a garanciális ügyintézés menete? Hol és hogyan kell rendelni a futárt?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17339) Plazmacucci válasza marilllyo (#17338) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szolgáltatások és jótállás

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17340) Veteran válasza Cucuska2 (#17307) üzenetére


Veteran
csendes tag

Mennyire reális probléma a billentyűzet az Y520-asnál? Sok helyen olvastam, hogy ez egyfajta típushibája a gépnek, mert rengeteg embernek ugyanazok a billentyűk mennek tönkre? Ez véletlen, vagy tényleg fenn áll ez a veszély?

Egyéni aláírás©

(#17341) Plazmacucci válasza Veteran (#17340) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Enyém is beszart. Ki lett cserélve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17342) KFORboy


KFORboy
senior tag

Eyyo !

Legion Y530, legalább KIKAPCSOLT állapotban van lehetőség valamelyik USB porton tápolni az akkut vagy totál felejtős ötlet ?

A Type-C elég gyanús erre mint általában, mert konkrétan az mindenre jó.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#17343) Veteran válasza Plazmacucci (#17341) üzenetére


Veteran
csendes tag

Az kb. mennyibe fájt?

Egyéni aláírás©

(#17344) Plazmacucci válasza Veteran (#17343) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semennyibe. Gyári garancia.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17345) Veteran válasza Plazmacucci (#17344) üzenetére


Veteran
csendes tag

Ja úgy könnyű! :D
Akkor mennyi időbe telt a csere?

Egyéni aláírás©

(#17346) Plazmacucci válasza Veteran (#17345) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kb három hét oda vissza.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17347) Cucuska2 válasza KFORboy (#17342) üzenetére


Cucuska2
őstag

Halott ötlet. USB-C-n az ilyen árkategóriájú laptopokat nem lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17348) bododani válasza Veteran (#17340) üzenetére


bododani
senior tag

Dettó cserés volt. Most a wifi is rossz, majd ha lesz időm beviszem.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#17349) Veteran válasza bododani (#17348) üzenetére


Veteran
csendes tag

:/ nem túl jó ajánlólevél.

Egyéni aláírás©

(#17350) bododani válasza Veteran (#17349) üzenetére


bododani
senior tag

Igen, sajna az árért vannak kispórolt dolgok.:/

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.