Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) nggabi válasza EstiloL2 (#18100) üzenetére


nggabi
nagyúr

biosban discrete a neve.

"szenyor dzsíííí"

(#18102) flashike válasza EstiloL2 (#18100) üzenetére


flashike
tag

Akkor ez?

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18103) vidadavid


vidadavid
csendes tag

Szevasztok! Segítsetek nekem választani érvekkel kérlek.

venni akarok legion 5-t de nem tudom melyik configot, ezeket néztem:

Legion 5___________________________________________________________________________________ 17.3" - 1920x1080 IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 72% NTSC, Free-Sync, Dolby Vision, DC dimmer
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3060
16 GB RAM
512 GB PCI EXPRESS - SSD
439.000FT

Legion 5___________________________________________________________________________________
15.6" - 1920x1080 IPS 300nits Anti-glare, 165Hz, 100% sRGB, Dolby Vision, Free-Sync, G-Sync, DC dimmer
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3060
16 GB RAM
512 GB PCI EXPRESS - SSD
439.000FT

Legion 5 pro White_________________________________________________________________________
16" - 2560x1600 500nits,165Hz,100% sRGB,Dolby Vision,HDR 400,Free-Sync,G-Sync,DC dimmer
AMD Ryzen 5 5600H
NVIDIA GeForce RTX 3050
32 GB RAM
512 GB PCI EXPRESS - SSD
435.000FT
___________________________________________________________________________________________
ha van jobb config 450.000-ig akkor hallgatom.
hosszú távra tervezek, nem vagyok nagy gamer de szoktam játszani. a 17.3"-tól félek, nem tudom mennyire nagy.(vásárlás előtt mindenképp megnézem élőben) nem ragaszkodom a nagy kijelzőhöz, most egy 15.6"-os van, elvagyok vele, lehetne nagyob kicsit de elvagyok vele.
nem ismerem az anyagminőségeket, olvasgattam de írnak mindenfélét :D
a fullHD 144hz és 165hz közti különbséget se tudom mennyit jelenthet. a qhd nyilván bitang, de ebben az árban csak 3050-es kártyával fér bele. a pro hűtése nem tudom mennyivel lehet jobb, illetve az aluház előny avagy hátrány? A ryzen 5 5600h procirol jókat olvastam, tapasztalatom nincs ryzennel még. A tárhely nem annyira fontos. Alapvetően átlagfelhasználó vagyok, kis game, kis 3d megjelenítéssel a mindennapokban. Köszi ha szánsz rám pár percet és elolvasod, adsz tanácsokat!! Pacsi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#18104) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Tervezek behuzni egy Legion 5-ot R5 5600H-val es RTX3060-nal.
Hosszu tavra szeretnek gepet, legutobb tobb mint 10 eve vettem lapost, mar akkor 16Gb RAM-mal. Szerintetek mennyire van ertelme manapsag 32Gb RAM-ot kerni a gepbe, ugy hogy mondjuk minimum 5 ev mulva is szeretnem hasznalni? Szvsz manapsag meg mindig eleg a 16Gb, de mivel mindossze 25e Ft az upgrade ara igy erosen huzok a 32Gb-os valtozat fele.

Mit gondoltok? Koszi! :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#18105) nggabi válasza DNReNTi (#18104) üzenetére


nggabi
nagyúr

Nekem is kb hasonló összeg volt az upgrade. Elfér benne :)

"szenyor dzsíííí"

(#18106) Greentea válasza DNReNTi (#18104) üzenetére


Greentea
senior tag

Nem árt. :) Baja nem lesz tőle :D

(#18107) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok, feleségem telibe öntötte kV val az y50-70ét, gyorsan kikapcsoltam, letörölte hagytuk egy napig állni, elindul de szerintem a Bill megmakkant, power gomb is nehézkesen nyomódik, mit ajánlatok, vajon hogy hozható rendbe? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18108) lócitrom


lócitrom
őstag

nem tudom ideálisabb hely van-e a kérdésemnek: Lenovo Legion 5, adott egy Realtek wifi, ami nekem nem annyira gyerebe. cserélném valami másikra, ami minimum ugyanígy kombinált eszköz és AX-t tud. nem egészen vagyok vele tisztában miféle foglalatok vannak manapság, de ránézésre ez egy 2230-as. lábakkal meg hadilábon állok (haha). nem kizárt, hogy tévedek. valami Intel-es megoldást keresnék, ha nincs akadálya. szóval jelenleg egy ilyen van benne:

és két kérdés merült fel a téma kapcsán. van-e még blacklist/whitelist? vagy csak kimondottan Lenovo-s alkatrészeket esznek meg a mai vasak is alapból? ha igen, akkor kérnék FRU-kat.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#18109) lócitrom válasza lócitrom (#18108) üzenetére


lócitrom
őstag

ja benéztem az alkatrészeket. egy ilyen van most benne és az Intel meg vagy ehhez vagy valamelyik szériához opció. mondjuk már az is jobb lenne.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#18110) nggabi válasza lócitrom (#18108) üzenetére


nggabi
nagyúr

Nagy valószínűséggel igen mert a Legion 7-hez képest lassúnak és bízonytalannak hat. Így a Legion 7 kap AX210-s WiFi kártyát a WiFi 6 szabvány miatt az abban lévőt meg AX200-t meg a Legion 5 megkapja így majd ki lesz maxolva a Legion 7. A német Legion topik szerint az a kettő jó az AMD-s Legionokhoz.

Nekem is az rémlik, hogy az AX201 intelhez való.

"szenyor dzsíííí"

(#18111) lócitrom válasza nggabi (#18110) üzenetére


lócitrom
őstag

tehát ha jól értem, akkor az AX210 nem jó a lábai miatt, az AX200 jó lehet és a AX201? azért kérdezek vissza, mert itthon régi ThinkPad-ek vannak állományba, amik moddingolva vannak, de az más éra. meg egy régebbi Legion Y520, abban kb. semmi sincs cserélve. úgyhogy nem tudom mennyire változott a Lenovo hozzáállása a 3rd party alkatrészekkel kapcsolatban. AMD alapú buildem van valóban.

jól értem akkor, hogy az idézet tanulsága az is egyben, hogy lassú a Realtek lapkás wifi?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#18112) nggabi válasza lócitrom (#18111) üzenetére


nggabi
nagyúr

ott van, ha amd akkor 200 vagy 210. sz@r minden, nekem mediatek van, az is olyan vészmegoldásnak jó kb.

"szenyor dzsíííí"

(#18113) lócitrom válasza nggabi (#18112) üzenetére


lócitrom
őstag

igen. pont eleve ettől tartottam. Intel kártyákkal van eddig a legjobb tapasztalatom és hát marhára vigasztal, hogy a legtöbb üzlet úgy hirdeti, hogy AX wifi. ja, annyira AX, hogy valójában AC. egyik üzletet megkérdeztem, hogy BIZTOS AX-E? erre linkeli a hivatalos specifikációt, ami persze fixen definiálja a gép tartalmát. de még a gyártót hibáztatták az ő honlapjukon szereplő hibás infóért.

találtam egy AX200-at. mondjuk annyiban eltér a fenti képen lévőhöz képest, hogy az FRU 02HK704 helyett 02HK705. remélem megeszi...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#18114) nggabi válasza lócitrom (#18113) üzenetére


nggabi
nagyúr

fúrd ki a falat 12-es fúróval, 20m lan kábel, opcionálisan dokkoló. legbiztosabb megoldás :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18115) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, van egy Lenovo Legion Y540.-em. kb 1 éve játsza azt, hogy eldobálja a klaviatúrát, de nem teljesen. az FN és világítás funkció működik.

Ha teljesen lemerítem a laptopot és ujra tápra dugom bekapcsolom akkor észhez tér és jó 1-2 napig vagy 3-4 hétig majd kezdődik előről...

service bridge, vantage lát klaviatűrához frimware upgradet, de hibára fut.

Ötlet? amúgy jó kis laptop lenne, de munkámat tekintve megkeseriti a mindennapjaim.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#18116) Danyboy válasza tusik (#18092) üzenetére


Danyboy
csendes újonc

Szia,

Nekem is Y510p-m van de az enyém a két videokártyás verzió és nincs benne M.2. foglalat. Neked milyen verzió van, hogy benne van?Vagy utólag tettél bele csatlakozót?

(#18117) tusik válasza Danyboy (#18116) üzenetére


tusik
tag

Két videokártyás verzió az enyém is (755). Gyárilag van benne csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#18118) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Van egy Legion Y540-es laptopom, melynek a fedlapja és hátul, a csatlakozók fölötti burkolat (nem tudom, mi a neve) megrepedt/eltört. Meg tudjátok mondani, hol és milyen néven (esetleg cikkszámon) találom meg ezeket az alaktrészeket?

Köszi előre is! :R

(#18119) flashike


flashike
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy új legion laptopot, és olyan problémám van hogy ha a külső egeret kihúzom, eltűnik a cursor és touchpad mintha nem is létezni. FN + F10 kombóval próbálkoztam, Vantage fenn van nem talál friss drivert, egyelőre kifogytam az ötletekből mit tehetnék még. Windows telepítés közben működött a cucc, tehát ott nem lehet a probléma.

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18120) nggabi válasza flashike (#18119) üzenetére


nggabi
nagyúr

volt már ilyesmi nekem is, rosszul ismeri fel a windows, billentyűzetnek. nézd át az eszközkezelőben.

"szenyor dzsíííí"

(#18121) flashike válasza nggabi (#18120) üzenetére


flashike
tag

Aha, most éppen ez így néz ki,
a 2 egér, gondolom a 2 logitechem, a billeket mindet lekéne törölnöm?

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18122) nggabi válasza flashike (#18121) üzenetére


nggabi
nagyúr

hát passz, egyesével át kell nézni.

"szenyor dzsíííí"

(#18123) flashike


flashike
tag

Na meglett a megoldás. A sok kis sárga felkiáltójeles dolgot eltüntettem egy iobit driver updaterrel (itt egyesével szabad csak telepíteni dolgokat ezt a múltban már megtanultam) és mikor ezzel végeztem az eszközelőben megjelent egy 2. sor lenovo keyboard device, sárga kis felkiáltójellel, ezt letöröltem újra indítottam és már működik a touchpad.

Nevetséges hogy sem a windows saját, sem a lenovo egyik appja sem ismeri fel a hibát és javítja meg...

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18124) apszi


apszi
őstag

Sziasztok! Legion 5 tulajokat kérdezném, aki bővítette már m2-es ssd-vel, milyet érdemes beletenni ami kevésbé melegszik. Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata azt köszönöm. :R

(#18125) nggabi válasza apszi (#18124) üzenetére


nggabi
nagyúr

én a2000-et raktam, de olyat már nem nagyon veszel. a lényeg inkább az h fel kell pasztázni vagy kiméregetni a gap padokat h az ssd összes chipjére felfeküdjön. óccó fehér procipaszta budget megoldás de segít :D

"szenyor dzsíííí"

(#18126) apszi válasza nggabi (#18125) üzenetére


apszi
őstag

Köszi az infót. :R
A nagy aksis változatban mindkét oldalon van hővezető alulemez?

(#18127) nggabi válasza apszi (#18126) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem a pro-ban volt. a simát nem tudom, gamer notebook topicban megmondják, de sztem van.

"szenyor dzsíííí"

(#18128) nggabi


nggabi
nagyúr

megjött az új 16irx8. nem látja a tapit és nem tudom már 20 perce működésre bírni :D

a vantage agy sz@r, 1db drivert nem talált hozzá, kézzel szedtem le mindent :(

"szenyor dzsíííí"

(#18129) nggabi válasza nggabi (#18128) üzenetére


nggabi
nagyúr

a serial i/o driver volt az egérre a megoldás. a driver boosterrel nem szabad a billentyűzetet frissíteni, csak a maradék sárga felkiáltójeles cuccokat. 2 órám ment rá :D

"szenyor dzsíííí"

(#18130) mongoose7878


mongoose7878
csendes tag

Sziasztok. Eladom,cserélem Lenovo Legion 5 17IMH05H Gamer laptopom. Sajnos alaplap hibás lett. Golyózással javítható ( bármit is jelentsen ez ) :)
minden más része újszerű, karc mentes.
- 17” kijelző 144 hz ,
- Intel Core i7-10750H Processzor,
- NVIDIA GeForce RTXTM 2060
6GB GDDR6
VR ready, DirectX 12
- 16GB DDR4-2933 Ram
- 1TB HDD 2.5" SATA HDD SATA 6Gb/s 7.2K
- M.2 2242 SSD up to 512GB
- Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Atmos® for gaming, Harman Speakers
- Camera HD 720p, with privacy shutter, fixed focus
- Battery Integrated Li-Polymer 80Wh battery
- Power Adapter[1]
230W slim tip (3-pin) AC adapter, 100-240V, 50-60Hz
Kb. Ezek a legfontosabb jellemzői. Minden kérdést, javaslatot,tanácsot szívesen veszek. Előre is köszönök minden hozzászólást.

(#18131) nggabi válasza mongoose7878 (#18130) üzenetére


nggabi
nagyúr

Szia. Erre való a hardverapró, topikban tilos hirdetni :U

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18132) mongoose7878 válasza nggabi (#18131) üzenetére


mongoose7878
csendes tag

Rendben,bocsánat!

(#18133) nggabi válasza mongoose7878 (#18132) üzenetére


nggabi
nagyúr

Tőkem nem kell. Én is ptt keresném ha pl kijelző kéne vagy ilyesmi. Bontsd el, egy kis aprópénz visszajön. Kár érte, biztos jó ügynök volt :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#18134) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Legion 5 17ACH6 laptopom. Jelenleg a gyári 2,5 inch-es ssd van benne, de ezt lecserélném, vagy bővíteném M2.0 SSD 2280-asra.
Tároló terén az alábbiakat írja:
"Storage
Storage Support[1]
Up to two drives, 1x 2.5" HDD + 1x M.2 SSD
• 2.5" HDD up to 1TB
• M.2 2242 SSD up to 512GB
• M.2 2280 SSD up to 1TB
Storage Type***
Disk Type Interface RPM Security
2.5" SATA HDD SATA 6Gb/s 5.4K -
M.2 2242 SSD PCIe® NVMe®, PCIe 3.0 x4 - -
M.2 2280 SSD PCIe NVMe, PCIe 3.0 x4 - -
Notes:
The storage capacity supported is based on the test results with current Lenovo storage offerings. The system may support larger
storage as the technology develops."
-
Ha jól értelmezem, nem kezeli le a 3 meghajtót?
Max 1 TB-os kapacitást kezel?
Az nem zavar, ha 4. generációs M2.0 ssd-t veszek aminek a sebessége feleződik a S3 miatt, csak ne melegedjen annyira, és megbízható legyen, ezért kinéztem a fenti kritérium miatt a Samsung 980 Pro 1TB M.2.
Viszont szeretném a melegedést a leghatékonyabban csökkenteni.
Van mindkét foglalatnál lemez. Elég az? Nem lenne jobb egy hűtőborda (pl. BE QUIET! - MC1 PRO M.2 2280 SSD HŰTŐBORDA - BZ003)? Vagy a Samu ssd-ét hűtőbordás variációval megvenni?
-
Mit javasoltok? Mi a tapasztalat?

(#18135) nggabi válasza Topanka (#18134) üzenetére


nggabi
nagyúr

3 nem fér bele sztem, mert a 2. hely vagy ssd vagy hdd. sata m2 ssd-t se eszi meg, csak nvme-t. fel lehet pasztázni, néha segít pár fokot. hűtőborda nem biztos h alá fér, ki kéne valahogy mérni.

"szenyor dzsíííí"

(#18136) Topanka válasza nggabi (#18135) üzenetére


Topanka
aktív tag

Csak furcsa, hogy hely van két M2.0 NVMe SSD-nek, meg egy 2,5 inch-es meghajtónak, és így is csak 2 meghajtót fogad el. De majd kipróbálom.
Hát a borda ügyben én is arra godoltam, hogy kimérem mennyi helyem van, - van is ötletem hogy hogyan - .
Valszeg a gyári bordás elfér, mert az 8,6 mm a 2,4 mm-rel szemben, de a BE QUIET! - MC1 PRO M.2 2280 SSD HŰTŐBORDA - BZ003 már 13 mm, és az elég magasnak számít.
-
Ami biztos, hogy a borda használatával a lemez nem rakható fel. Szerintem a hűtőborda csak jobb lehet pár fokkal, mint a lemez?!
Mindenesetre köszi a választ.

(#18137) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Lehet kapni itthon olyan Lenovo legion notit amin 2.1-es Hdmi csati van?
Köszi!

(#18138) peet05 válasza Tibe (#18137) üzenetére


peet05
tag

Szia!
Legion Gen 6-tól (Ryzen 5000, Intel 11.) már mindegyik 2.1-es.
De, ha nem vagy biztos benne, akkor a kiszemelt noti: lenovo.com - műszaki adatok oldalon találsz infot.

(#18139) Tibe válasza peet05 (#18138) üzenetére


Tibe
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#18140) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!

A fapados Legion Y530-15ICH-val használható FreeSync-es monitor? Azt tudom, hogy a Type C port az nem közvetlenül a GPU-hoz van kötve, a HDMI ebben az esetben ki is esik (plusz 30fps-nél többet semmilyen kábelen nem is nyom ki mióta megvan), MiniDisplayport alkalmas lehet meghajtani egy ilyen monitort?
Értelemszerűen nem 144Hz-es 4K-s monitort szeretnék használni, hanem valamilyen alsó-közép kategóriás 75-90Hz-es 1080p monitor van tervben.

(#18141) nggabi válasza skyrush7 (#18140) üzenetére


nggabi
nagyúr

supports three independent displays;
Max resolution: 4096x2160@60Hz (HDMI)

pedig a hdmi lesz a te embered, vagy az usb-c > dp kábel.

driverek jól fel vannak téve?

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18142) skyrush7 válasza nggabi (#18141) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Driverek rendben vannak, viszont azért kérdezem, mert ha jól tudom FreeSync csak displayporton keresztül támogatott, HDMI-n keresztül nem. A Type-C átalakító viszont nem közvetelnül a GPU-ra van kötve, elvileg ez is kilövi a freesync használatát.

(#18143) nggabi válasza skyrush7 (#18142) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem ment a 4k 120Hz hdmi 2.1-en freesynces monitoron a g-sync :D nem tom segít e az info.

sztem előbb próbáld ki ismerősnél. dokkolón tuti nem megy át a g-sync, ezt jól látod. de usb-c-n át kéne h menjen szerintem.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#18144) skyrush7 válasza nggabi (#18143) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Sajnos az lesz belőle, mert biztos információt nem találtam sehol róla. Szerencsére van egy ismerősöm, akinek hasonló kategóriájú monitora van. AZ ő esetében GTX 1070 HDMI-n nem támogatja a G-Syncet egy freesynces Samsung monitorral, kábelt kellett cserélni. :(

[ Szerkesztve ]

(#18145) Szurmó-Murmó


Szurmó-Murmó
újonc

Sziasztok!

Van egy 2019-ben vásárolt Lenovo Legion Y540-em (15IRH). Raktam bele egy vadonatúj Samsung 870 EVO 1TB-s SSD-t, de nem bootol vele. Nincs billentyűzet világítás, a képernyő is vaksötét, csak az oldalsó ledecske jelzi, hogy be van kapcsolva. Ha kihúzom az SSD kábelét, minden jól működik. A kábelt utólag rendeltem Kínából.

Volt valaki hasonló cipőben? Hogy sikerült megoldani?

Köszi előre is!

(#18146) flashike válasza Szurmó-Murmó (#18145) üzenetére


flashike
tag

Tulajdonképpen a kérdésben benne van a válasz nem? Dobd ki a kínai kábelt vegyél egy rendeset itthon és működnie kéne :)

Lenovo Legion 5 82RB00HHHV - i7 12700H, RTX 3060, 16GB DDR5, 512 SSD, IPS 144Hz

(#18147) Szurmó-Murmó válasza flashike (#18146) üzenetére


Szurmó-Murmó
újonc

Szia,

Nos, egy hazai nagy számtech üzlet ügyfélszolgálata javasolta az AliExpress-t, mert szerintük itthon nem lehet kapni, ezért utána sem jártam, hogy őszinte legyek. :O

(#18148) skyrush7 válasza Szurmó-Murmó (#18147) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Alapvetően nem mondtak hülyeséget, csak AE-en nagyon körültekintően kell vásárolni, mert könnyű belefutni az ilyenbe.

(#18149) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Lenne egy Legion 5 15IMH05 laptopom aminek a kijelzőjén megjelent egy olyan jelenség amit úgy hívnék, hogy gridesedés :D
A baloldali részen halovány négyzetrácsszerű mintázat jelent meg, illetve van egy vízszintes csíkszerű minta is, de nem végig.
Na a lényeg: garanciás még e hónap végéig, a nagy kérdés hova vigyem garanciáztatni?
Elméletileg a TMX és az Aloha jöhet szóba, de ahogy a Google értékeléseket nézem a sz*r és a f*s közül kellene választanom... (na jó, az Aloha egész jó, de azért ott is vannak érdekes esetek)
1. Van esetleg vmi opció ami ebben a helyzet szóba jöhet még?
Pl. elmondom nekik, hogy kijelző hibás és kiküldenek egy új kijelzőt (csak viccelek, gondolom saját maguk akarják összekarcolni a laptopot :D)?
2. Ha van itt olyan tag, akkor az Alohával mi a tapasztalat?

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18150) nggabi válasza pvt.peter (#18149) üzenetére


nggabi
nagyúr

Én úgy tudom legiont csak a tmx javít. Velem az alohások normálisak voltak. Fotózd le mielőtt beadod, annyit megér.

"szenyor dzsíííí"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.